Radioprogramma Binnenlandsch Nieuws. Inbreker aan het werk. Dynamiet-aanslag te Kerkrade. De bankbiljetten van f 10. Gemengd Nieuws. Door een vliegschroef gedood. De aardverschuiving in Noorwegen. Een slang in een bos bananen. Art. 20 der wet hfwat de sanctie op een en ander. In liet midden latende of deze bepalingen de wijze van belegging niet binnen ietwat te enge grenzen hon den, komt het 13. en W. voor, dat Armvoogden zich aan de naleving der wet niet kunnen onttrekken. Aangezien het onderzoek der rekening overigens tot geen opmerkingen aanleiding heeft gegeven, stel len B. en W. voor: I. Genoemde rekening goed te keuren in ont vangst op f 29372.55, in uitgaaf op f26949.79, bat'g sul do f 2422.76. II. Armvoogden te wijzen op de bepalingen van de art.. 23 en 26 der Armenwet. III. Genoemd College ter zake van deze rekening te déchargeeren, onder dankbetuiging voor het des wege gevoerd beheer. De heer Kaan dacht niet dat met de belegging bij de Boerenleenbank, die van tijdelijken aard is, zoo veel kwaad wordt gedaan. De Voorzitter zegt dat B. en W. dat ook in 't midden -willen laten, het is alleen de kwestie dat het aan Ged. Staten gevraagd dient te worden. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Vergoeding kosten van instandhouding bijzondere scholen. Nu bij einduitspraak is uitgemaakt dat de Chris telijke school te Den Oever voor subsidieering in. aanmerking komt, stellen B. en W. voor het voor schot van S0 aan de hand van de kosten van de openbare lagere scholen, op f 1234.24 te bepalen. Ook dit voorstel van B. en W. verwerft de algemeene goedkeuring van den raad. Dat het evenwel niet van harte gaat blijkt wel uit de opmerking van den heer Kaan: „het zal wel moeten." Vastgesteld wordt een 2e suppletoire begrooting dienst 1929. Benoeming armvoogden. In verband met de periodieke aftreding van 3 armvoogden met ingang van'l Mei a.s. dragen «le beide Hervormde Kerkeraden alhier ter benoeming voor: Vacature J. Kooij Cz.: 1. J. Kooij Cz. (aftr.); 2. W. Mostert; 3. B. Mostert. Vacature H. Bakker Jz.: 1. H. Bakker Jz. (aftr.); 2. Jb. Tijsen Mz.; 3. V. Koorn J. Vz. Vacature-S. Koorn Sr.: 1. S. Koorn Sr., aftr.; 2. Joh. Rotgans; 3. C. Spren kel ing. Voor de eerste vacature worden uitgebracht 8 stem men op den heer J. Kooij Cz. en 2 stemmen op den heer W. Mostert, terwijl het raadslid J. Kooij Cz., niet aan de stemming deelnam. De heer J. Kooij Cz. is dus be noemd en verklaart de benoeming aan te nemen. Voor de vacature H. Bakker Jz. worden 9 stemmen op den heer H. Bakker Jz. uitgebracht, 1 stem op den heer V. Koorn JVz. en 1 stem op den heer Jb. Tijsen Mz., zoodat de aftredende is herbenoemd. Bij de stemming voor de derde vacature, wordt de aftredende heer S. Koorn Sr. herbenoemd met 9 stem men, er werden 2 stemmen uitgebracht op den heer Joh. Rotgans. Wenschen en grieven. Bij de rondvraag Informeert de heer Jn. Lont of er al iets gedaan is tot verbetering van het hek van het kerkhof te Stroe. De Voorzitter meende reeds aan den heer Lont te heb ben gevraagd het met Boersen te bespreken. De heer Jn. Lont zegt dat dit niet het geval is en het Js ook beter dat de opzichter het werk opneemt Er moeten zeker belonpalen geplaatst worden en de opzich ter kan dan zien tot hoever het gedaan dient te worden De Voorzitter zal opdracht geven. De kennis en de danstent. De heer Lub zegt een vraag te willen stellen en vraagt of het waar. is dat als regel in de maand Maart de in schrijving voor de staanplaatsen tijdens de kermis wordt gehouden, en dat de gegadigden dan in de maand April de beslissing ontvangen. De Voorzitter zegt dat in Maart de advertentie in „De Komeet" is geplaatst. De heer Lub vraagt waarom dan In dit jaar van de gewoonte is afgeweken. Een der aanvragers vroeg op 17 of 18 Maart toestemming tot het plaatsen van een danstent De Voorzitter antwoordt dat er een danstent wordt ge plaatst door iemand die te Wieringen woonachtig is en die eerder was. Spr. kan niet precies zeggen welken datum de toewijzing is gedaan, er is geen vastgestelde datum. De heer Lub vraagt waarom de bekendmaking in „De Komeet" wordt geplaatst en waarom niet in de Wierin- gcr Courant, opdat de kleine menschen die op Wieringen wonen het weten. De Voorzitter oordeelt dat deze wel weten wanneer <lc kermis wordt gehouden. Een week voor de kermis vragen die toestemming en wordt zij verleend. De heer Lub vraagt of er bezwaar tegen bestaat de adpvertentie In de Wieringer Courant te plaatsen. De Voorzitter heeft er geen bezwaar tegen, maar overbodig lijkt het hem wel. Den heer Lub lykt dit niet, niet iedereen op Wierin gen leest „De Komeet". De Voorzitter zegt dat met „De Komeet" de groote kermlszaken worden bereikt De heer Jn. Lont merkt op dat het altijd dezelfde menschen zijn die zich met klachten tot raadsleden wenden. De heer Oden zegt dat er te Wieringen nu ook men schen zijn die groote kermislnrichtingen hebben. Spr. heeft, meent hij, eenige jaren terug, dezelfde vraag ge steld en spr. gelooft dat toen de toezegging is gedaan dat de oproeping In de plaatselijke pers zou komen. Nu schijnt er een te zijn die te laat met zijn aanvrage is. De Voorzitter zegt dat dit hem niet bekend is. Na dien tijd heeft er één vergunning gevraagd voor een danstent, en de vergunning is hem verleend. De heer De Vries acht het wel gewenscht, dat er een tijd bepaald wordt, waarop de inzending der aan vragen wordt gesloten. De Voorzitter zegt, dat er in „De Komeet" ook een tijd is aangegeven, binnen welken de aanbiedingen moeten inkomen. Spr. herhaalt, dat er bij hem geen bezwaar bestaat de advertentie voortaan in de Wie ringer Courant te plaatsen. 's Nachts geen motorgeronk. De heer Oden zegt ten tweeden male met dezelfde klacht te moeten komen. De patiënt Hegeman te Den Oever klaagt er over, dat 's nachts en in ontij de auto's voor de deur plaats nemen en soms wel 10 mi nuten lang staan te draaien. Dat gebeurt ook voor do perceelen Rotgans en Jn. Bakker en het is zeer onaan genaam voor de menschen. De heer Kaan meent dat de auto's toch evengoed door kunnen rijden naar de haven en daar kunn*n keeren. De heer Oden zegt, dat het in hoofdzaak 's Maan dagsnachts gebeurt, als het werkvolk wordt aange bracht. De heer Tijsen zegt dat als doorgereden wordt tot de coupure bij M. Gorter, er niemand last van heeft, maar het schijnt nu eenmaal persé op de door den heer Oden genoemde plaats te moeten gebeuren. De Zuiderzeewerken en watergebrek. De heer Oden zegt dat or In den laatsten tijd, door de Zuiderzeewerken, verschillende gedeelten op 'Vierin gen zijn, waar men verstoken is van drinkwater. Spre ker noemt bijv. Elft en Polder Waard Nleuwland en andoren noemen Westerland, Haukes, Ooster- en "res- terkllef. In de Elft en Polder Waard-Nleuwland ligt de waterleiding niet en de heer Oden vraagt of hot niet gewenscht is met klem bij het Prov. Waterleiding bedrijf aan te dringen op aansluiting. De Voorzitter vestigt de aandacht op de regeling voor de nlet-rendabele gedeelten. Die gedeelten kun nen aan de hand van die regeling worden aangesloten, mits de gemeente bijbetaalt. Daartoe zou dan een voor stel in den raad dienen te worden gebracht De heer J. Kooij vraagt of die bijdrage van de ge meente niet een voorschot beteekent De Voorzitter zegt, dat de gemeente alleen moet biJ- •dragen als een gedeelte niet rendabel Is. De heer Oden zegt dat het voor hem nog de vraag is of aansluiting van Waard-Nieuwland niet rendabel is, er Is veel vee. De Voorzitter wijst echter op de groote uitgestrekt heid. De heer Bosker wijst er op, dat het Nieuwland al waterleiding heeft. De heer J. Kooij verzoekt verplaatsing vèn een lan taarn bij de Laan. n.1. nu tegenover de Laan, «it ge wenscht is in verband met het bouwen daar ter ;'"vatse van een huis. De heer Kaan vraagt het dak van den toren te Wes terland en de jadders te doen nazien. De Voorzitter zal er order voor geven. Waar zyn de brandkranen? En een onjuiste manoeuvre met de kranen! De heer Kaan wijst op het feit, dat bij een brand te Den Oever niemand bleek te weten waar de brandkra nen waren. Spr. dacht dat er één of twee personen waren, die er een lijstje van hadden. De heer Bakker zegt, dat ze te Oosterland ook niet bekend zijn. De heer Jn. Lont merkt op, dat er toch paaltjes hij staan. De heer Kaan acht het ook wenschelijk, dat de brandmeesters telefonische aansluiting krijgen. De Voorzitter denkt dat met die doorverbindingen heel wat kosten gepaard gaan. De heer Jb. Lont vraagt hoe het echter mogelijk dat al zijn de brandkranen geopend, er geen water wordt verkregen. De Voorzitter weet het echter nog sterker te - 'tel len, n.1. dat de kranen precies den verkeerden kant uit worden gedraaid. De heer Bakker bepleit achteruitplaatsing van de te lefoonpalen langs den weg en als bewijs dat dit noodig is, wordt opgemerkt dat de spaanders van een paal af waren en zoo'n paal geeft toch niet mee. Maar eens met vol gas probeeren, zegt de heer M. Kooij. Slechts adviseeren en niet dwingend optre den. De heer Jb. Lont vraagt nog eens welk recht de verfraaiingscommissie (bedoeld wordt de adviescom missie voor bouw-ontwerpen) heeft. Spr. bereiken klachten over het dwingend optreden der commissie. De Voorzitter zegt, dat die .kwestie al meer is be sproken. De heer Jb. Lont zegt. dat hij toen geen afdoend antwoord heeft ontvangen. De Voorzitter zegt dan nog eens, dat de commissie is een commissie van advies. De commissie adviseert aan B. en W. en B. en W. houden zich aan het raads besluit Als de aanvrager het advies niet wenscht ->p te volgen, leggen wij ons er bij neer. Er is nooit dwingend opgetreden, dat is uit de lucht gerepen. Ontel bare malen is van de adviezen afgeweken, maar er zijn ook wel aannemers, die graag de adviescommissie raadplegen, want ze oordeelen dat ze er door leeren. De heer Jb. Lont zegt dat het zijn bedoeling alleen maar was om te weten of de commissie dwingend kan optreden. Hierna sluiting. (Bovenstaand verslag is reeds gister aan onze abonné's te Wieringen verzonden.) WOENSDAG 7 MEI 1930. Hilversum (1071 M., van 12.006.00 n.m. 298 M.) A.V.R.O.: 10.00—10.15 Tijdsein en Morgenwijding. 12.00 -2,00 Middagmuziek door het AVRO-Kwintet, 2.002.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel, 2.303.00 Liedjes en Verhaaltjes door fiep KroesVoogd en A. D. Hildebrand, 3.004.00 Naaicursus door Mevr. de Leeuw van Rees. 4.004.30 De voornaamste studiemuziek voor piano, uitgevoerd door Egbert Veen; 5.005.30 Gramo- foonmuziek, 5.306.00 Dinermuziek door Dick Groene- veld en zijn Orkest in Café „Moderne" aan de Heili- geweg te Amsterdam; 6.00 Tijdsein, 6.01 Voortzetting Dinermuziek, 6.30 Vaz Dias: Koersen; 6.457.45 Cur sus Itallaansch: beginners en gevorderden; 7.458.00 Gramofoonmuziek; 8.01—8.45 Aansluiting van het Con certgebouw te Amsterdam, uitzending van een gedeelte van het Concert te geven door het Hampton Gem. Ne gerkoor o.l.v. Dr. Nathaniel R. Dett; 8.45 Uitvoering van alle Muziekfragmenten uit de Operette „De Ge scheiden Vrouw", muziek van Leo Fall; Tusschenspel: Gramofoonmuziek; Persberichten Vaz Dias; 11.00 Gra mofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) N.C.R.V.: 8.15—9.30 Tijdsein en Morgenconcert, 10.30— 11.00 Korte Ziekendienst door Ds. P. N. Kruijswijk, 11.00 11.30 Gramofoonplaten, 11.30—12.30 Harmoniumbe speling door M. F. Jurjaans, 12.0012.15 Politieberich ten, 12.302.00 Middagconcert door het „Rosmalen"- trio; 2.002.45 Concert, 2.453.15 Lezen van Chr. Lec tuur door Mej. M. Wentlnk, 4.155.00 Gramofoonpla ten, 5.006.00 Kinderuurtje door Mej. B. v. d. Veer; 6.006.30 Cursus Radiotechniek, 6.307.00 Gramofoon platen, 7.00—7.45 Verbetering van het gezang in huls, door Jac. Ph. Caro, met pianobegeleiding yan Alex. Adema; 7.458.00 Politieberichten, 8.00 Uitzending der Heiligingssamenkomst van het Leger des Hcils in het Korps Den Haag; Na dit programma Persberichten van Vaz Dias. Voor de tweede maal in 14 dagen in het zelfde gebouw. Door den directeur ont dekt Een vlucht over de daken. Ongeveer veertien dagen geleden werd door een on bekende uit het gebouw der Coöperatieve Handelsver- eenlging. gelegen aan de Bottelstraat Te Nijmegen, een geldkistje met een paar honderd gulden ontvreemd. Deze diefstal heeft waarschijnlijk plaats gehad toen het personeel nog in dat gebouw aanwezig was en op een oogenblik, dat de boekhouder even het kantoor on beheerd had gelaten. Deze bult schijnt wel aanlokke lijk te zijn geweest, daar Donderdag 1 Mei j.1. dat gebouw weder met een bezoek werd vereerd. De di recteur der N. C. B. handelsvereeniging verliet dien dag, des middags omstreeks half 7 uur het gebouw. Ongeveer vijf minuten later werd dit door den boek houder gesloten, zoodat niemand meer daarin achter bleef. Toen om 6.40 dien namiddag de directeur weer aan het gebouw kwam en de straatdeur daarvan open de, bleek aan de achterkant daarvan een steen te zijn gclegdt waaruit men later begreep, dat deze door den dief daar was gedeponeerd om voor eventueel onraad te worden gewaarschuwd, wanneer iemand deze deur weer zou openen. Aanvankelijk dacht de directeur nog niet aan Inbraak, doch dadelijk daarna op de binnen plaats komende, ontdekte hij door eon raam, dat een schaduw in het kantoor aanwezig was. Hij vermoedde eerst, dat de boekhouder weder op het kantoor was teruggekeerd. Bij nader onderzoek zag hij eveneens door het raam dat de kruk van de kluisdeur was verwijderd. Hij vermoedde toen, dat niet de boekhouder doch weder ongewenscht bezoek aanwezig was. De directeur verliet, zonder eerst op het kantoor te gaan, terstond het gebouw, sloot de buitendeur en keerde on verwijld met behulp van een smid weder terug, waar bij werkelijk bleek, dat een dief aan het werk was ge weest. Deze had zich inmiddels uit de voeten gemaakt door een raamopening van het kantoor aan de achter zijde, uitkomende op een geheel ingesloten binnen plaats. Hij heeft zich vervolgens over de daken van huizen in veiligheid kunnen brengen en kwam toen in een ga^e aan de Lange Hezelstraat terecht. Dat alles gesohiedde in weinig tijds, zoodat eenige rechercheurs, hoewel spoedig ter plaatse, den vogel gevlogen vonden. Zijn signalement is echter bekend, zoodat hij nog wel in handen der politie zal komen. Er wordt niets ver mist, doch een lessenaar is met een breekijzer en een hamer geforceerd, terwijl de kruk van de kluisdeur met geweld is afgebroken. Het staat vast, dat de dief zich heeft doen insluiten. Een stuk van een weg opgeblazen. Ge vaarlijk heerschap gearresteerd. Te Kerkrade is Vrijdagavond met springstoffen een aanslag gepleegd, die zeer waarschijnlijk tegen den automobilist II. gericht was Toen deze van Heerlen naar Kerkrade reed, sprong plotseling met een ge weldige ontploffing een stuk uit den straatweg. De auto was juist over de plaats der ontploffing heen. De keien vlogen over den wagen. De heer H. werd evenwel niet gedeerd. De politie is er in geslaagd der dader, een zekeren J. van S. uit Kerkrade, te arresteeren, Hij had nog meer springstoffen met lont en slaghoedjes bij zich. Bij een huiszoeking in zijn kosthuis vond de politie verder nog veertig van dezelfde patronen met slag hoedjes. Deze bleken ontvreemd te zijn op de mijn „Willem Sophie". De man is gearresteerd. Op de plaats van de ontploffing is in den weg een groot gat geslagen. De patroon, waarmee de ontploffing teweeg was gebracht, was een z.g. sabuliet-patroon (Belgische dynamiet). Een jongen had gezien, hoe een man de lont onder den stapel zoogenaamde Quenastkeien plaatste en aanstak. Toen kort daarop de ontploffing ontstaan was, ging deze getuige den dader per fiets achter na en vestigde de aandacht der politie op hem, zoo dra hij een agent zag. Dank zij het optreden van de zen jongen kon de dader, zekere S. uit Kerkrade, reeds omstreeks 10 minuten voor acht worden ge arresteerd. Naar het heet, zou de dader niet zoozeer een spe- cialen aanslag bedoeld hebben, doch moet het hem er meer om te doen zijn geweest, de uitwerking van sabulietpatronen te leeren kennen. Deze is wel zoo hevig, dat twee er van voldoende zijn om een groot gebouw in de lucht te laten vliegen. De Inwisseling van de oude biljetten. Binnenkort alleen het biljet met de Zeeuwsche boerin gangbaar. Blijkens mededeeling in de Staatscourant van 2 Mei 1929, mede opgenomen in de meest gelezen Ne- derlandsche Dagbladen, heeft de Directie van De Ne- derlandsche Bank bepaald, dat de biljetten van f10, model 1904 en 1922 (op de voorzijde voorzien van een mannenfiguur, voorstellende den arbeid, en van 'n vrouwenfiguur, voorstellende de welvaart) zouden worden ingetrokken en na verloop van 1 jaar n& publicatie van dat bericht niet meer ter betaling zouden worden aangenomen aan hare kassen, doch ter inwisseling naar Amsterdam zouden moeten wor den gezonden. Nu intusschen deze termijn verstreken is, is het de Directie gebleken, dat het aantal nog circuleeren- de biljetten van deze coupure zóó groot is, dat het handhaven van den gcstelden termijn voor het pu bliek ernstig ongerief zou beteekenen, In verband daarmede heeft zij besloten, om onverplicht alsnog voor korten tijd al hare kassen open te stellen voor de inwisseling van dit papier. Houders van deze biljetten kunnen deze dus tijdelijk nog inwisselen op alle kantoren van De Nederlandsche Bank, en hun wordt in hun eigenbelang aangeraden zulks spo'é- dig te doen, daar binnenkort uitsluitend het biljet van f 10, waarop de Zeeuwsche boerin voorkomt, gangbaarheid zal hebben, en de overige door de hou ders ter inwisseling naar Amsterdam zullen moeten worden gezonden, waarmede tijdverlies en kosten gepaard gaan. HET BRANDGEVAAR IN BOSCH EN HEI. Een waarschuwend woord. De Directie van het Staatsboschbeheer vestigt de aandacht op het volgende: Door de aanhoudende droogte is het thans in onze bosschen èn op onze heidevelden weer uiterst brand gevaarlijk. Laten zij, die in bosch en hei verpoo- zing gaan zoeken, toch bedenken, dat één vonk vol doende is om een brand te veroorzaken, die zich door den uiterst drogen toestand waarin alles bui ten verkeert, gemakkelijk tot een ramp kan worden voor de omgeving. Ontzeg U daarom bij droogte als ge buiten zijt het genot van het rooken; maak geen vuur als ge kam peert of picnict, want het is onverantwoordelijk om 'thans met vuur in bosch en heide Ie komen! Mocht ge brand ontdekken, help dan dadelijk met het blus- schen en loop niet weg. ERNSTIGE AANVARING TE BORKUM. Een Engelsch schip vermoedelijk gezon ken. De bemanning gered. Het Grieksche s.s. „Cleopatra" heeft Zaterdagmor gen ter hoogte van het eiland Borkum het Engelsehe s.s. „Raven" overvaren. De bemanning van „de Ha ven" is overgenomen door het Grieksche s.s. „Cleo patra". De „Raven" is waarschijnlijk gezonkenè IN EEN LIFTKOKER GESTORT. Het slachtoffer overleden. Vrijdagavond is de 54-jarige H. Z., wonende te El- burg, toen hij in een huis aan den Vaartweg te Hil versum in de lift wilde stappen, van een hoogte van circa 5 M. in den liftkoker gestort, doordat de lift was opgetrokken. De man was na enkele minu ten dood. Hij laat een weduwe met 5 kinderen na. VOET AFGEREDEN. Jongetje onder de tram. Zaterdag viel hel 8-jarig zoontje van den heer S., wonende aan de Juliana v. Stolbergstraat te Haarlem, op den Koninginneweg aldaar van zijn fiets en ge makte onder de tram. Het kind werd een voet af gereden. Twee gelijke ongelukken op Duitsche vliegvelden. Twee bijna gelijke ongelukken hebben Zaterdag plaats gehad, het eene op het vliegterrein van Chem- nitz, het andere op het vliegterrein van Tempelhof. Te Chemnitz stapte de heer Walter Bartelnes na het volbrengen van een rondvlucht uit het vliegtuig, doch begaf zich naar voren, terwijl de propeller uit draaide. Hij werd hierdoor getroffen en gedood. Zekere mevrouw Hartnack, die met een school- vliegtuig uit Dessau was gekomen, en op Tempel hof was geland, liep eveneens naar voren, inplaats naar achter cn werd ook door den nog draaienden propeller getroffen en gedood. Aan de Drontheimer fjord. Een zeebe ving de oorzaak. V.D. verneemt uit Kopenhagen: Omtrent de aardverschuivingsramp bij de Dront- heimeh-fjord worden thans nog verschillende bij zonderheden bekend. Men gelooft algemeen, dat de ramp is veroorzaakt door een zeebeving. Toen de arbeiders zich onmiddellijk na de eerste aardverschuiving in veiligheid hadden gebracht, vond een tweede verschuiving plaats, die een nieu- \"p vloedgolf veroorzaakte, welke een nog vervaar- lijker uitwerking had dan de eerste. Het transformator-station stortte in en werd door de watermassa meegesleurd. Door de eerste vloedgolf werden een boerenhofste de en verschillende onbewoonde huizen weggeslagen. Door de ramp zijn ongeveer dertig schepen ver nield. Een visscher, die juist op de fjord was uitgevaren, werd door de neervallende aardmassa gedood. Minstens 20.000 kubieke meter aarde moet in de fjorden zijn gestort. De bekende Noorsche geoloog, Werenskiold, herinnert eraan, dat op de zelfde plaats in het jaar 1893 een aardverschuivinig plaats vond, waarbij 110 menschen om het leven kwamen. Aan een noodlottigen beet ontsnapt. In Covent Garden te Londen waren in het pakhuis van een importeur 150 bossen Braziliaansche bana nen opgehangen, die uit de koelkamers van een schip kwamen en op temperatuur moesten ge bracht worden. Toen een beambte van de firma een bos met de hand aanraakte, kwam er een slang uit te voorschijn. De hoofdoppasser uit het reptielenhuis in den Die rentuin werd te hulp geroepen en deze herkende in het dier de zeer vergiftige soort, die fer de lance ge noemd wordt. Het is de slang die met Crotalus ver want is en zijn wetenschappelijke naam is Trigono- cephalus lancealatus. De hoofdoppasser schrok, toen hij het dier, dat een meter lang was, te zien kreeg, want hij wist dat een beet binnen een kwartier noodlottig kon zijn. Hij had een „slangestok" bij zich, waaraan een kleine leeren lasso bevestigd zat, en hiermede kon hij de slang bemachtigen. Het dier is nu in de verzameling van de Zoo op genomen. Men schatte, dat de bos door de handen van wel twaalf menschen was gegaan, vóór hij in het pakhuis was opgehangen. AUTO BIJ CAMBRIDGE IN BRAND. Inzittenden om het leven gekomen. V.D. verneemt uit Londen: Tusschen Cambridge en New Market heeft een ern stig autoongeluk plaats gehad. Een groote automobiel kwam op een gegeven oogenblik, terwijl hij in snelle vaart langs den weg reed, ln botsing met een kleinen auto. De groote auto sloeg over den kop. en het benzi nereservoir explodeerde. De inzittenden, wier juist aan tal niet bekend ls, zijn in de vlammen omgekomen. De kleine wagen bekwam slechts lichte schade. 3IASSA-VERGIFTIGING TE RIJSSEL. 33 personen ziek geworden. Uit Parijs wordt gemeld: Volgens een bericht in de „Populaire" zijn te Rijseel 33 personen onder vergiftigingsverschijnselen riek ge worden, terwijl een hunner reeds is gestorven. De be trokken personen zouden bedorven vleeschwaren gege ten hebben. WEER EEN GIFT VAN ROCKEFELLER. V/i millioen dollar er bjj. John Rockefeller, de Amerikaansche milliardair-filan- troop, had oorspronkelijk twee millioen dollar beschik baar gesteld voor de z.g. Cité -universitaire te Parijs. Met dit geld zouden o.m. een studenten-restaurant, een biblio theek en nog andere lokalen worden gebouwd. Het bleek echter, dat de ter beschikking gestelde som niet toereikend was om deze plannen uit te voeren. Rocke feller heeft het bedrag nu tot drie en een half millioen dollar verhoogd. MOTORONGELUK. Met duizelingwekkende snelheid geelipt. Op de baan te Brooklands is een motorfiets met zij span in den wedstrijd over tweeduizend mijl met duize lingwekkende snelheid geslipt op een vochtig gedeelte an de baan en door de heining gevlogen. De rijder Hieatt, die pas tevoren twee records geslagen had, kwam om het leven. Zijn passagier bleef ongedeerd. De verdere wedstrijden werden uitgesteld. EEN SCHUWE BRUID. Een 22-jarlge bruid zou Donderdag op een Londensch bureau van den burgelijken stand te Londen, met een 72-jarige bruigom ln het huwelijk treden, maar op het laatste oogenblik bedacht zij zich. Dit is nu af vier maal achter elkaar het geval ge weest en nu heet zij in de buurt de schuwste bruid van de wereld. De bruigom schijnt nochtans de hoop niet op te geven. EEN SPAANSCHE BEDELARES. Met 2 millioen in de wereld. Een oude bedelares, die te Valencla op een zolderka mer woonde had men sedert verscheidene dagen niet weer gezien. De buren waarschuwden de politie, die het woonvertrek binnendrong en zag, dat de vrouw overleden was. In het vertrek vond men papieren, die een waards van twee miljoen peseta's vertegenwoordigden.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10