PUROL er op! DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. STER-TABAK De wedstrijd. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. gcKcf» Vi'ir3 gescoord, ómdat een der onzen vlak voor doel door zijn tegenstander werd „gehaakt". De algemeene bewering dat Nederland bij een voor sprong altijd een enthousiast spel te zien geeft, kwam ditmaal misschien wel eenlgszins bedrogen uit. Mis schien ook omdat de Belgen beter begonnen aan te „pakken", zoo zelfs dat twee minuten later de eminente speler Bastin voor den gelijkmaker zorgde. Over en weer gingen daarna de kansen en werd me nigmaal een fraai staaltje van-voetbalspel gegeven met een uitnemend positiespel, in welk laatste zich België van zijn besten kant deed kennen. Toch was het overwicht der Roode Duivels niet zoo groot, dat zij door dit positiespel en vooral ook door hun snelle tempo eenig economisch voordeel wisten te behalen. Hun middenlinie was echter ontegenzeggelijk een stuk beter dan de onze, zoodat, wanneer de voorlinie faalde, ze steeds weer door hun „halfs" aan het werk werden gezet. Hiermede is tegelijkertijd gezegd, dat in ons elf tal de zwakste plek weer in de middenlinie schuilde, iets, waar bij de laatste interland-wedstrijden herhaal delijk op is gewezen. De groote teleurstelling van dezen wedstrijd is ove rigens het feit, dat de Oranje-ploeg de 2—1-voorsprong niet tot het einde heeft weten te behouden, ondanks dat de uitslag, zooals hij is, de verhouding tusschen oe beide elftallen stukken beter weergeeft Wanneer de elftallen staan opgesteld en aanvoerder Denis ditmaal den toss eens niet heeft gewonnen, wordt afgetrapt en doen de Belgen al onmiddellijk eenige aanvalspogingen. maar ook de onzen laten zich niet onbetuigd en spoedig daarop wetèn ze door de Bel gische verdediging te breken, waarna een „forsch" par tijtje voetbal zich in het Belgische strafschopgebied ontwikkelt. Deze gevaarlijke wijze van verdedigen wordt den Belgen noodlottig, want tenslotte moet scheidsrech ter Retschury voor een al te „onregelmatig ophouden" van Van der Broek aan de Hollanders een strafschop toekennen. 1—0. Van Kol komt aangedribbeld, het fluitje snerpt en keihard verdwijnt de bal langs Badlou, in het Belgische net, gaan de Hollandsche vlaggetjes omhoog en ver vult het eerste gejuich de stadion-ruimte. Er is dan juist een kwartier gespeeld. Revanche In twee minuten. De Belgen zijn er in het minst niet door ontmoedigd, integendeel. Na een fraai en snel samenspel op den linkervleugel, krijgt Bastin een kans, die hij op schit terende wijze benut: de bal vliegt hard en laag langs den uitvallenden Van der Meulen (11) en is in twee minuten tijd door de Belgen revanche genomen. Onze verdediging moet dan alles in het werk stellen om aan de tactiek en techniek der Belgische voorhoede het hoofd te kunnen bieden. De Belgische aanvallen worden zeer gevaarlijk en eenmaal moet zelfs de doel paal te hulp komen om Nederland voor een doelpunt \e bewaren. We mochten ons dan ook gelukkig achten, toen de rust met een gelijken stand aanbrak. Na de rust. Wanneer het spel na een kwartier hervat wordt, be gint het er wel eenigszins anders uit te zien. Neder land schijnt iets sterker en er komt zoowaar een peri ode, dat de Oranje-ploeg de overhand krijgt en in één minuut tijds drie kansen worden geboden. Ondersteund door de aanmoedigingen van het publiek worden hun aanvallen steeds geestdriftiger en wanneer Tap op gegeven moment na een korte schermutseling voor het verlaten doel staat, herneemt Nederland de leiding. Na deze snelle oogenblikken gaat het tempo zakken en maken de spelers den indruk, dat ze vermoeid zijn, en zoo op het oog schijnt er weinig kans meer te zijn, dat er van een der beide kanten nog wordt gedoel punt. Het leer blijft echter op onze speelhelft en zelfs op ons doelgebied, waar uit een voorzet van Versijp, de bal langs tal van beenen Adams bereikt, die. er vlug bij Is om den Hollandschen doelverdediger toch nog een maal tepasseeren en de g e 1 ij k m a k e r is er. Nog een harde knal van Van den Broek op het Belgische doel en scheidsrechter Retschury, die nogal veel door de vingers zag, fluit het einde. Nu is 't wachten op 18 Mei, wanneer de returnmatch te Antwerpen gespeeld wordt. Onze B.-ploeg speelde te Gent tegen België B gelijk (22). Van Reenen scoorde onze goals. De rest van dezen Zondag. De wedstrijd AjaxGo Ahead wordt Zondag a.s. in Stadion gespeeld. Jammer eigenlijk, want de beslissing ligt nu wel wat te dicht bij. Voor de prom. Ie klasse afd. II sloeg D.H.C. het uit geschakelde Fortuna met 62. Een thuis behaalde over winning op V.U.C. brengt de Delftenaren tot een beslis singswedstrijd tegen de le klassers. In afd. IV verdedigde Roermond haar eerste klasse- •chap tegen Bleijerheide. dat het la D.E.C. nog verder brengt dan 2e klasse. De uitslag luidde 40. In 't Noorden sloeg H.S.C. de eerste klasser W.V.V. (40) waardoor 't lot der Winschotenaren definitief be regeld is. Meppel en Hoogezand kampen nu verder. Voor de N.H.V B. beker sloeg Ajax 2 P.E.C. met 1—0. WLER1NGEN. Succes-nieuws. Zondag 3 Mei had op Succes-terrein een wedstrijd plaats teben Breezand II en Succes 3, daar er eenige invallers moesten zijn, was het een combinatie II en III Het was een lauwe wedstrijd met S. in de meerderheid, wat de uitslag bewees. Succes won namelijk met 3—0. OUDKARSPEL. *».T.S. IIVrona Combinatie 5—1. MALARIA-BESTRIJDING. Maandagmiddag vergaderde het district Schagen voor de malaria-bestrijding in het café van den heer J. K. Boontjes, onder presidium vn den heer Dr. H. J. Schrö- der te Wieringerward. Voorzitter opent deze vergadering, met eenige woor den van welkom tot de aanwezigen. Het is spr. een genoegen deze bijeenkomst weder te kunnen houden. De secretaris leest de notulen, welke worden goedge keurd, waarna lezing van het jaarverslag. De penningmeester doet verslag over het gevoerd be heer der geldmiddelen. Kas, boeken en bescheiden wor den door een commissie, bestaande uit Ds. IJ. van Dijk te Schagen en Dr. J. J. Werner te Barsingerhorn, nagezien en in orde bevonden. Aan den penningmees ter wordt decharge verleend. Tot lid van het Bestuur wordt gekozen Dr. J. J. Wer ner te Barsingerhorn. Hierna heeft een geanimeerde gedachtenwisseling plaats over de frequentie der malaria in dit district. Bij de rondvraag worden verschillende besprekingen gevoerd over het malaria-vraagstuk, waarna de verga dering wordt gesloten. DE DOOD AAN DE MALARIAMUG. Per telefoon werden *e Maandagmiddag uitgenoo- digd om eens te komen kijken naar de resultaten van een demonstratie die in een der stallen van den heer J. K. Boontjes werd gehouden, met een nieuw verdel gingsmiddel van vliegen, muggen, enz. Gevolg gevende aan deze uitnoodiging, bleken op dat demonstratie-terrein aanwezig te zijn de heeren Dr. Schröder, Wieringerwaard, Dr, Werner, Barsingerhorn, Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei II u i d v e r w o n d i n g e n Het verzacht en geneest de heer H. F. van Nuland, Schagen, respectievelijk voorzitter, vice-voorzitter en secretaris van de districts commissie „Schagen" tot bestrijding der malaria, de heer Ds. Van Dijk, voorzitter van de afdeeling Schagen van „Het Witte Kruis" en een tweetal vertegenwoordi gers van de N.V. Bataafsche Import-Maatschappij te 's-Gravenhage. De bespuiting met het nieuwe bestrijdingsmiddel, ge naamd Shell Tox. had reeds plaats gehad en we kon den niet anders constateeren, dan dat 't aan zeer vele muggen, ja ook aan vliegen en zelfs spinnen, den dood had bezorgd. Over de resultaten waren de heeren zeer tevreden, ook over die van een soortgelijke demonstra tie te Wieringerwaard. Met een zeer doelmatige hand spuit is de doodende stof het luchtruim in te spuiten en blijkens mededeeling van een der vertegenwoordigers der Import-Maatschappij kan met een halven liter Shell Fox een ruimte van 550 M3. behandeld worden. Zij die in het bezit zijn van een Rids-spuit kunnen deze ook gebruiken voor Shell Tox. Zooals gezegd, de demonstratie slaagde en de koeien van den heer Boontjes gingen een rustigen nacht tege moet WIELRENNEN. Bij de grasbaanvoelrennen tijdens de laatst gehouden winkelweekfeesten mocht het A. J. Willemse gelukken in de afdeeling Schager nieuwelingen den eersten prijs te behalen. Deze nieuweling nu neemt ook deel aan de wintercompititie in deze sport van de sportclub „On derling Genoegen" te Alkmaar en dat onze 16-jarige renner dat met veel succes doet, blijkt wel uit het feit, dat hij bij den laatsten sprintwedstrijd met 14 punten no. 2 werd. Alleen tegen den sprintkampioen, den heer Nic Pronk moest hij het afleggen, deze behaalde 18 pun ten. BENOEM rNG. Aan het Provinciaal Waterleidingbedrijf te Schagen is als klerk geplaatst de heer J. de Boer, Schagerbrug. KINDERMOND. Een belangstellend vriend des huizes vraagt aan kleinen Jan, die vier dagen op school is: „Nou, Jan, ken je alles?" En wat antwoordt Jan? „Ik weet het niet we hebben alles nog niet gehad." (Historisch). RAAD VAN SCHAGEN. Vergadering van den raad der gemeente Schagen, op Maandag 12 Mei 1930, des namiddags te kwart voor ze ven uur. Punten van behandeling: 1. Mededeelingen van den Voorzitter. 2. Ingekomen stukken en adressen: Ged. Staten, goedkeuring overname Stille Laan. Ged. Staten, berioht van ontvangst wijziging Alg. Politieverordening. Ged. Staten, betreffende financieele verhouding. Jaarverslag 1929 Vakteekenschool. Jaarverslag 1929 Keuringskring „Barsingerhorn" Jaarverslag 1929 Gezondheidscommissie. Jaarverslag 1929 Landbouwhuishoudschool. Verslag Cursus 19291930 Rijkslandbouwwinter- sohool. J. B. 't Hoofd neemt aan benoeming onderwijzer O. L. school. Verificatiebureau, rapport kasopname gas- en elec- triciteitsbedrijf. Nationale Commissie, tegen alcoholisme betreffen de beperking aantal vergunningen. Comité bestrijding Iepenziekte verzoek om steun. Rapport betreffende aansluiting der buitenwijken aan het G.E.B. 3. Benoeming lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. 4. Voorstel tot verbetering van den bliksemafleider van den gemeentetoren. 5. Vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer G.I.B. 1930—1931. 6. Voorstel tot verhooging van de jaarwedde van de Wijkverpleegster en tot aanvulling harer instructie. 7. Voorstel tot het sluiten van een geldleening. 8. Voorstel met betrekking tot den bouw van een tweede transformatorstation. 9. Reclame tegen aanslag in het vergunningsrecht. Schagen, 3 Mei 1930. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. De toestand is niet hopeloos, zegt De Stan daard; ook op de Jaarvergadering van den Noordermarktbond geen gedrukte stemming; toch waren de prijzen van alle producten buitengewoon slecht; roode en gele kool liepen met groote sprongen achteruit; ook de Deensohe witte werd nog lager in prijs; uien en peen zoo goed als onverkoopbaar. Men kan tegenwoordig geen krant of tijdschrift op slaan, om men vindt er artikelen over onze handelspo litiek. Niet alleen zijn het de redacties of medewerkers, doch ook de abonné's willen een woordje meespreken. Dat is een gelukkig verschijnsel: er blijkt uit, dat ve len zich rekenschap beginnen te geven van de groote quaestie, waarom het In dezen gaat. En: du choc des opinions jaillit la vérité, uit de wrijving der gedachten ontstaat de waarheid. De quaestie schijnt echter wel zeer ingewikkeld te zijn en de waarheid in dezen hèeft ongetwijfeld wel niemand. Nu de Commissle-Lovink is geïnstalleerd en daarbij de wensch naar voren is geko men, om op korten termijn adviezen uit te brengen, die de acute cris kunnen bezweren, mag worden verwacht, dat wel spoedig maatregelen zullen worden aangeprezen, om de gevolgen van de crisis ietwat te verzachten. Als we de Standaard mogen gelooven, ziet het er nog niet zoo hopeloos uit, als het wel lijkt. Het orgaan van de anti-revolutionaire partij toch schrijft: „Het" front der protectionisten is niet zoo sterk als het er vandaag uit ziet. Het geloof in de zegeningen van een beschermende economische politiek is reeds sterk ondermijnd. Overal openbaart zich de twijfel. Ook in de gelederen der bui- tenlandsche profcectionisten zelf.Daarom zijn we niet zoo pessimistisch als vele anderen, over de uiteindelijke re sultaten van den gemeenschappelijkcn arbeid tot weg neming der handelsbelemmeringen. Wie het hardst kla gen over de ellende van het systeem der verdragsonder handelingen, zijn juist degenen, die er dagelijks mee te maken hebben en het wapen moeten hanteeren. Minis ters zoowel als ambtenaren. Wij althans kennen onder de betrokkenen geen enkelen overtuigden voorstander ervan. Ook niet uit dc landen, waar men zich aan de protectie nog vastklemt. Onder die omstandigheden zijn de vooruitzichten niet zoo hopeloos als zij soms schij nen, en onder die omstandigheden werd ook ons advies geboren om aan onze beproefde politiek trouw te blij ven met zulke practlsche retouches als ons door den nood der tijden nu en dan kunnen worden opgelegd." De stem van de Standaard is er een. waaraan de the orie ten grondslag ligt, toch komt het ons voor, dat zij door de practijk zal worden gedekt. Gelukkig is er in de kringen van de leidende figuren in den tuinbouw ook geen geest van neerslachtigheid te bespeuren. De vergadering van den Noordermarktbond, deze week gehouden, heeft er althans geen blijken van gegeven. Gebeurde het meermalen, dat op de algemeene verga dering van dezen grooten tuinbouwbond een brandend vraagstuk werd behandeld door een deskundige op dat terrein, dezen keer was dit niet het geval. Er zou anders op tafel. Onmiddellijk zul len geestdriftige uitingen van waardeering weerklin ken en bij bet genieten van den fijnen zachten geur van Ster-tabak zal de opgewek te stemming terugkeeren. in dezen tijden van crisis alle aanleiding toe zijn ge weest, om hierover een verhandeling te laten houden, doch blijkbaar heeft de overtuiging voor gezeten, dat de betrokkenen er heel weinig wijzer door worden, wijl ze reeds voldoende in dag- en weekbladen over het betref fende onderwerp hebben gelezen. Trouwens vaak komt zoo'n lezing neer op het uiteenzetten van de persoonlijke meening van den spreker. De wensch, verleden jaar op de algemeene vergade- ï-ing van den Noordermarktbond geuit, om dadelijk tot een algeheele vernieuwing van het bestaande veilingslo kaal over te gaan, is toen niet vervuld en thans is eerst besloten een bouwfonds te vormen uit een verhoogd marktpercentage en een vermindering van de uitkeering aan den handel voor contante betaling, zoodat het nog wel enkele jaren zal duren, eer de uitbreiding en ver nieuwing haar beslag zullen hebben gekregen. De groot te van het fonds is afhankelijk van die van den om zet; bij de geldende prijzen groeit dit alzoo niet hard aan. Van de zijde van de handel werd nog bezwaar gemaakt tegen een vermindering zijner korting voor contante betaling. Het heeft ons verwonderd, dat van den kant der tuinbouwers niet met klem is aangedrongen op alge heele intrekking dier korting, daar een dergelijke terug betaling toch zeker een unicum is op veilingsgebied. Noordscharwoude krijgt nu binnen afzienbaren tijd een nieuw betaalkantoor met vergaderlokalen. Men mag verwachten, dat dit gebouw naar de eischen des tijds zal worden ingericht en dat het in verschillende opzichten niet bij dat van Broek zal achterstaan. Noordscharwoude heeft de Broeker veiling reeds de loef afgestoken in omzet, straks zal de outillage van het veilingswezen te Noordscharwoude ten voorbeeld aan Broek kunnen worden gesteld. De prijzen, welke de afgeloopen week aan onze groen teveilingen zijn gemaakt, waren intusschen weinig ge schikt, om over het doen van groote uitgaven te pra ten. Het was er allertreurigst mee gesteld. De „taaie" overhouders hebben een strop, die hun nog lang heugen zal. Voor roode kool werd Maandag aan de Broeker velling f 2.504.70 betaald, aan die te Noordscharwoude f 2.106.10. Dinsdag kon aan deze veiling nog voor het mooiste kleingoed f 8.60 worden gemaakt, terwijl te Broek de hoogste noteering nog f 6.30 was. De stem ming bleek echter al bijzonder stug. Groote kool werd toen al verkocht voor f 2. De volgende dagen werd het echter een debacle; ongeveer een daalder voor mooie groote kool, ruim f 4 voor het beste kleingoed. Vrijdag en Zaterdag was ze haast onverkoopbaar: f 0.400.60 voor 100 K.G. puike kool, die enkele weken geleden f 8 a f 9 opbracht, wat toen ook nog maar een zacht prijsje kon worden genoemd. Het allermooi ste, meest gezochte product, kon bij hooge uitzondering aan de Broeker veiling f 1.90, aan die van den Noor dermarktbond f 3 opbrengen. De oorzaak van dit voor de tuinders zoo nadeelige verschijnsel moet vooral ge zocht worden in het mooie weer, dat groote hoeveel heden jonge groenten op de veilingen brengt, waardoor de belangstelling voor de wintersche stapelgroenten totaal verdwijnt Aan de Broeker veiling werden nog 20 spoorwagens, aan de veiling te Noordscharwoude nog 45 spoorwagens aangevoerd. En dat terwijl we reeds Mei schrijven. Steeds nog krijgen we belangrijke aanvoeren van gele kool. Met de prijzen liep het al even beroerd als met die der roode kool. Maandag werd voor mooi goed aan de Broeker veiling nog f 5.50 betaald. De groote kool bleek al spoedig aanmerkelijk in prijs te zijn ge daald. Woensdag werd al minder dan f 2 betaald; kleine brachten toen ruim f 4 op. De laatste helft der week werden deze lage prijzen nog minder. Prachtgele kool werd Zaterdag voor f 0.50 en f 0.60 per 100 K.G. ver kocht, een bewijs, dat de vraag naar dit product be neden nul is gedaald: ze was feitelijk onverkoopbaar. De aanvoer aan beide veilingen beliep 30 spoorwagens. Percentsgewijze daalde de Deensche witte kool niet zoo sterk als de andere koolsoorten. Doch zij was al zoo weinig waard, dat er moeilijk nog een aanmerke lijk percentage afkon. Voor groote Deensche witte werd eiken dag rond f 0.60 per 100 K.G. betaald; het uitgezochte kleingoed bracht f 11.30 op, Vrijdag echter was de hoogste prijs aan den Noordermarkt bond slechts f 0.90, aan de veiling te Broek f 1.10. Ge middeld heeft een spoorwagen van deze koolsoort on geveer f 80 opgebracht Voor het inladen, vervoer en transporteeren zal ln totaal niet veel minder worden betaald. De aanvoer te Noordscharwoude beliep het buitengewoon hooge aantal van 61 spoorwagens en te Broek op Langendijk 22. Het Is in alle opzichten wel een buitengewoon jaar voor onze tuinders! Uien waren waardeloos. De opbrengst is geringer dan de betaalde arbeid voor uitzoeken, en andere werkzaamheden tot de levering. Aanvankelijk werd f 0.30—0.70 per 100 K.G. betaald, later f 0.401.40. Drie lingen werden betaald met f 0.100.30; voor grove uien was de prijs f 0.701.20. Voor peen werd minder betaald dan de veevoederprijs. Bracht ze in het begin der week nog f 0.600.80 per 100 K.G. op. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag kon ze niet meer dan f 0.200.50 bedingen. Voor bieten werd f 0.30 betaald. Blauwe aardappelen golden f 22.10. Bravo f 1.30 f 1.60. Tomaten werden voor f 0.710.80 per K.G. verkocht ALKMAAR, 3 Mei. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 250000 kipeieren. 56—58 Kg. f 4.60-4.80. 58 —60 Kg. f 4.70—4.90, 60-62 Kg. f 4.80—5, 62-64 Kg. f 5 —5.70, bruine 60—65 Kg. f 5—5.70, 60000 eendeieren f 4.30 —4.60 ALKMAAR. 3 Mei. 'Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor fabrieksboter le soort f 0.72t40.80, 2e soort f 0.60 0.65, eieren (groothandel) f 4.505, eendeieren f 44.50. ALKMAAR. 3 Mei. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 15 hitten f 100—200, 86 melkkoeien f 300—375, gele koeien f 250—360, 169 nuchtere kalv. slacht f 8—24, fok f 18—30, 148 magere schapen f 28— 42, 111 lammeren f 1827, 20 schrammen f 40, 84 big gen (10 weken) f 28—36, 14 bokken en geiten f 15—20, kleine bokjes f 11.50. Handel goed. NOORDSCHARWOUDE, 3 Mei. BI. aardappelen f 22,10, bravo's f 1.301.60, uien f 0.80 1.60, drielingen f 0.20, peen f 0.20, roode kool f 0.60 3, gele kool f 0.601.30, Deensche witte kool f 0.60 1.30 per 100 Kg. Aanvoer: 700 Kg. aardappelen, 3600 Kg. uien, 500 Kg. peen, 82600 Kg. roode kool, 17200 Kg. gele kool, 98800 Kg. Deensche witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 5 Mei. Uien f 11.60, drielingen f 0.20, grove f 1.401.60, peen f 0.400.60, peen kleine f 0.10, roode kool f 0.60— 3.10, gele kool f 0.601.40, Deensche witte kool f 0.60 1.10 per 100 Kg. Aanvoer: 2600 Kg. uien, 2600 Kg. peen, 26200 Kg. roode kool, 9000 Kg. gele kool, 60200 Kg. Deensche witt? kool. WARMENHUIZEN, 3 Mei. Roode kool le kw. f 0.403.40, 2e kw. f 0.30, gele kool le kw. f 1.201.70, witte kool le kw. f 0.401.10, 2e kw, f 0.10, uien f 0.80, grove uien f 0.90 per 100 Kg. Aanvoer: 30300 Kg. roode kool, 1600 Kg. gele kool, 16200 Kg. witte kool, 750 Kg. uien. AMSTERDAM, 5 Mei 1930. Boerennoteeringen. Tarwe witte per 100 kilo f 9.75— 10.25, id. rood f 9.75—10.25, rogge f 6.25—6.75, Chev. f 7.257.75, haver f 66.50, duiveboonen f 1415, paar- deboonen f 8.759.25, groene erwten f 89, karwij per 50 kilo f 18—18.50, blauwmaanzaad f 18.50—19.50. AMSTERDAM, 5 Mei 1930. Aardappelen. (Bericht van de mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche bonten f 2.40—3.50, id. blauwen f 2.90— 3.25, id .eigenheimers f 1.101.15, id. blauwe poters f 0.701, id. bonte poters f 0.701. IJpolder bravo's f 1.751.90, id. Bevelanders f 1.151.25, Andijker blau wen f 2.252.40, id. bonten f 2.252.40, Anna Paulowna zand f 1.501.75, id. roodstar f 1.601.75, Hillegommer zandaardapelen f 1.501.75, alles per H.L., Winter- Malta f 7—8, Zomer Malta f 16.50—17 per 100 K.G., Friesche roodbonten f 1.202 per HL. ALKMAAR, 5 Mei. Aardbeien f 0.120.16 per doos, andijvie f 1.502.40, bloemkool I f 1624, II f 915, kropsla f 26.60, kom kommers f 1221 per 100 stuks, asperges f 13—52, prei f 3.60—7, rabarber f 5—8, raapstelen f 0.60—1.80, radij3 f 1.904, wortelen f 621 per 100 bos, perziken f 0.12— 0.16 per stuk, postelein f 0.321.20, spinazie f 0.10 0.59 per bakje, peulen f 45, D. spercieboonen f 36, toma ten f 48. witlof I f 12.20—15, II f 2.10—6.50 per 100 pond, BROEK OP LANGENDIJK, 5 Mei. Gele kool f 0.70, witte kool f 0.50, tomaten A en G f 0.66, B f 0.69. Aanvoer: 550 Kg. gele kool, 2200 Kg. witte kool, 45 Kg. tomaten. ALKMAAR, 5 Mei. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 20 vette koeien f270450, handel matig; 6 vette kalveren f60—140; vette kalveren per Kg. fl.201.40 82 nuchtere kalveren, slacht f726; 436 vette varkens per Kg. f0.650.72; Zouters p. Kg, f 0.66—0.67, handel stug. AMSTERDAM, 5 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 390 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 112118 ct., 2e kwal. 90108 st.; 3e kwal. 7488 ct., mindere soorten 64—72 ct. per kg. slachtgcwicht; 75 melk- en kalfkoeien f275—380; 84 vette kalveren, 2e kwal. 82—90 ct., 3e kwal. 7480 ct. per kg. levend gewicht; 139 nuchtere kalveren f 816, 35 schapen f 2646, 28 lammeren f 1823; 560 varkens, vlecschvarkens 90— 110 ct. per kg., 84—85 ct.; zware varkens 8283 ct., vette varkens 8082 ct. per kg. slachtgcwicht; 90 paarden f120—230. PURMEREND, 5 Mei. Voorjaarsrundermarkt. Aangevoerd 1874 stuks (v. j. 2095). Melkkoeien f290— 425, gelde koeien f175— 375, vaarzen f160—325, pinken 1120—200. Handel stug, prijshoudend. BRANDSTICHTING TE EDE. Inbrekers de daders? Zaterdagavond is door onbekende oorzaak de villa „de Ploe'ger", bewoond door den heer D. te Ede, af gebrand, terwijl de bewoners afwezig waren. Vermoedelijik is hier kwaadwilligheid in het spel. Bij onderzoek is gebleken, dat bier eerst diefstal met braak is gepleegd en daarna brand is gesticht. Ver moedelijk is een geldkistje, inhoudende vier bank biljetten van f200.ontvreemd. GEEN GERECHTELIJKE VERVOLGING. De verduistering bij den Algem. Stucadoorsbond, Naar men zich herinnert, werden eenige maanden geleden verduisteringen ontdekt ten nadeele van den Alg. Ned. Stucadoorsbond, waaraan zich zou hebben schuldig gemaakt de toen in functie zijnde penning meester-administrateur, tot een bedrag van ongeveer f50.000. De justitie heeft thans een onderzoek doen instel len, maar heeft geen termen aanwezig gevonden oin tegen genoemden functionaris een vervolging te doen, plaats vinden. NA DE ONTPLOFFINGSRAMP TE HELMOND. Droeve plechtigheid te Stiphout. Gistermorgen is te Stiphout het stoffelijk overschot tor aarde besteld van den heer M. van Duynhovcn, een der slachtoffers van de ontploffingsramp te Hel mond in de Chemische fabriek. Het kerkgebouw, waarin de uitvaartdienst gehouden werd, was ge heel gevuld. Bij de plechtigheid op het kerkhof werd treurmuziek uitgevoerd. Zoowel de burgemeester van Helmond als de heer Neles, directeur van de Che mische fabriek, was aanwezig op het kerkhof, waar ook van de zijde van het publiek groote belangstel ling bestond. ERNSTIG VERWOND DOOR EEN MESSTEEK. Vechtpartij te Helmond. In den nacht van Zondag op Maandag ontstond in de Eerste Haagstraat te Helmond een ernstige vecht partij, waarbij zekere H. Gruyters met een mes in den hals werd gestoken. Per politiebrancard is de zwaargewonde naar het St. Antoniusgasthuis ver voerd. De politie heetf als vermoedelijken dader een zekeren Van W. gearresteerd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2