De Twentsche Bank. Verkeersongelukken. De branden te Xerkrade opgehelderd. Familiedrama te Steenderen. Een mijn in de Zuiderzee. Locomotief ontspoord. Waterschapsrecht in Noord-Holland. Gemengd Nieuws. De gevaarlijke lucht-acrobatiek. Mijngasontpioffing in Spanje. Een rreeselijke ontploffing te Liverpool. Gandhi gearresteerd. Groote branden in de Vereen. Staten. Aardbeving te Rangoon. Tribune ingestort. J wa&rts van de oostzij der kerk, een plaatsaanduiding, die ook in het protocol was genoemd, doch waarop men niet veel acht meer had geslagen. Nadat zij opnieuw het terrein en de naaste omge ving met de wichelroede had onderzocht, stelde zij de juiste plek vast waar de millioenen verscholen zouden zitten Op die plek is men gistermorgen ijverig begonnen te graven onder dc persoonlijke leiding van de clair- voyante, die met belangstelling het werk volgde. Het eerste dat ontdekt werd was de eigen boom, waar van een gedeelte van den stam en de wortels nog vrij gaaf waren. Nu moest ook het vat wel gevonden worden, en in derdaad ook op dit punt zijn de voorspellingen uitgeko men. Gistermiddag stieten de gravers plotseling op iets ste vigs. en dit bleken de duigen van het vat te zijn. Het vat was langs den binnenwand met een drie c.M. dikke stroolaag bekleed; men rekent er stellig op nu met een paar uur arbeids in het bezit van den schat te zijn. Daar het inmiddels half zes was geworden, werden de werkzaamheden gestaakt; deze worden hedenmorgen te acht uur voortgezet. Een politiepost is bij den kuil geplaatst, om te ver hinderen dat niet een ander met de winst zou gaan Btrijken. De plek waar nu gegraven wordt en waar de hierbo ven genoemde uitkomsten zijn verkregen, ligt inder daad 150 M. beoosten de Ned. Herv. kerk in de oost zijde en in den zuid-oosthoek van het kerkhof. De belangstelling te Zaandam groeit met het uur. Behalve fraul. Sylvia is Maandag nog een manlijke helderziende op het terrein verschenen, die ook al een paar maal in trance is geweest Dan worden alle aan wezigen verzocht uit zijn nabijheid te gaan, opdat hij niet zal worden gestoord. Behalve op deze plaats, is gisteren ook nog op een andere plek, dichter bij de kerk, gegraven. Volgens de helderziende dame ligt daar een nog grootere schat verborgen. Overname van een zestal provinciale banken. Naar wordt meegedeeld, heeft De Twentsche Bank een begin van uitvoering gegeven aan een hij haar gerijpt voornemen tot overneming der zaken van de tot dusverre met haar verbonden banken, te weten; de Bank van Wisselink, de Geldersch-Overijselsche Bankvereeniging, de Groninger Bank, de Haarlem- sche Bankvereeniging, de Lissesche Bankvereeniging en de Provinciale Bank voor Limburg, van welke in stellingen De Twentsche Bank sedert jaren de groot ste aandeelhoudster is. Ten einde tot deze overneming van zaken te gera ken heeft De Twentsche Bank aan aandeelhouders van genoemde instellingen ecne bieding op hun aan- deelenbezit gedaan, met gelegenheid tot ruiling .on der bepaalde voorwaarden, van hun aandeelenbezit in aandeelen De Twentsche Bank. In dit verband wordt het geplaatste kapitaal van De Twentsche Bank vergroot met f4 millioen en daarmede gebracht op f40 millioen. Botsing tusschen de „Noord-Hollandsche tram" en een vrachtauto. Geen persoon lijke ongelukken. Gisterochtend 8 uur is te Amsterdam op de kruising van den Valkenweg en de Meeuwenlaan een vrachtauto, die van pont kwam. in de flank aangereden door een stoomtram, komende uit de richting Buiksloot. De tram baan kruist op dit punt het zeer drukke verkeer, zoodat hier steeds de grootste voorzichtigheid vereischt is. De chauffeur van den vrachtauto beweert geen signalen van de naderende tram te hebben gehoord en juist te hebben uitgekeken in de andere richting; de machinist van de tram zegt, de noodige waarschuwingssignalen te hebben gegeven. De botsing is zeer hevig geweest; de vrachtauto, is, na eenige tientallen meter meegesleurd te zijn, op zijn kant tegen de straat geworpen; de loco motief van de tram is uit de rails gelicht en kwam in schuinen stand tegen den verongelukten auto te leu nen. Zoowel aan de locomotief als aan den vrachtauto werd groote schade aangericht, het is echter zonder persoonlijke ongelukken afgeloopen. Het verkeer is eenigén tijd gestoord geweest, doch de trambaan was betrekkelijk spoedig weer vrij. Verscheidene auto- en motorongelukken, waarbü dooden en gewonden zyn te be treuren. Gistermorgen is de heer M. v. d. K., bevrachter in Eindhoven in Son door een vrachtauto aangereden en ln een sloot geworpen. De ongelukkige was op slag dood Zondagavond is te Groenlo het lijk van een ongeveer 24-jarigen jongeman langs den weg gevonden. Een on derzoek bracht aan het licht, dat het ongeluk hieraan te wijten zou zijn, dat O., die per fiets reed, in aan rijding is gekomen met een anderen wielrijder. Hij Is daarbij komen te vallen en liep dientengevolge een zware hersenschudding op. Zaterdagavond had aan de Roode Vaart, nabij het dorp Moerdijk een ernstig ongeval plaats. De heer Pelten, uit Haarlem, reed met zijn motorrijwiel in de richting Zevenbergen. Nabij de brug over de Roode Vaart reed hij tegen een uit de richting Klunder. ko menden luxe-auto, afkomstig uit Poortvliet. De motor rijder werd van zijn voertuig geslingerd en werd zeer ernstig gewond. Hij is in bedenkelijken toestand naar Bred% overgebracht. De auto en het motorrijwiel wer den ernstig beschadigd. Te Ede zijn een heer en een dame van een motor fiets geslingerd. De eerste kreeg een ernstige hoofd wonde. de tweede kwam met den schrik vrij. Te Deventer werd een 15-jarige jongen op de fiets door een motorrijwiel aangereden. De jongen werd ern stig gewond en m.en vreest voor zijn leven. Door plotseling den weg over te steken, werd een wielrijder te Amersfoort door een auto gegrepen en eenige meters meegesleurd. Het slachtoffer is er ern stig aan toe. Door den dader van den dynamietaanslag gepleegd. Onvoldoende controle op dy namiet in de mijn. Zooals reeds elders in dit nummer gemeld, heeft Vrijdagavond, tegen half acht, op den Heerlenersteon- weg te Spekholzerhelde, gem. Kerkrade, in een langs den weg liggenden hoop quenast-keien een ontplof fing plaats gehad, die geen persoonlijke ongelukken heeft veroorzaakt. De dader, de 39-jarige, ongehuwde mijnwerker. J. J. van S.. heeft gistermiddag bij het verhoor door de politie bekend, dat hij de branden, die den laatsten tijd in Kerkrade en Heerlen plaats hadden, heeft ge sticht. Zooals men weet, kwamen er de laatste maanden in genoemde plaatsen herhaaldelijk branden voor, waarvan het tenslotte vaststond, dat daarbij kwaad willigheid in het spel was. Geen Zaterdag- of Zondag- abond ging haast voorbij, of een boerenhofstede of VEREENIGING VOOR LANDBOUWHUISHOUD- ONDERWUS. Wij vestigen de aandacht op eene oproeping voor deelname aan een korten cursus voor costuumnaaien aan de Landbouwhuishoudschool alhier. Gaarne voegen wij hieraan een woord ter opwek king toe, door te wijzen op den goeden gang van den eersten cursus die nu gegeven wordt cn om nu het belangrijke aantal dat zich reeds opgaf niet teleur te stellen, hopen wij dat nog enkelen zich zullen aan melden. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Cornelis Theodorus. zoon van Francis- cus Wester en Anna Cornelia de Wit. bergplaats ging, als niet tijdig het vuur kon worden gebluscht, in vlammen op. Het onderzoek naar den dader, hoewel men hem eenige malen meende te hebben gezien, bleef echter zonder resultaat, tot de politie nu eenige aanwijzingen vond die het haar gewenscht deden schijnen van S. nader aan den tand te voelen. Hij heeft minstens twaalf branden op zijn rekening. Zooals ook reeds gemeld, zijn op de kamer van Van S. door de politie 40 dynamietpatronen gevonden, vtelke hij blijkt te hebben gestolen in de mijn Wil lem Sophia. Hoe zulks mogelijk is, niettegenstaande het mijn reglement zulke scherpe- bepalingen bevat omtrent het bewaren van ontploffingsmiddelen? Uit de beste bron wordt vernomen, dat een der dynamietkisten in de mijn W. S. defect was en dat de schietmeester in gebreke was gebleven zulks mee te de'elen aan den bedrijfsingenieur der mijn. Van S. zou sinds Fe bruari de dynamiet enz. gestolen hebben en met klei ne partijtjes mee naar zijn kosthuis hebbe-n geno men. Woensdag wordt hij ter beschikking van de Justi tie te Maastricht gesteld. Een werklooze korenmolenaar doodt in wanhoop zijn vrouw en dochter en pleegt daarna zelfmoord. Een vreeselijk drama heeft zich in den nacht van Zondag op Maandag in het anders zoo rustige dorpje Steenderen bij Zutphen afgespeeld. Vlak naast het gemeentehuis staat het gebouw van de Coöperatie van den A". B. T. B. (R.K. boeren- en Tuindersbond). Dit huis werd bewoond door den 53- jarigen molenaar K. B. Tot 1 Mei j.L. was het huis zijn eigendom geweest, doch door slechten gang in zaken had hij het aan den Bond moeten verkoopen. Eiken morgen was het de heer B., die de deuren opende om het bedrijf open te stellen. Gistermorgen bicven de deuren evenwel gesloten. Te ruim 9 uur heeft men zich, daar men oen ongeluk vreesde, door liet openschuiven van een raam toegang tot de wo ning verschaft. Wat men in de woning vond was vreeselijk. De man had zich, in nachtgewaad, aan dc trap opgehangen. Onmiddellijk werd dc burgemeester, als hoofd van de politie, gewaarschuwd cn bij nader onderzoek vond men de 48-jarige vrouw en de 15-jarige doch ter op de slaapkamer op de bovenverdieping met in geslagen schedels. Beiden gaven nog teekenen van leven, doch de dochter overleed zeer spoedig. Bij het afzenden van dit bericht was de vrouw nog in lerven, doch zij was stervende. Op de slaapkamer, waar overigens geen wanorde was, vond do politie de bebloede bijl, waarmede dc man in zijn wanhoop om den gang van zijn zaken de daad heeft gepleegd. Het gebeurde heeft in liet dorp groote consternatie verwekt. De justitie heeft dc lijken vrijgegeven om be graven te worden. Bij het droogmalen van de Wieringer- meer aan de oppervlakte gekomen. Bij het droogmalen van de Wicringermeer is na bij de nieuwgebouwde sluis te Meclcmblik, een mijn aan de oppervlakte gekomen, welke waarschijnlijk sinds den oorlogstijd naar dezen stillen hoek is af gedreven. Voorloopig is er een waarschuwingsbord geplaatst, tot de mijn zal zijn gedemonteerd. Een wegwerker had een breekijzer tus schen de rails gelegd. Gistermiddag is op don Bosclidijk te Eindhoven dc locomotief van de tram ontspoord. Ter hoogte van de plek waar de tram van den Boschdijk naar de Lymbeekstraat gaat, had een wegwerker de onvoor zichtigheid gehad, een breekijzer tusschen de rails te leggen. Toen de tram passeerde, ontspoorde de loco motief en kantelde bijna. De machinist wilde uit de machine springen, doch geraakte met een voet tus schen de locomotief cn den bijwagen bekneld, zoodat zijn klomp verbrijzeld werd. De voet bleef ongedeerd. De conducteur, die aan den anderen kant op de machine stond, kwam met den schrik vrij. De ma- tcriccle schade is niet groot. Het opruimingswerk vergde een paar uren. Inmiddels werd de dienst door autobussen onderhouden. ONGELUK MET EEN SCHIETMASKER. Een slagersknecht gedood. Gistej*middag zou te Middelburg een 49-jarige sla gersknecht in de centrale slachtplaats een koe slach ten. Op het oogenblik, dat hij het schot wilde afvu ren, stootte de koe hem met den kop het pistool uit dc handen. Door den val ging het schot af en trof den man in den buik. Deze was dadelijk dood. Belangrijke wijzigingen te wachten. Toezicht van Ged. Staten wordt uitge breid. Ged. Staten van Noordholland hebben aan dc Pro vinciale Staten belangrijke wijzigingen voorgesteld in het algemeen reglement van bestuur voor de water schappon in Noordholland. Uit de voornaamste wijzi gingen stippen wij aan, dat het vercischte grondbe zit voor het stemrecht en om tot bestuurslid te wor den gekozen, in geen waterschap hooger mag worden dan één hectare. De mogelijkheid van meervoudig stemrecht is ge handhaafd in dien zin, dat bedoeld stemrecht slechts zal gelden, wanneer het bijzonder reglement zulks bepaalt Houdt het reglement ter zake geen voor schriften in, dan zal ieder stemgerechtigde op grond van het algemeen reglement, slechts één stem uit brengen. De mogelijkheid wordt geopend, naast omslag van de waterschapslasten naar de kadastrale maat, deze te heffen naar de belastbare opbrengst. In het bijzonder reglement zal kunnen worden voorgeschreven, dat ook door eigenaren van het ge bouwd in de kosten van het waterschap zal worden bijgedragen. Bepaald wordt verder, dat de vergade ringen van hoofdingelanden en stemgerechtigde in gelanden als regel in het openbaar worden gehouden. De leden van het college van dagelïjksch bestuur, de hoofdingelanden, de secretaris en de penningmeester zullen in den regel op 70-jarigen leeftijd moeten af treden, de waterbouwkundige ambtenaar op 63-jari- gen leeftijd. Gedeputeerde Staten kunnen de aanstel ling van een waterbouwkundig ambtenaar voor schrijven. Zij krijgen de bevoegdheid tot kasopne- neming bij den penningmeester van het waterschap. Het toezicht van Gedeputeerde Staten op de wa terschapsbesturen wordt uitgebreid. Daarentegen wordt verruimd het recht van beroep voor de water schapsbesturen op de Kroon. Secretaris en penning meester worden niet meer benoemd voor een bepaald aantal jaren, doch voor onbepaalden tijd. De mogelijkheid wordt geopend de verkiezing van be stuursleden te doen geschieden met voorafgaande can- didaatstelling. Bij het bijzonder reglement wordt hier omtrent voor ieder waterschap op zichzelf beslist. Voortaan moeten aan alle stemgerechtigden oproe pingen voor de stemming worden gezonden en kan dus niet meer met uitsluitend openbare kennisgeving wor den volstaan. GASCYLINDERS ONTPLOFT. Reuter seinde gisteravond uit Liverpool: De stad werd hedenavond opgeschrikt door de ont ploffing van talrijke cylinders g.ts, die in een stal lagen opgeslagen. Dertien personen, die vergiftigingsverschijn selen vertoonden, werden naar het ziekenhuis overge bracht Noodlottige vergeetachtigheid. Parachu tist vergeet „aan te haken" en valt dood neer. Zondag is in Duitschland weer een luchtacrobaat om het leveq gekomen. Het ongeluk vond ditmaal plaats te Geldern, niet ver van Dusseldorp, waar verleden week de acrobaat Hundertmark zoo vreeselijk is verongelukt, Op het vliegveld van Geldern sprong een zekere Lan ger uit Darmstadt uit een vliegtuig van een hoogte van 500 meter in de diepte. Het valscherm opende zich wei- nigQ, seconden nadat hij den sprong had gewaagd. Plot seling bemerkten echter de toeschouwers tot hun ont zetting dat tusschen den vlieger en de parachute geen verbinding meer bestond en onmiddellijk daarop viel het lichaam van Langer vlak voor de voeten van de me nigte ter aarde. De ongelukkige was op slag dood. Uit het onderzoek is gebleken dat Langer vergeten had de haak van het valscherm aan zijn ceintuur te bevesti gen. Hij hing dus alleen aan een touw dat onder het gewicht van zijn lichaam onmiddellijk scheurde. In ver band met dit nieuwe ongeluk bepleit de pers om voor taan dergelijke voorstellingen te verbieden. Elf arbeiders gedood. V.D. verneemt d.d. Zondag uit Madrid: Gisteren heeft in een kolenmijn te Parmello in de provincie Asturië een ernstige mijngasontpioffing plaats gehad. 11 mijnwerkers werden tengevolge van de ontploffing en van het instorten van een deel van de mijn gedood Tot nog toe konden zes lijken geborgen worden. In ©en lynkoekenfabriek. Meer dan 50 slachtoffers. Een V.D.-bericht uit Londen meldt: Gisterochtend, omstreeks half twaalf, Is in de lijn- koekenfabriek van gebr. Bebbys te Liverpool een ern stige ontploffing voorgekomen, waarbij volgens de tot nu toe ontvangen berichten 50 personen gedood en ge wond werden. De ontploffing werd veroorzaakt door een brand, die ln een der silo's van een nieuw gedeelte der fabrieken was uitgebroken. Uit alle deelen der stad spoedden de brandweren en de reddingsbrigades zich naar de plaats van den brand. Men vreest dat het aantal dooden tengevolge van de ontploffing zeer groot zal zijn. Honderd gewonden. Reuter meldt nader uit Liverpool: Bij de ontploffing in een lijnkoekenfabriek hier !s een man gedood. Men vreest dat vier anderen van de honderd gekwetsten er niet boven op zullen komen. Later: In het ziekenhuis zijn reeds zes gewonden bezweken. Na de ontploffing, geraakten drie bovenverdiepingen van het fabrieksgebouw in brand. Men gelooft dat zij aan inwendige verbranding in de silo te wijten was. Het was den werklieden onmogelijk om te ontkomen. Van een man waren door de ontplof fing de kleeren afgerukt en was de huid zwart gewor den. In dezelfde fabriek zijn in 1911 door een ontplof fing 21 menschen gedood en 113 gewond. Orde-maatregelen te Bombay. De maatregel, die eenige dagen geleden als onver mijdelijk was aangekondigd, is genomen. Gisteroch tend vóór dag en dauw is Gandhi, de Britsch-Indi- sche leider, in Gujerat, de kustprovincie van Bom bay, waar zijn persoonlijke invloed het grootst is, in hechtenis genomen, en vandaar is hij naar de cen trale gevangenis bij Pvona overgebracht. Te Bombay zijn omvangrijke mataregUen getrof fen om demonstraties en onlusten tegen te gaan. De winkels der Hindoes evenals het meerendeel der winkels van de Mohammedanen, zijn gesloten. De beurzen hebben hun zaken opgeschort. Troepen zijn geposteerd in het gebied der katoenfabrieken en in het hoofdbureau van politie. Hoe de inhechtenisneming gebenrde. Gandhi werd toen het nog pikdonker was, in zijn kamp te Karadi gevangen genomen. De magistraat van het district en de superinten dent van de politie en twintig gewapende agenten be gaven zich bij het licht van electrische zaklantaarns naar het bed waar Gandhi in diepen slaap lag. Op zijn verzoek wercl hem toegestaan den ritus het „wasschen der tanden" te verrichten. Vóór Gandhi in de gereedstaande vrachtauto stap te, gaf hij aan een van zijn aanhangers een brief voor den Onderkoning. Hij vroeg verder aan een vrijwilliger een Hindoesch loflied voor hem op te zeggen. Hij nam hartelijk afscheid van zijn vrijwilligers en nam zijn spinnewiel met zich mee. De motiveering van Gandhi's arrestatie komt hier op neer dat hij niet langer bij machte geweest zou zijn om de uitbarstingen van geweld tegen te gaan en dat de gebeurtenissen hebben doen zien, dat de wet ten der natuur onverbiddelijk zijn en dat de geschie denis der vroegere non-coöperatiebeweging, die met het vergieten van bloed en brandstichting gepaard ging, zich zou herhalen, indien werd toegelaten dat de campagne van Gandhi ongehinderd voortgang had. In deze omstandigheden heeft de regeering van Bombay tot zijn aanhouding besloten. Aansporing van Gandhi om den strijd voort te zetten. Reuter seint uit Bombay: In een boodschap vóór zijn arrestatie gedicteerd, be veelt Gandhi zijn medewerkers dringend aan den strijd voort te zetten, omdat het. onmogelijk is onaf hankelijkheid te verwerven zonder offers te brengen. Gespannen toestand te Karatsji. Te Karatsji heerscht een gespannen toestand. De voornaamste gebouwen cn de hoofdverkeerswegen worden bewaakt door Europeesche en Indische sol daten en politiemannen, die op strategische punten zijn geposteerd met mitrailleurs. Tengevolge van de droogte. Tengevolge van de langdurige hitte en de daardoor veroorzaakte droogte zijn op tal van plaatsen aan de Oostkust van de Vereenlgde Staten groote branden uit gebroken. Meer dan 200 huizen vernield. Reuter seint uit Nashua (Newhampshire): Een brand vernielde hier meer dan tweehonderd hul zen en verscheidene zakenhuizen. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Honderden personen zijn dakloos en de schade wordt op vele millioenen dollars geschat. Overal langs de Oostkust boschbranden. Door werkloozen aangestoken. Uit alle staten aan de Oostkunst, van het noorden der Ver. Staten tot Virginië, worden thans boschbran- den gemeld. Vooral in Delaware, Pennsylvanië en in het westelijk deel van den staat New-York Btaan reus achtige oppervlakten in brand. Op Long Ï3land wordt de brandende oppervlakte op 100 vlerkante mijl geschat. Vliegtuigen, die aan de bestrijding van den brand mee helpen moesten wegens de hitte op 5000 voet hoogte gaan vliegen. De betrokken autoriteiten vermoeden, dat sommige branden door werkloozen aangestoken zijn, die bij de bestrijding iets hopen te verdienen. Andere berichten spreken van een schade van milli oenen dollars en van honderden dakloozen. New-York bedreigd. Uit New-York worden volgens een B.T.A.-telegram aan de „Paris-Midi" omtrent de boschbranden nader bijzonderheden gemeld, volgens welke de staat New- York thans wordt geteisterd door een reusachtigcn brand, die zich over een gebied van duizend hectaren uitstrekt. Het vuur, dat men niet vermocht te stuiten bewoog zich snel ln de richting van de overbevolkte buitenwijken van New-York, zoodat, volgens het blad, de hoofdstad zelf gevaar liep door een gordel van vlammen te worden omringd. De brand zou het ge volg zijn van onvoorzichtige personen, die brandende lucifers in het licht ontvlambare gras zouden hebben geworpen. Tien personen werden gewond, veertien hul zen stortten Sn. Toen de brandweer arriveerde was redes 10.000 acres vruchtbaar land vernield en hadden de vlammen de eerste hulzen van de buitenwijken reeds bereikt De geheele politie en alle troepen te New-York werden in allerijl naar het tooneel van den brand ge zonden.... Den geheelen nacht hebben duizenden inwo ners tegen de ramp geworsteld. Tenslotte draaide de wind. Men rekent thans dat New-York veilig is. I Groote schade in New-Jersey. Een nader Reuter-bericht meldt dat de stad New-York omringd is door grasbranden, die in sommige gevallen oversloegen op de bosschen en waardoor een aantal boerderijen in vlammen opgingen. Op ong Island woeden oevr een opervlakte van 250 K.M.2 bosch- en grasbranden. In Zuid New-Jersey zijn duizenden acres (1 acre is 2/5 H.A.) bosch verbrand en een twintigtal houtves terswoningen afgebrand. De schade wordt hier op 1 a 2 millioen dollar geraamd. Verscheidene slachtoffers. Reuter seint uit Rangoon in Britsch-Indië Door hevige aardschokken is in de geheele stad een paniek ontstaan. Verscheidene gebouwen wer den beschadigd. Er zijn verscheiden slachtoffers, doelt bizonderheden ontbreken. Veertig dooden. Volgens een nader Reuter-bericht bedraagt het aan tal slachtoffers meer dan honderdvijftig; hiervan werden er veertig gedood. Tal van gehouwen stortten in. In jaren heeft men te Rangoon niet een dergelij- ken hevigen schok meegemaakt. GEVAARLIJKE OORLOGSSOUVENIRS. Twee menschen door granaatontploffing ge dood. In de nabijheid van Toulon had een arbeider op een kast in zijn woning een gevonden granaat geplaatst als herinnering aan den wereldoorlog. Toen de man gister avond bezig was, zijn kamer te schilderen en hij zijn schilderstrap tegen de kast zette, viel de granaat eraf en ontplofte. De man zelf, en zijn ln de kamer aanwezige zwager werden zoo zwaar gewond, dat zij korten tijd later overleden. Ook de vrouw des huizes liep ernstige verwondingen op. Bij de opening van een nieuw vliegveld In Mexico. Ze» dooden, ze» en dertig ge wonden. Reuter seint uit Mexico: Bij de opening van een nieuw vliegveld te Guada- lajara in O. Mexico is een tribune Ingestort doordat een auto tegen een der stutbalken aanreed. Er moesten 2000 toeschouwers uit de overblijfselen be vrijd worden. Zes hunner werden gedood; 36 personen moesten in het ziekensuis opgenomen worden.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7