SchagerCourant Raad Wieringen. HAAR SPROOKJESPRINS Derde Blad. Dinsdag 6 Mei 1930 73ste Jaargang. No. 8657 In voltallige zitting kwam de Raad der gemeente Wieringen op Zaterdag 3 Mei 1930, des middags 2 ■uur bijeen. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemeester, secre taris de heer C. F. v. Duin. Met een woord van welkom opent de Voorzitter de vergadering, waarna de secretaris de notulen der vo rige vergadering leest, ze worden onveranderd goed gekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. Voorzitter deelt mede, dat ingekomen zijn: Van de ambtenaren ter secretarie Maaskant en De Wit een dankbetuiging voor de' hun toegekende sala- risverhooging; van den heer A. Veerdig bericht van aanneming van zijn benoeming tot gemeentebode en -conciërge; van het Hoofd der bijzondere school te Den Oever, den heer S. Juisting, bericht alsvoren met betrekking tot zijn benoeming tot lid der Commissie van toezicht op het L.O.; het proces-verbaal van kas opname bij den gemeente-ontvanger en van de Zce- grasexploitatie; bij den gemeente-ontvanger was in kas f 4243.8014 en bij de zeegras-exploitatie f 1866.97'-4 hetgeen in orde was; de maandstaten der zeegras-ex ploitatie over de maanden Februari en Maart 1930; in Februari zijn verkocht 470 pakken en in Maart 438 pakken: van Ged. Staten een dankbetuiging voor de verleende bijdrage voor een geschenk voor het nieuwe gouvernementsgebouw; van Ged. Staten be richt van goedkeuring van de besluiten tot aankoop van grond voor een te stichten openbare lagere school te Den Oever en tot het aangaan van een kas- geldleening bij de Boerenleenbank van f 36000, te gen een rente van 424 verder het besluit van de Kroon, waarbij ongegrond is verklaard het beroep van de gemeente tegen het besluit van Ged. Staten waarbij werd bepaald, dat de door het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonder wijs te Wieringen gevraagde medewerking voor de stichting van een bijzondere lagere school te Den Oever, behoort, te worden verleend. De. gemeente Is dus verplicht de gelden voor de stichting van de bij zondere lagere school beschikbaar te stellen; van Burgemeester en Wethouders van Alkmaar bericht, dat tot Regenten van het Stadsziekenhuis zijn benoemd de heeren S. G. L. T. Baron van Fri- dagh, burgemeester van Schoorl en C. Haringhuizen, burgemeester van Wierlngenvaard. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Nog zijn ingekomen 't verslag van de Com missie van Toezicht op het L. O. over 1929, dat van de Gezondheidscommissie te Schagen en dat van de Bank voor Nedcrlandsche Gemeenten over hetzelfde jaar.^Deze verslagen zullen ter inzage liggen. Ged. Staten hebben goedgekeurd de gemeentebe- grooting, dienst. 1930. Van de directie van het P.E.N. is bericht ontvan gen over de vastrechttarieven. Erkend wordt dat de vastrechtbedragen voor vergelijkbare perceelen uit- eenloopen en medegedeeld wordt dat waar voorheen de vloeroppervlakte voor het vastrecht de maatstaf was, toen in 1929 de kolowattprijs op 5 cent werd ge bracht, het vastrecht-tarief wel werd vastgesteld naar het stroomverbruik over 1928. Ook de directie oordeelt dat er bezwaren tegen de tegenwoordige re1- geling bestaan en de bepaling van het vastrecht wordt dan ook aan een onderzoek onderworpen en een voorstel tot öen nieuwe maatstaf voor het vastrecht zal daarna aan Ged. Staten worden gedaan. Ontslag aangevraagd. Door den heer R. Windsma, onderwijzer aan de openbare lagere school te Hippolytushoef, wordt te gen 1 Juni a.s. eervol ontslag aangevraagd. B. en W. stellen den Raad voor met ingang van 'den datum door B. en W. te bepalen het ontslag eervol te verleenen. Wordt goedgevonden. FEUILLETON door C. N. WILZI AM SON. Een der meeet interessante romans uit de bekende Siciety-Reeks; Uitgave Van Holkema en Warendorf, Amster dam. 3. Desmond dacht, dat hij met drie duizend dollars de herstellingen zou kunnen doen, en na van binnen eenige veranderingen te hebben aangebracht als at tractie een breede veranda zou kunnen laten maken. En met nog een duizend dollars als kapitaal kon hij dan een restaurant openen; een „visch-restaurant" met een paar kleine privé-eetzaaltjes en een groote zaal, waar gedanst kon worden bij de muziek van een strijk je bestaande uit twee of drie negermuzikanten. Perrin kwam' met hem overeen om hem het geld te leenen tegen een nominalen interst en Terence vergaf Julia van ganscher harte; en toen de Desmonds uit Sil- verwood weggingen, betrokken zij twee kamers in hun nieuw eigendom, die haastig in orde waren gebracht. Het was grappig om zoo aan zee te wonen en de haven en het strand waren heerlijk. Toen de werklui kwamen, gaven zij aan Terry stukjes gekleurd glas en lange gou den krullen, die zij van het hout afschaafden. Maar een tuin was er niet; slechts een rand van gras met een paar kleine boompjes vlak voor de oude huizen, die nu tot één huis werden verbouwd en aan den achterkant was er net genoeg ruimte voor een flinke garage. Terry was bang, dat er hier nooit feeën bij haar zouden ko men; maar toch was zij gelukkig en vader was bijna altijd in het beste humeur. De tijd ging voort en de droom van succes scheen wer kelijkheid te zullen worden. Toen het herfst werd, was er al vorm en kleur aan gegeven; de kleur van de zo merzee en vappde lucht; want Desmond was besloten om zijn rëstaurant „In de blauwe Maan" te noemen. Toen hij adverteerde was zijn motto: „Wie in een Blau we Maan komt, -indt er de Volmaking. Hier is zij!" Tom Perrin had hem hieraan geholpen, want hij had zijn fortuin gemaakt als hoofd van een groot adverten tiebureau. De uitvoering in kleur van het denkbeeld was van Julia geweest. De lage houten zoldering van de De heer Windsma bedankt tevens met ingang van 1 Juni a.s. als lid van de Commissie van Toeaicht op het. lagpr onderwijs. Met dankbetuiging voor de in die functie bewezen diensten, wordt ook dit ontslag verleend. Verzoek der Vereeniging „Bouwat" om subsidie. Naar aanleiding van het verzoek der Vereeniging „Boinvat" alhier om ook voor het jaar 1930 weder in aanmerking te mogen komen voor het ontvangen van een subsidie der gemeente, deelen B. en W. mede, dat deze vereeniging h. i. voor steun in aanmerking komt. Uit het overgelegde jaarverslag blijkt, dat de door haar gegeven cursus in de beginselen van bouwkunde en waterbouwkunde in een behoefte voorziet en dat het Bestuur waardeering verdient voor het genomen initiatief. B. en W. stellen daarom voor ook over 1930 weder een subsidie groot f 100.te harer beschikking te stellen. De heer Lub is niet tegen het verleenen van de voorgestelde subsidie, maar vraagt of B. en W. het niet wenschelijk achten, dat de vereeniging een reke ning en verantwoording overlegt. De vereeniging krijgt diverse inkomsten en heft contributie en als de inkomsten dan voldoende zouden zijn voor de taak die de vereeniging zich heeft opgelegd, zou de gemeente geen subsidie behoeven te geven. De Voorzitter zegt dat de vereeniging zelf schrijft dat als de finantieele toestand beter is, zoo mogelijk de contributie zal worden verlaagd. Daar hebben B. en W. de conclusie uit getrokken, dat de vereeniging het niet zonder subsidie van de gemeente kan stel len. De heer Lub vraagt of B. en W. dan niet van oor deel zijn, dat een rekening behoort te worden over- gelegd. De heer Jn. Lont denkt, dat, de vereeniging daar ook wel geen bezwaar tegen zal hebben, het is een eerlijke zaak en de gemeente mag maar niet klakke loos subsidieeren. Dit jaar wil spr. de subsidie nog zonder overlegging van de rekening verleenen. De heer Bakker wil ook volgend jaar een rekening overgelegd zien. De Voorzitter zegt toe, dat dit volgend jaar als voorwaarde gesteld zal worden. De voorgestelde subsidie wordt zonder hoofdelijke stemming toegestaan. Tegemoetkoming verhuiskosten van het hoofd der school te Hippolytushoef. Aan het Hoofd der school te Hippolytushoef wordt voor tegemoekoming in de kosten van zijne verhui- zinig naar de nieuwe ambtswoning een bedrag van f125 toegekend. Het bekende adres van het Nationaal Comité te gen drankgebruik, omtrent vermindering van het aantal vergunningen, wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Door de heeren Franc, Lethem en Hermanns wordt een bijdrage gevraagd voor de aanschaffing van een motor-brandspuit voor Den Oever. Ook dit adres wordt om prae-advies in handen ge steld van B. en W. Aanwijzing plaats voor de O.L. school te Den Oever. Hoewel dit hij den bouw der nieuwe school te Hip polytushoef niet is geschied, hebben Ged. Staten medegedeeld, er prijs op te stellen, dat voor de stich ting der nieuwe openbare lagere school te Den Oever overeenkomstig art. 23 der L.O. wet 1920 een afzon derlijk besluit wordt ingezonden tot aanwijzing van de plaats voor deze school. B. en W. stellen dus voor te dien aanzien alsnog een formeel besluit te nemen overeenkomstig het aangeboden ontwerp. Wordt goedgevonden. Aangifte door E. Bakker Dz. tot aanleg van een straat. B. en W. stellen voor, onder nader bepaalde voor waarden aan E. Bakker te vergunnen een straat, aansluitende aan de Hofstraat te Den Oever te doen aanleggen. Ook rloleering gewenscht. De heer Oden wil in de voorwaarden ook vast leggen dat rioleering moet worden aangebracht. De Voorzitter zegt, dat rioleering ook wel zal wor den aangebracht, maar het komt niet als eisch in de Bouw- en Woningverordening voor. De heer Oden merkt op, dat in Den Helder als eisch is gesteld, dat wanneer een straat wordt aange legd, ook voor rioleering moet worden gezorgd. En spr vindt het wel wenschelijk dat dit hier ook wordt voorgeschreven. De heer Kaan oordeelt, dat de betrokkenen wel verplicht zijn het te doen, de menschen moeten het water toch kwijt. breede glasveranda, die als restaurant dienst deed, -was turkoois blauw, zoowel van binnen als van buiten. Van dezelfde kleur waren de oude houten luiken tegen het witte, met dakspanen gedekte front van het getrans formeerde huis. De vensters kwamen nu uit in de ver anda en In de groote blauwe danszaal en de kleine ruit jes onder het blauwe dak, waar vroolijke Chineesche lantaarns van afhingen, gaven er iets eigenaardigs en bekoorlijks aan. Boven zagen de kleine ramen, net als vroeger, uit op de droomerige kalmte van de oude haven; maar van binnen was alles veranderd. De kale slaapkamers waren omgetooverd in kokette roze en blauwe eetkamertjes voor slechts twee personen; en daar deze het restau rant „In de Blauwe Maan" populair moesten maken, waren er slechts twee slaapkamers voor het gezin ge reserveerd. Tegen Kerstmis was alles klaar. Er woonden geen bedienden in het huis, maar Mary zou koken, geholpen door de kleurlinge Nancibell Washington, en Nanci- bells dochter, die de vaten wasschen zou. Nancibeils man en zoon waren de kellners; en twee zwarte neven plus een gramofoon vormden het orkest. Terence Des mond zat achter een lessenaar of liep gewichtig rond cn was zeer beleefd tegen de bezoekers. Julia, wier bloedverwantschap met de Desmonds door niemand dan door Perrin geweten werd. bracht auto's vol met vrienden aan om te dansen en te smullen van de versche visch en oesters, die bewaard werden in het zeewater-„reservoir" der herberg. Mevrouw Desmonds kreeft a la Newburg, haar gestoofde oesters, gerooster de elft, in room gebakken kuikens, en haar wafels en pannekoeken werden beroemd. De „Blauwe Maan" rees weldra tot aan het zenith van het succes en Desmond was in staat telkens een deel van zijn schuld aan Per rin af te doen. Maar Julia kwam toen al niet meer met hem naar Oldport. En alleen kwam zij ook lang zoo dikwijls niet als in het begin. Er was Iets gebeurd met haar en Per rin; maar Terry wist niet wat. Voor de Desmonds was het leven in de „Blauwe Maan" druk en bezig en ver ward. Den geheelen dag van twaalf uur af was het er een komen en gaan, en gedurende een deel van den nacht ook. Het kind zag haar zuster nooit alleen. Zij kon haar niet vragen, wat er geworden was van dien dikken man met het roode gezicht, van wien zij niet gehouden had, omdat hij haar altijd wilde kussen. Zij was wat blij, dat zij hem nooit meer zag en zij veronderstelde, dat Julia zoo weinig kwam. omdat zij in beslag werd genomen door „haar aan het tooneel" zijn. Maar als Julia kwam, zag zij er telkens mooier uit, vond Terry. Haar kleeren waren ook zoo bizonder. Nooit vergat zij om een stuk speelgoed of een boek mee te brengen- of een doos chocolade voor haar kleine zusje; en voor Ter ry bleef zij een sprookjesprinses vol geheimzinnigheid en glans, die woonde in die geheimzinnige onbekende De Voorzitter gelooft ook wel dat het In den regel gebeurt. De heer Oden evenwel meent, dat als er geen ver plichting bestaat, men het niet behoeft te doen. De Voorzitter zegt, dat de bewoners er dan zelf de last van ondervinden. De heer Oden is het met die opmerking eens, maar ook hier zijn wel plaatsen waar rioleering behoort te zijn. Spr. blijft, het wenschelijk achten, dat de ver plichting wordt opgelegd. Het voorstel-Oden wordt ondersteund door den heer De Vries, mét de andere bepalingen is ook die voor rioleering wenschelijk. De heer Lub merkt op, dat het in geval-Tijsen ook niet is voorgeschreven. De heer Oden zegt, dat die ook geen aanvraag om een straat heeft ingezonden. De Voorzitter zegt, dat het voorstel-Oden dan in handen van B. en W. gesteld dient te worden om prae-advies, want ook de Gezondheidscommissie moet er over worden gehoord. v Dit wordt goedgevonden en met op één na alge- meene stemmen wordt de voordracht van B. en W. aangenomen. De heer Oden stemde allen tegen. Wijziging verordening inzake verlof aan ambtenaren, enz. Het voorstel van het Raadslid, den heer D. Oden. btereffende wijziging van de verordening op het ver leenen van verlof tot afwezigheid aan de ambtena ren en werklieden in dienst der gemeente, is een ge volg van de daaromtrent in de laatste vergadering genoemen beslissing. B. en W. stellen daarom voor overeenkomstig dit voorstel te besluiten. In de verordening wordt bepaald, dat de ambte naren en werklieden recht hebben op een verlof van 12 werkdagen. Zonder hoofdelijke stemming en zonder discussie wordt het voorstel aangenomen. Vermenigvuldiglngscijfer voor heffing plaatselijke inkomstenbelasting dienst 1930—1931. In verband met de verhooging van den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud, wat een mindere opbrengst van f 10.000 veroorzaakt, en met het oog op de belangrijke bedragen voor rente en aflossing wordt het vermenigvuldigingscijfer, dat vorig jaar 0,6 was, thans bepaald op 0.7. Verhaal premie volgens de Ziektewet. Door B. en W. wordt voorgesteld voor de losse werkkrachten geen verhaal van premie volgens de Ziektewet toe te passen. Gp de vraag van den Voorzitter, of de raad zich met dat voorstel kan •vereenigen, zegt de heer J Kooij, dit nog niet te weten, spr. dacht dat het een goed ding was, om verhaal toe te Dassen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. juist oordeelen dat geen verhaal op deze weinig draagkrachtige per sonen dient te worden toegepast. De heer Kaan vraagt, naar het verschil voor de gemeente. De Voorzitter antwoordt, dat de kosten niet vast staan, het betreft alleen losse werklieden die bijv. in den winter wel te werk worden gesteld, veel kost het dus niet. De heer Lub vraagt, bij welke bedrijfsvereniging de gemeente is aangesloten. De Voorzitter deelt mede, van bij den Raad van Arbeid. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, nie mand der leden stemde tegen. Overeenkomst betreffende verwerking van afgekeurd vee en vleesch. Door B. en W. wordt voorgesteld: a, hen te machtigen met de Commissie van Uit voering van den Vleeschkeuringsdienst Barsinger- horn eene overeenkomst aan te gaan tot verwerking van uit deze gemeente afkomst# afgekeurd vee en vleesch in den destructor te Schagen, volgens het hierbij gevoegd ontwerp; b. hen te machtigen tot het wijzigen van de tus- schen de gemeenten Den Helder, Anna Paulcnvna en Wieringen gesloten overeenkomst inzake de vleesch- keuring en wel op dezen voet dat de bijdrage der ge meente Wieringen aan Den Helder wordt verhoogd varl f1504.tot f2093.50 per jaar. Moet de noodslachtplaats verdwijnen? De heer Jn. Lont informeert of de noodslachtplaats in de gemeente dan wordt opgeheven. De Voorzitter zegt, dat B. en W. oordeelen, dat de noodslachtplaats voorloopig dient te blijven, als de belanghebbenden merken, dat zij voordeeliger naar de centrale noodslachtplaats te Schagen kunnen, zal de behoefte aan de noodslachtplaats hier wel min der worden gevoeld. De heer Bakker informeert of dus de afgekeurde beesten worden afgehaald. De Voorzitter antwoordt bevestigend, *e worden stad New York. Intusschen waren drie jaren voorbijgegaan, sinds de „Blauwe Maan" was geopend. Terry was tien jaar en zij had nooit een school bezocht. Moeder had altijd nog tijd gevonden om haar iederen ochtend gedurende een uur les te geven. En moeder had het nog niet verleerd, al was het ook lang geleden, dat zij onderwijzeres was geweest Ofschoon het leven vol geraas was, ging het toch eentonig voort Maar plotseling en onverwacht doemde een mijlpaal op uit den nevel boven de zee: de grootste mfjlpaal. Op een nacht in December lag Terry rustig te slapen in haar kamertje vlak naast het groote vertrek, waar vader en moeder sliepen. Het was lang geleden, dat zij over Silverwood had gedroomd; maar, half uit haar slaap opschrikkend, werd zij er zich van bewust, dat zij gedroomd had over die vreeselyke Josephine, de kame nier van Betty Sheen. Josephine schreeuwde tegen haar. Zij had Teddybeer van haar weggerukt en het leek wel of zij gek geworden was. want zij bonkte het hoofd vand en beer tegen den muur. Er zat zeker ijzer verborgen achter het zachte bruine pluche, want de kop maakte een luid, bonkend lawaai, a.ls ze tegen den muur sloeg. Het geschreeuw was opgehouden, maar het bonzen ging door en Terry hoorde, dat er stemmen tusschen door klonken. Verscheidene stemmen waren het ook die van vader en ja, van Betty Sheen. Vreemd was het, maar de stemmen klonken niet boos. Nu sprak moeder en een man, maar vader was het niet. O, en het was een mooie stem, heelemaal niet als de stem men van de mannen, die in de „Blauwe Maan" kwamen eten en drinken en dansen. De stemmen klenken haar zoo duidelijk in de ooren, dat zij niet gelooven kan, dat zij droomde. Maar natuur lijk waren het droomstemmen... nee, toch niet... zij wa ren echt! Iemand schudde haar bij haar arm! Iemand maakte h^ar wakker! Haar oogen waren wijd open. De kamer straalde van licht „Sta opj kind. We hebben je bed noodig," zei vader: „Er is een ongeluk gebeurd." HOOFDSTUK V. Oogenblikkelijk' was het kind klaar wakker. „Is er iemand gedood?" vroeg zij. „Nee, er is niemand gedood en zelfs niet gewond," antwoordde Desmond. „Maak voort Vlug je bod uit; moeder komt dadelijk met schoone lakens. Zij zal je er alles van vertellen. Ik moet weg en gaan zien of er nog iets te eten en te drinken is." Terwijl Terry in der haast bezig was haar jurk vast te maken, kwam moeder binnen, haar arm vol met bed- degoed. „Het is een auto, die kapot is gegaan," legde zij uit. „Bijna vlak voor ons huis. De menschen maakten je afgehaald, maar van een geschikt puntf "dus hljv. aan den weg. De heer Jb. Lont vraagt, waarom nu de noodslacht plaats moet blijven bestaan. De Voorzitter zegt, dat dit wenschelijk wordt ge oordeeld, de boeren kunnen dan tijdens de 2 proef jaren kijken, of de nieuwe regeling bevalt. De heer Kaan zegt, dat waar voor de noodslacht plaats f200 huur wordt betaald, het de gemeente Jus zal kosten f700, wanneer de noodslachtplaats blijft be staan, of f500. De heer Bakker wil de proef dan maar voor een jaar nemen, voor dit jaar is de noodslachtplaats toch al gehuurd. De heer M. Kooij vindt het nogal een hooge som, komen die afkeuringen veel voor? De Voorzitter gelooft niet, dat de noodslachtplaats veel wordt gebruikt. De heer J. Kooij zegt, dat dit komt omdat het mees te over den dijk gaat, anders zou je er wel meer van hooren. De heer M. Kooij zegt, den heer J. Kooij dankbaar te zijn voor zijne mededeeling. De heer Jb. Lont zegt, dat blijkens de voordracht, do overgangstermijn loopt tot 1 Juni 1932. Als we deze re geling niet aangaan, moeten we dan zelf het potje ko ken? De Voorzitter zegt. dat dit zou moeten als de gemeen te zich niet bij een destructor aansloot. En als we dat te voren niet doen, zou het wel mogelijk zijn dat wa tegen dien tijd meer moesten betalen. De heer Bakker vraagt of er geen andere kosten uit voortvloeien, dan in de voordracht van B. en W. vermeld De Voorzitter zegt dat blijkens de overeenkomst, ook al wordt er verlies geleden, de gemeente Wieringen, niet heeft bij te dragen en de huid toch vergoed wordt. De heer Lub geeft in overweging om, wat de ophef fing van de noodslachtplaats betreft, het gevoelen te vragen van de afdeeling der Hollandsche Maatschappij van Landbouw. De Voorzitter oordeelt dat eerst het resultaat van de ze regeling kan worden afgewacht en dan in het najaar het oordeel kan worden gevraagd, over eventueele op heffing van de noodslachtplaats. De voordracht van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming" aangenomen. Aankoop grond voor verbreedinig van de Nieuwstraat. B. en W. deelen mede, dat de gemeente namens de eigenares welwillend in de gelegenheid werd ge steld het hek vóór het woonhuis Nieuwstraat 36 on geveer een Meter achterwaarts te plaatsen. Zij heb ben gemeend in den geest van den Raad te handelen, door dio verplaatsing dadelijk te bewerkstelligen, omdat een verbreeding van genoemde {straat daar dringend noodig is. Deze verbetering komt echter niet geheel tot haar recht, indien niet cok het hek van het naastliggend perceel No. 36a., achteruit wordt gezet. De eigenares is bereid den bcnoodig-len grond af te staan voor f5.per M2. B. en W. stellen daarom voor aan te koopen van Mw. Wed. C. de Haan Pz. een gedeelte, groot 17 M2. van het haar toebehoorend perceel Kadaster Sectie C, No. 3466 voor een totale som van ft en van Mw. Wed. G. Rump een gedeelte, groot 3,64 M2. van haar erf, Kadaster Sectie C, No. 4211, tegen 15 per M2., een en ander onder voorwaarde, dat de over drachtskosten en de kosten van verplaatsing, cq., herstelling der hekken, voor rekening der gemeente komen. De heer Kaan heeft gehoord dat de heer Jb. Smit een hoekje van zijn huia wil missen. De Voorzitter zegt dat B. en W. dit gister hebben be sproken, de quaestie heeft de volle aandacht van B. en W. De zijgevel zou meer naar blnnep komen en het ge- heele zaakje zou f 300 kosten. In de volgende vergade ring kan een voorstel van B. en W. worden tegemoetge- zien. Het thans aanhangige voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Rekening van armvoogden, beheerende de Hervormde of Gereformeerde Armen kassen. B. on W. bieden aan de door Armvoogden Ingezon den rekening over het dienstjaar 1929. Bij het nazien dier rekening heeft het de aan dacht van B. en W. getrokken, dat het College van Armvoogden een bedrag, groot f20353.14 bij de Bje- renleenbank heeft belegd, waarvan aan kapitaal f 18222.22 en f2130.92 aan kasgeld. Wat de kapitaals- belegging betreft, zal dit op deze wijze alleen mogen geschieden met goedkeuring van Ged. Staten (art. 23 der Armenwet), een goedkeuring, die, voor zoover B. en W. bekend, tot dusver niet is aangevraagd. Voor kasgeld bestond zelfs de positieve bepaling (art. 23, derde lid), dat zulks alleen mocht plaats hebben bij de Rijkspostspaarbank. Aan dit voorschrift is intusschen bij de op 15 December jl. in werking ge treden wet van 22 Juni 1929 toegevoegd, dat beleg ging van kasgeld, onder goedkeuring van Ged. Sta len, thans ook op andere wijze kan plaats hebben. vader en mij wakker door luid te toeteren: en de mo tor maakte ook een vreeselijk leven. De wagen is met geen mogelijkheid in beweging te brengen en het is gaan regenen een harde ijskoude regen. Zij willen hier blij ven overnachten. En toen ik zag, wie het waren, was ik zoo verbaasd als ik in mijn leven nog niet geweest beru Je zult het niet kunnen raden. Het is Betty Sheen." „O, moeder, dat hatelqke schepsel!" riep het kind. „Ik wil niet, dat zij mijn bed krijgt." „Dat zal zij ook niet," zei Mary. „Zij en de dame. die bij haar is. een gezelschapsjuffrouw schijnt zU mij toe, krijgen het groote bed in de kamer naastaan en de jonge man. met wien juffrouw Sheen verloofd is, zal jouw kamer krijgen. Jij en vader en ik moeten ons maar zoo goed mogelijk behelpen met twee kleine pri- vé-eetkamertjes en de chauffeur blijft in de auto en zal erin slapen. Ik zal voor jou een bed op een sofa maken Het is al over twaalven, dus zal de nacht zoo lang niet meer duren, en ik veronderstel dat de wagen morgen in de vroegte wel gerepareerd zal worden." „Liet u juffrouw Sheen binnenkomen om vurige ko len op haar hoofd te stapelen?" vroeg het kind ernstig. Mary Desmond lachte. „Wel, het is mogelijk, dat er zulke gedachten bij ons opkwamen. Maar in alle geval, veronderstel Ik, dat vader het niet verstandig vond om de menschen een schuilplaats te weigeren." „Ik wil juffrouw Sheen liever niet zien," zei Terry „Ik wou maar, dat zij dien man met die mooie stem niet ging trouwen. Ik dacht, dat zij al jaren getrouwd was." „Dat dachten wij ook", zei moeden Maar de gezel schapsdame een heel aardige vrouw vertelde mij zoo juist van mevrouw Parmalee. Wij wisten, dat zij nooit meer in Silverwood was geweest, sinds dien tijd nu drie jaar geleden. Maar niemand heeft ons ooit iets omtrent haar kunnen meedeelen. Het schijnt, dat die arme oude dame heel ziek is geweest en dat de dokters haar naar het een of andere herstellingsoord in Zuid- Frankrijk hebben gestuurd. Juffrouw Sheen ging met haar mee, dat spreekt van zelf. Maar de kuur deed haar geen goed. Zij keerden terug naar Parijs cn mevrouw Parmalee heeft al dien tijd gesukkeld, tot ongeveer een maand geleden. Meneer Sheridan zoo heet de jonge man ging verscheidene malen naar de dames toe om haar te bezoeken, maar om de een of andere reden trouwden hij en juffrouw Sheen niet Het zou een treu rige trouwpartij geweest zijn, daar de oude dame zoo ziek was; maar nu zal het spoedig gebeuren en zij wa ren met hun drieën op weg naar Silverwood, toen da auto het aflegde. Juffrouw Sheen zou daar samenko men met den notaris van haar grootmoeder, om een belangrijke zaak af te handelen. Zij was heel vriendelijk tegen mij en in haar rouwkleeren zag zij eruit als een beeldig plaatje." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 9