Predikbeurten. Uit onze Omgeving. LANGENDIJK ANNA PAULOWNA BARSINGERHORN Z IJ P E HEERHUGOWAARD KOEGRAS BILLY BOO. 41 te slecht. De krachtige wind was ©oweax, dat op een gegeven moment de mast met twee zeilen finaal af brak, zoodat ze alleen aangewezen waren op een bui tenboordmotor, die natuurlijk op een dergelijken kracht toer niet berekend was. Er stond een hooge zee en deed het vaartuig lustig op de golven dansen, maar vooruitkomen deed het uiteraard niet. Integendeel, het was met de misère nog niet afgeloopen, want er sloegen golven over prauw mitsgaders motor heen, zoodat deze geheel buiten wer king gesteld werd: de beide reizigers konden er niets meer mee beginnen. Zoo goed en zoo kwaad als het ging, slaagden zij er niettemin in de haven van Probo- linggo te bereiken en vandaar zijn ze naar Soerabaja teruggekeerd. Zooals te begrijpen valt, hebben beide reizigers hun idéé om op deze ongewone en naar zij nu zelf ondervonden hebben, wel zeer gevaarlijke manier om naar Australië te reizen, opgegeven. Zij zullen thans trachten passage op een stoomschip te krijgen, dat hen naar Port Darwin zal brengen, waar ze weder op de motorfiets zullen klimmen om hun tocht voort te zetten. De late sollicitant. „Of ie ook nog een knecht mossen hebben". De Zw. Crt. verhaald: Toen de kerkklok van de buurtschap tien uur in den avond had geslagen, was Jannes met zijn huisgenooten bed-toe gegaan. Vroeg in den ochtend was voor hem cn zijn inwonenden schoonzoon Harm de dagtaak al be gonnen. Gansch don lentedag hadden ze gezwoegd, die twee; was het dan wonder dat ze slechts een korte wijl nadat ze zich in de hooge bedsteden hadden geheschen reeds door Morpheus armen waren omvangen? Doch daar buiten naderde vanaf den grooten heirweg af een eenzame gestalte. Op het stille pad klonk de .stap der moede voeten van den laten wandelaar. Jannes, die juist in het land der droomen doende was een haas te verschalken, werd plots tot de alledaagschheid van dit leven teruggeroepen door een angstig stemgeluid van zijn echtvriendin, waarbij hem werd verhaald van „een kerel op het arf". In de aangrenzende kamer klonken eveneens gedempte klanken van menschenstemmen, van Harm en zijn jeugdige andere helft. Terwijl daarbuiten in het nachtelijk donker de zware mannenstap nader kwam, hielden de beide beschermers van huis en hof krijgsraad hoe hun leven en dat van hun geliefden zoo goed mogelijk te verdedigen. Doch toen zij zoo ver gekomen waren dat in hun eeltige vuis ten ijzeren kachelvoorwerpen werden vastgekneld kre gen hun moedige harten andermaal een grooten schok te weerstaan. Ontzetting greep ook de vrouwen aan en deed ze vlieden in den donkersten hoek van het bele gerde vertrek. Een gekraak van brekend hout klonk door het nachtstille huis. „Hij is d'r al in", verzuchtte Jannes, en het was maar al te waar. Langzaam draaide de deur van het slaapvertrek op zijn scharnieren en in de opening verscheen een blo zend gezicht. En gansoh niet ontdaan over het vreemde tooneel dat zich aan zijn blikken vertoonde, klonk de stem van den laten bezoeker: „Ik wol Is heuren of ie ook nog een knecht mossen hebben." Toen was de span ning gebroken en werden pook en tang op de hun toe komende plaatsdh gedeponeerd. En toen de nachtelijke dienstwillige den deur was uitgeleid de deur die te spoedig voor zijn sterke handen bezweek omdat Jan nes noch Harm een knecht behoefden, keerden de beide echtparen tot de hooge bedsteden terug, doch het duur de wel eenigen tijd voordat ze andermaal in het land der droomen vertoefden. Daarbuiten op den eenzamen landweg, waar eertijds de adel ter valkenjacht toog, wan delde de sollicitant-knecht die zijn schreden richtte naar de lichten van Zwolle, de oude koopmansstad. WAAR DE VROUW BELANG IN STELT. Dienstboden en haar plichten. Bijna niets verraadt zoo zeer de gastvrijheid in een huis als het gelaat, waarmede de dienstbode den bezoe ker den deur opent. Meer dan eenig ander ding weer spiegelt dit het karakter van de vrouw des huizes. Wanneer de dienstbode vuil en slecht gemanierd is en geen teekenen van een nette opleiding vertoont, dan kan men vrijwel met zekerheid zeggen, dat de vrouw iemand is, die nu juist niet zooveel hart heeft voor haar huis. Het komt wel eens voor, dat de dienstboden meer het werk van kinderjuffrouw doen, terwijl de huismoe ders het huiswerk doen. Dat is natuurlijk precies de verkeerde wereld en de huisvrouwen zullen beter doen, als zij haar dienstboden eerst eens leeren het gewone werk te doen. Ztj moeten beginnen met een strenge routine in te voeren en toezien, dat het personeel zich aan deze vastgestelde orde houdt. Want Indien zij eenmaal toelaten dat een of ander werk wordt overgeslagen, dan blijft het een volgenden keer heel gemakkelijk achterwege. Het is zoo moeilijk niet om dit aan het personeel te leeren, maar het moet met geduld en tact worden ge daan. Hetgeen hier evenwel als het voornaamste kan gelden is het goede voorbeeld van reinheid en zindelijk heid. Maar opdat de bedienden helder zijn, ls het noo- dlg dat zij voorzien zijn van alle faciliteiten en dat zij een eigen vertrek hebben waar zij zich in hun tijd ge heel kunnen reinigen, zij moeten ook schoon beddegoed krijgen, en in de gelegenheid zijn hun eigen goed te wasschen of, zoo dit al niet noodig mocht zijn, te strij ken. Ook op de verzorging der haren, vooral waar kinderen in huis zijn, zal de hulsvrouw ernstig moeten letten. De dienstbode moet steeds een voorschoot dragen en moet die van tijd tot tijd verwisselen; zij moet ook geen schoe- en met hooge hakken willen dragen; maar kieze deze met eenvoudige lage. Wanneer gij een nieuwe dienst bode neemt, geef haar dan een lijst van alle werkzaam heden, welke zij moet verrichten en met al het gereed schap, dat haar ten dienste staat. Die in den beginne het werk met haar samen, niet om het uitt de hand te nemen, maar om te leeren wat de regelmaat moet zijn. Gij moet haar als zij eenmaal met haar werk bezig is niet daarvan wegroepen, want dat vermindert het verantwoordelijkheidsgevoel bij haar. Gij moet haar niet van 's morgens vroeg tot 's avonds laat maar aan een stuk door laten werken, doch haar op geregelde tijden vrijaf geven. Zij moet ook eens per jaar haar vacantie hebben en elke week haar vrijen middag en avonden. In het huis houden moet haar een goede tafel en goeden stoel, en goed licht ten dienste staan, waarbij zij dan kan zitten naaien of lezen. Deze en meer dergelijke gemakken hebben al meer dan eens een dienstbode voor jaren aan ••a bepaald huis of bepaalde familie gebonden. Liefde op een afstand. De Japanneezen houden in het geheel niet van zoenen, ook niet als zij verkeering hebben. Een Europeaan, die eens in Japan geweest was, ver telde, dat hij tot zijn groote verbazing eens een paartje had gezien, waarbij hij en zij op 5 meter afstand van elkaar zaten en elkaar maar zaten toe te knikken. Ook is het groeten met de handen in het geheel geen ge bruik in Japan en als men in den beginne eens per on geluk een hand uitsteekt, b.v. bij kennis maken, dan pakt de Japanees nooit meer dan enkel den duim. Si non e vero... Kan een vrouw in Canada een boerderij beheeren? De geschiedenis heeft bewezen van wel. Mevr. Mikkel- sen te Beddington had met haar echtgenoot een farm aan de Soldatennederzetting gebouwd. Toen ln 1920 haar man kwam te overlijden was men JnTurt begonnen met de ontginning van 70 morgen land. Het gezin, dat de overledene achterliet, telde reeds 8 kinderen, waarvan de oudste een jongen van nog pas 16 jaar was. De moeder besloot het bedrijf voort te zetten en hoezeer zij geslaagd is moge blijken uit de vol gende resulatten. Het stuk grond groeide aan tot 180 morgen, het aantal koeien vermeerderde met 30, terwijl het aantal paarden en machines zich reusachtig uit breidde. De oudste dochter leert op een huishoudschool in Calgary, de oudste zoon Is gegradueerd aan een landbouwschool en 2 andere jongens zijn naar een Tech nische school gegaan te Calgary. De eerste hoogleerares ln het land van Mussolinl. In Italië werd mejuffrouw dr. Lea Merizzi door het Ministerie van Onderwijs benoemd tot Hoogleerares aan de Universiteit te Rome. Dit is de eerste maal dat in Italië een vrouw aan de Hoogeschool een dergelijk ambt vervult Hoe lang moeten wij slapen? Laat uw jonge kinderen lang slapen. Kinderen, die geen voldoende slaap hebben, zijn veel meer onderhevig aan ziekte dan anderen. Gemiddeld moeten kinderen van den leeftijd van 4 jaar 12 uren slapen, kinderen van 7 jaar 11 uur, van 9 jaar 10 uur, van 12 tot 14 jaar 9 uur; jongelui van 14 tot 21 jaar hebben 8 4 9 uur noodig Een volwassen mensch moet 7 4 8 uur slapen om volle kracht en gezondheid te blijven genieten. Bloedarmoede, zwakte en verschillende andere kwalen zijn dikwijls het gevolg van onvoldoenden slaap. Zachto handen. Een zachte en lenige huid voor de handen kan men verkrijgen door ze dagelijks eenige keeren met een plat stuk puimsteen af te wrijven, in een lauw-warme, niet al te dikke pap van zemelen te wasschen en des avonds met zuivere glycerine in te smeren. Het schoonmaken van licht gekleurde schoenen. Borstel de schoenen goed af, wrijf hen ln met brand spiritus en leg hen dan in de zon te drogen. Op deze manier zullen ongetwijfeld reeds vele vlekken verdwij nen, maar nog niet alle. Wrijf daarom dan de schoenen in met magnesiumpoeder (Fransch krijt met een wei nig magnesium ls ook goed) en laat hen dan een uur of vier of anders zoo lang mogelijk in de zon staan. Veeg vervolgens het poeder er weer af en wrijf de schoenen uti. Tegen muggenplaag. Tegen de muggenplaag wordt aangeraden: enkele frisch gesneden takken van een noteboom ln de slaap kamer of ander, vertrek ophangen. Wie deze niet kan krijgen, smere gelaat en handen in met een paar drup pels kruidnagelolie bij het slapen gaan. Zij helpen pro baat. Gebruik van sla. Salade of sla, rauw gebruikt, wordt door vele docto ren als een uitnemende groente beschouwd. Zij bevat veel kalk en natron, twee stoffen, welke ons lichaam hoog noodig heeft. Te weinig kalk geeft Engelsche ziekte, beenderverweeking. beenbreukigheid; een hoog natrongehalte van 't bloed is het natuurlijk verdedigings middel tegen ziektekiemen. Men moet echter de sla niet met azijn, peper, mosterd, enz, aanmaken, waardoor de goede eigenschappen verloren gaan, doch met een weinig olie, citroensap (geen extract) en naar believen met een weinig suiker. ZONDAG 18 MEI 1930. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dyk. Petten, nam. 7% uur, Ds. Van Dijk. Anna Paulowna, voorm. 10% uur, Ds. Vaandrager. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Sint-Maarten, voorm. 10% uur, Ds. Tinholt. Eenlgenburg, voorm. 10% uur, Ds. Damsté. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. Damsté. Julianadorp, geen dienst, wegens vacature. Warmenhuizen, geen dienst Burgerbrug, zie St-Maartensbrug. St.-Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Van de Poel. Gudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesluis. Hoogwoud, voorm. 10% uur, Ds. Rijkx. Dirkshorn, geen Samenkomst Winkel, voorm. 10% uur, Ds. de Leeuw. Oude Niedorp, nam. 8 uur, Ds. de Leeuw. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Hippolytushoef, nam. 7% uur, Ds. Van Beek. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Bax. Vecnhulzen, zie Heerhugowaard. DOOPSGEZINDE GEMEENTE tc: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, Ds. Van Reeuwijk, van Am sterdam. Bediening Heilig Avondmaal. Nam. 5 uur, de heer Boon, van Breezand. Dankz. Breezand, voorm. 10 uur, de beer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2% uur, Preeklezen. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Leer, van Texel. Voorbereiding H. Avondmaal. Nam. 3 uur, Ds. v. d. Leer. Busdienst halfdrie vanaf den Poelweg). Wieringen, Gebouw „Land in Zicht", voorm. 10 uur, de heer Loffers. Afscheid. THE STAR OF HOPE MIS8ION. Julianadorp, nam. 8 uur, de heer A. Donker, v. Zaandijk. OUDKARSPEL. Uitvoering „Jong Leven". Een groot succes. Dinsdagavond had de tweede opvoering plaats van „Als je maar oen verleden heb" (Do Kuisohe Bruide gom), blijspel in drie bedrijven, van Frans Arnold en Ernst Barli. Was Zondagavond, zooals we reeds meldden, dc zaal van den heer C. Vis goed bezet, ook de Dins dagavond had een zeer goed bezette zaal. Een be wijs alzoo dat „Jong Leven" een goede naam heeft.. Deze goede naam is op de beide avonden weer hoog gehouden. Op ieders gezicht in de zaal was tevre denheid over 't spel te lezen cn menig lachsalvo barstte er los. Onze verwachtingen waren zeer gespannen, het bc- doeldo blijspel was naar men ons mededeelde, nog nimmer te voren door dilettanten opgevoerd. Een ieder die het. stuk destijds met Jan Musch in de hoofdrol heeft gezien of er over heeft gehoord weet, dat dit een zeer mooi blijspel is, doch hij weet ook dat niet alleen de inhoud van het stuk de overwe gende factor is van succes, doch ook in de eerste plaats dat goed acteercn tot slagen voert. Hef acteeren was over 't algemeen genomen goed in orde. Wij willen eerst even in het kort den inhoud weer geven. De hoofdpersoon is Max Stijger, compagnon van den fabrikant Jules Seibert. Deze fabrikant beeft, een allerliefste dochter, die* echter een ietwat te mo dern in haar liefde is. Zij wil slechts een man, die interessant is, bijv. door een veelbewogen verleden en dan wel liefst in de branche van liefdesbetrek kingen. In een blaag, I-Ienri Veltman, meent ze dien gevonden te hebben. Hij tennist uitstekend, zeilt goed, danst goed en heeft haar geintroduceerd in de foxtrotrlüb. Rosa, haar moeder, heeft geen bezwaar tegen Henri, ondanks hij talrijke meisjes het hof maakt., hij is immers nog niet getrouwd, haar man haalt, nog van die streken in zijn huwelijk uit.. De fabrikant Soihert acht het voor de zaken beter, dat. Gretha zich verlooft met zijn compagnon Max Stij ger, doch Max, een verstokt vrijgezel, die niet zoo spoedig voor een kleintje vervaard is, zit hier wel wat mee met de handen in 't haar. En wat voor een verleden heeft hij? Hcelemaal niet interessant voor Gretha!. Jules weet raad! Max zal een foto van de een of andere schoonheid koopen. "t Toeval wil, dat hij een foto krijgt van de firmartiste Ria Ray. De handige Jules imiteert de hand van Ria en schrijft een op dracht op de foto. Max zal deze foto verliezen en wel zoo dat Rosa haar zal vinden en voor de rest zal zorgen. Het gelukt, 't Mist zijn uitwerking niet, Gre tha wordt verliefd. Max is interessant voor haar, doch tevens voorde geheele stad door zijn liai son met de filmartiste Ria Ray. In de biscoop wordt een film vertoond met Ria Ray in de hoofdrol en-... persoonlijk komt Ria met haar verloofde deze film zien. Willem Nicman, haar verloofde, wordt woedend door de geruchten, die er over Ria en Max Stijger in omloop zijn. Door een toeval komt Willem Nieinan ten huize van Gretha en ziet danr allemaal foto's van Ria, tot zelfs de foto met opdracht aan Max Stijger. Zijn woede cn jaloezie kont nu geen gren zen. Ria doet alsof alles werkelijkheid is geweest met Max en omhelst hem zelfs. Nieman, buiten zich zelf hierdoor, noodigt Max uit tot een duel uit, hij wil bloed zien. Gretha is de wanhoop nabij. Doch Ria Ray is achter de zaak gekomen door Henri Velt man; de omhelzing van Max heeft ze gedaan om haar verloofde hierna voorgoed van z'n jalouzie te ge nezen. Thans laat ze zien dat de opdracht valsch is, wat wel te zien is aan het handschrift. De geheele zaak wordt nu duidelijk en Gretha rolt in de armen van Max, die thans overgelukkig is. Vraagt men nu, zijn deze rollen allen goed ver tolkt, dan moeten wij zeggen, ja. De rollen waren goed verdeeld, een ieder paste in zijn rol cn vooral de hoofdpersonen, de heeren H. Slikker en C. Wage naar, vertolkten uitstekend hun rol cn gaven blijk acteertalent te bezitten. Ook mej. A. Moeijes speelde ons inziens haar rol goed; de heer J. Huigen had in zijn rol van Henri Veltman een kolfje naar zijn hand, zoo n rol was als voor hem gemaakt. De zus ter van den heer Slikker vervulde de rol van Rosa, hetgeen zij op zich genomen had door ziekte van mevr. Kaij, ondanks den korten tijd om haar rol in te studeeren, was ook haar spel goed. De andere spelers gaven ook goed spel te zien. Een ieder, die „Jong Leven" inviteert om in z'n dorp een uitvoering te komen geven, doet hier een uitstekende keuze en wij garandeeren, wanneer er zoo gespeeld is als thans, een succesvollen avond. „Jong Leven" ga zoo voort, gij zijt op den goeden weg. NOORDSCHARWOUDE. Voor de te houden landbouwtelling ls in deze gemeen- to aangewezen de heer J. Ootjers Rz. Bij den heer Mallekote, hoofd der school alhier is een installatie geplaatst van het Kon. Meteorologisch Insti tuut te de Bilt. BREEZAND. Blocmbolienveil in g. Dinsdag 13 Mei, des voormiddags 11 uur, hield de Coöp. Bloembollenveilingsvereeniging „Breezand" (G.A.) oen groene veiling van flinke partijen groen te velde staande tulpen, irissen en narcissen. De handel was vlug. Prijzen goed. ENKELE VROEGE TULPEN. 57% bed La Reine f 497, 25% bed Crimson Queen f 278, 40% bed Cram Brillant f 330. 10 bed idem f 78, 10 bed idem f 80, 10 bed idem f 72, 12% «bed idem f 94, 25% bed Prins van Oostenrijk f 270, 15% bed idem f 225, 10 bed Gele Prins f 126. ENKELE LATE TULPEN. (Bedden van 68 regels). 2 bed Gesn. Lutea f 7, 6 bed Gesn. Rosea f 29, 9% bed Iglesc Scarlet f 70, 10 bed idem f 70. 10 bed idem f 64, 8 bed idem f 30, 10% bed Inglesc Yellow f 90, 10 bed idem f 90. 10 bed idem f 78, 2 bed idem f 12, 32 bed idem f 500, 13.% bed Inglesc Pink f 68, 4 bed Miss Ellen Wilmot f 25, 3 bed Picotee f 16. 3 bed Oranje King f 20, 66% bed Laurensz. Koster f 792. DARWIN TULPEN. 43% bed Bartigon f 721, 8% bed Caliope f 46, 40 bed La Candeur f 207, 69% bed Will. Coplanr f 54, 31% Mad. Krelage f 307, 4 bed idem f 26, 17% bed idem f 97, 33% bed Will. Pitt f 708. 12% bed idem f 80, 14% bed Prof. Rauwenhof f 217, 23 bed Pride of Haarlem f 173, 6 bed Prinses Elisabeth f 40. 12 bed Orion f 87, 9% bed idem f 72, 7 bed Glow f 63, bed Sultan f 4, 3 bed Medea f 17, 7% bed Witte Duc Max f 25. BREEDER TULPEN. 3% bed Yellow Perfection f 56, 1% bed Juane d'Oeuf f 18, 1 bed Bronzen Queen f 6, 17% bed Clio f 97. BIJGEWASSEN. 4 bed Holl. Iris Yellow Queen f 160, 4 bed idem f 160, 3% bed idem f 160, 6 bed Holl. Iris Poggenbeek f 102, 6 bed idem f 96. 6 bed idem f 90, 5% bed Iris Fil Im perator f 40, 10 bed idem f 68, 11 bed idem f 64, 27 bed Holl. Iris Imperator f 213. 1 bed Sp. Iris Belle Chi- niox f 5, 115 bed E. N. Sir Watkin f 558. 35 bedden E. N. Emperor (bedden van 1% R. R.) f 210, 34% bed E. N. Emperor (bedden van 3 R. R.) f 330. ANNA PAULOWNA. Voor biljartliefhebbers krijgen we hier a.s. Zaterdag middag en -avond een aardige wedstrijd. De heer J. Sweering van Amsterdam komt dan 1000 punten kader spelen tegen den heer C. Slikker; zij spelen beide in dezelfde klas, doch Sweering is iets sterker, wat .niet wegneemt dat het een spannende partij belooft te wor den. 's Middags van half 4half 6 worden 400 punten gespeeld en 's avonds van half 8 tot half 11 een partij van 600. De dienstplichtige der lichting 1930 C. J. Nonnekes alhier, is opgeroepen om op 16 Juni a.s. bij het 21e Regiment Infanterie te Amersfoort onder de wapenen te komen. KOLHORN. Naar wij vernemen, heeft de Zangvereeniging alhier het plan opgevat om, evenals te Barsingerhorn, een kinderzangklasse op te richten onder leiding van den heer H. Zaal. De te Barsingerhorn met een dergelijk koor bereikte resultaten hebben aanleiding tot dit plan gegeven en men hoopt zoodoende ook onder de jeugd de belang stelling voor de Zangvereeniging op te wekken. Wij kunnen niet anders, dan dit plan van harte toe juichen en hopen, dat vele ouders hun kinderen als lid zullen opgeven. HARINGHUIZEN. De heer W. J. Blaauboer, onderwijzer te Zaandam, heeft zijn benoeming tot Hoofd der O.L.-school alhier aangenomen. ST.-MAARTENSBRUG. We verwijzen onze lezers naar een in dit nummer voorkomende advertentie betreffende den zangavond met toespraken van Ds. Ruys, in hotel Bruin. Zuster K. de Bruin hoopt te zingen. ZIJPE. De dienstplichtigen der lichting 1930, G. A. Bosman en A. Th. Smit uit deze gemeente, zijn opgeroepen om op 16 Juni a.s. te Amersfoort te worden Ingelijfd bij het 21e Regiment Infanterie. Een huis verrold. Onder belangstelling van vele aan- schouwers werd het woonhuis van den heer P. Tromp Dinsdag in kalm tempo steeds achterwaarts gerold om ten slotte plaats te vinden op den vooraf gereedgemaak te betonvloer. Hoewel het huis lang niet nieuw meer was, verliep alles in goede orde. Op de plaats, waar het huis heeft gestaan, zal een nieuw huls worden opgetrok ken. Aan den Boterweg alhier is de kapitale boerderij, voorheen eigendom van den heer C. de Boer, thans van. den heer J. de Ruijter, onder handen genomen door den heer Habée te Alkmaar om te worden gesloopt. Voor een goed deel is de slooping reeds volbracht. Gisteren was men bezig met het laatste deel van het dubbele vierkant om te halen. JULIANADORP. Woensdagavond werd de algemeene vergadering ge houden van de vereeniging tot bevordering van ge trouw schoolbezoek in het café „Prins Hendrik", van den heer H. J. Beuneman. Aanwezig waren 29 belang stellenden, waaronder ook eenige dames. De Voorzitter de heer P. Pluister heet allen welkom op deze bijeenkomst, en vertrouwt dat de kinderfeesten zooals wij dat gewoon zijn, zullen worden georganiseerd en opent hiermede de vergadering en verzoekt den sec retaris, den heer L. Tigchelaar de notulen te lezen, wel ke onveranderd en met dank worden vastgesteld. Volgt de rekening en verantwoording over 1929. De Voorzitter deelt mede, dat door het vertrek van den heer L. T. f. Smelink, die penningmeester was, dia functie zoolang door den secretaris is waargenomen. De bescheiden worden vervolgens nagezien door den heer J. Hoogschagen Az. en mej. D. van Mansum en door eerstgenoemde gerapporteerd, dat alles in goede orde is bevonden. De ontvangsten hebben bedragen f 791.56, de uitgaven f 507.29, zoodat er een goed slot is van f 284.27. De vergadering hechth ieraan haar goed „Wat is hier voor een herrie," vroeg de in specteur van politie, toen hij midden ln de straat liep met zijn met lood gevulden stok in de hand. Een van de drijvers wees naar de auto waarin Billy, de prinses en de anderen waren gezeten. „Te roekeloos gereden schreeuwde hij verontwaardigd. De' inspecteur stevende op de af en sprak tegen Billy: „Geef mij je naam en adres," en hij haal de een notitieboekje uit zijn zak. „En ook het nummerbewijs van de wagen." „Mijn naam is Billy Boo," antwoordde Billy, maar mijn auto heeft geen nummer." „Wat", schreeuwde de Inspecteur, erg dlenst- doenerlg, „Geen nummer, en waar ls je rijbe wijs?" Billy deed net alsof hij naar het rijbewijs zocht. „Dat heb ik ook niet. U ziet wel dat dit geen gewone wagen ls, ik... ik heb een amulet en... De inspecteur viel hem in de rede: „Ik zou maar wat oppassen. Ik waarschuw je, anders zal ik een vervolging tegen je instellen en je inrekenen." ..Maar. maar... dat was... niet mijn schuld," stot terde Billy... „het was de schuld van het var ken." De inspecteur greep hem bij de mouw. „Je moet met me mee." beval hij. Toen zeide Leander, de zanger, tegen hem: „Maar inspecteur, die kleine dame daar ls prin ses Matllda. U kunt haar niet gevangen ne men." ..Een prinses, alsof Ik dat nog geloof," lachte de Inspecteur. Hahaha. Dat moet je maar eens aan je grootje vertellen. Jullie moet allen met me mee en zonder praatjes." En ze gingen naar het bureau van politie. Wat zullen die bang zijn.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6