Hei Wiegeklnd WARMENHU1ZEN Z IJ P E WIERINGEN ANNA PAULOWNA BEKENDMAKING. Markt Hemelvaartsdag. Plaatselijk Nieuws. «ariSsppoT. De ta'nïrt wfl<ïe dien en de tutnbwiw dien datum. Evenzoo het overleg met den handel dat beteekent al leen wanneer ze gebruiken kan en anders hebben we niets in te brengen. Wanneer we er beter vfen worden, rust op ons de vraag: voegt het ons. Burgemeester zegt dat hij geen lans wenscht te bre ken voor den handel, daar het niet voor hun belang gaat, maar voor de tuinbouwers. Verder merkt spr. nog op dat de toestand, van voor 30 jaar en nu, heel wat verbe terd Is door organisatie, veiling-systeem, enz., en dat ook tusschen tuinbouw en handel door samenwerking klei nere kwesties zijn opgelost, en het is niet verstandig om daar een domper op te zetten. Voorzitter zegt dat de sorteering voor Groentencultuur wel heel moeilijk zal zijn door te voeren, alhoewel we neiginggevoelen om het product zoo goed mogelijk te sorteeren. Burgemeester zegt dat het hem toch aangenaam zal zijn als voorzitter der Prov. Comm., wanneer er eens gezindheid bestaat bij de vereenigingen tot aanneming van het voorstel. Het voorstel, hierna in stemming gebracht zijnde, werd verworpen met 51 stemmen tegen, 5 voor en 1 blanco. Bij punt varia werd door den secretaris mededeeling gedaan dat de heer S. Wagenaar is aangesteld voor de te houden landbouwtentoonstelling en dat verzocht wordt om thuis een briefje neer te leggen, waarop ingevuld staan de navolgende vragen: 1. hoeveel land in eigen dom is, van hetgeen men zelf bouwt; 2. hoeveel er van gehuurd is; 3. hoeveel er van de ouders is; 4. aantal ra men plat glas. Verder werd door den secretaris nog meegedeeld, het gebruik van rattenserum. Gebleken is dat de manier van bestrijding niet goed was, waarop een nieuwe me thode gevolgd zal worden en wel met serum te leggen in een dekseltje van een bus, opdat de vochtigheid er in blijve en niet op een zonnige plaats. Verder dat met 1 fleschje serum voor 4 a 5 gaten kan gebruikt worden en liefst m,et datgene hetwelk ze graag lusten. De moge lijkheid is niet uitgesloten dat zulks de verspreiding helpt bevorderen, doordat maar al te vaak gebeurt, dat het eene doode dier door het andere opgegeten wordt. Besloten werd dat het aan te schaffen serum door de vereenlging werd vergoed. Door den Voorzitter werd nog aan de leden verzocht aandacht te willen schenken aan het groeien der strui ken, met het oog op verbastering. Niets meer aan de orde zijnde, sluit Voorzitter met woorden van dank voor de aangename bespreking en in het bijzonder den burgemeester voor zijn aanwezig heid en uiteenzetting als voorzitter der Prov. Commissie de vergadering. ZUIDSCHARWOUDE. De tuinbouwvereeniging „De Toekomst" hield In het café ,,'t Fortuin" een buitengewone ledenvergadering. De heer S. de Boer Kz. spreekt in zjjn openingswoord er zijn genoegen over uit, dat er in dezen drukken tijd nog zoo velen waren, die belangstelling toonen en er bij willen zijn als er iets gebeurt Met den wensch van zakelijke besprekingen verwelkomt hy de leden en de pers. De heer C. de Boer Cz. leest nu als secretaris de notulen, welke met dankzegging werden goedgekeurd. Aangaande de notuleering over het rattenserum vraagt de heer P. Zeeman of dit verdelgingsmiddel nog verder wordt toegepast. De voorzitter zeide o.m. dat dit punt nu nader had besproken geworden, en antwoordde den vrager, dat men eenmaal is rond geweest doch dat het veel moeite en kosten medebracht. Moeten we dat nu weer doen? We moeten resultaten hebben. Het was al dubieus toen we er mede begonnen. De kosten bedroegen pl.m. f 90. De 'meening over de doelmatigheid van het serum bleek by de leden zeer verdeeld, men had grootere re sultaten verwacht; althans deze hadden er nu moeten zijn. Een paar leden hadden wel een enkel bevangen dier gevonden. De heer P. Zeeman was niet zoo'n voorstander van het serum en verwacht meer succes van de knippen, welke hy gaarne per vereeniging tegen gereduceerden prijs zag beschikbaar gesteld. De voorzitter zeide, dat de verdelging van dit schadelyk gedierte van alle kanten bekeken is en trad in een nadere beschouwing. Inzake de draaihartig- heid meende men, dat de natuur verstoord was, dat de galming de overhand kreeg, enz., enz. Zy denken dit nu van de ratten. In Zuidscharwoude is alle jaren op verschillende wijze iets in deze gedaan. Spreker ver wees verder wat op het terrein van verdelging in an dere opzichten in den lande wordt gedaan en vroeg of het niet gewenscht zoude zyn om met een foxhondje het land in te gaan. Een beste remedie is ook om Har manden (Hermeiy'nen) er tegenover te zetten. Wy zyn oenigszins sceptisch tegenover knippen, daar zit een beetje gevaar in. De heer P. Zeeman wyst er o.m. op, dat ook de vogels de rupsen niet voldoende verdelgen. Op de Hermantjes is niet te wachten. Spr. is voor knippen. De voorzitter vroeg of iets voor de knippen gevoeld wordt met de premie. Destyds waren er ook knippen beschikbaar, doch er werd heel weinig gebruik van gemaakt. Men bleek er toch wel Iets voor te gevoelen, om af te wachten, wat men met het serum heeft bereikt De heer P. Zeeman: Bevorder het particulier initiatief en geef premie per knip. Ten slotte werd besloten 10 cent reductie op de knip pen te geven en het bestuur zal nadere gegevens bekend maken, tevens, of de levering al dan niet door tus- schenkomst van een der smeden zal geschieden. Het volgende en belangryke punt was: Aardappel- sorteering. Een missive van de Prov. Commissie aan gaande deze sorteering werd nu voorgelezen en waar aan wy het volgende ontleenen: Op verzoek van de organisatie van handelaren is op 17 April een verga dering gehouden; tegenwoordig waren afgevaardigden van „Koophandel", „N.H. Exporteusbond", „Nederl. Ver eeniging van Aardappelhandelaren" en het Bestuur van de Prov. Commissie. Voorloopig werd het volgende vastgesteld: De maten voor de eerste dagen van de oogst biyven zooals deze reeds waren, met dien ver stande, dat de drielingen van 28 tot 33 m.M. zyn en de groote boven 33 m.M. Zoodra echter de aardappelen volgroeid zijn, het tydstip te bepalen door ons bestuur in overleg met den handel, zullen de volgende maten gelden: voor geelvleezige, drielingen van 28 tot 38 m.M., middelgroote 36 tot 55 m.M., en groote boven 50 m.M. Alle witvleezige groote boven 40 m.M., op een later te bepalen tyd 45 m.M. Zuidscharwoude is niet tegen sorteering, maar wil de oude maat voor het binnenland behouden, anders loo- pen we gevaar, dat enkele handelaars uitgeschakeld worden. Besloten wordt niet accoord te gaan met de voorgestelde maten, doch zich te verklaren voor 26 tot 33 m.M. met dien verstande, dat de groote maat boven 55 m.M. er uit gaat Bij de rondvraag werd door den heer Zeeman nog de wenscheiykheid geopperd een afdeeling van den Bond van Pachters te stichten, om dan by verpachters, particulieren en gemeenten en vereenigingen aan te dringen op pachtverlaging, noodzakeiyk als deze is in dezen tyd van crisis. Het Bestuur zal een en ander In overweging nemen. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven gedurende de maand April 1930. Geboren: Cornella Pietronella Trijntje, dochter van J. Turkstra en H. van Straaten; Wllhelmina Maria, dochter van S. Zoon en W. de Lange; Willem, zoon van K. Molenaar en K. Jonker; Alida Maria, dochter van H. J. Mosch en E. Groen; Jacob, zoon van P. Latenstein en J. Mekken; Hendrik, zoon van W. de Vet en G. Twis- ker; Adrianus Johannes, zoon van J. Burger en J. Jon ker. Ondertrouwd: D. Molenaar, oud 30 jaren, veehouder, en M. Smit, 22 jaren, zoonder beroep, beiden U War- Moeders, als het huidje van de kleine op sommige plaatsen smet, branderig is of stuk gaat, genees het dan met Purol. Doos 30, 00, 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. cn Drogisten. menhuizen G. P. de Nys, 27 jaren, slager en J. M. Boe kei. 23 jaren, zonder beroep, beiden te Warmenhuizen; J. M.A. Mosslnkoff, 34 jaren, spoorwegbeambte, te Haar lem en J. Stet, 24 jaren, zonder beroep te Warmenhui zen; P. S. Kullboer, 24 jaren, tuinbouwer te Oude Nie- dorp en M. Stet, 22 jaren, zonder beroep te Warmen huizen. Getrouwd: D. Molenaar en M. Smit, beiden wonende alhier. Overleden: Klaas Bakkum, oud 74 jaren, gehuwd met A. Hoogeboom, wonende te Warmenhuizen; Rieke Vlam, ongehuwd, oud 66 jaren, wonende alhier. Dinsdag j.1. werd ten raadhuize te Schagerbrug aan besteed het verbouwen van de woning van het hoofd der school, te Petten. Ingeschreven was als volgt: C. Vriesman, Petten f 4893, H. Doorn, Keinsmerbrug f 4690 K. Bouwes, Burgerbrug f 4350, IJ. Kroonenbrug, Heiloo f 4280; D. de Leeuw, Sint Maartensbrug f 4115; Het werk is aan den laatstgenoemden inschryver gegund. SINT MAARTENSBRUG. Naar we vernemen werd mond- en klauwzeer waar genomen bij een rund van Gebr. Paarlberg, alhier. Het aangetaste dier werd onlangs door hen aangekocht. DEN OEVER. De gewezen directeur-generaal der Zuiderzeewerken Ingenieur Wortman bracht hedenmiddag met gevolg een bezoek aan de slulsbouwwerkzaamheden, om zich per- sooniyk op de hoogte te stellen, in hoeverre de werk zaamheden gevorderd zyn. WIERINGEN. Dinsdagavond speelde Succes I op eigen terrein een party voetbal tegen Flevo I. De uitslag was 51 voor Succes. A.s. Donderdagavond speelt Succes 3 een wedstry'd te gen V.V.M.P. 2 op S.-terrein. Vergadering van de vereenlging ter bevordering van getrouw schoolbezoek te Hippolytushoef, op j.1. Dinsdag avond 8 uur, in hotel Lont. Aanwezig 10 leden. De heer A. H. J. v. 't Hof opende de vergadering met hartelyk welkom en deelde mede dat de Voorzitter te ongeveer half negen aanwezig kon zyn. Alzoo werd be sloten alvast maar te beginnen. De notulen werden door den secretaris gelezen, en on veranderd goedgekeurd. Ingekomen is een schryven van den heer R. Winds- ma, dat deze als bestuurslid der vereeniging bedankt, en tevens als lid, met het oog op diens vertrek naar elders per 1 Juni a.s. Wordt algemeen goedgevonden den heer Windsma een schryven te zenden, met vermelding van dank voor zijn trouw lidmaatschap gedurende 18 jaar. Vervolgens doet mevrouw Witvliet rekening en ver antwoording. De heer M. Smit en Mej. Mulders worden verzocht de boeken na te zien, en by monde van den eerste wordt medegedeeld alles in keurige orde te heb ben bevonden. By gehouden stemming voor twee aftredende bestuurs leden, en wel de heeren v. 't Hof en Wilms, worden deze herkozen, en nemen hunne benoeming aan. In de plaats van den heer R. Windsma, wordt geko zen by stemming en herstemming Mej. Dito. Ook deze neemt de benoeming aan. Bij de bespreking over het te houden feest der groote kinderen is niet tot een besluit te komen. Tenslotte wordt besloten de reis nu nog niet vast te stellen. Eerst zal worden geïnformeerd of het mogeiyk is dit jaar eens een reisje te maken naar Den Haag, inplaats van naar Amsterdam. Het bestuur zal een plan uitwerken, en dan zoo spoedig mogelyk zal weer een algemeene vergadering worden belegd. Ook zal dan ge ïnformeerd worden of een reisje naar Leiden en om streken de moeite waard kan zyn. De rondvraag leverde niets op, zoodat de Voorzitter de heer Kaan, welke inmiddels ter vergadering was gekomen nog een woord van dank spreekt aan den heer Windsma. We zien hem met leede oogen heengaan, maar over den anderen kant gezien, wenschen we den heer Windsma het beste toe in zijn nieuwe woonplaats, en sluit dan de vergadering met dank voor de opkomst en besprekingen. Maandagavond had een feestelijke bijeenkomst plaats ter herdenking van het 25-jarig bestaan der kaasfabriek „Nooit Gedacht". De zaal van den heer Bruul was geheel bezet. Aan de bestuurstafel had het geheele bestuur en de boekhouder met hunne dames plaats genomen; daar naast was opgesteld een goed uitgerust kamerorkest, terwijl mede aanwezig waren de heerenM. Kooij en J. Bosker, die ter afwisseling liedjes, moppen en voor drachten ten beste zouden geven. De hoofdnummers van het progamma bestonden uit filmstukken, de filmcourant en dergelijke. De Voorzitter, de heer J. Doves, opende even over achten de zeer geanimeerde bijeenkomst, memoreer de de voornaamste gebeurtenissen, welke de fabriek in deze 25-jarige loopbaan ten deel viel. Spr. noemde het een historisch feit in het veehou- dersbedrijf, een feit dat zeker een feestelijke en dankbare gedachte waard is en brengt in herinnering den toestand, toen er nog geen fabriek was en met verkrijging van weinig winst zeer veel werk op de boerderij moest worden gedaan. Het waren enkele vooruitstrevende mannen dio het aandurfden de fa briek te stichten en spr. noemt dan in de eerste plaats den heer Bosker, die als grondlegger van de fabriek in deze 25-jarige periode als boekhouder het bestuur met raad en daad heeft bijgestaan en waar voor wij hem grooten dank zijn verschuldigd. Spr. memoreerde dan dat den 20 Februari 1005 tot oprichting werd besloten, er waren 23 deelhebbers met tezamen 87 koeien, het bestuur bestond uit J. C. Bakker, J. Rotgans, D. N. Mulder, C. M. Mulder en J. P. H. Kooij en als secretaris-boekhouder trad op de heer O. J. Bosker. Werd met eenigen tegenslag bij den bouw begonnen, op 19 Mei 1905 kon de kaas maker De Beurs zijn werk aanvangen, de heer P. Kaan Cz. was de markter. Nog vele verbeteringen moesten worden aangebracht en na het 10-jarig be staan der fabriek werd tot moderniseering der fa briek besloten en tevens tot uitbetaling op vetge halte. Tot controleur werd benoemd de heer P. Wij- denes. In 1925 werd om gezondheidsredenen de kaas maker De Beurs vervangen door den heer Mars. Spr. herinnert ook aan de besprekingen over de op richting van een zoetfabriek, besprekingen die nu reeds 2 jaren gaande zijn. En, meent spr., zal onze fa briek eenmaal voor een zoetfabriek plaats moeten maken, dan zal onze fabriek toch slechts sneuvelen op het veld van eer. Als blijk van waardeering voor het zeer vele en nuttige werk door den heer Bosker verricht, wordt dezen een wandelstok met zilveren knop, alsmede een parapluiebak in den vorm van een ouderwetsche karn aangeboden. Nadat de feestwijn is aangeboden, verkrijgt de boekhouder, de heer Bosker, het woord, die aller eerst zijn dank betuigt voor de waardeerende woor den, die tot hem zijn gesproken. Spr. wijst op den ijver van bestuur en personeel om den wagen in het goede spoor te houden. Natuurlijk bleef ook hier de ontevredenheid, ja zelfs de verwcnschingen niet achterwege. En wat nu de nieuwe zoetfabriek betreft, spr. heeft tot nu toe zijn meening daarover nog niet kenbaar gemaakt, maar deelt thans mede, dat hij nog niet ten volle ervan overtuigd is, dat de tijd van ver nieuwing reeds is aangebroken. Spr. zal ook verder gaarne zijn beste krachten aan de zaak wijden. Vervolgens vroeg de heer D. Jac. Mulder het woord, die den boekhouder verraste met een stukje kunst zilverwerk, gemonteerd op marmer en voorstellende de Alkmaarsche kaasdragers. En de heer Mulder sprak daarbij het volgende gedicht uit: BESTE VRIEND BOSKER. Bij dit Feest van 25 Jaren, Dat de Fabriek beleven mocht, Wil ik ook mijn hulde paren Die ik in dichtmaat heb gewrocht. Bcwond'rend hebt gij door uw strijden, De Fabriek voor ons in stand gebracht, Gij wist de zaken zoo te leiden Dat aan de spits bleef: Nooit Gedacht. Een Vriend, op wien men kon vertrouwen, Een werker, nimmer strijdens moe, Op wien wij allen konden bouwen, Wensch ik thans alle hulde toe. Daarom wensch ik u thans te geven, Een klein cadeau als huldeblijk, 'tZijn de kaasdragers in hun leven, Een beeld uit 't eeuwenoude gildenrijk. Moge gij deez' hulde nu aanvaarden, Mijn wensch is: blijf nog lang de kracht Naar wien wij steeds zoo dikwijls staarden, Voor ons veel heeft tot stand gebracht. D. JAC. MULDER. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Bosker harte lijk voor de hem gebrachte hulde. In een zeer feestelijke stemming bleef men bijeen, het was reeds half 3 toen de voorzitter de heer J. Doves het oogenblik gekomen achtte om aan de feest vreugde een einde te maken, doch eerst van de gele genheid gebruik maakte, om allen die tot het welsla gen van dezen mooien avond hadden medegewerkt, dank te brengen. BREEZAND. Dinsdag 20 Mei, des voormiddags 10 uur, hield de Coop. Bloembollenveilingsvereeniging „Breezand" (G.A.) weer een groene veiling. Handel was vlug. ENKELE VROEGE TULPEN. (Bedden van 68 regels). 1 bed Herman Schlegel f 25. 1 bed King of the Yellow f 60, 27 bed La Reine (bedden van 65 regels) f 330, 31% bed Proserpine f 1150, 1 bed Fred Moore f 40, 1 bed Prins van Oostenrijk f 25. 1 bed King of the Yellow (bedden van 72 regels) f 60, 1 bed Prins van Oostenryk f 30. DARWIN TULPEN. (Bedden van 35 regels). 232 bed Will. Coplan f 2114, 104 bed idem (bedden van 47 regels) f 1200. 139 bed idem f 2970, 220 bed idem f 2225, 218 bed idem (bedden van 44 regels) f 1975, 142 bed idem (bedden van 30 regels) f 1280, 140 bed idem f 1300, 118 bed idem f 795. 77% bed Fainc. Sanders (bedden van 47 regels f 1455, 50 bed Bartigon f 760. 215 bed idem (bedden van 44 regels) f 3820, 164% bed idem f 2710, 68 bed idem (bedden van 37 regels) f 960. De gehouden bloembollenveiling ten bate voor de R. K. Kerk te Breezand bracht op de som van f 10331. Burgemeester en Wethouders van Schagen bren gen ter algemeene kennis van belanghebbenden, dat wegens den Hemelvaartsdag op 29 Mei 1930, de ge wone Donderdagsche markt aldaar in die week zal worden gehouden op WOENSDAG. Schagen, 20 Mei 1930. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, D. LEGU1T, lo.-B. De Secretaris, ftOGGEVEEN. VERGADERING BUURTVEREENIGING MOLEN STRAAT. De Molenstraters vergaderden Dinsdag in het café van den heer Renooij in verband met de opening van de Zaterdagavondmarkt. Het was met blijdschap, dat de voorzitter deze ver gadering mocht leiden, aan den vooravond als wy staan van de door ons allen vurig verlangde Zater dagavondmarkt. En al mag nu het bestuur van de Marktkooplieden als protest tegen de te hooge markt gelden zijn medewerking voorloopig hebben ontzegd, er bestaat op het oogenblik goecle hoop dat ons ge meentebestuur deze marktgelden, in de toekomst al geheel, dus ook voor de Donderdagstalltjes zal ver lagen. Want immers door deze verlaging zouden er meer stalletjes komen, dus daardoor ook meer reu ring en juist door deze gezellige drukte komen er veel meer menschen naar onze plaats, waar dus de geheele gemeente voordeel van heeft en daar gaat het per saldo toch om. En waar er buiten den bond nog tal van marktkooplieden zijn is het zoo goed als zeker dat er diverse stalletjes aanwezig zullen zijn. En juist, mijne heeren, het feit, dat nu alles eenmaal niet van een leien dakje gaat, moet dit voor ons een prikkel te meer zijn om onze uiterste krachten in te spannen om de markt in de toekomst te doen slagen. In verband met het voort durend gebrek aan de ge wone dagelyksche gebruiks artikelen, is het Volks commissariaat in Sovjet- Rusland dezer dagen .moe ten overgaan tot het uivoe ren van nieuwe rationalisa tie-maatregelen. Alle ge bruiksartikelen zijn inge deeld in een drietal groepen. De eerste groep bevat o.a. katoen, linnen, garen, zeep e.d. by den verkoop waar van de zelfde regeling geld als voor den verkoop van levensmiddelen, waarby da arbeiders verschillende voor rechten genieten. Wy laten hierbij een kykje zien in een der coöperatieve bedrij ven te Moskou, welke even als in de levensmiddelen branche ook met bonboek jes e.d. moet werken. Tenslotte is dit toch niet iets wat men kan forceeren, dit moet uit zichzelf groeien. Spreker herinnerde aan de eerste markten op de Laat in Alkmaar, waar in den beginne slechts 2 staletjes stonden cn nu tegen woordig alles vol staat, en zoo hoopte spreker ook van harte dat ale vereenigingen die het eerlijk mee- nen met den vooruitgang onzer gemeente, er allen op haar manier toe zullen medewerken, dat de Zater dagavondmarkt er toe bij zal dragen om Schagen te maken een plaats waar men gaarne komt, om het te maken tot een trekpleister voor onze omgeving. En daarom heet de voorzitter op deze voor hun be langrijke vergadering de talrijke aanwezigen van harte welkom. Voorzitter stelt daarna voor, om ondanks den te genvaller de opening een zoo feestelijk mogelijk ka rakter te geven. Er werd besloten om op onze Middenstandsverga dering Donderdag a.s. voor te stellen een adres aan B. en W. te zenden voor algeheele verlaging van marktgelden. Een adverentie wordt voor a.s. Zaterdag in de Scha- ger Crt. en in het Noord-Hollandsch Dagblad ge plaatst ter bekendmaking van de opening der Za terdagavondmarkt. Een kas zal worden gevormd om periodiek een advertentie te plaatsen, zoodat steeds de aandacht op deze markt gevestigd blijft. Ook kaar ten zullen worden gedrukt om deze op te hangen in diverse autobussen en in café's buiten onze gemeente. Ook zal er Zaterdag worden gevlagd. Gevraagd zal worden aan onze Harmonie om bij deze gelegenheid een muzikale rondgang door onze Molenstraat te maken. Voor bestrijding van directe onkosten werd er met de hoed rondgegaan en was de ontvangst hiervan dertien gulden twintig cent. Een van de aanwezigen bood aan om op zijn kos ten twee advertenties te plaatsen in de Zijper Cou rant, wat natuurlijk onder daverend applaus werd geaccepteerd. Er gingen nog verschillende stemmen op, om de marktkooplieden in hun staangeld tegemoet te ko men, maar algemeen werd het beter geoordeeld, dat dit ter sprake zou worden gebracht op de Midden standsvergadering, daar toch en zeer terecht werd opgemerkt, dat, wanneer deze markt mocht slagen, het ook voor de andere middenstanders van groot belang was. Niets meer aan de orde zijnde dankte de voorzitter met nog een woord van opwekking om, waar het toch een idéé was geboren in de Molenstraat, hier voor ook in de toekomst te blijven werken en sloot deze eensgezinde en zeer geanimeerde verga dering. Naar wij vernemen, zijn voor de opening der Za terdagavondmarkt, welke a.s. Zaterdag om halfvijf in café Visser door het Gemeentebestuur zal geschie den, uitgenoodigd de Raadsleden cn de Besturen van de Middenstandsvereeniging, De Hanze en Algemeen Belang alhier. A.V.R.O.-LUISTERVINKEN. In het lokaal van den heer Van Erp kwamen gisteravond een groot aantal A.V.R.O.-luistervinken bijeen om den toestand onder de oogen tc zien die door de verdeeling van den zendtijd is ontstaan ten opzichte voor de A.V.R.O. Besloten werd een perma nent Comité van Actie op tc richten en zich in ver binding te stollen met liet A.V.R.O.-bcstuur te Am sterdam. Staande de vergadering werden in het Comité be noemd de heeren Mr. J. A. E. Buiskool, .T. H. Vel- ders, T. Flapper, W. J. F. van Erp en J. P. Spaans van Barsingerhorn. De bedoeling is om dit Comité aan te vullen met luistervinken uit de naburige plaatsen, om zoodoende de stem van Hollands Noor derkwartier in deze quaestie luide te doeu klinken. Zij die -deze actie wenschen te steunen, kunnen dit doen door hun naamkaartje te zenden aan het adres: Marktplein A 84, Schagen. (Zie voor nadere bijzonder heden achterstaande advertentie.) Na overleg met het A.V.R.O.-bestuur en na formecring van het centrale comité, zal een spreker worden uitgenoodigd om het goed recht der A.V.R.O. uiteen te zetten. Staande de vergadering werd een telegram van pro test verzonden aan den Minister van Waterstaat van den volgenden inhoud: Het Comité van Actie Scha gen en Omstreken, protesteert met groote verontwaar diging tegen onrechtmatige beslissing zendtijd tegen over de A.V.R.O. Slechts één der aanwezigen verzette zich tegen ver zending van dit telegram, omdat het jammer w:as van de moeite en de kosten, aangezien iemand, in dit geval de Minister, die een dergelijke beslissing meent te moeten nemen niet gevoelig is voor dc veront waardiging van de getroffenen en geen idee heeft voor recht en billijkheid. Verder hebben de besprekingen er toe geleid lot oprichting van een afdeeling A.V.R.O.-luistervinken: Hollands Noorderkwartier, om de belangen der A.V.R.O. in wijden kring te propageeren. Als lid hier voor kan men zich opgeven aan hetzelfde adres: Markt A 84, Schagen. OUDERCOMMISSIE. Den 20sten vergaderden in haar gewone schoollo kaal de door de Oudercommissie uitgenoodigde ou ders der schoolgaande kindoren op onze o. 1. s. De leiding der vergadering berustte als steeds ambts halve bij het hoofd der school, den hoer Brouwer. Nadat de presentielijst was gcteckend, opende de voorzitter de niet druk bezochte bijeenkomst met een welkom en eenige mededeelingen. Het aantal leerlin gen der school is thans 344; 18 leerlingen zijn met 1 Mei naar de U.L.O. gegaan. Over de nieuwe school kon voorzitter helaas niets naders mededeelen. Het personeel is nu volledig en voor vast aangesteld. De nieuw benoemde leerkrachten heette voorzitter van harte wrelkom, te weten mej. Hcttinga cn den heer 't Hooft. De notulen werden na het welkom en de mededeelingen gelezen door den secretaris, den heer Van Rijswijk. Ze wrerden onder dankzegging goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen werd door voorzitter meegedeeld, dat Schagen in geen hoogere klasse komt Mevr. Overdijk en de heer L. v. Rijswijk, aftreden de bestuursleden en herkiesbaar, werden met bijna ah gcmecne stemmen weer als zoodanig aangewezen. Zij namen hunne be:. eming aan. In de plaats van mevr. Strijder, die geen kind meer

Schager Courant | 1930 | | pagina 2