BARS1NGERH0RN NIEUWE N1ED0RP WIERINGEN LANGEND IJ K WARMENHUIZEN Wegens Hemelvaartsdag zal dit blad Donderdag niet verschijnen. ANNA PAULOWNA ST. MAARTEN HOOGWOUD GEESTMERAMBACHT. (OOSTERDIJK EN MOLENGEERZEN.) Alsnu worden eenige artikelen uit het reglement ge schrapt, gewijzigd of vernieuwd. Er zullen nu nieuwe worden gedrukt, waarin tevens de algemeene voorwaar den worden opgenomen. Aan elk lid zal een exemplaar worden verstrekt Door de Prov. Commissie tot bevordering der Rund- vefokkerij in Noordholland zijn boekjes verkrijgbaar gesteld a 50 cent, waarin opgenomen: Nadere voor schriften voor een rundveefokvereeniging, idem voor een controleur, Instructie voor de Stamboekhouders en melkcontroleurs. Voorschriften en toelichtingen voor 't controleeren van de productie der koelen en de bere kening van de uitkomsten der melkstaten. Ook hier van zal voor elk lid een exemplaar worden besteld. De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, welke 28 Mei te Hoorn wordt gehouden, geeft geen aanleiding tot bijzondere bespreking. De afgevaardigde, de heer C. R. Blaauboer, die niet aanwezig is, krijgt vrij mandaat. Door den heer D. Jimmink wordt een uitgebreid en mooi rapport uitgebracht van de laatst gehouden al gemeene vergadering. De rekening van den penningmeester, nagezien door de heeren K. Schenk en Jb. Sleutel, werd in orde be vonden. De commissie adviseert tot goedkeuring, waar toe wordt besloten. De penningmeester licht toe, dat het saldo f 32 bedraagt. Tevens deelt deze mede, dat het salaris yan den hulpmoirsternemer Bakker is vast gesteld op f 8 per week. De fokvereeniging betaalt f 5 en de fabriek f 3. Voorzitter merkt hierbij op, dat hieruit tevens blijkt de goede samenwerking tusschen fokvereeniging en fa briek. Alsnu komt in bespreking het vraagprogram voor den te houden fokveedag te Hoorn. Voorzitter ziet met eenige huivering dezen dag Lege- moet, in verband met de tongblaar, welke al weer op verschillende plaatsen voorkomt. Er zijn evenwel al zooveel voorbereidingen getroffen, zoodat het, zoo eenigszins mogelijk, moet doorgaan. We hebben hier een stilzwijgende commissie, die aan de hand van het programma eens kan rondgaan. De heer P. D. Schenk merkt op. dat bijna elke ver- eeniging de zaak reeds in behandeling heeft genomen. Er mag hier dus oo-k wel eenlgen spoed gemaakt wor den. Spr. zou wenschen. dat elk lid vooraf even op geeft, welk dier naar zijn meening er voor in aan merking komt. Dit zou voor de Commissie veel verge makkelijken. Voorzitter is dit geheel met den heer Schenk eens, doch meent toch, dat de beesten eerst goed doorge- graasd moeten zijn en het voederen kan ook niet voor Juni gebeuren. Besloten wordt dat elk lid zoo spoedig mogelijk aan den secretaris zal opgeven, wat hij denkt, te hebben. Het is gewenscht dat van alle rubrieken wordt inge zonden, mits ze natuurlijk goed zijn. De heer P. Schenk wil nog aansporen dat ieder zijn beste beentje zal voorzetten, want ook door andere ver- eeniglngen zal wel alles in 't werk worden gesteld. Bij de rondvraag Informeert de heer K. Schenk naar de hoedanigheid van runderzalf. In een der bladen werd dit als waardeloos gequalificeerd. Voorzitter zegt dat Inderdaad deze in de Wijk niet heeft voldaan, doch op andere plaatsen daartegen weer zeer goed. Men moet ook plaatselijke omstandigheden in aanmerking nemen. Wanneer men met runderhorsel heeft te kampen, moet men niet om de 14 dagen, doch elke week de gaatjes gewoon dicht smeren en vooral niet uitknijpen. Met de hoop, dat de fokveedag te Hoorn goed zal slagen, sluit Voorzitter dze bijeenkomst Politic. Gevonden een regenjas. Inlichtingen ter secretarie. Herbenoemd tot burgemeester dezer Gemeente, de heer K. Rreebaart Dz. Door don heer Commissaris der Koningin in de Pro vincie Noordholland is aan den Burgemeester dezer gemeente verlof verleend tot 9 Juni a.s. De herijk van maten en gewichten zal worden ge houden in het lokaal van den heer A. de Graaf alhier: voor Barsingerhorn op 5 Juni 1930, van 1012 en van 34 uur; vopr Haringhuizen op 6 Juni 1930 van 1011 uur; voor Kolhorn op 6 Juni 1930 van 11—12 en van 1—3 uur. Naar wij vernomen zal de autotocht voor de ouden van dagen, welke georganiseerd wordt door de Afd. Barsingerhom van den Bond voor Staatspensionnee- ring, worden gehouden op 4 Juni a.s. Evenals verle den jaar zal ook nu Schoorl en Bergen worden be zocht. terwijl het voorts in do bedoeling ligt een oogenblik te Kamperduin te vertoeven. De voet hal vereeniging D.E.S., alhier, zal ter ge legenheid van haar éénjarig bestaan een tweetal medaille-wedstrijden houden op Zondag 1 Juni a.s. Voor D.E.S. I is uitgenoodigd een combinatie van DOSKO uit Oudesluis, terwijl het tweede elftal een wedstrijd zal spelen tegen Aartswoud II. KOLHORN. De autobusondernemers II. .1 en H. Naastepad te Anna Paulowna, zijn voornemens een autobusdienst te openen van Kolhorn naar Den Helder en terug en hebben daartoe een aanvrage bij Ged. Staten van Noórdholland ingediend. Bij het verschijnen van dit blad resten ons nog slechts enkele uren dat de feesten te Nieuwe Niedorp zullen worden ingeluid. Vele advertenties en verdere bekendmakingen zijn de lezers hieromtrent in de laatste weken onder de oogen gekomen, veel propaganda ls den laatste» tijd gemaakt, veel arbeid is door de feestcommissie verricht. Laat ons hopen, dat het vele werk, hetwelk voor het welslagen noodig is, beloond moge worden door een druk bezoek. Een laatste opwekking doen wij thans tot diegenen, die mochten weifelen hunne schreden te richten naar het centrum van muziekminnend West-Friesland op de komende concoursdagen. Wij raden deze laatsten dringend aan: Op naar Nieuwe Niedorp op Hemelvaartdag en den Zondag d.n.v. Voor de geme'cnte Nieuwe Niedorp zal voor den herijk van maten en gewichten zitting worden gehou den op Maandag 2 Juni 1930, van 1012 en van Aa ie uur, in dc Bodekamer van het Raadhuis. Op Hemelvaartsdag voetbal serie-wedstrijd V.V.M.P., terrein Molgerweg. Den Oever. Succes IFlevo I, 12 uur. Y.Y.M.P. I- K.B.C. I. l.ir» uur. Verliezersronde 3 uur, Winnaarsronde 4.15 uur. Medewerking Harmonie Apollo. Al de Driehoeksmeisjes worden beleefd doch dringend verzocht om op Hemel vaartslag, des namid dags 2 uur in het gebouw „Land in Zicht" aanwezig te zijn, voor een reisje naar Den Helder. Men verzoekt ons er nogmaals mededeeling van te doen. dat op Hemelvaartsdag, 's avonds om 7 uur, het Urker Mannenkoor met een pleizierboot van Urk naar Den Oever komt. Zij zullen dan een schitteren de uitvoering geven in het Christelijk Tehuis voor Zuiderzeewerkers, en gezien hun eigenaardige klee derdracht, zal dit, venvachten wij, wel veel belangstel ling trekken. Deze vereeniging bestaat uit 60 leden. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag den 30en Mei, des namiddags ten drie uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Onderzoek geloofsbrieven en installatie van het nieuw benoemde lid, den heer P. Kooij. 3. Mededeelingen cn ingekomen stukken. 4. Voordracht tot aankoop van grond enz., ter vcr- brecdiing van de Nieuwstraat. 5. Praeadvies nopens het voorstel van de Soc.-Dem. Raadsfractie betreffende wijziging van de veror dening op de heffing van belasting op tooneelver- tooningen en andere openbare vermakelijkheden. 6. Voordracht inzake het maaien van zeegras, sei zoen 1930. 7. Benoeming van een lid der Commissie van Toe zicht op het lager onderwijs. 8. Voordracht inzake de definitieve aankoop van het perceel land Sctie A, no. 192 te Den Oever. Dinsdagavond speelde Succes III een wedstrijd tegen V.V.M.P. H. S. wist te winnen met 20. Donderdag zullen de volgende wedstrijden gespeeld worden op het terrein aan den Molgerdijk: Succes I tegen Flevo I om 12 uur; V.V.M.P. I tegen K.B.C. I om 1.15 uur. Op 1 Juni a.s. zal de heer A. Zomerdijk 35 jaar in dienst zyn bij de gemeentelijke zeegrasexploitatie als keurmeester. De heer R. Windsma, welke wegens vertrek als Voor zitter heeft bedankt van den Bond van Ned. Onderwij zers afd. Wleringen, is als zoodanig vervangen door Mej. Glazer, onderwijzeres te Westerland. DEN OEVER De veehouder P. Smit te Oud-Gest alhier vond j.1. Zondagmorgen een van zijn koeien dood in de welde ligen. Bij het bergen van de bout, dacht men dat het beest door den bliksem was getroffen. Een veearts werd gewaarschuwd, die het wel mogelijk achtte dat dit het geval was. Zondag stoomde een pleizierboot de haven alhier bin nen, onder de tonen van muziek en zang. Het gezel schap bestond uit dames en heeren, afkomstig uit Hoorn en omstreken. De bedoeling was het Zuiderzee werk te bezichtigen. Een bezoek werd gebracht aan de sluisbouwwerken, en daarna aan de werkzaamheden bij de M.U.Z. Het gezelschap bleek een jeugdafdeeling te zyn van de geheelonthouding. De boot had onderweg eenige averij bekomen, doordat een schroef was defect geraakt. Eenige vakkundigen hebben daarna de zaak wederom hersteld. Het was reeds avond, toen het ge zelschap de haven uitstoomde. Met de „Prins der Nederlanden" kwam alhier Dinsdagmorgen, 250 man van den Vrijwiligen Land storm, onder leiding van commandant ilogendijk aan, om al de werken alhier in oogenschouw te ne men. De heeren kwamen uit Medemblik en omstre ken. Dinsdagmorgen arriveerde alhier de gezant van Zwitserland bij het Nederlandsche hof, om de Zui derzeewerken in oogenschouw te nemen. Hij was ver gezeld van eenige heeren, en voorts van den inge nieur Ringeling, die de heeren de noodige inlichtin gen verschafte. Met een sleepboot werden al de wer ken bezichtigd. Ingenieur Ringeling had de heeren des morgens per auto uit de Wieringerwaard ge haald. Met veel belangstelling hebben de heeren het werk bezien. Des avonds is de gezant met zijn ge volg wederom vertrokken. NOORDSCHARWOUDE. Van de gehouden Paaschbazar hebben de. ontvang sten f2885.2914 bedragen, de uitgaven H147.04V2» al- zoo een netto-overschot van f 1738.25. Een zoontje van den heer V. alhier geraakte spe lenderwijze te water. De kleine was bijna geheel on der water, toen de heer K. van Nienes zich te water begaf cn het knaapje wist te redden, juist bijtijds. OUDKARSPEL. Men verzoekt ons mede te deelen, dat onze Burge meester van heden tot 17 Juni a.s. met verlof afwe zig is. Als loco-burgemeester treedt gedurende dien tijd op wethouder Jb. Kroon. Deze zal zijn te spre ken ten gemeentehuize op Dinsdag- en Vrijdagmor gen van 1112 uur wettelijkcn tijd, te beginnen Vrij dag a.s. Het jaarlijkscli onderzoek van dc verlofgangers der lichtingen 1918 en 1921 is voor deze gemeente be paald op 20 Juni a.s., des nam. 1.15 uur te Heer- hugowaard, in het Oude Raadhuis, Wijk B, no. 70 (Middenweg). BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdag 24 Mei j.1. hield de schippersvereeniging „De Beurtbevrachting", haar jaarvergadering in hot lokaal van den heer J. de Boer. Voorzitter, de heer H. Kamp opende met een welkom, waarna lezing en goedkeuring der notulen volgde. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental 24 bedraagt, waarvan 13 geheel en 5 gedeel telijk vrachtvarend. Uitgegaan zijn 24. ingekomen 26 stukkon. Zes leden en 4 bestuursvergaderingen zijn ge houden, benevens 8 conferenties. De kas sloot in ont vangst en uitgaaf met een batig saldo van f 563.43V4. Ingekomen waren 2 verzoeken om lidmaatschap, wel ke met meerderheid van stemmen werden ingewilligd. De heer H. Kamp werd als voorzitter herkozen, ter wijl in de plaats van P. Metselaar, die niet voor herbe noeming in aanmerking verzocht te komen, de heer L. Bood werd gekozen. Als kascontroleur werd gekozen de heer D. Hoogland. Uit de statistiek van den agent, den heer Arends, bleek dat van de beurtlijst zijn afgegeven 1095 motorbooten (130 meer als vorige jaar) waarvan o.a. bestemd voor Amsterdam 587, Rotterdam 177 en Alkmaar 228. Aan winteropslag van kool, uien, etc. werden vervoerd 89 vrachten en aan kunstmest 99. De totale tonnenmaat der vrachtvarende vloot bedroeg 487 ton. De geanimeerde vergadering, oudergewoonte onder broken door gezamenlijk eten, werd omstreeks 10 uur des avonds door den Voorzitter gesloten. Wegens loongeschil, hebben een 10-tal arbeiders, werk zaam in de krattenfabriek der heeren Pluister en van der Heijde, het werk neergelegd. Maandagavond vergaderde de vereen, tot Nut van Algemeen In het lokaal van den heer H. Slikker. Voorzitter, Ds. Zillinger Molenaar opende de verga dering, heette den aanwezigen hartelijk welkom en ver zocht den secretaris, den heer S. G. Rijpma, de notulen van de laatstgehouden vergadering te willen voorlezen. Deze werden onveranderd en onder dankzegging goed gekeurd. Verschillende Ingekomen stukken werden gelezen en verder terzijde gelegd. Besloten wordt de Suringarschool te Maastricht te steunen met een bedrag van f 5. Verder werd nog overwogen de aankoop van 100 boek jes „Tot geluk Geboren", dooh later bij het bespreken der finantlceele zaken, is deze post weder ingetrokken. Tot afgevaardigde naar de Algem. Vergadering wordt gekozen de heer Jb. Swan en tot plaatsvervanger Ds. Zillinger «Molenaar. V V W V De i/itg. Uit het verslag van den bibliothecaris blijkt ons dat er veel gelezen is en er ruim f 40 aan leesgeld is ont vangen. Besloten wordt de bibliotheek geheel te herzien, oude werken op te ruimen, nieuwe aan te schaffen en nieuwe catalogussen te laten drukken. De rekening sluit met een nadeelig saldo van f 92.78. De penningmeester doet tevens nog afrekening van de gehouden fancy-fair. Ont vangsten f 1323.13, nadien nog uitgegeven f 45.37 en nog ontvangen voor de „Hobbelende Geit" f 42.50, zoodat totaal is ontvangen f 1320.26. Hiervan is afgedragen aan de gymnastiekver. f 330, zangvereeniging f 330 en den voetbalvereeniging f 330, zoodat voor het Nut overblijft f 330.28. Besloten wordt voor boeken uit te trekken op de be grooting voor f 177, voor sprekers f 100, zoodat bij een ontvangst van f 40 uit het leesgeld er van het kapitaal f 185.04 moet worden bijgepast om de begrooting op.een ontvangst cn uitgaaf van f 387.84 te doen kloppen. Daar de rondvraag niets opleverde volgde sluiting. Duivensport. „Altijd verder" is Zondag niet gelukkig geweest met haar wedvlucht van Corbeil (503 K.M.). Door het slechte weer zijn waarschijnlijk groote verliezen te boekon. De moeste duiven waren Maandag nog niet teruggekeerd. Om 8 u. 10 m. losgelaten, kwam de eer ste duif om 6 u. 21 m. 17 sec. aan. Dc heer W. Blaau boer behaalde den Ion, 2en en 3en prijs. De wegen, die van een nieuw wegdek zijn voor zien, zullen nu, nadat kleine oneffenheden zijn gelijk gemaakt, van een teerlaag worden voorzien. Men doet dit weer in gedeelten en zoo is thans de N. Molen- vaartsweg tusschen Zandvaart en Krommetocht weer afgesloten voor het verkeer. Maandag vergaderde de afd. „Witte Kruis" alhier, ten huize van den heer Zwakman. Aanwezig 14 leden. Voorzitter opende de vergadering, waarna lezing en goedkeuring der notulen volgde De voorlezing der ingekomen stukken, welke thans volgde, behelsden allen aanbeveling candldaten voor de e.v. verkiezing Hoofdbestuur. Voor kennisgeving aange nomen. Bij monde van den heer P. de Geus werd geadviseerd tot goedkeuring der rekening, welke een ontvangst aan gaf groot f 765.98, uitgaven f 879.62, dus nadeelig sal do van f 113.64. Vorig saldo 1929 f 535.81, af f 113.64, blijft f 422.17. Na goedkeuring verwierf de penningmeester dank voor zijn gehouden beheer. Voor de aftr. bestuursleden, de heeren C. de Geus en P. Gootjes (niet herkiesbaar) werden benoemd de hee ren D. de Geus en D. Wit, terwijl de heer A. Klerk, voorzitter, bij acclamatie werd herbenoemd. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren A. Klerk en Jb. Schermer- horn en als plaatsvervanger de heeren D. A. Blom en C. Stoop. Thans volgde een lijvig en keurig verslag van den afgevaardigde der voorgaande algemeene vergadering, den heer A. Klerk, hetwelk na lezing met een applausje werd bedankt Nu volgde rondvraag. Door den heer D. Swart werd het voorstel gedaan om in de verpleegkosten zoontje J. Boontjes, hetwelk thans door Diaconie Valkkoog, Armvoogdij en den vader, elk voor 1/3 wordt voldaan, f 60 bij te dragen uit de kas van hét Witte Kruis. Na eenige bespreking in stemming gebracht, werd het met 2 stemmen voor en 12 tegen verworpen. Voorzitter brengt in bespreking, dat het erfpacht- recht van den grond waarop het „Witte Kruis"-maga- zijn staat, dit jear ten einde loopt en vraagt den eige naar van den grond, den heer D. A. Blom, ter verga- dering aanwezig, of dit aan hem bekend is. De heer Blom antwoordt, van den secretaris heden avond een briefje te hebben ontvangen, met de bewus te mededeeling en het verzoek er bij of hij genegen was den grond aan de afd. te verkoopen. Maar bij eindiging der erfpacht wensch ik geen verkoop van den grond, doch geef deze gratis aan de afdeeling. Hierop volgde een duchtig applaus en een hartelijk woord van dank door den voorzitter. Niets meer te verbandelen zijnde, sluit voorzitter de vergadering, dank uitbrengend voor de gezellige samen werking. Politie. Gevonden: een balijnen bezem, een bos motorsleutels. Inlichtingen ter secetarie. Vergadering van het College van rlagelijksch be stuur en van Hoofdingelanden van de Bnnne Hoog woud cn Aartswoud op Maandag den 20 Mei 1930, voormiddags 10>» uur, ten raadhuize. Tegenwoordig waren de heeren K. Slagter voorzitter, C. Ursem en P. Donker Jz., leden van dagelijksch bestuur, A. Rood Kz.. D. Koorn, Jb. Helder en A. Zijp Cz., hoofdinge landen, L. Glas, penningmeester cn J. Breebaart Dz., secretaris. De Voorzitter beet de heeren welkom cn opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gele zen en met dank aan den samensteller goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen wordt medegedeeld: Dat met de vernieuwing van de brug aan de Gouwe na den hooitijd door de Vier Noorder Koggen een aanvang zal worden gemaakt. Over eventueele af sluiting van dien weg en het maken van een hulp brug zal door het Koggebestuur met Burgemeester en Wethouders dezer gemeente overleg dienen gepleegd te worden. Een hulpbrug wordt algemeen noodig ge oordeeld. Dat het puin liggende aan den Mienakker naar het Groene Paadje is gebracht. Dat langs de wegen hier en daar de gaten langs de bermen met puin zijn aangevuld. Dat aan een der slooten in het land van J. Bijman nog niets is gedaan. Voorzitter zal hierover met Bijman spreken. Dat. de onverhuurde wegen, n.1. Iverkelaan, Zuidend en gedeelte Boekeiweg aan A. Kaijer zijn toegewezen. Dat de trambrug over de Langcreis door de ge meente Nieuwe Niedorp is aangekocht voor f000.—, waarvan de Banne f 150 voor haar rekening zal ne men. In verband met het wegnemen der rails moe ten dc daardoor ontstane gaten in het dek dichtge- makt worden. De Secretaris neemt op zich hierover met den Burgemeester van Nieuwe Niedorp te spre ken. Wat de voormalige trambaan betreft, zou het alge meen toejuiching verdienen, dat deze tot primairen weg wordt aangelegd, anders toch zou het gewenscht zijn dat de eigenaren gelegenheid kregen het langs hun landerijen loopendc gedee.te te mogen terugkoo- pcn. Ook wordt het denkbeeld geopperd dc Pade te ver- breeden door demping van do Padesloot en het ma ken van een nieuwe sloot, waar nu liet ijzeren hek staat. Finantïele bezwaren zullen wel oorzaak worden dat van dit laatste niets zal kunnen komen. Verder wordt medegedeeld, dat belanghebbenden een gedeelte van een vervuild slootje tusschen het land van C. Schilder en den tuin van A. Breed zou den willen dempen. Bij dc vergaderiing bestaat hier tegen geen bezwaar. Als ingekomen stukken komen ter tafel: Het provinciaal blad no. 44 van 1930, betreffende verplaatsing van de Provinciale Griffie naar het „Pa viljoen" aan de Dreef no. 3 te Haarlem. Een verzoek van de vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, d.d. Mei jl. behelzende het verzoek Om gegevens over het wegbeheer van de Banne te verstrekken over de ja ren 1910 tot en met 1929. Hieraan zal worden vol daan. Bovenstaande mededeelingen cn ingekomen stuk ken worden voorzooveel niet behandeld, voor ken nisgeving aangenomen. Daarna stelt Voorzitter aan de orde: Verslag Wilde Karwij- en Stekelensohouw. Be houdens kleine bemerkingen werd alles in volkomen orde bevonden. Begrooting voor 1930. Nadat besloten is do volle/ omslag te bepalen, evenals vorig jaar op f 19.50 per H.A., zijnde f2.Koggenlasten, fS.weglasten, f 5.50 bemalingslasten, f 2.50 Hoogheemraadslasten en f 1.50 voor dc Banne, wordt met algemeen goedvinden begrooting definitief vast te stellen in ontvangst op f45764.3814» ib uitgaaf op f42819.39; alzoo sluitende met een voordeelig saldo van f2944.991/,. Voor onderhoud wegen is geraamd f 1500, dit be treft dc bijdrage in de verbreeding van de wegen. Rondvraag. De heer Rood heeft enkele diepe ga ten in de Tropweerc laten aanvullen, waarvoor Voor zitter den heer Rood dank zegt. Niets meer aan de orde zijnde, sluit Voorzitter de vergadering. Dinsdagmiddag 1 uur vergaderde het Dag. Bestuur en de Hoofdingelanden van bovengenoemd en Polder met de commissie van den Ringpoldcr, ten huize van den heer C. Vis te Oudkarspel. Allen zijn aanwezig. De voorzitter, de heer Jb. Swan, opent de verga dering met een woord van welkom en- spreekt den wensch uit, .dat. de besluiten welke zullen worden ge nomen, in het belang zullen zijn van den Polder en van het algemeen. De notulen van de vorige vergadering worden door den secretaris, den heer I\. G. Reinders voorgelezen en onder dankzegging aan den samensteller onver anderd goedgekeurd. Mededeelingen en Ingekomen stokken. Ingekomen is de goedkeuring op het besluit tot het afbreken der molens. Hiertoe zal nog niet direct worden overgegaan, ter wijl 2 molens niet zullen worden afgebroken. Het, Dag. Bestuur wordt gemachtigd de zaken ver der af te wikkelen en de vrijkomende terreinen voor- loopig te verhuren. De heer P. Borst Az. zou alle molens wel weg wil len hebben. Rekeningen over het jaar 1929. De rekening van het stoomgemaal sluit met een batig saldo van f5922.65V2» van den Oosterdijk met een batig saldo van f 670.44^2. die van de Molengeer- zen met een batig saldo van f3090.47V^- De heer G. Slotemaker, als rapporteur van de re keningcommissie zegt, dat alles nauwkeurig is on derzocht en in orde is bevonden. Spr. adviseert tot goedkeuring. Alrlus wordt besloten. Als punt 3 is aan de orde de beharding van den Oosterdijk. Dit wordt nodozakelijk door het toenemen van het verkeer. De grntwegen beginnen uit den tijcl te ge raken. Het Dag. Bestuur stelt voor den Oosterdijk te be- liarden en de ergste bochten er uit te nemen, dit gaat in dezelfde moeite door. De heer P. Borst. Az. maakt het Dag. Bestuur zijn compliment. Hij kan zich volkomen met het voor stel vereenigen. De heer G. Hart vraagt, hoe lang de leening, welke hiervoor moet worden aangegaan, zal loopen. Voorzitter antwoordt: Niet langer dan 20 jaar. Dc heer G. Hart zou willen probeeren een uikee- ring te krijgen uit het Wegenfonds, evuials de heer J. Ootjers. Voorzitter zegt toe, het te zullen probeeren. Het voorstel van het Dag. Bestuur wordt met alge meene stemmen aangenomen. De verdere afwikkeling wordt aan het Dag. Be stuur opgedragen. Toestemming wordt verleend ot het aangaan van een geldleening tot het benoodigde bedrag tegen een rente van hoogstens 5 De heer G. Sohoorl stelt voor de leening af te los sen in 18 jaar. De Voorzitter stelt voor van in 20 jaar, welk voor stel met groote meerderheid wordt aangenomen. Dc heer P. Slot wil nog gaarne iets tor sprake bren gen voor hij de vergadering verlaat, n.1. dc bema ling, waarover 'hij zeer veel klachten heeft ontvan gen. Spr. wil den arbeid van den heer Kroon niet af halen, doch wil er even op wijzen, dat in het voor jaar niet zooveel moet worden gemalen. Als er water binnengelaten moet worden, is dit zeer nadeelig. Het buitenwater is zeer slecht. Voorzitter antwoordt den heer Slot, da als er 3 duim water staat, er moet worden gemalen. De heer Slot zegt, dat dit een vaste norm is, die moeten wij houden. Spr. is van meening, dat, als het peil b.v. 4V4 duim is en men maalt tot het onder 3 duim is, men aan dc verordening heeft voldaan. De heer Kroon zegt, dat als de machine begint te malen, de kleine polders ook beginnen, zoodat dan het water weer rijst. De heer Slot vraagt het oordeel der vergadering. De heer P. Borst Az. is het met den heer Slot eens, wat betreft het behoud van het zoete water, doch het is zeer moeilijk. De heer Slot merkt op, dat het alleen zijn bedoeling is, even onder de aandacht te brengen, hoe verkeerd het is, om brak water in te laten. Dit is zeer nadee lig voor het lage land. Begrooting 1930. De begrooting van het stoomgemaal sluit mot een bedrag aan inkomsten van f 25320.59J4, uitgaven f 18838.78, vermoedelijk batig saldo f6481.Siyo- De-begrooting van den Oosterdijk met inkomsten f46609.73V2« uitgaven f 44563.78! 2. vermoedelijk batig saldo f2045.95. De begrooting van de Molengeerzen met inkomsten f7574.80V£, uitgaven f7270.69, vermoedelijk batig saldo f 304.11H. De omslag voor het stoomgemaal wordt verlaagd met 0.75. Er is nog een voorraad steenkolen van S8000 K.G. De omslag voor den Oosterdijk wordt verhoogd met f0.50, het onvermij lelijk gevolg van de vernieuwing. De omslag voor de Molengeerzen wordt gehand haafd op f 0.10. Do kohieren over 1930 worden goedgekeurd. Besloten wordt een kasgeldleening aan te gaan van hoogstens f 10.000. Hierna sluit de voorzitter de vergadering, onder dankzegging voor de aangename besprekingen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6