Binnenlandsch Nieuws. Ergelijke dierenmishandeling. Gemengd Nieuws. De „Graf Zeppelin". Plaatselijk Nieuws. Hond in een zak door auto doodgereden. De publicatie er van en de betrokken docu menten. Gister herdacht de Duitsche ex-kroonprins Wil helm en zijn gemalin den dag, waarop zij voor 25 jaar in den echt werden verbonden. Zooals in een bericht elders in dit nummer gemeld, zullen zij den 2den Pinksterdag ir; Holland komen om dit feest te Doorn bij ex-keizer Wilhelm te vieren. Hierboven een foto van het kroonprinselijk paar, genomen bij gelegenheid van hun verloving. Het B.T.A. seint uit Brussel: De Belgische Kamer heeft met 126 tegen 10 stemmen en 3 blanco het verzoek verworpen inzake een parle mentair onderzoek, ingediend door de Vlaamsch-natio- nalistische fractie, naar het Fransch-Belgische militaire accoord, de publicatie er van en de er op betrekking hebbende documenten. Verschillende sprekers noemden het voorstel onge- woon en abnormaal, daar alle ministers van buitenland- sche zaken hadden verklaard, dat het Fransch-Belgische verdrag een zuiver defensief karakter droeg en dat de Belgische liefde voor den vrede en zijn wil om den oorlog ter zijde te stellen er niet onder konden lijden. Een aantal gemeenteraden van Ben Haag heeft een bezoek gebracht aan Schiphol. Burgemeester Patijn verlaat een der machines. Een ergerlijk geval van dierenmishandeling heeft de politie te Enschedé opgespoord. De vrachtrijder L. S. had een hond, die weggeloopen en eenigszins kreupel en verwond weer thuisgekomen was. Hij besloot, het dier naar het asyl te brengen en het daar te laten afmaken, en stopte met dit doel den hond in een zak. Een chauffeur echter kwam op een an der idee. Hij had eenige dager, te voren hij Eibergen een honde onder zijn auto gehad en dat beest was meteen doodgegaan. Deze methode zou ook hier kun nen worden toegepast. De zak werd vastgebonden en met den levenden inhoud op den grond gelegd. Hierna werd de motor van een vrachtauto met een gewicht var. 8500 Kg. aangezet en daarmede reed de chauffeur over het van angst kronkelende en huilen de dier. Het beest was direct dood. Omwonenden hoorden het gejank van het dier en deden aangifte hij de politie, die tegen de heulen proces-verbaal op maakte. Er zal nog sectie op het lijk worden ver richt. Tel. DE GEVOLGEN VAN EEN NACHTMERRIE. Uit de derde verdieping gesprongen. De ongehuwde mijnwerker A. te Schaesberg droom de des nachts dat hij achtervolgd werd. In zijn droom sprong hij uit het raam der derde verdieping op straat. Hij brak een arm en een been en liep nog andere verwondingen op. De man werd naar het ziekenhuis overgebracht. Een brugboog ingestort Acht dooden. Uit Rome wordt gemeld: Naar de „Messagero" uit Cunlo (Piemonte) verneemt, is bij den bouw van een spoorwegbrug op het traject TurijnNizza een boog van de brug ingestort, in zijn vaart de arbeiders meesleurend in de zich daaronder bevindende rivier. Tot dusver zijn acht lijken opgehaald. Een arbeider werd zwaar gewond naar het hospitaal gebracht. Het spoorwegongeluk bij Montereau. Drie personen gearresteerd. Naar het Zwitschers Telegraaf agentschap meldt, zijn te St. Louis, niet ver van de Fransche grens, drie per sonen van 25 a 30 jaar die zich op verdachte wijze ge droegen, aangehouden en ondervraagd. Zij verklaarden naar St. Louis te zijn gekomen om daar werk te zoeken, Aangezien zij echter niet in het bezit bleken te zijn van papieren en, beweerden uit Montereau te komen, zijn zij onmiddellijk gearresteerd. Eén van hen wist te ontvluchten, doch kon weer gepakt worden. DE WERKING VAN DE KRAKATAU. Tallooze erupties. Aneta seinde gister uit Batavia: De werking van den Krakatau nam heden nog toe. Gedurende het vorig etmaal werden 16000 erupties ge constateerd, waarvan de hoogste een hoogte bereikte van 250 M. DE DUSSELDORFSCHE MOORDENAAR. Negen moorden bekend. De Dusseldorfsche politie deelt mee, dat Kuerten in het geheel negen moorden heeft bekend, waarvoor in derdaad ook bewijzen zijn gevonden, dat hij ze bedreven heeft, aldus meldt een Wolfftelegram. Alle andere berichten berusten op fantasie. SNEEUW IN MAROKKO. Terwijl het in geheel Marokko Donderdag hevig on weerde, is er 100 K.M. ten Zuiden van Fez sneeuw gevallen. In dezen tijd van het jaar is dit een zeer ongewoon verschijnsel. VIER PERSONEN GEDOOD BIJ AUTO-ONGEVAL. Taxi te Soerabaja tegen huis gereden. AnetA seint uit Soerabaja: Als gevolg van te groote snelheid is een taxi bij de burg over de Kali Anak tegen een woning aangereden, waarbij vijf personen verwondingen hebben opgeloopen. De slachtoffers zijn naar het Centraal Burgerlijk Zieken huis alhier overgebraoht. Twee heeren, een vrouw en een kind zijn aan de bekomen verwondingen overleden De chauffeur van de taxi is aangehouden. VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Allen gered. Kor,. na het opstijgen te Boston is een verkeersvlieg tuig van een hoogte van ongeveer 30 Meter in de na bijheid van de kust in zee gestort. 12 reizigers en de beide piloten werden gewond, terwijl 1 reiziger doode- lijk gekwetst werd. Daar het geen watervliegtuig was, liep de kabinfe snel onder, zoodat de passagiers genoodzaakt waren om op de vleugels hun toevlucht te zoeken, vanwaar zij gered werden. DE HITTE IN AMERIKA. 12 dooden. Uit New-York wordt gemeld, dat de hittegolf in ver schillende streken van de Vereenigde Staten voort duurt. Tot dusver zijn twaalf personen ten gevolge van de hitte overleden. Het >ichtschlp weer thuis van zyn Zuid-Ame- rikaansche reis. Wolff meldde gisteravond uit Friedrichshafen: Het luchtschip „Graf Zeppelin" is van de voorspoedige beëindiging van zijn Zuld-Amerika-vaart hedenavond om 7.21 vlot geland. Bij de landing luidden de kerkklokken een welkomst groet Tien minuten later stapten de passagiers uit Toen dr. Eckener verscheen, werd hij stormachtig toe gejuicht Door verschillende autoriteiten werd hij toe gesproken, waarbij ook de bemanning niet vergeten werd. Dr. Eckener dankte uit naam van zijn tochtgenooten Deze laatste vaart, zeide hij, heeft de oplossing gebracht van vele vraagstukken, zoodat de tocht zeer gunstig is geweest HET DRAMA TE CAMBRIDGE. De lijkschouwing. Bij de lijkschouwing te Cambridge is gebleken, dat de rechercheur den student Potts mededeelde een bevel schrift tot arrestatie bij zich te hebben, waarop Potts zijn pistool trok en eerst op den rechercheur schoot en daarna dr. Wollaston (zie ook de fotopagina in dit nummer) zoo ernstig verwondde, dat deze in enkele minuten stierf. De vader van Potts heeft verklaard, dat zyn zoon hem nimmer eenige moeilijkheden of ongerustheid had ge baard en dat hij in het geheel niet had geweten hoe deze zich te Cambridge gedroeg. DE OPSTANDIGE BEWEGING IN BRAZELIë. VÜf-en-twintig politiemannen gedood. Uit Pernambuco wordt gemeld: Bij Agua Branca in den staat Parahyba, ontstond een gevecht tusschen gendarmerie en opstandelingen, die het district sedert 'n maand onveilig maakten. Vijf en twintig politie-beambten werden in het gevecht ge dood. Het gelukte den opstandelingen zich van groote hoeTeelheden wapens en munitie meester te maken. Het militair accoord tusschen Frankrijk en België. DOODELIJK ONGEVAL. Meisje van 16 jaar onder een vrachtauto. Gistermiddag is op de Veersluisbrug te Zwolle een doodelijk ongeluk gebeurd. De 16-jarige mej. Visscher wilde op dezen zeer drukken verkeersovergang tusschen. twee auto's doorrijden en kwam hierbij te vallen. Zij ge raakte onder een zware auto. Haar geheele borstkas werd ingedrukt en zij was onmiddellijk dood. KIND IN BRAND GERAAKT. Donderdagavond kwam de zevenjarige Ma rietje Arts, wonende Papengas te Nijmegen, te dicht bij een brandend gascomfoor, tengevolge waarvan haar kleeren vlam vatten. De moeder, die op het ge schreeuw van het kind kwam toesnellen, vluchtte met het meisje de straat op, waar voorbijgangers haar de brandende kleeren van het lichaam trokken. Na door dr. Woltering behandeld te zijn, werd het kind, met zware brandwonden bedekt, naar het St. Canisiusziekenhuis vervoerd. Haar toestand is levens gevaarlijk. Felle brand te Helmond. Een werkplaats en een pakhuis uitge brand. Gisternacht heeft te Helmond een felle brand ge woed. Omstreeks middernacht brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de motorwerkplaats van de firma De Rooy, gelogen achter een groep hui zen aan den Steenweg. Door de vele aanwezige bus sen olie en andere brandbare stoffen, greep het vuur snel om zich heen. Voordat de brandweer ter plaatse was, was de brand overgeslagen naar het aangren zende sigaren- en sigaretten pakhuis van den heer De Wit. De brandweer kwam met twee motorspuiten en slaagde er in, verdere uitbreiding te voorkomen. De motorwerkplaats en het sigarenpakhuis zijn geheel uitgebrand. Zeven motorfietsen, een aantal fietsen en de inventaris van de werkplaats en een groote partij sigaretten uit het. pakhuis gingen verloren. De. scha de wordt op ongeveer tienduizend gulder»' geraamd. Een half uur na dezen brand werd de brandweer gealarmeerd voor een brand, die was uitgebroken in de slaapkamer van het woonhuis van den heer Pe Rooy. Ook deze brandde geheel uit. MR. H. P. MARCHANT DERTIG JAAR KAMERLID. Mra H. P. Marchant, de voorzitter van de vrijzinnig- democratische Tweede Kamerfracties is 8 Juni a.s. 30 jaar lid van de Tweede Kamer. Tot de invoering van de evenredige vertegenwoordiging had de heer Marchant zitting voor het diesdistrict Deventer. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling het ju bileum alleen in intiemen kring te vieren. missiefcaas f 41, 13 stapels Boeren Comm. Kaaa. Totaal aanvoer 48 stapels, wegende 53381 Kg. Handel vlug. BROEK OP LANGENDLJK, 6 Juni 1930. Schotsche muizen f 10.5012.4CL drielingen f 5.808.60. kleine f 3.80—4.30, Tomaten :A f 35—37, B f 35.10. C f 32.90, CC f 17.40, alles per 100 Kg. Bloemkool f 8.50— 10 per 100 stuks. Aanvoer: 52000 Kg. aardappelen, 12000 Kg. tomaten. 145 stuks bloemkool. AMSTERDAM. 6 Juni 1930. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f 0.502. blauwen f 0.502, id. Bevelanders f 0.401, per H.L., Andijker muizen f 10 12. id. kleine muizen f 10 per 100 Kg.. Anna Paulowna roodstar f 0.751, per H.L.. West. Muizen f 1214, id. kleine muizen f 10—12, nieuwe Zomer Malta f 1415 per 100 Kg. ALKMAAR, 6 Juni 1930. Op de Alkmaarsche kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 50 stapels kleine fabriekekaas f 40, 10 stapels fabriekscommissiekaas f 38.50, 9 stapels klei ne boerenkaas f 40, 42 stapels boeren oommissiekaas f 42.50. Totaal 111 stapels, wegende 185000 Kg. De handel was matig. ALKMAAR, 6 Juni 1930. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal aangevoerd 710 H.L.'s als: 82 H.L. tarwe f 10.5011.25, 437 H.L gerst chev. f 7—7.37*4, 165 H.L. haver f 5.90— 7.8714. 15 H.L. boonen, w.o. bruine boonen f 1215, citroenboonen f 18, witte boonen f 2034, geel mosterd zaad f 1720, 1 H.L. karwijzaad f 3334. 7 H.L. blauw maanzaad f 3536. 3 H.L. grauwe erwten f 13, alles per 200 K.G. Handel stug. Seducer, eig. Mevr. Ch. J. Deutz van Schaik Marloff is winnaar geworden van den eersten prijs in de af deeling. Een span van in Nederland geboren en gefokte paarden op liet concours- hippique te Wageningen. MUZIEKTUIN. Met een enkel woord deelden wij reeds mede, dat op den middag van 2en Pinksterdag in den Muziek- tuin iets buitengewoons en interessants is te hooren. Als herhaling van enkele jaren terug, treedt hier weer op de le Amsterdamsché Accordionbespelersver- eeniging „Oefening Baart Kunst", onder directie van den heer I-I. J. Hilligers. Een groot koor van Har monicaspelers is iets bizonders en destijds trokken <|p belangstellenden bij honderden naar onzen Tuin. We verwachten dat nu wéér, want harmonica- muziek van virtuozen heeft de sympathie van velen, zeer velen. Het nrogramma bevat 12 Koornummers en daar enboven 4 solo-nummers. Be-kende mooie nummers prijken op het programma, o.a. Heinzelmünchens Wachtparado, ouverture Martha van Flotou, het schoone „Dichter und Baurr" van F. van Suppé. Wij herhalen het: Pinkstermiddag allen op! naar den Muziektuin. MARKTOVERZICHT. De vette koeien werden een Donderdag jl. vlug en duur verkocht, de prijzen liepen van 5Ó—63 ets., dat is een prijs die wij in langen tijd niet. noteerden, de duurste koe werd gekocht door een Helderschen slager, der. heer C. Veerman van den heer Joh. de Veer, alhier. De handel in kalf- en geldekoeicn was heel goed, duur. Van Pinken viel niets te melden. Paarden ko men er de laatste weken nog al veel. De handel was vlug. De heer D. Smit verkocht zoo 5 beste paarden, een mooie afzet. De handel in nuchtere kalveren' was iets stiller. Overhouders weinig aanvoer, niet veel vraag, oude slachtschapen was weinig trek voor. Lamme ren handel stug, voor de export wordt niets gedaan. Van de biggen en schrammen was weer wat af, de har.del heel matig. Vette varkens was ook weer VA ct. af, handel trekkend. Zouters 33A cis. Bokken en geiten handel goed. Op de kippenmarkt was weinig leven, handel goed, prijshoudend. De botermarkt had weinig te beduiden, onbegrij pelijk,dat daar niet meer boter wordt aangevoerd. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Leonardus Willehrordus Halman, 34 jaren, landarbeider en Pietertje Broekhuizen, 37 ja ren. zonder beroep, beiden te Schagen. Getrouwd: Nicolaas Hendriks en Anna Hofland. Albert Westerman en Adriaantje Winkel. POLITIE. Verloren: een medaille.

Schager Courant | 1930 | | pagina 12