i Uit onze Omgeving. LANGENDIJK BARSINGERHORN de zaak GESLOTEN. is Poorter's Tapijt- en Meubelhandel Laagzijde - Telel. 81 - Schap. WIERINGERWAARD HOOGWOUD Oude Pinkstergebruikeu. De schatgraverij te Zaandam. WERKLOOZEN-RELLETJES TE BERLIJN'. V.D. verneemt uit Berlijn: Donderdagavond kwam het in den Lusigarten tot een botsing tusschen werkloozen en de politie. De demon- streerende mengite gooide de politie met steenen en ging haar met stokken te lijf. Nadat de politie zich van de gummistokken gebruik had gemaakt, zag zij zioh later, toen door de menigte geschoten werd, genoodzaakt, eenige schoten te lossen, teneinde schrik aan te jagen. Voor zoover bekend, zijn er ^en gewonden. DE NOOD VAN DEN ENGELSCHEN LANDBOUW. Samenwerking tusschen do partijen. MacDonald heeft Donderdag in het Lagerhuis meege deeld, dat hij tot de leiders der oppositie-partijen, Bald- win en Lloyd George, de uitnoodiging gericht had om gezamenlijk te willen beraadslagen over de mogelijk heden tot opheffing van den nood in den landbouw. Lloyd George had zich onmiddellijk bereid verklaard, Baldwin had eenige nadere gegevens gevraagd, die hem verstrekt zouden worden. ROOFMOORDENAAR TER DOOD VEROORDEELD. De rechtbank te Olmutz heeft den 34-jarigen landloo- per Edwin Kristen wegens roofmoord ter dood veroor deeld. Zijn slachtoffer was een 9-jarig meisje, dat Kris ten toen hij aan de ouderlijke woning aanklopte om te bedelen, melk en brood had verstrekt en hem daarna uit vrees voor zijn bedreigingen de plaats had getoond, waar haar vader zijn geld bewaarde. Kristen had dit geld geroofd en daarna het meisje gewurgd. Meermalen hebben de tuinbouwers zich in hun or ganisatie bezig gehouden met de schade, welke de ratten aan de tuinbouwakkers en de daarop groeien de gewassen veroorzaken. De middelen, om deze schadelijke dieren te vernietigen, zijn herhaaldelijk besproken, doch helaas zijn deze niet afdoend geble ken in den strijd, welken de tuinders tegen dit onge dierte hebben aangebonden. De klachten over de schade, welke dc ratten veroorzaken, zijn niet al leen legio, doch worden geuit door ieder, die deze diertjes in zijn onmiddellijke woonplaats heeft, of die, zooals aan Langcndijk, zijn land- of tuinbouw bedrijf uitoefent op plaatsen, waar ratten veelvuldig voorkomen. Als zij buitengewoon veelvuldig zijn op een plaats, zegt Brehm in „Het leven der Dieren", kan men het er werkelijk bijna niet meer uithouden. En er zijn plaatsen, waar zij in zoo grooten getale voorkomen, dat wij ons hiervan nagenoeg geen be grip kunnen vormen, In Parijs werden in den tijd van vier weken niet minder dan 10.000 stuks rat ten in een enkel slachthuis doodgeslagen; in een vilderij in de nabijheid van genoemde hoofdstad ver slonden zij in een enkelen nacht 35 lijken van paar den, zoodat, er alleen de beenderen van overbleven. Zoodra zij bemerken, dat de mensch tegenover haar machteloos is, neemt haar onbeschaamdheid op een waarlijk verbazende wijze toe. Las Cases verhaalt, dat Napoleon, evenals de gptrouwen, die den geval len veroveraar in zijn ballingschap op St. Helena gevolgd wareq,. den 27, Juni 1816 zonder ontbijt moesten-blijven, omdat de ratten gedurende den-vo- rigen nacht in de keuken waren binnengedrongen en alles medegenomen hadden. Ze waren op dit ver banningsoord in groote menigte voorhanden, zeer kwaadaardig en buitengewoon stoutmoedig. Gewoon lijk hadden zij maar weinige dagen noodig, om de muren en de houten beschotten van de eenvoudige woning van den keizer te doorknagen. Terwijl Na poleon aan den disch zat, kwamen ze in de eetzaal; na den maaltijd moesten de bedienden met deze knaagdieren letterlijk oorlog voeren om de gerech ten van de tafel te kunnen nemen. Hoe slecht de zeelieden over de ratten te spreken zijn, is algemeen bekend. Welke een schade zij op schepen kunnen aan richten en hoe telkens de middelen, om ze te ver nietigen, hebben gefaald, zullen velen wel eens heb ben gelezen. Tallooze middelen zijn reeds aange wend, om de ratten te verdelgen. Allerlei soorten van vallen worden te dien einde met meer of minder goed gevolg gebruikt. De tuinbouwvereeniging te Zuidscharwoude zal het nu eens proheeren met knip pen. Brehm zegt: Om te maken dat de vallen goe den dienst kunnen doen, moet men dikke hand schoenen aantrekken om ze te stellen, (hetzelfde zal ook voor knippen wel gelden, Inzender.), want de lucht, die de aanraking met de hand achterlaat, is genoeg om de ratten te waarschuwen Oude ratten, die reeds andere stamgenooten hebben zien vangen, zijn bijna niet in een val te lokken. Als de dieren bemerken, dat zij zeer hevig vervolgd worden, ver huizen zij niet zelden, doch komen weder zoodra de vervolging ophoudt. En, als zij zich ergens opnieuw vertoonen, vermenigvuldigen zij zich in korten tijd zoo sterk, dat de last., dien men van hen ondervindt, weer even hevig is als vroeger. De meest gebruike lijke middelen tot verdelging van de ratten zijn ver schillende vergiften, die men neerlegt op de plaat sen, waar deze dieren zich hij voorkeur ophouden. Beter is het een mengsel van mout en ongebluschte kalk voor de ratten neer te zetten: als zij hiervan ge geten hebben, zullen zij zeer dorstig worden; door het water, dat zij drinken, wordt de kalk gebluscht, het welk den dood van het dier tengevolge heeft. Tal van middelen tegen deze knaagdieren worden besproken, doen aan alle zijn moeilijkheden en be zwaren verbonden. Aan Langendijk heeft men de ver delging beproefd door het gebruiken van serum, waarin brood gedrenkt wordt, doch over 't geheel belooft men zich niet van dit middel. Of het nu aan te wenden middel, n.1. knippen, meer succes zal opleveren, kunnen we niet beoordee- len. In aanmerking nemende evenwel de groote scha de, welke door de „waterrat" wordt aangericht, zal het noodig zijn, kosten noch moeite te sparen, om van dit lastige goedje af te komen. Hoe groot die schade zijn kan. merkten we, toen een blocmbollen- kweeker ons liet zien, hoeveel bollen er door de rat ten van zijn akker waren weggesleept. De waarde van die vernielde en weggesleepto bloembollen was niet minder dan f 400. Ook aan verschillende tuin bouwproducten is de aangerichte schade soms groot. In deze tuinbouwstreek verslappe men dus niet in zijn actie, om de rat uit te roeien en onwillekeurig rijst de vraag, of er, mochten de vereenigiingen van tuinbouwers, die een zeer moeilijken tijd doormaken, niet over de noodige financieele middelen beschik ken, om het uitroeiingssysteem te bekostigen, voor de gemeenschap in dezen geen taak is weggelegd. We zouden willen adviseeren voort te gaan met het in toepassing brengen van de verschillende verdelgings- middelen, desgewenscht na hot inwinnen van deskun dig advies, om dan, is een vrij afdoend middel gevon den, zoo noodig een beroep op de gemeenschap te doen. Deze quacstie kan niet te serieus worden op gevat en behoort te worden behandeld met den ernst, dien zij oor deze streek verdient. ZUIDSCHARWOUDE. Het zoontje van den heer Lans was aan het hen gelen in de sloot achter het huis. Het ventje raakte echter bij deze sport te water en was reeds zinkende, toen zijn moeder het bemerkte. De vrouw sprong te water, en wist het kind tc redden. Een buurvrouw hielp daarbij de zeer verschrikte moeder. LANGENDIJK. De Noordhollandsche Zangersbond mag zich in een blijvende en steeds verhoogde belangstelling verheu gen. Het aantal nieuw toegetreden koren bedraagt niet minder dan 7, zoodat de Bond op 't oogenblik 24 vereenigingen telt. Het concours van dezen Bond zal dit jaar op 6 en 13 Juli te Anna Paulowna wor den gehouden. OUDKARSPEL Na 't reisje van de „Ouden van Dagen" uit Oud karspel en Xoordscharwoude, konden we van eeq der delenemer8, die reeds meer dan 80 jaren telde, een bijzondere uitspraak hooren, en wel deze: „Nooit van m'n leven, heb ik nog zooveel gezien en genoten als vandaag. Inderdaad, een doorslaand bewijs, dat de Bond voor Staatspensionneering hier een zeer mooi en te waardceren arbeid verricht, welke onze git ten op een uitstekende wijze besteed. Op de akkers zijn reeds veel bouwers bezig met het uitzetten van de koolplanten. De toestand van den grond is tengevolge van het gunstige weer, zeer goed te noemen. Als typische bijzonderheid kunnen wij vermel den, dat er zich thans nog bewaarkool in 't dorp be vindt. Men weet zich nauwelijks de jaren te, herin neren, dat men in Juni nog kool thuis had. Alles is 't droevige gevolg van de lage prijzen. Sommige bou wers komen van 't koolplanten thuis en gaan dan nog aan 't koolafbladeren en opknappen voor de veiling. Een en ander is wel heel typisch. GEMEENTE OUDKARSPEL Burgelijke stand over de maand Mei 1930. Geboren: Agatha Cornelia, dochter van G. Hoogeboom en A. M. Stroet. Elizabeth Maria, dochter van P. Appel en A. Zijp. Gehuwd: W. de Graaf, oud 27 jaren er* G. M. Paarl- berg, oud 23 jaren. L. Stokman, oud 24 jaren en C. A. Dignum, oud 24 jaren. C. Vlug, oud 34 jaren en V. van Hout, oud 30 jaren. Overleden: Geertje Pankras, oud twee maanden. Ro- bert Johan Blom, oud 13 maanden. Jannigje Bakhuijs, oud 4 jaren. Bevolking: Ingeschreven: D. de Geus van Nieuwe Niedorp, A. A. Hollander van Anna Paulowna, N. Bessellng van Noord- scharwoude, J. Smit van Akersloot, A. Peetoom van Noordscharwoude, P. Groen en gezin van Harenkar spel, C. C. C. Swaanenbeek van Apeldoorn, P. Langedijk van Noordscharwoude, A. Vos van Sappemeer, T. v. Twuijver en d. van Schoor], Afgeschreven: P. Groen en gezin naar Heerhugo waard. J. Deij en gezin naar Noordscharwoude, D. Beets naar Heerhugowaard, N. G. Kroone naar Broek op Lan gendijk, C. Blokker en gezin naar St. Maarten. G. M. Paarlberg naar Winkel, J. Tuinman en gezin naar Alkmaar. W. Bakker naar St. Maarten, P. Kroon en ge zin naar Alkmaar, J. Kostelijk naar St. Pancras, K. Dekker naar Egmond aan Zee, J. Blokkor en gezin naar Broek op Langendijk, P. Pool naar Noordschar woude. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand Mei 1930. Geboren: Fokeltjc Anny, dochter van W. C. van Dijk en van C. A. Maars. Klaas, zoon van K. Witsen en van M. G. Swart. Cornelis, zoon van D. Bakker en van M. Glas. Jan, zoon van C. Blom en van B. den Ilartigh. Hendrik je, dochter van D. de Boor en van A. Nellen. Getrouwd: D. de Jong, oud 33 jaar, landbouwer, wo nende te Heerhugowaard en M. Engel, oud 27 jaar. P. Veis, oud 23 jaar, timmerman, wonende te Krom menie en A. Engel, oud 21 jaar. A. Kansen, oud 24 jaar, lumbduwer en A. "Spijker, oud 23 jaar. J. Kou- wen, oud 26 jaar, tuinbouwer en A. Tromp, oud 22 jaar, wonende te Sint Pancras. D. Kouwen, oud 25 jaar, tuinbouwer en M. Kossen, oud 24 jaar. A. Vlug, oud 27 jaar, tuinbouwer, wonende te Öudkarspel en M. Bcers, oud 26 jaar. Overleden: Geene. In de afgeloopen week is wederom ter secretarie aangifte gedaan van een geval van mond- en klauw zeer. De jaarlijksche keuring van trekhonden in deze gemeente, zal worden gehouden op Dinsdag 10 Juni a.s., des voormiddags te 10 uur. OMZICHTIG STRIIDER. Nou denkt ze zeker, dat ik ze niet aan kan! Gedurende de 2 Pinksterdagen en Dinsdag In dc kolfbaan van den heer v. d. Woude wordt een geheel nieuwe parket-dansvloer aangebracht, zoo dat de danslustigen met de a.s. kermis kunnen ge nieten. De tegenwoordige plankenvloer was ongelijk en stroef, zoodat het geen overbodige luxe is, dat dc heer v. d. Woude het op deze manier heeft aange pakt. Do uitslag van de loting der ingeschrevenen van de lichting 1931 dezer gemeente, behoorende tot de Groep Zijpe, luidt als volgt-: Johannes Petrus Kopnis, no. 5; Hendrik Kort, no. 9; Cornelis Manshanden, no. 26; Jacob Maarten Met, no. 29; Klaas Rempt, no. 51; Gerard Pieter Rookcr, no. 5-4; Leonnrdus Theodorus Schipperijn, no. 62; Jo hannes Merardus Schouten, no. 65; Jacob Slagter, no. 67; Joannes Gerardus Verlaat, no. 85; Joannes Ge- rardus Wegdnm, no. 93; Cornelis Antonius Bijvoet, no. 144; Cornelis Jacobus Dekker, no. 145; Franciscus Johannes Feld, no. 162; Jacob Groot, n o. 168; Jacobus Cornelis Groot, no. 169 en Petrus Hillebrandus Groot, no. 170. GEMEENTE HOOGWOUD. Vertrokken en ingekomen personen van 1 tot en met 31 Mei 1930. Teodorus Blom. R.K., van Kerkelaan C 18 naar Wog- num; Maria Wilhelmina Beers, R.K. van Weere K 42 naar Medemblik, Westersingel; Pieter Vet en echtgen N.H.. van Pade B 3 naar Wognum; Manus Korver en gezin, R. K. van Gouwe H 60 naar Heerhugowaard F 47 Feike Boersma, N.H., van Langereis A no. 9 naar Nieu we Niedorp; Arie Burger, N.H., van Aartswoud E 8 naar Nieuwe Niedorp; Johannes Roodt en gezin, R.K. van Noordend D 73 naar Limmen; Maria Cornelis Kunst, R.K., van Weere K 26 naar Sijbekarspel; Gerrit Rempt, N.H. van Langereis A no. 37 naar Heerhugowaard; Friedrich Hinrlch Wilms en vrouw, van Aartswoud G 1 naar Sijbekarspel; Marijtje Bakker, weduwe P. Dol, van Mienakker A 43 naar Werfershoof; Cornelis Braak, N.H., van Boekelwegbuurt I 11 naar Zwaag, „Avond licht"; Wietske Luik, N.H., van Gouwe H 65 naar Nieuwe Niedorp; Theodorus Cornelis van Diepen, R.K. yan Weere K 58 naar Zwaag; Jan Bessellng, R.K., van Weere K 37 naar Abbekerk; Simon Besseling, R.K, van Weere K 37 naar Abbekerk; Pieter Druif, N.H., van Aartawoud E 56 naar Winkel; Bernard Arnold de Vries N.H., van Boekeiweg A 19 naar Weesperkarspel; Geer tje Wit, N.H., van Gouwe H 56 naar Sijbekarspel; Alber- tus Maalman en gezin, R.K., van Beverwijk naar Noord end D 68; Johannes Weel en gezin, R.K, van Spanbroek naar Kerkelaan C 32; Johannes Oud en gezin, R.K., van Oterleek naar Noordend D 86; Willem Koojj en gezin. N.H.,- van Nieuwe Niedorp naar Langereis A 40; Pe trus Groot, R.K., van Bovenkarspel naar Kerkelaan C 18;. Johannes Vriend en gezin, R.K, van Heerhugowaard haar Pade B 4; Cornelis Kuiper en gezin, N.H., van We3twoud naar Pade B 3; Gerardus Johannes Tulp, R.K, van Medemblik naar Zuidend D 26; Gerhardus Mol, R.K. van Westwoud naar Weere K 10; Geertruida Pater, R.K van Grootebroek naar Weere K 12; Hendrik Meijer en vrouw, van Hoorn naar Gouwe H 17; Hendrik de Vries en-gezin, N.H.> van Spanbroek naar Kerkelaan C 2; Bernard Arnold de Vrise, N.H., van Weesperkarspel naar Boekeiweg A 19; Margaretha Afra Boots, R.K., van Zijpe naar Mienakker A 43; Anna Jongejan, N.H., van Anna Paulowna naar Aartswoud G 1; Frans Meijer, van Hensbroek naar Gouwe H 32; Rinze de Graaf en gezin, van Abbekerk naar Lambertschaag L 8; Maria Cornelia Tromp, N.H., van Amsterdam naar Aarts woud E 18; Rommert van Riesen en Oostellingwerf naar Langereis A 30; Jantje Donker, van Oostellingwerf naar Lange reis A 30. Die helaas meer en meer tot het verleden gaan behooren. Vandaag willen wij eens iets vertellen van de Pinkstergêbruiken, zooals die sedert lange, lange tij den bestaan en jammer genoeg meer en meer tot het vérleden gaan behooren. Wjj zeggen jammer genoeg, want al zijn sommige volksgebruiken niet vrij te pleiten van eenige ontaar ding, hen zonder meer (al is het dan' ook om die ont aardingen) af te schaffen of te doen uitsterven lijkt ons het kind met het bad weggooien. In zijn Nederlandsche Volkskunde zegt Prof. Dr. Jos. Schrijnen: Mei en Pinkstergebruiken vallen vrij wel samen; aan het Meilief beantwoordt de Pink sterbloem of Pinksterbruid. Ook zij is een verper soonlijking van den genius der groeikracht, wat o.a. uit haar bloemkroon en loofversiering blijkt Het schoonste meisje van het dorp werd eertijds met bloemen getooid en als koningin door haar speel genootjes onder gezang en gejuich rondgeleid; maar naderhand ontaardde het gebruik in een bedelpartij. A. de Cock zegt ook: Van lieverlede verloor dat ge bruik zijn oorspronkelijk karakter, een aantal be hoeftige meisjes kleedden een onder haar in het wit, sierden haar met bloem en krans en trokken dan zingend door het dorp of de stad rond, aan alle hui zen aalmoezen inzamelend Ook komt hot op vele plaatsen voor, dat men dengene, die het laatst op staat, tot Pinksterbruid of Pinksterlummel kroont. Soms tooit men hem of haar met een kroon van stroo of brandnetels; hij wordt met brandnetels gc- geeseld en men drijft hem of haar voor zich uit, ter wijl men een liedje zingt. Dit gebruik vindt men vooral in Westfalen nog. De liedjes zijn naar gelang van plaats zee» verschillend. Zoo zong men in Limburg: Pinksterbloem, slechte roem, Gij hebt zoolang geslapen; Had gij vroeger opgestaan. Dan waart ge mijn kameraadje! of, zooals men in de buurt van Roermond zingt: Pinksterbloem, Du, heksenbloem, Du hubs zoo lang geslaopon! Waaste eeder opgestangen Dan waaste met nao den dans gegangun! Niet overal is de mensch de luilak, ook een dier kan het zijn. In Koevorden b.v verzamelen zich de kinderen aan den ingang van de weide cn letten op welk beest het laatst uit den stal de weide binnen treedt. Die koe wordt dan 's middags met bloeiende braamtwijgen en ander groen de stad binnengeleid, terwijl men zingt: Pinksterbloed (of Pinksterbroed) Oranjezoet, Hoe zit je zoo diep in de veeren Had je wat eerder opgestaan, Dan had je geen nood gekregen. Een ander gebruik is het maken van Pinkster- kronen, zooals dat o.a. in Zutphen en Deventer voorkomt. Aan een mast meestal in een botervaatje met zand en steenen geplaatst, worden met papier versierde hoepels opgehangen, waarom de kinderen hand aan hand ronddansen en waarbij zij verschil lende liedjes zingen. Een ander minder prettig gebruik, dat in Gelder land veel voorkwam, vinden wij vermeld bij Ter gouw, die het opteekende uit den Gelderschen Volks almanak van 1839. Daar wordt verhaald van het rondbrengen van zoogenaamde Pinkstermannen, De jonge boerenknapen houden van tc voren een ver gadering om te beslissen welke meisjes (die zich zoo taai als leer houden, of van vrijers veranderen als van handschoenen), een strooman verdiend hebben. Daarop worden zooveel vogels neen, meisjesver schrikkers gemaakt, als ze noodig hebben en pot sierlijk uitgedost. In het holste van den nacht gaan ze met een kar vol Pinkstermannen. Wee, de arme meid, die er een op haar dak krijgtt Het moge een pret zijn voor wie het doen en degenen, die het den anderen morgen zien. niet voor haar, die er mee be dacht wordt: ze wordt door iedereen uitgelachen, door de kinderen uitgejouwd en hoeft niet te mee- nen, dat haar spoedig een vrijet zal vragen. Een oud Pinksterrecht, dat lang in Gelderland ge handhaafd bleef (of het nog bestaat weet ik niet), was, dat de boerenmeid den room, dipn zij dien dag molk, met haar vrijer mocht opsnoepen. Veel minder mooi was het gebruik om den tweeden Pinksterdag te beschouwen als een dag. waarop men zonder schande mocht dronken zijn, neen, waarop dat zelfs min of meer zoo hoorde. Dat men zooiets tracht af te schaffen is begrijpelijk en alleszins te lo ven, maar laat men bestaan laten wnt zonder smet of blaam is. Hier geldt ook: „Hebt eerbied voor de traditie"! MIJNHARDT's Staal-Tabletten .90« Maag-Tabletten. .75 Zenuw-Tabletten .75* Laxeer-Tabletten .<so« Hoofdpijn-Tabletten 60a Bij Apoth. en Drogisten. Da poets, die eenige Zaandammers den schatgravers gebakken hebben. Nog steeds niets anders dan water en veen. Omtrent de mop, die eenige Zaandammers zich heb ben veroorloofd om den schatgravers een poets te bakken, deelt met Het Volk nog het volgende mee: Een combinatie van zes heeren, onder wie een ver tegenwoordiger van een plaatselijk blad, een raads lid en twee agonten van politie, verzon een grap, die de vorige week geheel Zaandam in rep cn roer bracht en. nog alle tongen in beweging houdt. Deze heeren wisten aan een werkelijk middeleeuw- sche geldkist te komen. Eén ding was jammer: de kist zat nog te goed in de verf, immers een kist die ruim 300 jaar onder den grond zit. moet verveloos zijn en roestig. Ook hier wist men een middel op. De kist werd met een steekvlam afgebrand en gelukkig zat onder de verf een dikke roestlaag. De kist, die ongeveer 60 Kg woog en geheel van staal wns, met looden binnenwand, werd gesloten met als inhoud een gouden oorbelletje en een wekkerveertje. Nu was het wachten op een geschikte gelegenheid en tot dat doel werd de kist bij een bij het graafter- rein wonenden winkelier tn den kelder gezet. Op een der nachten van de vorige week werd de kist uit den kelder gesjord en r.aar een der putten op het oude kerkhof gebracht. Behoedzaam liet men de kist in den put zakken cn bedekte deze met een laagje veen. Op dit moment kwam een zekere E. met een helderziende, die volgens haar verklaring alleen helderziend is als zij niet door omstanders gehinderd wordt, het terrein op. Ook zij kwam in trance, terwijl eenige van de grappenmakers, die juist de kist verborgen hadden, achter haar aanliepen. Men hoorde op dit stille kerkhof in het nachtelijke uur alleen het ruischen van de boomen en de onheilspellende klanken van de slapende juffrouw, die maar immer doorpreveld water klei veenveenwatercn bij den put met de kistgoudgoudstamelde.t Den anderen morgen omstreeks negen uur vond men de kist. Daar de sleutel in het slot opzettelijk was stukgedraaid, kon men de kist niet openen en het heeft meer dan een uur geduurd eer men den wand van de kist had opengescheurd. Bij het vinden van de kist was de helderziende te genwoordig. Na het openen is zij verdwenen en niet meer teruggekomen. Eenige dagen daarna is ook de Duitscher Langhirt vertrokken. De kist staat nu als groote bezienswaardigheid op de Zaansche tentoon stelling van handel cn industrie en is werkelijk een attractie. Maandag jl. is weer een andere, eveneens Duit- sche, combinatie aan het graven getogen cn heeft zich andermaal verzekerd van de medewerking van ma dame Sylvia. De gegraven putten op het kerkhof zijn nog dieper, het werken geschiedt nog geheim zinniger, doch het resultaat is en blijft tot nog toe water en veen. ^.«IME VRAAQ. -- Wat zou er gebeuren, al- ét kabel brak? Domme vraag; dan zou ie ballon oravaW ka, natuurlijk!

Schager Courant | 1930 | | pagina 15