De Vierbond. WIERINGERWAARD KOEGRAS WIER1NGEN Rijdt met Pinkster voorzichtig! Bovenstaande origineele waarschuwing heeft, een Berlijnsche autofirma laten plaatsen tegen het zinloos jagen en rennen met. auto's. De hoor Elzer zou hierna voor willen stellen om met de kinderen der le, 2e, 3e en 4e klassen, totaal 41, per Esona zomerdienst naar Schoorl en Bergen te gaan en dan met de 5e. 6e en 7e klassen, totaal 24 personen, b.v. naar Wijk aan Zee, dan de bosschen doorwandelend langs het. hoogovenbedrijf, verder gaand over de nieuwe sluizen en dan verder per ge legenheid naar de ruïne van Brederode, waar tevens in de buurt zoo noodig een speeltuin blijkt te zijn. De heer Van der Oord denkt, dat een en ander nogal kosten met zich zal brengen en gevoelt er daarom niet erg voor. Dr Oterdoom doet hierna de idéé aan de hand, om ook hier, evenals dit ook wel in andere plaatsen ge beurd, aan heercn autobezitters te vragen voor deze gelegenheid met hun wagen te rijden. Na besprekingen over en weer/ wordt zoowel het plan Elzer hetwelk door het bestuur in de finesse uit zal worden gewerkt als de idéé Dr. Oterdoom, door allen goedgekeurd. Hicra wordt besloten de datum van het reisje met de kleinen, per Esona naar Schoorl en Bergen, op 25 Juli a.s. vast te stellen. Terwijl dat dér grooten voorloopig op 15 Juli a.s. wordt bepaald, echter zal aan een 8-tal auto-eigenaars hunne medewerking worden gevraagd en zal clan alsnog met dezer even- tueele wenschen van eerder of later gaan, rekening kunnen worden gehouden. Bij uitzondering echter niet den 18e Juli, daar deze dag door omstandighe den niet geschikt is. Als begeleidsters der kleinen worden hierna ge noemd de jongedames C. Dekker, G. Dekker, J. Ho- lcma en G. Kaptein, terwijl voor de ouderen slechts 2 commissieleden, alsmede de onderwijzeres, voor ge leide mee zullein gaan, dit om ruimte te besparen terwijl tevens aan de hecren chauffeurs zal wor den gevraagd, ook een oogje in 't zeil te willen hou den. De mogelijkheid wordt hierna overwogen, om de auto's vanaf Wijk aan Zee naar ITmuiden 4eeg om te laten rijden, zoodat de kinderen na hun reeds eer der aangegeven wandeling bij de sluizen weer in kunnen stappen. Hierna bestuursvergadering. De heeren Jb. Kooij en W. Eriks zijn aftredend en terstond herkiesbaar. Bij acclamatie worden beiden herkozen. De heer Kooij die aanwezig is, neemt hiermede genoegen, terwijl de heer Eriks alsnog zal worden gevraagd. Bij de rondvraag welke thans volgt, zou de heer Elzer voor willen stellen dat heeren bestuursleden, voor zoover aanwezig, ouder gewoonte thans reeds op de lijsten kunnen teekenen. Ieder teekent hierna voor hetzelfde hedrag als vorig jaar. Genoemde lijsten zullen in den loop der volgende week aan huis wor den aangeboden door de. eerder genoemde 4 jonge dames. Dr. Oterdoom zou aan die heeren autobezitters, die dit soms mochten verlangen, benzine en olie willen vergoeden. Daar dit nogal wat kan beloopen, zal dit punt worden overwogen. In ieder geval zal aan een achttal personen waarvan 2 zich reeds opgaven worden gevraagd of zij zich, bij voorkeur be langloos, beschikbaar willen stellen. Niets meer aan de orde zijnde, volgde hierna slui ting. Vrijdagavond vergaderde de Vereeniging tot Ge trouw Schoolbezoek onder leiding van den heer Sieswerda. Opkomst als gewoonlijk, zeer gering. Het is in den regel hetzelfde clubje, welke menschen dan ook steeds de eer krijgen om als commissie enz. te fungeeren. Na opening volgt voorlezing notulen, welke worden goedgekeurd. De rekening van de penningmeeste res wordt nagezien door de heeren K. Zander en D. Jansen. Wordt medegedeeld, dat de ontvangsten hebben bedragen f299.05: uitgaven f275.85; batig saldo f23.20. Onder dank wordt de rekening vastge steld. Volgt bespreking schoolfeest. Voorgesteld wordt als gewoonlijk le klasse klaine prijsjes; 2e, 3e, 4e en 5e naar Schoorl, Bergen, Bergen aan Zee en Alkmaar, de 3 hoogste klassen' naar Amsterdam, om Artis en Rijksmuseum te bezoeken. Van uit de vergadering wordt opgenoemd om eens per autobus naar Den Haag te gaan. Men is even wel bevreesd, dut de kosten hooger zullen zijn dan per spoor naar Amsterdam. Allereerst wordt beslo ten voor de 4 klassen weer het gewone autoreisje te maken. Op eervol verzoek zullen de heeren Jansen en Peereboom zich wederom belasten met het verza melen der benoodigde auto's. Het aantal leerlingen is ongeveer 100. De datum wordt gesteld op Dinsdag 8 Juli; dit is later dan gewoonlijk, doch dan is de grootste drukte van 't, hooier: voorbij. De reis naar Amsterdam zal op 1 Juli gebeuren. In den heenreis Zaandam uitstappen om per boot naar Amsterdam te gaan. Als bestuursleden ii: de plaats van de heeren Cor- nelissen en V. de Wit, worden gekozen de heeren K. Zander en D. Jansen. Hierna verkiezing van 3 commissieleden voor de reis naar Bergen enz. Als zoodanig worden gekozen de heeren V. de Wit, D. Jansen en K Zander. Deze heeren zullen elk een dame vragen voor hulp. Bo vendien zal ook het onderwijzend personeel als ge woonlijk van de partij zijn. De commissie voor de reis naar Amsterdam zal weer bestaan uit het on derwijzend personeel. Bij de rondvraag wordt door den heer Sieswerda het reglement even ter sprake gebracht, vooral wat betreft art. 3, dat zegt, dat het aantal onwettige ver zuimen 4 bedragen mag. Na eenige bespreking zal hieraan worden toegevoegd: Wanneer als tuchtmaatregel een leerling gedu rende een schooltijd uit de klasse wordt verwij derd, wordt deze verwijdering gelijk gesteld met één verzuim, als bedoeld in artikel 3 (ongeoorloofd schoolverzuim). Deze toevoeging werd door de vergadering wensche lijk geacht, omdat een leerling door wangedrag niet waardig geacht moet worden* het schoolfeest te heb- ven verdiend. Hierna sluiting. Aan Arie Braaf, die in Augustus moest opkomen voor herhalingsoefeningen is op zijn verzoek wegens drukke werkzaamheden uitstel verleend tot Fe bruari 1931. JULIANADORP. Als er een schoolreisje in zicht is, dan is naast aller lei andere beslommeringen, het weer wel de grootste fastor. waar alles van afhangt. Het weer. daar behoefde men dan dezen dag zich niet bezorgd over te maken, want slecht korten tijd na haar opkomst, goot de zon haar schitterende stralen, over het door den dauw op- gefrischte landschap, en deed de dauwdroppels schitte ren als diamanten. Reeds vroeg kwamen de kinderen van alle kanten opzetten, want ja, men moest eens te laat zijn, en als men daarbij dan nog bedenkt, dat velen bijna een slapeloozen nacht doorbrengen, zoo vervuld als ze reeds zijn over al de heerlijkheden, die hun te wachten staan of die zij te zien zullen krijgen. Het was dus al vroeg een drukte van belang, en niet alleen van de kinderen, ook de ouderen laten zich bij die gelegen heid niet onbetuigd, om bij het vertrek van de jeugd tegenwoordig te zijn. Te ongeveer 7 uur reden de autobussen voor, en kon het inladen van de ruim 100 kinderen en hunne 10 ge- lciders(sters) beginnen, hetwelk altijd nogal eenigen tijd vergt, voor ieder op zijn plaats gezeten is. Voor én kelen. die niet al te best tegen het maken van zulk een reis bestand zijn. was een particuliere auto aanwezig, "zoodat ook daarvoor gezorgd was. Ongeveer half acht was alles gereed en vertrok de stoet, nagewuifd door de achterblijvers. Vanaf Julianadorp werd eerst gereden naar Heiloo, en bij „De Rustende Jager" afgestapt, en eenigen tijd ver poosd. En vervolgens werd via Velzen en Haarlem het doel van de reis, Amsterdam opgezocht Door het on derzoek van de auto's naar wegenkaarten enz., werd eenig oponthoud veroorzaakt, zoodat het ruim 11 uur was. voor men in den tuin van het Ned. Zoölogisch Genootschap „Natura Artis Magistra" aankwam. Hadden de kinderen op de reis VelsenHaarlem- Amsterdam van alles wat zij te zien kregen genoten, hier in den „Artis" kwamen zij oogen te kort om alles te aanschouwen. Wij behoeven dus niet in finesses af te dalen, want daar is genoten, en naar wij niet be twijfelen veel geleerd. Om 2 uur werd hieruit vertrok ken, om den inwendigen mensch wat te gaan verster ken in „Eik en Linden" aan de Plantage Middenlaan. Hier was voor een warme lunoh gezorgd. Heel spoedig zat het groote gezelschap aan tafel en kon zich te goed doen aan de diverse gerechten, hetwelk het overgroots deel dan ook deed. Naar wij vernamen, was voor een en ander uitstekend zorg gedragen, zoodat deze maal tijd vlot verliep. Te ongeveer half vier werd uit Am sterdam vertrokken en via Purmerend en de Beemster naar Schoorl gereden, waar in de uitspanning ..Duin- vermaak" van den heer Timmerman werd afgestapt. Daar hebben de kinderen zidh uitstekend kunnen ver maken en wij zouden haast zeggen, dat was eigenlijk voor hun „het neusje van den zalm". Om acht uur werd de equipage weer bestegen en dat was dan voor de laatste etappe, want nu ging het weer op huis af. Om negen uur arriveerde men weer te Julianadorp, opgewacht door vele belangstellenden, en kon men ver tellen wat men zooal gezien had. Zoo behoort dan deze schoolreis weer tot het verleden, die onder zulke om standigheden ook uitnemend is geslaagd. De volgende week Vrijdag gaan de laagste klassen naar Huisdui nen, waarvoor wij hopen, dat het weer dan niet min der gunstig zal zijn, want dat is maar je ware. Succes-nieuws. Op len Pinksterdag speelt Succes II tegen Oudesluis I en op 2en Pinksterdag speelt Succes I tegen Sehagen I. Beide wedstrijden om half drie en op het terrein aan de Kleinesluis te Anna Paulowna. DEN OEVER. Driehoekmeisjes. De clubavond zal wegeng de feestdagen de volgende week niet op Maandag-, maar op Woensdagavond halfacht gehouden worden. De rech terhanden worden verzocht, om half zeven in „Land in Zicht" aanwezig te zijn. Door het -ertrek van eenige meisjes, bestaat er nog gelegenheid, zich als lid te laten inschrijven. Ter kennismaking worden belanghebbenden uitgenoodigd den eerstvolgenden clubavond te komen. Mede in verband met de feestdagen, zal de Herv. Jongellngs Vereeniging haar vergadering op a.s. Don derdag houden in het gebouw „Land in Zicht", om 8 uur. Bijbel-inleiding van A. van Nol; voordracht van R. C. Frank over het Spiritisme. Donderdagmorgen bezochten een 60-tal ingenieurs de sluiSbouwwerken te Den Oever, onder leiding van den hoofdingenieur, den heer Pannekoek, die de bezoe kers rondleidde en de noodlge inlichtingen verschafte. Des middags had een gemeenschappelijk diner plaats in het Ontspanningslokaal. De heer J. K. Lofvers, die alhier gedurende twee jaar onder de Zuiderzeewerkers heeft gearbeid, hoopt op 6 Juli te Garsthuizen zijn intrede te doen. Als beves tiger treedt alsdan op. zijn vader Ds. N. Lofvers, pre dikant te Warffum (Groningen). Vrijdagavond had de aangekondigde openluchtsa- menkomst plaats voor Straat.evangelisatie te Den Oever. Eon aantal belangstellenden hadden zich ver zameld om getuige te zijn van deze bijeenkomst. Verschillende sprekers voerden hierbij het woord, o.m. sprak de heer Dokter, die het werk der evan gelisatie van harte aanbeval bij het publiek. Ter af wisseling zong een koor verschillende liederen, ter wijl er tractaatjes en andere lectuur verkrijgbaar was. Deze evangelisatie-arbeid heeft zijn werk over het geheele land uitgebreid. Vrijdagnamiddag had een der werklieden, bij het Zui derzeewerk, het ongeluk te vallen op een betonnen plaat Hij bezeerde zich daarbij vrij ernstig aan de knie. Het bleek, dat dit lichaamsdeel gekneusd was. hij is daar door genoodzaakt eenige weken gedwongen rust te ne men. Vergadering van de vereeniging ter bevordering van getrouw schoolbezoek op J.l. Vrijdagavond in Concordia. Aanwezig elf leden. De Voorzitter, de heer N. Kaan, opende de vergade ring met hartelijk welkom en worden door den secreta ris de notulen gelezen, en goedgekeurd zonder op- of aanmerkingen. Bij de storting der gelden welke de lijs ten hebben opgebracht, blijkt dat er minder is getee- kend dan vorig jaar. En ook dit jaar is het aantal kinderen dat aan het feest deelneemt weer aanmerke lijk groofcer. Dit gaat den verkeerden kant uit. We zul len hopen van volgend jaar beter. De voorzitter zegt dank aan allen, welke de lijsten lieten circuleeren. en dank aan de gevers. Verder deelt de voorzitter mede. dat plannen om naar den Haag e.d. te gaan. door het bestur zijn uitge werkt. maar veel te duur komen. Daarom stelt het bestuur voor als gewoonlijk naar Amsterdam te gaan. Wordt met algemeene sternen aangenomen. De regeling is als volgt: Het feest wordt gehouden op 1 Juli a.s. Vertrek per autobus van Hippolytushoef om half zeven naar Van Ewijcksluis, verder per tram naar Sehagen en dan per trein naar Amsterdam. Te Amsterdam een wandeling door de stad. bezoek aan Artis en rondvaart per speci ale gelegenheid over het IJ en door de stadsgrachten. Terugreis per trein tot station Anna Paulbwna. en per autobus naar Hippolytushoef en aankomst aldaar is on geveer half negen. Verder volgen besprekingen van huis houdelijken aard, waarna de voorzitter onder dankzeg ging sluit Op initiatief van den Noordermarktbond werd Don derdagmiddag te 2 uur een vergadering gehouden van den Vierbond, Alle vier veilingstoesturen waren behoor lijk vertegenwoordigd, terwijl van Koophandel aanwezig waren de heeren C. en W. Wagenaar, P. F. Slot, G. Bek ker en P. Deutekom. Door den voorzitter der uitnoodigende vereeniging, den heer Brugman, werd de vergadering geopend. Door den heer Klant, secretaris, werden hierna de notulen gelezen, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Aan ae orde kwam het eerste voorstel van den N. M.B. hetgeen ten doel had te komen tot een betere verpakking onzer producten bij de verlading en de verzending naar den afnemer; de baal of zak zou men vervangen willen zien door kist of krat. De Voorzitter had gaarne het woord hierover gegeven aan leden uit Sint Maarten, vanwaar het voorstel af komstig is, doch deze waren niet aanwezig. De heer Ootjers wees erop, dat een proef op wat ruime schaal genomen zou moeten worden om eenig resultaat te kunnen constateeren. en dat zou vrijwat kosten met zich brengen. Aangezien het echter >en re clamezaak Is, oordeelt spr. dat gevoegelijk aangeklopt zou kunnen worden bij het Centr. Bureau om steun uit het reclamèfonds. Door den heer Klant werd er op gewezen, dat reeds een proef was genomen, terwijl door den heer C. Wage naar er op gewezen werd, dat de kosten van goede kratten vrij hoog zouden zijn, terwijl op de destijds genomen proef, door de afnemers hoogenaamd niet is gereageerd. De proef werd echter in het klein genomen, zoodat niet veel kans was op resultaat. Spr. deelde mee, dat te Bovenkarspel de aardappelen uitsluitend in man den moeten worden aange%*oerd. Door den hee'r Rens, Sint Maarten, werd het wea- schelijk geacht, dat de aardappelen in kratten werden aangevoerd om zoo verzonden te kunnen worden. Een zeeer breedvoerige discussie werd over deze zaak gehou den, waarbij bleek, dat een eventueele proef niet van korten duur kan zijn. wilde men eenig resultaat kun nen constateeren, dat kratten van 25 K.G. gebruikt zouden moeten worden, dat alleen in manden aange voerde aardappelen voor deze verpakking in aanmerking kunnen komen. Voor een te nemen proef zal men zich wenden tot het Centr. Bureau. In behandeling kwam vervolgens een door de tuin- bouwvereenigingen te Oudkarspel en Noordscharwoude op touw gezette selectleproef voor het verkrijgen eener betere roode-koolsoort, welke proef onder toezicht en leiding staat van den heer Hazeloop. Aangezien deze proef wel eenige jaren voortgezet zal moeten worden en vrijwat kosten met zich brengt, terwijl eventueele goede resultaten den geheelen omtrek ten goede zal komen, achten genoemde vereenigingen het gewensoht. dat de kosten door de vier veilingsvereenigingen worden gedra gen. De voorzitter deelde mee, dat de heer Hazeloop verhinderd was in deze vergaering de zaak nader uit een te zetten. Nadere toelichting werd nu verstrekt door de heeren Jac. de Boer en Ootjers. Door den heer P. Slot werd de opmerking gemaakt, dat men in deze omgeving al tamelijk ver gevorderd is met het kweeken van een goed product. Voorts stelde spr. de vraag, of deze proeven inderdaad belangrijke offers zouden eischen en welke bijdrage er verlangd zou worden. De heeren De Boer, Ootjers en Swager lichtten de zaak nog nader toe, terwijl daarbij werd gewezen op het groote belang van selectieproeven in deze richting; ook anderen bleken wel voor deze proeven te gevoelen, doch eenige zekerheid omtrent de kosten werd toch wel wenschelijk geacht. Uit de aard der zaak viel hierom trent nog weinig te zeggen. Nadat nog vrij wat woorden over deze zaak waren gewisseld, meende de Voorz. wel de conclusie te mogen trekken, dat algemeen er wel voor gevoeld werd. Spr. stelde voor dat na het eerste proefjaar daarover een behoorlijk rapport zou worden uitgebracht, om dit te zenden aan de veilingsbesturen met het verzoek te wil len bijdragen in de kosten. In dien zin werd besloten. Zooals was te voorzien, gaf het volgende punt aanlei ding tot een zeer langdurige bespreking. Het doel van den N.M.B. was om d_»or onderlinge gedachten wisse ling te komen, tot een betere regeling van den aanvoer der stapelproducten, meer speciaal van kool. De Voorzitter deelde mee. dat door den heer Kostelijk ter bestuursvergadering van den N.M.B. zijne gedach ten waren uitgesproken, zoodat hij den heer Kostelijk verzocht dit punt te willen inleiden. Spr. zelf had In zijn openingswoord der beide laatstgehouden algem. verg. van den N.M.B. reeds ernstig gewezen op het on houdbare van den toestand en oordeelde, dat verplichte aanvoer wel het eenig afdoende zou zijn. doch dit scheen te moeten afstuiten op zeer groote bezwaren. Door den heer Kostelijk werd er op gewezen, dat wel reeds algemeen wordt gevoeld, dat er aan onzen winter- handel iets hapert Verder wees spr. op den zeer onre- gelmatigen aanvoer, den eenen dag b.v. nog 20, een daar op volgenden dag een 60 70 wagonladingen, wat een geregeldcn handel natuurlijk ten zeerste bemoeilijkt! voorts wees hij op het gemis van een goed product tij dens de eerste maanden van de wintercampagne, en op de te verwachten reusachtigen wintervoorraad voor het volgende seizoen. Inderdaad, zoo meende sp;., wordt het hoog tijd, dat het nemen van maatregelen in ernstige overweging wordt genomen. Vervolgens trachtte spr. de vraag te beantwoorden, wat er gedaan zou kunnen worden. In dit verband wer den door spr. drie stelsels aangewezen, welke z.i. tot ver betering zouden kunnen leiden, n.1.: verplichte aanvoer van goede kwaliteit, aanvoer regeling met toeslag tij dens den eersten tijd der campagne, het instellen eener commissie van advies. Deze drie stelsels werden door spr. aan een nadere beschouwing onderworpen. Betreffende het eerste oordeelde spr., dat dit wel zeer groote moei lijkheden met zich zou brengen; toeslag zou spr. willen geven voor goede aangevoerde kool tijdens b.v. de eerste 2 maanden van het winterseizoen, de kosten er van te dekken met een hooger marktgeld voor later aangevoer de producten, een adviescommissie zou spr. samengesteld willen zien uit vertegenwoordigers der veilingsvereeni gingen en van Koophandel: deze zouden dan een maan delijks rapport moeten uitbrengen en aangeven, welke regeling voor de volgende maand getroffen zou moeten worden. Over deze zaak werd zeer in den breede gediscus sieerd. Hieruit viel al spoedig af te leiden, dat alge meen voorziening beslist noodzakelijk werd geacht, dat men algemeen ook van oordeel was, dat de groo te speculatiezucht een beletsel is voor een goeden gang van zaken, dat in vele gevallen te laat wordt begonnen met doorschieten, zoodat inderdaad, wat doorschot moest zijn, den naam uitschot verdiend. Naar voren kwam ook de wenschelijkheid om voor kool een U.C.B.-merk A en B ingesteld te krijgen. Van de zijde van Koophandel werd opgemerkt, dat het U.C.B. alleen het kwaad niet afdoende zal kun- r.en keeren, hetgeen door meerderen ten volle werd beaamt. Tenslotte meende de voorzitter uit de discussie het volgende te moeten vastleggen: Eerst informeeren bij het Centr. Bureau of invoering van een A en R U.C.B.-merk voor kool mogelijk zou zijn; zoo ja, dit dan aan de veilingsvereenigingen voor te leggen, ge combineerd met een voorstel tot verplichte aanvoer van A-kwaliteit. Natuurlijk zal het noodig zijn voor deze zaak, alsmede met betrekking tot andere pun ten der agenda, door veilingsvereenigingen eon bui tengewone algem. verg. te doen uitschrijven. Door den U.M.B. werd voorgesteld de minimum prijs van 6 ct. niet alleen voor uitschot, doch ook voor goede kool te doen gelden. Na eenige bespreking werd dit aanvaard, alleen echter voor winterkool. Eenzelfde minimumprijs^ werd vastgesteld voor stekuicn, waartoe door de C.V. Warmenhuizen en Waarland en Omstr. een voorstel was ingediend. Aan de orde kwam vervolgens het voorstel van de L.G.C. om aan de Landbouw-Uitvoerwet te verzoeken controle op den uitvoer van kool, uien. peen. rapen enz. naar Amerika verplichtend te stellen en bij strengen winter algemeene controle op al de uit te voeren grove tuinbouwproducten. Nadat door den heer S. de Boer dit voorstel was toegelicht, werd besloten tot het vragen van ver plichte controle voor kool, uien en peen naar Ame rika. Met het overige van bovengenoemd voorstel kon de vergadering niet instemmen, aangezien daarvan zeer groote moeilijkheden werden verwacht. Een tweede voorstel van de L.G.C. om n.1. geen ge royeerde of beboete leden eener vereeniging tot een andere plaatselijke vereeniging te laten toetreden of toe te staan op een andere veiling zijn producten tp presenteeren, werd algemeen als van zelfsprekend geacht. Na eenige discussie werd aangenomen hieraan streng de hand te houden, en elkaar met eventueele gevallen in kennis te stellen. Mede werd door de L.G.C. voorgesteld, alle. goede producten, die er voor in aanmerking komen, voor het U.C.B. te doen veilen. Uit de gevoerde discussie bleek, dat dit op dt andere veilingen ook geschiedt; alleen de L.G.C. laat dit door de aanvoerders ken baar maken, terwijl elders de regel geldt, dat eenige afwijking in een aangevoerde partij kenbaar moet worden gemaakt. Ten zeerste werd het betreurd, dal nog zeer vele aanvoerders partijen met geringe afwijking, door het verwijderen van enkele exemplaren r.ïet tot vol komen goede partijen maken, welke dan zeer goed het U.C.B.-merk kunnen drigen. Meerdere voorbeelden werden gegeven van den hoogeren prijs, welke ^gemaakt werd, door het afzon deren van slechts enkele kooien uit een partij. Reeds werd hierop door de v'eilingleiders herhaaldelijk de aandacht gevestigd. De agenda was hiermee afgewerkt. Bij de rond vraag werd door den heer S. de Boei de opmerking gemaakt of het besluit van den N.M.B tot verla ging van het kortingspercentage aan de handelaars niet in den Vierbond behandeld had moeten worden. De Voorzitter zette in het kort uiteen den gang van zaken betreffende de korting voor contante betaling, er op wijzende, dat later gestichte veilin gen zich noodgedwongen bij den toestand hebben neergelegd, doch dat reeds vaak de tegenzin daarin is gebleken, o.a. in een vergadering waarin getracht werd het algemeen afgeschaft te krijgen De N.M.B. heeft zich ook toen weer bij de mislukking neerge legd en achtte zich tot het genomen besluit gerech tigd. Van de zijde van Koophandel werd er op ge wezen, dat er toch een soort overeenkomst was aan gegaan, welke meening de voorzitter r.iet ten volle kan deelen. Door de h.h. Groen en Klant werd er op gewezen, dat dit toch een geheel interne zaak van een vei- lingsvereeniging is; voorts wees laatstgenoemde op het resultaat der vergadering met Koophandel ge houden, nl. dat toen aanvaard werd voorloopig de geldende korting nog een jaar te handhaven, doch dat dan in den loop des jaars van Koophandel een voor stel zou worden gedaan om tot een schikking te ko men. Spr. heeft de notulen even op nageslagen, waaruit bovenstaande juist bleek te zijn. Dit gaf den voorzitter aanleiding tot de opmerking dat de Vier bond dan nog steeds wacht op dit voorstel van Koophandel.' Nadat de discussie nog even was voortgezet, acht men het wenschelijk tot het einde der vergadering te komen, waarom door den voorzitter werd gevraagd tot sluiting te kunnen overgaan. Naar aanleiding eener vraag van den heer P. F. Slot, werd aangenomen een paar dagen per week vei ling te hquden van te velde goedgékeurde aardappe len. Hierna sluiting. De deelnemers aan het Ornithologisch Congres op excursie in „Gooilust" bij 's Graveland. Uc Czaar van Bulgarije in gesprek.

Schager Courant | 1930 | | pagina 19