Radioprogramma DE LANGEND1JKER GROENTENVEILINGEN. Bespuiting der vroege aardappelen tegen de aardappelziekte. Uit onze Omgeving. WINKEL W LERING EN kwestie had geroerd, tot slechts f 8 boete of 8 dagen ■werd veroordeeld. EHRET DIE FRAUEN, DIE IN DAS IRDISCHE LEBEN, HIMLISCHER ROSEN FLECHTEN UND WEBEN. Het is in een familie een penibele boel, als een huismoeder, die er goed uit ziet, 'n jonge zwager rijk is geworden. Kan zij het goed met hem vinden, maakt ze kans op 'n reuzepoppekast en is de verstandhouding minder vriendelijk, wordt ze getrakteerd op een watje kou met een kuurspit op haar permanente bobbykop, dat de dokter verplicht is heelkundig in te grijpen. Een dergelijke, niet benijdenswaardige liefkozing, ontving op 10 Mei de gezond en welgedaan uitziende jonge echtgenoote van den heer H. G. Jonk te Scher- merhorn, toen zij op het land bij den Schermerdtjk in een minder vriendelijk dispuut geraakte met den 28- jarigen tuinier Gerardus, een broeder van haar man, over de diensten, die zij ten huize van Gerard had ver richt als kraamverpleegster, waarvoor zij een belooning verwachtte. Die belooning ontving zij ook, doch niet in aangename artikelen, doch door een klap met een zware ijzeren pen, waaraan op dieet gestelde melkkoeien of padstieren, in een weide worden vastgezet. De toege brachte wonde werd door Dr. Heringa deskundig behan deld, doch tevens had dezs arts. toen zwager Gerard ter zake de ernstige mishandeling terecht stond, een certi ficaat ingezonden, waarin werd medegedeeld, dat de nerveuse verdachte niet altijd toerekeningsvatbaar kon worden geacht en van welk gewichtig document de ver dediger, mr. C. Bosman, dan ook ijverig gebruik maak te. Het gevolg was dan ook, dat de behandeling direct werd geschorst en de zaak werd verwezen naar den rechter-commissaris, voornamelijk tot een psychiatrisch onderzoek van den verdachte. BIJ HET LAATSTE NUMMER WERD HET SCHERM NEER- EN DE BEZOEKERS UIT-GELATEN. De laatste zaak was er weer een van labber de poe- pie en werd op de gebruikelijke wijze met gesloten deuren en buiten aanwezigheid van ongewenschte pot- tekijkers, baliekluivers en persklungels behandeld. Het betrof hier den 25-jarigen landbouwer Joh. B. uit Bo- venkarspel, die zich over zijn eigen gedrag echter met zooveel succes wist te schamen, dat hij nu tot een voorw. straf, 4 maanden met een proeftijd van 3 jaar en op te leggen bijz. voorwaarden, werd veroordeeld, tot voldoening ook van zijn verdediger, mr. Smal, met zuchten en gebeden, die niets had nagelaten om dit voor zijn cliënt zoo voordeelig resultaat te bereiken. Groote aanvoer van nieuwe aardappelen, doch bedenkelijk iage prijzen. Het succes op de tentoonstelling te Zurich. Reclame, nog stapelgroenten aangevoerd. Slech te prijzen voor bloemkool. Niet bevredi gend voor wortelen, Oploopende prijzen voor tomaten. We zitten dus weer aardig in de nieuwe-aardappelen- campagne. De veilingen publiceeren de maten der aan te voeren vroege aardappelen, waaruit mag worden gecon cludeerd, dat de volgende week de te veilen aardappe len gauw volgroeid zullen zijn. Was het tot de vorige week de meer zuidelijke streek, waaruit dit product werd aangevoerd, deze week kwamen er ook al heel wat Uit het meer noordelijke gelegen gedeelte en men kan aannemen, dat in de nu volgende week aan heide veilin gen groote hoeveelheden zullen worden aangevoerd. De uitkomsten zijn niet schitterend en de gang van zaken ls zelfs zoo, dat de toekomst naar nog ongunstiger re sultaten wijst. Toch laten de tuinders zich niet ontmoedigen. Uit de verslagen van de wereldtentoonstelling kon men althans lezen, dat de Nederlandsche tuinbouwer op de wereld tentoonstellingen het publiek verbaasd doet staan over zijn geleverde kwaliteit, zijn keurige verpakking en zijn voorbeeldige sorteering. Zoo meent hij het hart te kun nen veroveren van den buitenlandschen kooper en houdt hij hoog den naaon van de producten van den Neder- landschen tuinbouw. Een betrekkelijk groot kapitaal wordt op die wijze aan de reclame geofferd. Gesteund door de overheid in deze hoopt hij dit met tiendubbele rente terug te ontvangen. Helaas, was daar de afgeloopen week nog weinig van te bespeuren. De aanvoer aan de veilingen stond in het teeken der vroege aardappelen uit het zuidelijk deel van dit tuinbouwcentrum, dat de nieuwe aardappels werden aangevoerd, deze week kwamen er ook al heel wat uit het meer noordelijk gedeelte. Met de prijzen liep het intusschen niet naar wensch. Werd in het begin der week aan de veiling der L.G.C. nog f 1213.50 voor groote Schotsohe muizen betaald, den volgenden dag was deze prijs al met f 3 a f 4 gezakt; deze terugslag zette zich in de daarop volgende dagen nog vöort. De klachten, die uiting geven aan de stemming, waar- In land- en tuinbouwers verkeeren, verstommen dan ook nog niet. Sprekende over de verschillende middelen tot verbetering in den toestand lazen we deze week een protestuiting en opwekking in dezen trant: Als hij, de Nederlandsche tuinbouwer, eens wilde gaan beseffen, hoe enorm sterk hij zou staan, met een goed aaneengesloten organisatie, die zoo noodig ook eens een algemeens boerenstaking zou kunnen afkondigen, al was dit maar voor 24 uur, dan zou men in Den Haag wel eens een weinig meer rekening met den boerenstand gaan houden. Dan zou de boerenorganisatie niet eens behoeven te vragen om vex-mindering van onrechtmatig opgelegde lasten, ze zou dit eenvoudig gaan eischen. Er zou niet langer worden gezocht naar kleine middelen om de boeren zoet te houden, men zou gaan zoeken naar groote middelen en zou die zeker ook wel vinden. Wij moeten afstand doen van onze bescheidenheid, van on zen trots, en van onze vex-beelding, om meer te willen zijn dan een gewone arbeider. We zijn thans zeker de slechtst betaalde arbeider uit onze Nederlandsche sa menleving. We zien dagelijks, dat zelfs de meer ont wikkelden, die gebruik hebben gemaakt van onze vele en met gemeenschapskapitaal betaalde onderwijsinstellin gen, hun meerdere kennis gebruiken om zich, ten koste van de minder ontwikkelden, een gemakkelijk en goed betaald bestaan te vei-zekeren, dank zij hun vakbonden en broederschappen. Hoewel dit alles niet vrij van over drijving is, teekent het in voldoende mate de stemming, dich zich van land- en tuinbouwers heeft meester ge maakt. Ambtenaren en georganiseerde arbeiders zijn hun nachtmerrie; alleen is het jammer, voor boven staande redeneering, dat, als de land- en tuinbouwers zelf ambtenaren aanstellen, de salarissen niet onderdoen voor die in overheidsdienst, ondanks het feit dat er tal loos vele sollicitanten zijn. Buiten verwachting waren deze week nog stapelpro ducten aan de veiling te Nooi'dscharwoude. Het waren uien en Deensche witte kool. De uien brachten f 1.10 tot f 1.60 per 100 K.G. op, de Deensche kool f 0.60 f 1.10. Het wordt nu heusch tyd, dat deze producten van de veiling verdwijnen. De hoeveelheid aangevoerde boswortelen was wat grooter dan verleden week. Ze moesten worden aange voerd in bossen van 40 stuks. Aan de veiling te Noord- scharwoudc werd f 5.80 betaald, aan de Broeker veiling f 6.509,10. Voor dezen tijd is dit geen hooge prijs. Het vorige jaar noteerden ze in dezelfde week f 714.30. Do aanvoer van bloemkool was ook wat toegenomen, doch de helft van deze groente, die een Europeesche vermaardheid heeft gehad, is zoo riskant vanwege de draaihartigheid, dat een groot deel der bouwers niet meer aan een intensieve teelt begint. De prijzen waren buitengewoon slecht: voor eerste soort werd van f 3.20 f 6.90 betaald; tweede soort bracht f 1.302.90 op. Als men bedenkt, dat in de overeenkomstige week van ver leden jaar vdor eerste soort f 30f 37 werd betaald en tweede soort f 1822 opbracht, dan behoeft het geen commentaar, dat de uitkomst zeer slecht is. Natuurlijk waren het de vroege aardappelen, die het meest in de belangstelling deelden. Met de prijzen liep het echter in zeer ongunstige richting. Kon Dinsdag aan de Broeker veiling nog f 121.50 voor groote worden gemaakt, Woensdag was de prijs al f 4 gezakt, welke verlaging zich iedercn dag voortzette en Zaterdag tot op f 5 a f 7.30 was teruggeloopen. Met de drielingen ging het denzelfden kant uit: Dinsdag brachten ze f 8.209.70 op, Zaterdag was de prijs f 2.405. En met de kleine ging het in nog sterkere mate naar beneden: bij het begin der -freek f 4.406.50, op het eind f 0.40 f 1. Aan de veiling van den Noordermarktbond waren de prijzen voor alle soorten nog f 0.50 a f 1 lager. Als men bedenkt, hoe ongunstig de uitkomsten van de vroege-aardappelenteelt verleden jaar waren, dan ziet het er bij deze prijzen voor dit jaar niet beter uit, integendeel eerder slechter. In de week van 17 Juni tot 22 Juni lagen in 1929 de prijzen nog tusschen f 11.20 en f 16.20, met een kleine afwijking daar beneden. Toen waren de prijzen dus aanmerkelijk hooger, ofschoon men reeds een week verder gevorderd was. Zelfs op het eind van Juni waren de prijzen nog beter d*' de hui dige. De aanvoer aan de Broeker veiling beliep deze week al ruim 37 spoorwagens, aan die te Noordschar- woude 5. Beter liep het met de tomaten. Ofschoon de prijzen niet zoo hoog zijn als verleden jaar, toen ze abnor maal hoog waren, kan men toch spreken van bevre digende prijzen. Dat ze zelfs hooger waren dan verleden jaar is een moedgevend teeken. Aanvankelijk werd A- kwaliteit verkocht voor f 36; met sprongen van enkele guldens liepen ze echter eiken dag omhoog, zoodat Zaterdag niet minder dan f 58.1058.60 werd betaald. Hetzelfde verloop had de markt voor B-kwaliteit, die van f 35.10 op Maandag tot f 56.70 op Zaterdag steeg. Voor C. betaalde men op genoemde dagen f 34.20 en f 56.80 en voor CC f 16.10 en f 25.20. De aanvoer was groot n.1, 62000 K.G. Jammer dat niet meerderen van deze goede prijzen profiteeren. Het eigenlijke Langen- dijk heeft nog weinig kassenteelt. Het meeste komt uit St. Pancras, terwijl ook in Heerhugowaard de glas cultuur aardig begint toe te nemen. Met belangstelling wordt in tuinderskringen het ver dere verloop van de zomercampagne tegemoet gezien. ONZE JEUOD. (Life, New-York). Waarom gilt de radio toch altijd zoo, Jantje U drukt zich niet correct uit, moeder, maar als u het graag weten wilt, zal ik trachten het u duidelijk te maken. Wat u gillen noemt, wordt in werkelijkheid veroorzaakt door een combinatie van een te hooge spanning in den gloeistroom der lamp met een te hooge Volt-spanning in de anodebatterij, vergezeld van een te geringe mate van terugkoppeling in den variometer, terwijl de fijnregelaar van den seriecondensator tusschen de antenne en de primaire wikkeling niet op de correcte phase is ingesteld. DONDERDAG 19 JUNI 1930. Hilversum (1071 M., van 12.00—6.00 298 M.) A.V.R.O.: 10.0010.15 Tijdsein en Morgenwijding, 12.00 2.00 Middagmuziek door AVRO-Kwlntet, 2.002.30 Cau serie voor dames. 2.303.00 Uitzending van de Ope- nings-Plechtigheid van de „Zevenmijls", Electrlciteits- Tentoonstelling in Enschede; 3.004.00 Gramofoonmu- ziek, 4.00ö.OO Zlekenuurtje door Mevr. Ant. van Dijk, 5.30 Vooravondconcert door het AVRO-Octet, 6.00 Tijd sein, 6.30 Vaz Dias: Koersen, 7.157.45 Gramofoonmu- ziek, 7.458.15 Causerie door Herman Rutters over Wagner's „Siegfried"; 8.15 Aansluiting van den Stads schouwburg te Amsterdam. Uitzending van de tweede en derde acte van de Opera „Siegfried"; in de rustpoos Gramofoonmuziek en Persberichten Vaz Dias, Na af loop: Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) N.C.R.V.: 8.159.30 Tijdsein en Morgenconcert, 10.00 10.30 Zang door het Dameskoortje der Korte Zieken dienster^ 10.3011.00 Korte Ziekendienst. 110011.30 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. J. C. M. Doyen; 11.3012.30 Uurtje voor de landbouwers, 12.0012.15 Po litieberichten, 12.302.00 Tijdsein en Middagconcert, 2.45 3.45 Cursus Fraaie Handwerken te geven door Mej. G. Ably, 4.005.00 Zlekenuurtje, 5.005.45 Gramofoon muziek, 5.456,45 Orgelconcert te geven door den heer Jan Coljee, 6.45—7.15 Spreker: R. Groeneveld. Onder werp: „Beschouwingen in het algemeen belang der Aardappelmeelindustrle"; 7.157.45 Spreker: P. A. v. Aggelen. Onderwerp: „Geldzorgen en Woekeraars" (II); 7.458,00 Politieberichten en Tijdsein, 8.0010.00 Uit zending eener Verlossings-Samenkomst der vereenigde Korpsen van het Leger des Heils te Groningen, 10.00 10.10 Persberichten Vaz Dias, 10.1011.00 Gramofoon muziek. H.M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, rijn met de Batavier V Maandagmiddag van Rot terdam naar Noorwegen vertrokken. Staande op het dek wuift H. M. de menigte toe. Nu het loof der vroege aardappelen zich vroeg en rijkelijk heeft ontwikkeld, moet ernstig rekening ge houden worden met de kans op het optreden van de aardappelziekte, als de weersomstandigheden daarvoor gunstig zullen worden (waarvoor waarschuwingen door het Koninklijk Meteoi-ologisch Instituut te De Bilt per radio en met het dagelijksche weerbericht verspreid zullen worden). De zeer ernstige schade, die de aardappelziekte aan het vroege aardappelgewas kan toebrengen, moet alle telers van vroege aardappelen ernstig doen overwegen in hoeverre de bestrijding van deze ziekte in hun te veld staand gewas noodig en rendabel geacht kan wor den. Dit is ongetwijfeld het geval voor die perceelen, die om welke redenen dan ook lang te velde zullen blijven staan, d.w.z. gedurende de maand Juli en soms nog langex1. Zoolang het weer droog blijft, behoeft er voor het optreden der ziekte weinig vrees te bestaan, hoewel men, hoe verder men in het seizoen komt, steeds meer op uitbreken der ziekte verdacht moet zijn. Maar als er een vochtige en warme periode intreedt, als het loof, zooals nu het geval is, reeds eenlgszins rijp en zwaar ontwikkeld is, kan de ziekte in zeer korten tijd ernstige afmetingen aannemen en den oogst in hooge mate schaden. Een beslist advies om over te gaan tot het uitvoeren van een bespuiting met 2% Bourgondische pap (d. w.z. 2Vi z.g. pappoeder op- 100 L. water of IVz K.G. fijn kopervitriool en K.G. sodex op 100 L. water als men het poeder zelf bereidt, of met 1^4 Bordeauxsche pap, (d.w.z. 1 Vz K.G. kopervitriool en 1 K.G. onge- bluschte kalk op 100 L. water), het aangewezen be strijdingsmiddel tegen de aardappelziekte kan dus niet gegeven worden, daar de uitvoering van omstandigheden afhangt. Ter voorkoming van ernstige schade kan ech ter aan alle telers van vroege aardappelen wel de raad geven worden zich gereed te houden om de bespuiting uit te voeren, als de omstandigheden voor het optre den de ziekte in hun nog te veld staarid gewas gunstig worden of als de ziekte bij warm en vochtig weer reeds opgetreden is en er dus gevaar voor ernstig voortwoe keren van het kwaad, bestaat, met alle geldelijke na- deelen, daaraan verbonden. Uitdrukkelijk wordt erop gewezen, dat als men een maal tot bespuiting is overgegaan, het noodig is daar mede voort te gaan ongeveer eenmaal in de 14 dagen, totdat het gewas gerooid wordt. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen en door de plaatselijke ambtenaren van dien Dienst. Maandagavond vergaderde de Afd. Winkel van Volks onderwijs, ten huize van den heer R. Laan. Na opening door den Voorzitter, worden de notulen der vorige vergadering door den secretaris gelezen, wel ke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken, welke van belang zijn voor de ledenvergadering zijn er niet. Door den heer Jn. Dekker wordt namens de commissie voor het nazien van de rekening van den penningmees ter, verslag uitgebracht. Rekening en bescheiden over het afgeloopen jaar zijn onderzocht en in orde bevonden en de commissie stelt voor, de rekening goed te keuren, in ontvangst op f 662.77, in uitgaaf f 658.batig saldo f 4.77. Het jaar met pl.m. f 50 batig saldo begonnen, eindigt met een saldo van f 4.77. Uitvoerig worden de redenen hiervan besproken en het blijkt, dat het ledental regelmatig terugloopt en in gelijken tred daarmede de inkomsten, hetgeen uit het volgende blijkt: 1924 leden 116 bijdragen 64 is 180, inkomsten f 297.50 1925 leden 147 bijdragen 105 is 252, inkomsten f 392. 1926 leden 135 bijdragen 89 is 230, inkomsten f 355.20 1927 leden 131 bijdragen 71 is 209, inkomsten f 328.20 1928 leden 122 bijdragen 61 is 181, inkomsten f 300.40 1929 leden 112 bijdragen 58 is 167, inkomsten f 280.90 1930 leden 108 bijdragen 60 is 164, inkomsten f 270.50 De kosten per kind gingen daarentegen naar boven en wel 1924: f 2.44; 1925: f 2.35; 1926: f 2.40; 1927: f 2.23; 1928: f 2.34; 1929: f 2.52. In 1929 was het aantal kinderen veel grooter, vooral voor Amsterdam. Er zal Intensief moeten worden ge werkt om het ledental weer op te voeren, en het is een verblijdend verschijnsel, dat staande deze vergadering reeds 8 nieuwe leden zijn opgegeven. Dat er meerdere volgen. De rekening wordt vervolgens overeenkomstig het advies der commissie goedgekeurd en den penningmees ter bedankt voor zijn beheer, en de commissie voor haar onderzoek. Rekening schoolspaarbank Winkel. Namens de commissie wordt door den heer C. Amels verslag uitgebracht: op 1 Januari 1929 aanwezig f 454.t2 inleg 1929 f 165.13, tezamen f 619.55, terugbetaald f 54.73, blijft f 564.82, gekweekte rente f 18.42, aanwezig op 1 Jan. 1930 f 583.24. Spaarders 43. Deze rekening wordt eveneens goedgekeurd en be heerder en commissie bedankt. Bij het behandelen dezer rekening, wordt er door het hoofd der school te Lutjewinkel op gewezen, dat er ver warring dreigt te ontstaan bij vertrek van kinderen van Winkel naar Lutjewinkel en omgekeerd, deze sparen wel door, doch de hoofdsom blijft in de school waar ze vandaan komen. Het wordt gewenscht geacht ook bij verhuizing in de gemeente het geheele bedrag op te ne men en over te storten. De schoolspaarbank van Lutjewinkel kan wegens af wezigheid der commissie niet vastgesteld worden. iHet bestuur stelt voor de schoolreisjes weer te doen plaats hebben als vorige jaren n.1.: 23 Juli a.s, klasse 3 en 4 naar Bergen en Egmond; 24 Juli a.s. klasse 5 naar IJmuiden; 25 Juli klasse 6 en 7 naar Amsterdam. Voor Amsterdam zal getracht worden een boot van de Mij. Nederland te mogen bezichtigen. De begrooting 1930 laat wel toe dat de schoolfeesten op dezelfde wijze plaats hebben, en voor Amsterdam artis en aquarium op het programma blijft en daarnaast een boot bezichtigen of een rondvaart. Bij de rondvraag wordt door den heer Vries de wréag gesteld, of het geoorloofd is, wanneer een Ambtenaar Vacantie krijgt op andere, tijden als de schoolvacantie zijn schoolgaande kinderen mede te nemen,: Het beoor- deelen daarvan wordt geacht te behooren tyij het betrok ken hoofd der school. Niets meer aan de orde zijnde, wordt xle vergadering gesloten en aangekondigd, dat binnenkort in alle dea len de gemeente huisbezoek zal worden gedaan, voor het werven van leden en het bestuur) hoopt dan een goede oogst te mogen hebben, want ett: zijn er nog vele die van verre blijven, en tooh het weri* van Volksonder wijs verdient gesteund te worden, wilj men zoo kunnen blijven voortgaan. Dat allen kome. i Zaterdagmiddag hield „Bouwatf' een excursie naar het gedeelte afsluitdijk nabij d<én Oever, onder lei ding van een harer leeraren, rtif, den heer L. Poort man. Per Directieboot „Snip"; werd om twee uur afgevaren, met als eerste aanlegplaats hel eind van het. in aanbouw zijnde dijksgedieelte nabij de Vlieter. Eerst werd een kort resuraft gegeven aan de hand van een teekening, waarbij iHi korte trekken wenl verklaard hoe de samenstelling van den dijk is, wel ke functies alles te vervullen Jnèeft en op welke wijze de bouw plaats heeft. De bouTw bestaat ir.- hoofdzaak uit een keileemdam, waar, achter een lichaam van zand. Beide gedeelten wor den in twee gedeelten tot stand gebracht. De keileert-idam wordt eerst zoo hoog mogelijk opgestort en daarna het zand, hetwelk ge schiedtmet onder]ossers. Vervolgens wordt de dam hoven water gebracht dooi een grijperkraan. De grij per bevat telkens 2'A M3. keileem en kan ongeveer 90 grijpers per uur doen en verwerkt per week ongeveer 25000 M3. Een eind achter 'deze kraan komt weer een andere met een langeren ,orm, die den dam weer wat hooger brengt. De cijfer daarvan zijn resp. \'V* M3. 60 per uur, of rond 10000\M3. per week. Geheel achteraan komt een transporteer met een arm van 42 M. lengte en een 1 M. breede transportband, dio de keileemdam tot op volle hoogtev zijnde 2.25 M. -r N.A.P. brengt, met een capaciteit vian rond 5000 M3. per week. v Intusschen wordt door een tweetal .perswerktuigen het zand achter den keileemdam geperst. Vóórop een met eer» perspijp van 0.60 M. wijdüe en achter de hand een met 0.50 M. wijdte. Het zand wordt in elevatorbakken aangevoerd, wordt door', den pers zuiger verdund met 75 water en wordt, zoo in vloeibaren toestand in het dijkslichaam gcpvgrst. Het zand bezinkt op het stort, terwijl het wateu in zee wordt afgevoerd door middel van een walterover- loopkist.. De keileem wordt uit zee gebaggerd*, waar voor een 3-tal molens op zee ligger.' met een temmer- inhoud van 6 7 honderd liter, die per weeA elk 25 k 30000 M3. kunnen baggeren. Voor het zaï^d lig gen twee groote en een kleine zandzuiger o,n zee, waarvan de grootste het zand tot 25 M. diept e op zuigt met een capaciteit van rond 30000 M3. per week. Zoo van het uiteinde naar het begin loopende w er- den de overige onderdeelen van het werk, als kraag- stukken, perkoenpalenrij met plank, krammat, stae n- glooiing van bazaltzuilen en bloksteen, riolceriiAg, straatweg in keperverbanrl enz., bekeken en dor. ir der; heer Poortman toegelicht. Dat het werk door de M.U.Z. flink wordt aange pakt blijkt wel uit de snelle vorderingen die ge maakt worden, waarbij nog te kampen is met weer, wind en storm. Hoeveel keileem en zand er per M. lengte dijk ingaat, hangt af van de diepte van den zeebodem, die afgewisseld van 2 tot 0 M., doch glo baal genoemd: 10Ó M3. stortkeileem, 75 M3. kraar.'kei- leem, 175 >13. stortzand en 400 >13. perszand. Binnen enkele weken zal worden begonnen met het nog open gedeelte tusschen den sltrisput en den in 1029 gemaakten 100 M. dijk, hetwelk nog 700 M., waarvoor reeds een dam onder water is aangestoft, zoodat dus einde 1930 ongeveer 3700 M. lengte dijk gereed zal zijn. Na afloop van deze bezichtiging werd gevaren naar het gemaal De Leemajis, om de drooggevallen gron den in den Wieringermeer in oogenschouw te ne men, waarna de terugreis aanvaard werd. Deze- leerzame middag had een prettig verloop en was tevens een waar pleiziertochtje op het nogal onstui mige water. De werkzaamheden voor de groote nieuwe Maav brug te Maastricht vor deren snel. Een over zicht van het werk.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7