Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Predikbeurten. Uit onze Omgeving. LANGEND IJK Z IJ P E W1ER1NGEN ANNA PAULOWNA Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Geheimzinnige moord te New York. Slecht weer in Engeland. Zware ontploffing bij Luik. 2000 kinderen in onmacht. Verschrikkelijk voorval in een krankzinnigengesticht. Zitting van Dinsdag 17 Juni 1930. DEZE HONORABELE VERDACHTE WORDT TEE- DERLIJK IN DE BESCHERMENDE ARMEN VAN VADER STAAT GELEGD. Aangezocht van eerbiedwaardige zijde, in den ver volge bij de behandeling der rechtzaken wat meer ernst te betrachten, baasten wij ons aan dit sympa thieke verzoek te voldoen. De eerste zondaarsbank houder van dezen vruchtbaren zitting werd onder de ontroerende klanken van Ghopin's indrukwekken de marchc funébre door een rijksveldwachter en bleek dezen eersteling te zijn 'n klein, oud kaal en sehriebölig mannetje, Joh. v. d. M„ welke ouderling ziel» te Alkmaar op 15 Januari een doos toiletzeep •uit den winkel van den heer Eilorman uit de Hekel- straat had toegeëigend. Aangezien mijnheer Hannes, 'n zwervend nego- ciant en permanenten gast in Volkslogeanenten de goede gaven van Bachus geenszins versmaad, was hij, inclusief doos zeep op het politiebureau terecht gekomen, alwaar de heer Eilerman in het bezit van zijn zeep en de beer v. d. M. ter ontnuchtering in arrest werd gesteld. Op 18 Maart kwam deze zaak reeds aan de orde, doch werd op verzoek van Mr. Dirk Sluis, zijn geheel belangeloozcn verdediger, (want dergelijke zeepcliënten vragen wel tijd, doch brengen geen geld), die den ouden drankminnendon zwerver gaarne van de straat wilde hebben, uitge steld voor een nader geestelijk onderzoek. Thans echter lmd dc goede mr. Sluis zijn protégé glad en was welgemoed de Zijpe ingetrokken, ten einde een paar dikke polderboeren te massceren. Daardoor ontstond een stagnatie en werd de verdere behande ling verdaagd tot het uur waarop de geachte verde diger weer present kon zijn. Mr. Sluis, dc populaire Alkmaarder, was dan ook \s middags prompt aanwezig, natuurlijk beleefd zijn excuses biedend voor zijn uit verstrooidheid geboren nalatigheid. Maar Mr. Sluis kan bij het college een gebeele pottebakkerij breken, had dus niet de tra- «litioneele terechtwijzing in ontvangst te nemen, doch word door Mr. Ledcboer zelfs vriendelijk lachend verwelkomd. Over het lot van den 01-jarigen pensiongast zal nu wel spoedig heslist worden. Do Officier was ten volle tot medewerking bereid en vorderde 1 maand, die door aftrek van weer 1 maand, als afgebromd kon worden beschouwd. Voorts moest oude Hannes ter beschikking der regeering worden gesteld en onder gebracht, in een psychopaten asyl, 'n soort toevluchts oord voor zondaars tegen het wetboek van straf recht, die niet, ten volle voor hun wandaden verant woordelijk gesteld kunnen worden. Mr. Sluis was over dit requisitoir in de wolken, maar dc oude heer, die nog niets van zijn tongvaar digheid heeft verloren, mocht ook een woordje mee spreken en gaf te- kennen, dat hij zich wel met het voorstel kon vereenigen, mits zijn verblijf in het psychopaten-hotel niet te lang duurde, want hij was een overtuigd liefhebber van de vrije natuur. De pre sident stelde hem echter ton dien aanzien gerust. HARTSTOCHTELIJKE VERZAMELAAR VAN RADIO-TOESTELLEN. Nieuwe uitvindingen scheppen nieuwe misdrijven. We zien het aan de rijwiel- en autodiefstallen en de hypo these wordt nader bevestigd door wederrechtelijke toe- eigening van radio-toestellen. Als een sterk staaltje van deze moderne klcptomanie mocht wel worden aan gerekend de kaasmaker Klaas K. uit Wijdenes, die In 't voorjaar 1930 de ietwat zonderlinge liefhebberij beoefen de, om er 's nachts, terwijl zijn goede vrouw de slaap des onschulds sliep, er op uit te gaan om radiotoestel len en onderdeden te stelen. Hij schroomde zich dan niet, om zich tot den winkel toegang te verschaffen door het verbrijzelen van een etalageruit. Zoo bracht hij in den nacht van 17 Januari een visite bij den heer Kleij te Bovenkarspal, alwaar hij een loudspeaker ter waarde van f 65 meeflikte. Donzelfden nacht bakte hij zoo'n bruin broodje bij den heer J. Kunst te Hoogkarspel, die ongevraagd een radio-toestel moest afstaan en eenige dagen later was de garagehouder A. Houter te Venhuizen de gelukkige, die zich van een compleet Tadio-toestel beroofd zag. Dit is slechts een greep uit enkelen, doch daar de heer Officier hiermede genoegen nam In zijn dagvaarding, meenen ook wij hiermede te kunnen volstaan. Do exentrieke kaasmaker kon echter niet altijd zijn rare stokpaardje berijden en werd ten slotte tot opluchting der ontstelde radio-handelaars en de geheele buurt, opgespoord en voorlooplg achter slot en grendel gezet. Dinsdag maakte de heer Klaas K., onder de gebruikelijke begeleiding zijn entrée de salon, terwijl in de zaal schilderachtig waren geëtaleerd de radio-toestellen. Inmiddels door onoordeelkundige em- balage na de Inbeslagneming tot gerechvaardigde ont stemming der eigenaars, grondig bedorven en waarde loos gemaakt. Wat den heer K. betreft, deze beweerde geen ver klaring van zijn zonderlinge- manier te kunnen geven. Evenwel scheen een zielkundig onderzoek te hebben uitgemaakt, dat verdachte volkomen toerekeningsvat baar was. De Officier toonde zich dan ook niet bijzon der barmhartig voor den kaasmaker, die voor hem uit het crimineel archief geen onbekende was. Althans werd gevorderd 1 jaar en 6 maanden geiv., tot ont zetting van den verdediger. Mr. de Groot, die niet nalaat krachtig te werken op het gemoed van het Col lege. door de brave, zich van niets bewuste vrouw van verdachte 'op den voorgrond te plaatsen. Deze goede ziel had zich bereid verklaard al haar krachten te zullen Inspannen haar man in het rechte spoor te houden en misschien dat deze noodkreet van een liefhebbende echtgenoote de rechtbank aanleiding geeft haar te steunen en mooie offervaardigheid te beloonen door het opleggen van een voorwaardelijke straf. Een hoop gevend succes is ten dien aanzien al be reikt. doordat de Rechtbank n& het krachtig pleidooi van verdediger, de zaak schorste en de stukken zal stellen in handen van den rechter-commlssaris tot het houden van een nieuw onderzoek, DE HEER OFFICIER, AAN 'T EIND VAN ZIJN LATIJNTJE, HAD GEEN TABAK MEER VAN DAT GIJNTJE! Reeds meermalen had op 't programma een nummer gepronkt, dat niet uitgevoerd kon worden wegens ont stentenis der artlsten. Het betrof een vechtpartijtje, dat in den loop van het vorige jaar had plaas gehad in een danslokaal te Alkmaar tusschen twee poonenmeppers uit Egmond aan Zee. Het was echter niet mogelijk de verdachte Hubert P., evenmin den mishandelde Jaap Prins, omdat de heeren steeds op zee vertoeven, In de rechtzaal te krijgen, dus gaf de officier er nu langer de brui van en requireerde vrijspraak. ZE VSGEN'ALLEMAAL MET DE SPONS VAN I3LANUS. Dn heer Salomon N., destijds autobezittend koop man te Amsterdam, had op 21 Nov. te Alkmaar op tien hoek N.L. SingelHeilooërbrug, omdat hij met fijn kar links van den weg reed, een rechts den hoek om fietsende naaister van de sokjes gereden. Meneer K stond, toen het met de schadergeling niet vlotte, voor der: kantonrechter terecht en werd veroordeeld tot f25 boete cn f25 schadevergoeding, waarmede mijnheer geen genoegen nam cn in hooger beroep kwam. De film werd nu nog eens opgevoerd en bleek papa Salomon intusschen failliet en in minder goede conditie te zijn geraakt. Hij beweerde althans, toen opnieuw f25 boete werd gevorderd, dit bedrag r.iet meer te kunnen afdokken, zoodat er van de scha devergoeding aan de juffrouw, die toch al zoo lang zamerhand van f 100 tot 20 piek was afgezakt, wel heelemaal niets terecht zal komen. ZONDAG 22 JUNI 1930. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagcn, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Dirkshorn, geen Samenkomst. Wieringerwaard, voorm. 10% uur, Ds. Damsté. Huisduinen, geen dienst, wegens vacature. Julianadorp, geen dienst. Den Oever, voorm. 10 uur, de heer Frank. Hippolytushoef, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. Oosterland, nam. 2% uur, Ds Van Beek. Winkel, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Burgcrbrug, geen dienst. St.-Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Sohageëbrug, voorm. 10 uur,' Ds. Witkop. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Ven Loon. Warmcnhuizen, geen dienst. Oudkarspel, voorm. 10% uur, Ds. Zillinger Molenaar. Nieuwe Nledorp, nam. 8 uur, Ds. Zillinger Molerfaar. Oude Niedorp, geen dienst. Hoogwoud, geen dienst. Heerhugowaard en Veenhuizen, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE te: Breezand, voorm. 10 uur, do heer Boon. Hippolytushoef. voorm. 10 uur. de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2% uur, Preeklezen. Den Oever, voorm. 10 uur, Dienst Nam. 3 uur, Dienst. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, geen dienBt. THE STAR OF HOPE MISSION. Callantsoog, voorm. 10% uur, de heer Sevensma, van Amsterdam. De molens bij het Oudorper poldertje langs den Hoorn- schen weg, zullen, naar we vernemen, gesloopt worden Voor hen. die oog hebben voor het typisohe van het oud-Hollandsche landschap, Is dit zeer Jammer. We vernamen, dat de maatregel, de aardappelen in manden en kisten aan te voeren, uitstekend bevalt De prijzen voor de op deze wijze verpakte aardappelen, zijn ook hooger. Deze drukke streek is een parkeerterrein rijk gewor den. Bij het nieuwe gebouw der L.G.C., In de onmid dellijke nabijheid van de drukke groenteveiling, heeft de heer Weder een dergelijk terrein laten inrichten. Bij de groote drukte met auto's en andere voertuigen, en In aanmerking genomen de toch al nauwe straat, waar anders vele auto's gestationneerd werden, is dit een groote verbetering. Aan beide groenteveilingen zal een tweetal dagen per week gelegenheid worden gegeven voor het veilen van goedgekeurde aardappelen. We vernemen, dat hier enkele warenhuizen zullen wor den gebouwd. De goede resultaten met de glascultuur zal hier wel de aanleiding zijn. ST. MAARTENSBRUG. Onder genot van prachtig zomerweer vierden de kin deren van de laagste klassen Dinsdag hun schoolfeest. De groote, en voor dit doel zeer geschikte Langendy- ker autobus van de fa. Kok en Tuinman, benevens een viertal particuliere auto's waren op tijd bij de afritplaats der school present, om het jonge goedje te herbergen. Nadat het hoofd der school, de heer van der Beidt con trole had gehouden, was het: instappen jongens, en werd het sein tot vertrek gegeven. Een paar flinke stoo- ten op de hoorn, een handgewuif en hoerageroep en toen zette de stoet zich in beweging, nagestaard door velen, die getuige wilden zijn bij de afrit van het jonge volkje Ditmaal werd een bezoek gebracht aan Schoori, Ber gen en Bergen aan Zee, benevens de Hertenkamp te Alkmaar. Zoowel in den speeltuin als op het strand en de duinen hebben de kinderen zich naar hartelust ver maakt. Natuurlijk was er door de damesbegeleiders en de commissie gezorgd dat er voldoende heerlijk gesmeerde krentebroodjes en andere versnaperingen in voorraad waren, zoodat het mondgrage volkje ook in dit opzicht meer dan tevreden kon worden gesteld. Moe gespeeld en zwart als de brand kwamen de rak kers behouden en wel en op tijd aan de brug. En, naar ons nog hedenmorgen werd verzekerd, van een der ge leiders, hebben de kinderen zich uitstekend gedragen. Prachtig jongens, dat belooft voor het volgend jaar weer een mooi reisje. Wy willen dit verslagje niet eindigen zonder een woord van hartelijken dank te brengen aan de dames en heeren begeleiders, voor al hun goede zorgen aan de jeugd besteed, aan de personen die geheel belange loos hun auto beschikbaar stelden en verder aan allen, die hebben medegewerkt den kinderen dit heerlijk genot te verschaffen. Do gymnastiekvereeniging „Wieringen" alhier zal a.s. Zondag 22 Juni deelnemen aan de gymnastiekwedstrijden te Den Helder, van de Turnkring H.N.K. In totaal zullen ongeveer 700 turnsters en turners aan dezen wedstrijd deelnemen DEN OEVER. Dinsdagavond werd een voetbalwedstrijd gehouden door Flevoen M.U.Z. I, die ten voordeele van M.U.Z. I eindigde. Woensdagmiddag kwam er hoog bezoek bij de Zuider zeewerken. Ongeveer 2 uur arriveerde een boot, die spe ciaal ter beschikking was gesteld in de haven. Het bleek namelijk dat ongeveer 50 leden der Tweede Kamer der Statcn-Generaal het werk met een bezoek kwamen ver eeren. Zij werden door de directie van de sluisbouwwer- ken rondgeleid, en alles werd met veel belangstelling be keken. Niet alleen op Wieringen, maar ook op Breezand en Cornwerderzand zijn de heeren geweest. Voor rekening van den heer M. J. Rozenbroek zal aan den Nieuweweg een bloembollenschuur worden gebouwd. De heeren Doedens en Schilder, aannemers te 't Zand, zijn met den bouw belast. Naar wy vernemen zal in deze gemeente de herkeuring van trekhonden op Dinsdag 24 Juni. v.m. 8.30 uur, voor het raadhuis, plaats hebben. Politie. Verloren: een glas van een autolantaarn. Door den Minister van Financiën Is het by beschikking van 14 Mei j.1. verleende voorschot voor drie plaatsjes ingevolge de landarbeiderswet groot f 9650, thans ver hoogd tot f 9750. Dit betreft de aanvragen van R. Koop man, J. Nuij en M. J. Geense. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Johanna, dochter van D. Boerman en van M. J. Grln; Petrus Hendricus Franciscus, zoon van J. A. Roosen en van P. C. Rotteveel; Maria Catharina Margaretha Anna, dochter van P. J. Komen en van A. E. Oetelmans; Guurtje Jacoba, dochter van T. Korver en van A. P. Molenaar; Geertruida Wilhelmina Cornelia, dochter van A. C. van der Vlugt en van T. H. Bosman. Liefdadigheid. Het is een bekend verschynsel, dat mensöhen van naam en vooral millionnairs overstroomd worden met brieven, waarin flnancieele hulp gevraagd wordt Film sterren hebben; ook in hevige mate van dit euvel te lijden en zoo vertelde Lon Chaney laatst, dat hy, by de uitgebreide post van één dag, o.a. aanvragen kreeg om geldeiyke ondersteuing van niet minder dan zeven menschen. Merkwaardig is echter de motiveering van de verschillende briefschrijvers. Een was er, die een beroep op Chaney deed, aange zien zyn vrouw zoo gaarne een piano wilde koopen, een andere wilde geld om een bonthandel te kunnen beginnen, nummer drie wenschte een jazzband te orga- niseeren, weer een andere had zoo erg een auto noodig, twee dames vroegen om geld voor een nieuwe garde robe, maar de eerlykste was degene, die vroeg „of meneer Chaney niet wat over had voor een man, die een baantje zocht. „Wanneer U my iets zoudt willen zenden, zoo schreef deze meneer, dan ben ik tenminste een tydlang verschoond van het vervelende werk... om een baantje te zoeken. De geschiedenis verhaalt niet, of Chaney iets terug schreef, maar erg veel kans op ondersteuning zal deze laatste requestrant wel niet gehad hebben. De anderen trouwens evenmin. KERMIS. Over de opvoering van het tooneelspel „Mevrouw Fraser" door het Tooneelgezelschap van Louis Saalborn, dat, zooals reeds gemeld, Dinsdag van kermis in het Noordhollandsch Koffiehuis gaat, le zen wij de volgende beoordeelingen: Telegraaf 17 Febr. 1930: Al met al: een sympa thiek en boeiend en vooral een gezond stuk, met twee uitnemende hoofdfiguren: Magda Janssens en Louis Chrispijn Jr. Handelsblad, 16 Febr. 1930: Dat Magda Janssens van de rol der eerste mevrouw Fraser een voortref felijke creatie geeft, behoeven wij eigenlijk niet nog te zeggen. Al wat deze actrice doet is immers voor treffelijk. Het Volk, 17 Febr. 1930: Het tooneel was vol leven en humor van de goede soort. Groning. Dagblad, 12 Mrt. 1930: Deze Engelsche comedie van St. John Ervine is een heerlijk speel stuk. Een pittige dialoog met fraaie zetten en tegen zetten maakt het volgen van het. spel tot een waar genoegen. Tot welk een heerlijke spanning wisten Magda Janssens en Louis Chrispijn het spel op te voeren. Nw. Rolterd., 20 Mrt. 1930: Onder regie van Louis Chrispijn is Fraser een uitstekende vertooning ge worden, vooral dank zij het spel van hem en Magda Janssens beiden volmaakt natuurlijk Het publiek heeft aan het einde de spelers luide toegejuicht! Woensdagavond „De Familie Schimek". Voor hen die van lachen houden, kunnen wij eer bezoek van de voorstelling van Kadelburg's beroem de klucht aanbevelen. De familie Schimek werd nooit in de Nederlandsche taal vertoond hoewel men toch in ons land het stuk heeft kunnen bewon deren in een voorstelling van den beroemden Duit- schen karakterspeler Max Pallenberg, die daarin de hoofdrol Johannus Zawadil vervulde. Thans wordt deze hoofdrol vertolkt door zijn niet minder grooten kunstbroeder Oscar Tourniaire, die ongetwijfeld de ze markante figuur ook in wondere felheid voor ons zal doen leven. Voor hen die van goed theater wil len genieten, is op deze kermis goed gezorgd. Over „Trio", het stuk van Donderdagavond, lezen wij: Handelsblad, 15 Sept. 1929: Magda Janssens beweegt zich met de pittige fleurigheid en de jeugdige charme die wij van haar kennen en altijd graag zullen ge nieten. En zoo bracht deze groteske een avond van deugdelijk en daardoor boeiend spel. Telegraaf, 15 Sept. 1929: Het is alles even natuur lijk, charmant en licht van gcvoeligen toets. Een too- t.eelspelen zoo fijn en geestig als men het zelden ziet De Tijd, 21 Sept. 1929: Hier hebben we te doen met een groteske en in die groteske met lachenden spot en charmant sarcasme, vinden we te waardeeren kor reltjes levenswijsheid over liefde en het huwelijk. Een avond vooral van Magda Janssens en Louis Chrispijn Jr. Vrijdag en Zaterdag komt Faveur met zijn gezel schap en geeft twee schitterende specialiteiten voor stellingen. Over een voorstelling te Deventer schrijft het De venter Dagblad: Dat publiek heeft met stijgend enthousiasme we herinneren slechts aan het dol-vroolijk en uitbun dig slot van het programma de vertooningen ge noten. Een elegante entrée van het gezelschap was het optreden der Williams Family, met haar rustige gymnastische parterre-acrobatiek, Willy Woltard zorgde direct voor een komisch cor.trast met zijn duivelsche handigheden als hoedenwinkelier-jong leur. Hij heeft de toeschouwers door zijn clownerie en zijn flegmatiek doen schateren Karakteristiek-Japansch bleef de acrobatiek van Yamamolo en Koyoski, de merkwaardig-zekere equilibristen, die tegelijk in hun optreden ook door deooratieve hulpmiddelen, bepaalde voornaamheid toonden. Toen kwam Willy Derby het publiek in kermis- stemming brengen. Daarmede had hij volstrekt geen moeite, want hij zette er maar even zijn lijflied voor ir.': „Des Zondags wil ik met mijn schat uit zeilen gaan". Een heele poos vertelde en zong hij toen, een heel stuk van zijn repertoire en tenslotte had hij de grootste moeite, weer van het tooneel te ver dwijnen, omdat het publiek het eenvoudig niet heb ben wilde. Het eerste deel van het programma is besloten met de dolle en toch rythmische Russische dansen van Hadji Murad's Troupc Een schitterend artistiek nummer, plastische kunst van de beste soort gaf Milly Capell met haar partner. Het is een z.g. lichtnummer, doch dan een, vervat in een ongewonen vorm. Het is de clou van den avond geworden. De levende beelden, „uit grootmoe ders tijd", gekozen uit het familieleven van lang vervlogen dagen, hadder» fynen stijl. Ons bizonder compliment voor de knappe dressuur van den hond die „meespeelde". Knap was het spel van den vagebond-violist Henry Roosen, die, behalve instrumentair kunstenaar, ook een dolle grappenmaker is. Tot slot heeft de Mackwey Company de zaal doen schudden van lachen met een scèr.e: „alles aan stukken en brokken". Een jolig slot! Faveur heeft het kermispubliek ieder jaar nog tot zich getrokken en bij deze kermis zal dat wederom zoo zijn. Verwonderen doet ons dat, gezien het ook nu getoonde, niets. Per brief aangekondigd. De politie te New York wordt op het oogenblilt bezig gehouden door een geheimzinnige moordzaak. Een onbekende heeft verschillenden bladen per brief medegedeeld, dat hij van plan was, zestien perso nen in de komende dagen te vermoorden en dat hij bij het verzenden der briever.' reeds twee van deze moorden had uitgevoerd. Tegelijkertijd worden in de brieven aan de politie nog onbekende feiten, betrek king hebbend op twee moorden, die in de afgeloopen weck gepleegd zijn, meegedeeld, die bij onderzoek inderdaad juist bleken te zijn. De politie is dan ook van meenir.g, dat de briefschrijver de werkelijke da der is. V/olkbreuk te Londen. Uit Londen, 18 Juni: Gisteravond is in het zuiden en noorden van Lon den, door een wolkbreuk schade aangericht. Op het paleis van Kensingtor: viel volgens den re genmeter 37.5 millimeter regen. Tunnels van de ondergrondsche spoorwegen enz. werden overstroomd en het verkeer was een uur lang op 't drukst van den dag gestremd. In de hal van Westminster van het parlements gebouw moest het water, dat vijf centimeter hoog stond, weggehoosd worden. Ook in andere zalen en vertrekken drong water binnen. In het West End stonden zijwegen blank en spoel den straatsteenen los. In Ludgate Circus was de druk van het water in het riool zoo groot dat het ijzeren deksel van een mar.gat twintig meter hoog de lucht werd in geslin gerd. De bliksem sloeg op verscheidene plaatsen in. Onweer bij de wedrennen van Ascot. Even voor de wedrennen te Ascot gistermiddag be gonnen, waar de groote mode-parade gehouden wordt, brak er een hevig onweer los. Ook uit an dere deelen van het land worden hevige onweders en stortregens gemeld. In het Peak-district (Derbyshire) was de schade groot. Daar viel 50 milimeter reger.' in een bui van 57 minuten duur. De inwoners door esn paniek bevangen. Gistermorgen om vier uur zyn er 180 flesschen met samengeperste lucht ontploft in een fabriek voor vloei bare lucht te Ougrée by Luik. Na een half uur had men meer dan honderd ontploffingen geteld. Twee ar beiders zijn licht gekwetst. Over de geheele stad is schade aangericht, veel ruiten zijn gesprongen. De ib- woners werden door een paniek bevangen en vluchtten, hun kleeren meenemend. Het fabrieksgebouw is geheel vernield; de brandweer moest een uitbrekenden brand bedwingen. COMMUNISTISCHE REDACTEUR KRIJGT NEGEN MAANDEN VESTINGSTRAF. Wegens voorbereiding tot hoogverraad. Uit Leipzig wordt gemeld: De kamer voor strafzaken van het ryksgerechtshof h eeft den redacteur van de „Rote Fahne", Altmann. we gens voorbereiding tot hoogverraad tot 9 maanden ves tingstraf veroordeeld. In de laatste maanden zijn thans niet minder dan 42 redacteuren van communistische bladen door het ryksgerechtshof wegens hoogverraad veroordeeld. VLUCHTENDE ROEMENIëRS. Na den terugkeer van prins Karei. Naar de UJ Nemzedék verneemt, zyn sedert den te rugkeer van Karei in Roemenië honderden gezinnen vandaar over de Hongaarsche grenzen gevlucht. De mensohen vertelden, dat zij, zoodra zy van den terug keer van Karei n vernamen, onmiddellyk alles byeen- pakterj en vluchtten. Ook thans nog, wordt van de Hon gaarsche grens bericht, overschryden heel wat meer Roemeniërs de Hongaarsche grens dan In normale ty- den het geval is. By een generale communie in de open lucht V.D. verneemt uit Madrid: By een generale Communie te Barcelona, die In de openlucht plaats had en waaraan 30.000 kinderen deel namen, zijn 2000 kinderen in onmacht gevallen. De meeste kinderen konden, nadat de eerste hulp ver leend was. naar huis worden gebracht, verscheidene an deren echter, wier toestand voor zonnesteek deed vree zen, zijn naar een ziekenhuis overgebracht. Meisje voor straf In een bad van kokend heet water. De ongelukkige aan de beko men brandwonden bezweken. Wolff meldt uit Berlijn: Uit Taupitz in de Mark bij Berlijn, waar zióh een krankzinnigengesticht bevindt, wordt een allerafsohu- weiykst voorval gemeld. Een negentienjarig verlamd en zwakzinnig meisje, dochter van een portiersvrouw uit Berlyn, die van haar zevende jaar af onder geneeskundige behandeling stond, is naar de „Vossische Zeitung" meldt, in den nacht var 31 Mei op 1 Juni door een verpleegster naar de badkamer gedragen, In het bed gelegd en daarna door de zuster aan haar lot overgelaten, nadat deze het bad met kokend water had laten volstroomen.. Het meisje bekwam dientengevolge verschrikkeiykx brandwonden en stierf reeds den volgenden dag aan haar verwondingen. Voor zoo ver tot nog toe vastgesteld kon worden, had het meisje ln den bewusten nacht het bed bevuild. was daarop door de verpleegster uit het bed gelicht en in de badkuip gelegd. De officier van justitie heeft reeds een onderzoekings procedure Ingeleid. ONTROUW VERZEKERINGSDIRECTEUR. Meer dan 20 millioen verduisterd. V.D. verneemt uit Parijs: In financieele kringen te Parijs is groot, opzien ge wekt door de arrestatie van den directeur en lid van den beheersraad var.' een groote verzekerings maatschappij „Poulet", die beschuldigd wordt van oplichting, subsidiair verduistering van een bedrag aan verzekeringsgelden van meer dan 20.000.000 francs. Gedupeerd zijn in hoofdzaak de tegen hagel en an dere door de natuur aangerichte schade verzekerde landbouwers, die al hun betaalde premie verlore»» zien gaan.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2