VET KALFSVLEESCH. 2. Een Huis, twee Hooiers, Oollenpellers(sters) Gebr. Kweldam „Dat is onze oude baas". Duitsche regeeringscrisis. De Ford-fabrieken. Onweer. Ernstig ongeluk op de Kagerplassen. LANGENDIJK Marktberichten. Advertentiën. VRIJDAG 20 illHI 1930, Voor afbraak: de oude School Plaatselijk Nieuws. Als de Jeuk U de Nachtrust Rooft. Sigarenmag. „De Landbouw" keurige collectie Pijpen De nieuwste modellen, tegen de laagste prijzen. K. WONDER. Carbonade f 0.75 Lappen f 0.80 Poulet en GehaKt f 0.80 Fricandeau f 0.90 Schijf f 0.90 Oesters f 1.20 Blinde Vinken f 1.20 Alles per 5 ons. Schagen 2t Tel. 64. Verschillende berichten. Een ontmoeting met den Duit6chon ex* keizer na een aanrijding met een anto te gen een paal. Men meldt uit Haarlemmermeer: Gisterenmiddag te ongeveer half vier reed een auto in snelle vaart op den Ringdijk tusscher; Lisse en Hillegom. Bij een scherp bocht bleef de chauffeur geen mees ter over het stuur. De auto vloog over een hoop grind door de snelle zwenking naar links tegen een ijze ren jaagpaal aan, met het gevolg, dat de auto, op zij de werd geslagen en met de achterzijde in het water terecht kwam, terwijl de voorwielen om den' ijzeren paal bleven gekneld. Door een schipper en de omwonenden werd dade lijk hulp geboden. Het bleek dat de inzittenden van den wagen be hoorden tot dienstpersoneel van drie Duitsche fami lies, waaronder die van den Duitschen ex-keizer en diens zoon den kroonprins. Nauwelijks waren de inzittenden, die allen min of meer bloedend waren verwond, naar Lisse vervoerd of drie groote volgauto's arriveerden, waarin zich de voormalige keizer met familie bevond. De ex-keizer deed zijr»- auto dadelijk stilstaan en liet nauwkeurig informeeren naar den toestand dei- gewonden. Door een toevallig zich daar bevindend Duitsch ge zelschap en anderen werd de geheele Duitsche fa milie,.in het bijzonder de ex-keizer met echtgenoote, en de ex-kroonprins dadelijk herkend. Onder luid hoera werden de hoofden ontbloot en werd „Leve de Keizer" geroepen. Deze vriendelijke attentie werd door den ex-keizer, alsmede door het gezelschap, dat uit ongeveer 25 personen bestond, met een groet beantwoord. Na eenig oponthoud verdween de keizer en fami lie in de richting Warmond om zich daar aan de zeil- sport te wijden. Dr. Moldenhauer treedt af. Zijn besluit onherroepelijk. Wolff meldt uit Berlijn: Officieel. Het rijkskabinet heeft zich in zijn zit ting van gisteren bezig gehouden met de ontslagaan vrage van den rijksminister van financiën, dr. Mol denhauer. Het verzocht hem zijn verzoek in te trek ken. Daar de minister echter aan zijn ontslag vasthield, •al de Rijkskanselier den Rijkspresident er van in kennis stellen. DE KONINGIN EN DE PRINSES. Te Bergen aangekomen. Volgens een te 's-Gravenhage van bevoegde zijde vntvangen telegram zijn de Koningin, prinses Ju- liana en haar reisgezelschap te Bergen aangekomen. Eenigen tijd geleden namen we uit het „Hsbl." het bericht over, dat de Ford Motor Comp. te Berlijn bin nenkort het bedrijf in haar fabriek aan de Westhaven ïou beperken. Dit bericht werd later tegengesproken. Naar genoemd blad thans van betrouwbare zijde ver neemt, heeft de Berlijnsche montagefabriek van Ford auto's 40 arbeiders ontslagen en bovendien is er in deze fabriek, waar naar Amerikaansch voorbeeld vijf dagen per weak als norm wordt gewerkt, j.1. Maandag niet gewerkt, zoodat het personeel ondanks de verminde ring, slechts vier dagen heeft gewerkt. DE ZUIGELINGENSTERFTE TE LUBECK. Tot nu 41 kinderen gestorven. Te Lübeck is nog een zuigeling overleden, zoodat het totale aantal slachtoffers, dat 'aar door toedie ning van een z.g. anti-tuberculose middel, het leven heeft verloren, thans tot 41 is gestegen. In de rijksdagzitting van gistermorgen is deze zaak opnieuw ter sprake gekomen, waarbij wederom scherpe kritiek op dc leiders van het ziekenhuis werd geoefend, terwijl men er ook zijn verwondering over betuigde, dat de officier van justitie, hoewel het we tenschappelijk onderzoek nog niet is afgeloopen, reeds verklaard heeft, dat er geen aanleiding tot een strafrechtelijke vervolging bestaat. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Achtdaagsche abonnementskaarten. De Nederlandsche Spoorwegen stellen van 1 Juli tot en met 15 September dagelijks verkrijgbaar abonne mentskaarten, gedurende acht dager, geldig op de- zolfde lijnen als de algemeene abonnementskaarten. I/e stations zullen ze verstrekken zoo spoedig moge- Jijk na mondelinge aanvrage, in elk geval binnen één 'uur. De prijs er van is: eerste klasse f29, tweede klasse f22.50 en derde klasse f 1(1 met een waraborgsom onderscheidenlijk van f 2, f2 en fl. ONDER DE TRAM. Belde beenen afgereden. Gistermiddag is de 50-jarige Laurens. wonende in de Eerste Diergaardestraat, in de Kruisstraat te Rot terdam, onder de electrische tram gekomen. Beide beenen werden hem onder de knieën afgereden. In ernstigen toestand is de ongelukkige naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht, waar hij ter ver pleging is opgenomen. SLACHTOFFER VAN HET AUTO-ONGELUK TE ARNHEM. Een der gewonde dames overleden. Uit Arnhem: Dinsdagavond is een tweede slachtoffer van het auto-ongeluk, dat in den nacht van Donderdag op Vrijdag bij het viaduct op den Apeldoornschenweg plaats had, overleden, n.1. de 31-jarige moj. Bandé, alhier. Zij was met een ernstige beenwond in het ge meentelijk ziekenhuis opgenomen. Hoewel haar toe stand zich aanvankelijk iets beter liet aanzien, had Dinsdag een inzinking plaats en zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, is zij overleden. De toestand van haar jongere zuster, die eveneens met zware ver wondingen in het gemeentelijk ziekenhuis ligt, is in de laatste dagen gunstiger geworden. PASSAGIERSSCHIP AAN DEN GROND. De „President Roosevelt". Reuter seint uit New York: Het passagiersschip „Prisident Roosevelt" is bij mist op Robins Reef, in de haven van New York, ge- loopen. Het schip weer vlot. Reuter meldt uit New York, dat het s.s „Presi dent Roosevelt". dat ir; de haven van New York aan den grond was geloopen, weer vlot is. Er bevonden zich 350 passagiers aan boord, te Ham burg en Southamptun opgenomen. Boven Frankxlgk. Behalve boven Engeland, waarover elders In dit num mer, hebben ook boven Frankrijk gister hevige onweders gewoed, die groote materieele schade hebben aange richt Te Chaumentel werd door de aanhoudende re gens de groote verkeersweg naar Chantilly volkomen onder water gezet, zoodat hij voor alle verkeer moest worden afgesloten. Groote oppervlakten bouwland wer den overstroomd, en de te velde staande gewassen wer den vernield. Vele woningen moesten wegens gevaar voor instorting worden ontruimd. Het ergst werd in den afgeloopen nacht de streek van Brioude geteisterd, waar het water hier en daar eenige meters hoog stond. De spoorlijn ParijsNimes werd op verscheidene plaat sen onderspoeld, zoodat het verkeer moest worden om gelegd. Overal zijn troepen bezig met het verrichten van opruimingswerk. Boven Italië. V.D. verneemt d.d. gister uit Rome: Te Rome heeft heden na een onweer een hevige slag regen in korten tijd de straten onder water gezet. Ook uit Toscane worden regens gemeld. De omtrek van het Lago Maggiore werd hedenavond door een wolkbreuk geteisterd. Ten Oosten van het Como-meer werden door een aardstorting op het traject Giovanna-Colica de landwe gen en spoorlijnen over een afstand van 200 M. bedolven Telefoon-, telegraaf- en electrische geleidingen zijn on bruikbaar. Van eenige afkoeling na het onweer is- nog niets te bespeuren. Ontploffing op een motorboot. De gewe zen Duitsche keizer en z\jn familie aan een groot gevaar ontsnapt. De Duitsche ex-keizer en zijn gemalin, die gistermid dag met verschillende leden van de voormalige keizer lijke hofhouding gast waren van mevrouw von Panne- witz op haar buitenplaats de Hartekamp te Heemstede zijn aan een groot gevaar ontsnapt. Aangelokt door het mooie zomerweer ging het gezel schap te ongeveer vier uur een boottocht maken op de Kagerplassen. Daartoe verdeelde het zich over twee booten. In de voorste namen de hooge gasten plaats en ln de tweede verschillende anderen, alsmede enkele leden van het personeel. Tot zes uur bleef men spele varen. Op een gegeven oogenblik lagen beide booten vlak bij elkaar. Plotseling hoorde men een zwaren slag en zag men een geweldige rookzuil opstijgen, even later gevolgd door hevig gegil. Beide boot draaiden in het rond, ter wijl door den luchtdruk verschillende personen 'egen het dek werden geworpen. Toen de rook was opgetrok ken en het ontzette gezelschap tot zich zelf kwam, zag men dat in de tweede boot een zware explosie had plaats gehad. Er heerschte een ware chaos. Menschen en voorwerpen lagen door elkaar. Verschillende waren bewusteloos. Tevens bleek, dat het schip zinkende wal. Nadere bijzonderheden. Uit Leiden worden aan de N.R.Ct. nog de volgende bijzonderheden omtrent het noodlottig ongeval gemeld: Onder de gasten op de Olympla bevonden zich de voormalige Duitsche keizer, die zooals men weet een groot liefhebber van watersport is. keizerin Hermine, prinses Kamo, verder graaf von Bülow, verbonden aan het Duitsche consulaat-geenraal te Amsterdam, de lijf arts van de keizerlijke familie, dr. Klassmann, en me vrouw von Pannwitz. In een andere boot waren de jon gere deelnemers aan den tocht verzameld, o.a. Carin gravin Lehndorff, die gisteren juist 20 jaar geworden was, en H. graaf Donhöff. Het geheele gezelschap be stond uit ongeveer 15 personen. Nadat men eenige uren over de plassen gevaren had, begaf men zich dicht bij het dorpje Rijnzaterswoude aan land. Toen men aan boord was teruggekeerd, voer de Olympia regelmatig weg, maar de gehuurde boot was niet in beweging te krijgen. Deze werd bediend door den 33-jarige monteur H. Koppers uit Warmond. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak ontstond plotseling een ontploffing, waardoor de boot onmiddellijk vlam vatte en gedeeltelijk uit elkaar sprong. De monteur en eenige anderen werden in het water geslingerd; sommigen sprongen zelf in het water en enkelen werden door de toegesnelde Olympia opgeno men. Koppers was ernstig aan hoofd en handen gewond, hij wist echter zwemmend den wal te bereiken. Gravin Lehndorff had ernstige brandwonden over het geheele lichaam en graaf Donhöff had brandwonden aan het hoofd en de linkerhand. Nadat dr. Klassmann de slachtoffers voorloopig had verbonden, voer de Olympia zoo snel mogelijk naar de Spanjaardsbrug te Leiden. Inmiddels hadden graaf von Bülow en eenige der bedienden zich naar het St Elisa- bethgasthuis te Lelden begeven om daar van het geheur de mededeeling te doen. De ex-keizerlijke familie had zich per auto naar Doorn terugbegeven. Toen wij even na de komst van het gezelschap in het St. Elisabethgasthuis aankwamen, werden de gewonden juist door dr. Leesbergh uit Leiden behandeld. Naar de ze ons meedeelde, maakten de gewonden het naar om standigheden goed. Graaf von Bülow was zoo welwillend ons het boven staande relaas van het ongeluk mee te deelen. Van de Olympia, die vlak bij het verbrande schip lag. had hij het ongeluk duidelijk waargenomen. De dag was al met een klein ongeluk begonnen, zoo deelde de heer von Bülow ons nog mee. Toen hij met zijn auto als een der laatste gasten aankwam, lag er een auto in de sloot. La ter bleek het, dat dit een auto van mevrouw v. Panne- witz was, waarin eenige bedienden zaten. Zij hadden moeten uitwijken voor een wielrijder en waren toen in de sloot terecht gekomen. Zij waren echter niet ernstig gewond. Zoodra wij allen aan boord hadden, aldus de heer von Bülow, zijn wij zoo snel mogelijk weggevaren, omdat wij bang waren dat er op de verongelukte boot nog een ontploffing zou volgen. Toen de boot aan de Spanjaardslaan te Lelden kwam, stond ende wagens van den Leidschen eerste hulp dienst en eenige ziekenauto's van de firma Dieben uit Leiden reeds klaar om de gewonden over te nemen. De verhuurders van de verongelukte boot kwamen juist uit de ziekenkamer van den monteur, Zij hadden hem nog even kunnen hooren. De oorzaak van het ongeluk is vermoedelijk aan kort sluiting te wijten. Toen Koppers, die reeds lang bij deze firma in dienst is, bemerkte, dat de motor weigerde (een nieuwe motor met twee dubbele accu's) wilde hij een nieuwe accu erin plaatsen en op dat oogenblik sloeg de motor uit elkaar. De man is, gelijk gezegd, aan hoofd en handen gewond, maar men hoopt ook hem in leven te houden. In den loop van den avond deden er te Leiden de wildste geruchten de ronde. Men zeide zelfs dat er zeven menschen op de Kaag waren verbrand. REGENTEN OVER DE ALKMAARSCHE GEVANGENISSEN. Bij Kon. besluit van 14 Juni is benoemd: tot voorzitter van het college van regenten over de gevangenissen te Alkmaar: mr. C. van Lookeren Campagne, lid van dit college, en tot lid van het college van regenten over de ge vangenissen te Alkmaar: mr. M. Moens, bankier, wo nende te Alkmaar. NOORDSCHARWOUDE. Een zoontje van den heer K., die bij een landbouwer aan het koolplanten aangeven was, werd zoodanig door de warmte bevangen dat hij zonder het zelf te weten, in het water viel. Na onderzoek door den dokter bleek het geval niet ernstig te zijn. NOORDSCHARWOUDE, 18 Juni. Schotsche muizen f 3.10—6, drielingen f 0.802.70, kleine f 0.20—0.50 per 100 Kg. Aanvoer: 52800 Kg. aardappelen. Notaris S. W. WEGENER SLEES- WIJK te Zijpe. zal op des avonds 7 uur n.t. in het café van den heer J. BROER aan de Schagerbrug in de Zijpe, in het openbaar verkoopen: aan de Dubbele buurt te Schager brug. De voorwaarden van dezen ver koop zijn ten kantore van genoem den Notaris ter inzage. schuren en erf, aan de Schager brug, in de gemeente Zijpe, sectie B, no. 762, groot 15.15 Aren. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen. Nagelaten door den heer J. OOS TERMAN. Gevraagd: bij P. BLAAUBOER Cz., Barsinger- weg, Wieringerwaard. De moordzaak van Bennekom is voor de Arnhemsche rechtbank be handeld. De hoofdgetuige, MeJ. Boerwinkel, begeeft zich naar de zitting. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Juni. Schotsche muizen f 4.506.60, drielingen f 1.50—3 30, kleine f 0.60—0.80, tomaten: A f 63.60, B f 58.90, C f 59.40 CC f 34.90, per 100 Kg., wortelen f 5.408.40 per 100 bos, bloemkool f 5.60 per 100 stuks. Aanvoer: 265000 Kg. aardappelen, 11300 Kg. tomaten, 1300 bos wortelen, 335 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 18 Juni. Schotsche muizen f 4.40—5.10,, drielingen f 2.202.40 per 100 Kg. Aanvoer 4082 Kg. aardappelen. MEDEMBLIK, 18 Juni. Schotsche muizen f 2.45—2.60, kleine f 0.550.60 per 50 Kg. AMSTERDAM, 18 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 321 vette kalveren. Ie kw. f 0.84—0.91, 2e kw. f 0.72—0.82, 3e'kw. f 0.64—0.70, 52 nuchtere kal veren f 815, 400 varkens: vleeschvarkens (90—110 Kg.) f 0.740.75, zware varkens f 0.720.73, vette varkens f 0.71—0.72 per Kg. WINKEL, 18 Juni. Aardbeziën f 16—26, postelein f 4—5 p<*r 100 pond, bloemkool f 1—4, kropsla f 1, komkommers f 13—16, wortelen f 3—5, rabarber f 34 per 100 pond. SCHAGEN, 19 Juni. 14 stuks paarden f 200450, 7 gelde koeien (magere) f 180—340, 63 idem (vette) f 250—500. 9 kalfkoeien f 280 —400, 63 nuchtere kalveren f 14—28, 90 schapen (vette) f 30—40, 51 lameren f 20—30, 37 varkens vete per Kg. f 0.60— 0.64. 45 biggen f 20—25, 8 konijnen f 0.50—2, 70 kippen f 12, Haantjes f 0.10. EIERVEILING, SCHAGEN, 19 Juni. Aangevoerd zijn: 169 partijen, 122062 stuks kipeieren, 28 partijen 5510 stuks eendeieren, De prijs liep van kl. kipeieren f 4.30—4.40. gemengd f 4.80, bruine f 5,10—5.30, eendeieren f 3.603.70. De veiling duurt voort. SCHAGER ORKESTVEREENIGING. Bovenvermeld orkest gaf gisteren voor een niet te talrijk publiek haar eerste tuinconcert. Het program ma, bestaande uit 7 nummers, opende met „Carmen March", van Oscar Fetras, die evenals de Ilongaar- sche Dansen enz., vlot werden gespeeld. Na do pauze noemen we nog even „Zigeuncrliebe", van Frans Léhar. Besloten werd met een marseh van II. L. Blankenburg, die zoozeer in den smaak viel, dat deze eenmaal moest worden herhaald. GEMEENTE SCHACTN. Overleden: Cornelia Helena Overtoom, 47 jaren, weduwe van Marinus Josephus Ranke. POLITIE. Verloren: Een zilveren speld; een portemonania met geld. gevraagd door H. WILMS, Middelweg, Anna Paulowna. Dankbetuiging. Bij deze betuigen wij onzen har- telijken dank aan allen die blijken var: deelneming hebben betoond bij de ziekte en het overlijden van on zen geliefden Man en Vader, den heer H. KAPITEIN. In 't bizonder een woord van dank aan den heer S. Kossen te Broek op Langendijk voor zijn hulp en bij stand en aan de leden var; „Beurt bevrachting" voor de laatste eer den overledene bewezen. Uit aller naam, Wed. H. KAPITEIN. Zuidscharwoude, 19 Juni 1930. .s het niet onverstandig U heele nachien dooi jeuk te laten folteren, wanneet D.D.D. U direct verlichting kan bren gen? Deze genezende vloeistof is hét middel, dal ge nuodte hebl tegen Uw huidaandoening. Hel bedaart de ]euic en bezorgt U een rustigen slaap, s Mor gens staat U dan verkwikt op Alle lijders aan huidaandoeningen, die D.D.D. gebruikten, ondervonden een directe verlichting van het leuken en de pijn. D.D.D. dringt diep In de poriën, doodt daar de ziektekiemen en maakt de huid gezond. Wacht niet. koopi nog heden een flacon van f 0.75 of f 2.50 bij Uw Apotheker of Drogist. DÓ n ondersteunt de heilzame "J™; werking der D.D.D.-Vloel- Z E E P stot en houdt de huid gezond, f 1.— per stuk. B Landbouwstraat D 150 Schagen. <D •eo jö W O T3 V N Attentie s.v.p. Met deze berichten wij U, dat we onze uitgebreide sorteering Tabak, Sigaren en Sigaretten hebben aangevuld met een e.a. Rookersbenoodigdheden. Aanbevelend,

Schager Courant | 1930 | | pagina 3