Raad Callantsoog. Raad Sint Pancras. WIE Radioprogramma Marktberichten. J*SCHAGE^^OURANT^[ GRATIS. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Vergadering van den Raad op Dinsdag 24 Juni 1930, des morgens 10 uur. Aanvankelijk zijn afwezig de heeren Kruisveld en Hol lander, die later ter vergadering verschijnen. Voorzitter de heer Mr. D. Ereebaart Kz., burgemeester, tevens secretaris. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering en hoopt dat de te nemen besluiten, die van groot belang zijn, tot heil" der gemeente ziullen strek ken. Spr. wijst op de nieuwe aankleeding van de raad zaal (nieuw behang) en spreekt den wensch uit, dat dit frisscihe kleed het symbool moge zijn 'van het nieuwe beeld dat de finantieele toestand der gemeente door de finantieele regeling tussohen rijk en gemeenten zal krij gen en dat evengoed de opbrengst der belasting hoog moge zijn, immers dan gaat het den ingezetenen goed en daar is het om begonnen. Mededeelingen en ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede, dat de afstand van de wo ning van Nuij naar de school te Breezand minder dan 4 K.M. bedraagt, zoodat aan Nuij geen vergoeding in de kosten van vervoer zijner kinderen naar de school te 't Zand behoeft te worden gegeven. Mej. Corn. Bleijendaal is hersteld uit een inrichting te Koudenburg teruggekeerd. Blijkens proces-verbaal van kasopname bij den ge meenteontvanger was en moest in kas zijn f 1093.33. Bij de Bank voor Ned. Gemeenten was een voordeellg saldo van f 2790.33 Van Ged. Staten is ingekomen een dankbetuiging voor de f 50 bijdrage voor de versiering van het nieuwe gou vernementsgebouw. Ged. Staten berichtten dat de uitkeering naar het zieletal over 1930 zal bedragen f 1676.65%. Goedge.keurcV is het raadsbesluit tot het doen van af- en overschrijvingen en tot wijziging van de begrooting. Van het pad der deugd verdrongen. De Voorzitter deelt voorts mede dat koninklijk goed gekeurd is het besluit van den raad om het vermenig- vuldigingscijfer op 2.5 te Bepalen, vorig jaar 3. Spr. merkt daarbij op, dat de gemeente wat de belasting be treft een hooger rangno. heeft gekregen, niet door be- lastingverhooging, maar doordat de belasting in andere gemeenten is verlaagd. Dat Callantsoog het pad der deugd zou hebben verlaten is niet juist, meerderen zijn op dat pad gekomen en hebben Callantsoog er afgedron gen. Goedgekeurd is de wijziging der algemeene politiever ordening. de conversie der geldleening, het besluit tot uitgifte in erfpacht van duinterrein, aanleg strandweg enz. Het Prov. Bestuur heeft verdaagd de beslissing over het raadsbesluit tot vaststelling van den huurprijs voor de onderwijzerswoning. Wat de ingekomen missives betreft, waarnaar de be rekening van de uitkeering ingevolge de finantieele re geling tussohen rijk en gemeenten zal plaats hebben, stellen B. en W. voor geen beroep in te stellen, omdat ze vrijwel overeenkomt met de verstrekte opgaven. Van de Commissie van Uitvoering van den Vleesch- Jceuringsdienst, Kring Barsingerhorn, was bericht in gekomen, dat de verwerkingsinrichting en centrale nood- slachtplaats bij de nachtverbinding was aangesloten. Deze mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen, omdat de menschen uit Koegras even vlug naar het Zand kunnen gaan om aansluiting te krijgen, terwijl in bijzondere gevallA gebruik gemaakt kan worden van de doorverbinding die de burgemeester heeft. De heer Vries vraagt hoe het nu zit met het ge bruik van de telefoon van de kaasfabriek. De Voorzitter antwoordt, dat een verzoek daaromtrent B. en W. nog niet heeft bereikt. Het beste is, dat de kaasfabriek een doorverbinding aanvraagt, steun aan de ingezetenen van Koegras vraagt en dat dan door de gemeente wordt overwogen een subsidie te verleenen. Mej. Zuelen en de heer Baas hebben hun benoeming respectievelijk tot onderwijzeres en hoofd der school aangenomen. De Inspecteur der directe belastingen deelde mede. dat de opcenten op de personeele belasting zullen opbren gen f 1337.30. Van den heer P. de Haan kwam het verzoek in om het terrein tussohen zijn perceel en dat van den heer Brouwer ais parkeerterrein te mogen gebruiken en 'daarbij een toegangspad naar de Kerk open te houd.en en voorts om achter de kioék van den hper Vos een aanwijsbord te mogen plaatsen. De Voorzitter zegt dat het laatste verzoek thuisbe- hoort bij Burgemeester en Wethouders en dat het ge- wenöcht zal zijn, ook het eerste verzoek in handen van B. en W. om prae-advies te stellen. Spr. meent echter, dat adressant weinig hoop zal kunnen worden gegeven, want de doorgang naar de kerk is een open bare weg en kan als zoodanig niet voor een bepaald doel worden gebruikt Een aantal verslagen zal den leden thuis ter bestu deering worden toegezonden. In handen van de commissie van onderzoek van de gemeenterekening zal worden gesteld de thans aange boden rekening van het G.E.B. over 1929, die sluit met een voordeeldg saldo van f 2386.29% en de aangeboden rekening van het algemeen Armbestuur over 1929, sluitende met een batig saldo van f 534.73%. Belastingvoorstellen. Zonder eenige discussie worden goedgekeurd de ver schillende voorstellen, die verband houden met de nieuwe finantieele regeling tussohen rijk en gemeenten en wel: Voorstel tot vaststelling eener verordening op de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting tot een maximum van 80. Voorstel tot vaststelling eener verordening tot heffing van 30 opcenten van alle aanslagen der gemeentefonds- belasting voor het belastingjaar 19311932. Voorstel tot vaststelling eener verordening op de in vordering van opcenten op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting. Voorstel tot vaststelling eener verordening op de heffing van opcenten op de Vermogensbelasting tot een getal van 50 voor het belastingjaar 19311932. Voorstel tot vaststelling eener verordening op de Invordering van opcenten op de hoofdsom der vermo gensbelasting Voorstel tot vaststelling eener verordening tot In deeling dezer gemeente in de achtste klasse voor de heffing der Personeele Belasting. Voorstel tot vaststelling eener Verordening tot vast stelling van het percentage voor de belasting, bedoeld in art 13 par. 2 en de bedragen der belasting, bedoeld in de artikelen 19, 23, 24, 29. 30, 31bis (voor zooveel be treft par. 4 en 5 letter c.) 31 sexies en 31 undecles der Wet op de Personeele Belasting 1896). Wat de heffing van opcenten van alle aanslagen der gemecntefondsbelasting betreft deelt de Voorzitter me de, dat de oude toestand is: uitkeering zielental f 1661, bydrage salaris burgemeester-secretaris f 600, opcenten personeele belasting f 1337. opcenten vermogensbelas ting f 300. plaatselijke inkomstenbelasting f 18600, totaal f 22498. De nieuwe toestand zal Worden: uitkeering uit de gemeentefondöbelasting. berekend aan de hand van art. 6 der nieuwe wet f 11907. bijdrage jaarwedde burge meester-secretaris f 2850. 75 der grondbelasting f2725. personeele belasting, hoofdsom plus opcenten f 5200. op centen vermogensbelasting f 300. totaal dus f 22982. Zonder heffing van opcenten zal de gemeente dus reeds f 484 meer ontvangen, maar B. en W. willen den veill- gen weg bewandelen en rekening houdende met de bijdrage ad f 1430, die de gemeente aan het P.E.N. zal hebben te betalen, ingevolge de overdracht van het G.E.B. do voorgestelde 30 opcenten heffen. Wat de heffing der opcenten op de vermogensbelas ting betreft, de oude toestand wordt gehandhaafd en dat is ook met de andere voorstellen het geval. Do Landarbelderswet De raad gaat in comité ter bespreking van de aan vragen van P. Roos en K. ten Boekei om voorschotten ter verkrijging van een plaatsje ingevolge de Landar belderswet Na heropening der vergadering wordt medegedeeld dat de aanvrage van Roos betreft f 2700, doch dat aan vrager slechts gedeeltelijk voldoet aan de gestelde eischen. Wel heeft hij 10 pet van het benoodigde bedrag in contanten, maar daar tegenover staan schulden, zoo- dat B. en W. tot hun leedwezen advlseeren afwijzend op de aanvrage te beschikken. De vergadering besluit over eenkomstig het advies. De aanvrage van K. ten Boekei beloopt f 2925, aan de verelschte wordt voldaan, zoodat de aanvrage wordt toegestaan. De heeren J. Zander en Kakebeeke verkrijgen op hun verzoek een half jaar ontheffing van hondenbelasting. Een suplitoir kohier der hondenbelasting over 1930 wordt vastgesteld op f 40. D© aansluiting van nlet-rendabele gebieden aan de waterleiding. B. en W. stellen voor tot het verleenen van medewer king voor de aansluiting van een nlet-rendabel gebied (Uitlandsche weg) aan het buizennet van het P.W.B. Blijkens mededeeling van het P.W.B. zal voor de aan sluiting van de 5 perceelen, lengte 100 meter, een jaar- lijksche bijdrage van de gemeente noodig zijn van f 93.10 De Voorzitter deelt mede dat B. en W. voorstellen hier op in te gaan, ook de menschen in de buitenwijken be talen belasting. De heer Vries begrijpt niet dat de aansluiting van deze 5 perceelen zichzelf niet kan bedruipen.. De Voorzitter zegt dat dit gedeelte is aangeduid als een niet-rendabel gedeelte en voor ons is het moeilijk na te gaan. Wel is het eigenaardig, dat elders de aan sluiting met groote opoffering van de betrokkenen tot stand is gekomen doch toen bestond de regeling van niet- rendabele gedeelten nog niet. en we moeten nu toch toe juichen dat die regeling bestaat De heer Vries wijst er op dat het budget der gemeente er door wordt bezwaard en de gemeente er op die wijze weer diep in kan raken. De heer Hollander vraagt hoe lang die bijdrage ver strekt zal moeten worden. De Voorzitter antwoordt van 10 jaren. De heer Vries noemt het een pracht. De menschen hebben eerst zelf hooge bedragen moeten garandeeren en moeten nu nog aan deze gemeentelijke bijdrage meebe talen. De heer Veul daarentegen juicht de totstandkoming van deze regeling toe en oordeelt dat de gemeente zoo veel mogelijk moet medewerken. De heer Hollander vindt de toelage wat hoog. De heer Van der Plas heeft gehoord dat één van de 5 betrokkenen voor een jaar moest garandeeren en als nu ook voor volle jaren wordt gegarandeerd, zou de gemeentelijke bijdrage minder worden. De Voorzitter deelt de sombere vooruitzichten van den heer Vries niet Er is behalve dit, nog slechts een niet- rendabel gedeelte en wanneer de gemeente zelfs 100 op centen ging heffen dan nog zou de belasting enorm veel lager zijn. Ook spr. vindt het vervelend dat er men schen zijn, die zooveel moeten betalen om waterleiding te krijgen, en nu aan deze bijdrage nog moeten meebe talen, maar dat mag geen reden zijn om het algemeen belang te keeren. De heer Vries blijkt zeer ontstemd te zijn over de handelspolitiek die het P.W.B. heeft toegepast en de heer Kruisveld zegt dat het hem niet past in openbare vergadering mededeelingen te doen, maar anders zouden de heeren er van duizelen. De Voorzitter: Maar ondanks dat stelt u nu toch ook voor om de bijdrage te verleenen. De heer Kooger zegt dat B. en W. daartoe niet hebben besloten, doch dat getracht zou worden een billijker be rekening te krijgen. Spr. wijst er op dat van de 1100 me ter er 900 meter tusschen ligt, waar de eigendommen van de familie Van de Poll aanliggen en waar dus In de toekomst geen meerdere perceelen zullen worden aangesloten. De Voorzitter zegt dat B. en W. besloten hebben me dewerking te zullen verleenen en nu na de poging daar toe, een billijker regeling niet kon worden gekregen, sluit dit naar spr.'s meening in, dat B. en W. dus voor stellen de verlangde bijdrage te verleenen. Het is natuur lijk mogelijk dat getracht wordt van particulieeren iets bijgedragen te krijgen. De heer Kooger zegt dat wel medewerking zal wor den verleend, maar spr. is tegen het verleenen van de genoemde bijdrage. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen, tegen stemden de heeren Kooger, Vries, Kruisveld en Hollander. De heer Kruisveld zegt dat we dienen te weten wat de betrokken personen bijdragen. De Voorzitter zegt dat overleg zal worden gepleegd, maar veel heil ziet spr. er niet in. De heer Veul vindt het jammer, dat deze beslissing gevallen is, er worden wel subsidies verleend voor min der plaatselijke belangen. Spr. vreest, dat het P.W.B. niet zal Ingaan op een andere regeling met de parti culieren. De Voorzitter zegt, dat er blijkbaar een klein misver stand bestaat, in ieder geval zal aan het P.W.B. wor den bericht, dat voorloopig niet op de zaak wordt in gegaan. Waar Ged. Staten het beter oordeelen dat de onderwijzerswoning niet als ambtswoning wordt be schouwd. wordt het besluit tot vaststelling van den huurprijs der woning ingetrokken en besloten tot het verhuren dier woning aan het hoofd der school voor een huurprijs van f 250 per jaar. Voor de verbetering van den Duinweg wordt besloten een geldleening aan te gaan van f 1354 bij de Bank van Ned. Gemeenten. Ingetrokken wordt het raadsbesluit van 9 October 1928 tot verkoop van grond aan den heer S. Kooger, omdat de heer Kooger dezen grond niet heeft gekooht Af- en overschrijvingen gemeente-begrooting 1930 wer den goedgekeurd. De pensioensgrondslag van den burgemeester-seoreta- ris-ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt met ingang van 1 Juni 1930 nader vastgesteld op f 3825. Benoemingen. Tot secretaris-boekhouder van het algemeen Arm bestuur wordt benoemd de heer J. Baas, tot lid van de commissie van toezicht op het Lager onderwijs de heer J. Baas: tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim de heer J. Baas; tot leden van het hoofdstembureati voor de verkiezingen van den raad, de heeren M. Vries en J. Baas. tot plaatvervangende leden hoofd stembureau de heeren J. C. v. d. Plas en Brouwer, tot lid van stembureau III voor de verkie zingen van de leden der Tweede Kamer, Prov. Staten en gemeenteraad, de heer Veul en tot plaatsvervangend lid de heer Joh. Commandeur. De rondvraag. De heer Kruit merkt op. dat aan den heer Butter terrein was verhuurd om als parkeerterrein te worden gebruikt, maar spr. vraagt hoe het dan mogelijk was, dat het circus erop gestaan heeft De Voorzitter licht toe, dat de erfpachtacte nog niet was gepasseerd, en de plaats leek spr. de beste. De heer Kruit is dat niet met den Voorzitter eens, z.1. is het de slechtste plaats. Ter gelegenheid van hot 355-jarig bestaan van h»*t Letdscbe Studentencorps, worden te Leiden groote feeeten gehouden. De lei ders der waterfeesten op de Kaag nemen een frisch bad. De Voorzitter vindt die plaate beter dan op het Dorpsplein, nu het gras daar behoorlijk groeit. Met de mogelijke concurrentie tusschen 2 lokaalhouders kunnen we ons niet ophouden. De heer Kruit zegt. dat dit ook niet de kwestie is, maar het oircue was er op Zaterdag en als er nu een mooie Zondag op was gevolgd, waar moest men dan met de auto's heen? De Voorzitter zegt, dat het midden In 't seizoen niet zou zijn gebeurd. De heer Vries vraagt hoever de aanleg van de nieuwe straat Is gevorderd. De Voorzitter zegt dat er nog eenige haken en oogen waren. Met de Maatschappij „Het Zwanenwater" was het nog niet in orde. De heer Kruisveld zegt. dat er nog een groote knoop is, maar daarover zal spreker liever in de vergadering van B. en W. spreken. Hierna volgt sluiting. De raad dezer gemeente kwam in spoedvergadering bijeen op Maandag 23 Juni 1930, nam. half acht, in voltallige zitting. De Voorzitter, de E.A. heer Jb. Kroonenburg, open de de vergadering, met er zijn genoegen over uit te spreken, alle leden weer zoo spoedig bijeen te zien. en deelde, na vaststelling der notulen mee, dat was inge komen: Goedkeuring van Ged. Staten op de begrooting 1930. Van het Centr. archief- en inlichtingenbureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon, een schrijven, dat is be sloten, de contributie voor gemeenten met minder dan 10.000 inwoners vast te stellen op f 5.per jaar, zoo dat deze gemeente, ingevolge het raadsbesluit van Jan. jj. als lid Is ingeschreven. Van de Inspectie der DJr. belastingen bericht, dat de taxatie der opbrengst Inkomstenbelasting 1930'31 is vastgesteld op f 14000.zulks in verband met de slechte resultaten van den tuinbouw in deze gemeente. Een verslag over den toestand der Provincie Noord- Holland. Een jaarverslag der eVr. v.- Ned. Gemeenten 1929. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangeno men. Voorstel van B. en W. tot verkoop van land in de Wect-Beverkoogpolder. De Voorzitter deelde mede, dat B. en W. een bod hadden ontvangen, hetwelk door hen, mede In verband met de besprekingen aangaande dit punt in de vorige vergadering, niet zonder meer terzijde is gelegd, om dat het hen voorkwam, dat hier termen aanwezig wa ren tot nadere bespreking In den raad. Het bod, ten bedrage van f 7000.— staat vast tot morgen, zoodat B. en W. er prijs op stellen heden de beslissing van den raad te vernemen. De raad ging hierna ter bespreking in comité. Na heropening deelde de voorzitter mede. dat B. en W. thans voorstellen tot verkoop over te gaan van het land. groot 6.519 H.A. voor de som van f 7000 aan den heer A. Peereboom te Upendam. Het land te aanvaarden met Kerstmis 1930 tegelijk met de betaling der koop penningen. Lasten vanaf 1 Jan. 1931 voor kooper, even als kosten van overdracht. De op het land staande wind molen is bij den koop inbegrepen. Dit voorstel werd aangenomen met 6 stemmen. De heer Snel stemde blanco. Hierna sluiting. MEDEMBLIK. 24 Juni. Schotsche muizen f 2.45—2.60, kleine muizen f 1.25— 1.65 per 50 Kg. WARMENHUIZEN. 24 Juni. Schotsche muizen f 4.806, grove f 4.204.80, drielin gen f 2.904.20, per 100 Kg bloemkool f 1.30—2.40 per 100 stuks. Aanvoer: 64200 Kg. aardappelen, 475 stuks blomkool. AMSTERDAM. 24 Juni. Upolder muizen f 6.507, Andijker muizen f 6 507, kleine muizen f 34, Langendijker muizen f 7—8, Rijper muizen f 66.50, Westl. muizen f 8—9, kleine muizen f 56, nieuwe zomer Malta f 79, alles per 100 Kg. DONDERDAG 26 JUNI 1930. Hilversum (1071 Mn van 12.00—6.00: 298 M.) A.V.R.O.: 10.0010.15 Tijdsein en Morgenwijding, 12.00— 2.00 Middagmuzickdoor het AVRO-Kwintet; in de rust poos Gramofoonmuziek; 2.003.15 Orgelconcert door Ferd. Kloek, 3.154.00 Gramofoonmuziek, 4.005.00 Ziekenuurtje door Ant van Dijk, 5.306.30 Dinermuziek door de Kiss Joska Tsigane Kapel in het Carlton Hotel te Amsterdam. 6.00 Tijdsein, 6.30 Koersen Vaz Dias, 6.457.15 AVRO-Tooneelhalfuurtje, 7.157.30 Gramo foonmuziek, 7.30—S.óó Lezing door K. D. Koning over: Waarom met vacantie naar den Achterhoek?; 8.00 Tijd sein, 8.018.15 Gramofoonmuziek, 8.15 AVRO-Operette- uitzending. Uitvoering van alle Muziekfragmenten van „Surcouf de Kaper", Operette in 3 bedrijven. Muziek van Robert Planquette; In de rustpoos: Concert op twee vleugels door Maurice van IJzer en Jan Nieland. Na afloop: Persberichten van Vaz Dlas; 11.00 Gramofoon muziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) N.C.R.V.: 8.159.30 Tijdsein en Morgenconcert, 10.00 10.30 Zang door het Dameskoörtje der Korte Zieken- dlensten, 10.3011.00 Korte Zlekendienst, te leiden door Ds. J. L. de Vries. 11.0011.30 Lezen van Ohr. Lectuur voor Mej. J. C. M. Doyen. 11.3012.30 Uurtje voor de Landbouwers door H. Pilon, 12.0012.15 Politieberichten, 12.30—2.00 Tijdsein en Middagconcert. 2.00—2.45 Gramo foonmuziek, 2.453.45 Cursus Fraaie Handwerken. 4.00— 5.00 Ziekenuurtje. 5.006.00 Gramofoonplaten. 6.007.00 Orgelconcert door Jan Sonderland, 7.00—7.45 Gramo foonplaten. 7.458.00 Politieberichten en Tijdsein. 8.00 10.30 Zang- en Muziekuitvoering uit de Parkkerk te Amsterdam-Zuid; 10.30—10.40 Persberichten Vaz Dias, 10.40—11.00 Gramofoonmuziek. ZICH MET INGANG VAN 1 JULI 1930 OPGEEFT ALS LEZER VAN DE ONTVANGT DE NOG VERSCHIJ NENDE NUMMERS VAN JUNI PURMEREND, 24 Juni 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aaawoer en prijzen als volgt: Kaas. 19 stapels Fabrlekskaas f 38.50, 35 »t. Boeren kaas f 40, 1 st. Commissie f 34, 1 st Goudsche kaas f 37.50. In totaal 56 stapels, wegende 41000 K.G. Handel goed. 2398 K.G. boter f 1.35—1.65 per K.G. Vee. 398 Runderen w.o. 190 vette f 1—1.10 per K.G.; 191 stuks melk- en gelde koeien f 250400, 17 stieren, handel stug. 39 paarden f 100—200. handel stug, 61 stuks vette kalveren f 1.10—1.35. handel stug. 341 nuchtere kalveren, slacht f 0-30, fok f 16—26. handel stug, 338 vette varkens, voor de zou ter ij f 0.600.66 en voor de slacht f 0.58—0.62 per K.G., handel vlug. 57 magere varkens f 24—40, handel stug. 208 biggen f 18—24, han del stug. 229 schapen f 3440. handel stug. 360 lamme ren f 18—24. handel stug, 15 bokken, kipeieren f 4.25— 5.25. Eendeieren f 3 40. piepkuikens f 0.10—2.25. PURMEREND. 24 Juni 1930. Coöp. Ver. Centr. Eiervelling G.A. in Hotel „Paradijs". Aangevoerd: 158709 eendeieren f 3.50—3.90. 116648 kip- eieren: 7080 Kg. f 67. 6566 Kg. f 55.70, 63 64 Kg. f 5—5.50. 60—62 Kg. f 4.70—5.10. 58—59 Kg. f 4.50— 4.90, 56—57 Kg. f 4.30—4.60, 53—55 Kg. f 4.20—4.40, 50— 52 Kg. f 3.20—3.80. PURMEREND. 24 Juni 1930. Elerveiling (in het gebouw der Afslagvereeniging). Aanvoer: 31049 stuks kipeieren A f 4.40—5.40. 1024 idem B f 3.70—4.30, 11431 eendeleren A f 3.70—6, 1164 idem B f 3.30. BROEK OP LANGENDIJK. 24 Juni. Schotsche muizen f 4.60—7.20. schoolmeesters f 5.50. drielingen f 2.104.40. tomaten A f 45.4047.20, B f 44.30, C f 43.90—44.30. CC f 29.20. roode kool f 9.40—13.50 per 100 Kg., wortelen f 3.50—6.30, per 100 bos. bloemkool le soort f 2.90—6.30, 2e soort f 0.70—1.50 per 100 stuks. Aanvoer: 522000 Kg. aardappelen. 27000 Kg. tomaten, 13400 bos wortelen, 4500 stuks bloemkool, 1300 Kg. roode kool. NOORDSCHARWOUDE. 24 Juni. Schotsche muizen f 3.80-6.20. drielingen f 2.30—3.80, per 100 Kg., bloemkool f 1.40—3.40 per 100 stuks. Aanvoer: 181200 Kg. aardappelen, 2900 stuks bloemkool. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraken van 17 Jnni. Joh. v. d. M.. zwervend (gedetineerd), diefstal, 1 maand met 1 maand aftrek en ter beschikking re geering gesteld. P. C. S., Helder, gedetineerd, diefstal onder be zwarende omstandigheden, 1 jaar gevangenisstraf. Hubert P., Egmond aan Zee, mishandeling, vrij spraak. Jacoba B., huisvrouw J. W., Zijpe, het onbevoegd voeren van den titel gediplomeerd kraamverpleeg ster, hooger beroepzaak, f20 boete of 20 dagen. Salora. N., Amsterdajn, hooger beroepvor.nis, over treding art. 22 Motor- en Rijwielwet, vonnis beves tigd. Manrtje D., huisvr. KI., Wieringerwaard, smaad schrift, f30 boete of 30 dagen. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 23 Juni 1930. NU KRIJGT HIJ RATS. O LIEVE HEER. UND BOHNEN BRAUN. UND GAR NICHTS MEHR! De onevenwichtige houding van den heer Arie B., veehouder te Anna Paulowna, tegen wien f 50 boete was gevorderd, wegens melkvervalsching, is vermoedelijk de oorzaak, dat hij thans door den Politierechter werd veroordeeld tot 7 dagen onvoorwaardelijke ge vangenisstraf. TOT PUPIL VAN DEN STAAT GEPROMOVEERD. De heer Th. M. K.. die voor cenigen tijd In nauwe relatie kwam met den politierechter wegens diefstal, doch wiens meer uitgebreid onderzoek naar zijn geest vermogens op grond van zijn eenigszina zonderlinge gedragingen ten zeerste noodig werd geoordeeld, was heden weer present om het resultaat van deze naspo ringen te komen vernemen. Een aan het gesticht Me- dembllk verbonden zielkundige medicus had dienaan gaande rapport uitgebracht en als diagnoee gesteld, dat bedoelde heer wel toerekeningsvatbaar was, doch on geschikt voor de oei. Hij werd atenu op vordering van den Officier, die de afzondering des heeren Th. K. uit de maatschappij in 't algemeen belang hoogst ge- wenscht voorkwam, tot 1 maand voorw. met 3 proef jaren veroordeeld en voorts ter beschikking der regee ring gesteld.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7