SchagerCourant RADIO HAAR SPROOKJESPRINS Radioprogramma Tweede Blad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. TELEVISIE VOOR THEATER-DOELEIHDEN. Donderdag 26 Juni 1930. 73ste Jaargang. No. 8685 MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting: van Dinsdag 24 Juni 1930. Behandeling der nieuwe zittingroL VERDUISTERING BIJ DE POSTERIJEN. (Voortgezette zaak). De heer J. F. S. Sm., besteller der posterijen te War- imenhulzen, had voor eenigen tijd terecht gestaan ter zake verdacht te zijn van verduistering van f 15, hem ter hand gesteld door mej. v. d. Schuur aldaar, einde Dec. '29 ter verzending van een postwissel van dit be drag. De zaak was toen geschorst ter afwachting van een reclasseeringsrapport, door den heer Wiggers uit te brengen. Tengevolge van een nieuwe samenstelling der recht bank werd heden deze zaak opnieuw behandeld en de zelfde getuigen gehoord. De heer Wiggers had den indruk gekregen, dat ver dachte slof en vergeetachtig is, zooals door voorbeelden werd aangetoond. Voorts had het verhoor der getuigen plaats, welk ver hoor werd geopend met mej. Barendina Wiltje, huis vrouw J. v. d. Schuur, inmiddels te Sohoorl woonach tig. Zij heeft verdachte f 15 ter hand gesteld, doch had van verdachte geen regu ontvangen. Toen over het uitblijven der postwissel werd gecor respondeerd, informeerde de juffrouw en beweerde de heer Sm de opdracht vergeten te hebben De heer Reijnders, kantoorhouder te Warmenhuizen, Is door zijn collega Sternberg te Sdhoorldam op 6 Janu ari opgebeld en werd hem medegedeeld, dat op het kantoor door verdachte een telegrafischen postwissel was aangeboden, waarop de heer Reijnders verdachte over dit geval onderhield en deze verklaarde, bevreesd te zijn geweest om den vergeten postwissel te Warmen huizen aan te bieden, omdat hij wist, dat hij in gebreke was gebleven. Verdachte was in uniform, toen hij te Schoorldam deze telegrafische postwissel aanbood, welke omstandigheid niet wees op eenige geheimzinnigheid. De heer Wiggers had onderzoek naar de financieele toestand van verdachte ingesteld, welk relaas hier wel achterwege kan blijven. Het bleek echter, dat het re sultaat van het onderzoek niet geheel strookte met de opgaven van verdachte en zijn financiën tijdens het voorgevallene met den postwissel er niet schitterend voorstonden. Een feit was echter, dat de echtgenoote van verdachte geregeld sukkelde. De heer Officier releveerde dat de tweede behande ling niet veel nieuwe lichtpunten had gebracht De Of ficier aanvaardde echter niet de opgeworpen vergeet achtigheid van verdachte. Uit verschillende punten Is gebleken, -dat verdachte geen juiste inlichtingen had verstrekt wat tegen "zijn waarheidsliefde pleitte. Had hij zijn verzuim onmiddellijk hersteld, dan had de Officier motief gehad, zijn vergeetachtigheid door de vingers te zien. Ook had verdachte zich beroepen op de aflossing zijner schulden en de rechtbank daarom trent leugenachtige voorlichtingen verstrekt Spreker was dus de meening toegedaan, dat verduistering heeft plaats gehad en requireerde de Officier dus opnieuw vier maanden gevangenisstraf. Mr. Eecen uit Oudkarspel, verdediger van verdachte, ving zijn pleidooi aan met te wijzen op de verregaande vergeetachtigheid en slofheid van verdachte, wat ook blijkt uit het rapport van den heer Wiggers en wat pleiter verder demonstreert uit het verloop van het gebeurde. Pleiter distilleerde daaruit, dat de opgaven van verdachte wel waarheid kunnen bevatten en bij hem geen opzettelijke verduistering had voorgezeten. Uit niets blijkt dan ook opzet der wederrechtelijke loe- eigening, 'n daad die trouwens onvermijdelijk aan 't licht moest komen. Heeft hij het geld tijdelijk in zijn huishouding gebruikt, dan gold het bier sleohts een wederrechtelijke beschikking. Voorts bracht pleiter ter sprake de schorsing, die vermindering van zijn salaris medebracht en ten slotte concludeerde vrijspraak, subsidiair een lichtere straf. FEF11.1.F.TOR door C. N. W1LLIAMSON. Een der meest Interessante romans uit de bekende Society-ReeksUitgave Van IIoLkema en Warendorf, Amster dam. 3L HOOFDSTUK XXIX. De groep bestond uit een grijzen oudachtige man met een vlerkante kin, die zelfs aan de Noordpool er als een Amerikaan zou hebben uitgezien; een aardig, mol lig meisje met een perzikachtig teint, heldere, blauwe oogen en bruin „bobbed" haar. Het derde lid van dit trio was een jonge, zeer donkere, mooie man, heel slank en elegant Deze laatste was Paul dl Salvano. Miles meende, dat hij ergens in Amerika zou zijn gebleven, ongeduldig wachtend op Betty, die het echtscheidingsproces zou aanhangig maken. Miles haatte Salvano. De Italiaan had het hart van Betty's echtgenoot niet gebroken, want Betty bezat zijn hart niet; maar de man had Miles' leven gebroken en al de idealen van eerbied en genegenheid voor Betty, die nog gebleven waren na een huwelijk van zeven jaar. Toen Miles hen voor het eerst had samengezien, was hij razend van drift geworden en hij zou Salvano hebben kunnen dooden, of met hem duelleeren op leven en dood. Maar plotseling scheen het hem toe of me vrouw Parmalee tusschen hen stond en haar stem zei: „Denk aan je belofte!" Hij kon Salvano toen niet aanraken. Door hem te dooden zou er een schandaal worden verwekt, dat niet gesust zou kunnen. Hij Miles, zou niet van moord be- sohuldigd worden. Hij zou zijn vrijgesproken door de macht der Ongeschreven Wet Maar Betty zou vernie tigd zijn en daarmee zou hij zijn belofte hebben ver broken. Hij had den weg gekozen, die het vlugst scheen en het veiligst om haar te redden en haar geluk te ge ven van het soort die zij scheen te begeeren. Nu had de zeewind den koortsgloed in zijn aderen afgekoeld en gedurende weken had hij slechts in het voorbijgaan aan Paul di Salvano gedicht „Paolo,,' zooals Betty VERDUISTERING TE BERGEN. De heer W. G. F., 42 jaar, thans zonder beroep en wonende te Rotterdam, had alreeds terecht ge staan ter zake verduistering, gepleegd in zijn kwaliteit van kassier-boekhouder bij de te Bergen gevestigde melkfabriek ,JDe Lelie". Deze strafzaak was destijds geschorst, doch moest thans door een andere samen stelling der rechtbank opnieuw worden behandeld. Volgens den heer Kok, eigenaar der onderneming, ging de melkfabriek onder het financieel beheer gel delijk voortdurend achteruit en zou het bedrijf gelei delijk geheel ten gronde zijn gegaan. Verdachte stond evenwel terecht van verduistering van f 213, welk bedrag hem bij dagvaarding was ten laste gelegd. Volgens opgave van den heer Kok verdiende verdach te f 25 per week met het vooruitzicht dat dit bedrag later tot f 30 zou worden verhoogd. Mr. Sluis, verdediger van verdachte, kon echter be slist verklaren, dat in de acte van aanstelling stond f 30 per week. Aan verdachte werd echter maar f 25 uitbetaald, waarbij verdachte zioh „a contre coeur" had neergelegd, zeide verdediger. Dat gaf hem eohter niet het recht verduistering te plegen, reporteerde Mr. Ledeboer, de president. Dat wordt aan deze zijde ook niet beweerd, antwoord de verdediger. Rijksveldwachter Vermeulen, thans in Den Haag, had het onderzoek naar de verduistering op klachte van den eigenaar, ingesteld. Getuige had met verdachte de boe ken doorgeloopen en deze had de voorkomende verduis teringen erkend tot een bedrag van f 293.70. De heer Blom, accountant te Alkmaar, gehoord als getuige deskundige, had eveneens een boekenonderzoek Ingesteld en had geconstateerd dat verdachte verschil lende bedragen zich geheel of gedeeltelijk had toege- eigend en had als vaststaand geconcludeerd een tekort van f 213.08. Twijfelachtige gevallen waren door den accountant niet ais vaststaand in zijn rapport opgenomen wel was daarbij het vermoeden uitgesproken. Mevrouw Joh. Clasina D., echtgenoote van den heer Kok, eigenaar der melkfabriek, werd nog als getuige gehoord en gaf op eigen verzoek een toelichting van de zaak, om aan te toonen, dat het bedrag der verduiste ringen veel hooger was. Daar verdachto had beloofd, zooveel mogelijk te trachten het verduisterde terug te betalen, hoopte getuige, dat hij daarvoor in de gelegen heid zou worden gesteld, wat hem niet mogelijk zou kunnen zijn, indien hij tot gevangenisstraf werd veroor deeld. Daarom koesterde getuige den wensch, dat ver dachte voorwaardelijk zou worden veroordeeld. De president merkte getuige echter op, dat uit niets bleek, dat verdachte méér had verduisterd, dan hem was ten laste gelegd. Ook heeft verdachte alreeds f 300 terug betaald. De heer officier onderschreef deze meening en deed uitkomen, dat juridisch vaststaat het bedrag van f 213, welk bedrag verdachte ruimsohoots heeft terugbetaald. Het rapport der reclasseering hoe gunstig ook, gaf den officier geen redenen om af te wijken van zijn reeds bij de eerste behandeling genomen requisitoir. Ook de omstandigheden gaven geen aanleiding tot wijziging. Zooals de officier meer in 't breede aantoonde, voortdu rend had verdachte verschillende bedragen wederrech telijk zich toegeeigend en derhalve presisteerde de of ficier bij de door hem reeds uitgesproken eisch: 4 maan den gevangenisstraf. Mr. D. Sluis achtte het onnoodig de motieven a!e hem aanleiding gaven een voorw. veroordeeling voor verdach te te verzoeken, nogmaals te ontwikkelen en bleef plei ter, mede aan de hand van het rapport op die voorw. veroordeeling aandringen. De motieven van mevrouw Kok achtte verdediger niet zuiver, daar reeds juridisch wordt onderhandeld betreffende eventueele civiele actie tegen verdachte. De rechtbank zou Sus zijn aangewezen, de taak te vervullen van- een incassobureau, waarvoor zij wel feestelijk zou bedanken. Pleiter concludeerde dus een voorw. straf zonder geldelijke verplichting als op te leggen bijzondere voorwaarde. DIEFSTAL VAN FLESSCHEN MET CONSUMPTIE. Terecht stonden daarop de heeren Krijn BI., visscher te Egmond aan Zee, Jacob Zw., loopknecht te Alkmaar en Leonardus Bern. D., broodventer te IJmuïden, aan welke heeren ten laste was gelegd diefstal van eenige flesschen sterken drank en limonade ten nadeele van de caféhouders Petrus van der Pol te Egmond aan Zee, welk feit door hen was begaan in den nacht van Zon dag 9 Februari. Door den heer van der Pol werd tegen verdachten, die allen erkenden een civiele actie ingesteld tot een bedrag van f 63, dat was f 43 ««u drank en f 20 aan ontvreemd wisselgeld, welk geld echter niet was ten laste gelegd en dus buiten het geding bleef. Verdachten achtten evenwel ook het bedrag f 43 te hoog en schatten zulks op f 20. Zij waren het locaal bin nengedrongen na sluiting, doch het bleek dat de café deur niet gesloten was geweest. Verdachten verkeerden onder het plegen van het feit, onder den invloed van sterken drank. Zij beweerden niet meer dan 6 flesschen te hebben weggenomen. De deur van het café had ech ter den geheelen nacht los gestaan. Het was een rumoe- haar minnaar noemde. Maar nu. plotseling, kwam al zijn haat in een stroom terug, alsof een sluis was opengezet. „Vervloekte hond!" dacht hij. „Betty heeft hem zeker gezonden om mij te splonneeren." Zijn eerste ingeving was om te keeren en het terras met Juliet Divlne te verlaten; maar oogenblikkelijk veranderde hij van inzicht Hij zou zich door dien re kel niet laten verjagen! Een tafel kiezend, zorgde hij ervoor, dat Terry met haar gezioht naar de baai zat en hij nam een stoel tegenover haar. Zoo zagen de drie, die een eind van hen afzaten, hun beider profiel. Het was niet noodig om het drietal aan te kijken, maar evenmin wilde hij hen ver mijden door hen den rug toe te keeren Toen de koffie besteld en gekomen was, zei Miles: „Ik heb gedacht of u het onaangenaam zoudt vinden, indien wij een wijziging in ons plan brachten. Ik zou graag met u een kleinen tocht door de woestijn maken, voordat wij Algiers gingen zien; een korten tocht, niets anders; een of twee nachten overblijven of langer als het ons bevalt; om dan weer hier terug te keeren. Er is een mooie, kleine oasis genaamd „bousaada." Met een goede auto kan men er in een uur of zeven zijn, maar het Is er wilder en niet zoo dJbr de touristen bedorven als Biskra. Heel wat lieden weten niet eens, dat het bestaat Ik ben er geweest met... Ik was er om het dansen te zien van den Ouled Nails. U heeft na tuurlijk wel over hen gehoord, u, die zoo behoorlijk danst op het tooneel." Terry schudde het hoofd: „Nee, ik heb nooit van de Ouled Nails gehoord," antwoordde zij. Sheridan was er mee opgehouden om al de wonderlijke dingen, die zij beweerde, als valsch te verklaren. Meestal geloofde hij, wat zij zei, zonder er zelfs aan te denken om te lachen over zijn lichtgeloovlgheid. „Wel, Bousaada is het oorspronkelijke vaderland van de stam der Ouled Nails, die al hun meisjes tot danse ressen opleiden. Zij zijn belangwekkend en dikwijls mooi. En zeker de helft van den weg, die per auto naar Bousaada voert, is bizonder. Er is geen spoorbaan zooals naar Biskra. Zoudt u er heen willen? Of zou het u spijten om het winkelen in Algiers te moeten uitstel len?" „Ik heb er niet te winkelen," zei Terry. Miles moest weer aan Harky's woorden denken: ik geloof, dat zij geen roode cent bezit). „En we kunnen Algiers bekij ken als wy uit Bousaada terug zijn. En ik zal het heer lijk vinden om op een vredige plaats te zijn, waar... waar..." Plotseling hield zij zich in en bloosde. „Waar? Wat?" drong hij aan. „O... niets bizonders. Ik veronderstel, dat het dwaas van mij is. Ik word er een beetje zenuwachtig van, als al die deftige menschen, die u kennen, mij zoo aansta ren. Dat is alles!" „U kent minstens zooveel deftige menschen als ik," zei rigen nacht, dus konden best ook anderen van de ge legenheid geprofiteerd hebben. Brigadier-titulair Bergstna, die het feit had geconsta teerd en onderzocht, bevestigde den Inhoud van zijn proces-verbaal. De drie verdachten, reeds onder den invloed, versche nen in dien nacht omstreeks half een op de slaapkamer van getuige Hubert Schong en zijn broeder en hadden ieder een gevulde flesch in de hand en noodigden den heer Sohong royaal uit mede te gaan, en ook eens van de meegebrachte ververschingen te genieten. De broeder van dezen getuige, die eveneens op de bedoelde slaapka mer aanwezig was, legde een gelijkluidende verklaring af. Hem was later verzocht een beetje schappelijk te zijn in zijn verklaring. Verdachten ontkenden Sohong dit verzoek te hebben gedaan. Tweede verdachte was volgens zijn opgaaf, niet in het café geweest, hij had wel meegedronken van de advocaat Derde verdachte beweerde een flesch brandewijn van eerste verdachte ten geschenke ontvangen te hebben. Deze heer !s broodventer te IJmuiden en woont niet meer te Egmond aan Zee. De president vond het flauw en misselijk van dezen verdachto wel de boel op te soheppen, maar niet te wil len erkennen, dat hij in het café is geweest De officier beschouwt de wederrechtelijke wegneming en vereeniging wettig en overtuigend bewezen en vor derde tegen B. 2 maanden gev., tegen Z„ die het meest gunstig bekend staat f 50 boete of 50 dagen, en tegen D, 4 maanden gevangenisstraf. f ZEDENMISDRIJF. Hierna werd de openbare zitting gesloten en had nog plaats de behandeling van twee zedenzaken, contra den 25-jarigen H. J. P. S., voormalig onderwijzer te Warmen huizen, en A. de J„ een harmoniecaspeler uit Petten, welke aangelegenheden met gesloten deuren werden be handeld op grond van het zedekwetsende. Beide ver dachten zaten in prev. hechtenis. In alle zaken a.s. Dinsdag uitspraak. Eerste demonstratie in Scbenectady. Zoo nu en dan gebeurt er weer eens iets op televisiegebied, dat men als een stap in de goede richting kan beschouwen. Thans heeft Dr. Alexan- derson, de bekende Amerikaanscho uitvinder van het laboratorium der „General Electric Company" weer wat nieuws gebracht: televisie ge schikt voor de projectie in het theater! Naar men weet kon men er tot nu toe maar niet ln slagen, televisie- prentjes grooter te projecteeren dan enkele decimeters in het vierkant. Bij de verleden week i« een van New- "Yorksch theater gegeven demonstratie heeft Dr. Alex- anderson eohter laten zien, dat het zeer goed mogelijk is om de beelden op een scherm van twee vierkante meter weer te geven, zoodat ze vanaf iedere zitplaats in het theater duidelijk te herkennen waren. Het geheim van Dr. Alexanderson's succes is spoedig verklaard: in plaats van de tot nu toe toegepaste cellen maakte hij bij de laatste demonstratie gebruik van de karoluscel, die door den beroemden Duitschen pro fessor van dien naam, werd uitgevonden. Het gebruik van deze cel stelde hem in staat een per manente lichtbron van groote intensiteit te verkrijgen. De installatie van den eigenlijken zender verschilt in geenerlei wijze van de normale apparatuur. De persoon of de scene, die overgebracht moet werrden, wordt door een serie der lichtgevoelige cellen afgetast, waarbij hst over te brengen object nog eens extra met licht wordt bestraald. Vooral aan de ontvangstzijde is Dr. Alexan- derson van de gebruikelijke methoden afgeweken. Werd bij vroegere demonstraties het eigenaardig Neonlicht ge- A: antenne .voor televisie-ontvangst G: antenna voor geluidsontvangst T: televisieontvanger k E: geluidsontvanger S: scherm L en S: luid spreker T: gelijkrichter AM: versterker I: verdeelschijf H: lamp EC: booglamp bruikt, nu had Dr. Alexanderson de hulp van een krach tige booglamp ingeroepen, zooals die wel in bioscopen toepassing vinden. Dit licht werd op een lenzensysteem geworpen en daarna op de Karoluscel. Hoewel het licht, dat op het scherm geprojecteerd wordt, slechts 1 pet.- bedraagt van de door den lichtboog afgegeven licht sterkte is deze hoeveelheid ruim voldoende voor duide lijke projectie. Het schema, dat wij hierbij voegen geeft een duidelijk' overzicht van de werking aan de ontvangstzijde. Naar men ziet is van het normale televisie overbreng- systeem verder niet afgeweken en is Dr. Alexanderson's vinding uitsluitend van waarde, omdat hij er mee aan getoond heeft, dat later televisie practisoh in het amuse mentsleven een groote plaats kan innemen. (Nadruk verboden). A. MeijerSchwencke. VRIJDAG 27 JUNI 1930. Hilversum (1071 M., van 12.00—6.00 298 M.) AV.R.O. 10.00—10.15 Tijdsein en Morgenwijding, 12.00—2.00 Mid- dagmuziek door het AVRO-Kwintet; In de rustpoos: Gramofoonmuziek, 2.05—2.45 Uitzending voor Scholen. Causerie door den heer H. van Dijl over „Eetbare vo gelnestjes"; 2.453.30 Gramofoommuziek, 3.304.00 Voordracht door Willem Hunsche, 4.305.30 Gramofoon muziek, 5.306.30 Vooravondconecrt door het Orkest van het Rembrandt Theater te Amsterdam; 6.00 Tijdsein. 6.30 Koersen Vaz Dias. 6.45—7.00 Gramofoonmuziek, 7.0O—8.00 Opening van de Radio-Volks-Unlversitelt Een nieuw Instituut ontstaan uit samenwerking tusschen de Bond van Nederl. Volks-Universiteiten en A.V.R.O. Rede van Dr. J. Th. de Visser, Oud-Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Een serie Nederlandsche volksliederen, te zingen door Mevr. NoordewierRed- Sherldan lachend en met iets verontschuldigende in zijn stem. In plaats van menschen had hij ..mannen" moeten zeggen, want ofschoon de vrouwen haar nieuwsgierig aankeken, waren het slechts mannen, die haar groet ten. Terry kwam niet tegen zijn bewering op... Zij her haalde: „Ik zou het prettig vinden om naar Bousaada te gaan." in den Afrlkaansohen zonneschijn, (vaag wazig he den, alsof het licht kwam door een bleeke safier) zag het meisje er, volgens Sheridan uit zoo jong als de mor gen en liever dan hij haar ooit had gezien. Een schuldig gevoel van egoisme tegenover haar kwelde hem. lede ren dag maakte hij gebruik van haar om zijn eigen doel te bereiken, hij exploiteerde haar en gaf er haar om zoo te zeggen niets voor terug, nu zij geweigerd had de overeengekomen betaling aan te nemen. Het meisje zelf had het natuurlijk op haar geweten, maar er was toch een enkel ding, dat hij kon doen. een proef, die hij kon nemen om haar gevoelens te peilen. Terwijl de ge dachte bij hem opkwam, sprak hij ze al uit: „U heeft immers geen hekel ,aan juffrouw Harkness?" „Nee, volstrekt niet." riep Te'rry uit „Ik ben van haar gaan houden. In het begin was ik een beetje bang voor haar, maar nu niet meer. En ik geloof, dat zij niet heelemaal, maar toch bijna ook van mij houdt" „Zij zingt uw lof, als zij de kans schoon ziet," zei Miles „Zij is zoo iets als een niet-officieele chaperonne voor u aan boord van de Silverwood; en als u het zich herin nert zult u weten, dat u slechts over dag met mij alleen van het jacht bent geweest om een uitstapje te maken; lederen avond heb Ik u bij Harky teruggebracht" „Ik herinner het mij opperbest," zei Terry iets in de war. Sheridan wierp haar een scherpen blik toe. „Natuur lijk is u veel te veel een Bohemienne om gewicht te hechten aan een chaperonne," vervolgde hij. „Zij zijn net zoo ouderwetsoh als draken. En zelfs als zij het niet waren, dan zouden zij voor mijn doel niet hebben gepast; het ging, om redenen, die u kent, niet aan om stap voor stap vergezeld te worden van een duenna. Allesbehalve! Maar in Bousaada zullen u en ik niet voor de galerij spelen. Er is weinig kans, dat wij een Europeesch ge- zioht zullen zien, behalve een paar Fransohe officieren, ln garnizoen. Zou 't u bevallen om de rol .van ingeneu u ziet er naar uit in waarheid te spelen en de' oude Harky mee te nemen? Wat haar zelf betreft, zij zal niet weten, wat te doen van vreugde!" „O, ik zal het heerlijk vinden als zij mee gaat!" riep Terry hem stralend aankijkend en in haar handen klap pend. Het kwam in Miles op, dat Salvano en zijn vrienden waarschijnlijk naar hen keken; maar het kon hem plot seling niets schelen. Hij gaf op dit oogenblik om niets dan om het mooie meisje,dat eruit zag als een lief kind dingius; 8.00 Tijdsein, 8.018.15 Gramofoonmuziek, 8.15 Vierde Concert door het Concertgebouw-Orkest onder auspiciën van de A.V.R.O. Dirigent: Albert van Raalte; In de rustpoos: Voordracht door Kommer Kleljn: „De jonge Koning" van Oscar Wilde; pl.m. 9.30 Voortzet ting van het Concert; Na afloop: Persberichten van Vaz Dias. Daarna aansluiting van het Cabaret ,1a. Gaité" te Amsterdam, 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.)' N.C.R.V, 10.30 Tijdsein; 10.30-11.00 Korte ziekendlenst K.R.O. 1L30—12.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.00—12.15 Tijdsein en Politieberichten, 12.152.00 Gramofoonmuziek. N.C.R.V. 4.005.00 Gramofoonplaten, 5.006.30 Concert door het „Amsterdamsch Vocaal Kwartet". K.R.O. 6.307.00 Gramofoonmuziek, 7.00—7.30 Spreker: H. Ba ron van Lamsweerde. Onderwerp: „De Film". V.P.R.O. 7.30 Persberichten van het Vrijzinnig Godsdienstig Pers bureau, 7.45 Politieberichten, 7.50 Cyclus: Kerk en Kerk- En gedurende een paar dagen zou zij niets dan een kind zijn en hij een Jongen! De oude Harky zou de kinder meid van hen beiden zijn. Eenmaal in de woestijn zou den hij en Juliet Divine alles vergeten behalve den zonneschijn, het gouden zand en den diep blauwen Afri- kaanschen hemel! Goed," zei hij zorgeloos. „Zoo spoedig we kunnen, vertrekken wij. Voor vandaag is het te laat, want ik moet zien een auto te huren en we moeten het een en ander meenemen. De tocht zal minstens zeven uur du ren en wij dienen voor den donker er te zijn. Maar heden middag kunnen we een of twee moskee's bezoeken" (hij was er zeker van, dat het gezelschap van di Salvano dat niet zou doen) „en dan kunnen wij morgen vroeg om tien uur vertrekken." Toen zij opstonden, zag Sheridan met een oogopslag, dat de Italiaan met zijn vrienden verdwenen was. Hij bracht Terry naar het museum van Mustapha Superi eure, waar slechts zij kwamen, die belang stelden in de geschiedenis en de archeologie van de oude zee- rooverstad en hij liet haar daar achter om een auto voor den volgenden dag af te huren. Er waren ver scheidene garages en daar het seizoen nog niet zijn hoogtepunt had bereikt, vond hij bij de tweede, die hij bezocht, een goeden wagen en een uitstekend chauf feur. Voldaan, dat alles zoo vlot ging, keerde hij naar Terry terug, liet haar El Blar zien en de „Jardin d'Es- sai" met zijn verwonderlijke boomen, de Kasbah, en kele moskee's en de Rue Bab Azoun. Al het andere, waar Algiers om bezocht wordt, moest wachten tot na hun terugkomst, want zoo overlegde hij met zichzelf Salvano was geen man om ergens lang te blijven, waar hij zich niet op zijn wijs kon vermaken. Nu do kerel aan Betty's opdracht had gehoorzaamd en haar kon seinen, wat er gebeurde, zou Salvano waarschijnlijk naar Biskra gaan en daar wachten totdat hij Mi'.es er eveneens kwam met Juliet Divine; want iedereen, gaat nu eenmaal naar Biskra. Inderdaad was Sheridan van plan er ook heen te gaan, maar als hij in het hotel ontdekte, dat Salvano er was, zou hij van plan ver anderen. Het was al ellendig genoeg om telkens iets van Nazlo, al was het ook op een afstand, te moeten zien. Maar daar de man nooit getracht had om in do nabijheid van hem of van juffrouw Divine te komen, of hen te hinderen door het schrijven van brieven, moest hij het wel zwijgend verduren. Eustace Nazlo had evenveel recht als Miles Sheridan om te trekken van plaats tot plaats langs de kust der Middellandsche Zee. Dien avond dineerde hij met Terry aan boord van het jacht en hij was vrijer tegenover haar dan gewoonlijk, met een vaag verlangen haar haar gevangenschap aan boord te vergoeden. Het was lang geleden, dat hij zoo'n aangenaam avond had gehad. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5