HOOGHEEMRAADSCHAP - NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. gaan; 8.20 Concert; 8.55 Cursus: Wereldbeschouwing; 9.35 Concert; 10.05 Declamatie. Fragment uit de Camera Obscura van Hildebrand. „Het diakenhuismannetje ver telt zijn historie", door Jan Molenaar; 10.25 Concert. ZATERDAG 28 JUNI 1980. Hilversum (1071 M., van 10.00—1.00 298 M.) A.V.R.O. 10.0010.15 Tijdsein en Morgenwijding, 12.002.00 Mid- dagmuziek door het AVBO-Kwintet; In de rustpoos: Gramofoonmuziek, 2.002.30 Modepraatje door Mevr. Ida de Leeuw—van Rees, 2.30—4.30 Aansluiting van het Tuschinskl-Theater te Amsterdam, Illustratieve Film muziek, 4.305.00 Sportpraatje door H. Hollander, 5.00 6.00 Gramofoonmuziek, 6.00 Tijdsein, 6.018.00 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep. Vroolijk Intermezzo met medewerking van het Accordeon-En semble „de Volendammers"; Voortzetting Concert Om roep-Orkest. V-A.R.A. 8.00 VARA-Varia, 8.05 Openingsconcert van het Groot Nationaal Muziekconcours in het Brongebouw te Haar lem door het Amsterdamsoh Politie Muziekgezelschap; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.10 Opvoering van ,.De Plaatsvervanger", tooneelspel in één bedrijf van Daan van der Zee, door het V.A.R.A.-tooneel, o.l.v. Willem van Cappellen; 11.00 Bij de Pomp. Wekelijksch nieuws van Teun de Klepperman; 11.15 Gramofoonpla- tenconcert, 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) K.R.O. 8.159.30 Gramofoonmuziek, 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje, 12.00 Tijdsein, 12.151.00 Gramofoonmuziek, 1.001.45 Kinderuurtje, 1.452.00 Spreker H. Elsma. On derwerp. „Een groote tentoonstelling in een kleine stad"; 4.306.00 Gramofoonmuziek, 6.00 Tijdsein, 6.01 6.55 Gramofoonmuziek, 6.557.16 Journalistiek Week overzicht door Paul de Waart, 7.157,.30 Gramofoon muziek, 7.3011.00 Uitzending van den Feestavond, te geven door den R.K. Bouwvakarbeiderabond; pl.m. 9.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias, 11.0012.00 Gramofoon muziek. WAAR DE VROUW BELANG IN STELT. Een vrouw die een geheim kan bewaren In het Oost-eind te Londen word voor goed dertig Jaren op een klein kamertje boven een bescheiden kleer makerswerkplaats een meisje geboren, dat eens de ge heimen van geheel het Britscho rijk zou kennen. Het kind heette Rosa Roseberg en is thans reeds voor de tweede maal teruggekeerd in het kantoor van den Eer sten Minister van Engeland, Mae Donald, voor wien zij kennis nam van verschillende geheimen in het uitgebrei de Britsche rtik. Hoewel zij pas 30 jaar oud is, heeft zij toch reeds overvloedig bewezen, dat zij als particulier secretaresse de geheimen van den minister kan bewaren. Behalve deze eigenschap van zwijgzaamheid, welke enkele dwe pers als aan den vrouw eigen hebben willen kwalificee- ren, bezit zij er nog verschillende anderen. Zij kent zeer goed muziek en heeft een innemende verschijning. Haar uiterlijk is aangenaam en zij weet zich heel goed en met smaak te kleeden. Haar geschiktheid voor de vertrou- wenspost heeft niet de minste afbreuk gedaan aan haar vrouwelijke bekoorlijkheid en wat misschien het meest prijzenswaardig ln haar is, zij is eenvoudig gebleven en schaamt er zioh niet over, dat haar vader maar een eenvoudige kleermaker geweest is in East-End. Daar zij op 14-jarigen leeftijd een grooten aanleg voor muziek toonde, wilde men haar voor pianiste laten stu- deeren, maar wijl van de anderen kant haar ouders dat niet konden bekostigen, besloten zij haar naar een kan toor te sturen. Als zij later zelf genoeg zou verdienen, kon zij haar eigen lessen dan betalen. Haar ideaal had zij ln deze richting dan ook gevormd. 17 Jaar oud was zij w# rkzaam op het kantoor van een krant en nam in haar rijen tijd deel aan den strijd voor het vrouwen kiesrecht. Daarbij kwam zij in aanraking met den eersten leider van de Labour, die een zetel in het parle ment kreeg. Rose Rosenberg stelde spoedig veel be lang ln de arbeidersbeweging, terwijl van den anderen kant de uitnemende kwaliteiten van dit jonge meisje de aandacht trokken van Sir Hardie. Zij kwam door hem te werken op het partij-bureau van de Labour ln 1918 en werd kort daarop bevorderd tot secretaresse van de arbeiders-partij. In dien tijd kwam zij vaak in aanraking met Ramsay Mac Donald, die er toen nog niet van droomde, dat hij eens minister zou worden. Naarmate diens invloed toenam, kreeg Rose deel in diens arbeid, totdat hij midden in de politiek terecht kwam. Hier toonde Rosa, hoezeer zij hem in alle opzichten van nut kan zijn. Terug naar echt-vrouwelyke. Avondrokken worden in den vervolge alleen maar lang gedragen en raken meestal zelfs den grond, terwijl er zelfs al zijn met een sleepje. De lijfjes worden meestal glad gemaakt en dan zoodanig, dat de buste-lijn scherp uitkomt, om de heupen komen allerlei versiersels. Hier worden soms de plooien in een vlinder strik van voren of van achter bij elkaar gehouden. De aard van de heup versiering moet natuurlijk afhangen van het soort stof, waarvan de japon gemaakt Ib. Hierbij ziet men dan ook vaak weer avondmanteltjes, welke met dezelfde paarlen zijn bezet als die, welke zioh aan de avondjaponnen be vinden. Als nieuwigheid draagt men nu om de hals een ketting van kristal-vruchten. De dames-horloges worden hoe langer hoe kleiner en men moet er zich over ver wonderen, dat zulke kleine uurwerken nog bestaanbaar zjjn. Nu de mode weer eoht vrouwelijk wordt, ziet men ook weer de versierselen van de vrouw als oorbellen, kettingen, armbanden, schubbetjes enz. In de avondja ponnen vindt men nu ook al weer heele kleine pof mouwtjes. Algemeene vergadering van Dijkgraaf, Hoogheem raden, Hoofdingelanden en Hoofdingelandenplaats vervangers van het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier, op Woensdag 25 Juni 1930, des voormiddags 10 uur, in het Gemeenlar.dshuis te Alkmaar. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans, Dijkgraaf, wnd. secretaris de heer J. W. Boersma. Bij de opening der vergadering wijdt de heer Wij denes Spaans een innig woord van weemoedige herinnering aan den overleden Secretaris, den heer Van Amstel, wiens groote gaven van hoofd en hart door hem nog eens worden gememoreerd. De vergadering hoort deze woorden staande aan. Daarna worden de heeren welkom geheeten en uit Voorzitter de wensch dat deze vergadering mag ver- loopen tot genoegen der aanwezigen en tot heil van het Hoogheemraadschap. De- notuler; worden onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat de heeren J. Best en J. J. Groot bericht van verhindering hadden gezonden en in hun plaats zouden optreden de heeren Pluister en Hartog. In de vacatures Kaan en Burger zouden optreden de heeren Dekker en Waiboer. Medegedeeld wordt, dat ontvangen is een uitttrek- sel van een Koninklijk besluit, waarin vermeld dat de heeren H. K. Koster en Oortman Gerlings zijn herbenoemd tot Hoogheemraad. Voorzitter feliciteert de heeren en hoopt dat zij het voorrecht zullen hebben ir; goede gezondheid de be langen van het Hoogheemraadschap te dienen, zoo als wij dat van hen gewend zijn. (Applaus.) Verschillende ingekomen stukken worden ge noemd, welke allen stilzwijgend passeeren. Meegedeeld wordt dat het pensioen voor mevrouw Wed. Van Amstel is bepaald op f2000, het Weezen- pensioen op f 1200. Overgelegd wordt de door Dijkgraaf en Hoog heemraden opgemaakte verdeeling der vier kies districten voor de verkiezing van Hoofdingelanden en Hoofdingelanden-Plaatsvervangers. Dit als ge volg van een in de algemeene vergadering van 29 November 1929 genomen beslissing. Uitkeering aan Mevr. Wed. van Amstel. Voorgesteld wordt om aan Mevr. de Wed. J. P. van Amstel, een uitkeering in eens te verleenen, gelijk aar; 3/12 van de jaarwedde die haar echtgenoot als secretaris van het Hoogheemraadschap genoot op het tijdstip van diens overlijden, en nu de verordening re gelende de jaarwedden der ambtenaren zoodanig te wijzigen, dat ook tot de hoofdambtenaren de rege ling wordt uitgestrekt, waarbij aan de weduwe het salaris wordt uitgekeerd over 3 maanden na den dag van overlijden. Voor de Hoofdambtenaren, wier salarissen bij af zonderlijk besluit zijn geregeld, gold deze boven staande bepalinig niet, wat zeer zeker tot onbillijk heden aanleiding kon §even. Het onverwacht over lijden van den Secretaris heeft dat bewezen. Allen voor. Benoeming Secretaris. De voordracht luidt: No. 1. J. W. Boersma, hoofdcommies ter secretarie cn waarnemend secretaris van Noordhollands Noor derkwartier te Alkmaar; No. 2. Mr. E. G. O. Onnen, referendaris ter provin ciale griffie van Drenthe te Assen; No. 3. Mr. J. Belor.je, advocaat en procureur te Alkmaar, De uitslag der stemming is: de heer J. W. Boersma 14 stemmen, Mr. Onnen 3 stemmen, Mr. Belonje 2 stemmen. Benoemd dus de heer Boersma. Voorzitter feliciteert den benoemde, welke benoe ming voldoet aan een door de omstandigheden bij hem ontstane wensch. Spr. hoopt, dat de heer Boersma zijn nieuwe ambt zóó zal vervullen, dat hij zelf steeds meer en meer zal gevoelen te zijn de rechte man op de rechte plaats. Hij verwacht dat de nieuw benoemde secre taris zijn ambt zal vervullen trouw en vol toewij ding, zoodat het Hoogheemraadschap nog meer naar voren mag komen. De heer Boersma dankt voor de felicitatie en de vriendelijke woorden tot hem gesproken en brengt zijn dank tevens aan allen die tot zijn benoeming hebben meegewerkt. Hij dankt voor het groote ver trouwen in hem gesteld. Hij gevoelt zeer zeker de groote verantwoordelijkheid die op hem rust, nu hij het ambt aanvaard van een voorganger als de heer Van Amstel, die zoo hoog stond aangeschreven bij de leden dezer vergaderingen bij die van het Dag. Bestuur. Aan den anderen kant verlicht het hebben van zulk een voorganger spr.'s taak door het goede voorbeeld dat hij in den heer Van Amstel zal heb ben. Spr. geeft gaarne de verzekering dat hij alles zal doen om een goed secretaris voor het Hoogheemraad schap te zijn. De pensioengrondslag voor den nieuwbenoemden secretaris wordt bepaald op f5000. Verhooging wekelijksche uitkeering. Naar aanleiding van een verzoek van der; gewe zen werkman A. Brouwer te Medemblik om zijn uit keering van f 3 per week te willen bepalen op het zelfde bedrag, dat aan de gewezen werklieden aan de Hondsbossche zeewering wordt uitgekeerd, stellen Dijkgraaf en Hoogheemraden voor de over 1930 aar» A. Brouwer te Medemblik en K. Buura en J. Doets te Warder, verleende uitkeering van f3 per week te verhoogen tot f5 per week. Allen voor. Tegemoetkoming aan Oostzaan. Tengevolge van de dit jaar uitgevoerde verbete ring van len weg op den Oostzanerdijk is deze weg gedurende ruim 5 maanden voor bet verkeer ge sloten geweest en hebben daardoor de wegen en de bruggen in de gemeente Oostzaan meerdere uitgaven aar; onderhoud gevorderd. Op gronden van billijk heid stellen D. en H. voor aan de gemeente Oostzaan een tegemoetkoming to geven van f800, met welk be drag het gemeentebestuur van Oostzaan instemt. Allen voor. Verordening reis- en verblijfkosten. Wordt voorts ter goedkeuring aangeboden een wijziging van de reisverordening, waarbij de vergoe ding voor het gebruik van een niet door het Hoog heemraadschap beschikbaar gesteld rijwiel ten hoog ste f150 zal bedragen, terwijl de gemaakte verblijf kosten tot een minimum van respectievelijk f3, f2.50 of f2 voor rekening van het Hoogheemraadschap worden genomen, voor hen, die verhinderd zijn van 12 uren des middags tot 2 uur des namiddags of van 5 uur des namiddags tot 7 uur des namiddags de maaltijden te hunnen huize te gebruiken. Allen voor. Aankoop erfpachtsreoht. Voor wegverbetering op den Katwouderdijk stellen D. en H. voor het recht van erfpacht van ééne are grond, met de zich daarop bevindende opstallen woonhuis met bakkerij, aan te koopen voor f3000. Allen voor. Verkoop dtjksmagazijnen. Voorgesteld wordt de dijksmagazijnen te Almers- dorp en te Lambertschaag te verkoopen, doch die te Nieuwesluis, Aartswoud, Koppershorn en Medem blik, voor berging var; materialen en als schaftlokaal in eigendom te behouden. Het magazijn met woon huis, schuur en omliggend terrein te Almersdorp te verkoopen voor f 1500 aan het Ambacht van West- friesland genaamd de Vier Noorderkoggen onder be ding echter dat binnen 3 jaar het magazijn met woonhuis en schuur zal zijn afgebroker; en voor zoo ver noodig het perceel weg voor openbaren weg te bestemmen en in stand te houden. Allen voor. Verkoop perceeltje grond. Dijkgraaf en Hoogheemraden stellen voor te vol doen aan het verzoek van P. Sijm Jz. te Andijk om aan hem te verkoopen een perceel groot 5 aren en 75 centiaren, voor f2 per M2., dus totaal voor f1150. Bedoeld perceeltje is thans verhuurd als tuingrond voor f2 per jaar, terwijl het zich niet laat aanzien dat het perceeltje benoodigd zal zijn voor den pu- blieken dienst van het Hoogheemraadschap. Allen voor. Wat er gebeurt vooraleer we busgroenten krijgen. De erwtenpluk is thans ln vollen gang en velen vinden er een loontje in. De kinderen gebruiken hun vrije uurtjes en wer- ken dappar mee W egen verbetering. Bij de begrooting voor 1930 werden de benoodigde gelden toegestaan om op den Noorderdijk van Drechterland, van H.M. paal 36 tot II.M. paal 70, de onderbaar; van den weg te verbreeden en dezen weg van een ingewalst.e deklaag van steenslag te voor zien. Het lag in het voornemen van D. en PI. in 1931 en 1932 den weg op den Noorder- en den Oosterdijk van Drechterland, gelegen tusschen Wervershoof en Enkhuizen, op die wijze af te werker; en daartoe de vereischte bedragen aan te vragen. De gunstige uit komst van den gewonen dienst 1929 opent echter de mogelijkheid de dit jaar uit te voeren wegverbete ring verder uit te strekken dan oorspronkelijk werd geraamd. Door van het batig slot van dezen dienst f26000 beschikbaar te stellen voor den gewor.en dienst 1930. zal nog in 1930 de wegverbetering tot stand kunnen komen van H.M. paal 70 tot H.M. paal 90. Voor de verdere toelichting op dit voorstel verwij zen we naar het no. van Zaterdag j.1. D. en H. stellen voor: le. op den Noorderdijk var; Drechterland, van H.M. paal 70 tot H.M. paal 90, de onderbaan van den weg te verbreeden en den weg van een wegdijk van teersteenslag te voorzien; 2e. het wegdek van den weg tusschen Lageweg en Schellinkhout en van den weg tusschen de Zand bakken' en Scharwoude te teren; 3e. ter bestrijding van de kosten van de onder le. en 2e. omschreven werken tot een bedrag van f28500 te beschikken over het batig slot van den gewonen dienst 1929, ten behoeve van den gewonen dienst 1930. In verband met een aan het eind van haar rap port gedane uitdrukking van aanbeveling over deze wegenverbetering, geeft Voorzitter eerst het woord aan de commissie die de rekening over 1929 heeft nagezien. De heer Van der Sluijs, het eenige aanwezige lid der commissie, geeft ir; een uitvoerig rapport zijn bevindingen weer, die van de grootste waardeering getuigen voor de wijze waarop het finantieel beheer wordt gevoerd. De commissie geeft in overweging om na afloop der verpachtingen, die voor 3 jaar hebben plaats gehad, de huurders die in alle opzichten aan hun verplichtingen hebben voldaar;, gelegenheid te geven om op nader vast te stellen voorwaarden on derhandsch in te huren. Het aantal aanslagen bedraagt ruim 62000, verdeeld over 100 kadastrale gemeenten met een belastbare opbrengst van 14 millioen ruim. Van het te inner; bedrag aan omslag was op 7 Juni jl. nog te vorderen het luttele bedrag van f 55.40, wel een bewijs op welk een nauwgezette wijze dit werk wordt gedaan. De gewone dienst sluit met een batig saldo van f 110.946.72, de buitengewone dienst met een voordeel van f 11.944.72, een uitkomst die zeer bevredigend ge noemd mag worden en die de commissie er toe brengt om de voorsteller» die Dijkgraaf en Hoogheemraden ten opzichte van wegverbetering doen aan te bevelen. Voorzitter vraagt, of na dit rapport nog iemand het woord verlangt over de voorstellen ter opzichte van wegverbetering, of allen kunnen goedkeuren dat de bedragen uit den dienst van 1929 op 1930 kun nen worden overgeschreven. Met algemeene stemmen worden de voorstellen aangenomen. Aanvulling begrooting. Voorgesteld wordt de begrooting dienst 1929 aan te vullen, den buitengewonen dienst met f9860 en het aanhangsel met f 1400 en voorts tot het doen van af- en overschrijvingen tot een bedrag van f29240. Allen voor. De rekening, dienst 1929. Ter vaststelling wordt daarna aangeboden de re kening over het dienstjaar 1929. De heer Zeeman vraagt nadere inlichtingen over de opmerkingen var; de commissie over het weer in huren. De heer Van der Sluijs verduidelijkt de bedoeling der commissie, die niet anders wil 1an dat goede huurders, die volkomen aan hun verplichtingen heb ben voldaan, na afloop van den pachttijd weer op nader te stellen voorwaarden' onderhandsch kun nen inhuren. Het zijn in doorsnee kleine pachters wiens kleine bedrijven zijn ingesteld op dergelijke perceelen, dus is er alles voor om zoo mogelijk die perceelen aan die menschen te laten houden. Voorzitter zegt, dat reeds vroeger de heer Zeeman had gevraagd om der» pachttijd wat langer te ne men. Waar dat maar eenigszins kan gebeurt dat en ook kunnen die huurders, die dat vroegtijdig vra gen, als het eenigszins mogelijk is en zij voldoen aan hun verplichtingen, onderhandsch inhuren. In soramt ge gevallen, spr. noemt de Assendelfterzeedijk, waar de opbrengst der huur jaar om jaar aan het Hoog heemraadschap en aan den polder Assendelft is, kar; dat natuurlijk niet. Er zijn ook nog enkele andere plekken waar het niet kan. In doois-iee werden de verzoeken om inhuren, mits vroegtijdig genoeg ge daan, steeds in welwillende overweging genomen. De rekenir.'g wordt alsnu ongewijzigd vastgesteld en eveneens goedgekeurd de daarbij door Dijkgraaf en Hoogheemraden gedane voorstellen. De Voorzitter brengt de commissie dank, evenals den penningmeester voor wiens werk het Dag. Be stuur niet minder waardeering heeft, dan door de commissie uitgesproken. Een rechtsgeding. Tenslotte stellen Dijkgraaf en Hoogheemraden voor, om zich in rechter; te verweren tegen een door den polder Oostzaan tegen het Hoogheemraadschap in gestelde gerechtelijke actie tot het vergoeden van de schade door den polder, geleden tengevolge van de uitgevoerde wegverbetering op den Oostzaner-zee- dijk. (Zie ons no. van Zaterdag jl.). De heer Harenmaker vraagt, of er geen overleg kan plaats hebben, heel verkeerd als spr. het vindt dat een paar polderbesturen over een bedrag var; een f1100 in 2 jaar, elkaar te lijf gaan. Spr. wil dat het Dag. Bestuur nog eens met het poldtrbestuur van Oostzaan in overleg treedt. Voorzitter zegt, dat dit zeer moeilijk is. Immers Oostzaan vroeg schadevergoeding en daarover is al leen te praten als de andere partij, hier het Hoog heemraadschap, de plicht voelt iets te moeten be talen. Waar dat niet zóó is, wordt elk bedrag dat rnen toestaat, een gift. Spr. licht uitvoerig toe, hoe bij het eigendom en beheer van een dijk voor alles gaat de waterkeering en daarna de rijweg. Eerst wordt gezorgd voor een zoo goed mogelijke water keering en daarvoor is ook noodig een goede gras mat. Dat die ook waarde heeft als grasgewas is iets heel bijkomstigs. Het gaat hiér niet om landbezit, maar om waterkeering en nu is de Oostzanerweg ver beterd en dat is gegaan ten koste van het grasgewas. Wij hebben den weg verbreed en verbeterd en nu spreekt Oostzaan ons aan om schadevergoeding, om dat het grasgewas daardoor is verminderd. Men be denke wel dat dit is gedaar; zonder eei.ig verzet van Oostzaan en dat, als wij het niet hadden moeten doen, toch ook de polder zelf voor de wegverbete ring had behooren te zorgen. Het spreekt vanzelf dat bij zulke werken het grasgewas in het. gedrang komt. Om voor zulke dingen vergoeding te vragen gaat toch te ver. Men moet toch begrijpen dat dijk- onderhoud, wegverbetering voor gaat. Er; het loopt hier niet over de f 1100 of meer of minder, maar om het principe. Ongeacht het bedrag kunnen wij dit principe niet aanvaarden, want als in deze eenmaal a is gezegd, moet b volgen. Spr. herinnert er aan dat toer; met den rechtskundige van polder Oostzaan dit alles is besproken, deze zeer veel duizenden scha devergoeding in het hoofd had. Wij hadden ook nog een deel van den dijk beschadigd, dal niet meer in erfpacht was te geven, doordat een kluft naar Tuin dorp was aangelegd. Spr. zegt dat dit een stuk puin betrof, waarop Amsterdam voor verfraaiing een rots tuintje had aangelegd. De heer Groot, Andijk, wil toch r;og eens probeeren de zaak onderling te regelen. Vraag de heeren van Oostzaan een dag te gast, zegt spr. Voorzitter zegt dat dit gemakkelijk zou kunnen als het liep over een bedrag. Over ons recht valt niet te onderhandelen. Maar er staat f300 op de begroo ting voor het ontvanger; van gasten, als de heeren willen komen, zullen wij ze ontvangen. De heer Haremaker zal dan zorgen dat de heeren van Oostzaan uuraen. De heer Groot meent, dat ook het Hoogheemraad schap kan uitnoodigen, dat beteelcent volstrekt niet de minste te zijn. Voorzitter zegt, dat eigenlijk een bespreking reeds heeft plaats gehad. Met den' rechtskundigen adviseur van Oostzaan is alles besproken en het gevolg is ge weest, dat de polder Oostzaan ons in rechten aan spreekt en willen wij niet rechtloos zijn, zullen wij ons moeten verweren. Wij willen de heeren echter nogmaals ontvangen. De heer Sluis wil toch evenwel vasthouden aan het principe, volkomen als spr. het met het Dag. Be stuur eens is. De heer Groot bdeoelt volstrekt niet. iets daarvan prijs te geven. De heer Zeeman vraagt, of het nu geen tijd wordt dat eigendom en beheer van de dijken in één hand komt, daarmee voorkomt men zulke conflicten. Spr. wil in deze overleg met het Prov. Bestuur. Met vurig oog beschouwt de kleine baas de oevers en wee den vijand, die hei mocht probeeren, hem te genaken. In zijn verbeelding ziet de klei ne veldheer, gezeten op een der oude kanonnen van het stadje Grave (N3.) den vijand aan rukken en hoort weer het kanongebulder

Schager Courant | 1930 | | pagina 6