%U Raad Sint Pancras. 3 BOLLEHPELSTERS Spruitkoslplanten. TWEEDE KAMER. f De sluiting van de Phohi. Felle fabrieksbrand te Eindhoven. Nagekomen Berichten. WIERINGEN BARS1NGERH0RN ANNA PAULOWNA WINKEL NIEUWE NIEDORP Advertentiën. PIETER HEIJMANS Mi, Winkeljuffrouw Meisje koninginneharlng", welke dan ook geschikt wordt ge acht om aan de koninklijke familie te worden aange boden, kan gezegd worden, dat de tijd van goede nieuwe Hollandsche haring aanbreekt, hetgeen evenwel niet in houdt, dat alle haring vóór dien tijd aangebracht, een minderwaardig product zou zijn. Veel hangt af hoe de kwaliteit uitvalt; verleden jaar werd op 22 Mei de ko- ninginneharing uitgekeurd, van 't jaar was het 14 Juni of drie weken later. Het haring-etende publiek is verleden jaar min of meer verwend door de puike kwaliteit nieuwe Holland sche haring, welke toen reeds begin Mei werd aange bracht. Nu zulks dit jaar niet het geval is en de markt overvoerd is met onsmakelijke voorjaarsharing, welke wegens niet-houdbaarheid ook niet naar het buitenland kon worden uitgevoerd, doch als varkensvoer, dan wel aan de vischmeelfabrieken moest worden verkocht, is het begrijpelijk, dat liefhebbers van een goede Holland sche haring vragen, hoe het met de nieuwe Holland sche haring zit. De kwaliteit wordt nu echter met den dag beter, hetgeen hen ongetwijfeld milder zal stemmen. LAGE WRAAKNEMING. Sabotage door Kamper veehouders. Te Kampen werd een perceel grasland publiek ver pacht. Om de pachtprijzen te drukken wilden de aan wezige Kamper veehouders niet bieden. Een boer uit het naburige IJsselmuiden bood evenwel en werd huurder. De Kamper boeren maakten zich hierover boos en di'cigdon den huurder, dat zij wel zouden beletten, dat hij het gras zou maaien. Toen de man nu met de maaimachine het gras wilde maaien, bleek hem dit onmogelijk. Men had n.1. het land bestrooid met oud ijzer en op verschillende plaatsen stukken in den grond gestoken. De messen der machine bra ken en de man was verplicht het werk te staken. ERNSTIG ONGELUK TE UTRECHT. Wielrijder botst tegen een motor. Dinsdagavond reed in de Nobelstraat eén motorrij der in de richting van het Janskerkhof. Uit een der zijstraten naderde een wielrijder, een 39-jarige asfal- teerder, die met het motorrijwiel in botsing kwam. De wielrijder werd met een zware hersenschud ding en een gebroken pols opgenomen en per auto van den G. G. D. naar de Rijksklinieken overge bracht. Men vreest voor zijn leven. Vermoedelijk heeft de motorrijder den wielrijder die van rechts kwam, niet voor laten gaan. De mo tor werd aanvankelijk vastgehouden door de ver keerspolitie, doch is naderhand weer vrij geggeven. Gistermiddag heeft dr. C. J. K. van Aalst, president commissaris van de N.V. Philips' Omroep Holland-Indië (Phohi), ter gelegenheid van de laatste uitzending van de Phohi,, voor dezen zender een rede gehouden. Dr. Van Aalst heeft uiteengezet, waarom de Phohi thans zwijgt, dat het instituut krachtens zijn opzet geen politieke inkwartiering mocht toelaten, dat altijd de op zet geweest is, een programma te geven, dat vrij zou zijn van politieke tendenzen. Het betrof hier een experiment, dat aanzienlijke gel delijke offers vroeg, waar slechts ideeële satisfactie te genover stond. f 600.000 zijn daarvoor vrijwillig door talrijke onderne mingen bijeengebracht. Bovendien moest f 200,000 jaar lijks in de exploitatie worden toegelegd. Wij meenen, dat het een eisch van billijkheid is, dat niet een ander hiervan de vruchten plukt. Wie dergelijke vruchten plukken wil, getrooste zich dezelfde móeite en kosten. Er zijn immers twee andere golflengten, die voor Indië te gebruiken zijn. Het bouwen van een zen der staat niemand in den weg. Wij wenschen baas te blijven in eigen huis, en daarin slechts toe te laten datgene wat in overeenstemming is met onzen oorspronkelijken opzet. Tegen een controle van onze uitzendingen door de door den minister inge stelde Commissie, hebben wij niet het minste bezwaar. Aan het slot van zijn rede zeide Dr. Van Aalst nog dit: Indien onze luisteraars van hun zijde een beweging op touw willen zetten, ten einde steun te geven, aan de po gingen, welke de ministers van koloniën en waterstaat wellicht in het werk zullen stellen om ons te bevredigen, dan kan ons dit slechts aangenaam zijn. Doch en nu heb ik alleen het recht tot het personeel onzer maat schappijen te spreken wij zijn er van overtuigd en rekenen er op, dat, hoezeer gij u ook teleurgesteld zuit voelen, uwe uitingen toch correct en waardig zullen blij ven. Een fabriek van ondergoederen totaal in vlammen opgegaan. Anderhalve ton schade. xt^iP ^en ®oschdijk te Eindhoven is gisteravond de Nederl. ondergoedernfabriek van den heer J. M. A. V»van Pelt geheel afgebrand De brand werd ontdekt om tien minuten over zes •i01L a? zadelmaker Var; Ilest, die de vlammen j1..,, .?a za£ °Pstijgen. Hij waarschuwde den be drijfsleider van den heer Van Pelt, die op dat rao- ment juist klaar stond om rnet den boekhouder de fabriek te verlaten. Beide hadden van der; brand niets bemerkt. Het vuur verspreidde zich zeer snel en dikke rookwolken dreven over de dichtbebouwde buurt. In allerijl werd de brandweer gealarmeerd, die met al haar materiaal aanrukte. Ongelukkigerwijze moest de brandspuit meer dan vijf minuten voor den druk ken vvoenselscher; spooroverweg wachten, met het gevolg dat het grootste gedeelte der fabriek reeds in lichte laaie stond toen de brandweer op het ter rein van den brand arriveerde. Het blusschingswerk werd bemoeilijkt doordat de fabriek geheel ingebouwd is en Rechts over andere panden was te bereiken. Met drie stralen trachtte de brandweer langs drie kar.ten de brandende fabriek aan te tasten. De vuurzee lokte enorme publieke be langstelling, die nog vergroot werd doordat juist op dat moment de Philipsfabrieken eindigden. De politie moest het verkeer langs andere wegen omleggen Met donderend geraas stortte eerst de gevel van bet achtergedeelte van de fabriek in. De spuitgaster; wisten zich nog juist op tijd voor een bedelving te behoeden. Nadat deze muur was ingestort vlotte het blusschingswerk sneller. In een goed uur tijd was de geheele fabriek totaal uitgebrand. Na een half uur stortte de muur van den voorge vel in, zoodat vrijwel niets meer overbleef dan een groote puinhoop. De oorzaak var; den brand, die vermoedelijk op de strijkinrichting is ontstaan, is onbekend. Op de fabriek werkten 52 meisjes en vier mannen. Het personeel dat anders tot zes uur werk te had vandaag wegens de felle hitte en omdat en kele meisjes door de warmte bevangen waren, het werk om half vijf beëindigd, om morgen vroeg wat eerder te beginnen. Alleen de boekhouder en de be drijfsleider waren tot zes uur aan het werk geble ven. De'eigenaar van de fabriek, de heer Van Pelt was buiten de stad, doch arriveerde om goed zes uur met den trein te Kindhoven toen hem den brand werd medegedeeld. De geheele inventaris der fa briek is vernield. Er stonden zestig naaimachines een twee strijkmachines. Verder was in de magazij nen een groote partij ondergoedern opgeslagen. Al leen de kantoorboeken alsmede de polissen wist men nog tijdig te redden. De aangerichte schade, fabriek met inventaris, wordt op ongeveer anderhalve tor; getaxeerd. Een en ander is op beurspolis verzekerd. In de zitting van Dinsdag is o.m. behandeld het wetsontwerp subsidieering tram Amsterdam-Edam- Purmerend. De heer Van der Bilt betuigt zijn spijt, dat de be langen van de streek tusschen Purmerend en Alk maar zooweinig zwaar wegen. Spr. zal echter niet tegen dit wetsontwerp stemmen. De Minister van Waterstaat, de heer Reymer, con stateert, dat dit wetsontwerp inderdaad toejuiching verdient. Deze zaak is in alle instanties onderzocht. De stoomtram tusschen Alkmaar en Purmerend had eigenlijk geen reden van bestaan. Deze lijn trok slechts weinig vervoer tot zich en vervalt dus. Het wetsontwerp wordt aangenomen zonder hoof delijke stemming. Na tal van andere wetsontwerpen, volgde een inter pellatie over den noodtoestand der binnenschipperij door den heer De Boer en het indienen der volgende motie: De Kamer, constateerende, dat tengevolge van de algemeene malaise groote werkloosheid hcerscht in het binnenscheep vaartlbed rijf; van oordeel, dat niet langer een toestand mag worden bestendigd ten gevolge waarvan al ve len binnenschippers de mogelijkheid ontbreekt te voorzien in de eerste levensbehoefte; verzoekt de regeering ten spoedigste voor de noodlijdende binnenschippers een steunregeling in het leven te roepen; en gaat over tot de orde van den dag. Ze wordt verworpen met 51 tegen 19 stemmen. Na nog wat allerlei is de Kamer begonnen met het reeds aangekondigde Suikerwetje, waarover de algemeene beschouwingen zijn gehouden. De heer Braat ziet geen heil in het wetsontwerp, maar zal niet tegenstemmen. Dit wetsontwerp betoogt eigenlijk niet direct den landbouw uit de moeilijkheden te helpen. Men moet den landbouw minimumprijzen garandeeren voor verschillende soorten producten. Die prijzen behoeven niet zoo hoog te zijn, maar men moet den landbouw voor inzinking behoeden. Men heeft ook minimum-salarissen voor de ambtena ren. Men moet een grondslag hebben, waarop men kan koopen en huren. De heer Van der Sluis heeft bezwaar tegen het niet hebben van een bepaald plan tot hulp van den landbouw. De regeering schijnt vandaag de bieten bouwers te willen helpen, morgen de aardappelbou wer, overmorgen de graanbouwers, volgens het oude recept van: eiken dag een lepel. Spr. heeft voor deze methode geen eerbied. Men wil nu de boeren helpen met f2.40 per 100 K.G. suiker; men wil de binnen- landsche industrie beschermen. De kosten zijn 6 mil- lioen. Zullen de boeren daarmede geholpen worden? Spr. acht dit zeer twijfelachtig. Op den uitvoer van biet suiker zal worden verloren. Om te voorzien alleen in do binnenlandsche behoefte moeten 50.000 H.A. met bieten bebouwd worden. Elke H.A. meer is schade voor de boeren. Het bebouwde terrein is echter 5000 a 10.000 H.A. grooter. Het is zeer waarschijnlijk, dat we in 1931 uitbreiding krijgen van de suikercultuur en hoe meer deze zich uitbreidt, des te meer wordt er door de boeren verloren. Spr. wil dus een waar borg voor den uitvoer en sluit zich aan bij de motie- Colijn. De regeering wil dien waarborg niet geven; maar hij is noodzakelijk. Wil men dien waarborg niet geven, dan zal dc roep naar meerdere bescher ming niet uitblijven, zooals in de nota-Colijn is uit eengezet aan de hand der ervaringen in Duitschland. Ook acht spr. de pacht- en de koopprijzen veel te hoog. Zij moeten naar beneden, met 50 of meer. Dit proces van pachtverlaging is thans aan den gang, op veel te bescheiden schaal. De Regeering moet nu met de Pachtwet komen en spr. dringt op spoed aan. Spr. bekijkt daarna het wetsontwerp in het licht van Genèvc en meent dat onze landbouw niet is te helpen als de buitenland- sche handelspolitiek niet verbetert Spr. vraagt of dit wetsontwerp in strijd is met de handelsconvcntie in Genève. Spr. zegt verder, dat de minister van finantiën wel in zijn schik zal zijn met dit wetsontwerp. Deze crisis brengt hem geld in 't laadje, al is 't niet veel. Zeker is, dat de Nederlandsche suikergebruikers een millioen of zes meer zullen moeten betalen. Dit is een nieuwe indirecte belasting. Daarvoor is spreker niet te vinden. Spr. dient een motie in, waarin de regeering uit overweging, dat een der grootste bezwaren tegen dit compenseerend invoerrecht zou worden ondervan gen indien de suikeraccijns met een gelijk bedrag werd verlaagd, wordt uitgenoodigd daartoe een wets ontwerp in te dienen. Wordt deze motie aanvaard, dan stemt spr. vóór het wetsontwerp, anders zal hij tegenstemmen. De heer Floris Vos zegt, dat dit steunwetje niet helpt. Binnenkort is een groote uitbreiding van de suikerbietenteelt te wachten, wanneer de Zuiderzee- gronden zullen zijn drooggelegd, daardoor zullen we een surplus aan suiker krijgen, dat zal moeten wor den geëxporteerd, terwijl de boeren het verlies, daarop zelf zullen moeten dragen. Een dergelijke steunwet verzwakt de argumenten, die zijn aan te voeren voor een wijziging in de verhouding tusschen den grond eigenaar en don pachter. De heer Bierema vraagt, of dit wetsontwerp in strijd is met den vrijhandel. Spr. acht dat ietwat overdreven. Do Regeering zegt dat we hier alleen te doen heb ben met een uitbouw van een fiscale heffing. Dit is niet te loochenen. Een accijnsheffing legt inder daad aan een bedrijf lasten en bezwaren op. Dit ontwerp wil aan de bevoorrechting van het buitcn- landsche product een einde maken. Spr. acht dit wetsontwerp niet in strijd met de handelsconventie in Genève, ofschoon de schijn niet geheel is vermeden. Spr. vraagt of deze wet doeltreffend is en spr. meent, dat de idéé dat er steeds meer bieten zullen worden verbouwd, bij aanneming van dit wetsont werp niet geheel juist is. De bietenverbouwers krijgen hoogstens f2 per 100 kg. suiker meer; daardoor zal de verbouw van bie ten niet zeer sterk geprikkeld worden. De Regeering behoeft dit niet, door dwangmaatregelen' te beletten. De suikerfabrieken hebben het volkomen met elkaar in de hand, hoeveel bieten verbouwd zullen worden. Bovendien zullen belanghebbenden zelf hun boeren- belang wel begrijpen. Een veel grooter gevaar voor de boeren is echter de invoer van ruwe suiker, die als witte suiker op de markt zou kur.'nen worden geworpen. Belangheb benden zullen dus overleg moeten plegen. Trouwens de organisaties zijn reeds met elkaar in overleg. Uit de min of meer gedwongen samenwerkig van be langhebbenden, door het regeeringsvoorstel in het leven geroepen, zullen groote voordeelen voor de volkswelvaart kunnen voortvloeien, o.a. door sa menwerking ten opzichte van de distributie van grondstoffen. Spr. verklaart ten slotte, dat zijn fractie bereid is dit wetsontwerp te steunen. Woensdag voortzetting. Begunstigd door mooi zomerweer maakten Dinsdag de oudste kinderen van de O. L. school te Hippolytushoef hun jaarlijksch schoolreisje. Om ruim 6 uur des mor gens was het al een gezellige drukte op het oude school plein. Per autobus ging de reis naar v. Ewijcksluis en verder per tram naar Schagen, vandaar per trein naar Amsterdam. Vanaf het station werd een wandeling door de stad gemaakt, naar Artis, waar vol verwondering het vele mooie en leerzame werd bekeken. Daarna werd per tram een ritje gemaakt door de stad om achter het Cen traal station af te stappen, alwaar in het IJ een groote salonboot gereed lag voor een boottochtje naar Zaandam Dat was heerlijk met die rustige mooie boot te varen. Te Zaandam werd het welbekende Czaar Peter Huisje bezichtigd, om daarna per trein naar Anna Paulowna te vertrekken. Daar stonden de autobussen reeds te wach ten en zoo kwamen allen behouden en wel om ongeveer half negen weer thuis. Het was een mooie dag en de kinderen hebben volop genoten. Als begrijpelijk werden de kinderen onderweg verschillende malen op dranken en lekkernijen onthaald. Te Schagen werden door de firma Albert Heijn alle kin deren onthaald op een zandgebakje. Veel dank zij ver schuldigd aan allen, welke zoo'n genotvollen dag moge lijk maakten. De jongejuffr. Tr. Bosker Cd., alhier ls geslaagd voor het toelatingsexamen der R.H.B. school te Den Helder. KOLHORN. Dinsdagavond omstreeks 9 uur kwam alhier een zwaar onweer opzetten, gepaard gaande met een he vige stortbui en een windhoos, die bij de heeren D. v. d. Oord en C. Kistemaker aan de Kade, de hooirooken opnamen en het hooi her en der over het land ver spreidde. Aan C. W. Vermeulen, bloemist alhier, is voor den tijd van drie maanden de bevoegdheid ontzegd om motor rijtuigen te besturen, ingegaan op 21 Juni j.1. Tot hooisteker in de Weere is benoeemd de heer S. van der Wal, en zulks in de plaats van wijlen den heer G. Stuij. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. B. H. Buthfer, directeur van de ambachtsschool te Terneuzen ls thans in gelijke betrekking benoemd te Goes. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven over de maand Juni 1930. Geboren: Rita Martina, dochter van Pieter Dirk Klare en van Dieuwke Bilstra; Henny Sophia, dochter van Jan Krab en Dlentje Elings; Gerrit, zoon van Nicolaas Leijen en Meintje Snijder; Neeltje, dochter van Gilles van Dalen en van Helena Dominlcus. Getrouwd: Wijbrand van der Oord, oud 23 jaren, en Niesje Breebaart, oud 22 jaar. Overelden: Geene. Nadat wij in onze gemeente wederom gerulmen tijd vrij waren van deze gevreesde ziekte, is thans een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd bij den heer Chr. Berg. De Dinsdagavond te ongeveer halfnegen opkomende wervelstorm, heeft ook in onze gemeente, enkele oogen- blikken leelijk huisgehouden. Vele daken hebben het zwaar te verantwoorden gehad, en overal liggen de hooi rooken uit elkander gescheurd over het land. Bij den heer J. Keetman aan de Laagzijde werd een zware boom ontworteld en kwam boven op diens wo ning terecht, zonder echter verder veel schade aan te richten. Bij den heer G. Croot is een kippenhok opgeno men en boven op zijn autogarage op een afstand van ongeveer 50 meter weer neergesmakt. Talrijke pannen werden hier door vernield, terwijl een schot van hetzelfde hok nog weer een 50 meter verder bij de buren achter het huis terecht is gekomen. Overigens werden talrijke boomen als slachtoffers neergeveld of afgeknapt Het noodweer, dat gelukkig van korten duur was, ging gepaard met buitengewoon zware regenval, waarbij ook hagelsteenen waren waar te nemen. LANGEREIS. Dinsdagmiddag ongeveer 2 uur brak brand uit In de boerenwoning van den heer C. Wlggers. Zoo goed als niets kon gered worden. Ongeveer 15 wagens hooi, wer den mede een prooi der vlammen. De oorzaak is waar schijnlijk te wijten aan het stoken van een keuken kacheltje. Dinsdagavond half acht vergaderde de Raad van bovengenoemde gemeente ten raadhuize, onder voor zitterschap van den Ed.Achtb. Heer Kroonenburg, burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom. De notulen van de vorige vergadering worden hier na voorgelezen en zonder op of aanmerkingen goed gekeurd. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten goedkeuring op de laatste wijzi ging van de begrooting over 1929. Van Ged. Staten goedkeuring op de wijziging der Politieverordening, waarbij de maximum-snelheid voor motorbooten wordt gebracht van 3 op 6 KM. Aanwezig is he„ proces-verbaal van opname kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. Alles werd in orde bevonden. In kas was een moest zijn een bedrag van f3568.49%t terwijl bij de Boerenleenbank f5000.staat. Bovenstaande stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Van dc N.-H. Vereen. „Het Witte Kruis" is een ver zoek ingekomen, om voor het jaar 1931 weer een sub sidie toe te staan van lYz cent per inwoner voor de ontsmettingsinrichtingen. Op voorstel van B. en W. zal dit adres bij de be grooting voor 1931 worden behandeld. Wijkverpleegster. Van de afd. Koedijk van „Het Witte Kruis" is een schrijven ingekomen over de aanstelling van een wij kverpl eegster. Voorzitter merkt op, dat aan de afd. Sint Pancras van „Het Witte Kruis" mededeeling is gedaan over het in de vorige vergadering genomen besluit, waarin werd toegezegd een subsidie van f350.met de voorwaarde, dat de verpleegster in St. Pancras of aan het Zuideinde zal komen te wonen. Nu schrijft Het Witte Kruis dat deze voorwaarde zeer onbillijk is. Men voert hierbij aan dat, waar Koedijk f500 subsidie geeft cn de totale kosten f2200 bedragen, Sint Pancras voor de toegestane 1350 toch geen eisohen mag stellen. Er wordt verzocht de eisch in te trekken. Spr. merkt op, dat de subsidies f 0.25 per inwo ner bedragen. En daar het aantal inwoners hier aan deze zijde 2 maal zoo groot is als aan het Kanaal, is het heelemaal niet onbillijk. Spr. geeft in overwe ging op het eens genomen besluit te blijven staar.'. De heer Van Kampen stelt voor dit adres voor kennis geving aan te nemen, daar dit van Koedijk uitgaat. Voorzitter heeft er niets tegen het adres te behan delen. Volgens den heer Van Kampen zal da zuster wel In Koedijk blijven. De heer Duijf vindt het vrij brutaal, alles is al voor elkaar voor wy er in worden gemengd. Spr. wil ook op het standpunt blijven. De heer Lek vindt het eischen stellen niet goed. Voorzitter zegt dat er zich hier weer onvoorziene om standigheden zullen voorkomen zoodat de eisch redelijk is. De heer Strijker is het met Voorzitter eens.» De heer Snel zegt dat wij ons op een laag standpunt stellen. Wy zyn het algemeen belang niet ter wille. Voorzitter antwoordt, dat wij het algemeen belang juist wel dienen, als wij dezen eisch stellen. Na nog een uitvoerige discussie wordt het adres voor kennisgeving aangenomen. De heer Lek onthoudt zich van stemming. Het voorstel van de Commissie van Beheer der Licht- 'oedrijven tot kabiliseering van den Langendyk en Sint Pancras, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Hierna sluit de Voorzitter onder dankzegging de ver gadering. Dat u genezen is, dankt u alleen aan uw krachtig gestel. Dus' 'n rekeaing stuurt u niet, dokter. (Pêle Mêle). Verschillende berichten. ZWAAR ONWEDER IN HET ZUIDEN. Landbouwer te Lierop gedood. Gisteravond woedde boven midden-Limburg een verschrikkelijk onweer, dat vergezeld ging van he vige slagregens, die aan de te velde staande gewas sen groote schade hebben toegebracht, liet graar; is gaan legeren. Te Boven-Echt woedde het onweer in hevige male. Het hemelvuur trof ecnige hooimijten, die in vlam men opgingen. Te Lierop bij Helmond werd de 50- jarige landbouwer J. Vlemmings door den bliksem getroffen en gedood. TJALKSCHIP OP HET HOLLANDSCH DIEP VERGAAN. Schipper redt met moeite vrouw en kinderen V.D. verneemt uit Lage Zwaluwe: Gistermiddag te omstreeks vijf uur is nabi.1 Lage Zwa luwe op het Hollandsch Diep het 143 ton metende tjalk schip „Jannigje" van schipper Diependaal uit Made, ge laden met kalk. ten gevolge van een plotselingen hevigen rukwind, omgeslagen en gezonken. De schipper heeft zijn vrouw en drie kleine kinderen met moeite kunnen redden. DE HOTELRAT GEARRESTEERD. Een kamermeisje aangehouden. De laatste dagen zyn uit een hotel In de Vyzelstraat te Amsterdam o.a. een diamanten collier van 5 mille en een witgouden dameshorloge gestolen. Deze gestolen kostbaarheden zijn thans by een juwe lier daar ter stede opgespoord. Hij had ze ter verkoop in commissie gekregen. Het onderzoek der politie heeft gisteren tot de aanhouding van de „hotelrat" geleid. Aan gehouden is n.1. een Nederlandsch kamermeisje van het hotel, Het meisje heeft bekend de diefstallen te hebben gepleegd. Zij wordt ter beschikking van de justitie gesteld Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te ge ven, dat heden zacht en kalm overleed, onze geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Groot vader in den ouderdom van 61 jaren. Wed. P. HEIJMANS-Burger Kinderen en Kleinkinderen. Winkel, 1 Juli 1930. gevraagd, bij J. K. SLOT, Dirkshorn. gevraagd. Leeftijd niet beneden 16 jaar. Drogisterij Fa. Gebr. ROTGANS, Hoogzijde E 103, Schagen. Wordt gevraagd: 15—20 jaar, voor d. en n. Brieven on der letter LM., bureau v. d. blad. TE KOOP: L. LEIJNSE, Middenvlict, Anna Pau lowna.

Schager Courant | 1930 | | pagina 3