Raad Wieringerwaard. De Belastingvoorstellen te Broek op Langendijk. Gemengd Nieuws. Ernstig ongeluk met een autobus in Zweden. Een Poolsch afgevaardigde aangerand. Angstwekkende drukte te Keulen. „De laatste dagen der Romanofs". Een sensationeele ontvluchting. Mishandeling van een gevangene. Een interview met ex-keizer Wilhelm. Ter verduidelijking van de belastingvoorstellen die door den Gemeenteraad van Broek op Langendijk zijn goed gekeurd, ontleenen wij het volgende aan de daarbij door Burgemeester en Wethouders verstrekte toelichting: le. Wat ontneemt de nieuwe wet aan onze gemeente? a. Uitkeering naar het getal inwoners op grond van de oude wet op de finantieele verhou ding van 1897, 2380 inwoners f 1.12% t 2677.50 b. Rijksbijdrage in de jaarwedden van den Bur gemeester en den Secretaris op grond van de oude wet op de financieels verhouding van 1897 f 600.— c. 50 opcenten op de personeele belasting f 3400.09 d. de gemeentelijke inkomstenbelasting ten be drage van f 33.000. Totaal f 39677.59 2e>. Wat geeft de nieuwe wet aan deze gemeente, vol gens de door den Raad vastgestelde verordeningen cn besluiten? a. Uitkeering uit het gemeentefonds f 11034.63 b. Uitkeering uit het gemeentefonds van een gedeelte van de jaarwedden van den Burge meester en den Secretaris f 3000, c. Meerdere opbrengst fondsbelasting door plaat sing van deze gemeente in de 3o klasse f 3500. d. 40 Opcenten op de hoofdsom van de fonds belasting f 6400.— e. Uitkeering van 75 pet. van de opbrengst van de hoofdsom van de grondbelasting f 3804.57 f. Opbrengst van de hoofdsom van de perso neele belasting f 6800.19 g 80 Opcenten op de hoofdsom der personeele belasting f 5440.15 Totaal f 39979.54 Opgemerkt wordt, dat tot dusverre geen opcenten op de vermogensbelasting werden geheven, ten bate van het Gemeentefonds zal echter het Rijk naast de ge meentefondsbelasting, nog bovendien 50 opcenten gaan heffen op de vermogensbelasting. Voorts zal de provincie in stede van opcenten op de personeele belasting, naar andere bronnen van inkomen moeten uitzien. De Provincie mag b v, 15 opcenten meer heffen op de Rijksinkomstenbelasting. Uit een verstrekt staatje blijkt dat de gemeentebelas ting, tegenover de genoemde nieuwe heffingen, aan zienlijk zal dalen. De ongehuwden zullen echter het minst profiteeren, de groote gezinnen het meest. Ten aanzien van de plaatsing in de 3e klasse, wordt het volgende opgemerkt: Volgens art. 14 van de wet kunnen de gemeenten in gedeeld worden in drie klassen. In de eerste klasse wordt een ongehuwde f 100 hooger aangeslagen dan zijn inkomen bedraagt, In de tweede klasse een gehuwde f 100 hooger en een ongehuwde f 200 hooger en in de derde klasse een gehuwde f 200 en een ongehuwde f 300 hooger. De door de plaatsing der gemeente in de 3e klasse verkregen hoogere opbrengst van de fondsbelasting wordt niet in het gemeentefonds gestort doch wordt rechtstreeks aan de gemeente uitgekeerd. Om de beste aansluiting aan de tegenwoordige rege ling te krijgen, meenen B. en W. dat deze gemeente in de 3e klasse dient geplaatst te worden. Wordt de ge meente in de le of 2e klasse geplaatst, dan zullen vele inwonende zoons en dienstboden, die tot dusver een kleine som moesten offeren, geheel buiten de belasting vallen, hetgeen niet wenschelijk is. Er komt nog bij, dat de nieuwe regeling door de ver hoogde kinderaftrek veel gunstiger is dan de oude rege ling. En dan, de hoogere opbrengst, die geraamd wordt op f 3500, kan door de gemeente niet gemist worden, wil zij niet overgaan tot heffing van meerdere opcenten op de fondsbelasting en op de personeele belasting. De gemeenten mogen op de hoofdsom van de fondsbe lasting opcenten heffen: echter tot een hooger aantal dan dat van de opcenten op de hoofdsom van de grond belasting op de gebouwde eigendommen. In deze ge meente worden 40 opcenten op het gebouwde geheven. Aangezien wij er niet voor gevoelen da opcenten op de grondbelasting te verhoogen, zal het maximum aantal opcenten op de fondsbelasting niet hooger kunnen zijn dan 40. Volgens onze berekening is dit aantal ook vol doende. De opbrengst van de fondsbelasting in een mid delmatig jaar bedraagt naar raming f 16000. 40 opcenten bedragen alzoo een som van f 6400. Ten aanzien van de personeele belasting waren B. en W. van oordeel, deze op hetzelfde peil te houden als tot nu toe. De Gemeente staat in de 7e klasse. Het totaal aantal opcenten bedraagt thans 80, (n.1. 50 voor de ge meente en 30 voor andere doeleinden). Dit getal 80 op centen wordt gehandhaafd. Opbrengst der hoofdsom f 6800.19; idem der opcenten f 5440.15. Tenslotte wijzen B. en W. er in hunne toelichting uit drukkelijk op, dat thans nog geen zekerheid over de wer king van de nieuwe belastingbronnen kan gegeven wor den. Al is ons aanvankelijk oordeel niet ongunstig, eerst wanneer deze bronnen een paar Jaar zullen gewerkt hebben, kunnen wij met eenige zekerheid bepalen of de nieuwe bronnen genoeg opleveren voor de gemeente of dat nog andere middelen moeten worden aangewend tot verhooging van de gemeentelijke Inkomsten. In botsing gekomen met een vrachtauto. Vier dooden, zeven gewonden. De chauffeur zat achter zijn stuur te slapen. Men meldt uit Stockholm: In de huurt van Stockholm is een autobus met 19 personen, die van de tentoonstelling naar huis keer den, tegen een vrachtauto gereden en vrijwel ge heel vernield. Twee mannen waren op slag dood, ne gen andere passagiers liepen meer of minder ern stige wonden op. Twee van hon, een man en een vrouw, zijn aan hun wonden bezweken. liet is gebleken, dat de chauffeur achter zijn stuur zat te slapen. Hij had de laatste 24 uur slechts 2 uur slaap gehad en geen ander voedsel tot zich ge nomen dan twee koppen koffie. Hij is niet gewond. Ook de chauffeur van den vrachtauto liep geen let- op. WEER EEN Men meldt uit Stockholm: Dezer dagen ontving een der leden van de Russi sche handelsdelegatie te Stockholm, die speciaal be last is met het zoeken van afzetgebied voor Rus sisch graan in Zweden, opdracht om onverwijld naar Moskou terug te keeren. Hij gaat echter niet. In den tijd van enkele maanden is dit de vierde Russische attaché te Stockholm die het burgerlijk Zweden boren zijn vaderland verkiest. Door een geneesheer. Korfanty, een Poolsche Landdag-afgevaardigde, is Maandag in het Savoye Hotel te Kattowitz, waar hij met eenige andere politici aan tafel zat, aangerand door een Poolschen geneesheer dr. Kujawski, die hem een slag op het hoofd gaf. Korfanty, die veel sterker bleek dan zijn tegenstander, sloeg zijn aan rander eerst neer en wilde hem daarna nog niet een stoel afranselen. Personeel van het hotel kwam ech ter tusschcnbeide, waarop dr. Kujawski uit het hotel kon vluchten. Korfanty, die geweldig opgewonden was, rukte zich los, zette den geneesheer na en haal de hem in. Eenige oogcnhlikken later waren zij weer aan het vechten. Korfanty sloeg zijn tegenstander nu tegen een muur. Ook ditmaal maakte personeel van het hotel een einde aan het gevecht. Korfanty had in een der laatste zittingen van den Landdag mevrouw Kujawski, die afgevaardigde der regeeringspartij is, heftig aangevallen. Dit feit schijnt dc aanleiding tot het optreden van den geneesheer geweest te zijn. Heel Kattowitz wist spoedig wat Maandag in het Hotel Savoye was gebeurd. Aanhangers van Kor fanty trokken door de straten der stad om hun lei der te huldigen, 's Nachts werd een betooging gehou den te Bezeziny, voor de woning van dr. Kujawski. De politie moest de menigte, die een dreigende hou ding had aangenomen, uiteendrijven. Tijdens de motorwedstrijden. De motor-wedstrijden om den grooten prijs van Duitschland, die Zondag op den Nürhurgping gehou den werden, hadden een ontzaggelijk aantal automo bielen en motorrijwielen naar den Nürburgring ge bracht, zoodat de drukte af en toe werkelijk angst wekkend was. Er reden niet 2, doch soms wel 5 a 6 auto's en motorrijwielen naast elkaar. Dat ongelukken niet zouden uitblijven was te voor zien, doch het aantal is toch nog beperkt gebleven. Bij Godorf kwam een motorrijwiel met een atfto in botsing, waarbij de bestuurder van het motorrijwiel en zijn begeleider op slag gedood werden. Bij een ander ongeluk kwamen eveneens 2 perso nen om het leven, terwijl nog een auto-hestuurder bij een botsing gewond werd en met dij- en armbreu ken in een ziekenhuis opgenomen moest worden. Hoe Lenfn het bericht van den dood van Tsaar Nfcolaas opnam. Te Moskou is dezer dagen een boek verschenen van P. Bykow: „De laatste dagen der Romanofs". In dit boek verhaalt Bykow o.a., hoe hét centrale comité der holschewistische partij in één zijner zit tingen het bericht van den moord op de tsarenfami lie ontving. Gematsjko bracht in die zitting een rapport uit omtrent den toestand der openbare wegen. Enkele minuten vóór het einde der voorlezing trad Swerdlow de zaal binnen en ging achter Lenin zitten, wien hij eenige woorden in het oor fluisterde. Toen Sematsjko met zijn rapport klaar was, stond Lenin op en zeide: „Het woord is aan kameraad Swerdlow". „Ik moet u mededeelen", zeide deze, dat wij heden bericht ontvingen uit Jekaterinaburg, „dat aldaar op bevel van de plaatselijke sovjet-autoritei ten Nicolaas gefusilleerd is. Hii wilde vluchten. De Tsjccho-Slowaken waren in aantocht. Het presidium van het centrale comité heeft deze daad goedge keurd". Gedurende twee minuten heerschte er een volko men stilzwijgen. «Daarna zeide Lenin op nuchteren toon: „Laten we de agenda hervatten." Met behulp van een toegeworpen touw ladder nit de gevangenis ontsnapt. Uit Londen wordt gemeld: Twee autobandieten, die in de gevangenis van Wandsworth hun straf van vijf jaar moesten uitzit ten voor een poging tot juweelendiefstal in Regent- street het heet dat zij trachtten de Russische kroonjuweelen te bemachtigen, die er waren uitge stald hebben heden een poging tot uitbreking ge daan. Helpers in oen auto wierpen een touwladder over den muur, toen de gevangenen op de binnen plaats hun ochtendwandeling maakten. De twee mannen renden er heen, één klom als een kat naar boven en verdween over den muur, de tweede kreeg een klap met een gummistok van den bewaker en werd na een hevige worsteling overmeesterd. De eerste. Turner genaamd, sprong van den muur in een tuin, waar zijn val door heesters werd gebroken, en is verdwenen. Of hij de auto van zijn helpers heeft weten te bereiken, is niet hekend. Hij had reeds veer tien dagen geleden een poging tot ontsnapping ge daan. DRIE MENSCHEN IN HONGARIJE DOOR EEN TREIN OVERREDEN. V.D. verneemt uit Boedapest: De D-trein Weenen-Boedapest heeft Zondag op het traject Raab-Boedapest drie slachtoffers geëischt, ter wijl een vierde levensgevaarlijk gewond werd. Op een station kwam een zoontje van den baan wachter onder den trein en was onmiddellijk dood. Dc moeder, die het ongeluk zag aankomen, en het kind nog wilde wegtrekken, werd eveneens gegrepen cn levensgevaarlijk gewond. Op een ander station wierp een man zich voor den trein en werd gedood. Tenslotte werd een vijftienjarige scholier eveneens overreden en gedood. Twee maanden geleden was hij de liefste jongen van heel de werelden nou, nou kan ik hem niet meer zien. Wat zijn de maunen toch veranderlijk! Een Duitsche vrouwelijke journalist in Zuid-Slavië gefolterd om haar tot een be kentenis te dwingen. WYensche bladen geven berichten over de mishan deling in voorarrest van een Duitsche journaliste Hilde Isolde Rciter, die door de politie van Zagreb gevangen was genomen, in verband met eenige ano- nyme brieven gericht aan de overheid van de stad Groszbelschkerch in de Banaat. In deze brieven werd geklaagd over achterstelling van de Banaat door de regeering en de vraag opgeworpen of men er op uit was om de Banaat in de armen van Roemenië te drijven. Daar men meende, dat het briefpapier af komstig was van de redactie de „Neue Zcit", werd de redactrice Reiter op 15 Mei gearresteerd en om haar tot een bekentenis te brengen, in het politiegebouw zoo onmenschelijk mishandeld, dat zij naar haar cel moest teruggedragen worden, zoo waren haar voeten tot bloedens geslagen. Mon eischte van haar, dat zij zou verklaren, dat de brieven door dr. Neimer, den vroegeren Duitsche afgevaardigde van den Banaat, waren geschreven. Bazend van pijn onderteekende zij een dergelijke be kentenis, waarop dr. Neimer ook gearresteerd werd. Later toen zij na vier weken vrij kwam, herriep zij deze bekentenis. Toen zij zich bij den politie-chef be klaagde, gaf men haar te kennen te zwijgen, anders zou haar dit wel eens het leven kunnen kosten. Hilde Reiter heeft echter den moed gehad om haar beklag hij den minister president Zovkoutsj in te dienen, die onmiddellijk een onderzoek heeft gelast. HET AANTAL INWONERS VAN ITALIë. Men meldt uit Rome: Het centraal bureau voor statistiek deelt mede, dat volgens dc laatste volkstelling, die op 31 December 1929 gehouden werd, de totale bevolking van Italië 42.303.311 bedraagt. Daar het. aantal geboorten gedurende de eerste helft van 1930 aanmerkelijk steeg, mag men veron derstellen, dat Italië op het einde van dit jaar 43 millioen inwoners zal tellen. Eveneens blijkt uit de statistiek, dat de bevolking in de groote steden, zooals Milaan, Napels, Turijn, Genua cn Palermo wegens verhuizing naar het plat teland aanmerkelijk gedaald is Tc Rome echter steeg het ithntal inwoners in 1929 tot 931.216. Dit houdt verhand met het feit, dat Rome de Centrale zetel is der katholieke Kerk en het mid delpunt van kunsten en wetenschappen. Bereid, indien het volk hem roept, den troon weer te bestijgen. Reuter seint uit New York: Volgens den Amerikaanschen historicus Bigelow, die onlangs terugkeerde van een bezoek aan den ex- keizer te Doom, met wien hij gedurende zijn geheele leven vriendschappelijke betrekkingen onderhouden heeft, zou de ex-keizer gaarne door een internationaal oorlogsgerechtshof zien uitgemaakt, of hij verant woordelijk is voor het uitbreken van den wereldoor log. Na een studie van drie dagen en drie nachten in de keizerlijke archieven, kwam Bigelow met den ex- keizer tot dc conclusie, dat eerst Rusland, en in d<j tweede plaats Engeland voor de conflicten verant woordelijk waren. Bigelow voegde aan zijn relaas toe, dat de ex-kei zer in betrekkelijk arme omstandigheden verkeert, daar hij negentien families, die tot het keizerlijk huis behooren, tot zijn last heeft. De ex-keizer deelde Bigelow mede, dat, wanneer het Duitsche volk hem terug riep, het zijn plicht zou zijn den troon weer te bestijgen, en hij daartoe bereid was, niettegenstaande zijn leeftijd. Maandagavond halfacht vergaderde de Raad vol tallig or.der leiding van den Burgemeester, tevens secretaris. Na opening werden notulen voorgelezen van twee vergaderingen, welke beiden zonder op- of aanmer- gen werden vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. Wordt medegedeeld, dat bij beschikking van den Minister van Finar.cién d.d. 5 Juni ten behoeve van W. de Graaf f 1350 voorschot uit Rijkskas is toege staan. De acte werd heden gepasseerd. Van den ontvanger der Dir. Belastingen werd 31 Mei kennisgeving ontvangen dat f5.50 gewetensgeld werd gestort. Door den Minister van Financiën werd medege deeld, dat ingevolge voorloopige berekening de uit keering aan onze gemeente, hetwelk voor de finan tieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente in aan merking komt, geraamd is op 8.83 73/100. Ingekomen is ecu dankbetuiging var; de vereeni- ging van Ned. Gemeenten voor de schenking van 't cadeau in het gebouw aangebracht. Proces-verbaal kasverificatie. Ontvangst f96754.72M uitgaaf f75772.21: op de Boerenleenbank geplaatst f 15943.84, zoodat in kas moest zijn en was f5038.57>4. Alles was ir; orde bevonden. Van J. Koes is een adres ontvangen, waarbij te gemoetkoming wordt gevraagd in de kosten inge volge art. 13 L. O.-wet. Hij meent dat de afstand naar de school meer dan 4 K.M. is. Voorzitter licht toe, dat Koes aan den Westfrie- schen dijk woont. De scholen te Barsingerhorn en Kolhorr. zijn binnen 4 K.M. Er is een stilzwijgende overeenkomst met Barsingerhorn, dat onze kinderen daar ter school kunnen en omgekeerd ook. Door Koes kan dus geen aanspraak worden gemaakt. De heer Van der Kolk vraagt wat de bedoeling van Koes is. Misschien wil hij zijn kinderen liever hier op school hebben, ir, welk geval 't billijk zou zijn, wanneer voor rijwiel eenige bergoeding werd ge geven. Voorzitter zegt, dat er volgens de wet geen reden bestaat om vergoeding te geven, dus zooals 't adres luidt kan er niet op ingegaan worden. Er is geen aanleiding om een andere regeling in 't leven le roe pen. B. en K. stellen voor op t adres afwijzend te be schikken. Dit wordt met de stem var; den heer v. d Kolk tegen aangenomen. Straatverlichting. Verder deelt Voorzitter mede, dat het contract met het P.E.N. over straatverlichting nog altijd hangen de is. Het oude is na 5 jaar te hebben bestaan, ver vallen. Voorzitter en de heer Koster hebben de zaak met den Directeur besproken, die 't nog eens zou onder zoeken. Het verschil liep over onderhoudskosten. Voorzitter doet voorlezing var. een nu ontvangen schrijven van het P.E.N., waaruit blijkt, dat geheel aan onzen wensch is le gemoet gekomen. Wij stel len voor, op hun voorstel in te gaan en met hun een Had je geen last met ie Fransch, in Parijs? Ik niet, de Franschen hadden er last mee! nieuw contract voor 5 jaar aan te gaan. De gunstige bepaling geldt voor 33 jaar. De heer Speets vraagt, welk verschil er nu was bij het vorigo. Voorzitter zegt, dat het precies zoo blijft, doch het P.E.N. had een ander or.twerp-contract. We kun nen 't zeer op prijs stellen, dat ze de zaak zoo cor rect behandelen. Ze hebben ons in 't gelijk gesteld. Benoeming gemeentebode. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van een gemeentebode. B. en W. stellen als zoodanig voor II. v. d. Brink, tijdelijk agent van politie te Zandvoort en tijdelijk conciërge aldaar. Burgemeester licht r;og toe, dat het zijn voorne men is hem met ingang van 1 Juli te benoemen als agent van politie alhier. Hij is in 't bezit van poli- tiediploma en heeft bij zijn bezoek alhier een goeden indruk gemaakt. Met algemeene stemmen wordt de heer v. d. Brink als gemeenlebode benoemd. Voorzitter wil hopen, dat de keuze goed zal blij ken te zijn. Het is tijdens de vacature heel goed ge gaan. We hebben in Hauwert een uitstekende bode gehad, terwijl we volle medewerking hebben gehad van onzen Rijksveldwachter. De heer Speets vraagt, hoeveel sollicitanten er waren Voorzitter antwoordt van een tamelijk groot aantal. De pensioengrondslag wordt vastgesteld op f400 als bode en f1020 als agent van politie, ril. f800 aan vangssalaris, f 120 voor woning en f 100 voor kleeding. B. en W. stellen tevens voor, om de toelage voor klee ding dit jaar met f75 te verhoogen. Allen voor. Voorzitter deelt ook nog mede, dat v. d. Brink in middels ook is benoemd als Polderbode. Een suppl. begrooting tot een bedrag van f 128.05, alsmede eenige af- en overschrijvingen worden goed gekeurd. Vermenigvuldigingscijfer G.I.B. Volgt vaststelling vermenigvuldigingscijfer G.I.B. 1930'31. Door Voorzitter wordt een overzicht gege ven, hetwelk luidt als volgt: In 1930 wordt vermoedelijk aan belasting ontvan gen: a. restant dienst 1929'30 f 9465.42. b. de uitkeeringen over Juli t m. December, zul- »en vermoedelijk bedragen 6 X 2200 f13200. to taal f 22665.42. Bij de begrooting is voor 1930 geraamd een bedrag van f20000, zoodat. vermoedelijk boven de raming f2665.42 zal worden ontvangen De dienst 1929 zal volgens voorloopige berekening sluiten met een voordeelig saldo van rond f15000, w.o. is begrerwn f 1295 gewetensgeld. Gewenscht is deze buitengewone ontvangst te reserveeren, zoodat de dienst '31 kan worden geopend met een bedrag van rond f13700. De begrooting 1930 begon met een saldopost van f 12176.11. Over 1931 zal dus f 1600 meer beschikbaar zijr;. Aangezien echter een geringer bedrag aan in komsten is te verwachten (staking dividendbetaling, tramweg en vermindering rente uitgezet kasgeld) en de uitgaven zullen verhoogen met rente en af lossing der voor den schoolverbouw aan te gane geld- leening, zal over 1931 ongeveer aan ontvangsten f3000 meer noodig zijn dan over 1930. Tengevolge van de inwerkingtreding van de wet tot herziening der financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten, ontvangt de gemeente met ingang van 1 Januari 1931 in vergelijking met 1930 meer: le. de hoofdsom der pers. belasting (opcenten Rijk en Provincie bij eventueele heffing inbegre pen) f 7450 2e. X van de hoofdsom der grondbelas ting f 7575 Vanaf 1 Mei 1931: 1e. uitkeering uit het gem. fonds van f10000 is f 6660 2e. X van de bijdrage in de jaarwedde van B. en S. f 2000 f23685 Minder: 1e. de uitkeering ingev. de wet 1897 f 5100 2e. de opbrengst G.I.B. vanaf 1 Mei '31 van 2/3 van f20000 is f13332 f18432 Over 1931 zal dus in totaal f5253 rneer wordm ontvangen dan over 1930 bij een gelijk vermenig vuldigingscijfer G.I.B. en dus f5253 min f3000 is f2353 meer dan voor dekking der uitgaven noodig zal zijn. Met een mindere opbrengst aar; G.I.B. tot dit bedrag zou over 1931 kunnen worden volstaan en dientengevolge een verlaging van het vermenig vuldigingscijfer voor den dienst 1930—'31 mogelijk zijn. Raadzaam wordt echter geoordeeld met het oog op de slechte uitkomsten der landbouw- cn veehouders-, bedrijven, waardoor het totaal bedrag der belastbare inkomens en tengevolge daarvan de opbrengst der G.I.B. belangrijk zal dalen, wat, wijl de voorloopige uitkeeringen over 1930 hoog zijn, geheel zal drukken op den dienst 1931 niet tot verlaging van het ver menigvuldigingscijfer over te gaan en dit voor den dienst 1930—'31 wederom vast te stellen op 1.10, Voorzitter wil aan dit overzicht nog toevoegen, dat onze gemeente gunstig staat ten opzichte van de fin. verhouding tusschen Rijk en Gemeente. We kun nen de rente en aflossing van den schoolverbouw betalen, zonder tot belastingverhoging over te gaan. Ook is gerekkend dat onze gemeente voor do fonds belasting zal geplaatst worden in de le klasse. Door den heer Blaauhoer wordt opgemerkt, dat we toch aanmerkelijk voordeel hebben van de nieuwe regeling. Besloten wordt het vermenigvuldigingcijfer vast te stellen op 1.10. Op een vraag van Voorzitter of dc Raad kan goed vinden het ontvangen gewetensgeld in het reserve fonds te storten, wordt door den heer Blaauhoer op gemerkt, dat dit volgens hem niet in het reserve fonds behoort gestort te worden, doch dat dit ten goede moet komen aan de belastingbetalers. Na eenige bespreking wordt het toch beter geoor deeld om het in 't reservefonds te storten.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6