Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Predikbeurten. Uit onze omgeving. LANGENDIJK ALKMAAR. CALLANTSOOG WIER1NGEN HOOGWOUD BARSINGERHORN ST. MAARTEN WARMENHUIZEN Binnenlandsch Nieuws. Lijk langs den weg gevonden. Wielrijdster in Den Haag gedood. Te veel koks. Ophaaldienst van vuilnis. In verband met den ophaaldienst van vuilnis, heb ben B. en W. een bespreking gehad met Van Zoonen. Deze zal een tarief vaststellen wat de ingezetenen zullen hebben te betalen. Dit zal voor een karrevracht f 1.50 zijn en kleine hoeveelheden naar verhouding. Om de zaak aan te moedigen, stellen B. en W. voor om een bijdrage toe te kennen ad f50.evenals *t Polderbestuur. De heer Speets heeft wel gezien, dat Van Zoonen een welkome gast is bij velen. Zoo af en toe is er nog al wat te brengen. De vraag is hier wat gedaan kan worden voor een duurzame regeling. In ieder ge val kan de heer Speets zich best vereenigen met een toelage van f50. De heer v. d. Kolk bespreekt de wenschelijkheid van vaste dagen te stellen, waarop Van Zoonen rond komt Voorzitter zal nog eens met Van Zoonen spreken en zal dan trachten het in de goede richting te stu ren. Door maar een toelage van f 50.te geven, kun nen we natuurlijk geen eischen stellen. Ten slotte zegt voorzitter, dat van de afd. Noord- Holland van de Vcrecniging van Ned. Gemeenten de mededeeling ontvangen, dat de adviescommissie niet toe kan met de bedragen zooals die zijn gesteld, zoo dat het tarief hooger moest worden gesteld. Indien er bij de gemeenten geen bezwaar bestaat, werd vastge steld dat het 1 Juli zal ingaan. Het tarief voor elk plan is nu f2.— boven het bestaande tarief. Over 1029 werd f28 betaald, terwijl aan leges werd ont vangen f80. De heer Speets informeert nog naar de tarieven die de bouwers hebben te betalen, indien, ze een plan wil len laten maken. Voorzitter zegt dat dit van verschillende omstandig heden afhangt. Bij de rondvraag vraagt de heer Van der Kolk, hoe 't staat met de brandspuit. Hierover zullen in comité inlichtingen worden ge geven. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de open bare vergadering opgeheven. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraken van Dinsdag 24 Juni. Zitting van Dinsdag 1 Juli. J. F. L. Sch„ Warmenhuizen, verduistering in dienst der Posterijen, vrijgesproken. W. G. F., Rotterdam, voorheen te Bergen, ver duistering in dienstbetrekking, 4 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Kr. B., Egmond aan Zee, Jacob W., Alkmaar, L. B. D., IJmuiden, diefstal, ieder f25 boete of 25 dagen met schadebetaling. II. J. P. S., Warmenhuizen, thans gedmisdr. art. 249 Wetb. v. Strafr., 1 jaar gev. voorw. met 3 jaar proeftijd en ambtsontzetting voor den tijd van 6 jaar. Anth. d. J., Petten (Gedetineerd), misdr. art. 247 W. v. Strafr., r.ieuw onderzoek gelast. Donderdag 3 Juli 1930. V. C. J. B. Anna Paulowna. nam. 8 uur, Bijeenkomst. NOORDSCHARWOUDE. Mej. B. Scholten te Heerhugowaard is als tijdelijk on derwijzeres benoemd aan de Zusterschool alhier. Onder leiding van den heer S. Vis is men thans be gonnen aan den bouw van het nieuwe betaalkantoor. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1930. Geboren: Elsje, dochter van J. Maakal en van A. Zijm: Klaas Hendrik, zoon van P. den Hartigh en van T Boskamp; Guurtje, dochter van J. Dekker en van N. Bak; Agatha, dochter van W. Hopman en van J. Rus. Getrouwd: A. G. M. Pinxteren, oud 25 jaar, bakker, wonende te Naarden en W. de Boer, oud 22 jaar; G. J. Boonacker, oud 27 jaar. adjunct-commies registratie en domeinen, wonende te Hoorn, en M. de Jong, oud 27 jaar Overleden: Guurtje, oud 4 dagen, dochter van J. Dek ker en van N. Bak. GEMEENTE ZUIDSCHARW'OUDE. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1930. Geboren: Petrus Johannes, zoon van Petrus Sijm en Aagje Kuijn Henricus Adrianus, zoon van Paulus Wes tenbrink cn Cornelia Elisabeth Leering; Gerrit, zoon van Jacob Peters en Maartje Visser; Agatha Guurtruida, dochter van Adrianus Groot en Maria Geertruida de Goede; Willem Nicolaas, zoon van Willem Nicolaas van der Vliet en Maria Elisabeth Weel. Getrouwd: Antonius Spaansen te Warmenhuizen en Anna Elisabeth Kramer; Theodorus Schipper te War menhuizen en Dorothea Elisabeth Grootjes. Overleden: Guurtje Marsman, 1 maand, dochter van Jan Marsman en Sijbregt Wardenaar (overleden te Alk maar); Hendrik Kapitein, 62 jaar, echtgenoot van Trijntje Tentlj. De bevolking over de maand Juni 1930. Ingekomen: M. Bruin en gezin van Harenkarspel; A. Bout van Amsterdam; C. Zutt van Harenkarspel. Vertrokken: G. Goudsblom naar Noordscharwoude; A. E. Kramer naar Warmenhuizen; R. C. Borst naar 's Gravenhage; E. J. Look naar Anna Paulowna; J. Grootjes naar Oudkarspel; J.C.J. Kramer en dochter naar Winkel; J. de Groot naar Alkmaar; M. Benschop en gezin naar Broek op Langendijk; D. Swart naar Heer hugowaard; D. E. Grootjes naar Warmenhuizen, Th. L. Bruijn en gezin naar Noordscharwoude; P. Weel naar Hooge en Lage Zwaluwe; C. Heilig naar Velsen. Do nieuwe politierechter. Het kan thans zoo goed als vaststaand worden aan genomen, dat mr. Ledeboer, fung. president der meerv. strafkamer der Arrondissementsrechtbank is aangewezen voor het ambt van Politie- en Kinder rechter en de officieele benoemingen binnenkort kunnen worden tegemoet gezien. Mr. Ledeboer am bieerde sterk deze functies, die ten zeerste met zijn aanleg en rechtsopvatting in overeenstemming zijn. Uok de vertegenwoordiger der pers, die zich steeds in de welwillende belangstelling var: dezen oudsten Rechter m het college mocht verheugen, heeft alle reden zich met deze opvolging van Mr. Muller ge luk te wenschen. Ongunstige berichten. omtrent den gezondheidstoestand van den afge treden president der Arr. Rechtbank, Mr. D. v. Hou weningen, die zich elders had gevestigd, om zijn welverdiend otium cumdig nitate in den schoot van zijn gezin rustig en ongestoord te genieten, loopen he laas ongunstige berichten. Het schijt dat Mr. v. Houweningen door een ernstige aandoening is aan getast. Wij betreuren' ten zeerste deze tegenspoed voor de respectabele familie, die te Alkmaar bekend stond door humaniteit en liefdadigheidszin. Mr. v. Houweningen, die als president ambtelijk steeds de grootscte zuinigheid, regelmaat en orde betrachtte en de waardigheid van zijn ambt hoog hield, toonde als burger van Alkmaar zich steeds hoffelijk en mild,, zoodat er alle reden is, hem van harte een algeheel herstel van gezondheid en levenskracht toe te wen schen. 60 Jaren lang bezongen den Luister des Heeren. De heer Johannes Hermanus Verhoeven, die 15 October a.s. zijn 83stcn verjaardag hoopt te vieren, herdacht dit jaar ook het bijzondere feest van zijn 60-jarig lidmaatschap als lid van het St. Dominicus zangkoor ter dezer stede, welk feest Zondag 6 Juli kerkelijk zal worden gevierd. De krasse grijsaard ge niet nog steeds een uitnemende gezondheid en zijn melodieuze lyrische tenorstem, eenmaal de. gerecht vaardigde trots van zijn corporatie, is nog altijd glans rijk genoeg om aan te toonen welk voortreffelijk zan ger de jubilaris in de volle kracht zijner jaren en muzikaliteit is geweest. Lijk van een bekend Alkmaardcr opge haald. Uit het Gr. N.-H. Kanaal nabij de gem. Koedijk, is opgehaald het lijk van een bejaard zwaar gebouwd manspersoon, later herkend als dat van een nage noeg 60-jarigen handelsreiziger, van vroeger bouw kundige en aannemer uit Alkmaar. Benige jaren ge leden is ook de echtgenoote van den verdronkene op dergelijke tragische wijze uit het leven gescheiden. Vervlogen liefde. In een café aan het Hofplein kreeg een door zijn eenmaal dierbare 50 die hern snood had verlaten, wat men noemt „heibel1', die zulke onrustbarende vor men begon aan te nemen, dat de politie werd ont boden, met het verblijdende resultaat, dat dc verte genwoordigers van deze zoo dikwerf bescholden maar toch onmisbare instelling, door intermediair beleid de gemoederen wist te kalmeeren en de rust te her stellen. Breezand versus Rotterdam. Op den Helderschen weg reed een vrachtauto uit Rotterdam een luxe auto, bestuurd door den heer P. J. K. uit Breezand in de wielen. De vrachtauto kreeg als souvenir een verbogen voor as, de Brcezander Bugatea een beschadigde treeplank. De niet bepaald belangrijke schade werd na taxatie onderling naar genoegen geregeld, zoodat geen ver dere gevolgen te vreezen zijn. Dinsdagmorgen was de telefoonverbinding met het hoofdkantoor te Schagen verbroken. Bij informatie bleek het, dat Maandagavond ,een auto tegen een tele foonpaal was aangereden, welke bijna geheel doormidden was gebroken. Den geheelen dag lag het telefoonverkeer stil. De chauffeur van de auto is onbekend, doch num mer en merk zijn bekend, zoodat de dader, die een groote snelheid gehad moet hebben, wel achterhaald zal worden. De heer J. de Wit, 2e ambtenaar ter secretarie alhier, is geslaagd voor het diploma Gemeente-administratie van de Ned. Vereen, voor Gemeentebelangen. AARTSWOUD. Uitslag voetbalwedstrijd gespeeld op een terrein in den Wieringermeerpolder te Twisk. Aartswoud IITwisk I 00. Aartswoud III zou bezoek ontvangen van Abbe- kerk, doch deze bleef stilletjes weg. Mevr. A.; KooimanKuiper en de heer J. Smit Gz., hebben hun benoeming resp. tot lid van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur en tot lid van het Weezen-Arm bestuur aangenomen. Burgerlijke Stand. Geboren: Jannes, zoon van Hedde Bos en van Maria Catharina Wolf. Ondertrouwd: Simon Herman, oud 43 jaar, arbeider en Joanna de Clerck, oud 41 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Barsingerhorn. Getrouwd: Geene. Overleden: Arientje Schouten, oud 80 jaren, weduwe van Cornelis van Stipriaan; Jannetje Kuiper, oud 58 ja ren, echtgenoote van Pieter Nap. Loop der bevolking over de maand Juni 1930. Ingekomen: D. A. Wijnands van Rotterdam; C. P. Vis ser van Andijk; A. Winkel van Schagen; G. Slump van Lemsterland; Th. A. Peersman en gezin van Stoppel dijk; B. Meijer van Lemsterland; P. Brommer van Nieu we Niedorp; J. Blokdijk van Winkel; N. Walboer van Winkel. Vertrokken: J. Baas en echtg. naar Callantsoog; A. Kamp naar Sint Maarten; M. van Teulingen en gezin naar Wieringen; C. Bakker naar Nieuwe Niedorp; M. P. Spaans naar den Helder; C. Middelbeek en echtg. naar Koedijk; Ph. Schuurman naar Medemblik; P. Nieuwboer naar Winkel. Ter secretarie dezer gemeente is wederom een geval van mond- en klauwzeer aangegeven. GEMEENTE SINT. MAARTEN. Ingeschreven over de maand Juni 1930: Geboren: Margje, dochter van Dirk Leijen en Stijntje Bonthuis; Trijntje Maartje, dochter van Adriaan Marlnus Witte en Maartje Boerman; Grietje Maartje, dochter van Jan Schermer en Aaltje Bruijn; Marie, dochter van Mathijs Kriek en Jannetje Baas, Ondertrouwd: Lourens Barten, oud 56 jaren en Aaltje Bijvoet, oud 50 jaren, beiden alhier; Pieter Moolenaar, oud 43 jaren te Warmenhuizen en Elisabeth Filmer, oud 40 jaren, alhier; Klaas Meijles, oud 35 jaren en Geertje Bouma ,oud 24 jaren, beiden alhier. Getrouwd: Teunis Paarlberg en Klasina Johanna Da- lenberg; Cornelis Hink en Grietje Bleeker; Pieter Mo lenaar en Elisabeth Filmer; Lourens Barten en Aaltje Bijvoet. Overleden: Grietje Jonker, oud 81 jaren, weduwe van Klaas de Groot; Anthonie Raap, oud 61 jaren, echtge noot van Antje van Loenen; Jan Jonker, oud 56 ja ren, echtgenoot van Antje Brommer. Ons fanfarecorps „Tavenu" behaalde op het groot Nationaal Concours voor Harmonie- en Fanfareorp- sen, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Ilaarlemsche Politie Muziekvereeniging te Haarlem gehouden in het Brongebouw, een eersten prijs met 328/j _punt. Het hoogst aantal te bereiken punten was 350. In de eere-afdaeling werd ook heel goed ge blazen. Een bewijs van ernstige studie en een woord van hulde aan directeur en leden is hier wel op zijn plaats. De heer Th. Reinders, oud-plaatsgenoot, behaalde het diploma Gem. Financiën, onlangs gehouden te Den Haag. Misdaad in het spel? aangehouden. Een zwerfster Zooals wij gisteren reeds in een kort bericht mee deelden, is Maandagmorgen ongeveer 9 uur in het ge hucht Viar.en bij Cuyk (N.-Br.) op ongeveer 50 meter afstand van de schuur van den landbouwer M. Too nen het lijk gevonden van een man van middelba ren leeftijd. Daaromtrent worden nog de volgende nadere bij zonderheden gemeld: Het lijk was over het geheele lichaam met wor.'deh overdekt, het hoofd van den man was onherken baar verminkt. De handen en armen vertoonden ga pende wonden. Bij onderzoek bleek het het lijk te zijn van een zwerver, Bij het onmiddellijk ingesteld onderzoek, geleid door den burgemeester van Cuyk en waaraan de ge meentepolitie van Cuyk en de marechaussee van Boxmeer aan deelnamen werden in de schuur van N. Toonen, waar de gestorven zwerver den nacht had doorgebracht, bloedsporen gevonden in het stroo. Ook elders in de schuur werden bloedsporen ge vonden. Voorts vertoonde een kruiwagen eveneons bloedvlekken, wat het vermoeden wettigde, dat het lijk op der»' kruiwagen is weggevoerd en daarna op een vijftig meter afstand in den moddersloot was geworpen. De zwerver zou dus in de schuur vermoord moeten zijn. Het parket uit Den Bosch arriveerde Maandag middag. Na een ter plaatse ingesteld onderzoek werd het lijk naar het lijkenhuisje van het Liefdegesticht te Cuyk vervoerd. De identiteit van den vermoorde kon r.og niet worden vastgesteld. Als verdacht van den moord te hebben begaan is door den burgemeester van Cuyk aangehouden en op gesloten de ongeveer 45-jarige in deze streek zeer bekende zwerfster Marcovi, een Poolsche, die in den voorafgaanden nacht in de schuur onderdak heeft gehad. Zij werd door de justitie aan een langdurig ver hoor onderworpen. Zij zal met het lijk geconfron teerd worden. Als tweede verdachte is aangehouden de ongeveer 60-jarige zwerver van Dijk. Met dezen verdachte leefde de vrouw samen. Onlangs hadden beide personen geprobeerd in het huwelijk te treden, doch de gemeente Cuyk kon hier voor in verband met hun papieren geen bewilliging geven. Op den vermoorde is ruim f 16 gevonden. De jas van den vermoorde was zoek. Het is nog niet uitgemaakt, or hier aan roofmoord moet worden gedacht, of dat de genoemde vrouw in het spel is. DOOR DE TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. Op de Vaillantlaan bij de Frans Halsstraat te 's-Gravenhage, reed Maandagavond half zes een tram wagen van lijn 12, bestuurd door J. H. Deze bestuurder kwam in botsing met een paard en wagen, waardoor een verkeerspaaltje, dat aldaar op een vluchtheuvel stond, werd afgeknapt. Door deze aangelegenheid is de bestuurder ver moedelijk afgeleid, want vlak voor den man reed op de fiets mej. C. J. v. Z., oud 22 jaar, wonende Frans Halsstraat. Zij werd door de tram aangereden. De juffrouw viel en de tramwagen reed over haar heen. Zij was onmiddellijk dood. De trambestuurder is geschorst en door de politie op het bureau Van der Pennestraat verhoord. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Het lijk van het meisje is in beslag genomen. OVERREDEN EN GEDOOD. Maandagmiddag kwam de 8-jarige Jan Smit, wo nende Potgieterstraat no. 81 te Vlaardingen uit de school in het Westnieuwland, toen de sproeiauto van den gemeentelijken reinigingsdienst daar passeerde. De jongen klom achter op den auto, doch viel even later er af, waardoor het achterwiel over zijn hoofd ging. Hij was onmiddellijk dood. De vader van den jongen is eenige weken geleden ook bij een auto ongeluk gedood. SPOORWAGENS OP HOL. Geen ongelukken. Maandagmiddag tegen zes uur geraakten op het emplacement te Ede eenige goederenwagens der Ned. Spoorwegen, door onbekende oorzaak in beweging. Met een vrij groote vaart bewogen zij zich in de rich ting van blokpost 20 naar het station S.S. Stationspersoncel zag de wagens naderen en wist den overwegwachter van den zeer drukken overweg nabij het station schreeuwende te beduiden, de hoo rnen neer te laten. Enkele meters vóór den overgang liepen de wagens op een stootblok, tengevolge waar van dc eerste twee wagens ontspoorden en de rest tot stilstand werd gebracht. Ongelukken kwamen niet voor. De materieele schade was gering. Het verkeer werd spoedig over een zijlijn geleid. KINDERVERLAMMING TE GOUDA. Steeds nieuwe gevallen. Maandag zijn te Gouda wederom drie nieuwe ge vallen van kinderverlamming geconstateerd. Het betreft drie meisjes, onderscheidenlijk 2*4, 3 en 10 jaar oud. In totaal hébben zich tot heden 27 gevallen voor gedaan. waarvan 5 met doodelijken afloop. Te Bodegraven zijn twee gevallen van kinder verlamming aangegeven. DE AANRANDING TE SANTPOORT. De dader van de laffe aanranding op mej. H. uit IJmuiden, in de onmiddellijke nabijheid van Sant poort, is thans door de politie gearresteerd. Het is gebleken een inwoner van dit dorp en geen onbeken de bij de politie te zijn. Reeds meermalen heeft hij dergelijke feiten gepleegd. Mej. H. ondervindt nog steeds nadeelige gevolgen van den overval door de zen onverlaat. VERSTEKELING. Een eigen gekozen gevangenis. Met het Noorsche stoomschip Balto, is te Rotter dam uit Archangel aangekomen een Rus, die de reis als verstekeling heeft meegemaakt. Hij heeft zich, toen het schip werd geladen, tusschen de balken van de houtlading verstopt. Al spoedig werd hij ontdekt, maar het was onmogelijk den man uit de lading te voorschijn te brengen. Via een luchtkoker is hij van eten voorzien. Zoo heeft hij meer dan een maand in de enge ruimte tusschen de lading doorgebracht. Als hij bevrijd is, zal hij ter beschikking van der. vreemdelingendienst worden gesteld. VAN EEN HOOIWAGEN GEVALLEN. DE WARMTE. Een spoorbrug die niet voldoende meer sloot. Maandagmiddag was het ijzer van de spoorbrug over het kanaal door Zuid-Beveland nabij het station Vlake zoodanig uitgezet door de warmte, dat die brug niet voldoende kon worden gesloten. De trein van 13 u. 50 naar Vlissingen cn die van 13 u. 57 naar Roosendaal, hebben daardoor 23 minuten vertraging gehad. Jeugdig landbouwer gedood. De 23-jarige landbouwer S. Moonen te Weert had bij het laden van hooi het ongeluk van den wagen te vallen, met het treurige gevolg dat hij aan de be komen kwetsuren is overleden. Door de tram overreden. Tegen den wagenbestuurder proces-verbaal opge maakt. Op de Vaillantlaan bij de ITans Halsstraat te Don Haag is Maandagavond een ongeluk met doodelij ken afloop gebeurd. Een wagen van lijn 12 kwam in botsing met een paard en wagen, waardoor een verkeerspaaltje, dat aldaar op een vluchtheuvel stond, werd afgebroken. Door deze aangelegenheid is de bestuurder vermoe delijk afgeleid, want vlak voor den man reed op de fiets een 22-jarige juffrouw uit de Frans Halsstraat, die door den trambestuurder werd aangereden'. De juffrouw viel en de tramwagen reed over haar heen. Het slachtoffer was onmiddellijk dood. De trambestuurder is buiten dienst gesteld en werd door de politie op het bureau Van der Vennestraat verhoord. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt, aangezien vermoed wordt, dat hij schuld aan dit droe vig ongeval heeft. Het lijk van het meisje is in be slag genomen. CENSUUR OP DE UITZENDING VAN PERS BERICHTEN? Het persbureau Vaz Dias te Amsterdam kreeg Maandagavond via de omroepverccniging, die voor de eerste maal hot algemeen programma verzorgde, de mededeeling, dat de- programma commissie van den radioraad bezwaar maakt tegen het uitzenden van beursberichten (koersen) in de persberichten. Het persbureau Vaz Dias deelt hieromtrent mee, dat de uitzending van beursberichten (kooiden) reeds geschiedt sinds den aanvang van de draadlooze uit zending van persberichten en dat van geen enkele zijde tot nu toe aanmeerking hierop werd gemankt. De directie van het bureau heeft zich in verbin ding gesteld met den Radioraad, daar zij hierin een censuur op persberichten ziet Verzet tegen de aanslagen op den schooltijd. Een van de vele verwijten, die de school te lneasseeren heeft, is dat zij zich buiten het eigenlijke leven plaatst. Het is nog een open vraag, of het mogelijk is de leer lingen der lagere school zoo te onderwijzen, dat „het volle leven" er de grondslag van is. Immers de voor naamste opdracht het bijbrengen van de onmisbare cultuurelementen loopt gevaar onvolkomen vervuld te worden als te veel aandacht wordt geschonken aan het ontelbaar vele, dat ook belangwekkend is, maar niet behoort tot het essentieele van de leerstof. Voor dege nen, die thuis zijn in de geschiedenis van hot onderwijs, zijn de pogingen om „school en maatschappij" in nauwer contact te brengen niet onbekend: in elk tijdvak vindt men meerderen of minderen aandrang tot een verbinding met het leven buiten de schoolmuren te constateeren. Tegenover deze strooming staan de onderwijzers van professie, die, wetende dat het leven en dus de leertijd kort is zich krachtig verzettend tegen de aanslagen op den schooltijd. Over deze kwestie, de inmenging van buitenstaanders, lezen we ln „Het Onderwijs" de volgen de boutade: „Daar is een meneer die zegt wanneer u sciopticon- vertooning of schoolbioscoop zult moeten bezoeken. Daar is een meneer, die U voorschrijft, wanneer de leerlingen zullen gaan baden of zwemmen, onder uw toezicht. Daar is een meneer, die u dwingt lessen te geven over 't ver keer. Daar is een meneer, die massa-lessen voor u or ganiseert in de heerlijke vrije natuur, Daar is een me neer, die u plantjes wil laten kweeken voor uw onder wijs en zelfs ze laat bezorgen als dit u niet mogelijk is. Daar is een meneer, die boomplantdagen rupsendagen, vlsch- en vogeldagen op uw kalender plaatst en uw les rooster daarmede op zij zet. Daar is een meneer, die schooltuintjes, werktuintjes, handenarbeid nuttig en ge zond vindt, vooral onder schooltijd. Daar is een meneer, die louter omdat hy er zoo'n lief hebberij in heeft, u daarvan graag wil overtuigen en u verzoekt een proef te nemen. Die proeven slagen altijd want de organisatie is daarbij altijd voorbeeldig. Geen wonder: daar is een meneer voor, die dat alles kan doen op zijn gemak. Hij heeft geen klas aan zijn kop, om een dienstterm te gebruiken. Als de lente of de zomer in 't land is en de vacanties Sn 't zicht, wordt er ln do school toch niets meer geleerd. Dan ontwaakt er weer zoo'n meneer, die een buitenschoolsch idéé voor u heeft Hij organiseert zang-, spel- of gymnastiekuitvoeringen. Deze schooltijd staat immers in 't teeken van de sport, de lichamelijke oefeningen, de uitstapjes, de één- of meer- daagsche schoolreizen, de St. Nicolaas- en andere ver tooningen. Voor al die rubrieken is daar een meneer, die organi seert, die de leiding heeft en verantwoordelijk kan wor den gesteld. Alléén voor de desorganisatie van het eigen lijke onderwijs in de leerlnrlchting, die nog altijd school heet, wil niemand meer verantwoordelijk worden gesteld omdat er zooveel meneeren aan schuldig zijn. Daarom richt leder zich op zijn voorman en zegt: „Après moi le déluge." Dat is de foto van de dame, die op mijn huwelijksadvertentie heeft geschreven. Zeschrijü over een sympathiek uiterlijk, intelligent, voor name manieren en ecnig vermogen. Nu, kijk eens; dat is juist alles wat ontbreekt! (FL Blatter.)

Schager Courant | 1930 | | pagina 7