BEKENDMAKING. Voorkoming van brand door hooibroei. Plaatselijk Nieuws. De heer Overtoom acht het verkeerd, dat B. en W. nu pas mei dit voorstel komen aandragen en meent dat men de kosten van de architectuur van den heer Dekker niet kent. Men spreekt hier van 5 en 8 Maar spr. is gezegd, dat 5 er voor staat, maar dat daarover is te prater. Maar spr. meent, dat de raad had mogen verwachten, dat B. en W. onderzoek had den gedaan r.aar de eischen des heeren Dekker zij toch hadden kunnen weten, dat daarnaar hier zou worden gevraagd. Maar het is net als atijd, B. en \V. weten niemendal. Spr. heeft verder bezwaar om de architectuur van de nieuwe school aan den gemeente-opzichter op te dragen, omdat dit zijn persoon zal eischen dag en nacht. En dat mogen wij van geen enkel onzer ambtenaren eischer:. Van ze kere zijde hier komt men er steeds tegen op de be ambten en werklieden te lang te laten werken. Wel nu, dat geldt ook voor onzen opzichter. Wij moeten ook in dit opzicht de werkeloosheid niet in de har.d werken. En dat het iets meer zal kosten. Goed. Maar hoeveel? Dat juist wordt ons onthouden. De heer Van Erp bepleit het hoogst wenschelijke van de opdracht aan pen arhitect, die van scholenbouw verstand heeft. Er» dan nog het ver schil van een paar duizend gulden niet den door slag geven. B. en W. en de raad zijn niet verant woord als daar aanstonds een gebouw staat, dat duizenden kost en het heeft groote gebreken. Als on ze gemeente-opzichter het architectuur krijgt( zal hij den geheeler. dag bij den bouw moeten zijn en zal geen tijd hebben voor zijn werkelijk werk als op zichter der gemeente. En als dat nu wel kan, wat doet de man dan nu? Spr. kan zich dat alles niet voorstellen. Inplaats van direct naar dit kleine finantieele ver schil te kijken, hadden B. en W. moeten onderzoe ken, wie scholen bouwen en met namer; van bekende mannen bij den raad moeten komen. Voorzitter meent, dat het dar» nog duurder zou zijn geweest. De heer Van Erp: Daarover was te praten. De heer De Vries vraagt, of de 5 nu vast staat, of niet voor den architect Dekker? Voorzitter weet dat niet meer, het was verleden jaar. De heer Overtoom: In de zitting van 25 Juli 1929 deelde u mee, dat er een ingezetene bij u was ge weest. De heer Schoorl zegt, dat gesproken is van 8 elders, de heer Dekker zou 5 nemen en er was te praten over samenwerking van hem met den opzich ter. Spr. veroordeelt dat gescharrel met procenten. Men doet zijn werk en goed en daarmee is het uit. Wij hebben een beambte dio volkomen bevoegd is, spr. wijst op de IJ.L.O.-school en op het voorloopig plan en die moeten wij het opdragen. De inspecteur toonde zich ook zeer tevreden over de gemaakte plannen. Wel waren er enkele opmerkingen, maar dat is altijd zoo. Spr. is er vat.' overtuigd, dat op deze grondteekening met de allernieuwste snufjes op schoolbouwgebied rekening is gehouden. Als wij een eigen werkkracht hebben, moeten wij die gebruiken. En om bij dezen cn genen architect tevragen, acht spr. verkeerd, men moet met architecten voorzichtig zijn. Als 'zij even een teekening maken komt er een geduchte rekening. Spr. acht het verkeerd eenige duizenden* te veel uit te geven, het is niet noodig en gezien de a.s. groote en onafwijsbare uitgaven voor de gemeente van wer ken die spr. hoopt dat spoedig zullen komen, moet de raad voorzichtig zijn met zijn uitgaven. De heer Van Nuland gunt het den gemeente-opzich ter gaarne de nieuwe schooi te bouwen Maa»* wat wij hier steeds over het werk van den opzichter hooren, is hij met werk overladen En als hij de school bouwt zou zijn ander werk daaronder moeten lijden, of er zal voor hem een andere hulpkracht moeten komen. Spr. wijst op het werk op het kerknof inder tijd, daar was het ook het geval. Spr. meent, dat de heer Rezelman voor deze op dracht geen tijd heeft. De heer Van Êrp zegt, dat de heer Schoorl sprak dat hij niet hield van dat gescharrel met procenten en dat het werk goed gedaan moest worden en daar mee uit. Welnu, in deze gemeente en ook nog kilo meters daarbuiten, is de heer Schoorl wel de laatste die zulke woorden mag bezigen. En dat architecten niet zijn te vertrouwen, welnu, er zijn ook nog wel andere menschen die je onmogelijk kan vertrouwen. Sjr. vecht voor een goeden architect, omdat hij niet de risico wil loopen voor een school die niet aan de eischen voldoet. Spr. meent dat B. en W. hadden be lmoren te zorgen voor een goede voorlichting en onderhandeld hadden met architecten. De heer Bakker meent dat een le klasse architect niet steeds op het werk is, Rezelman daarentegen kan er telkens komen, een groot voordeel. Bovendien is spr. meegedeeld, dat Rezelman volkomen in staat is om plannen voor een school te ontwerpen. En lettend op de gemeentefinantiën, zal spr. voor het voorstel van B. en W. stemmen. De heer Gorter verbaast zich dat er steeds over de finantiën wordt gesproken. Maar spr. is er zeker van dat een kundig architect geedkooper zal bouwen dan een minder deskundige. Dus, zegt spr., staat het vol- >trckt nog niet vast. dat met het werk aan Rezelman te geven, men de gemeentefinantiën dient. De plan nen voor een nieuwe school moeten niet vanuit de hoeken komen. Men moet niet kijken en zelfdoen, dat loeren. De heer Leguit wijst er op, dat Rezelman verschil lende inlichtingen heeft ingewonnen en scholen heeft bezocht. De heer Gorter toont zich zeer ontstemd over de wijze waarop B. en W. den Raad hebben in slaap gesust. Dc heer Van Rijswijk gunt het werk graag aan den opzichter. Maar spr. meent dat het werk v. d. gemeen te-opzichter den geheclcn persoon eisoht cn meent dat hij te veel werk heeft om nog de nieuwe school erbij te kunnen bouwen. Het kostenverschil mag op zulk een gebouw niet den doorslag geven. En als dc ge meente-opzichter te overbelast wordt, gaat dat ten koste van zijn andere werk. Verder merkt spr. op, dat do teekening die van den gemeente-opzichter bij de stukken lag voor de nieuwe school, geen potlood krabbeltje was zooals indertijd is beweerd. Het was een teekening waarop dagen cn we ken is gewerkt. Kn spr. keurt l.et af dat van dat alles don Raad niets is gezegd. Voorzitter: liet was toen een krabbeltje, nu is het een uitgebreide teekening geworden. Dc hoer Van Rijswijk veroordeelt het dat alles bui- ton den Raad omgaat. Do hoer Van Erp: Dus dc Inspecteur is in zijn bc- oordeeling voor deze nieuwe school geheel afgegaan op een potloodkrabbeltje? De heer Schoorl: Een keurige potloodteekening. De hoer Van Erp: Je voelt zeker wel dat ik er niks van celoof. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, wordt het aangenomen met 6 tegen«5 stemmen. Togen de hoeren Gorter, Van Erp. Overtoom, Van Rijswijk cn Van Nuland. De heer Overtoom: Dat hebben ze 'm Dinsdagavond geleverd. De bouw van een woning bij het kantoor voor de Rijksbelastingen. Naar aanleiding van het besluit, genomen in de voorlaatste raadsvergadering, hebben B. en W. de eer over te leggen een teekening met opgaven van kosten voor den houw van een woning bij het te bouwen kantoor voor de Rijksbelastingen. Hieruit blijkt, dat de bouw van het huis met in begrip van het kantoor een bedrag zal vorderen van f 13100.respectievelijk f 13400.zonder den noodi- gen grond, waarvan het bedrag op pl.m. f2200.— wordt gesteld, n.1. 390 M2. tegen f5.50 per M2. De bouwkosten van het kantoor alleen, zonder den grond, zijn geraamd op f6200.— B. cn W. meenen te moeten ontraden tot den bouw van de woning te besluiten, uit overweging, dat het allerminst zeker is, dat een dergelijke woning, welke een huur zal moeten opbrengen van f 640.per jaar, bij voortduring verhuurd zal worden, waardoor de gemeente een tamelijk groot risico op zich neemt, te meer, waar aan een woning voor een dergelijk amb tenaar alhier geen behoefte bestaat, gelet op de om standigheid, dat hij voor veel lageren prijs een mid denstandswoning zal kunnen huren, hetgeen thans ook door den tcgenwoordigen ontvanger wordt ge daan en zijn opvolger deze zelfde woning zul kunnen betrekken. Op grond hiervan stellen B. cn W. voor, niet tot den houw als hoven omschreven te besluiten. De heer Van Erp zegt. zijn meening le handhaven. Maar spr. heeft geen lust meer om op deze wijze te gen dc voorsteliep van B. en W. op te komen. Dat is hier toch doelloos. Snr. doet hier zijn plicht volgens eer en geweten en nu is het onhoudbaar om van te voren reeds te weten liet nooit te winnen, hoe vast of het ook staat dat men gelijk heeft en dat reeds meermalen is bewezen. Om nog langer op een der gelijke wijze door de meerderheid van den Raad te worden behandeld, bedankt spr. Spr. is niet in staat om de belangen der gemeente Schagen tc dienen. En de raadsmeerderheid hier laadt een grooto verant woordelijkheid op zich door haar systeem van wer ken, waarmee zij elke vrije beschikking in dezen Raad onmogelijk maakt. Dat is een unfaire politiek. En er is straks gezegd dat deze woorden hier niet meer gehoord mogen worden, maar gedaan wordt er toch anders. De heer Van Nuland zal zijn* argumenten van de vorige zitting niet herhalen. Spr. heeft echter gezien het huis en de kantoorlokalen van den gasdirecteur en die hebben hem zeer voldaan en doen dat ook den betrokken ambtenaar. Dat complex kost f 1)000, wet houder Schoorl zegt f 10.000. En ondanks dat de ma terialen niet hooger in prijs zijn geworden, ja zelfs lager, komen B. en W. nu met een globale opgaaf van f13600 en f2200 grond, samen f15600.—. liet heeft hij spr. don indruk gewekt, dat men wat het geraamde bedrag betreft., er vluchtig overheen is gegaan, teneinde den raad af te schrikken van het wèl bouwen der woning. Spr trekt dan odk de cijfers zeer in twijfel en in verband met de kosten van de woning van den gasdirecteur, denkt hij dat het bedrag wel met eenige duizenden naar beneden kan. En spr. wijst er op, dat er aar. den ande»en kant van de tafel wel is gezegd, dat er gebrek was aan woningen, als in de Cornelis Bokstraat. Welnu, hier is een mogelijkheid om er een op de openbare markt te krijgen. De heer Gorter zal er niet veel van zeggen, omdat hij van oordeel is, dat het voor doovemans ooren is. Spr. begrijpt niet, dat B. en W. er zich zoo ban'g voor maken, dat de woning niet verhuurd zal worden, terwijl in het lleerenbosch toch woningen van f7500 k f8000 komen. Waarom zou een ambtenaar met een zeer behoorlijk salaris de woning niet betrekken en waarom zou, als de ontvanger de woning niet be trekt, de woning dan niet aan een ander kunnen worden verhuurd? Spr. is nog altijd bang, dat het rijk na. de 10 huurjaren het kantoor zal overbrengen naar het kar.'tongerechtsgehouw en wijst op het be danken van den kantonrechter en de moeite om een nieuwen kantonrechter hier geplaatst te krijgen. De heer Bakker zal er zijn stem niet aan geven, om voor dergelijke titularissen een kostbaar gebouw te plaatsen. Arbeidswor.ingen kunnen er niet wor den gebouwd. De heer Gorter: Nou moet je dat hooren. De Voorzitter hamert. De heer De Vries achtte het ook beter, dat naast het kontoor de woning werd gebouwd, maar de cij fers in het voorstel van B. en W. genoemd, schrik ken hem terug. De heer Gorter: Wat denkt U dan voor particulieren in het Heerenbosch te kunnen zetten. De heer Van Erp, tot den heer Gorter: Spaar je de moeite! De heer Gorter zegt, dat ook de heer De Vries ge stemd heeft voor het bouwrijp maken van het llee renbosch, maar hoe moet het dan bebouwd worden? De heer Schoorl wil de sprekers beantwoorden, doch de heorer; Van Nuland en Van Erp vragen overge slagen te worden, waarop de Voorzitter weer ha mert en op een rustig debat aandringt De heer Schoorl zegt dan ook, het recht te heb ben het woord te voeren en in een uitvoerig betoog merkt hij op, dat de kostprijs van de gasdirecteura- woning, met inbegrip van den grondprijs, weinig minder zal zijn, dat in die woning een tamelijk be scheiden kantoor is, terwijl voor den ontvanger kan toor en gebouw afzonderlijk moeten blijven. En spr. deelt dan mede, dat door het traineeren van de plan nen een poos groot gevaar heeft bestaar.", dat dit ont vangerskantoor de neus der gemeente voorbij was gegaan, want dat een titularis spr. heeft medege deeld, dat het niet veel heeft gescheeld of het kan toor zou te Nieuwe Niedorp komen, alleen omdat de raad de plannen zoo getraineerd had De heer Gorter: En dat geloofde U direct. Dat heeft mijnheer Hartkamp mij ook verteld. De heer Schoorl ontken; dat deze het hem heeft gezegd en dat doet er ook niet toe. Het is onwaar dat aan dezer» kant van de tafel gezegd zou zijn dat er gebrek was aan woningen als in de Corn. Bokstraat, spr. heeft gezegd, dat er gebrek was aan huizen met een lager huurtype. Spr. is zelfs zeer har.g dat de wo- ning van f 12 niet aan den ontvanger zal worden verhuurd, als deze een woning kan krijgen van f8. De Voorzitter vindt het vreemd, dat een ambtenaar kan zegger; dat de raad de plannen heeft getrai neerd. Noch B. en W., noch de raad hebben dat ge daan, maar de rijksautoriteiten in Den Haag zelf. De heer Gorter: Ze zullen het niet in hun hoofd krijgen om het kantoor te Nieuwe Niedorp te stich ten. En spr. begrijpt dan niet hoe de heer Schoorl zoo enthousiast heeft kunr.en zijn waar het 't be bouwen van het Ileerepbosch betrof. De heer Schoorl zegt, van niet voor ambtenaren. De heer Van Rijswijk heeft, gezien het groote prijs verschil, nu niet zoo'n groote haast om tot het bou wen van een woning over te gaar;. Spr. behoort niet tot de z.g. meerderheid of tot z.g. blokken, maar vindt het secuurder eerst de kat uit den hoorn te kij ken. De heer Van Erp: De huizen zijn hier ook niet zoo goedkoop. De heer Van Rijswijk zegt, dat hij hier niet zit om iemand in zijn zwakke zij te taster: of om onaardig te zijn. De heer Overtoom zegt, geen voorstander van het aanbouwen van een woning te zijn geweest, maar spr kan zich niet onttrekken aan hel vermoeien, dat dit plan te duur is opgezet en niet noodig is geweest. Als het idéé had voorgezeten om wat te bouwen te gen zoo laag mogelijken prijs, dan zou er wel een ander object uit de pen van den'opzichter zijn ver schenen. De heer Van Nuland: Dat is het oordeel van een bouwkundige. De heer Van Rijswijk zegt. dat als dat groote ver schil teruggebracht kan worden, hij weer een andere kijk op de zaak zou hebben. Spr. tippelt echter niet door dik en dun. De Voorzitter zegt, dat nu toch niet langer ge wacht kan worden en brengt het voorstel van B. en W. in stemming. Het wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen, die van de heeren Gorter cn Van Erp; de heer Van Nuland stemde blanco. Een tijdelijke geldleenlng. B. en W. stellen den Raad voor een tijdelijke geld- leening te sluiten tot een bedrag van ten hoogste f 16000.—, ter voldoening van de kosten, vallende op den verbouw der II.K. Parochiale Bijzondere school, aanschaffing van meubelen en leermiddelen, zoomede aanleg van waterleiding en bestrating van het toe gangspad naar de school, aflosbaar vóór 31 December 1880. Wanneer de juiste bedragen van een cn ander be kend zullen zijn, za! deze leening in een vaste leening kunnen worden omgezet. Voorgesteld wordt de leening te sluiten a pari, te gen een rente van ten hoogste 4% met een pro visie van ten hoogste Op de vraag van den heer Gorter of het niet vei liger is de rente op ten hoogste 5 te stellen, wordt geantwoord dat een tijdelijke geldleening wel voor ter. hoogste 4?-«» zal zijn te plaatsen Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De rondvraag. De heer Van Erp begint met er zijn spijt over uit te drukken, dat hij de vergadering van de N.V. Spoor- (Tram-)weg Schagen—Van Ewijcksluis niet heeft kun nen hijwonen. Spr. heeft de agenda van den Voorzit ter ontvangen, maar een ieder zal begrijpen, dat hij, met het oog op zijn werkzaamheden, moeilijk een ver gadering op Zaterdag van kermis kan bijwonen. Spr. heeft echter tot het uiterste oogenblik getracht er heen te gaan, maar het spijt hem, dat hij niet de wellevendheid in acht. heeft genomen om bericht van verhindering te zenden. Vuilnis ophalen in de buitenwijken. De heer Van Erp verzoekt het college van B. en W. eens in overweging te willen nemen of eenige malen per jaar de vuilnis in de buitenwijken opgehaald kan worden. Door enkele personen is dat spr. gevraagd. De heer Schoorl meent dnt in ieder geval een. proef genomen zou kunnen worden. Dc heer Van Erp heeft nog een zeer belangrijke quaestie le bespreken, maar zal dat in comité doen. Den burgemeester wordt ernstige plichts verzaking verweten. Dc heer Bakker zegt dat een gedeelte van de ge meente finantieel is getroffen gworden door het nood weer en dat den Voorzitter was verzocht zitting te willen nemen in het comité tot steunverleening. Zon der do wethouders er in tc kennen, heeft dc Voor zitter een paar taxateurs aangewezen om de schade op te nemen, die personen hebben getaxeerd, doch de burgers begonnen ongerust te worden en hebben zich om inlichtingen tot don "Voorzitter gewend. En toen bleek dat l', mijnheer de Voorzitter, als com missielid had bedankt, in verband met het feit dat de heer Trapman in d~t comité zat en U niet samen 'met den heer Trapman zitting in'dat comité wilde hebben. Maar, zoo vervolgt de heer Bakker, niet de heer Trapman behoefde steun, doch uw burgers be hoefden steun. Eén of twee wethouders zijn toen naar dc vergadering te Dirkshorn geweest, doch de stukken omtrent de schade waren bij den burge meester. De wethouder had ze niet en is er nog ge tracht, vanaf Dirkshorn, om contact te krijgen, doch dat gelukte niet. Thans dus staan uw burgers, dank zij uw weigering tot medewerking, in hun hemd. Spr. noemt dut een ernstige plichtsverzaking als burge meester en zou als burgemeester niet den heer Trap man dc eer hebben gegund, tic belangen zijner bur gers te dienen. Het spijt spr. dat. de Voorzitter in deze zoo nalatig is geweest. Spr. wijst op de slechte be- drijfsuitkomsten vorig jaar' en nu deze natuurramp. Als de burgemeester het niet alleen had afgekund, zouden de wethouders en anders de geheele Raad hem wel ter zijde hebben gestaan. Spr. hoopt en ver wacht, dat de wethouders hun uiterste best zullen doen, nog te redden, wat te redden ts en dat anders de heer Trapman het bit op de kiezen neemt. De Voorzitter zegt dat de heer Bakker zich op zoo'n toon uitdrukt en in zijn woorden zooveel onjuistheden wemelen, dat hij er niet op zal antwoorden. De heer Van Rijswijk wil ook over de getroffenen spreken, maar dan in een anderen geest. De men- schcn zijn dermate getroffen, dat bij spr. de vraag is gerezen of het niet op den weg der gemeente ligt, de menschen schadeloos te stellen. Zou het voor de ge meente zoo'n ramp zijn een duit in 't. zakje te gooien. Wij mogen wel blij wezen niet door de ramp getrof fen te zijn en daarom willen helpen. Den heer Leguit is het ook niet aangenaam dat de Voorzitter heeft bedankt en spr. vraagt of de Voor zitter dat bedanken niet wil intrekken. Spr. is te Dirkshorn geweest, maar het was Voorzitter bekend, dat spr. niet lang kon blijven. Spr. gelooft niet dat het gevolg zal zijn, dat Schagen buiten de steunrege ling valt. Spr. heeft nog getracht met mijnheer Veen- stra in verbinding te komen, maar die was uit. Spr. denkt dat de heer Bakker zich een beetje tc.onge rust maakt. De Voorzitter herhaalt, dat als de heer Bakker zich op een dergelijke wijze uit en hem n standje maakt, hem van ernstige plichtsverzaking beschuldigt, hij er niet op wenscht te antwoorden, temeer waar zooveel onjuistheden worden gesproken. Wel is het juist dat spr. niet mot een dergeUjkcn mijnheer in een com missie wil zitten. Maar voor de rest is hetgeen ge zegd is zoo onjuist en pakt de heer Bakker op een dergelijke wijze uit, dat spr. er niet op in wenscht te gaan. De heer Bakker zegt, dat hij het dan op kalmer toon zal doen, maar als arbeider, van menschen die door het noodweer zijn getroffen, wordt men er over aan gesproken en men laat zich er smalend over uit. De gemeente wordt er door in discredict gebracht, terwijl de burgemeester hier zoo'n goede daad had kunnen verrichten. En daar wordt men beu van. Spr. zegt. niet zijn inlichtingen tc hebben van de wethouders of van andere nersonen, maar van menschen dio bij de ramp zijn betrokken. De heer Van Erp verbaast er zich over, dat de Voor zitter nu zoo'n aanval, den heer Bakker nog van antwoord dient. Bakker stelt t blijkbaar op hoogen prijs op te komen voor de belangen zijner kleine me- demenschen, maar naar spr. s meening mist Bak ker daartoe het recht, want hij heeft het zweet en het bloed der arbeiders verkocht aan zijn vriend Schoorl. De redenen waarom Voorzitter heeft bedankt als lid der commissie zal spr. niet beoordeelen, al spijt 't hem dat Voorzitter zijn medewerking niet verleent. Toch hoopt spr., dat Voorzitter het voor de menschen die schade leder;, in de goede richting zal helpen leiden. Voorzitter zegt, dat het wellicht tot verkeerde ge- volgtrekikngen aanleiding zou geven, als hij niet eenige toelichting gaf. De Burgemeester van Haren- karspel noodigde mij uit taxateurs aan te wijzen voor de schade in deze gemeente geleden. Dat heb .k onmiddellijk gedaan, met den bode ber. ik in de auto gaan zitien en na veel moeite gelukte het mij twee taxateurs bereid ie vinden. Van de geleden jchade zijn de lijsten bij mij ingeleverd, een afschrift daarvan heeft de Burgemeestei van Harenkarspel op ziji. verzoek bereikt, alleen waren ze nog niet uitgc tekend. Spr. ziet niet in. in welk opzicht hij in ge breke is gebleven, alleen is hij niet op de vergadering geweest. Wel ben ik daarover opgebeld, doch de lijsten lagen op de secretarie, waren niet nagerekend, enz. Wat voor schade kunnen de menschen daar r.u van hebben? Er zijn menschen bij mij geweest met klachten klachten blijven trouwens nooit uit doch ik heb ze verwezen naar Ir. Veenstra. De heer Bakker: Wanneer U niet bedankt hadt, had U de belangen uwer burgers kunnen behartigen, dat was uw plicht geweest. Nu waren de lijsten van Scha gen niet present, de menschen maken zich daar onge rust over. De heer v. Nuland: U moet niet alle schuld op den Burgemeester schuiven, ook uw vriend Schoorl was in verzuim. De heer Schoorl zegt op de le vergadering aanwezig t-> zijn geweest, maar deze bewuste vergadering, was hij beslist verhinderd. Er kunnen omstandigheden zijn, en de heer v. Erp moet dit kunnen exuseeren. want die moet al heel zwaarwichtige redenen hebben gehad om weg te blijven van de vergadering der Wieringcrwaarder Tram, waar velen zijn komst hadden verwacht. Ik heb 't Voorzitter gezegd, 't niet juist te vinden, dat hij als lid der Commissie bedankte, plicht moest in dit geval gaan boven persoonlijke gevoelens. (Voorzitter interrumpeert dat ook de heer Schoorl had willen bedanken, waarop de heer v. Erp roept: een han deltje!) De heer Schoorl vervolgt: ik achtte tenslotte mijn plicht hooger dan mijn persoonlijke gevoelens. Vervolgens ontraadt de heer Schoorl het voorstel van den heer v. Rijswijk, 't is beter daarmede te wachten. Er zal, meent spr. toch wel een beroep worden gedaan op den steun van gemeenten en corperaties. De heer v. Rijswijk handhaaft échter zijn voorstel, de gedupeerden hebben meer aan daadwerkelijken steun dan aan persoonlijke uitbuiting, Spr. wil dat de Raad zich zal uitspreken voor steun, cn hij zou 't dieptreurig achten als hij den menschen dit onthield. De heer v. Nuland meent dat er geen bezwaar is in principe te besluiten dat de Raad financieel wil steunen De heer v. Rijswijk is voorzichtig genoeg, geen bedrag te noemen. Daarom kan de Raad wel een beginselbe sluit nemen. De heer v. Rijswijk wil 't niet forceeren, maar wil dien menschen laten weten, dat de Gemeente Schagen zich interesseert voor de gedupeerden. Met algemeen stemmen wordt in beginsel tot fi- nancieelen steun besloten. De heer Lookman vraagt aan de Noordzijde van de Regentenstraat boomen te planten. De bewoners heb ben last van de zon. Voorzitter zegt dat vroeger alle boomen in de Regen tenstraat zijn gerooid, omdat 't er zoo somber was. B. en W. zullen een begrooting maken. De heer Lookman vraagt wanneer de Stationsweg stofvrij wordt gemaakt. Voorzitter deelt mee, dat 't wachten is op een teer- ketel, die zou geleend worden van den Polder Wieringer- waard, maar is nu niet disponibel. Nu zal gevraagd worden die van den Polder Het Koegras. De heer Lookman dringt op spoed aan. De heer De Vries vraagt voorziening van het toegangs straatje aan de Stille Laanzijde van de loopbrug. Ook de draagbaik wordt gevaarlijk. Voorzitter noteert het. Dan vraagt de heer De Vries naar den befaamden brief over het weigeren der contributie van de Vereen, van Burgemeesters en Secretarissen in 't Kanton Schagen. Hebben B. en W. geschreven, en welk antwoord is er gekomen? Voorzitter zegt dat B. en W. hebben geschreven prijs te stellen op een onderhoud. Antwoord is nog niet ge komen. De heer De Vries vraagt of er al meer bekend is over het instituut Schoolartsen? Maakt die zaak vorderingen? Hier zltter we maar steeds zonder eenig artsentoe- zicht op de school. Voorzitter geeft inlichtingen over den stand van de zaak. Schagen heeft alle medewerking toegezegd. Is er bezwaar tegen een groot district, dan is Schagen ook bereid mede te werken aan de vorming van twee klei nere districten. De heer De Vries dringt nog aan of Schagen nog po gingen kan doen tot bespoediging, doch dit acht Voor zitter niet den goeden weg. We zullen dus maar weer wat wachten, zegt de heer De Vries. Hierna niemand meer iets voor de rondvraag heb bende, gaat de Raad in comité, over de "grondkwestie met den heer Berkhouwer en naar wy vermoeden, even eens over de grondkwestie met den heer C. de Moor, bei de zaken die de burgerij natuurlijk niets, niemendal aan gaan. Burgemeester en Wethouders van Schagen; Gezien een rondzendbrief van den heer Commissaris der Koningin in dit gewest van 17 Augustus 1927, le afd. Nr. 44/14535; Gelet op het groote belang, dat er in de eerste plaats voor de landbouwers zelf is gelegen in het voorkomen van het uitbreken van brand, tengevolge van het broeien van het hooi, VESTIGEN DE AANDACHT der ingezetenen op artikel 158 der Algemeene Politiever ordening voor die gemeente, luidende: Houders van hooi, stroo en andere lichtontvlambare stoffen zijn verplicht van ieder ondekt gevaar van. branjl. door broeiing of eenige andere oorzaak ontstaan, onver wijld! kennis te geven aan den Burgemeester en tevens aan de daartoe vanwege de gemeente aangestelde hooi- stekers, die steeds tot onderzoek daarvan moeten worden toegelaten. Zij zijn verplicht op last van den Burgemeester of van de hooistekers de bedreigde voorwerpen terstond van de plaats te verwijderen en verder al datgene aan te wen den wat hem door of vanwege den Burgemeester of de hooistekers wordt bevolen. Schagen, 2 Juli 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. WAT ZAL ER NU GEBEUREN? Het Bestuur onzer Middenstar.dsvereeniging ver zoekt ons het volgend bericht le plaatsen: „De vergadering van het bestuur der Schager Han deldrijvende- en Industrieele Middcnstandsverecni- ging besloot, naar aanleiding van een schrijven van de „Hanze", dat de benoemde Winkelweekcommis- sie definitief zal zijr; ontbonden. Wat zal er nu ge beuren?" Ja juist, wat zal er nu gebeuren? Wij willen toch niet hopen dat, nu de Hanze niet klaar kan komen met een drietal leden voor de Winkelweekcommis sie. dat nu allen maar bij de pakken gaan neer zitten. Schagen's winkelweek is steeds een succesweek geweest cn vooral de feesten van vorig jaar liggen r.og te scherp in aller herinnering om niet weer te verlangen naar zulke dagen die vol reclame en pro paganda waren voor Schagen en Schagen's winkel stand. Wie neemt er nu eens het initiatief om toch te ko men tot het houden van een schitterende winkel week?? N.O.G. Donderdagavond vergaderde de afd. Schagen van het N.O.G. alhier in haar gewone lokaal, onder leiding van haar tweeden voorzitter, den heer M. Visser te Scha- gen. Een tiental leden woonde de vergadering bij, die v.n.1. belegd was voor de benoeming van afgevaardigden naar de algemeene vergadering. Op de in Juni uitgeschreven bijeenkomst was dit niet geschied. Deze toch was uitge schreven op dien bcruchten onweersdag en bleek dien tengevolge letterlijk verregend. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer Brouwer te Schagen, tot diens plaatsvervanger de heer v. d. Beidt te St. Maartensbrug; beiden namen hunne benoeming aan. Ancienniteitshalve werd tot afgevaardigde aangewezen mej. Harder te Schagen, tot haar opvolgster Mej. Water tor te Schagen of Mej. M. Wiegel te Kolhorn. De behandeling van den beschrijvingsbrief gaf weinig aanleiding tot uitvoerige besprekingen. De afgevaardigde kon den geest der afdeeling beluis teren en met zijn bijna geheel vrij mandaat in dien geest desgewenscht zijn stem uitbrengen over de verschil lende voorstellen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10