LANGENDIJK BARSINGERHORN Z IJ P E WINKEL ST. PANCRAS WIER1NGEN Het noodweer in het Oosten des lands. Bezoek van Oud-Minister Kan aan Noord-Holland Spoorwegongeluk in Zuid-Frankrijk. Griezelige vondst in de woestijn. Rumoerige tooneelen in de Fransche Kamer. De onrust in Britsch-Indië. Wolkbreuk te New-York. Marktbérichten. Naar aanleiding van ons bericht betreffende het constateercn der aardappelziekte, deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat van een stopzetten van den aanvoer van aardappelen geen sprake is, omdat de ziekte zich zeer sporadisch heeft vertoont. NOORDSCHARWOUDE. Met ingang van 7 Juli a.s. is alhier als besteller bij de posterijen in vasten dienst aangesteld, de heer D. v. Diessen van Hilversum. Door de politie werd dezer dagen o.m. de maxi mum-snelheid gecontroleerd, wat tot gevolg had, dat een paar automobilisten bekeurd werden. ZUIDSC HAR V/OUDE. Geen predikant te Zuidscharwonde. Bij Kerkeraad en Kerkvoogdij der Ned. Hcrv. Kerk alhier is van den Raad van Beheer bericht ontvangen, dat geen bezwaarschrift tegen een beslissing op een bezwaarschrift kan worden genomen, wat in dit ver band zeggen wil, dat de Raad niet ingaat op het ge dane verzoek te treden in een schikking voor het aan zuiveren der achterstallige tractementsgelden van den (nu vertrokken) predikant. Het gevolg van deze beslissing is, dat de vacature onvervuld zal blijven, daar de financiën niet toelaten al het achterstallige te voldoen. Er wordt overwogen tot combinatie met Noordscharwoude te besluiten. LANGENDIJK. Vreemd kan het todh soms met sommige zaken loo- pen. En aaji Langendijk schijnt dat geen uitzonde ring te zijn; integendeel komt het daar al bijzonder vaak voor, dat een of andere quaestie eenig opzien baart. Het ligt 'm in vele gevallen in de bijzondere situatie, waarin Langendijk verkeert: 4 gemeenten, die geografisch en natuurlijk een geheel vormen, doch wien de wet een gescheidenheid '1 4 afzonder lijke gemeenten oplegt. Allicht dat ook andere om standigheden werken, in welke wo ons nu maar niet zullen verdiepen, doch opvallend is het feit zeker. Zoo doet zich op het oogenblik weer zoo iets bij zonders voor inzake de kabileering van de Laagspan- nings-distributiekabels in de gemeenten Broek op Langendijk, Zuid- en Noordscharwoude, Oudkarpsel en St Pancras of minder technisch uitgedrukt, het loggen van een ondergrondschen kabel voor do elec- trificntic. De lezers hebben het zeer juiste en dui delijke verslag van een gehouden gemeenschappelij ke vergadering over dit onderwerp in de Schager Courant van Zaterdag 28 Juni kunnen vinden. Onge twijfeld heeft ieder daaruit de conclusie getrokken, dat die kabileering zou tot stand komen op de wijze als werd aanbevolen in het daarover uitgebrachte rapport van de hoeren G. O. Boom w. e. i. en N. Bieze- veld c. i., raadgevende ingenieurs, adviseurs van de Unie van Waterschapsbonden te Haarlem en dat zeer spoedig tot uitvoering zou worden overgegaan van de betrokken werken. We meenen te mogen aan nemen, dat zelfs geen enkel raadslid of burgemeester onuer die 40 autoriteiten, op de vergadering aanwe zig, anders had gedacht. Het verloop van die vergade ring moet ongetwijfeld een voldoening zijn geweest voor de raadgevende ingenieurs, daar het geheele rapport ongewijzigd uit de discussies te voorschijn kwam. Verwonderen doet dit niet, daar de meeste aanwezigen leeken zi«n op dit technisch terrein, waarvan verreweg het grootste deel dan ook blijk gaf dit te beseffen en zich niet op dit glibberige pad te begeven. Zij, die het wel aandurfden, waren, al spoe dig overtuigd, dat spreken zilver is en zwijgen goud, ■wat ook wel eens van toepassing is voor den leek op andere niet-technische onderwerpen. Toch is door een der raadsleden, den heer Dijk huizen, te Zuidscharwoude, een opmerking op die bewuste bijeenkomst gemaakt, die o.i. aar»l9lding ken worden, dat de zaak een heel andere richting uit gaat, dan aanvankelijk werd gemeend en wel de vraag: „Is niet in overweging genomen, of het PE.N. het bedrijf niet zou overnemen en of dat voor ons voor- of nadeelig is?" Inderdaad doet het vreemd aar», dat het P.E.N., het aangewezen centraliseerende lichaam, in deze provincie, niet is gevraagd, een rapport uit te bren gen. Hoe dit dan ook zij, het strekt den ambtenaren van dit Prov. Bedrijf tot eer. dat zij nauwkeurig na gaan, wat er op dit gebied in de provincie gaar.de is, zóó zelfs, dat zij een verslag in handen kregen van de gemeenschappelijke vergadering bovengenoemd, waarin zij deze passage konden lezen als antwoord var.' den heer Boom op de vraag vnn den heer Dijkhui zen: „Over overname van het bedrijf door het P.E.N. kan spr. moeilijk adviseeren, maar vestigt er de aan dacht op, dat de tarieven, die bij dit bedrijf gelden belangrijk lager zijn dan de tarieven van het P.E.N. in gemeenten, waar het direct stroom aan huis levert." Als dit niet waar is. is het te begrijpen, dat de hecrer.' van het P.E.N dit niet op hun jasje laten zit ten. En volgens hen i s het niet waar, want al spoedig verscheen de heer Zondervan van het P.E.N. én hij den heer Dijkhuizen én bij de betrokken bur gemeesters, met een lijstje van gemeenten, waar door het P.E.N. stroom wordt geleverd, waaruit bleek dat er maar 3 zijn (Haarlemmermeer, Jisp en Zijpe) waai de prijs hooger is, in de overige is hij overal lager en zeer aanzienlijk soms, zoodat de gemiddelde prijs slechts 17.7 cent is per K.VV. Deze aangelegenheid was voor de gemeentebestu ren van Zuid- en Noordscharwoude aanleiding om voorloopig het rapport aan te houden en te trachten in de Gascommissie een meerderheid te krijgen voor het voorstel: het P.E.N. hrenge rapport uit over den financieelen opzet en voorwaarde bij overname door het P.E.N. Wij twijfelen er geen oogenblik aan. of de Gas commissie zal dit voorstel aannemen, gezien het be langrijke kapitaal, dat met de kabeleering ls ge moeid en de schuld, die nog blijft rusten op het af gebroken net. Het kan niet anders, of de leden dier Gascommissie zullen in dezen hun verantwoorde lijkheid beseffen en zullen er van overtuigd zijn, dat alleen bij vergelijking van twee rapporten een keuze kan worden gedaan. Als het P.E N. rapport beeft uitgebracht, kan men oordeelen. wat voor de bewoners van Langendijk en St Pancras het beste is. Bedenkende, dat de gemiddelde prijs bij het P.E.N. 6 cent minder is dan het Langendijker bedrijf zal moeten bepalen, wil dit niet minder zeggen, dan een minder te betalen prijs van f30000 per jaar bij een afname van 500.000 K.W.: toch. meenen wij, wel de moeite waard, om ook even inlichtingen te vragen aan ons Provinciaal Bedrijf. Met belangstelling wordt hier den loop van deze zaak afgewacht. En zooveel is nu wel zeker, dat bij de intrede, van den winter de „nieuwe" electrificatie zijn beslag niet zal hebben gekregen, doch dat we een tijdje 1931 zullen schrijven, als de kabeleering ge reed is. Telling betreffende het grondgebruik: Eigen land 551.20 H.A., gepacht land 1226.635. waarvan !n pacht van ouders 283.95 H.A.; bouwland. In de ge meente gelegen 693.74 H.A.; bouwland, buiten de ge meente gelegen 73-18 H.A, waarvan in Schagen 17.25 H.A., in Wlerlngerwaard 42.61 H.A., In Zijpe 8 H.A., In Nieuwe Nledorp 3.72 H.A., In Oude Niedorp 0.60 H.A., in Winkel 1 H.A.; Grasland 1076.635 H.A.; tuingrond 4.46 H.A.; boomgaarden: op bouwland 3 H.A., op gras land 0.255 H.A.; glascultuur: aantal eenruiters plat glas 11 stuks. Telling van den veestapel: Aantal paarden 198, te ver- deelen als volgt: 1 veulen, 6 andere paarden beneden 3 jaar, 44 rij- en tuigpaarden, 126 trekpaarden, 21 hitten. Aantal runderen 1954, te verdeelen als volgt: 20 spring aderen, 985 melk- en kalfkoelen, 8 mestkalveren, 347 stuks ander mestvee, 239 stuks jongvee boven 1 jaar, 355 stuks jongvee beneden 1 Jaar. Aantal schapen 2419, te verdeelen als volgt: 1257 scha pen boven 1 Jaar. 1162 lammeren; Aantal bokken en gelten: 26. Aantal varkens: 1456, te verdeelen als volgt: 266 biggen beneden 6 weken, 101 fokzeugen, 1089 andere varkens. Aantal kippen: 4463, te verdeelen als volgt: 1927 kuikens, 2536 oudere kippen. Aantal eenden: 294, te verdeelen als volgt: 138 eendekuikens, 156 oudere eenden. Aantal korven en kasten met bijen: 1. Wiensdag vond het jaarlijksch schoolfeest voor de la gere klassen der o. 1. school, alhier plaats, 's Morgens te ongeveer half 9 werd de tocht met 2 autobussen en onder gejuich van de jeugd aangevangen. Allereerst werd een bezoek gebracht aan Alkmaar met z'n hertenkamp en volière en daarna naar Bergen, waar volop werd genoten. In Schoorl werd dezelfde pret nog eens herhaald en daarna ging het naar het strand te Camperduin. Het „pootje baden" was hier de meest aan trekkelijke bezigheid, waarvan ook vrijwel allen gebruik maakten. Het weer, dat de vreugde nu en dan dreigde te ver storen, hield zich goed en zoo keerden allen met stra lende gezichten en onder luid hoerageroep weer behou den terug. SCHAGERBRUG. Bij het graafwerk van de waterleiding is In de Coupure bij Lagedijk een kanonskogeltje gevonden ter grootte van 4 c.M. diameter. T ZAND. Donderdag betaalde de „Hollandia", Holl. Fabriek van melkproducten en voedingsmiddelen voor de haar over de maand Juni geleverde melk f 7.12 per 100 liter. Evenals elders zijn ook hier de uren van openstelling postkantoor en telefoondienst uitgebreid. Ingaande 7 dezer zullen de uren van openstelling kantoor zijn: 8-3012.30, 2—3.30, en 67 uur, en die der telefoondienst van 8—1. 24 en 5.30—7.30 uur. —PETTEN. De vereenlging „Treln8,28" te Amsterdam heeft van den heer H. S. Eriks alhier, terreinen aangekocht, ge legen nabij het Korfwater, met de bedoeling daarop een tweede koloniehuis (kleuterhuis) te stichten. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 27 Juni tot en met 3 Juli 1930. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Petrus Adrianus Veul, 25 jaar, veehouder te Callantsoog en Theodora de Haan, 23 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Overleden: Cornelis Mereboer, 84 Jaar, echtgenoot van Melnsje Lips; Agida van Hulzen, 86 jaar, weduwe van Simon Ligthert (overleden te Schagen); Neeltje B03, 66 jaar, echtgenoote van Arie Manneveld. De dienstplichtige sergeant, J. Koomen Cz., van de lichting 1925, behoorende tot het 21ste Regiment Infan terie, is overgebracht als vrijwilliger naar het Land stormkorps motordienst Aan de Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksver- eeniging „De Tijdgeest" alhier, is in afwijking van de arbeidswet vergunning verleend tot en met 30 Juni 1931 voor de bakkerij arbeid te verrichten tusschen 5 en 6 uur voormiddags en op Zaterdag bovendien tusschen 3 en 5 uur voormiddag. Uit de gehouden landbouwtelling blijkt, dat in gebruik waren 1816.25 H.A. Land, waarvan 815.87 H.A. eigen land en 1000.38 H.A. gepacht land. Hiervan als bouwland 889.39 H.A., als grasland 847.90 H.A., als tuingrond 78.96 HA., als boomgaard 22.29 H.A., waarvan met onderbeplanting van klein fruit 15.65 H.A. Voorts 150 stuks éénruiters plat glas en 1232 M2. staand glas, onverwarmd. De bedrijven waren verdeeld als volgt: 0.05—0.15 H.A. bij 2 eigenaars, bij 1 pachter; 0.15—0.26 H.A bij 6 eig., by 4 p.; 0.25—0.50 H.A. bij 16 eig., bij 3 p.; 0.5Ó—1 H.A bij 13 eig., bij 6 p.; 1—5 H.A by 27 eig., by 15 p.; 5—10 H.A by 9 eig., bij 10 p.; 10—20 H.A by 10 eig., by 14 p.; 20-50 H.A. by 12 eig., by 20 p.; 50—100 H.A by 1 eig., by 2 pachters. GEMEENTE SINT PANCRAS. Ingeschreven over de maand Juni 1930. Geboren: Afke, dochter van Dirk Minnesma en Antje Gootjes; Nantje, dochter van Jacob Groen en Louwisa Moeues; Krelisje, dochter van Pieter Schoen en Tryn- tje Groot. Gehuwd: Hendrik den Hartig en Geertje Wagenaar. Overleden: Geene. Het aantal gevallen van diphterie breidt zich al hier nog steeds uit. Tot heden zijn 10 gevallen ge constateerd, waarvan 8 te Westcrland en omgeving, en 2 te Den Oever. Aan den aannemer L. van der Valk is ten be hoeve van het maken van een duikerput met aan sluiting aan waterleiding (kanaal) voor waterafvoer Wierir.germeer met bijbehoorende werken, alsmede ten behoeve van het graven van een waterleiding (kanaal) tusschen Wierlngermeer en Wieringen, tot en met 24 December 1930 overwerkvergunning ver leend voor 76 mannen. Bij besluit van den Minister van Justitie, d.d. 1 Juli j.1., is aan het Bestuur der Afd. Wieringen van de Holl. Mij. van Landbouw, toestemming verleend tot het aanleggen en houden van een loterij, ter ge legenheid van de dit jaar te houden tentoonstelling. In de maand Juli of Augustus zal in deze ge meente een collecte worden gehouden ten bate van de verecniging voor doofstommen-onderwijs te Am sterdam. Mond- en klauwzeer. Onder het vee van den heer C. M. Tijsen te Ooster- land, is een geval van mond- en klauwzeer gecon stateerd. Woningbouw. Door den aannemer J. C. Klein zal in do Belt een woonhuis worden gebouwd voor rekeninig van den heer P. Takes; aan den Mekkenstuinweg door den aannemer F. G. Krommedam uit Alkmaar één voor den heer M. de Haan. In verband met het a.s. vertrek van den tegon- woordigen voorzitter. Ir. J. P. Mazurc, is in de ver gadering van de Afd. Wieringen der Ned. Ver. tot Afsch. van Alcoholh. Dranken tot voorzitter benoemd de heer J. de Wit. Verschillende berichten. Over een oppervlakte van 40 vlerkante kilometer heeft het weer ontzettend buis gehouden. In aansluiting op de berichten elders in dit num mer over het noodweer, dat Woensdag en Donder dag vooral het Oosten van ot.s land heeft geteisterd, laten we hieronder nog eenige trieste bijzonderhe den volgen van hetgeen een medewerker van het Ilsbl. bij een tocht door het verwoeste gebied kreeg te zien. Het blijkt, ziende de verwoestingen, dat de bui haar werking begon onder Olst en haar weg heeft genomen over dei. Dingshof en Wezepe tot bij Hee- ten. Dat is dus een lengte van ruim 10 km., terwijl de breedte van het terrein in quaestie naar schat ting zeker wel vier km. bedraagt. Binnen deze gren zen liggen duizenden ha bouwland, en het valt nog bij geen benadering te zeggen, hoeveel bunders graan- en hakvruchten totaal verloren zijn gegaan. Daarbij komt, dat, ai waren enkele verbouwers ver zekerd tegen stormschade; de voorwaarden in tal van gevallen geen vergoeding voor hagelslag inhou den. Sommigen wlller» nu overgaan tot het afmaaien van de halfrijpe graansoorten, om ei op deze manier ten minste nog iets van te redden. In hoeverre dat gelukken zal, blijft echter een groote vraag. Hoe sterk de hagelslag was, moge blijken uit het feit, dat bij den landbouwer B J. Nijkamp niet min der dar. vijftig kippen in het veld den dood vonden. Ook bij anderen is zeer veel pluimvee verloren ge gaan. Bij J ten Have en anderen werden alle ruiten der woningen vernield, terwijl veel rundvee in de weide door den bliksem werd gedood. Talrijke hooi bergen geraakten door het hemelvuur in vlammen. Het ergst van alles blijft echter de oogstschade. Daar waar Donderdag de idylle van het rijpend graan met zijn randen van korenbloemen en klap rozen het. oog vekwikten, is het nu een naargeestig gericht met de neerliggende rogge, waarvan niet veel goeds terecht kar. komen, vooral omdat het weinige rijpe zaad nog niet behoorlijk uit de halmen kan worden afgescheiden. In dit geteisterde gebied woont een nyvere bevol king, die vóór dag en dauw uit de veeren moet om met veel zwoegen en slaven den van nature armen grond te bewerken. Er; in. de laatste jaren gaf de bodem veel goeds terug in ruil voor de zorg, vooral door ontginning, aan de akkers besteed. De niet ka pitaalkrachtige boeren, die bovendien toch al een moeilijk Jaar doormaken, zullen het dus hard te verantwoorden krijgen. In aanvulling van ons bericht over het voorgenomen bezoek op 3 Juli van Oud-Minister Kan aan onze Pro vincie melden wy dat de tocht zeer goed geslaagd ls. Begunstigd door prachtig weer was de autorit een genot om het vriendeiyke landschap te overzien en het was eene verrassing voor den heer Kan om by Kolhorn de reeds byna niet meer te overziene uitgestrekte ge deelten van de drooggemaakte Wieringermeer voor zich te zien. Het bezoek aan Lutjewinkel by den heer Nobel was als altyd een groot genot, maar niet minder het zeilen en niet te vergeten het zwemmen, op den Niedorper Ryd; daar had den geheelen dag best kunnen worden door gebracht, maar dat was de bedoeling niet, want het programma omvatte meerdere bezoeken. Eerst terug naar Lutjewinkel, waar werd kofflege- dronken en daarna naar den Koetenburgerpolder, waar de heeren Burgemeester Nolet, secretaris Dam en Voorzitter Kuiper, met de heeren den polder Ingingen om de treurige gevolgen van regen en hagelslag te la ten zien. Dit bezoek is ongetwyfeld goed geweest en wij vertrouwen dat in deze op goede medewerking van de zyde van den oud-Minister mag worden gerekend. Daarna een bezoek aan de Demonstratiebedrijven van het Provinciaal Electrlclteitsbedryf, eerst by den heer C. Vader, pluimveehedrijf te Dirkshorn, en daarna by de heeren J. Sleutel, pluimveebedryf, en E. de Boer, vee- houdersbedrijf te Sint Maartensbrug, waarby de heeren sybrandy en Leonhardt voor het P.E.N. mede alle voor lichting gaven. Wat hier is tot stand gebracht genoot groote belangstelling en groote waardeering voor de be- teekenis voor den landbouw in de toekomst, waarvoor gaarne dank werd gebracht, want in deze is veel te doen om de uitvoering van de bedrijven te verbeteren en te vergemakkeiyken. Alles tezamen genomen hebben wy niet te veel gezegd dat het bezoek zeer belangryk zou worden, het was een aangename, mooie en leerzame dag, niet zon der beteekenls voor onze Provincie. ONEERLIJK LOKETAMBTENAAR. Een 32-jarig loketambtenaar bij de Utrechtsche gasfa briek heeft in eenige maanden kans gezien een bedrag van circa f 1500 te verduisteren. Hy wekte den schyn alsof de gelden die hy geregeld achterhield ,door wanbe- tal'ng niet binnen waren gekomen. De man, die een be kentenis heeft afgelegd besteedde het grootste gedeelte van het gestolene aan sterken drank. EEN KIST MET 84 GOUDEN HORLOGES GESTOLEN. En terug gevonden. Sedert Mei van dit jaar miste een expeditiefirma aan de Binnenrotte te Rotterdam een kist, inhouden de 84 gouden en zilveren horloges, ter waarde van 6 a 700 gulden. Het door de politie ingestelde onder zoek had aanvankelijk geen resultaat, maar dezer da gen kreeg de politie aanwijzingen dat bij iemand op Katcndrecht de horloges wel zouden worden gevon den. Men deed een inval, maar daarbij werd niets gevonden. Toen men evenwel den man die in het pand woonde, evenals zijn zoon, ging fouilleeren, vond men eenige horloges, welke van den bewusten diefstal afkomstig waren. Vader en zoon zijn gearres teerd wegens heling. Zij zijn naar het Huis van Be waring overgebracht. BOSCHBRANDEN IN PRUISEN. Donderdag is een groot gedeelte der Oranienbau- werheide bij Dessau door brand vernield. Ook een uit gestrekt boschgebied werd een prooi der vlammer;. Bij Rathenow ging 80 H.A. bosch in vlammen op. Twee treinen op elkaar geloopen. Twee dooden, twintig gewonden. V.D. verr.eemt uit Parijs: Een ernstig spoorwegongeluk heeft Woensdagavond plaats gehad in de nabijheid van Caen. Een perso nentrein van den dienst langs de kust stootte op een gedeelte van de baan, waa» slechts één lijn ligt, op een electrischer. trein. Le botsing was zoo hevig, dat de motorwagen van den electrischen trein omhoog getild werd en tegen den bijwagen terecht kwam. Uit de overblijfselen werden twee dooden en twin tig gewonden geborgen. Een aantal gewonden ver keert in levensgevaar. 3 dooden. Later wordt nog uit Caen gemeld: liet totaal aantal dooden by de treinbotsing op de lijn naar Lucques-sur-Mer bedraagt drie, onder wie twee vrouwen. Een reiziger werd ernstig gewond, 50 kregen vrij ernstige kwetsuren, 20 werden licht ge wond. Acht menschelijke geraamten gevonden. Het N.T.A. seint uit Lüderitzbucht in Zuidwest- Afrika: Een politie-beambte ontdekte op zijn dienstrit in de woestijn 24 K.M. ten N. von de Oranjerivier, acht menscheiyke geraamten Uit de bij hen gevonden identificatie-penningen blijkt, dat het de overblijfse len zijn van negers die in de Consolidated Diamond Mines werkzaam geweest waren. In het voorjaar van 1925 waren 167 inlantlsche mijnwerkers dezer mijn weggeloopen. Acht- en-tachtig hunner werden, na dat een groote afstand door de onvruchtbare en van water verstoken woestijn was afgelegd, weer aange houden. Van de overigen was geen spoor meer ont dekt. Men veronderstelt dat de gevonden geraamten de overblijfselen zijn van een groep dezer uitgewe kenen. DE STRIJD DER BENDEN IN AMERIKA Twee personen gedood en twee gewond te La Salie (I1L) Te La Salie ln den Amerikaanschen staat Illinois zyn twee personen gedood en twee gewond, terwyi zy voor een hotel in een auto zaten. De moordenaar is onbekend De politie te Chicago gelooft dat deze misdaad een ge volg is van den verwoeden strijd tusschen misdadigers- benden te La Salie. Naar uit Parys gemeld wordt, ls de Fransche Kamer gisternacht het tooneel geweest van rumoerige tooneelen tusschen radicalen en socialisten eenerzyds en de link- sche en rechtsche nartyen anderzijds. Het debat liep over een voorstel van Herriot Inzake de viering van den vyftigsten jaardag van de Invoering van het openbaar en het verplicht onderwijs in Frankryk In den loop van het debat geraakten de gemoederen zoo verhit, dat de socialist Bracke handgemeen werd met een radicalen afgevaardigde en belden uit de zaal moesten worden gezet. Ten slotte werd met 450 tegen 135,stemmen een voor stel van Herriot aangenomen, dat ln de viering van den gedenkdag voorziet Het was vier uur gisterochtend toen de zitting werd opgeheven. Ruim 3300 personen ln de gevangenis. Reuter seint uit Londen: De minister van Indië Wedgwood Benn heeft ln een schrlfteiyk antwoord op een vraag meegedeeld dat het aantal personen, die ln verband met de beweging van Gandhi gearresteerd zyn en zich th&ns in de gevangenis bevinden 3302 bedraagt. Politie schiet op menigte; één doode. Uit Mldnapoer wordt gemeld: De politie was gedwongen het vuur te openen op een verwoede menigte van 2000 personen in het dorp Teber- sai by de grens van het district Ballasoer. Eén persoon werd gedood; verschelden politiebeambten werden ge kwetst. De botsing was het gevolg van een bezoek der politie ter uitvoering van een inbeslagneming wegens niet-betaling van belastingen. Presidente provinciaal Congrescomité gear resteerd. Mrs. Perin Cdptaln, die onlangs gekozen werd tot presidente van het provinciale congrescomité van Bom- bay, is aangehouden wegens Overtreding van de order van den magistraat, waarby de publicatie van het con gresbulletin werd verboden. De arrestatie gaf aanleiding tot optochten van sta kende studenten en scholieren door de stad, waarbij een agent door de menigte werd aangevallen. Bij het hand gemeen dat ontstond toen politieversterking verscheen, werden veertien personen' gekwetst. Het verkeer urenlang gestremd. Ge vaarlijke opeenhoopingen van menschen. Het N.T.A. seinde gisteren uit New-York: Door een plotselinge wolkbreuk, gepaard gaande met onweer, heeft gisteravond het straat- cn spoor wegverkeer urjsnlancr in een chaotischon toastend yo»- keerd. De neerstortende watermassa's dwongen tien duizenden automobielen op straten en bruggen te blij ven staan, zoodat de voertuigen zich over kilometers afstand ophoopton. Het spoorwegverkeer naar het Noorden was een vol uur gestremd, zoodat de wegens den nattonalen feestdag van heden vertrekkende menschenmassa's in de vestibule van het Grand Central Station op levensgevaarlijke wijze opeengepakt werden. Even zoo ging het toe in de stations van- den ondergrond schen spoorweg, waar het verkeer tengevolge van overstrooming eveneens tijdelijk gestaakt moest wor den. E IERVEILING, SCHAGEN, 3 Juli. Aangevoerd 113298 kipeieren, 5557 Kg. f 4.605.30, 58—60 Kg. f 5—5.40, 61—63 Kg. f 5.30—5.60, 64—67 Kg. f 5.60—5.70, ongewogen wit f 4.60—5.20, ongewogen bruin f 5—6.50, kleine f 3—3.90, 5235 eendeieren f 3.90—4. HOORN, 3 Juli. 24 stapels kleine fabriekskaas f 42, 92 stapels kleine boerenkaas f 39.50, 2 stapels fabriefcs comm. kaas f 42.50, 11 stapel» boeren comm. kaas f 44, Aanvoer 46 stapels, wegende 41373 Kg. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Juli. Schotsche muizen f 3.70—5.50, schoolmeesters f 3.80, eigenheimers f 5.70—6, drielingen f 1.30—2.30. roode kool f 3.20—4.30, tomaten A f 44.50, B f 41.10—42, C f 39.30—42, CO f 19.70, zilvernep f 9.40—10.80, zilverdrielingen f 1.90 —3.90, gele kool f 4.90 per 100 Kg., wortelen f 2.70—6.30, per 100 bos, bloemkool le soort f 13—20.10, 2e soort f 3.90 4.70, per 100 stuks. Aanvoer: 573000 Kg. aardappelen, 11200 bos wortelen, 4300 stuks bloemkool, 44000 Kg. roode kool, 8000 Kg. tomaten, 1370 Kg. zilveruien. 375 Kg. gele kool. NOORDSCHARWOUDE. 3 Juli. Schotsche muizen f 3.104.70, blauwe eigenheimers t 4.40—6, drielingen f 0.90—2.10, zilveruien drielingen f 5, zilvernep f 11.40—13, spercleboonen f 36—38, roode kool f 2.80—8.40, witte kool f 3.50—4 per 100 Kg., bloemkool f 8.4016.10 per 100 stuks. Aanvoer: 369000 Kg. aardappelen, 300 Kg. zllverulen, 50 Kg. spercleboonen; 600 Kg. roode kool, 2500 Kg. witte kool. 400 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE. 4 Juli. Schotsche muizen f 3.604.70, drielingen f 1.102.10, zllverulen drielingen f 4.90, zilvernep f 1012, spercle- hoonen f 3540, tulnboonen f 4 per 100 Kg. bloemkool f 4.60—20.50 per 100 stuks. Aanvoer: 423600 Kg. aardappelen, 800 Kg. zllveruien. 25 Kg. spercieboonen, 75 Kg. tuinboonen, 2000 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 4 Juli. Schotsche muizen f 8.604.40, drielingen f 1—2. grove f 44.30. per 100 Kg., bloemkool le soort f 11.6018, 2e soort f 23 per 100 stuks. Aanvoer: 103325 Kg. aardappelen, 990 stuks bloem kool. AMSTERDAM. 4 Juli. Zeeuwsche muizen f 55.50, ld. bl. eigenheimers f 89, IJpolder eigenheimers f 56, id, blauwe eigenheimers f 89, id. muizen f 55.50, Andyker muizen f 35, ld. kleine muizen f 2—3, Langedljker muizen f 35, Noord- Holl. blauwe elgenh. f 8—9, Ryper muizen f 55.50, An na Paulowna zand muizen f 5, Westl. muizen f 67, id. kleine muizen 34, id. kleine ronde f 2, id. blauwe eigenheimers f 8—9, Nieuwe Zomer Malta f 7—9, Spui- sche eigenheimers f 67, alles per 100 Kg. ALKMAAR. 4 Juli. Aangevoerd 88 stapels, wegende 177000 Kg.. 51 stapels fabriekskaas, kleine met merkt f 40. 7 st. ^.brieks com missie f 41, 6 st. kleine boerenkaas f 40, st boeren- commissle f 44.50. Handel matig. ALKMAAR, 4 Juli. Aanvoer totaal 571 H.L.: 95 H.L. tarwe f 10.75—11, 313 Hl*. gerst chev. f 6.50—7, 121 H.L. haver f 5.75 6.25, 211 H.L. boonen, witte f 33, bruine boonen f 1114, citroenboonen f 25—32, 20 H.L. blauwmaanzaad f 35— 36.50, 1 H.L. erwten, grauwe erwten f 13, aller per 100 Kg. Handel goed.

Schager Courant | 1930 | | pagina 16