„DE TIJDGEEST" te WINKEL. Radioprogramma FEUILLETON. VERTELLINGEN. Fokkers lucht-escapade. Pe orkaan boven West-VIaanderen. Brabantsche brieven. Hij is nog maar leerling-vlieger. Reuter meldt uit New York: Na zijn arrestatie op het Roosevelt Field wegens acrobatisch vliegen zonder vliegeniers-brevet, deel de hij den ambtenaren mede, dat hij een der eerste mannen der wereld was, die destijds een vliegver gunning hadden gekregen. Op de ambtenaren maakte deze verklaring blijk baar geen indruk. Fokker moest voor een commissie verschijnen en werd geëxamineerd: hij werd door de doctoren onderzocht en lichamelijk geschikt ver klaard. Daarna kreeg hij een diploma, waarin hem het vliegen wordt toegestaan volgens de bepalingen, welke voor leerling-vliegers gelden. Later zal hem gelegenheid worden geggeven het examen voor het beroepsvlieger-diploma af te leggen Dit zal hij echter pas krijgen, zoo werd hem mee gedeeld, na betaling van een boete van 500 dollars wegens zijn lucht-escapade van Woensdag. Ontzettende schade aangericht. Tien hoornen tegelijk door den bliksem neer geveld. üit Brussel wordt aan de N.R.Ct. gemeld: De schade, door de wind- en waterhoos aangericht in het centrum en het Zuiden van West-VIaanderen, is nog veel aanzienlijker dan de eerste berichten lie ten vermoeden. Te Marialoop, bij Thielt, zijn vier groote pachthoeven totaal verwoest en liggen een groot aantal stallingen en schurern in puin. Van de meeste huizen is het dak geheel of gedeeltelijk weg geslagen. Koeien, varkens en schapen zijn met tien tallen in de geteisterde streek door neervallende mu ren gedood of in de overstroomde weiden verdron ken. Alle veldgewas is letterlijk vernield door den re gen en den hagelslag. Er vielen hagelbrokken van 100 gram en meer. Sommige groote landbouwers heb- tot een half miHioen francs schade geleden. In de Leiestreek nabij Beveren en Kuurne is de vlas oogst eveneens gedeeltelijk vernield. In dit laatste dorp werden twee jonge meisjes in hare woning door den bliksem getroffen en met verlamming ge slagen. Het hemelvuur was er zóó geweldig, dat niet minder dan tien boom en tegelijkertijd door den blik sem werden neergeveld. Door de geteisterden, waarvan sommigen nagenoeg alles hebben verloren wat zij bezaten, wordt, verwacht, dat van regeeringszijde hulp zal worden geboden om de geleden schade te herstellen. „Broerling" „bitfrons". „Akelig stuk frèten" „bitfrons". „Nie wèèrd dat de zon oew beschijnt" „Fèrmuwon- zer.". „Misbaksel" „bitfrons". „Ge ben me niet wèèrd da'k nog één woord teugen oew zeg" „Amen". Maar om daar dan efkes op trug te komen, mee m'n brievenschrijverij in de kantiene hè'k 't nie verder ge- brocht as tot soldaat-mee-groot-verlof-mee-'n-kruis-na en ok gauw daarna tot bruigom. Zoo is 't vandaag mee d'n prachtigen zomer. Waar *k ok verliefd op ben. En éénen keer getrouwd, nouw maar gaauw d'r afschee mee er laank over te potlooien. Ge kun nooit weten...! Maar alle gekheid op 'n houtje, amico, 't is hier zoo sodemekajers mooi, da'k mee gin duvelsch geweld Ul- venhout uit te trappen ben. En toch ben 'k er deus week uitgewiest! k Moes naar onzen Dré, d'n verver. Hij verjaarde en dan gaal Ik of Trui naar Amsterdam. Van 't jaar was 't dan mijn beurt, 't Was veur d'n kleinen Dré, hij is nouw negen jaren, dieën brak, 'n heel fiest da z'nen opa kwam, da snapte! Jong, 't is toch nog steeds zo'n lollig boske, ee! Op school is 't zoo maar la-la mee 'm. Da pakt ie zo'n bietje aan op de manier as ik indertijd d'n dienst 't Kan dus nie broerder. Maar verders is 't 'n menneke om op te frèten! Volgende maand komt ie weer mee groote vakaansie naar ons toe. De kleine Trui, z'n zuske, ga-d-ok mensch worren. Die is nouw zeuven en let al „Dré", zee ik teugen m'nen zeun, „g'èt oew vader op z'nen oewen dag eigenlijk „genomen", en da's veur 'nen ver ver as gij zijt, teugenover 'nen ouwen boer 'n heele pres- tazie, en nouw 'k in 't schutje zit, zal 'k maar varen ok", „Vindet heel erg?" lachte-n-ie. „Bende belaaitafeld", zee ik, „maar wie is d'n verder nouw eigenlijk?" „Da's 'nen Brabaander," zee-t-le, om 't weer een beetje goed te ma ken, ,,'nen Bosschenèèr!" „En hoe-w-iet ie?" „Herman Moerkerk," zee Dré, „kek, daar staat ie", ,,'k Zie 'm geleuf ik al," docht ik haardop. „d'n dieën mee da fle- weele frakske-n-aan zekers, ee!" „Sjuust!" zee d'n Dré, „en mee da blaauwe daske aan, mee die witte ballekes!" Nouw amico, 'k was gaauw mee 'm thuis. Hij las m'n briefkes ,zee-t-ie, alles wa van Brabaant komt da vindt ie lnterzaand en al gaauw was 't „Manus" en „Dré" over- entweer. De hekspeziesle moest nog zooveul as geopend worren, waarveur 'nen menler hekstra was gekomen mee z'n vrouw om da mee 'n schoon spietske te leveren. 't Was 'nen Haarlemmer, maar 'k kan nie aanders zeg gen, as hij hee-g-et schoon gedaan. Zelfs kwam er 'n aarig Brabaantsch wefke naar me toe om te zeggen: „Nouw Dré, gij het nouw zekers oewen slinger wel ee, nouw ge deur 'nen Ollaander zoo schoon over ons laand het heuren praten! Wa-d-edde gij aanders uitgepakt in oewen veurigen brief!" Zooda 'k maar zeggen wil, ami co, ik kwam daar in Ollaand zoo midden in 'n stukske Brabaant gestapt, da'k er gewoon dorst van kreeg. Maar Manus zee: „neeö Dré, buufet is-t-er nie!" Nouw ,de schetskes, 'n dikke vijfhonderd waren stuks- kes léven! D'r zijn veul schilderijen In de wereld, veural op de mode. En d'n kleine Bart, aanderhalf is ie, groeit naar 't médèl van 'nen voetbal toe. Da ding is rond van 't schraansen en z'n ogskes zijn net twee knoopsgotjes, dichtgeknepen as ze worren deur z'n bolle wangeskes. Dré verft teugen de verdrukking in en Lewiese, m'n schoondochter, verzurgt mee sjekuriteit, van 's Maan- dagsmergens tot 's Zondagsavonds, de slaanke lijn. Ge kun nouw oew pet ophangen aan heur ribbekeB. Ze is net 'nen hazewind, maar dan veul meer wind nog as haas! Wemmen veul plazier g'ad. D'r kwampen 's avonds nog 'n paar van_de fijnververs, heel goeie jon gens, die zelfs nog al verstaandig konnen praten, zooda 'k m'n eigen geregeld af heb zitten vragen: hoe kunnen zukke kérels toch zo'n slecht vak kiezen, 't Wor maar te slecht betaald, amico, en ze verven maar op de bonne fooi. Komt 'r 'nen klaant, nouw dan komt ie; maar komt er ginnen, dan loop 't water uit d'ren mond as ze naar 'n stilleven kijken waar 'nen bos peeën op ge verfd staat. Maar ollee, ge kunt die lui da toch niet aan der ver staand krijgen en hè'k nie veul aanders gezeed as „saanjtes", wanneer Lewiese weer 't inschonk. En keb toch nog veul gezeed...! D'n aanderen dag, 'k ben 'n nachtje overgebleven daar brocht m'nen zeun me weg tot Haarlem. „Gij stapt er dan ok effe uit," had Je gezeed g'ad, „dan gaan me daar samen 's naar wa schoons zien!" „Toch gin nen schilderijenhekspeziesie!" Maar om kort te gaan, m'n velleke lop zoetjesaan staampvol, 't was wèl 'n hekspeziesle. En al was 't dan nie dalek van schilderijen, 't was toch zoowa-d-in dezelf de bransje. Schetskes, zooveul as 't eerste zaaisel van 'n laandschap en 'n pertret en 'n paar huizekes en al die defrente dingen die meestal op schilderijen veurkomen. de medèrne goedje, waar mee veul meer geklodder en gekledder, veul minder op staat as op die krabbeltjes van d'n Manus, die hij mokt in d'n trein, in de kroeg, op straat, op 't laand, en ieveraans waar menschen zijn en olllge huskes en hoekskes, waar 't zonneke op te schijnen staat! En allemaal bekende gezichten op die prentjes. Carna- valsgekskes, boeren, laandloopers, wefkes, affijn van alles, zooas ik ze bij mijn deur 't jaar over d'n weg zie gaan. En wa-d-ik 't aarigste vond van alles: dieën Manus schijnt te teekenen mee'n potloolke da lachen kan. 't Is allemaal even lollig. As ge 'nen ouwen boer aan 'n potje bier ziet zitten, dat ie vasthoudt, om 't nooit meer los te laten, ver- staampt amico, dan zoude teugen 'm zeggen: „saantjes, schoon wirke ee!" En dan trekt zo'n menneke 'n gezicht of ie net 'nen liligen bak hee geheurd van d'n Blaauwe bevoorbild! 't Lèèft! Dèèr! En allemaal gemokt, amico, mee 'n doodgewoon pot loolke en soms mee één klurke d'r op. 'n Geel of 'n rooi of 'n gruun smeerseltje, maar meer ok nie! „Manus," zee ik, toen 'k alles bekeken had, ,,'t zal oew nie kunnen schillen wa-d-'nen boer d'r van zee, maar m'n komplement, jonk. 'k Vuul me thuis tusschen deuze muren van Brabaantsche kunst, mee al die bekende ge zichten. As gij 'nen leutigen boer teekent, dan la 't 'nen leutigen boer en ginnen beetwortel of 'nen veugelver- schrlkker en na-d-ee me goed gedaan, jonk! Veul aukk- zes en ziet er maar veul te slijten." ,,'k Hoop 't," lachte- n-le (dieë kérel lacht altij!) „en m'n beste groeten aan Trui" En zoo, amico, hè'k er weer 'nen goeien kammeraad Ulvenhout, 1 Juli 1930. De kraiën tuimelen van 't dak af, zoo wèrm as 't is! Ge wor 's mergens wakker mee zweetkralekes op oew neus en 33 om haalf vijf d'n wekkert aflopt, dan leet er al 'nen koperen gloed op de velden; d'n rosse weerschijn van de glaazende en stra lende kleurenpracht die in 't Oosten, teugen d'n hemel aan, aan 't brokkelen is. Kleurenklonters, drijvend in 't zonnegoud, stijgen achter d'èèrde uit en as de meeste menschen nog in de bedstee leggen, dan staat de wèreld in vlammende schoonheid, in gloeiende pracht te prijken; dan glaanst de èèrde in bont pèèrlmoer! En as reuze-trompetters steken dan ineens de bussels licht in d'hogte as 'nen waaiër, da ge denken zou dat 'r dalek 'nen zuiveren reveltje over de schepping zouw schallen gaan, om de opstaandlng van de Zonnekoningin mee muziekgejubel aan te kondigen. Ja, amico, 't ontwaken van d'n dag is eiken mergen weer 'n scheppingswonder! As dan 't lage gouwen licht de bosschen binnenkrupt en as 't dan teugen de roest bruine sparreboomen aanplekt en teugen d'onderkaanten van de diepgruune naaldenkruinen aan, dan is 't bosch lijk 'nen onmetelijken kathedraal mee muljoenen bronzen pielèèren en mee 'n gewelf van goud kaanten-ornament, zóó lijken die zonbeschenen naaldekens! En as ge daar dan binnengaat, daar in die stille bos schen, dan slaat de koelte-n-op oew vel. En in die groote wije stilte, waar ge nikske aanders heurt as 't kraken van 'n takske, hoog boven oewen kop, waar rap 't sierlijk eekhoorntje van tak tot tak tltst; waar g'oew eigen voetstappen nie eens hueren kunt op d'n zochten bojem, die veert van al die glimmende naaldekens; as ge hogstens heurt 't piepen van 'nen krekel, 's ver en triestig geroep van 'nen koekoek, as ge dwaalt deur die plechtige stilte, waar ge d'n dag ziet binnenpieken mee schokskes van licht, dan lijk 't hier ginnen kathedraal, maar dan is 't er eenen! Dan, amico, dan doet de Na tuur d'r mèrgengebedje. Maar genogt, 'k zouw 'nen boek vol kunnen potlooien as 'k over zukke dingskes denk, net as vruuger, toen 'k onder dienst lag en aan Trui eens in de week m'nen brief schreef. Dan kon 'k er nie af scheien en zat ik in de kantiene soms uren schrijvende te vrijen mee m'nen hartlap. 'k Had gewoonweg ginnen tijd om kurperaal te worren, zóóveel ha'k aan Trui te schrijven. En waar over allemaal? 'k Ben 'n boontje as 'k 't weet! Tc Had meer mee m'n boeremeske op as. mee heel de soldaterij, van d'n ginneraal tot aan de waschvrouw toe. Eén aanzichtskortje van Trui mee wa-d-hanepooten, bewaarde-n-ik sjekuurder as m'n spuit, m'n bed, m'n kist, m'n kastje, m'n kuch en alle gereedschappen die Ts noodig had om m'n laand te dienen. 'k Was verlefd. 'k Was zóó „weg" van Truië, da m'nen serzaant-mejoor 's teugen me zee: ,,'k zie eerder kaans om van 'nen ezel 'n pèèrd te maken, as van jouw 'nen soldaat." 'k Wier giftig, da snapte! As ge twintig ja ren telt, dan lot oew eigen nie „beleedlgen". „Wa zegde daarop?" vreog ie toen, om mijn 'n bietje te koejeneeren. „Nouw, mejoor," zee ik, „mee oew ver lof witte wa ge wèl van 'nen ezel kunt maken?" „Zeg op, kerel!" „Nen serzaant-mejoor, mejoor." Amico, as ie nie zo'n gespannen uniformjaske aan had g'ad, was ie op staanden voet geborsten. „Stomme brutale kever!" riep ie „naar 't broo!" Da was zooveul as z'n kentoor. Nouw, daar emmen toen 'n interzaante conferèènsie g'ad mee mekare. Ik hoefde niks te zeggen en hij noemde alle dieren en volkstam men op waar ik bij heurde, volgens hum. 'k Was 'nen kaffer 'nen hottetot, 'ner. neger 'n achter- ènd-van-'n-verken 'n ezelsveulen, 'nen boerenloel-die-'t- gras-tusschen-z'n-kiezen-groeide, de-spinazie-uit-z'n-ooren affijn, as 'k maar 'n honderste was gewiest van wat ie allemaal van me docht, dan was ik de grotste beziens waardigheid van 't Nederlandsche leger gewiest. In latere jaren, nada 'k al laank getrouwd was, hè'k fcog dikkels aan dieën mejoor gedocht g'ad, ,as ik 's ■.woorden'" had mee Trui... Die hee ok altij littenie van alderheiligen veur 't grijpen. Die begint mee „lamzak" En dan zeg ik: „bitfrons". „Lamzak" „bitfrons". bijgemokt en nog wel 'nen verver. Hoe is 't meugelijk, Maar ollee, 't kan best meevallen aan z'n schetskes te zien! Amico, ik schei d'r af. Veul groeten van Trui en as al tij, gin horke minder van oewen toe a voe DRé. ZONDAG 6 JULI 1930. Hilversum (1875 M.) V.A.R.A. 9.00 Berichten omtrent postduivenvluchten; 9.05 Orgel concert door Joh. Jong op het V.A.R.A.-orgel; 9.30 J. de Wind over: Russische Filmkunst; 9.57 Mèdedeelingen van het reissecretariaat van het Instituut voor Arbei ders Ontwikkeling; 10.00 Ochtendconcert door het V.A. R.A-orkest; A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.0112.30 Radio Volks-Universiteit, cur sus: Naar Buiten; 12.30—2.00 Middagconcert door het Avro-Octet; 2.00—2.30 Avro-boekenhaifuurtje, spreker: Herman Robbers: 2.303.15 Concert door de Staf muziek van de Koninklijke Marine o.l.v. L. H. F. Leistlkow; 3.153.45 Gramofoonmuziek; 3.454.30 Voortzetting: con cert stafmuzlek; 4.305.00 Gramofoonmuziek; in de rust poos: sportuitslagen van Vaz Dias. V.A.R.A* 5.00 Dilettantenuurtje. Do Stem des Volks, Hilversum* 6.00 Sluiting. V.P.R.O, 6.00 Halfuur voor de rijpere jeugd; 6.30 Wijdingsuur, Spreker: Ds. F. W. J. v. d. Kieboom. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; pers en sportnieuws van Vaz Dias; 8.10 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam, Uit zending van het eerste gedeelte van het Volksconcert; 9.15 Toespraak door Dr. Max Juda over het adres van „De Vrije Luistervinken" aan H.M. de Koningin; 9.25— 9.40 Piano-Recital door J. Broekhuis Mc. Carthy; 9.40 Avro-mededeelingen door W. Vogt; 9.50H.00 Concert door het omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 10.0510.20 Vervolg piano-recital; 10.201100 Voortzetting concert Omroeporkest; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1071 M.) K.R.O. 9.0010.30 Uitzending van de Hoogmis; 10.3012.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Tijdsein K.R.O.-klok; 12.01— 12.20 Gramofoonmuziek; 12.2012.30 Toespraak tot de luisteraars door den Voorzitter van den K.R.O.; 12.30— 1.30 Lunchmuzlek door het K.R.O.-Trio; 1.302.00 Le zing „Katholicisme" van Prof. Dr. Karl Adam; 2.002.30 Piet Kasteel bespreekt Papini's „Sint Augustinus"; 2.30 3.00 Gramofoonmuziek; 3.005.00 Nationalen Gezellen- dag uitzending uit de zaal van den Dierentuin te Den Haag. N.C.R.V. 5.50 Kerkdienst uit Geref. Kerk (Oosterkerk) aan de Maliebaan te Utrecht Voorganger: Ds. P. Ch. van der Vliet K.R.O. 7.458.15 Spreker: Pater J. van Heugten S. J. Onder werp: „Jezus Christus."; 8.15—8.20 Sportuitslagen R.K, Voetbalfederatie; 8.208.25 Intenties v. h. Apostolaat des Gebeds. 8.2510,45 Concert door het K.R.O.-Orkest; pl.m. 9.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias, Gramofoonmu ziek; 10.4511.00 Epiloog door Klein Koor. MAANDAG 7 JULI 1930. Hilversum (1875 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.0110.00 Gramofoonmuziek; 10.3012.00 Ochtendconcert door de Stafmuzlek van het 5e reg. In fanterie; 12.00 Tijdsein; 12.01—1.30 Middagconcert door het A.V.R.O.-Octet; 1.30—2.00 Pianorecital door Egberc Veen; 2.002.45 Gramofoonmuziek; 2.453.00 Voordracht door A. D. Hildebrand „Het zwarte geitje"; 3.003.15 Gramofoonmuziek; 3.15—3.30 Modepraatje door Mevr. Ida de Leeuw«van Rees; 3.304.00 Causerie door Casper Howeler over: Johann Straiiss, „De Walskoning"; 4.00— 5.00 Middagmuziek door het AV.R.O.-Kwintet; 5.00—5.30 Een half uur voor de kinderen te geven door Ant. v. Dijk; 5.30—6.45 Vooravond-concert door het Huisorkest van het Theater Tuschlnsky; 6.45—7.15 Boekbespreking, door Dr. P. H. Ritter Jr.; 7.158.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar, met medewerking van Henriëtte Sala; 8.00 Tijdsein; 8.018.50 Operaconcert met medewerking van de bekende A.V.R.O.-Artisten; 8.50—9.05 Voordracht door Kommer Kleyn; 9.05—9.30 Concert door het Avro- Strijkorkest; 9.30—9.45 Sportpraatje door H. Hollander; 9.4511.00 Populair concert door het versterkte AV.R.o'. orkest; 10.00 Persberichten van Vaz Dia3; 11.00 Aanslui ting van het Carlton-hotel te Amsterdam; 11.30 Gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (298 M., na 6 uur 1071 M.) 8.159.30 Tijdsein en Morgenwijding; 10.3011.00 Kor te Ziekendlenst door Ds. J. A. Hoeksema; 11.00-11.30 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. J. C. F. Doven; 12.30 —1.45 75e Orgelconcert uit de Herst. Evang. Luth. Kerk te Amsterdam door Jan Zwart; 3.15—3.45 Cursus knip pen en stofversieren; 4.00—5.00 Zlekenuurtje; 5.00-8.30 Concert; 6.30—6.40 Vaz Dias: Koersen; 6.40—7.10 Decla- door B- Forsten; 7.10-7.30 Gramofoonmuziek; 7.30 -R00 Spreker: Zendeling B. B. Starrenburg. Onderwerp S,?ri n, gen Wil en dank": 8-00—8.10 Sonate: 8.10— R30 Spreker: W. Nieuwland; 8.30-8.40 Sonate; 8.40-9.00 W. Nieuwland vervolgt zijn rede; 9.00-10.00 Zomeravond bespeling op het Carillon van het Koninklijk Paleis te Amsterdam door J. Vincent; 10.00-10.10 Persberichten Vaz Dias; 10.1011.00 Gramofoonplaten. DINSDAG 8 JULI 1930. Hilversum (1875 M.V 8.00 Tijdsein; 8.019.45 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.00—10.15 Morgenwijding; 10.30—12.00 Ochtend- concert door de Groninger Orkestvereeniging; 12.15 2.00 Middagmuziek door het A.V.R.O.-Kwintet; 2.30—3.30 Knipcursus door Mevr. Ida de Leeuwvan Ree3; 3 30— 4.00 Solistenconccrt; 4.00-5.00 Middagmuziek door Gas ton Raskin en zijn Orkest, in het Carlton-Hotel te Am sterdam; 5.00—5.30 Lezing door J. Conradi. Onderwerp Muziek, langs wiskundigen weg gecomponeerd; 5.30— 7.15 Vooravondconcert; 6.00 Tijdsein; 6.15—6.30 Voor dracht door Nono. Kwartiertje humor; 6.30—7.15 Voort zetting Concert; 7.15—7.45 Radio-Volks-Universiteit; 8.00 Tijdsein; 8.018.15 Gramofoonmuziek; 8.15 Zesde concert door het Concertgebouw-orkest; pl.m. 9.25 Rustpoos, A.V.R.O.-radio-tooneèl, Studioopvoering van Huwelijks- getuige!! Vlaamsch blijspel in één bedrijf; 9.55 Voortzet ting Concert; na afloop persberichten van Vaz Dias- 1100 Aansluiting van het Cabaret „La Gaité te Amsterdam* Hulzen (298 M., na 6 uur 1071 M.) 8.15—9.30 Morgenconcert: 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje, 12.00 Tijdsein; 12.00-12.15 Gramofoonmuziek: 12.15—1.15 Lunchmuzlek door K.R.O.-trio; 1.152.00 Gra mofoonmuziek; 2.003.00 Vrouwenuurtje; 5.006 00 Pla- tenconcert; 6.00 Tijdsein; 6.01-6.15 Sportpraatje door Pater E. J. M. van Voorst tot Voorst; 6.15—6.30 Gramo foonmuziek; 6.306.40 Vaz Dias, Koersen; 6.407 00 Gra mofoonmuziek; 7.00-7.30 Cursus kerklatijn voor meer gevorderden door Leo Speet; 7.30—8.00 Spreker: Dr. R* Post. Onderwerp: „De Herleving van het Katholicisme in Nederland" XII., 8.00 Uitzending van de Groote Feestvergadering van den Bond van Christelijke Politieambtenaren in Neder land; pl.m. 10.00 Persberichten Vaz Dias,

Schager Courant | 1930 | | pagina 7