Een schietpartij in Den Haag. Verkeersongelukken. Plaatselijk Nieuws. Eindexamen R.H.B.S. te Alkmaar. Moderne rattenbestrijdingsmiddelen. rfRÉRNEa» Abonnementsgelden. Betaling 2e kwartaal 1930. vóór 15 Juli a.s, Marktberichten. Binnenlandsch Nieuws. De ramp in de omgeving van Raalte. Ongeregeldheden te Bussum. Ernstige vechtpartij te Rotterdam. BIJ een worsteling naar den revolver gegre pen. Zaterdagochtend tusschen elf uur en half twaalf Is de Valkenhoschlaan te 's-Gravenhage in rep en roer ge bracht door een poging tot doodslag, welke poging ech ter gelukkig geen ernstige gevolgen heeft gehad. In perceel no. 112 woont op de eerste etage een jong echt paar met een kind. De man, de 30-jarige A. B., had Zaterdagochtend de woning verlaten voor een reis buiten de stad. Hij ging echter eerst nog even schoe nen koopen en wilde deze voor zijn vertrek nog aan zijn vrouw laten zien. In zijn woning teruggekeerd begaf hij zich naar de slaapkamer, waar hij meende zijn vrouw te zullen vinden. Deze was evenwel in de voorkamer, doch toen B. zich daarheen wilde begeven, werd plot seling de deur van een kast geopend en hieruit kwam een man te voorschijn, die snel een revolverschot op B. loste. Het schot trof B. slechts aan het been en hij wist een raam aan de straatzijde open te schuiven en door het roepen van moord de aandacht van het publiek te trekken. Spoedig had zich voor het perceel een groote menigte nieuwsgierigen verzameld en ook eenlge agenten had den kennis van het geval gekregen. Deze laatsten gin gen de woning binnen en op aanwijzing van B. begaven zij zich naar boven, waarheen de dader na zijn aan slag was gevlucht. Inderdaad troffen zij den man daar aan; hij had zich opgesloten in een kamertje. Het bleek te zijn de 20-jarige Dultsche student W. U. uit Buer. Hij werd naar het hoofdbureau van politie getransporteerd. Inmiddels was de geneeskundige dienst ten huize van den aanslag gearriveerd, waar de getroffene, die slechts een schampschot aan het been had gekregen, werd verbonden. De vrouw van B. bleek spoorloos verdwenen. Omtrent den moordaanslag op de Valkenboschlaan wordt nog nader gemeld: Het slachtoffer de heer B., Indisch-verlofganger, werk zaam bij een petroleum-onderneming, was gedurende eenige maanden in gemeld perceel met vrouw en kind woonachtig. Juist einde deze maand zou hij weder naar Indië terugkeeren. Tijdens afwezigheid van den heer B. was dien vrouw en kind alleen thuis. De beneden-etage wordt bewoond door de familie E. Kort nadat de heer B. na een korte afwezigheid thuisgekomen was hoorde mevr. E. een geweldig gestommel op de tweede etage. Toen zij zich naar boven begeven had, vond zij de twee mannen vechtend op den grond, waarvan de een, de 20-jarige Duitsche student W. U.. een revolver in de hand had. Zij slaagde er in hem die te ontnemen, waarop de man in een andere kamer vluchtte en zich. opsloot De politie die spoedig ter plaatse was arresteerde den dader. B., die zooals gemeld niet ernstig is verwond, is per ziekenauto naar een ziekeninrlchting vervoerd. Ten slotte wordt nog gemeld, dat uit het politie onderzoek is gebleken, dat de echtgenoote van B. het plan had opgevat om, zoodra haar man vertrokken zou zijn om op reis te gaan, de woning te verlaten. Zij had den Duitschen student U., die een neef van haar is, verzocht, haar bij het inpakken van koffers behulp zaam te zy'n. Toen haar man plotseling thuis kwam en zij zich in haar plannen gestoord zag, gaf zij den stu dent den raad, zich in een kast te verstoppen, waar aan deze gevolg gaf. Toen B. den student in de kast ontdekte, ontstak hij in woede. Er ontstond een wor steling, waarbij de student een revolver greep, die eigen dom was van B. en daarmee schoot. De vrouw had ln- tusschen ook de vlucht genomen. Later in den namiddag kwam zij te voorschijn uit een brandstoffenkast. Zij gaf toen alle inlichtingen aan de politie, welke een ander licht op het gebeurde deden vallen, dan aanvan kelijk gebeurd was. De student U. blijft nog in politlebewaring. Auto met 18 hengelaars te water. Nog goed afgeloopen. Zondagnacht, omstreeks 3 uur, heeft op den Rijks straatweg onder Sassenheim een auto-ongeluk plaats gehad. De heer Z. uit Den Haag had zijn vrachtauto tijdelijk veranderd in een auto voor het vervoer van personen, bestaande uit een dertigtal Haagsche hen gelaars en hunne dames, die onder Aalsmeer zouden gaan visschen. Onder Sassenheim is, vermoedelijk tengevolge van een daar hangende mistbank, de auto in het tramspoor terecht gekomen, over den kop ge slagen en vervolgens in een sloot geraakt. Allen zijn gered. De meesten hunner bleken verwondingen te hebben opgeloopcn, van wie acht vrij ernstig. Deze laatsten zijn met. eenige auto's, waaronder ook een inmiddels gerequireerde auto van den gemeentelijken geneeskundigen dienst te Leiden, naar het St. Ber- nardusgcsticht te Sassenheif overgebracht en daar verbonden. Van het visschen is dien nacht om begrijpelijke re denen verder niets gekomen. Noodlottige botsing bij Leeuwardon. Auto en motor tegen elkaar gereden. De motorrijder ernstig gewond, zijn vrouw gedood. Zondagmiddag twee uur reed op den Rijksstraatweg WJ Leeuwarden, ter hoogte van den weg naar Wei- dum, de heer Bantuma, leeraar aan de Ambachts school te Leeuwarden, met zijn auto, op weg naar de zeilwedstrijden te Grauw. Ter zelfder tijd kwam de heer Dijkstra, caféhouder, wonende te Roordahuizen, met zijn motor, op do duo waarvan zijn vrouw had plaats genomen, van den Weidumerweg gereden. Er had een botsing plaats, waarbij de motorrijder en diens vrouw over den weg werden geslingerd. De duopassagierster mevr. Dijkstra, werd dood opgeno men. De heer Dijkstra werd in ernstigen toestand naar het dikaonessen-ziekenhuis te Leeuwarden over gebracht. ITem was de borstkas ingedrukt. De oorzaak en de omstandigheden van het ongeluk konden nog niet worden vastgesteld, omdat de heer Bantuma in dusdanigen nerveuzen toestaand ver keert dat hij niet kon worden gehoord. De motorfiets is geheel vernield. De auto werd licht beschadigd. Auto tegen een boom gereden. Vijf gewonden. Op den rijksweg onder Nijmegen, bij het buiten Heijendaal, is Zondagmiddag tegen één uur een auto waarin zich bevonden dr. Sticmens en zijn doch ter uit Gennep en achterin twee dames en een heer uit Amsterdam, mej. J. Apeldoorn, mej. J. Zurmüh- len en 0. Schutte, ingenieur bij de Ned. Spoorwegen in snelle vaart tegen een op den berm staande lan taarnpaal gereden en in een greppel terecht gekomen. Dr. Süemens en zijn dochter, die de auto bestuur de, zijn ernstig gewond naar het nabij gelegen St. Canisus-ziekenhuis vervoerd. De anderen bekwamen geen noemenswaardige verwondingen. De auto is zwaar gehaven. Met de flets tegen een auto gereden. Een dame aan de gevolgen overleden. Te Wageningen reed Zondagmiddag dc 32-jarigo juffrouw M. Wien, toen zij den Harnjcsweg af fietste met een kind op de fiets bij bet oversteken van den grindweg tegen den auto van den heer D. M. Bolke- stein uit Rotterdam aan. Zij kwam zoo ernstig te vallen, dat zij met een schedelfractuur in „Ziekenzorg" moest worden opgenomen, waar zij is overleden. Het kind bleef ongedeerd. Den automobilist treft geen schuld. Nog een auto tegen een boom. De zeven inzittenden gewond. Zaterdagavond is een auto uit Enschede, waarin 5 heeren en 2 dames hadden plaats genomen, in een bocht van den weg tusschen Voorthuizen en Ter- schuur, bij het passceren van een melkwagen, tegen een boom gereden, waardoor de auto totaal werd ver nield en alle inzittenden ernstige vleesohwonden be kwamen, die door een ter hulp geroepen geneesheer uit Voorthuizen werden verbonden. Ernstige val bij een aanrijding. Een knaap een sobedelbreuk bekomen. Zondagmiddag is op den Amsteldijk nabij Uithoorn een motorrijder hij het passeeren van een auto hier mede in aanraking gekomen, waardoor hij kwam te vallen, alsmede zijn op de duo zittend zoontje. Laatst genoemde bekwam een ernstige schedelbreuk en werd per auto naar een ziekenhuis te Amsterdam overge bracht. De motorrijder zelf bekwam eenige niet ern stige verwondingen aan armen en beenen. Het mo torrijwiel werd ernstig beschadigd. Voor het eindexamen Rijks Hoogerp Burgerschool te Alkmaar zijn o.m. voor afd. B. geslaagd: P. du Burck te Zuidscharwoude, C. B. Boeke, J. Greup, beiden tc Schoorl, J. Eriks te Petten, F. C. Geense te Texel, P. Groenhart te Dirkshom, D. W. L. Hoekstra te Heiloo, J. van der Oord te Winkel en C. J. Zwart te Schagen. GOEDKOOPE TREIN. Woensdag 16 Juli 1930 loopt, er een goedkoope trein van den Helder, Anna Paulowna, Schagen, Noord- scharwoude, Heerhugowaard, Enkhuizen, Bovenkar- spel, Grootebroek, Iloogkarspel, Westwoud, Blokker, Hoorn, Alkmaar, Uitgeest en Zaandam naar Rotter dam Maas, met een boottocht door de Rotterdam- sche havens met een der „Salonbooten" van de Ree- derij „Fop Smit en Co." en naar Den Haag S.S., met bezoek aan den Dierentuin en terug. (Zie ook de adv. in dit nummer.) GEVALLEN. Bij het opladen van hooi viel onze plaatsgenoot de heer G. M., van een volgeladen wagen, tengevol ge waarvan hij een sleutelbeen brak. Per gemeente brancard werd hij van het hooiland vervoerd en ijlings geneeskundige hulp ingeroepen, KINDERKOOR. Zondagavond gaf de heer Jb. Prins, Musicus te Alk maar, die alhier een kinderkoor heeft, met zijn schare een uitvoering in den Muziektuln. Naar wij vernemen, had deze uitvoering veel succes; het gebodene op 't gebied van Kinderzang viel zeer In den smaak der aan wezigen, getuige het lulde applaus. Het waren koor liederen in afwisselende verscheidenheid, en ook nog een kindercantate. De heer Prins oogstte veel bijval met hetgeen hij met zijne discipelen had Ingestudeerd. Eveneens was dit het geval met de composities, die ei A. Prins en de heer Prins zelf uitvoerden op twee plano's; ook deze vertolking was van goed gehalte. De aanwezigen juichten de uitvoerenden hartelijk toe. Van een nadere bespreking moeten wij ons onthou den, omdat wij deze uitvoering niet bijwoonden. BOUWEN. De wederopbouw van de verbrande boerenplaats van den heer Swaan aan Priggedik, gem. Barsingerhorn, Is opgedragen aan de Gebr. Rampen te Bergen. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden; Trijntje Stam, oud 80 jaren, echtge noote van Jan Bakker. POLITIE. Verloren: een zilveren broche; een portemonnaie met geld. Dat er veel schade wordt veroorzaakt door de ratten is een zoo bekend feit, dat het niet noodig zal zijn dit nog te bewijzen en ook zal het wel niet noodig zijn te trachten met cijfers aan te toonen hoe groot die schade jaarlijks Is. Ieder die, zooals wij, in een water rijk land woont, weet maar al te goed. dat de schade zeer groot kan zijn al is die schade nu niet altijd even gemakkelijk in cijfers weer te geven. Wel mogen we ons even bezig houden met het beantwoorden van de vraag, of er desniettegenstaande wel genoeg pogingen worden aangewend om van de ratten en dus ook van de schade af te komen; wij meenen. dat er van goed georganiseerde pogingen om de ratten te bestrijden eigenlijk niet kan worden gesproken en dat er In die richting nog veel werk te doen Is. In vele gevallen wacht men met het bestrijden van ratten zoo lang, tot er eigenlijk van een plaag gespro ken kan worden, zooals dit op het oogenblik In som mige streken het geval Is. In verband met de vele klachten van den laatsten tijd hebben we eens met verschillende middelen proe ven genomen en we zijn van plan, in den loop van de komende weken nog meer proeven te nemen maar al vast volgt hier een verslag van een proef, die zoo ern stig mogelijk Is opgezet. Dat zulk een proef ernstig opgezet wordt is zeer noodzakelijk, omdat men bij der gelijke proeven nooit met cijfers kan komen en omdat de totaalindruk van zooveel belang Is. De gedoode ratten vindt men namelijk hoogst zelden In ons water land; in pakhuizen en schuren is dat wellicht nog wei eens het geval. Het betrof hier een proef met een combinatie van twee middelen, namelijk een bacteriepraeparaat gecom blneerd met een zeeajuinpreparaat Men gaat namelijk algemeen van de veronderstelling uit, dat een bacterie-praeparaat alleen niet voldoende Is om alle ratten te dooden omdat er altijd een gedeelte der ratten onvatbaar is voor de bacteriën en dat over blijvende deel wil men dan dooden met een giftige stof (die voornamelijk giftig Is voor ratten). Dat men alleen met bacteriën niet altijd evenveel succes heeft weet men hier In Noord-Holland maar al te goed, want er is reeds veel gebruik gemaakt van het serum van de seruminrichting te Rotterdam. Nu kan men wel zeggen, wel, als bacteriën niet voor 100 pro cent voldoen, dan nemen we maar een giftige stof, maar ook met een giftige stof krijgt men nooit alle ratten omdat er altijd veel exemplaren zijn, die erg voorzich tig uitgevallen zijn en niet van de giftige stof eten zoodra ze gezien hebben, dat er lotgenooten ziek of on passelijk van geworden zijn. Dat ratten slim kunnen zijn weten we allen wel bij ervaring. Het bedoelde systeem heet het „Ratln" systeem, dat uit Denemarken afkomstig Is en waarvan het hoofd kantoor voor Holland te Den Haag Is gevestigd. De proeven zijn genomen te Sint Pancras onder toe zicht van ondergeteekende en zijn collega te Hoorn en werden begonnen den 5en Juni van dit jaar. Op dien datum werden op verschillende plaatsen pakjes uitge legd, die wittebrood bevatten, dat gedrenkt was gewor den met het bacteriepraeparaat „Ratln" Den volgenden dag is gecontroleerd, of de pakjes weggehaald waren en toen werd geconstateerd, dat de meeste pakjes waren leeggehaald door de ratten. Ook werd er op gelet, hoe groot het aantal bewoonde holen was, want, de pakjes werden zooveel mogelijk in den ingang van de be woonde holen aan den kant van de sloot, gelegd. Na verloop van drie weken, toen aangenomen werd, VERKRIJGBAAR IN I - KLAS RUWIELZAKEN Catalogus op aanvraag W.KERKMEER - ALKMAAR dat de werking van de besmettelijke ziekte onder de ratten afgeloopen was, werden op dezelfde plaatsen nu pakjes gelegd met het bacterievrije praeparaat en nu werd teVens geconstateerd, dat het aantal bewoonde holen zeer geminderd was. Dit kon men natuurlijk heel goed zien aan het al of niet begroeid zijn van de randen der holen. Den morgen volgende op den avond waarop het gift was uitgelegd werd weer nagekeken of alle pakjes weg genomen waren en toen bleek, dat de meeste pakjes onaangeroerd gebleven waren. Naar aanleiding hiervan en ook naar aanleiding van het feit, dat de koolplanten met rust gelaten werden, meenen we te kunnen concludeeren, dat het middel veel succes gegeven heeft Men kan zich toch slecht voorstellen, dat de ratten de eerste pakjes wel en de laatste pakjes niet op zouden eten, temeer nog, wijl de pakjes met het bacterievrije praeparaat bestonden uit het gift gemengd met witte brood en gerookte bokking. We zouden zoo zeggen, dat bokking vooral een feestmaaltijd zou zijn voor de ratten. Al deze verdelgingsmethoden volgens het „Ratln"- systeem zijn onschadelijk voor menschen en dieren wat ook hieruit wel blijkt, dat men het gerust gebruikt In dichtbevolkte steden en in graanpakhuizen, bollenschu ren enz. Wat de organisatie van de rattenbestrijding betreft kan opgemerkt worden, dat een indivldueele bestrijding in onze contreien niet veel zin heeft als de buurman het ook niet doet. Het beste zou dat kunnen, als de tuinbouworganisaties ieder jaar eenige dagen de midde len lieten uitleggen door een paar menschen, die het namens de vereenlging op het land van de leden rond brachten; de kosten zouden heel goed per snees kunnen worden verrekend. Ondergeteekende zou zich natuurlijk gaarne gratis beschikbaar stellen om zich eventueel met de leiding van die verdelgingstochten te land of te water, te be lasten. Hoe het ook geschiedt, zaak is, dat het in ieder geval gebeurt en dat het spoedig plaats vindt, want, als over eenige maanden de (dure) tulpen weer in den grond staan is het weer wat laat om nog maar niet te spre ken van de beschadiging der waterkanten door de rat ten. Inlichtingen over plantenziekten of de bestrijding er van en ook omtrent alle rattenbestrijdingsmiddelen wor den gratis verstrekt door ondergeteekende en door de correspondenten van den Plantenzlekentenkundigen Dienst. Sint-Pancras. VAN HERWIJNEN. Ambtenaar b.d. Plantenzlekten- kundigen Dienst, Aan onze lezers buiten Schagen doen wij het ver- zoek het abonnementsgeld der Schager Courant over het tweede kwartaal 1930, ten bedrage van f 1.80 (voor conrant met Zondagsblad f2.53). aan ons Bnrcan te betalen, óf over te maken per postwissel óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. Na genoemden datnm wordt beschikt met f 0.14 verhooging. Toezending is dus voordcelig! Voor alle abonné's die gewoon zijn het couranten- geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet. Zij, die bij ons op De Prins, Het Nieuwe Mode blad, Gracieusc, enz. zijn geabonneerd, kunnen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld 2e kwartaal 1930, op dezelfde wijze toezenden. Voor De Prins is het bedran f2.33 Voor Het Nieuwe Modeblad f 1-25 Voor Gracieust» f 2.15 Voor Panorama f 2.60 Voor Het Leven 12.50 DE ADMINISTRATIE ALKMAAR. 5 Juli 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 24 paarden f 120280. 11 melkkoeien f 250425, 33 nuchtere kalveren f 12—30, 32 vette scha pen f 3436, 69 biggen 10 weken f 2327, 1 Bok. Handel stil. ALKMAAR, 5 Juli 1930. Op de heden gehouden boter- en eiermarkt waren aan voer en prijzen als volgt: Fabrieksboter I f 0.80 0.90, Fabrieksboter II f 0.65—0.75, Boerenboter f 0.95, Eieren groothandel f 55.60, Eendeleren f 3.50—3.75. ALKMAAR. 5 Juli. N.V. Elerveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 175000 kipeleren. 5658 Kg. f 4.805,20, 58 —60 Kg. f 5—5.50, 60—62 Kg. f 5.30—5.80, 62—64 Kg. f 5.40 —5.90, bruine 60—65 Kg. f 5.40-6.20, 30000 eendeleren f 4—4.40. NOORDSCHARWOUDE. 5 Juli. Schotsche muizen f 3.90—5.50. drielingen f 1.20—2.50, zilveruien drielingen f 3.80, zllvernep f 9.30—11, sper- cleboonen f 36-37, roode kool f 2.80—3.90. witte kool f 1 per 100 Kg., bloemkool f 7.10—16 per 100 stuks. Aanvoer: 467200 Kg. aardappelen, 1700 Kg. zilverulen, 30 Kg. spercleboonen, 1500 Kg. roode kool, 950 Kg. witte kool, 2000 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE. 7 Juli. Schotsche muizen f 3.30-6.40, grooten f 4.50—5.20. drielingen f 1.40—2.30. drielingen f 3.20, zllvernep f 8.90 —9.40, spercleboonen f 28—29, tulnboonen f 3.10—3.40, roode kool f 1.60—3.40, per 100 Kg., bloemkool I 3.90— 14 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 240800 Kg. aardappelen, 500 Kg. zil verulen, 50 Kg. spercleboonen, 270 Kg. tuinboonen, 1600 Kg. roode kool, 2300 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 5 Juli. Schotsche muizen f 4.205.90, drielingen f 1503, grove f 4.404.90, per 100 Kg., bloemkool le soort f 5.90 —12, 2e soort f 0.70—1.70 per 100 stuks. Aanvoer: 165375 Kg. aardappelen, 1405 stuks bloem kool. WARMENHUIZEN, 7 Juli. Schotsche muizen f 44.90, grove f 4.905.30, drielin gen f 2.60—3.50, per 100 Kg., bloemkool le soort f 5.10— 11.50 per 100 stuks. Aanvoer: 67600 Kg. aardappelen, 850 stuks bloemkool BROEK OP LANGENDUK, 7 Juli. Aardappelen: Schotsche muizen f 3.805.90, school meesters f 4.40, eigenheimers f 6.30—6.80, drielingen f 1.50—2.90, roode kool f 1.60—3.20, gele kooi f 2.60—3.30, vroege witte kool f 2.90, tomaten A f 40—44.60, B f 42.50 —44.20, C f 42.60, CC f 22.40, zllvernep f 11.60—11.70 per 100 Kg., wortelen f 5 per 100 bos, bloemkool le soort f 14.20—19.90, 2e soort f 2.90—4.10 per 100 stuks. Aanvoer: 400000 Kg. aardappelen, 275 bos wortelen, 5000 stuks bloemkool, 52000 Kg. roode kool, 1700 Kg. geie kool, 1200 Kg. vroege witte kool, 8600 Kg. tomaten, 100 Kg. zilvernep. MEDEMBLIK, 7 Juli. Schotsche muizen f 2.20—2.75, kleine f 1.10—1.25 per 50 Kg. AMSTERDAM, 7 Juli. Zeeuwsche blauwe eigenheimers f 7—8, id. muizen f 4.505, IJpolder blauwe eigenheimers f 78, id. mui zen f 4—5, Andijker muizen f 3—5, id. kleine muizen f 2—3, Langedijker muizen f 3—5, Noord-Holl. eigenh. f 4—5.50, id. blauwe eigenh. f 7—8, Rijper muizen f 3—5, Anna Paulowna zand muizen f 4—5, Westl. muizen f 5 —6, id. kleine muizen f 3—4, id. kleine ronde f 2—3, id. blauwe eigenheimers f 78, nieuwe zomer malta f 7—9* Spuische eigenheimers f 56, alles per 100 Kg WINKEL, 7 Juli. Aalbessen f 10—20, kruisbessen f 3—10, frambozen f 2031, aardbeziën f 1529, kersen f 1520, tomaten I 1315. slaboonen f 1621, snijboonen f 1617, per 100 pond, bloemkool f 2—5, kropsla f 2—3.50, komkommers f 7—12, wortelen f 3—4 per 100 stuks. AMSTERDAM, 7 Juli 1930. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 323 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 110—124 et., 2e kwal. 96108 ct., 3e kw. 7690 ct., alles per Kg. slachtgewicht, 100 melk- en kalfkoelen f 290—400 per stuk, 170 vette kalveren: le kw. 88—94 ct., 2e kw. 76— 86 ct., 3e kwal. 6674 ct.. alles per Kg. levend gewicht, 79 nuchtere kalveren f 16—20 per stuk, 720 varkens: vleeschvarkens 90110 Kg. 7475 ct., zware varkens 72—74 ct., vette varkens 68—70 ct., alles per Kg. slacht gewicht, 90 paarden f 100—220 per stuk. ALKMAAR, 7 Juli 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 56 vette koeien f 270—450, handel matig, 11 vette kalveren f 56—130, vette kalveren per K?- f 1-1.45, 33 nuchtere kalveren slacht f 1430, 520 vette varkens per Kg. f 0.58—0.65 en zouters f 0.60 per Kg. Handel matig. KOSTELOOZE RIJWIELPLAATJES. Voor hen, die daarvoor in de termen vallen, zal het van belang zijn, te weten, dat men zich daartoe kan vervoegen bij den ontvanger der directe belastingen te Alkmaar, op de Dinsdagen, vallende op 15 en 22 en 29 Juli, of de Donderdagen, vallende op 18 en 25 Juli en 1 Augustus, telkens 's namiddags van 7 tot 9 uur. Plannen voor stennverleening aan de ge troffenen. In verband met de natuurramp, die Donderdag avond de omgeving van Raalte geteisterd heeft, wordt vernomen, dat het in de bedoeling ligt uit verschil lende landbouworganisaties een comité te vormen voor steunverleening aan de getroffen bewoners. Voor het gezin van den landbouwer N., wiens boerderij het Lenteloo door het vuur verwoest werd is in den haast een houten noodwoning opgetrokken. Het bezoek aan de geteisterde streek was gisteren enorm druk. Honderden belangstellenden waren van heinde en verre met auto of rijwiel gekomen, om de verwoesting in oogenscnouw te nemen. Groote menigte wil het politiebureau be stormen. Met de blanke sabel alteen gedreven. Zondagavond is het tusschen de politie en het sa menscholend publiek te Bussum tot een ernstig tref fen gekomen. De oorzaak was een dronken arres tant. die ernstig verzet pleegde en waarvoor het pu bliek partij trok. De politieagent K. werd ernstig mishandeld Toen er assistentie kwam. poogde men den arrestant te bevrijden, waarbij de politie her haaldelijk van sabel en gummistok gebruik moest maken. Voor het hoofdbureau op den Huizerweg drong omstreeks middernacht een groote menigte samen met de bedoeling, het bureau te bestormen. De ma rechaussee werd te hulp geroepen, en met de blanke sabel werd een aanval ondernomen, warabij harde klappen vielen. Tenslotte gelukte het de menigte te verspreiden. Een der belhamels is hedenmorgen half vijf in zijn woning aan den Laarderweg gearres teerd; dit was een zekere R., varensgezel, die ter be schikking van de justitie is gesteld wegens open lijke verzetplegmg. Hollander door een Daitscher levensge vaarlijk gewond. De dader door het pnbliek bewusteloos geslagen. In een café in de Fetjcnoordstraat te Rotterdam bevonden zich Zondag een gezelschap Duitschers en enkele Hollanders. Er werd veel gedronken en spe ciaal de Duitschers werden hoe langer hoe rumoe riger. Toen het op betalen aankwam, werden zij be paald lastig. F.erst na veel moeite gelukte het den caféhouder zijn geld los te krijgen. De aawnezige Hollanders hadden zich ook met de zaak bemoeid en hun afkeuring over het wangedrag van de Duit schers niet onder stoelen of banken gestoken. Tegen 12 uur vertrok het heele gezelschap en ging In de richting van de Feijenoordkado, Over cn weer werden nog hatelijke opmerkingen gewisseld, maar het kwam toch niet tot een formeele twist. Op de Feljenoordkade'gekomen begaf een der Duitschers, de 24-jarige V. R. zich aan boord van het daar gemeerd liggende stoomschip „Veteran". Hij verdween in het vooronder, maar kwam een oogen blik daarna weer terug en begaf zich weer aan wal. Een van de mannen uit het gezelschap Hollanders, de 33-jarige J. v. d. \V., wonende in de Dillenburg straat, die vergezeld was van zijn echtgenoote, liep hem tegemoet. Wat er daarna precies is gebeurd, is niet bekend, maar plotseling hoorde men een schreeuw en een ge roep; „Ik ben gestoken". IJlings schoten de Hollan ders toe en zij vonden v. d. W. op den grond liggen, bloedend uit een groote wond in de linker borst, vlak onder het hart. De Duitscher had het direct op een loopen gezet. De Hollanders liepen hem na en het gelukte al gauw hem in te halen. In groote woede vielen zij op hem aan cn in een paar seconden lag de onverlaat be wusteloos tegen den grond. Daarna ging men terug naar het slachtoffer, dat nog steeds hevig bloedend op den grond lag. De Geneeskundige Dienst werd gewaarschuwd, die den ongelukkige per auto naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerde. Zijn toestand is uiterst zorgwekkend. Inmiddels was de politie gearriveerd. De Duitscher bleek weer bijgekomen te zijn en had zich aan

Schager Courant | 1930 | | pagina 2