De vermiste EngelandAustralië-vliegers Groot tumult in de rechtszaal. Nagekomen Berichten. WINKEL BARSINGERHORN NIEUWE NIEDORP LANGENDIJK Z IJ P E Ingezonden Stukken. De mijnramp in Silezië. Ongeluk met een pleziervaartuig. Fraude in een Christelijk Schoolbestuur. Verkeersongelukken. Onbekwame vliegeniers. Brand op de Antwerpsche tentoonstelling. DE OVERSTROOMINGEN OP KOREA. Minstens 300 personen verdronken. Naar uit Tokio wordt gemeld, is, volgens officieele berichten de overstrooming van 7 Juli j.1. in Korea de ergste catastrofe, die Korea in de laatste decennia heeft getroffen. Vooral het district Ugata-Ken werd zwaar geteis terd en het staat wel vast, dat minstens 300 men- schen verdronken zijn. Sommige plaatsen zijn geheel verwoest. De gan- sche oogst in Noord-Korea is vernietigd. DE CHAOS IN CHINA. Vier provincies door bandieten en com munisten geteisterd. De Amerikaansche consul-generaal te Hankou heeft bericht gezonden naar Washington om mee te rieelen, dat tfyans de provincies Iloenan, Hoepeh, Kiangsl en Honan dermate door bandieten en com munisten worden geteisterd, dat hij consul-gene raal vele landgenooten, in een dier provincies woonachtige Amerikanen heeft aangeschreven, zich te begeven naar plaatsen waar zij ten minste eeni- germate in veiligheid zijn. Van de 681 in de ge noemde provincies gevestigde Amerikanen kregen er 355 zoo'n waarschuwing. In een bamboe-jungle neergestort. Hoe Matthews gevonden werd. Reuter seint uit Rangoon in Britsch-Indië: Een telegram, dat door Pagu, commissaris Prome ontvangen werd, bericht, dat Matthews gevonden werd door inboorlingen op 94 gr. 56 min. O.L. en 80 gr. 47 min. N.B.. nadat ze zeven dagen geloopen had den langs de rivier Buyo. Ilook werd te zwak om te loopen en werd op een dagmarsch afstand achterge laten. Een reddingsbrigade onder leiding van een ge neesheer verliet Padaung. Het vliegtuig is neerge stort ten oosten van de Yomas-berg, maar de juiste plaats is nog onbekend. V.D. verneemt nog uit Londen: Omtrent het ongeval der Engeland-Australièvlie- gers Matthews en Iiook, die Zaterdag door inboorlin gen in uitgeputten toestand werden gevonden, wordt nader medegedeeld, dat het vliegtuig na het vertrek uit Akyab, in een bamboe-jungle neerstortte, waarbij hef toestel ernstig werd beschadigd. Matthews werd licht en llook ernstig gewond. Acht dagen lang lie pen de vliegers langs de oevers van de Buyo-rivier, en leden, tengevolge van hun kwetsuren, het slechte klimaat en het gebrek aan drinkwater en levensmid delen groote ontberingen. Ten slotte moesten zij, om verder te kunnen gaan, de Buyo-rivier overzwem men, waartoe Ilook niet meer in staat was. Matthews liet hem daarom met proviand aan den oever der ri vier achter. Ongeveer een dagmarsch verder werd Matthews door inboorlingen gevonden, die hem naar Prome in Burma brachten. BU een proces tegen communisten. Wolff meldt uit Posen: In het proces tegen 24 communisten, alhier, werden gisteren zeven personen, die beschuldigd waren van hoogverraad, tot drie, resp. vijf jaar tuchthuisstraf ver oordeeld. Een hunner kreeg een jaar vestingstraf. Ze ventien aangeklaagden werden vrijgesproken. Toen het vonnis werd uitgesproken, ontstond er in de rechtszaal een groot tumult. Verschillende beschuldigden sprongen op en sloegen op de politiemannen los, anderen zongen de „Internatlo- nalo". Van de tribune af scholden familieleden en kennissen van de beschuldigden op de politie, zoodat deze terstond tot arrestaties moest overgaan. Het aantal personen, die met het toezicht belast waren, moest versterkt worden, om de orde te kunnen herstel len. Intusschen was ook voor het gerechtsgebouw de me nigte, die vooral uit communistische werkloozen bestond, onrustig geworden. Zy trachtte het gebouw binnen te dringen en de politiemannen te ontwapenen. Eerst nadat de politiemacht verstrekt was, kon de me nigte uiteengedreven worden. POLITIE SCHAGEN. Verloren: een fototoestel in bruin foudraal met lila voering. Door 2 leerlingen der U.L.O. school is dit jaar deelge nomen aan het M.U.L.O.-examen en belden met gunsti- gen uitslag. Dit waren de leerlingen J. Kwantes te Win kel en A. Nap te Barsingerhorn. Naar men ons mededeelt, zal de eerstgenoemde na dit gunstig resultaat geplaatst worden als volontair ter secretarie te Oude Niedorp. De openstelling van het bijkantoor van de Posterijen, Telegrafie en Telefonie is, zeer ten gerieve der ingezete nen, voor den telefoondienst uitgebreid en is nu van 8 uur v.m. tot 1 uur n.m., van 2 uur tot 4.30 uur n.m. en van 5.30 uur tot 8 uur 'savonds. KOLHORN. S.D.O. II speelde Zondagmorgen een voetbalwedstrijd tegen Meervogels II van Aartswoud. Mccrvogels versche nen met acht, terwijl S.D.O. II met negen man opkwam Voor de rust wisten geen van beiden het doel te vinden, terwfjl na de rust de linksbinnen van S.D.O. II tot drie maal toe een doelpunt wist te maken, Zoo eindigde deze wedstrijd met 3—0 in 't voordeel van S.D.O. DL 's Middags speelde S.D.O. I een vrlendschappelijken wedstrijd tegen Winkel, ook deze wedstrijd eindigde in een 4—0 overwinning voor S.D.O. a.s. Vrijdagavond speelt S.D.O. I een wedstrijd tegen toerclub Sparta, uit Schagen. Het beste beentje maar weer voor jongens. Zaterdag arriveerde op het sportterrein alhier het Circus Charles, Dlr.-Eigen. Karl Winter. Zondagmiddag werd een kindervoorstelling gegeven, welke goed bezocht was en waar ouders en kinderen hebben genoten van hetgeen alzoo ten beste werd gege ven. De avondvoorstelling van Zondag was goed bezocht, en leder bezoeker was over het ge geve ten zeerste tevreden. Voortreffelijke staaltjes van paardensport en dressuur kregen we te zien. Na ieder nummer was een daverend applaus in ont vangst te nemen. Mej. Betty Blumenfeld, welke als koorddanseres op trad. verwierf al buitengewoon veel succes; verschillen de nummers werden door haar zonder moeite op schit terende wijze uitgevoerd, terwijl de clowns en Augusten tusschcn de bedrijven door 't publiek aangenaam wisten bezig te houden. Verder werden verschillende goocheltoeren op handi ge wijze uitgevoerd, terwijl het Japansch Balance Act een buitengewoon sterk stukje van evenwichts- en uit houdingsvermogen was. Chardasz, een Hongaarsche na tionale dans, werd aardig uitgevoerd door het Circus- Ballet. Het was kortom een mooi en zeer varieerend programma, terwijl tot slot een nummer amateurrijden werd gegeven, waarmede een prijs van f 25 werd uit geloofd. Verschillende dames en heeren dongen mee naar dezen prijs en trachtten het vereischte aantal rondes te paard door het circus te maken en het was steeds weer een daverend applaus, als berijdster af be rijder tenslotte in de gordel tusschen hemel en aarde ln een beugel aan een touw door het circus zweefde en hiermede naturlijk de 25 pop verbeurde. Des Maandags werd ongeveer het zelfde programma afgewerkt. Hier was echter nog aan toegevoegd, een nummer van in vrijheid gedresseerde paarden. Een drietal paarden waren hiervoor afgegeven. Ge lukte het met de zwart van Jes niet schitterend, het vossie van Stokman toonde reeds een geboren circus- paard te zijn; het ging reeds vroolijk met de voorpooten op een kuip staan en keek het publiek heel vermake lijk in het rond. Het paardje van C. Groot antwoordde reeds op de vragen, welke hem werden gesteld, door ja of neen te knikken. Na afloop werd ons een woord van dank door den leider van het Circus toegesproken en een tot weer ziens toegesproken, waarmede het publiek van harte Instemde. en Van hier vertrekt het circus naar Schagen, om daar enkele dagen op te treden. Zie hiervoor advertentie in dit blad. OUDKARSPEL. Op het oogenblik staat het er met vele akkers niet rooskleurig voor. De draaihartigheid treedt meer en meer op. Geheele akkertjes met bloemkool zijn hierdoor waardeloos geworden. Enkele bouwers hakken deze kool om en zetten hier andere kool voor in de plaats. Ook vreest men 't ergste voor de aardappelen. Het regen achtige weer der laatste dagen zal waarschijnlijk zeer de aardappelziekte in de hand werken. Watermachine defect. Maandagmorgen geraakte plotseling het watermachine van de Kerkmeer onklaar. Direct werd er naar de Kromhoutdirectie om een monteur getelegrafeerd; de hooge waterstand dringt tot spoedig herstel. 't ZAND. Zondagmiddag geraakte het 5-jarig zoontje van den heer Th. Tesselaar naast den vlotbrug in het Noord- Hollandsch Konaal. Joh. Vogelzang die het ventje zeer toevallig zag drijven, begaf zich hierop oogenblikkelijk geheel gekleed te water en wist hem behouden op het droge te brengen. Maandagmiddag is het 7-jarig zoontje van den heer G. Baltus door de Chevroletauto van van Duin van An na Paulowna aangereden terwijl het ventje zonder uit te kijken den weg overstak. Door een der koplampen van den wagen is het kind aan het hoofd verwond; naar wij vernamen niet in zeer ernstige mate, zoodat het ongeval vrij goed is afgeloopen. KONINGINNEFEEST TE BREEZAND? Zooals allen in Breczand bekend is, wordt ieder jaar ter eere van den verjaardag van onze Koningin in Breezand een tweedaagsch feest georganiseerd, waarvan de onkosten steeds uit vrijwillige bijdragen der inwoners van Breczand worden bestreden. Dit feest is in Breezand altijd even prettig verloopen. Op 31 Augustus a.s. wordt de Koningin 50 jaren. Nu heeft men in Anna Paulowna besloten een gemeenschappe lijk feest te houden voor de geheele gemeente en een bijdrage uit de gemeentekas schijnt te zullen worden verleend. Het vuurwerk, dat het hoogtepunt van het feest vormt, zal echter op het oude Veer afgestoken moeten worden. Het is dus wel de bedoeling de hoofdschotel in ieder geval naar de Kleinesluis te verplaatsen. Dit is tegenover de Breezanders een groote onbil lijkheid. Steeds is het Koninginnefeest in Breezand gehouden en nooit aan de Kleinesluis. In Breezand heeft men steeds alle kosten vrijwillig gedragen en nooit met lijsten langs de huizen geloopen. Nu tracht men het feest te verplaatsen naar de Kleine sluis. Als straks het vuurwerk op het oude Veer zal worden afgestoken, wat blijft er dan nog voor Bree zand over? Juist het belangrijkste van het feest wordt aan de genen die de oudste rechten hebben, ontnomen, ter wijl het Oude Veer geen geschikte plaats daarvoor is, in verband met weersomstandigheden. Voor Breezand is deze gang van zaken een groote teleurstelling, en ik meen de Breezanders openlijk er op te moeten wijzen dat een eventueele jnteekening op die lijsten niet is voor een feest, zooals Breezand dat al jaren kent, maar voor een z.g. gemeenschap pelijk feest, waaraan Breezand weinig zal hebben. De Breezanders zullen dus hun bijdrage beter kun nen besteden voor een eigen feest, zooals zij reeds jaren kennen en dat altijd allen heeft voldaan. Ik wek daarom de Breezanders op om evenals vo rige jaren hun eigen feest te vieren en hun eigen vuurwerk in Breezand te houden, daar een gemeen schappelijk feest onmogelijk is, omdat men niet op twee plaatsen tegelijk kan zijn en verplaatsing naar de Kleinesluis blijkbaar de bedoeling is. Indien de Breezanders hun feest willen behouden, zullen zij hun bijdrage moeten verleenen voor een feest van Breezand als centrum. Bedenkt dus wat u doet, voordat u uw bijdrage verleent. Een ingezetene van Breezand. Verschillende berichten. DE MIJNRAMP TE NEURODE. Groot gevaar bij het bergingswerk. Wolff meldt uit Hausdorf: Het bergingswerk in de Kurtschacht ondervindt opnieuw groote moeilijkheden, doordat door het ko lengruis sedert eenige uren voortdurend water dringt. Daardoor ontstaat groot gevaar voor de ber gingsmanschappen. In de laatste 48 uur heeft men slechts 3 dooden kunnen bergen. Het aantal nog niet geborgen dooden wordt op 48 gesteld. VLIEGTUIG RIJDT OP TRIBUNE IN. Man en vrouw gruwelijk verminkt. Uit New York wordt gemeld: Bij een demonstratie van nachtvluchten op hel vliegterrein op Long Island, verloor de piloot van een groot passagiersvliegtuig de controle over zijn toestel, tenvijl hij naar de hangar reed. Het vliegtuig brak door de zware omheining en reed op de groote tribune in. De ontzette toeschouwers sprongen zoo snel als doenlijk was omlaag, doch een der toeschouwers en zijn vrouw waren niet in staat om tijdig weg te komen. Zij werden gruwelijk verminkt en gedood door de draaiende schroef. De begrafenis der slachtoffers. Van de 152 mannen die bij de mijnramp van Neu- rode om het leven zijn gekomen, zijn Zaterdag 99 be graven. Het geheele stadje Hausdorf, waar de meeste slachtoffers woonden, was gevuld met een diep ern stige belangstellende gemeente. Vijftig lijkkisten wa ren in den loop van nacht naar het kerkhof gebracht. Deze vijftig dooden zullen hier rusten, terwijl de ove rigen begraven worden in de omliggende gemeenten Kunzendorf, Ludwigsdorf, Neprode en Volpcrsdorf. Op het kerkhof te Hausdorf was een groot altaar op gericht, waarop zich do gedelegeerden der vakvjr- eenigingen met hun vaandels schaarden; er waren er die uit Tsjecho Slowakije en Weenen waren overge komen. In drie groote graven rusten de vijftig dooden van Hausdorf; voor de groote kuil waarin 21 lijkkisten werden neergelaten, zag men kransen van den rijks president en van de Pruisische regeering. De plech tigheid werd bijgewoond door Loebe, den president van den Rijksdag en andere leden van dit huis en van den Prüisischcn Landdag. Staatssecretaris Geib verte genwoordigde den rijksminister van arbeid, voorts wa ren er vertegenwoordigers van het Pruisische mi nisterie van handel en Silezische autoriteiten cn ver scheidene protestantsche en katholieke geestelijken. Tienduizend stonden gedurende de plechtigheid om het kerkhof geschaard; op de begraafplaats zelf wer den alleen de nabestaanden van de slachtoffers toe gelaten; herhaaldelijk vielen vrouwen in zwijm. De begrafenis te Hausdorf duurde twee uur, daarna wer den de overige lijkkisten naar de kerkhoven der an dere gemeenten vervoerd. Eerst laat in den middag werden de laatste slachtoffer van deze droeve ramp aan den schoot der aarde toevertrouwd. Vijf jongens en meisjes in de diepte ver dwenen. Reuter seint uit Boston: Vijf jongens en meisjes zijn verdronken door het omslaan van een jol in de baai van Massachusetsts. Een kustvaartuig heeft den eenigen overlevende gere>J, die vertelde, dat een rukwind het vaartuig had doen omslaan. De. zeven inzittenden kwamen in zee te recht, maar wisten zich wanhopig aan de omgesla gen boot te klampen. Toen de nacht aanbrak, hadden de uitgeputte schipbreukelingen stuk voor stuk moe ten loslaten en zij verdwenen in de diepte. De laatste was één der meisjes, die na een wanhopigen strijd los liet en met een verschrikkelijke kreet om hulp in de diepte verdween. Verschillende personen, waaronder de dorpspredikant, zonden niet vrijuit gaan. Het belangrijkste boek verbrand. Men schrijft aan de N.R.Crt.: Bij den penningmeester van het bestuur der Chris telijke school te Hoevelaken zijn op last van den of ficier van justitie de boeken en bescheiden, betrek king hebbende op het financieel beheer in beslag ge nomen. Daarbij bleek dat het belangrijkste boek was verbrand. Hierdoor is het. vermoeden gesterkt, dat* er aan het beheer in het bestuur nogal iets haperde. Een oud-bestuurslid verzekerde ons, dat reeds eenige jaren door het bestuur fraude zou zijn gepleegd en omdat hij tijdens zijn lidmaatschap daarop had ge wezen, zou hij uit het bestuur zijn gezet. Met een klacht bij den officier van justitie had hij in zoo verre succes, dat de zaak thans wordt onderzocht. Niet alleen het schoolbestuur met den dorpspredi kant als voorzitter, maar ook het hoofd van de school en een paar leveranciers van schoolbehoeften zouden volgens dat oud-bestuurslid niet geheel vrij uit gaan. DOODELIJK ONGEVAL BIJ HET RANGEEREN. Beide beenen afgereden. Bij het rangeeren op het rangeerterrein bij de haven te Willemstad, werden den stoker A. Jongenelen, wo nende te Fijnaart, beide beenen afgereden, terwijl de man verder ook deerlijk aan hoofd en lichaam werd ge wond. In deerniswekkenden toestand werd het slacht offer per ziekenauto afgehaald om hem naar het zieken huis te Breda te vervoeren. Hoewel aanvankelijk steeds bij volle bewustzijn, werd zijn toestand tijdens het ver voer zeer zorgwekkend. Besloten werd hem te Etten naar het ziekenhuis te brengen. Aldaar aangekomen is hij kort daarna overleden. De man was 27 jaar oud en sinds 2 maanden gehuwd. De trein MilaanChiasso ontspoord. Uit Rome wordt gemeld: Van den trein Milaan—Chalsso die kort na mldder nacht Milaan verliet, zijn ln de buurt van Comano de locomotief en 3 wagens ontspoord. De stoker werd zwaar gewond. De hoofdconducteur en vier reizigers kregen lichte verwondingen. 14 dooden te Londen. Gedurende het afgeloopen week-end heeft het snel verkeer te Londen weer zijn wekelijksche offers ge vraagd. Van Zaterdagmiddag tot Zondag kwamen te Londen tengevolge van verkeersongevallen 14 personen om het leven. Club ln een vrachtauto verongelukt Wolff meldt uit Lubeck: Zondag is te Stockelsdorf een vrachtauto, waarmede een „spaarclub" uit Hamburg een uitstapje ondernam verongelukt. De bestuurder, die vreesde tegen een anderen auto te botsen had zóó hard geremd, dat de wagen omsloeg en de inzittenden er allen onder geraakten. De chauffeur was terstond dood, zijn vrouw en andere passagiers werden zwaar gewond, terwijl zeven der in zittenden lichte verwondingen opliepen. Ernstige trambotsing in Frankryk. Meer dan 25 menschen ernstig gewond. V.D. verneemt d.d. gister uit Parijs: In de buurt van Royan dept. Charente) heeft gister avond een ernstig tramongeluk plaats gehad. Twee volle trams uit tegenovergestelde richting ko mende, botsten in volle vaart tegen elkaar en werden daarbij geheel vernield. Meer dan 20 passagiers werden daarby levensgevaarlijk gewond. DE GERUCHTEN OVER VERLOVING VAN PRINSES JULIANA. Zü doen nog steeds de ronde. Uit Stockholm wordt aan de „Tel." gemeld: In weerwil van alle tegenspraak aangaande berich ten over een verloving van Prinses Jullana met prins Sigvart, houden de geruchten daarover nog steeds hard nekkig stand. Veroorzaken vliegongevallen in Amerika. V. D. verneemt uit New York: De makkelijke en onregelmatige wijze, waarop men in de Verecnigde Staten soms zijn vliegbrevet kan ha len, is oorzaak, dat een groot aantal personen vlieg tuigen besturen, zonder daarvoor eigenlijk de noo- dige bekwaamheid te bezitten. Het aantal vliegongevallen in vele staten is daar door dan ook vrij groot, en brengt de luchtvaart ten onrechte in discrediet. Den afgeloopen Zondag stortten nabij Makee City Edward Noonan en Charles Hirsch, beiden uit Phi- ladelphia, met hun toestel omlaag en werden gedood. In de nabijheid van Elmira in den staat New York, stortte het toestel van Theodoor Holbcrt cn Walter Arnold omlaag en vloog in brand. Beide inzittenden kwamen in de vlammen om. In het Sunlight-paviljoen. De Antwerpsche corr. van het „Iïsbl." meldt, dat er Zondagavond om elf uur een brand ontstond in het Sunlight-paviljoen op de Antwerpsche tentoonstel ling. Dadelijk was de brandweer der. tentoonstelling ter plaatse en koppelde haar slangen op de gelei ding der nabijgelegen groote fontein. Inmiddels ver scheen de brandweer uit de stad eveneens. Een poos bestond er vrees, dat het vuur de nabu rige paviljoenen zou aansteken, maar de brand kon beperkt, worden. Vóór middernacht was alle gevaar geweken. Begrijpelijkerwijze was er onmiddellijk een groote menigte samengestroomd op de plaats van het onheil, dat geen ramp werd dank zij het krachtdadig en prompt ingrijpen van de brandweer. DE ZUIGELINGENSTERTE TE LUBECK. Zenuw-instorting van prof. Deycke? De „Hamburger Anzeiger" verneemt van zijn corres pondent te Lubeck, dat prof. Deycke, tegen wien klach ten zijn gerezen in verband met de gevallen van zuige lingensterfte te Lubeck tengevolge van het gebruik van een Calmette-preparaat, lijdende zou zijn aan een ern stige zenuwcrisis. Sedert vier weken zou hij zich bijna met niemand op houden, haast geen woord meer spreken en zelfs eenige malen een poging tot zelfmoord hebben gedaan. Naar zijn echtgenoote meedeelt, zou hij zich den dood van het groote aantal kinderen te Lubeck zoodanig aan trekken, dat zijn zenuwgestel er geheel door in de war is. Inmiddels zijn er weer twee zuigelingen overleden. Het aantal dooden bedraagt thans 57. Ziek zijn nog 62 kinderen, genezen 73, terwijl er 59 on der observatie zijn. DE VLOOTBEWAPENING. Italië zal evenmin tot December nieuwe schepen op stapel zetten. Het B.T.A. seint uit Parijs: De Italiaansche ambassadeur heeft doen weten dat Rome met voldoening kennis heeft genomen van de nota der Fransche regeering, strekkende tot het opschorten van het op stapel zetten van nieuwe schepen. De Italiaansche regeering heeft op de Quai d'Orsay haar eigen voornemen bevestigd om alle vlootaanbouw gedurende dezelfde periode stop te zetten. DE OVERSTROOMINGEN IN KOREA. Meer dan honderd personen verongelukt. Reuter seint uit Geoel: Sterke overstroomingen, den laatsten tijd opgetreden hebben in Korea rampen veroorzaakt. Gemeld wordt, dat 78 personen zijn verdronken en dat 30 worden vermist, terwijl 28 ernstig gewond zijn. Tengevolge van de over stroomingen zijn in het Westen van Korea duizenden dakloos. EEN TREIN-MACH3NIST PLOTSELING DOOD GEBLEVEN. Uit Brussel wordt gemeld: Bij Mechelen voelde de machinist van een goederen trein uit Leuven zich plots onwel worden. Hij trachtte nog de remmen te sluiten, toen hij door een beroertf getroffen, levenloos neerstortte. De trein bevond zich op een zeer druk bereden baanvak, zoodat gevaar voor een botsing geenszins denkbeeldig was. Gelukkig wist de stoker den trein nog tot in het station Mechelen Nekkerspoel te brengen, waar hij op een zijspoor werd gerangeerd. Een dokter kon enkel nog den dood van den machinist constateeren. DRAMA VOOR EEN RECHTBANK. Uit Ixmden wordt gemeld: Voor de rechtbank te Los Angeles heeft gisteren een makelaar, Keaton genaamd, den financier Mottlcy Fint doodgeschoten. Flint verliet juist de getuigen bank, toen Keaton hem doodschoot met de woorden: Die vent heeft mij geruïneerd. Ik belegde al mijn geld in aandeelen Nationale Bank en zij vielen 100 pun ten; ik had 4000 aandeelen. Later zeide hij, dat hij Flint niet had willen dooden. NOODWEER EN AARDSCHOKKEN IN ITALIë. In het gebied van Toscane werden Zondagnacht te gen 11 uur op verschillende plaatsen hevige aard schokken waargenomen, waaraan een onderaardsch gerommel voorafging. Ér worden o.a. aardbevingen uit Cascina gemeld. Gelijktijdig wordt uit alle hoeken van Italië sterk noodweer gemeld. In Triest is de temperatuur van 35 tot 15 graden gedaald. DE HITTEGOLF IN AMERIKA GEËINDIGD. In totaal 100 dooden. Uit Chicago wordt gemeld, dat onweeren en stort buien een plotseling eind hebben gemaakt aan de ergste hittegolf van de laatste jaren in de staten van het Mid del-Westen. Er zijn over de honderd gevallen van lieden die tengevolge van die enorme hitte zyn bezweken.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2