SchagerCourant lJehfvad&& Oto Tofflee. DE LANGENDIJKER GROENTENVEIL1NGEN. Radioprogramma Tweede Blad. Binnenlandsch Nieuws. Bazait voor de Zuiderzeewerken. Stormweer op de Zeeuwsche wateren. Ernstig motorongeluk te Den Helder. Na Mr. Troelstra's begrafenis. Auto-ongeval te Tilburg. De moord in de Rubroekstraat te Rotterdam. Je geld of je leven. Uit onze Omgeving. LANGENDIJK Dinsdag 15 Juli 1930. 73ste Jaargang. No. 8695 Schaderegeling voor de getroffen tuinbou wers door water en hagelslag. Sterk vermin derde bollenpryzen. Zeer bevredigende op brengst voor aardappelen. Idem voor bloem kool. Boswortelen onbevredigend. Ook wit te en roode vroege kool, gele veel beter. Slu- boonen goede prijzen. Idem zilveruien. To maten loopen sterk in prys achteruit, een strop. De debatten, gevoerd in den gemeenteraad van Koe dijk, naar aanleiding van een schrijven van den Voor zitter der regelingscommissie, ingesteld met het doel de schade te regelen, welke tal van tuinbouwers hebben ge leden door water en hagelslag, hebben geleerd, dat tuinders zeer bescheiden menschen zijn. We zouden wil len zeggen, dat ze zelfs wat al te bescheiden zijn, als het waar is, wat als een communis opinio werd meege deeld, dat n.1. de schade, in het bijzonder door kleine tuinbouwers geleden, wel tienmaal zoo groot is, als is opgegeven. Dat zou dus beteekenen, dat alleen in Koe dijk door tuinbouwers een schade is geleden van onge veer f 110000, dus bijna het dubbele van wat in heel de tuinbouwstreek van St. Pancras en Koedijk tot Schagen als geleden schade is getaxeerd. Bescheidenheid is on getwijfeld een deugd en tot de bescheidenen is zeer ze ker niet doorgedrongen de waarheid van het gezegde, dat de brutalen de halve wereld hebben- Als het met dat al waar mocht zijn, dat uit een misplaatst eergevoel of valsche schaamte door velen is nagelaten, de geleden schade op te geven, dan moeten we dit ten zeerste be treuren, daar hier van eer noch schaamte sprake kan en mag zijn. Niemand der gedupeerden toch heeft ook maar een greintje schuld aan de catastrophe van 12 Juni, en we durven aannemen, dat de bouwertjes, die de schade trof, broodvechters zijn voor verreweg het groot ste deel, zwoegers en slovers, die dag in, dag uit, van den vroegen morgen tot den laten avond in het zweet huns aanschijns hun brood trachten te verdienen. Zou het dan een krenking van eer- of schaamtegevoel beteekenen, als zij, die gespaard bleven voor deze ramp, de getroffe nen financieele hulp verleenden. Ish et niet een chris telijke deugd van de eerste orde, hulpbehoevenden en noodlijdenden bij te staan. Zullen de getroffenen zelf niet meermalen hun penninkske geofferd hebben als er een beroep op hun liefdadigheidsgevoel werd gedaan ,als in andere deelen van het land of zelfs in het buitenland natuurrampen slachtoffers hadden gemaakt! Eenigszins verwonderde het ons, dat in den raad van Koedijk, waar men vaststelde, dat in die gemeente wel 10 maal zooveel schade was geleden als was opgegeven, geen poging werd aangewend, alsnog gelegenheid te geven, voor geleden schade in aanmerking te mogen komen. Nu toch lijkt ons een dergelijke schaderegeling een paskwil, als straks moet worden aangenomen, dat maar een zeer klein deel der schade is vergoed geworden. Te midden van alle pogingen, om beter economische toestanden op, tuinbouwgebied te scheppen, gaan de tuin bouwers zelf vdort met alles te doen, om het hoofd bo ven water te houden. De verbouw'van andere producten is een van deze middelen. Verschillende tuinders zijn begonnen, zooals we vroeger vermeldden, met de bloem bollenteelt. Het vet schijnt hierbij ook van den pot te gaan. De veiling in De Streek gaf heel wat minder koop lust en aanmerkelijk lagere prijzen te zien. Voor onze bollenkweekers een ernstige tegenvaller. En 't is met begrijpelijke nieuwsgierigheid, dat men uitziet naar de uitkomsten van de groote bloembollenveiling, op Vrijdag a.s. te Broek te houden. De verwachtingen zijn niet hoog gespannen. Dat zij overtroffen mogen worden. Wat de uitkomsten aan de groentenveilingen deze.week betreft, over 't algemeen kan men daarover tevreden zijn. In groote massa's worden de vroege aardappelen nog aangevoerd en de prijzen waren van dien aard, dat ze zeer bevredigend konden worden genoemd. Aan de Broeker veiling werd voor Sohotsche muizen in het be gin der week f 3.805.90 betaald. In den loop der week verbeterden deze prijzen n°g en was b.v. Donderdag de maximum-prijs f 6.50. Zaterdag werd f 3.806.40 betaald. Aan de veiling van den Noordermarktbond werd een afzonderlijke noteering voor groote Schotsche muizen opgegeven. Aanvankelijk brachten deze daar f 4.50 5.20 op tegen de andere f 3.305.40. Veel afwisseling was er hier niet in de prijzen. Zaterdag werd voor groote f 4.104.80, vóór de andere f 3.805.90 betaald. School meesters, eiken dag aan de veiling der L.G.C. aange voerd, werden in den aanvang der week verkocht voor 1 4.40. Later werden de prijzen lager. Op 't eind der week werd van f 3.504.70 betaald. Voor eigenheimers liepen de prijzen wat terug. In 't begin werd aan de Broeker veiling f 6.306.80 besteed, Donderdag was deze noteering f 3.70—6.30, Zaterdag f 3.906.50. Te Noord- scharwoude werd f 3.804.30 betaald, voor blauwe eigen heimers f 4.905.70. De aanvoeren waren belangrijk: aan de Broeker veiling 245 spoorwagens van 10000 Kg., aan de veiling te Noordscharwoude 225 spoorwagens. Met de bloemkoolprijzen liep het deze week best, el- ken dag waren ze hooger. Begonnen met f 14.2019.90 voor eerste soort, waren de prijzen Donderdag f 18.40 23.10, terwijl ze Zaterdag tot f 20.40—30.20 waren geklom men. Te Noordscharwoude werd van f 1228.10 betaald, alzoo wat minder dan te Broek. Voor tweede soort werd- betrekkelijk weinig betaald f 2.206.80. Alleen Zaterdag kon iets hoogere prijs worden bedongen, n.1. f 412. Aan gevoerd werden aan beide veilingen 28600 stuks. Boswortelen brengen nog steeds onbevredigende prij zen op. Dinsdag scheen er eenige verbetering te komen, -toen f 4.108.60 werd betaald. Overigens werd gemid deld minder dan f 5 besteed. Ongeveer 42000 bos werden te Broek op Langendijk geveild. Roode kool brengt op geen stukken na op, wat er het vorige jaar voor werd gemaakt. Toen was de roode kool op dezen tijd duur. Deze week bracht ze gemiddeld nog geen rijksdaalder per 100 Kg. op. Maandag b.v. f 1.60—3,20, Woensdag f 1.302.50, Zaterdag f 1.903.70. Te Noordscharwoude waren deze prijzen resp. f 2.60—3.40, f 1.702.70 en f 1-70 —2.50. In totaal werden 33 spoorwagens geveild, waar- Van ruim 3 spoorwagens te Noordscharwoude. De aanvoer van gels kool kas nog gering, de prijzen t»evredigend. In 't begin der week ongeveer f 6, later f 8.6012.20, aan de Broeker veiling, f 6.908.50 aan die te Noordscharwoude. Witte kool, die ook nog slechts in kleine hoeveelheden werd geveild, werd voor lage prijzen verkocht. Aan de Broeker veiling lagen de prijzen tusschen f 1.60 en f 3, aan die te Noordscharwoude tusschen f 1 en f 2.90. Over de prijzen der zilveruien valt niet te klagen. Aanvankelijk werd voor nep aan de Broeker velling f 11.6012.70 betaald, Zaterdag was deze prijs opgeloo- pen tot f 15.1017.60. De grootste hoeveelheden werden aangevoerd te Noordscharwoude. Aan deze veiling werd in het begin der week f 8.90 besteed, op het laatst der week gemiddeld f 14. Voor drielingen lagen de prijzen tusschen f 3.60 en f 5. In 't geheel werden ongeveer 20000 Kg. geveild. Voor spercieboonen werden nog bevredigende prijzen ^taAid. Zoo brachten ze aanvankelijk te Noordschar woude nog ruim f 28 op. Deze prijs kon echter geen stand f 40 uit. Doch reeds den volgenden dag liep het mis en dag werd van f 2023 betaald. Voor snijboonen werd f 24.70 besteed. Tuinboonen brachten aanvankelijk ruim f 3 op, later f 1—2.20 per 100 Kg. De tomatenkweekers waren wel wat verwend. Ook dit jaar hebben, evenals het vorige, de kweekers van stooktomaten, beste prijzen gemaakt. Nog in 't begin der week zag het er naar uit, dat de financieele uit komsten nog best zouden zijn. De prijzen toch van de 3 soorten, A, B en C kwamen nog bealngrijk boven de f 40 uit. Doch reeds den volgenden dag leip het mis en brokkelden de prijzen met f 610 af. Deze prijsvermin dering zette zich voort, zoodat Zaterdag voor A.-kwali- teit ruim f 20 werd betaald, voor B iets minder dan f 20, C ook ruim f 20 en voor CC f 13. Die achteruitgang was wel wat sterk. Als dit maar niet uitloopt op een strop voor de kweekers van natuurtomaten. Dan zou dit het zelfde zijn, al was het in ander opzicht, als met de gesignaleerde schrijvers over het niet-bestaan der aard appelziekte. Van verschillende zijden mochten we n.1. sympathie betuigingen ontvangen met het laatste deel van ons vo rig overzicht en scherpe afkeuring over de wijze, waarop twee personen over een bekend bericht in de Schager hadden geschréven. Die bom is voor hen verkeerd ge barsten. Het persoonlijke lag er dan ook te dik op. Worden de Nederlandsche schippers gepas seerd? Ds. Kersten heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: Is den minister bekend, dat Hollandsche schippers klagen over passeering en achterstelling bij Duitsche en Belgische schippers in zake het varen van bazait voor de Zuiderzeewerken? Is de minister bereid het aantal vrachten door schip pers van verschillende nationaliteit verricht, te publi- ceeren? Indien de Hollandsche schipper in dezen wordt achter gesteld, wil de minister dan bevorderen, dat voor dit Hollandsche werk aan Nederlandsche schippers het ver voer wordt opgedragen, of, zoo dit niet geheel moge lijk is, deze schippers bij voorkeur worden gekozen? Een Rijnaak op de Schelde gezonken. De opvarenden gered. Tengevolge van het stormweer zijn in den nacht van Vrijdag op Zaterdag verschillende schepen uit de om streken in nood geraakt. Bij Gorishoek is een Rijnaak gezonken. Sleepbooten zijn naar de plaats van het on geluk vertrokken om te trachten hulp te bieden. Van de bemanning der Rijnaak heeft men niets meer verno men. Nader wordt gemeld: De op 300 M. van de punt van Gorishoek op Tholen in de Oosterschelde gezonken Rijnaak isd e Pita, schip per Willemse, eigendom van de firma Houbec te Rot terdam en geladen met steenen, bestemd voor Ter- neuzen. Alle opvarenden zijn door de sleepboot En Evant VIII aan boord genomen. Het schip is middendoor ge broken en ligt in 15 M. water. De sleepboot is met een tweede Rijnschip, dat op sleep was, het Thoolsche Gat binnengeloopen. Oud© man aangereden. Belde slachtoffers ernstig gewond. Zaterdagavond heeft te Den Helder een motor-ongeluk plaats gehad, waardoor twee personen ernstig gewond werden. Nabij den spoorwegovergang werd een oude man, die voor de gesloten boomen stond te wachten door een motorrijwiel aangereden. De man werd tegen den grond gesmeten waar hij bewusteloos bleef liggen. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De oude man had een ernstige enkelbreuk, terwijl beide slacht offers een zware hersenschudding hadden opgeloopen. Beide gewonden werden naar het ziekenhuis getrans porteerd. Het verbod voor militairen om in uni form in den stoet mee te loopen. Het hoofdbestuur van den bond voor Minder Mari ne-Personeel heeft den volgenden brief gezonden aan den burgemeester der gemeente 's Gravenhage: „Tot zijn groot, leedwezen moest genoemd bestuur kennis nemen van het feit, dat ingevolge beschik- king van 15 Mei 1930 aan de Federatie ,,'s Graven hage" van de S.D.A.P. vergunning werd verleend om op 10 Mei d.a.v. de begrafenis van wijlen mr. P. J. Troelstra te doen volgen door een groot aantal per sonen, meevoelende vlaggen en vaandels en vervol gens te marcheeren naar het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, mits o.m. voldaan werd aan de voorwaarde, dat zich geen militairen in uniform in den stoet zouden bevinden. Aangezien het hoofdbestuur, evenals de besturen van andere Marinepersoneelsorganisaties, zich door een deputatie bij genoemde plechtigheid wenschte te doen vertegenwoordigen en er geen gelegenheid was om vooraf kennis te nemen van b.g. beschikking, werd practisch deze vertegenwoordiging door de ge stelde voorwaarde onmogelijk gemaakt. De militairen, die deel uitmaakten van de deputa ties, moesten tot. hun groote teleurstelling ervaren, dat het in alle bescheidenheid eeren van een alom erkend hooggeacht man, zelfs na zijn dood, den mi litair, die prijs stelt op het dragen van zijn uniform, onmogelijk gemaakt werd. U hoogedelachtbare zult het zeker met ons waardeeren, dat deze militairen er behoefte aan hebben, uiting te geven aan hun te leurstelling over een dergelijkcn maatiegel, die gee nerlei verband kan houden met eenig krijgstuchte- lijk voorschrift, doch waarmede zij wel tot de z.g.n. burgers van den tweeden rang worden gekwalifi ceerd. De vraag rijst: waartoe dient zoo'n maatregel en waarom wordt hij verordineerd' Het hoofdbestuur voornoemd, stelt er prijs op te we ten, waarom voor de uniform-dragende-militairen bijzondere maatregelen moeten worden getroffen, op dat indien dit in zijn vermogen ligt door dit college er toe medegewerkt kan worden, dat derge lijke maatregelen in de toekomst overbodig zijn. Op grond van het voorgaande meent het hoofdbe stuur zich te moeten veroorloven eerbiedig te ver zoeken wel de beweegredenen, die geleid hebben tot m.g. beperkende bepaling, te willen meedeelen. Een zwaar- en een licht gewonde. Zaterdagavond negen uur heeft op den Breda3chen- weg te Tilburg een ernstig ongeval plaats gehad. De heer M. H. uit Vugt kwam met zijn luxe-auto uit de richting Breda rijden met een vaart van 90 K.M. Nabij café W„ waar een lichte bocht in den weg is, vermin derde de bestuurder vaart waardoor de wagen slipte. De wagen vloog eerst links van den weg tegen een boom en vervolgens rechts, waarbij de wagen in bot sing kwam met een wielrijdster, de echtgenoote van luitenant N. van den Bredaschenweg. Het rijwiel werd geheel vernield doch de wielrijdster bleef ongedeerd. De auto werd zwaar beschadigd. Een 16-jarige jongen W, van L. die ook in den auto was gezeten, kreeg een kaakbeenfractuur. De heer H. bekwam een zware her senschudding en werd per auto van den Geneeskun digen Dienst naar het ziekenhuis te Tilburg overge bracht. Ook het jongetje overleden. Ook het jongetje, het tweede slachtoffer van den gruwelijken moord in de Rubroekstraat te Rotterdam, de 10-jarige Piet S., is in het ziekenhuis aan de beko men verwondingen overleden. De moordenaar, een oud-koloniaal, die zijn beide kin deren op zoo afschuwelijtke wijze om het leven bracht, is Zaterdagochtend op het politiebureau geconfronteerd met de familie de P. Hij heeft de cynische houding, die hij Vrijdag aan nam, laten varen, en is nu zeer onder den indruk van het gebeurde. Dat hij al geruimen tijd met zelfmoordplannen rond liep, blijkt wel uit een briefje, dat op hem gevonden is, waarin hij afscheid neemt van zijn familie en kennis sen. Aanslag op een brievenbesteller, die echter zijn man stond. Zaterdagavond om 11 uur moest een 22-jarige hulp besteller te Haarlem een expresbrief wegbrengen naar de eenzame Frederik Hendriklaan. In de Oranjelaan kwam een man achter een boon vandaan, die Stop riep. De besteller stapte af, waarop de man de fiets vastgreep en riep: Je geld of je leven. De besteller gaf evenwel den man zoo'n kaakslag, dat deze gillend achterover viel en bewusteloos bleef liggen. De bestel ler rred daarna snel door. Hij deed aangift bij de politie, die een onderzoek instelde, doch den man niet meer heeft kunnen vinden. Het onderzoek wordt evenwel voortgezet. EEN VREEMDE GESCHIEDENIS, Een schip onbeheerd in de haven van IJmui- den. De Duitsche stoomtreiler „Jade" van de Silesia-reede- rü, te Wesermunde, welk vaartuig eenige maanden ge leden van Antwerpen komende de haven van IJmuiden binnenliep om te bunkeren, ligt nog steeds onbeheerd in laatstgenoemde haven. Reeds kort na binnenkomst te IJmuiden werd namens de equipage voor een loon- vordering beslag gelegd op het schip, waarna alle op varenden naar Duitschland vertrokken. Thans is ander maal op het schip beslag gelegd, en wel namens een Duitsche firma, voor geleverde bunkerkolen. Het is niet onmogelijk, dat de treiler binnenkort verkocht zal wor den, aangezien blijkt, dat de reederij niet in staat is aan alle verplichtingen e voldoen. STORM OP DE ZUIDERZEE. Tjalkschip blnnengesleep. Het zeil ovor- boord geslagen. Zaterdag te ongeveer zeven uur hebben vijf Lemster visschers te Lemmer binnengesleept het ijzeren tjalk schip „Eerselling", schipper H. Schoeten van Hooge- veen, op reis van Gorinchem naar Wolvega. Een hevige rukwind deed voor Lemsterhaven het zeil over boord slaan. Het schip dreef eerst hulploos rond, doch kon later voor anker komen. De Lemster reddingsboot voer onmiddellijk uit om te midden van een hol staande zee de vrouw en vier kin deren, waarvan de jongste zeven weken oud, over te ne men. Met veel moeite zijn vijf schippers er later in ge slaagd ook het tjalkschip binnen te sleepen. DIRECTEUR NEUTRAAL ZIEKENHUIS TE ALKMAAR. Ter benoeming van een geneesheer-directeur aan het stadsziekenhuis, tevens directeur van den gemeentelij ken geneeskundigen dienst, bieden B. en W. de volgende voordracht aan: 1. A. K. Dijkhuizen, arts, geneeskundig inspecteur van het centraal genootschap voor kinder- herstellings- en vacantiekolonies te Alkmaar; 2. dr. P. W. L. Penris, arts te Amsterdam. KINDERDOODSLAG Te Assen is Vrijdag in arrest gesteld A. P., arbeider le Hollandscheveld, verdacht van dooden van een pasgebo ren kind. KINDERVERLAMMING. Verscheidene gevallen op scholen te Arnhem Te Arnhem is een aantal gevallen van kinderverlam ming geconstateerd op twee scholen, die in verband hier mede zijn gesloten. Een jongetje van de school der „Schoolvereeniging" is overleden. Het aantal gevallen van kinderverlamming te Gouda is tot 30 gestegen. Zaterdag is de ziekte geconstateerd bij een jongetje van 3 jaar. De geheele vorige week bedroeg het aantal nieuwe zieken 3, jongens van 7, 12 en 3 jaar oud. ONTSLAG TENGEVOLGE VAN STAKING. 135 Arbeiders de dupe. Aan 135 werklieden van de Kon. Vereen. Tapijtfabrie- ken e Deventer, was tegen gister ontslag aangezegd, De directie deelt als reden daarvoor mede, dat zij den laatsten tijd veel moeilijkheden met het vrouwelijk per soneel ondervond, hetgeen aanleiding gaf een der meis jes te ontslaan. Dit had tot gevolg, dat 5 andere meisjes het werk neerlegden en weldra was het aantal staak- sters tot 135 gestegen. Hierdoor is het momenteel niet mogelijk de artikelen Tapis Beige en Moquette af te werken, hetgeen het ontslag aan de 135 werklieden ten gevolge had. De stakende meisje beweren, dat zij loonsvermindering hebben gekregen. v WOENSDAG 16 JULI 1930. Hilversum (1875 M.) V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 12.00 Politieberichten, 12.15 Gramofoonplaten. 2.00 Voor dracht door Rodie Medenbach, 2.30 Uitzending van de kindermatinee in het Kurhaus te Scheveningen. 3.30 „Maak het zelf" door C. SchaakeVerkozen, 4.45 Or gelconcert d.oor Johan Jong, 5.15 Vraaghalfuurtje voor kinderen, 5.45 Vooravondconcert door het VARA- Orkest, 7.15 Causerie door Garmt Stuiveling. Onder werp: „Geen schooner tijd, dan de studententijd...", 7.45 Politieberichten, 8.00 Inleiding tot het Solisten-concert uit het Kurhaus te Scheveningen door Hugo de Groot; 8.15 Uitzending van het Concert uit het Kurhaus te Scheveningen; Daarna persberichten Vaz Dias en Gra mofoonplaten. Hulzen (298 M., na 6 uur 1071 M.)* N.C.R.V. 8.15—9.30 Tijdsein en Morgenconcert, 10.3011.00 Korte Ziekendienst, 11.0011.30 Gramofoonplaten, 11.3012.30 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz, 12.302.00 Concert: Mevr. C. v. RavenzwaayMöllenkamp (zang), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr., (cello), Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (piano); 2.002.45 Eerste gedeelte van het Concert, te geven door Mej. A. Her mes (alt), G. Beths (viool), P. Halsema (piano); 2.45— 3.15 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. M. Wentink, 3.154.15 Vervolg concert, 4.155.00 Gramofoonmuziek, 5.006.00 Kinderuurtje door Mej. G. H. v. Beun, 6.00 Gramofoonplaten, 6.30 Vaz Dias: Koersen; 6.407.10 Friesch Halfuurtje. J. Heidama zal voordragen: „As de Klokken liede"; 7.107.30 Gramofoonmuziek, 7.308.00 Leger des Heils: „Nieuws van het Legerfront"; 8.00 10.15 Spreker: Dr. C. J. Honig. Onderwerp: „Bestrij ding van ziekte". Muzikale medewerking: de Stafmuziek van het 6e Regiment Infanterie te Breda, o.l.v Kapel meester Louis de Morée; 10.1510.25 Persberichten Vaz Dias; 10.25—11.00 Gramofoonplaten. VERKRIJGBAAR IN I? KLAS RIJWIELZAKEN Catalogus op aanvraag gratis W. KERKMEER - ALKMAAR OUDKARSPEL. Alg. Ledenvergadering v.v. D.T.S. Op Zaterdag 12 Juli, des namiddags 8 uur, had deze vergadering plaats in het café van den heer C. Jansen, alhier. Voorzitter de heer A. Ootjers, secretaris de heer H. Kuiper. Penningmeester de heer J. W. de Groot. De voorzitter opent de vergadering met een hartelijk woord van welkom, doch moet tot zijn leedwezen con- stateeren, dat de opkomst der leden grooter had kun nen zijn. Een speciaal woord van welkom wordt aan de pers gebracht met 't verzoek 't behandelde uitvoerig te vermelden, waaruit moge blijken dat de Schager Cou rant als persorgaan door 't bestuur zeer op prijs wordt gesteld. In de geringe opkomst meent de .voorzitter een soort nonchalance te zien en hij hamert er vooral op, dat de leden goed de vergaderingen zullen bezoeken en dat men prompt op tijd is, daar dit een moreele plicht is. De successen van D.T.S. zijn volgens spreker niet zoo groot geweest, hij hoopt op een beter jaar en nu eens een kampioenschap te kunnen boeken in de annalen van de D.T.S.-geschiedenis. In enkele korte woorden wordt 't verscheiden van den zoo populairen all-round sportsman Willem Kos gememoreerd. Den heer De Geus wordt een spoedige herwinning van gezondheid toege- wenscht. Hierna volgt Jaarverslag Penningmeester. Uitvoerig geeft de heer J. W. de Groot hier een overzicht van, waaraan we 't volgende ontleencn: In Ootober 1929 is de heer De Groot penningmeester geworden. De financiën stonden er niet gunstig voor. Toetreding tot den K.N.V.B. had veel onkosten met zich meegebracht (o.a. de noodzakelijke terreinvergroo- tin. wat een kosten teweegbracht van f 1814.21). Door de gemeente was wel is waar een subsidie van f 1000 verleend, doch deze was direct verbruikt voor andere doeleinden. De gehouden bazar met een zuivere op brengst van f 1754.93 bracht uitkomst. Een woord van dank aan de dames en heeren van het hoofdbestuur der bazar. te weten aan den heer J. J. Eecen, Mevr. OotjersBlgler en den heer F. Moeijes, met hun trouwe helpers Mevr. EecenSchipper en den heer A. Ootjers. De feestavond bracht echter geen voordeelig saldo op. zooals het vorig jaar. De gehouden nederlaagwedstrijden brachten ook een tekort van pl.m. f 35 op. De belangstelling in de com petitiewedstrijden is nog niet groot genoeg, ofschoon ze beter is dan 't vorig jaar. Het aantal donateurs bedroeg 200 ('t vorig jaar pl.m. 230). Dit komt misschien door 't verhoogd bedrag van het donateurschap. De leden worden opgewekt om door hun spel en sportiviteit het aantal donateurs op te voeren; het publiek zal 't spel meer waardeeren en meer voor de club over hebben. De onkosten zijn te hoog. zoodat ieder supporter zal inzien, dat het niet anders kan. De uitgaven van terreinhuur en -onder houd o.a. bedroeg f 2093.15! Het spelen in den K.N. V.B. is ook duur. Aan dezen bond, alsmede aan den N.H.V.B. werd betaald een bedrag van f 358.30, Wordt nu nog het voorstel om de spelers te ver zekeren aangenomen, dan zal de contributie verhoogd moeten worden, evenals de entrée-bewijzen. Thans laten we het financieel overzicht volgen: Debet: Aanvangsaldo f 145.83%, contributie leden f 374.20. seizoenkaarten f 62.50. entree comp. wedstr. f 341.27%. andere wedstrijden f 416.73%. div f 3313.15, het totaal bedrag aan debetzijde dus f 4653.69%. Credit: Huur. onderhoud van terrein en inrichting f 2093.15, Onkosten wedstrijden f 362.87, belastingen f 78.71, reiskosten f 875.65, boeten, inleggelden, contrib. bonden f 358.30, drukwerk f 141.19. onkosten secreta riaat f 169.15. materiaal f 59.17 diversen f 343.27%, kassaldo f 172.23. Het totaal bedrag aan creditzijde dus f 4653.69%. Nog te vorderen bezittingen: Nutsspaarbank f 1469.89, Boerenleenbank f 14.48, achterstallige contributie f23.45 (waarvan dubieus f 5.20), inleggeld f 2.00, K.N.V.B. f 13.72, N.H.V.B. pl.m. f 7.50, totaal dus f 531.04. Nog te betalen: Secretaris f 50, controle en bewaking f 121, theerekening f 100.80, theerekening f 140, bekers etc. f 55, ballen t 37, aandeelen: le serie 59 a f 25 is f 1475, 2e serie 26 a f 25 is f 650, kleine div. posten pl.m, f 25. Alzoo nog te betalen een bedrag van pl.m. f 2650. Penningmeester hoopt en vertrouwt, dat 't onkosten- cjjfer in de toekomst zal dalen, en roept de medewerking

Schager Courant | 1930 | | pagina 5