Raad Harenkarspel. HOOGWOUD WIERINGERWAARD CALLANTSOOG HARENKARSPEL ANNA PAULOWNA OUDE NIEDORP WIERINGEN Vacantie PUROL Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. vooral van de leden In, waarna hij z'n verslag eindigt met dank voor de medewerking van verschillende kan ten. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen we nog 't volgende: Betreurd werd, dat vooral D.T.S. II het in de tweede helft had laten zitten. Van de adspiranten werd mee gedeeld dat zij voor de competitie 14 wedstrijden hadden gespeeld; resultaat 9 verl., 4 gel., 1 gew. Doelp. voor 10, tegen 54. Training voor de jongens werd noodig geoor deeld. D.T.S. UI: gespeeld 12 wedstrijden, 4 gew., 1 gel., 7 verl., doelp. voor 26, tegen 48. Vooral onvolledigheid heeft dit elftal parten gespeeld. Stand D.T.S. II luidt: 12 gespeeld, 6 gew., 1 gel., 5 verl. doelp. voor 36, tegon 29- Stand D.T.S. I. Na een zwak begin werd verder alles gewonnen met uitzondering van den laatsten wedstrijd tegen OranjeZwart. Gespeeld 14 wedstrijden, 3 verl., 2 gel., 9 gew. Met de bekerwedstrijden behaalde D.T.3. geen enkel resultaat. Nederlaagwedstrijden, welke niet aan de verwachtingen voldeden. Ook in 't jaarverslag werd het verschelden van den heer W. Kos nog even gememoreerd. Verder werd nog genoemd de bazar en de feestavond. Met de hoop het volgend jaar een kampioensjaarverslag te kunnen ma ken, eindigt de secretaris hier zijn verslag. Thans werd nog besloten de leden bij Nieuwe Rotter- damsche verzekeringsmaatschappij te verzekeren. Vol gens rooster zouden aftreden moeten secretaris en voor zitter, welke met groote meerderheid werden herkozen. Verder werd ter tafel gebracht een voorstel van het be stuur om te gaan trainen. De heeren J. Eecen en A. Kroon zullen dit op zich nemen- Oefenavonden vast gesteld op Dinsdag (adspiranten), en Donderdag, begin nende deze week. aanvang 8 uur (n. t.). De rondvraag leverde eenige punten van huishoude- lijken aard op, waarna de vergadering bij monde van den Voorzitter, den heer A. Ootjers, werd gesloten, met een woord van dank voor de belangstelling, die er ge toond was en in 't bijzonder nog even weer de pers, wel ke hij steeds weer in zijn midden hoopt fe zien. BROEK OP LANGENDIJK. Tot de eerste klasse van het Gymnasium te Alkmaar zijn o.a. toegelaten G. A. Buyze en J. A. Verdonk, bel den alhier. LANGENDIJK. Een buitengewoon druk gebruik wordt er gemaakt van het fiets- en wandelpad tusschen St.-Pancras en Koedijk. Thans blijkt overduidelijk van hoe groote be- teekenis dit pad is en hoe veel gemak dit oplevert. Hier is niet van toepassing, dat het najagen erger is dan het bezitten, maar wel, dat het jammer is, dat dit pad nle reeds eenige decennia vroeger is tot stand gekomen. In de gehouden vergadering van de afd. Langendijk van den A.N.G.O.B. werden als afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering te Zwolle gekozen de heeren P. Paarlberg en S. v. d. Veer, plaataverv. C. de Jong Cz. te St.-Pancras. Besloten werd deel te nemen aan de meeting te Heiloo en den Landdag te Velsen. ZUIDSCHARWOUDE. Onze zangvereniging Gemengd oKor, heeft op het Concours van den Noordhollandschen Zangersbon I een eersten prijs behaald in de tweede afdeeling met 312 punten. Een mooi succes is alzoo behaald, waar mee wij de zangvereoniging van harte feliciteeren. De autotocht voor de Ouden van Dagen uil Zuidscharwoude en Broek op Langendijk zal plaats hebben op Donderdag 7 Augustus. Een groot aan tal luxe auto's Is reeds beschikbaar gesteld. NOORDSCHARWOUDE. Door de R.K. Zangvereniging „St. Caecilia", direc teur de heer Jac. N. Al, werd op het Zondag in Anna Paulowna gehouden Zangconcours, een lsten prijs be haald met 337 punten in de eerste afdeeling. De vacantie aan de U.L.O. school is Maandag ingegaan en zal tot 18 Augustus duren. AARTS WOUD. Ds. Spaargaren maakte tijdens de godsdienstoefening bekend, dat behalve uit Terschelling ook door hem nog toezegging van beroep was ontvangen uit Berkhout en Dulveland. Reeds geruimen tijd is gebleken dat de Coop. Zuivelfa briek De Volharding feitelijk nog te bekrompen was, vooral wat betreft de pekelafdeeling en kaaspakhuis. Bij de oprichting, toen Aurora en de Volharding een geheel zou worden, werden door enkele tegenstanders nog al bezwaren naar voren gebracht. Het ging natuurlijk in hoofdzaak om de centen, doch na veel over en weer ge praat kwam de zaak toch in orde. Dezer dagen werd een algemeene ledenvergadering gehouden. We zijn daar bij niet tegenwoordig geweest, doch ons werd nu mede gedeeld dat op die druk bezochte bijeenkomst met bijna algemeene stemmen (er waren S blanco), werd besloten opnieuw tot verbouwing over te gaan. De kaasmaker kan bij de tegenwoordige inrichting zijn product niet ma ken, zooals het behoort te zijn, wat natuurlijk van in vloed is op de marktprijzen. Aanvankelijk heeft de ver bouwing ongeveer 80 mille gekost. Het is dus te betreu ren dat 't nu weer geld moet kosten. Misschien was het met de helft meer van hetgeen het nu weer zal kosten toen direct afdoend te maken zijn geweest. Er zijn thans 920 koeien. Na de verbouwing kan er melk v. 1200 koeien worden verwerkt. Door den architect de Boer van Alk maar zal het bestek worden gemaakt .waarna tot aanbe steding wordt overgegaan. Het ligt in de bedoeling om er zoo spoedig mogelijk mee te beginnen. Vrijdagavond werd in hotel „Duinzicht" een verga dering gehouden van het Bestuur der Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer met neringdoenden en pensionhouders, ter bespreking van de te houdeh strandfeesten. Te ongeveer half negen opent de heer P. Vos, als voorzitter der V.V.V. de vergadering, zijne teleurstel ling erover uitsprekend, dat zoo weinig neringdoen den aanwezig zijn, omdat met het welslagen van de leesten, zij in de eerste plaats gebaat zullen zijn. Voorts doelde spreker mede, dat het in de bedoe ling van het bestuur der V.V.V. lag, een feest door do neringdoenden, door de pensionhouders en door de V.V.V. te laten houden. Na korte bespreking werden de feesten als volgt ver deeld: £ondag 27 Juli a.s.: Tonstekcn op lorries, te geven door neringdoenden; Zondag 3 Augustus: Strandfigu- ren-maken, te geven door de pensionhouders; Zondag 10 Augustus: Zandhoopen bouwen, te geven door de V.V.V. De prijzen zullen bestaan uit luxe voorwerpen. Een voorstel van den heer K. ten Boekei om geldprijzen ba schikbaar te stellen, werd verworpen met op 1 na algemeene stemmen. Voor alle feesten bestaat voor een ieder gelegenheid tot deelname, zooals nader in een in dit blad vol gende advertentie zal worden bekend gemaakt. Om ongeveer kwart voor tienen wordt de vergade ring door den heer P. Vos gesloten. DIRKSHORN. In het door den Noordhollandschen Zangersbond uitgeschreven Zangconcours, gehouden op 13 Juli j.l. te Anna Paulowna, behaalde de vereeniging „Excel sior" alhier, directeur de heer Jb. Hovenier, een len prijs met 317 punten in de le afd. Gemengde Korea. Een uitstekende spijs vertering verkrijgt gij met behulp van Foster's Maagpillen, die zeer zacht werken. f0.65 per flacon. Concours van den Zangersbond. Noordhollandschen Het weer, dat ons de laatste dagen van de week van die echte zomersche regenbuien en -stormpjes bezorgde, was gelukkig omgeslagen en ook voor den tweeden dag van het zangconcours wel zeer gunstig. Misschien zelfs was het wel weer te mooi want ook nu was de belangstelling van het pu bliek, hoewel grooter dan de vorige weck, nog niet zoo als de deelnemende koren verdienden. Daar om half één nog niet alle koren gearriveerd waren, was het gezelschap, dat ditmaal voor de oficieele ont vangst op het gemeentehuis bijeen kwam, niet zoo groot als den vorigen keer. Het gemeentebestuur was wederom vertegenwoordigd door burgemeester G. J. Lovink en wethouder D Stammes, terwijl ook mevrouw Lovink en de gemeente-secretaris, de heer C. Keijzer, aanwezig waren. Burgemeester Lovink, het woord riehtend tot bondshestuur, jury en voorzitters en directeuren der vereenigingen, heette allen welkom. Verleden week, zoo wendde spreker zich tot den voorzitter van den bond, kon ik slechts den wcnsch uitspreken dat het concours mocht slagen; nu mag ik dien wensch weer uiten, voor het tweede gedeelte, maar daarnaast kan ik U reeds feliciteeren met het succes van den eersten dag. Het gemeentebestuur heeft de vorige week met belangstelling en genoegen een groot deel van het concours bijgewoond en het heeft gevoeld, welk opvoedend werk uw bond verricht. Er is. bij de vorige ontvangst, gesproken over de mede werking die men hoopte te ontvangen. Welnu, wij zijn op dien eersten middag ook tot het inzicht ge komen, dat er voor de bevordering van den koor zang een taak voor ons is weggelegd en wij geven u de verzekering, dat, mocht in de toekomst een beroep op ons worden gedaan, dat niet te vergeefsch zal zijn. Ik wil eindigen met onze waardeering uit te spre ken over het voorbereidend werk door directeur en bestuur van „Zanglust" gedaan en ledig dit glas op den groei en bloei van uw sympathieken borid. De voorzitter van den bond, de heer P. J. Mink, uitte hierop zijn dank voor de buitengewoon harte lijke wijze, waarop men in Anna Paulowna ontvan gen was. Hij kent de vereenigingen, die zoo aan stonds zullen zingen wel zoo wat, en is dan ook over tuigd, dat zij hem niet beschaamd zullen maken, als hij voorspelt, dat weer een mooien middag te wachten staat. Ook hij brengt zijn hulde voor het voorbereidend werk, door den bondssecretaris en „Zanglust" verricht. Als nu nog de heer H. Stellingwerff, voorzitter van „Zanglust", het gemeentebestuur en het hoofdbe stuur van den bond hartelijk bedankt heeft voor de ondervonden medewerking, maken allen zich op, om naar de tent naast „Veerburg" te gaan, zoodat wel dra de eerste vereeniging zich kan laten hooren. Voor den aanvang wil de heer Mink echter nog een enkel woordje zeggen. Hij heet in het bijzonder den heer P. Versloot welkom, die in de plaats van den verhinderden Nico Hoogerwerf als jurylid zal fun- geeren. Spreker is ook voorzitter van „Varia", de vereeniging, die de vorige week het hoogst aantal punten in den eerewedstrijd behaalde. Hij hoopt, dat zoo mooi gezongen zal worden, dat zijn vereeniging flink verslagen wordt. Vlot volgen nu de koren elkaar weer op, elk hun nummer met meer of minder succes voordragend. Ook nu weer zullen we ons .onthouden het zingen van elke vereeniging met een paar woorden te be- oordeelen. Wij zullen dus hieronder slechts de uit spraak der jury laten volgen, een uitspraak, die, over het geheel, ons persoonlijk wel bevredigde, evenals de opmerkingen, die de voorzitter der jury, de heer Jac. Bonset, daarbij maakte. In de eerste plaats de opmerking, dat het verschil van zingen in de eerste en tweede afdeeling zeer miniem was en een vergelijking zelfs mischien in het voordeel der tweede afdeeling zou uitvallen. En ten tweede, dat een paar koren, die de vorige week deelnamen, num mers hebben gekozen, die totaal uit den tijd en banaal zijn. Zelf zouden we er echter graag nog een enkele bij maken. Er wordt geklaagd over de belangstelling van het. publiek. Maar niettegenstaande er goed, vaak zelfs mooi gezongen is hoeveel malen heeft het zingen op beide dagen werkelijk indruk op ons gemaakt, heeft het ons gevangen gehouden, ons ont roerd? Dat is maar heel weinig geweest. Lettend op de goed vertolking die van menig nummer gegeven is, gelooven we dat niet in de eerste plaats bij de ko ren iets mankeerde, doch dat vaak text en compo sities of beter de combinatie van beiden, niet in staat waren een ontroering teweeg te brengen. Is er, als men het oude niet meer wil, onder de werken van de nieuwere dichters niet genoeg te vinden, dat de componisten van dezen tijd werkelijk weet te in- spireeren, of wordt er soms te veel op bestelling voor de concoursen geleverd? En als men de belang stelling van het groote publiek wil, is men dan over het geheel niet wat te zwaar op de hand. wordt er niet veel gezongen dat, wat text en muziek aangaat, boven de bevatting van het publiek uitgaat? We herinneren ons b.v. van den eersten concoursdag, dat het begin van „Kindergedachtentext van Ade- ma van Scheltema, muziek van Nico van der* Lin den, na nl wat we gehoord hadden, werkelijk even een verkwikking voor ons was. (Jammer genoeg was de uitvoering cr van niet geheel onberispelijk.) Ook nu weer werd door een onbekroond koor in den eere wedstrijd een nummer gezongen, dat reeds 's mid dags was voorgedragen. Het reglement geeft die vrij heid, ook voor onbekroonde koren, niet. Zelfs werd, tegen het reglement in, toegestaan, dat een koor in anderen toonaard zong, dan door den componist is aangegeven. En ten slotte deze vraag: Is het wel ge- wenscht, waar ook punten voor uitspraak gegeven worden, als verplicht koor een nummer aan te wij zen. waarvan de text Latijn, of in het algemeen niet- Nederlandsch is? Deelen we nog even mede, dat bekend gemaakt werd, dat de dichter D. G. v. Beek, van wien het ge dicht „Het Kerkhof" de text was van het verplichte koor in de 1ste Afd. gemengde koren, aanwezig was. De heer Mink heette hem hartelijk welkom en stelde deze attentie op hoogen prijs. De heer Van Beek antwoordde op deze vriendelijke woorden, dat hij 's middags op het raadhuis met ge noegen had gehoord, dat de burgemeester zich be wust was, van de taak die men ten opzichte van den zang had te vervullen. Niet alleen op het platteland, ook op de stad rust die taak. Het heeft hem goed gedaan, dat de componist Hoogerwerf zijn gedicht zoo goed heeft begrepen en spreker brengt dank aan de koren voor de vertolking. Tenslotte laten we dan nog de uitspraak der Jury volgen: 3e Afd. B. Vrouwenkoren (onbekroond): „Harmo nie", te Heiloo, le prijs met 323 punten: 3e Afd. B., Mannenkoren (onbekroond): „Kunst en Vriendschap" te St. Maarten, 3e prijs met 248 p. 3e Afd. Gemengde Koren (onbekroond): „Zang en Vriendschap" te Eenigenburg, 2e prijs met 265 pun ten; „Caecilia", te Oudkarspel, 3e prijs met 257 pun ten; „St. Caecilia", te Onderdijk, 3e prijs met 248 p. 2e Afd. Gemengde koren (bekroond): „Harmonie" te Heilo, le prijs met 380 punten: „Zang en Vriend schap" te Oostknollendam, le prijs met 372 punten: „Gemengd Koor" te Zuidscharwoude le prijs met 312 punten; „T.A.V.E.N.U." te Medemblik, 2e prijs met *276 punten; le Afd. Gemengde Koren (bekroond): „St. Caecilia" te Noordscharwoude, le prijs met 337 punten; „Nieuw Leven" te Medemblik, le prijs met 322 punten; „Ex celsior" te Dirkshorn, le prijs met 317 punten. In den eere-wedstrijd behaalde „Ni«uw Leven" te Medemblik met „Is 't lang geleên" van J. P. J. Wierts, 184H punt; „Zang en Vriendschap" te Oost knollendam met „Salve Regina" van H. Oberhoffer, 174 punten; „Excelsior" te Dirkshorn met „Het liedje van verlangen" van Alph. Vranken, 168 pun ten; „St. Caecilia" te Noordscharwoude m. „Caenan- tibus illis" van Halier, 162 punten; „Harmonie", vrouwenkoor, te Heiloo, met „Vlindertje" van O. Koop, 161 punten; „Gemengd Koor" te Zuidschar woude met „De sterren staan te branden" van O. Koop, 150 punten en „Harmonie" te Heilo met „O, Gulden Hoofd" van Jac. Bonset, 150 punten. De le eereprijs, een krans, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Anna Paulowna, viel dus ten deel aan .Nieuw Leven" te Medemblik. De 2e eereprijs was voor „Varia" te Warmcnhuizen, dat de vorige week in den eere-wedstrijd 176 punten be haalde en de 3e eere-prijs behaalde ,Zang en Vriend schap" te Oostknollendam. BREEZAND. Onze plaatsgenoot, G. v. d. Molen, leerling van de Handelsschool te Den Helder, is met het hoogst aan tal punten bevorderd van de 4e naar de 5e klasse. ANNA PAULOWNA. Geboren: Elisabcth Catharina, dochter van P. J. Molenkamp en van M. C. Berbce. Martinus Cornelis, zoon van G. van den Berg en J. M. van der Reep Philomena Alida, dochter van J. de Vos en van N. Spaans. Ondertrouwd: Jan Keuris, oud 25 jaar, winkelier, en Cornelia Anthonia I-angcreis, oud 25 jaar, zon der beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Loop der bevolking. Ingekomen: C. en L. Ileijboer van Sint Annaland: S. de Leeuw en gezin uit Wielingen; C. Krap uit Winkel; F. van der Laan en gezin uit Den Helder; A. Vrocgop uit Sint Annaland; W. Bos uit Opperdoes; J. Vroegop uit Sint Annaland; W. H. Klos en gezin uit Medemblik; C. Pranger uit Heiloo; Mej. J. M. van den Berg uit Alkmaar; Mej. S. Herder uit Tietjcrkstcra- deel. Vertrokken: P. Knip naar Hcerhugowaard; T. Gor ter naar Bergen; J. de Vos naar Opstcrland; Mej. M. L. Keij naar Rotterdam; E. van der Hoevende Leeuw en dochter naar Den Helder; H. J. van den Berg en gezin naar Den Helder; C. X. P. Vader naar Alkmaar; Mej. M. Morehoer naar Den Helder; Mej. K. N. de Bruijn naar Oostvoorne, W. en D. Mul naar Barsingerhorn. Politie. Gevonden: een vulpen. Inlichtingen ter Secretarie. OUDE NIEDORP ('t Veld). De vroegere Coöperatieve Stoomzui vel fabriek Nooit Gedacht alhier, is omgezet in een N.V. met een Maat schappelijk kapitaal van f25500.gesplitst in 170 aandeelen van f150.—, nominaal. Van dbze 170 aan- deelen zijn er 107 van geplaatst. ZIJDEWIND. Gedurende het tweede kwartaal van 1930, waren er in het vecfonds alhier verzekerd 376 runderen voor een totaal bedrag van f86390.—. De omslag werd be paald op 50 cent per f 100.— verzekerd kapitaal. De jongeheer J. Takes Tz. alhier, is te Zutphen be vorderd van de 2e naar de 3e klasse Handelsschool. De hooioogst is voor dit jaar heel gunstig ge weest, en over het algemeen genomen is de kwaliteit ook best, mede het gevolg van de weersgesteldheid, zoodat de boeren geen reden hebben tot klagen. De goheele hooioogst is echter nog niet binnen, daar er hier en daar nog hooi op het veld ligt. Het is te won- sclien, dat het weer wat gunstiger wordt, om het restant binnen te halen. Te Den Oever kwamen Maandagnamiddag per auto eenige Amerikanen, die onder leiding van den heer Verkerk, het Zuiderzeewerk hebben bezocht. Wij werden verzocht er mededeeling van te doen, dat de volgende week een feestelijke bijeenkomst zhI plaats hebben, onder leiding van den beer Dokter, die alsdan het woord zal voeren. Vervolgens hebben eenige dames en heeren zich beschikbaar gesteld, om ter afwisseling zang. muziek en voordrachten ten beste te geven. De bijeenkomst heeft plaats in het Christelijk Tehuis voor Zuiderzeewerkers. Mede door de slechte weersgesteldheid der laat ste dagen, gepaard gaande met stortbuien en hagel- steenen, hebben de graangewassen hierdoor erg ge leden op Wieringen. Vele stukken zijn plat tegen den grond geslagen. Het is dan ook voor de houwers te hopen, dat het weer wat milder begint te worden, anders vreezen we dat er veel verloren zal gaan en aan verrotting onderhevig wordt Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30, Tube i ct. DEN OEVER. Aanrijding. Zondagmorgen werd het dochtertje van den heer B. door 'een luxe auto nabij het logiesgebouw „Onder één Dak" aangereden. In bewusteloozen toestand en met een vrij ernstige hoofdwonde werd de kleine opgenomen en binnen gebracht in het Kantoorgebouw van de Am- sterdamsche Ballast Maatschappij, alwaar eerste hulp werd verleend. Nadat Dr. Eeeker voor de verdere ge neeskundige behandeling had zorg gedragen, kon het kind naar haar ouderlijke woning vervoerd worden. Naar men ons mededeelde, treft den bestuurder van de auto, den heer J. B., geen schuld. Schoolreisje der kinderen. Vrijdag jl. werd door de leerlingen van de hoogste klassen van alle scholen aan den Oever en Ooster- land het aangekondigde schoolreisje, georganiseerd door de Vereeniging tot bevordering van het Onder wijs op het Oostelijk deel van Wieringen, gemaakt. Hoewel het weer zich niet al te mooi deed aanzien, heerschte er reeds des morgens vroeg een opgewekte stemming onder de 137 scholieren, die aan dit reisje deelnamen. Om ruim zes uur vertrok het jeugdige reisgezel schap met een 6-tal autobussen naar het station v. Ewijcksluis, om van daar uit rnet de tram van 7 uur 2 naar Schagen en verder per trein naar Haarlem te vertrekken. Direct werd de reis per tram voortgezet, naar Overveen, om vanuit dit plaatsje te wandelen naar de uitspanning „Kraantje Lek". Nadat hier eenigen tijd was vertoefd en de dorstige keelen waren gelescht, ging men weer in de tram, ditmaal de electrische, om naar Zandvoort te rijden. Hier weid de gelegen heid gegeven om eenige uren naar hartelust van het strand en de zee te genieten, waarvan natuurlijk een dankbaar gebruik werd gemaakt. Noode werd, toen het eenmaal tijd was, van het strand afscheid genomen, maar tijd om langer te blij ven was er niet, aangezien er nog meer op het pro gramma stond. Allereerst werd gewandeld naar ,Ons Huis" ,om daar weer den inwendigen mensch te versterken. Het behoeft zeker geen betoog, dat men zich de di verse tractaties uitstekend deed smaken. Nog was de pret niet ten einde De electrische tram bracht het gezelschap naar Haarlem om een wande ling door deze mooie „bisschop-stad" te maken en bezienswaardigheden te bekijken. Eindelijk dank was het tijdstip van vertrek weer aangebroken. Om 8 uur arriveerde men aan het sta tion Anna Paulowna, waar de bussen weer gereed stonden om de laatste rit van dezen dag te volbren gen. Luid zingend kwam men te bestemder plaatse aan, trouwens de zang was den geheelen dag niet van de lucht geweest, waaruit wij mogen constatee- ren, dat er ondanks de niet erg gunstige weersom- smadigheden een uitstekende stemming heeft ge- heerscht. Allen waren hoogst voldaan over dezen heerlijken dag. De begeleidsters en begeleiders had den lang geen gemakkelijke taak om dit luidruchtige jonge volkje bij elkaar te houden en 7ij mogen het zich zeker wel als een eer aan rekenen dat alles zoo uitstekend is verloopen Wij twijfelen niet of deze dag zal nog lang in de harten van de kinderen blij ven voortleven. Vergadering van den Raad der gemeente Harenkars pel op Maandag 14 Juli 1930, des avonds 8 uur. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester, secretaris de heer Jb. Dam. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering en hoopt dat de besprekingen in het be lang der gemeente zullen zijn. De notulen worden gelezen, ze worden onder dank zegging goedgekeurd. Verslagen. Ingekomen zijn over 1929 de volgende verslagen: Van de toestand der gemeente: Van de vereeniging van Nederl. gemeenten. Van de gasfabriek te Warmenhuizen. Verslag Keuringsdienst van Waren te Alkmaar. De andere ingekomen stukken. Voorts is ingekomen verslag en balans en verlies- en winstrekening van het tuinbouwbedrijf te Warmenhui zen over 1929. Het verlies bedroeg ruim f 800. De verslagen worden voor kennisgeving aangenomen. Mededeeling van Ged. Staten dat de uitkeering inge volge de wet van 1897 voor 1930 is bepaald op f 7056.66. Voorgesteld wordt niet in beroep te gaan. Aldus wordt besloten. Schrijven van het hoofd der school te Dirkshorn om trent het gehouden referendum onder de ouders der schoolgaande kinderen over de regeling der schooltij den. Voorgesteld wordt in de bestaande regeling, waarbij geen rekening wordt gehouden met den zomertijd, te be rusten. 58 Ouders verklaarden zich voor de tegenwoordige regeling, 13 ouders voor wijziging der regeling. De heer De Vries verbaast zich over dezen uitslag, Of 7. De man gaf Wim een groenen ballon, Die aan het touwtje bleef zweven, Wim deed net alsof hij betalen wou, Den koopman het geld wou geven. Maar inplaats van geld kreeg dc man 'n klap Door Wim op zijn hand geslagen. De man keek verbluft, dat was brutaal. Hoe durfde zoo'n jongen het wagen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6