IJl SPORT 1_ I VAN ZONDAG Athletiek. Binnenlandsch Nieuws. Door zijn „vrienden" beroofd. gehoord het vele gemopper over den tegenwoordigen toestand. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. Ged. Staten hebben goedgekeurd de besluiten tot wij ziging der begrooting voor 1929 en 1930 en tot verhuur der veldwachterswoning. Bij de kasopnamen bij administrateur G.E.B. en bij ge meenteontvanger waren boeken en kas in orde; in kas was respectievelijk f 317.11 en f 2859.55. Bericht van de vereeniging van Nederl. gemeenten, dat volgens aldaar gemaakte berekening de uitkeering uit het gemeentefonds zal bedragen f 21704 28 en voor- loopig bericht van den M.v.B.Z. dat de uitkeering per In woner zal zijn f 4.36. In de volgende vergadering zullen B. en W. met fl- nantleele voorstellen komen, verband houdende met de nieuwe finantieele regeling tusschen rijk en ge meenten. De heer C. Dekker betuigde zijn dank voor de ver leende salarisverhooging. De verbouw van het raadhuis is gegund, het tim merwerk aan J. van Loenen voor f 1183, het metselwerk aan P. Raap voor f 340 en het schilderwerk aan S. A. Knüwer voor f 250. Ingekomen is een verzoek van de Noordh. Ver. het Witte Kruis om voor 1931 een bijdrage te verleenen voor de ontsmettingsinrichtingen. Voorgesteld wordt evenals vorige jaren f 20 bij te dragen. Aldus wordt besloten. Een zwarte lijst en geen samenscholingen. Aan de orde is een voorstel van B. en W. tot vast stelling van verordeningen tot betugeling van openbare dronkenschap (invoering van de z.g. zwarte lijst), en tot het tegengaan van volksverzamelingen op wegen en pleinen. In verschillende omliggende gemeenten zijn dergelijke zwarte lijsten ingesteld en omdat er herhaaldelijk ver zoeken inkomen om ook hier dergelijke dronkaards te kunnen weren, is het ook hier gewenscht. Wordt goedgevonden evenals de verordening, tot het tegengaan van volksverzamelingen. In de verordening is tevens opgenomen een bepaling waardoor het verboden wordt tegen den zin van de bewoners tegen hekken, poorten enz. te leunen, waarover sommige personen nog al klagen. De heer De Vries merkt op dat de politie altijd nogal tactisch optreedt en spr. daarom geen bezwaar tegen de verordeningen heeft Zonder hoofdelijke stemming worden de verordeningen vastgesteld. Vastgesteld wordt een suppletoirs begrooting dienst 1929. De hagel- en waterschade. Van de Regelingscommissie voor hagel- en watersc'.-■»- de op 12 Juni 1.1. is ingekomen 't verzoek om een bij drage uit de gemeentekas. In ons no. van 9 Juli j.1. plaatsten we het bedoelde adres waaruit bleek dat de totale schade door deskundigen is bepaald op f 59239. B. en W. stellen voor een bijdrage te verleenen van f 1000. De totale schade, door de deskundigen in de gemeente opgenomen bedraagt f 19082, waaronder f 8205 voor bloembollen. B. en W. meenen dat, waar de bloem bollen, ondanks de waterschade, nog een goed loonende teelt vormen, de bollenkweekers niet voor steun in aan merking komen zoodat de schade kan worden terugge bracht tot f 10877. De door B. en W. voorgestelde bij drage vormt derhalve een 10e der schade. De heer Francis begrijpt niet hoe de commissie het geld bijeen meent te krijgen, want Rijk en prov. zullen niet direct geld beschikbaar stellen. Evenwel, het zal dan goed zijn dat de gemeente voorgaat en spr. kan zich met het voorstel van B. en W. vereenigen. Wat de scha de van de bloembollen betreft, de groeitijd was voorbij en spr. denkt dan ook dat de schade aan de bloembollen niet groot zal zijn. Met de andere producten is het an ders gesteld. Voorzitter merkt op dat B. en W. niet twijfelen aan de schade door de deskundigen opgegeven. De heer De Groot zegt dat beweerd werd dat de groei tijd van de bloembollen door den regenval 14 dagen is verlaat en daardoor beneden de waarde is gebleven. Op een desbetreffende vraag van den heer Bakker wordt door den Voorzitter gezegd dat de draagkracht van de getroffenen in aanmerking zal worden genomen. De commissie ontveinst zich niet dat de verdeeling der gelden de meest moeilijke taak der commissie zal zijn. De heer De Vries verbaast zich er over dat thans al gezegd kan worden hoeveel de schade bedraagt. Spr. dacht dat na eenigen tijd de schade pas goed is te con- stateeren. Ook spr. wil de niet draagkrachtigen op de been helpen. Spr. vindt het wel goed dat de gemeente den voorgestelden steun verleent, maar vraagt of deze f 1000 ten bate van de gemeentenaren komt. De Voorzitter zegt dat dit laatste niet het geval is, het zou moeilijk gaan allerhande potjes te formeeren. De heer Frnacis zegt dat we niet te veel op de ver deeling der gelden onze aandacht moeten vestigen, dat kan aan de commissie worden overgelaten, doch we heb ben ons in hoofdzaak te bepalen tot de geleden schade. De Voorzitter belooft den heer De Vries dat hij de commissie mededeeling zal doen van de gemaakte op merkingen. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Volgt vaststelling van de kohieren voor de heffing van belasting op geb. eigendommen in Schagerwaard, alsmede in Slootgaard, Speketer en Woudmeer (electri- citeit). Het kohier voor Schagerwaard wordt vastgesteld op f 148.08 en van Slootgaard, Speketer en Woudmeer op f 111.89. Schagerwaard aan de waterleiding. B. en W. stellen voor om te bevorderen dat de ingeze tenen van Schagerwaard worden aangesloten aan het waterleidingbedrijf en om de gemeentelijke bijdrage voor die aansluiting, voorzoover mogelijk, op de aangeslote nen te verhalen. B. en W. vinden vrijheid dit voorstel te doen nu hun uit een bespreking met ingezetenen te Schagerwaard Js gebleken, dat de overgroote meerderheid op aansluiting prijs stelt. De extra kosten zullen zoo mogelijk op de betrokken inèezetenen worden verhaald, evenals dat met de elec- triciteit het geval is. De heer De Vries vraagt of dat verhaal mogelijk zal zijn. De Voorzitter verwacht van wel. De heer Francis vraagt naar de kosten, waarop de Voorzitter mededeelt, dat de provincie zal bijdragen f 266.63 en de gemeente f 465.93, welk laatste bedrag neerkomt op f 10 per jaar per aansluiting. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Aanbieding rekeningen. Over 1929 worden aangeboden dc gemeenterekening, die van het electriciteitsbedrijf en die van het Burger lijk Armbestuur. De gemeenterekening sluit: gewone dienst, ontvang sten f 74234.59. uitgaven f 63411.10, batig saldo f 10823.49 en kapitaalsdienst ontvangst en uitgaaf op f 19802.90. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur: ontvang sten f 9076.92. uitgaven f 7828.62, batig saldo f 1248.30. De rekening van het G.E.B.gewone dienst baten en lasten f 6217.03, met een winstbedrag van f 516.28, ka pitaalsdienst ontvangsten en uitgaven f 2316.28. De leden van den .raad, met uitzondering van de wethouders, zullen de rekeningen nazien. Geen 4 kilometer. Ingekomen is het verzoek van J. Wagenaar te Tuitje- horn om hem alsnog vergoeding ingevolge art. 13 der Lageronderwijswet 1920 te verleenen voor het bezoeken van 3 kinderen van de school te Stroet, op grond dat de afstand van zijn woning tot de school gemeten langs den Rijperweg, meer dan 4 K.M. bedraagt. B. en W. herinneren er aan, dat in de vorige verga dering het verzoek is afgewezen aangezien de afstand, gemeten langs het voetpad, minder dan 4 K.M. bedraagt. Zij stellen voor die afwijzende beschikking te hand haven. Als adressant bezwaar tegen de beslissing heeft, kan hij in beroep gaan. Enkele inlichtingen worden gevraagd, waarbij de heer Doodeman opmerkt, dat bij storm en noodweer het voetpad niet de aangewezen weg ia. Van andere zijde wordt opgemerkt, dat het is een officieel pad en de bruggetjes in goeden toestand ver- keeren. De K.N.G.V.-kamploenschappen te Sneek. Een stralenden Zondag. (Van onzen sportredacteur). Was verleden jaar Arnhem de kampplaats van de Atletiekwedstrijden voor turners georganiseerd door het Gym.-Verbond, thans was het fraaie Friesche stadje Sneek de eer te beurt gevallen. De wedstrijden zouden Zaterdagavond 6 uur geopend worden, maar aangezien zich een nimmer ophoudend mitrailleurvuur van regen druppels op de stad neerstortte, was 't veld te door weekt en de natuur te guur om nog voor z'n genoegen aan athletiek te doen. Uitstellen tot den volgenden morgen bleek het eenige wat er op zat; het voor oogen gestelde boottochtje naar de Sneeker Meer moest er toen natuurlijk bij in schieten. De avond werd toen maar onledig gehouden met dansen. Om even op de insohrijvingen te letten, zij gemeld dat er plus minus 125 deelnemers waren. Een groep uit Den Haag en Rotterdam was er zelfs. Twente was door enkele goede krachten vertegenwoordigd, terwijl de hoofdschotel aan „vreemdelingen" werd gevormd door Noord-Holland. .Concordia, Zaandam was er met een estafetteploeg; Odin, Amstelveen kwam met 21 athle- ten; Olympia, Aalsmeer met twee evenals Olympia, Wieringerwaard (K. Schenk en Mej. B. Bakker), terwijl A. Veen uit Den Helder als Pro Patria-lid meedeed. De deelnemers waren bij particulieren ingekwartierd en allen waren vol lof over de behandeling. Zondagmorgen acht uur! Stralende zonneschijn, een glinsterend veld en prettig gestemde menschen: wat wilt u nog meer! De morgen werd voornamelijk besteed aan 't afwer ken van de series der loopnummers en de werpnummers. Verspringen dames. Hoogspringen en Hink-stap-sprong heeren werden bovendien gehouden. Mej. Bakker weerde zich eerst in 't nummer kogelstooten. Ze had weinig succes. De prijswinster wierp 8.78 M. Het verspringen voor dames gaf eenige mooie spron gen te zien van Mevr. De JongZondervan, die den prijs won met 4.98 M. Het nummer hink-stap-sprong ving daarna aan. Na aanvankelijk op den zachten grond tot zeer middelma tige prestaties te zijn gekomen, wist hij daarna een aantal sprongen boven de 13 Meter te doen. Toen een der deelnemers, Theo Heeg die te laat was, nog verscheen, terwijl de finale al zoowat beëindigd was, bepaalde de scheidsrechter dat allen alsnog, met inbegrip van den heer Heeg. een drietal sprongen moch ten doen. K. Schenk kwam toen tot 13.41 (Verleden jaar te Arnhem 13.08). Dat het veld drassig was. teekende zich zeer duide lijk af in de tijden van de series 100 Meter. Alleen Jaarsma wist beneden de 12 sec. te blijven. Ook bij het springen was het te zien. Bij de hink zakten de deel nemers meestal een paar centimeter weg. terwijl men bij den afzet voor den sprong geen „houvast" had. De organisatie was in zooverre pulk. dat alles vlot verliep. In de verschillende jury's (verspringen en hoog springen vooral) zaten echter menschen. die met de minste en geringste kwestie geen raad wisten. Vooral 's midadgs ging er geen numer voorbij of de scheids rechter, de heer W. Boer te Den Haag. moest er bij gehaald worden, die dan met dictatoriaal gebaar de zaken tot een eind bracht. Bij het nummer hink-stap- sprong bleek de afstand: balkzandbak (negen meter) te klein, zoodat deze achteruit gelegd moest worden, 's Middags moest de afzetbalk bij het verspringen om hoog, terwijl aan de finale hoogspringen dames bij tij den geen touw meer was vast te knoopen. Het eene jurylid wilde de gegadigden voor den eersten prijs drie maal laten overspringen, een ander weer tweemaal, tot dat de scheidsdechter besliste: ieder één sprong! Bijzonder mooie nummers waren er 's middags te ge nieten. De 400 Meter werd tot .onze A^rrasslng geen hernieuwd kampioenschap voor A. Veen. Het ontbrak hem aan eindspurt. Nu was hij no. 2 met 55.8 sec. No. 1 had 55.7. K. Schenk maakte er 's middags met het verspringen weinig van. Tweemaal ongeldig en eenmaal geldig doch slechts 5.65. Het werd een gemakkelijke zege voor Schulte uit Huizum met 6.31. Mej. B. Bakker had daarna haar kampioenschap hoog springen te verdedigen. Tot 1.40 ging 't goed, maar hoo- ger kwam ze niet. Na een paar maal missen wist Mej. IJ. Buisma (Aalsmeer) 1.43 te springen en had den eersten prijs. Mej. Bakker kreeg toen na overspringen met mej. Koopmans uit Groningen den derden prijs. Even later sprong de oude kampioene bulten wedstrijd verband met glans 1.46! De finale 100 Meter heeren was prachtig. Jaarsma was zeker wel 4 meter op Leeuwerink voor. Jaarsma gaat eerstdaags mee naar Luik in de Nederlandsohe estafetploeg 4 X 200 Meter. Z'n tijd was nu 11.2. Een bewijs, dat het terrein ondertusschen een stuk beter was geworden. De 4 X 100 werd een fraaie overwinning voor Concordia, Zaandam. 46.7. Ook de Zweedsche estafette was voor Concordia, doch ze werd gedlsqualificeerd. Tot zoover de bespreking der prestaties. Dank zij het weer, dat prachtig was geworden, zijn deze wedstrijden, die bedreigd werden met aflasting, toch nog' een succes geworden. Na afloop was 't bij 't wedstrijd-secretariaat prijsuitreiking. En toen alles naar de stad en naar den trein van zes uur, waarmee de „Hollanders" naar huis gingen. Tot slot de uitslagen: 100 Meter heeren: 1. R. Jaarsma. S.G.V., Sneek 11.2; 2. K. Leeuwerink. Concordia, Zaandam. 11.7; 3. C. Ras, S.G.V.. Sneek. 11.8. 400 Meter heeren: 1. S. Berkelo, Groningen, 55.7; 2. A. Veen, Pro Patrla, Den Helder, 55.8. 800 Meter heeren: 1. S. Berkelo, Groningen, 2.13.4; 2. S. Behr, Groningen, 2.17. 1500 Meter heeren: 1. Wiersma, Bolsward, 5.0.7. 3000 Meter heeren: 1. A. Rietveld, Enschede, 10.6.3; 2. Castelein, Quick. Huizum, 10.6.8. 4 X 100 Meter estafette: 1. Concordia. Zaandam. 46.7; 2. S.G.V.. Sneek. 46.7; 3. Olympia, Groningen. 47.1. Verspringen heeren: 1. Schuite, Quick, Huizum. 6.31; 2. Holtman, V. en K., Groningen, 5.965; 3. J. de Vries, idem, 5.86. Hoogspringen heeren: 1. M. Faassen. Zeist, 1.70; 2. K. Eveleens, Olympia, Aalsmeer, 1.70; 3. A. Schuite, Quick, Huizum, 1.64. Hink-stap-sprong heeren: 1. K. Schenk, Olympia, Wie ringerwaard, 13.41; 2. G. de Haan, Quick, Huizum, 12.86; 3. A. Schuite. idem, 12.86. Kogelstooten heeren: 1. Antenne, Den Haag, 11.13. Polsstokhoog: 1. Jaap Rutgers, Leeuwarden, 3.40; 2. L. Drost, Harlingen. 3.10. Discuswerpen: 1. Oswald, Harlingen, 33.35; 2. M. Faas sen. Zeist 32.32: 3.' L. Wolthuis, Groningen 30.48. (K. Schenk maakt een ongeldige worp van ruim 32 Meter!) Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. De rondvraag. De heer De Groot brengt ter sprake een klacht dat er bij het uitbreken van een brand te weinig per soneel voor de bediening van den brandspuit disponi bel is. De Voorzitter zal het met de brandmeesters bespre ken. Hierna volgt sluiting. Speerwerpen: 1. Th. Heeg, Quick, Huizum, 45.90; 2. Drost, Harlingen, 43.59 3. D. van Delden, Sneek, 41.80. Zweedsche estafette: (400, 300, 200, 100). Concordia,, Zaandam 2.14, gedisqualificeerd; 1. Quick, Huizum 2.15.3. Dames 100 meter: 1. Mej. E. ter Horst, Hengelo 13.2; 2. Mej. W. van Oostveen ,Den Haag 13.4. Verspringen: L Mevr. De JongZondervan, Huizum 4.98; 2. Mej. W. van Oostveen 4.87%; 3. Mej. G. Bruins- ma, Den Haag. Hoogspringen: 1. Mej. IJ. Buisma, Aalsmeer 1.43: 2. Mej. Koopmans, Groningen 1.40; 3. Mej. B. Bakker, Olympia, Wieringerwaard. 80 meter Hordenloop: L Mevr. de JongZondervan 13.5; 2. Mej. Leeksma, Den Haag 14. 4 keer 100 m. dames: 1. Quick, Huizum, 55; 2. Brun- hilde, Groningen, 55.6. Relay (200. 100, 80, 60): 1. Quick, Huizum 1.1; 2. Hy- gia, Den Haag 1.2. Speerwerpen: 1. Mej. H. Leeksma 25.31. Kogelstooten: 1. Mej. Aaftink, Amstelveen 8.78. Discuswerpen: 1. Mej. Kopmans, Groningen 29.11. ATHLETIEKKAM PIOENSCHAPPEN N.H.A.B. Eigenlijk hadden deze wedstrijden niet zooveel belang meer voor ons, nu een groot deel van Noordholland's athleten naar Sneek gegaan was. Door 't meedoen van een groep „Haarlem"leden hebben de talrijke toeschou wers toch nog genoten. Zoo liepen Bergen (10.8) en Beuz (10.9) een prachtige 100 meter. De 200 meter was dito. Van Welsenes sprong 6.38 ver. V. d. Genne uit Alkmaar nam verscheidene nummers voor z'n rekening. Mej. A. Smit (Olympia Wieringerwaard) won .de 100 meter da mes. A. M. Niessink van Zeemacht wierp de speer 44% meter. ATHLETEEKWEDSTRIJDEN TE DEN* HELDER. Zondag a.s. vinden te Den Helder athletiekwedstrij- den plaats op t' Helder-tejrein aan den Bolweg. Reeds 's morgens begint 't voor adspiranten van plaatselijke sportvereenigingen. Na afloop de wedstrijd Heldersch elftal—Z.F.C. I. NOORDSCHARWOUDE. Hercules en HygiSa. Begunstigd door mooi weer, werd Zondag door de Gymnastiekvereen. Hercules en Hygiëa een openlucht uitvoering gegeven op het D.T.S.-terrein. Onder de opgewekte muziek van de gebr. Dekker van Brpek op Langendijk werd om 2 uur afgemarcheerd van het lokaal J. de Bakker naar het terrein, onder leiding van den directeur, den heer Boot. Onder de noodige belangstelling werden diverse wedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen als volgt zijn: Heeren, le afd., Hoogspringen: 1. G. Ens, 2. S. de Rijke, 3. C. Langedijk. Heeren, 2e afd., Brug: 1. P. Langedijk, 2. J. v. d. Molen, 3. P. Scheltus. Heeren, le afd., Hindernisbaan: 1. G. Ens, 2. H. Met, 3. C. Langedijk. Heeren, 2e afd., Ver-springen: 1. P. Kramer, 2. K. van Meurs, 3. S. Pranger. Dames, le afd., Brug: 1. M. Vos, 2. G. Langedijk, 3. G. Ens. Dames, 2e afd., Ver-9pringen en Brug:: 1. G. de Bakker, 2. A. dc Vries, 3. A. de Wit. Dames, le afd., Hindernisbaan: 1. E. Dissel, 2. M. Kriller, 3. R. Beers. Meisjes, 8 jaar, Evenwichtsoef.: 1. P. Jonker, 2. T. v. Dijk, 3. H. Sloovis. Knotsenhalen: 1. W. Kostelijk, 2. M. Bol, 3. T. Borst, 4. H. Sloovis. Meisjes, 10 jaar. Paardoefeningen: 1. N. v. Dam, 2. G. Jansen, 3. R. Smit Hoogspringen: 1. R. Smit, 2. H. Sloovis, 3. J. Twis- ker, 3. N. v. d. Molen (loting). 2e Afd. meisjes, 12 jaar, Evenwichtsoefeningen: L A. Jonker, 2. H. Koster, 3. M. Bakker. Brug: 1. A. Jonker, 2. M. Bakker, 3. A. Pranger, lste afd., meisjes 12 jaar: Paardoefeningen: 1. A. Koopman, 2. W. Mallekote, 3. N. Ludeke. Hordeloop: 1. W. Mallekote, 2. M. Ootjers, 3. A. Koopman. Meisjes, 14 jaar, Hindernisbaan: 1. M. Slot, 2. G. Mulder, 3. T. de Waard. Hoogspringen: 1. M. Slot 2. A. Smak, 8. A. Zee man. Jongens, 6 jaar, Paard: 1. C. Swart, 2. Jb. Swart, 3. M. Kroon. Evenwichtsoefeningen: 1. M. Kroon, 2. J. Slikker, 3. C. Swart Jongens, 8 jaar, Brug: 1. E. v. d. Meulen, 2. A. Boot, 3. K. Kaan. Verspringen: 1. Jb. Moeijes, 2. H. Bakhuis, 8. T. Langedijk. Jongens, 10 jaar, Brug: 1. H. Bouwens, 2. K. de Bakker, 3. P. Blom. Ver-springen: 1. E. Bos, 2. C. Langedijk, 8. P. Kra mer. Jongens, 11 jaar, Touwtrekken: 1. W. v. d. Molen, 2. D. de Geus, 3. K. de Boer. Hoogspringen: 1. D. de Geus, 2. C. de Waard, 3. K. de Boer. Jongens, 1314 jaar, Tremplin Hoogspringen: 1. C Chatteljon, 2. J. Kramer, 3. P. Tromp. Hindernisbaan: 1. J. Jansen, 2. J. Klinkert 3. C. Chatteljon. Te ongeveer 6 uur arriveerden allen weder bij den heer De Bakker, waar de prijsuitreiking plaats vond. Het was een aardig moment de kinderen hun prijs jes in ontvangst te zien nemen. Deze middag heeft weer bewezen, dat deze vereeni ging onder bekwame leiding, veel tot stand kan bren gen. Voetbal. SPARTA I—B.K.C. I 8—L Sparta heeft dezen wedstrijd gewonnen .alhoewel er nu Juist niet gezegd kan worden dat Sparta. dezen wed strijd verdiend heeft gewonnen met deze cijfers. Een ge lijk spel had o.l. beter de verhouding geweest Sparta had echter een 4-tal Invallers en het is dan ook aan het taaien verdedigen van Vlottes te danken geweest dat Sparta dezen wedstrijd heeft gewonnen. Wanneer zal de E. C. van Sparta eens trachten een complete en vaste halflinle voor het eerste elftal te formeeren. De half- linie van j.1. Zondag, dat leek nergens op. Deze week willen wij ons niet aan een overzicht wagen. B.K.C. zal wel voor uitvoerig verslag van den wedstrijd zorgen. AARTSWOUD. Uitslagen voetbalwedstrijden van Zondag. Aartawoud n was op bezoek geweest naar Kolhom II en kwam met een verlies thuis 03. Aartswoud I speelde op eigen terrein een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen de toerclub D.T.S. uit Oudkars pel. Dit schijnt een combinatie te zijn II en HL Aarts woud speelde met een Invaller. Al dadelijk was het te zien dat de gasten sterker waren. Vooral hun vlugheid en mooi samenspel was zeer goed. Toch wist A. na een 20 minuten spelen de leiding te nemen 1—0. Kort daar op kwam de gelijkmaker en zoo ging de rust in 11. Onze ploeg verweerde zich dapper, doch na de rust ga ven ze al spoedig teekenen van vermoeidheid te zien, waarvan de gasten gretig gebruik maakten om den stand op 16 te brengen. Kort voor het einde maakte A. nog een doelpunt, zoodat het einde kwam met 26. Deze verhouding geeft de sterkte van de elftallen vrij juist weer. Er werd mooi en beschaafd gespeeld en onze jon gens hebben veel kunnen leeren van dezen wedstrijd. Scheidsrechter van der Bel voldeed uitstekend. BARSINGERHORN. Zondag j.1. Is door D.E.S. ten tweede male de reis naar den Beemster ondernomen en met succes. Thans moest worden gespeeld voor de tweede ronde der seriewedstrij den aldaar tegen Beemster 2. Direct na den aftrap ont wikkelt zich een vlug spel met D.E.S. iets In de meer derheid. Iedere aanval werd echter door de B.achter- hoede afgeslagen en werd deze al eens gepasseerd, dan vond men den keeper in een uitstekenden vorm. De rust ging In met 00. Ook daarna weet D.E.S. het snelle tempo vol te houden ,doch hoe men ook zwoegt, gedoei- punt-wordt er niet, zoodat het einde komt met blanken stand. Er wordt nu 2 maal 7% minuut verlengd. Nau welijks is wederom afgetrapt of de D.E.S. linksbuiten komt even vrij en brengt vlug op, geeft een uitsteken den voorzet, welke de rechtsbinnen Geel op even fraaio wijze in het net kopt. D.E.S. aangemoedigd door dit suc ces gooit er nog een schepje op en het is den midden voor die de geheele achterhoede passeert en met een onhoudbaar schot den voorsprong vergroot. In de tweede 7% minuut doelpunt de middenvoor nogmaals, waarna B. door een strafschop wegensh ands een verdiend te- genpunt gemaakt. Het einde van dezen strijd komt der halve met een 31 zege voor D.E.S.. waardoor zij zich in de finale geplaatst ziet en volgende week zal moeten uitkomen tegen Voorwaarts 3 uit Amsterdam. Veel succes D.E.S. Toont dat gij „Door eendracht sterk" zijt ANNA TAULOWNA. NederlaagwdestrUden B.K.C. BJC.C. I leed z'n eerste nederlaag en wel tegen Spar ta I. De cijfers (13) doen meer krachtsverschil vermoe den als 't geval was. De oorzaak ligt hem in een weinig schotvaardige voorhoede. Ruststand 1—0 voor B. B.K.C. 2 verloor met 3—0 van D.O.S.K.O. I. Ruststand 0—1. B.K.C. a speelde 's morgens tegen een verzwakt DOSKO a en won gemakkelijk met 11—2. Zondag a.s. gaat B.K.C. I naajr de seriewedstrijden van D.O.S.K.O.. Geloot is tegen Wieringerwaard, dat naar we vernemen zwak uitkomt. Des morgens aan de kleine Sluis: B.K.C. b—Succes b en B.K.C. a—Succes a. B.K.C. 2 speelt waarschijnlijk tegen D.E.S I des middags Zaterdag werd In de zaal van Slikker een algemeeno vergadering gehouden. De finantieele toestand gaf reden tot tevredenheid. De h.eren A Weijersen Jac. Wlggers zullen naar de al gemeene vergadering van den N.H.V.B. In Alkmaar gaan als afgevaardigden. Een derde elftal zal in elkaar gezet worden en dit gaat, evenals een adspirantenelftal in de competitie. Een advertentie zal geplaatst worden ter aan sporing om lid te worden, speciaal van de adspiranten- afdeellng. WEERINGEN. De Succes-wedstrijden zijn niet doorgegaan weg.rns terrein-afkeuring. De adspirantenvoetbalclub Flevo van Den Oever, heeft Zondagmiddag op het voatbalterrein van de M.U.Z. ge speeld tegen de adspirantvoetbalclub Succes, met al3 uit slag dat Flevo won. OUDESLUI8. Zondag waren de D.O.S.K.O. adspiranten op bezoek b(j de B.K.C. adspiranten. Omdat eenige spelers hun kameraden in den steek Heten, waren de D.-adspiranten maar met 8 man, waarvan de gevolgen niet uit bleven, en zij verloren met 112. D.O.S.K.O. I speelde met eenige Invallers, voor de ne derlaagwedstrijden tegen B.K.C. II. In een matig gespeel den, vrijwel gelijk opgaanden wedstrijd, wist D. I een 3—0 overwinning te behalen. Zondag a.s. belooft het een prachtigen dag te worden, op het D.O.S.K.O. terrein. D. houdt n.1. haar jaarlijk- sche seriewedstrijden, ter gelegenheid van de kermis, waarvan het programma is als volgt: Wedstrijd A: D.O.S.K.O. I—Sparta I (Schagen. 1 u. (n t Wedstrijd B: W.waard I-B.K.C. I (Anna Paul.) 2 u. (n.t.) Wedstrijd C: Verliezer A—Verliezer B, 3.15 uur (n.t.) Wedstrijd D: Winnaar A—Winnaar B, 4.15 uur (n. t) Brutale overval te Zaandam. De daden ln verzekerde bewaring. Te Zaandam is in den nacht van Zaterdag op Zon dag in de nabijheid van de Hembrug een brutale overval gepleegd. Een 19-jarlgr boerenarbeider, die in den IJpolder werkzaam is, had te Zaandam kennis gemaakt met een jongeman, met wien hij eenige cafés bezocht.. LAter op den avond voegde zich nog een vriend hij hen. Nadat het drietal na het sluiten van de café's afscheid van elkaar had genomen, begaf de arbeider zich op weg naar den polder. Op zijn weg daarheen bemerkte hij op de Pieter Ghijsenlaan plotseling, dat hij door een der nieuwe vrienden achtervolgd werd, nog voor hij. zich hiervan rekenschap kon geven had een van hen zich op hem geworpen en gebood hem onder bedreiging met een browning zijn geld af te geven. Een oogenblik dreigde hun plan door de komst van een wielrijder in duigen te vallen, doch een der aan randers maakte zich tegenover den onbekend geble ven wielrijder als rechercheur bekend en zeide den arbeider wegens een vermeenden diefstal le moeten arresteeren. De wielrijder vervolgde hierop zijn we.r, waarna het tweetal hun roofoverval kon ten uitvoer brengen. Na den jongeman van zijn zakgeld te heb ben beroofd, lieten zij hun slachtoffer gaan. doch niet zonder hem op het hart te drukken morgen met meer geld terug te kennen, anders zou hij met hun browning kennis maken. De aangevallene is naar Zaandam teruggekeerd, waar hij de politie mededeeling van de aanranding deed. Deze heeft nog dienzelfden nacht de daders aangehouden. Een van hen, een gehuwde man, heelt bekend den overval in samenwerking met zijn vriend gepleegd te hebben. Beiden worden heden ter be schikking van de Justitie gesteld. MET BLOEDENDE HOOFDWOND OP HET PERRON GEVONDEN. Zaterdagnacht te ongeveer 1 uur is iemand, die bloedend aan het hoofd was gewond, aangetroffen op het tweede perron van het station te Leiden. Het was de heer A. J. S. de H. uit Den Haag. Vermoed wordt, dat hij in den trein in slaap was gevallen en op het laatste oogenblik te Leiden te zijn uitgestapt, in de meening reeds in Den Haag te zijn. In ernstigen toestand is hij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7