Raad Anna Paalowna. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. De oprichting ifler Varkens- en GeltenfokvefeenTglh- gen zijn door haar selectie van fokmateriaal uit de beste en vruchtbaarste families, van zeer gunstigen Invloed geweest op de fokkerij van die dieren in Noordholland. Tot slot geeft de brochure nog eenige interessante bijzonderheden over de kaasbereiding in Noordholland en met de foto van het type van een echt- Noordhol- landsche boerderij tot besluit gelooven wij zeer zeker dat deze brochure in alle opzichten voldoet aan de be- bestemming waarvoor ze geschreven is. Vergadering van den Raad op Woensdag 16 Juli 1930, des middags 3 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burgemeester, secretaris de heer C. Keijzer. Na opening volgt lezing der notulen, die onder dankzegging worden vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. De mededeelingen, opgenomen in ons no. van Za terdag j.1., kunnen we nog met het volgende aanvul len: Wat de aanstelling van den chauffeur-werkman van den ophaaldienst voor vuilnis betreft, deelt de Voorzitter mede, dat Van Twuijver een paar dagen bij het electrisch bedrijf werkzaam is geweest, mor gen naar Den Helder gaat om den ophaaldienst daar mee te maken en de dienst zelfstandig te doen om op de hoogte te komen. De auto zal dezer dagen wel komen. Door den minister is voorwaardelijke goedkeuring gehecht aan de voorwaarden en tarieven van het P.E.N. Zijn er gemeentebesturen die bezwaren inbren gen, dan houdt de minister zich het recht voor op die goedkeuring terug te komen, nadat die bezwaren on der de oogen zijn gezien. Door de electriciteitscommissie is aan den minister gevraagd naar de gronden waarop de goedkeuring is verleend. Bij de mededeeling over de aanbesteding van den aanbouw van 2 lokalen aan de Chr. school, waarbij dc laagste inschrijver was de heer C. Vriesman te Petten voor f 19751, terwijl de aanleg van de centrale verwarming zal kosten f2260, vraagt de heer Van der Ham naar het begrootingscijfer, waarop de Voorzitter antwoordt van f21500, zonder centrale verwarming. De lieer Kuiken zegt, dat uit een courantenbericht blijkt, dat B. en W. deze zaak wel gauw naar voren hebben gebracht. Men had eigenlijk nog geen recht op het bijbouwen van het tweede lokaal. En waar het zoo'n belangrijk bedrag betreft, acht spr. dat vooruit loopen niet zoo gewenscht. De Voorzitter zegt dat de heer Kuiken in de vorige vergadering aanwezig was en toen uitdrukkelijk is uiteengezet, waarom werd voorgesteld nu 2 lokalen tc bouwen. Het aantal kinderen was op 1 Januari 71, op het oogenblik is het reeds 107 en is het 117, dan moet een vierde leerkracht aangesteld worden. Door den minister is reeds bericht, dat met ingang van 15 April een leerkracht voor rekening van liet Rijk kan worden aangesteld en als geen vierde lokaal wordt aangebouwd, zal er weer een noodlokaal moeten wor den gemaakt. Het scheelt nog maar 8 leerlingen en dan is men aan een vierde leerkracht toe. Voor het •ie lokaal zou nog geen meubilair worden aangekocht. De schrijver van dat bericht was niet goed op de hoogte, en had zich eerst op dc hoogte moeten stel len, dan was er geen misverstand geweest Ook de brief van den Inspecteur luidde in dien geest. De heer Kuiken: De inspecteur denkt er nogal ge makkelijk over, die moet het niet betalen. De Voorzitter: De gemeente wel en dan had u er op moeten wijzen. Bij dc mededeeling, dat de kosten der adviescom missie voor bouwontwerpen en uitbreidingsplannen per plan niet f 1.worden verhoogd, zegt de heer Kuiken, dat hij hoopt dat de Raad daar niet mee ac- coord zal gaan. Spr. vindt het een dwingelandij. De Voorzitter zegt dat R. en W. dan dwingen aan de hand van liet advies der commissie. Dat het op 't oogenblik te Breezand zoo mooi is, is te danken aan dc Adviescommissie. P)o heer Kuiken meent, dat door de bouw- en wo ningverordening ook mooie huizen kunnen worden ge bouwd. We hebben geen behoefte aan die commissie, en het kost geld. De Voorzitter stemt toe dat het voor sommige men- schen lastig is, maar B. en W. zijn niet deskundig on aan practische bezwaren komen B. en W. tegemoet. I)e heer Kuiken: We hebben toch een opzichter. De Voorzitter: Mijnheer Dekker! Oh! Nog wordt medegedeeld, dat de heer Spigt zijn aan vraag om voorschot ingevolge de Landarbeiderswet heeft ingetrokken. Aan het verlangen van den Raad om het huis te doen taxeeren, hebben B. en W. voldaan, het huis werd getaxeerd op f 2-400 en de grond zou dan komen op f 1.25 per M2., wat B. en W. te duur vonden. „Concordia" betuigt dank voor verplaatsing mu ziektent. Enkele jaarverslagen zullen circuleercn. Wat hei verslag van de N.V. Spoor-(Tram-)weg Wie- ringen—Schagcn betreft, merkt de Voorzitter op, dat wel voor 't laatst dividend zal worden uitgekeer l. De heer Van der Ham merkt op dat de Nedcrl. Spoorwegen er toch zeker wel anders over denken, want de lijn zal veel zwaarder worden gemaakt. De Voojatter zegt dat er aan dat arme lijntje veel te grootc kapitalen worden besteed. De heer Keuris meent dat het maar dc vraag is of die kosten als directe onkosten zullen worden be schouwd of dat ze als exploitatiekosten zullen worden geboekt.. De Voorzitter zegt, dat in ieder geval de schulden er door bezwaard worden. De rekening 1929 der Gezondheidscommissie geeft een batig saldo van f 810.73 aan, bij de begrooting 1930 Is gerekend op een bijdrage van 2 :-ent per hoofd. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. De verbetering van het eleotrisch licht. B. en W. vragen machtiging tot het doen uitvoeren van werken tot verbetering van Je spanning in het laagspanningsnet van het G.E.B. In hun prae-advics verwijzen zij naar het rapport van het Electrificatiebureau der Vereen, v. Nederl. Gemeenten on vragen machtiging tot uitvoering van allo werken over te gaan welke, als tot verbetering kunnende strekken, worden aanbevolen. Als de gevraagde machtiging wordt verleend, zul len zij aan het P.E.N. vragen voor de stichting van de transformatorgebouwtjes op de aangewezen plaatsen te willen zorg dragen, doch met de stichting van de gebouwtjes ie Van FAvijcksluis en Kleinesluis zoo veel spoed te betrachten, dat deze nog voor dezen winter in bedrijf gesteld kunnen worden. Van het. aan de raadsleden verstrekte rapport, deelt de Voorzitter mede, dat er teveel stroomver- lies was. de spanning behoort te wezen 225 en was op sommige plaatsen 200. Op tweeërlei wijzen is ver betering tc verkrijgen, door verzwaring van koper draad en door het maken van transformatorgebouw tjes. liet laatste wordt aanbevolen en wel het bij plaatsen van 4 transformatorstations en wel aan den Noorder Molenvaartsweg, aan den Boermansweg, bij <Jen spoorweg, aan 'den ScHorweg bij 'den spoorweg en aan het einde van den Stoomweg bij de Van Ewijck- sluis. De transformatorgebouwtjes onderling te ver binden. De kosten der gebouwtjes zullen bedragen f 3000, waarvan 9.3 voor rente en afschrijving, de inrichting f 1700, waarvan 13.4 is totaal f 506.80. Door den heer Dr. Verhoeckx is nog geprobeerd dat ons bedrijf de huisjes zelf bouwt, maar daar wil het P.E.N. niet aan. B. en W. willen de vermeerdering met 4 transforma torstations maar direct die aan de Molenvaart en den Stoomweg, wat een vermeerdering van exploi tatiekosten teweeg brengt van f917.25. Daardoor wordt een minder netverlies verkregen van 5000 ki lowatt a 10 cent. De volledige ombouw zal een ver meerdering aan exploitatiekosten geven van f 1879.87, maar een minder netverlies van 10000 kilowatt a 10 cent. Verwacht wordt dat het bedrijf de meerdere exploitatiekosten zal kunnen dragen. De heer Keuris gaat met het voorstel accoord, doch heeft ook nu bezwaar tegen een afschrijvingster mijn van 33 jaren, z.i. is 20 jaar zat genoeg. De Voorzitter noemt dat een administratieve kwes tie, geregeld wordt voor onderhoud gezorgd, zoodat het wel mogelijk is, dat er over 20 jaar een geheel nieuw net is. De heer Rezelman wijst er op, dat het P.E.N. wel niet eerder met den bouw der transformatorstations begint, voordat de grond aan de gemeenet behoort en daarvoor zal poldergrond aan de gemeente in erf pacht dienen te worden afgestaan. De Voorzitter zal morgen aan het P.E.N. vragen, zoo spoedig mogelijk de plaatsen te willen aanwijzen. De gevraagde machtiging wordt daarna aan B. en W. verleend. De Vleeschkeuringsdienst. Aan de orde is het voorstel tot het verleenen van machtiging tot wijziging van de overeenkomst met de gemeente Den Helder betreffende den Vleesch keuringsdienst en tot het vaststellen van een nieuwe verordening betreffende dezen dienst. Bij de betrekkelijke verordening geven B. en W. de volgende toelichting: Krachtens machtiging van Uwe vergadering is een overeenkomst gesloten met de Commissie van uit voering van den Vleeschkeuringsdienst in den Kring Barsingerhorn betreffende medegebruik van de ver werkingsinrichting te Schagen. Tengevolge van deze overeenkomst is onze gemeente gehouden zorg te dragen, dat al het voor menschelijk gebruik afge keurde, vleesch, gestorven dieren en afgekeurde afval- deelen van slachtdieren worden gebracht naar een daarvoor geschikte bergplaats. Alleen voor paarden en koeien, ouder dan één jaar, bestaat een uitzonde ring op dezen regel. Deze dieren worden nl. van de boerderij afgehaald door de zorg van de verwerkings inrichting. Door het Gemeentebestuur van Den Helder is reeds dadelijk voorgesteld den keuringsdienst hunner ge meente met de verzameling van het hier bedoelde materiaal te belasten. De Raad dier gemeente heeft inmiddels machtiging verleend hiervoor een speciaal ingerichte auto in gebruik te nemen. Het is de be doeling, dat zoodra deze auto in gebruik wordt geno men, dat beide keurmeesters aan Den Helder zullen wonen en dat van daaruit met behulp der auto do keuringen zullen worden verricht, terwijl tevens het afgekeurde materiaal in de auto kan worden meege nomen om naar de bewaarplaats, waarvoor voorloo- pig de noodslachtplaats te Julianadorp is aangewe zen, te worden overgebracht. Tot voormelde wijziging in dezen dienst hebben wij onze medewerking toegezegd. Deze wijziging brengt verhooging van kosten mee en het zou niet billijk zijn, dat die kosten door de gemeente Den Helder alleen zouden worden gedragen. Door het Ge meentebestuur van Den Helder is berekend, dat me de tengevolge van de stijging der kosten door aan schaffing van de auto de jaarlijksche bijdrage van deze gemeente zou moeien worden verhoogd van f 1504 tot f 2093.50. Wij verzoeken U mitsdien ons wel te willen machtigen tot herziening van de overeen komst met de gemeente Den Helder tot uitvoering van de Vleeschkeuringswet in voormelden zin. Tevens wordt voorgesteld de verordening op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in verband met de Vleeschkeuringswet, in overeenstemming te bren gen met de gewijzigde omstandigheden en deze, na intrekking der bestaande, vast te stellen overeen komstig het bijgevoegde ontwerp. Uit het ontwerp dezer verordening zal U blijken, dat het niet de bedoeling is de in de gemeente be staande noodslachtplaats (keurlokaal) op te heffen, doch daarnaast gelegenheid te geven om gebruik te maken van de Centrale noodslachtplaats verbonden aan de Verwerkingsinrichting te Schagen. De Com missie van uitvoering in den Vleeschkeuringskring Barsingerhorn heeft hiertoe gelegenheid geboden on der dezelfde voorwaarden als dit geschiedt door de bewoners van den kring, onder voorwaarde, dat toe stemming wordt gegeven tot invoering van voor waardelijk goedgekeurd vleesch. Naar het ons voor komt. bestaat tegen het accepteeren van dit beding geen bezwaar. De Voorzitter merkt op, dat de meerdere kosten niet uitsluitend voortvloeien uit den gewijzigden toe stand, want dat door periodieke salarisverhoogingen de bijdrage van Anna Paulowna al f481 te laag was. De heer Kuiken stelt de vraag, of niet volstaan kan worden met de Verwerkingsinrichting te Schagen en de regeling met Den Helder niet kan vervallen, doch hem wordt gewezen op de overige keuringen en het weghalen van dieren beneden een jaar. Do heer Kuiken wijst ook op het feit, dat de gele genheid tot aangifte van Zaterdagsmiddags tot Maau- dagsmorgens niet bestaat, doch de Voorzitter meent, dat de heer Kuiken geen vreemde in Jeruzalem is en dus vvel weet dat spr. of de secretaris evengoed be reid is de menschen te helpen. De heer Kuiken hoopt, dat het vervoer en het keu ren zoo spoedig mogelijk gebeurt. De Voorzitter zegt, dat dit ook in het belang van de Verwerkingsinrichting is. Laten de menschen zor gen dat ze zoo spoedig mogelijk aan de Verwerkings inrichting, maar ook aan het gemeentehuis kennis geven. Op de vraag van den heer Komen antwoordt spr., dat als de secretarie gesloten is, men zich kan wenden tot spr., tot den secretaris of tot de politie. De gevraagde machtiging wordt verleend. Het bestuur der R.K. school te Breezand vraagt gelden beschikbaar te stellen voor aanschaffing van 5 nieuwe schoolbanken, kosten pl.m f25. De heer Kuiken zegt, dat de school pas klaar is en nu alweer nieuwe banken. De Voorzitter zegt, dat er kinderen zijn bijgeko men. De heer Stammes merkt op. dat uit de aanvrage blijkt, dat B. en W. niet zoo royaal zijn, er worden maar geen extra banken aangeschaft. Het verzoek wordt toegestaan. Aan A. Pool en aan J. L. Kunnen wordt voor dit jaar vrijstelling verleend van de betaling van school geld. Onde rwijzersbenoemln g. Volgt de benoeming van een onderwijzer aan de o.l.- school I, vacature-Van Dijk. De voordracht luidt: 3. C. K. Hamelink te Voorburg, 2. D. Bonse, Andijk, 3. C. Bakker, alhier. Na schorsing en heropening der openbare vergadering wordt de heer Hamelink met algemeene stemmen be noemd, in functie-treding 1 Augustus. Op het verzoek van A. Voorthuijzen om tegemoetko ming in dc kosten van vervoer van zijn kind naar de O. L. school I wordt gunstig beschikt, adressnnt komt in aanmerking voor een tegemoetkoming ad 80 *fo. De landarbeiderswet. Ingevolge de landarbeiderswet zijn van de heeren C. J. Molenkamp, W. Breider en A. van Oudenaarde aanvragen om voorschotten Ingekomen. Die van Molen kamp betreft een voorschot van f 3600, die van Breider f 3575 en die van Van Oudenaarde f 3600. De laatste oordeelt geen goedkooper huis dan van f 2650 te kunnen laten bouwen en omdat het plaatsje het bedrag van f 4000 niet te boven mag gaan. stellen B. en W. voor aan den Inspecteur te vragen, genoegen te willen nemen met den aankoop van 9 are grond a f 150 is f 1350. De heer Van den Berg dacht dat het bedrag in bij zondere gevallen de f 4000 te boven mocht gaan, doch hem wordt ingelicht, dat in zulk geval de meerdere kosten door den landarbeider moeten worden gedragen, want dat het voorschot in geen geval grooter dan f 3600 mag zijn. Door den heer Kuiken wordt gevraagd of de aan vragers wel altijd de benoodigde 10 bezitten. Spr. heeft gehoord dat er te Breezand in dat opzicht 'tus- schen aanvragers en bouwers scharrelderij bestaat. De Voorzitter zegt dat Molenkamp bollen heeft en overigens moet het spaarboekje overgelegd worden. De heer Stammes merkt op, dat het moeilijk Is na te gaan, of de geruchten waarheid bevatten. De heer Van der Ham zegt dat door den heer Jonker gewezen is op de wenschelijkheid, dat er toezicht wordt gehouden op den bouw van de huizen ingevolge de landarbeiderswet. Spr. onderschrijft die wenschelijkheid. Spr. weet bijv. van een geval dat in een dergelijk huisje oude kozijnen uit een slooperij werden geplaatst en spr. dringt op krapper toezicht aan. Spr. begrijpt wel, dat een goed toezicht misschien moeilijk is. De Voorzitter wil het den gemeente-opzichter nog wel eens op 't hart drukken. Door den heer Komen wordt gewezen op het groote belang dat de gemeente bij een nauwkeurig toezicht heeft. Spr. zou den gemeente-opzichter uitdrukkelijk last willen geven van tijd tot tijd bijv. 2 maal per week de boel te inspecteere'n. De heer Jonker merkt op, dat de eene week alle dagen toezicht noodig zal zijn, de volgende week daarentegen heelemaal niet. De heer Komen, zou, als bepaalde aannemers graan knoeien, die willen uitsluiten van den bouw van der gelijke woningen. De Voorzitter beaamt, dat er onder de aannemers zijn, die de gemeente voor haar werk liever niet zou willen hebben. De heer Jonker meent dat dan op die wijze de men schen die de huizen maken, nog eer van hun werk hebben. De heer Komen zegt dat als de gemeente-opzichter te weinig verdient, hij meer salaris zal moeten hebben, Anderhalf a twee jaar praten we al over dat toezicht, vorig jaar is voor minstens f 150.000 voor de landarbei derswet gebouwd en als het voor de gemeente om een dergelijke som voor een bouwwerk ging, zouden we goed en degelijk toezicht verlangen. De Voorzitter wil er straks wel eens over praten. De heer Kuiken wil er straks in comité ook wel eens wat over zeggen. De 3 aanvragen worden goedgekeurd. Suppletoire begrootingen, af- en overschrij vingen, enz. Over het tijdvak 1 Maart31 December wordt vast gesteld de begrooting van het grondbedrijf. Het na- deelig saldo dat voor rekening der gemeente zal ko men, wordt geraamd op f3544.58. De heer Koorn vraagt of land dat over is jaarlijks openbaar zal worden verhuurd. De Voorzitter zegt dat dit is gedaan en het land dat er voor in aanmerking komt weer heel gauw verhuurd zal worden. En de verhuring moet openbaar gebeuren. De heer Keuris had graag de begrooting van. het grondbedrijf thuis ontvangen. Hoewel weer spoedig de nieuwe begrooting zal ver schijnen, zegt de Voorzitter toe, dat deze begrooting met memorie van toelichting aan de leden zal worden toegezonden. Suppletoire begrooting G.E.B.. af en overschrijvingen wijziging gemeentebegrooting en suppletoire begrootin gen worden vastgeste'J Daarbij wordt door den Voorzitter opgemerkt dat de gemeente op de 2 Zondagen het bestuur van den N.H. Zangersbond met de directeuren en voorzitters van de deelnemende zangvereenigingen heeft ontvangen. De heeren weten toch zeker, zegt spr., dat zij bij dergelijke gebeurtenissen welkom zijn, of wenschen zij een uitnoo- diging? De heer Keuris blijkt het op prijs te stellen dat de leden worden uitgenoodigd en de heer Kuiken was al bevreesd, dat hij in zijn plicht tekort was geschoten, door niet aan.vezig te zijn. Bij den post ambtswoning f 7825 op de suppletoire begrooting 1929. vraagt de heer Kuiken naar de geheele kosten der ambtswoning. De secretaris zal het nazien en aan het einde der ver gadering werd de gevraagde inlichting verstrekt. Hoe de rekeningen over 1929 kloppen. Aangeboden worden de rekeningen over 1929. De gewone dienst der gemeenterekening geeft een ontvangst aan van f 230496.72% uitgaven f 201020.66, ba tig saldo f 29476.06%. Behalve dit batig saldo is er nog een saldo van f 12966, zoodat er totaal een batig saldo is van f 42000. De kapitaaldienst sluit op: ontvangsten f 226.294.08, uitgaven f 265.294 08, nadeelig saldo f 39000. Dit nadee- ling saldo spruit voort uit den bouw der school waar voor nog niet is geleend, maar uit de gewone middelen is betaald. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur sluit in ontvangst en uitgaaf op f 21550.65; en gemeentelijke subsidie van f 17529.68 werd verleend; dat is f 4000 meer dan vorig jaar, in verband met den strengen winter. De rekening van het G.E.B. geeft een winstbedrag van f 41.30% aan. een gering bc-drag in verband met de conversie der geldleeningen. Tot leden der commissie die de rekeningen zal nazien, worden benoemd de heeren Van der Ham, Rezelman en Van den Berg. De rondvraag. De heer Koorn vraagt wat B. en W. er toe heeft ge leid om zonder de raad er in kennen een trottoir om school I te doen maken. Een raadslid vroeg er spr. naar ook een ander raadslid en spr. heeft gehoord dat de kosten f 500 a f 600 bedroegen. Spr. vraagt of B. en W. daartoe gerechtigd waren, zonder den raad er in te kennen. De Voorzitter zegt dat als de heer Koorn zijn geheu gen wil raadplegen, hij zal weten dat dit voorstel bij de begrooting is aangenomen, en het hier een begrootings- post betreft. De heer Stammes tot den heer Koorn: Je wordt ouder! De heer Koorn zegt, niet alleen te staan, 2 andere raadsleden vroegen er spr. ook naar. De heer Kuiken: Zeker door het hoofd gegaan. De heer Koorn acht het gewenscht dat er met zulke dingen dan meer spoed wordt betracht, en er niet een jaar over verloopt zooaté nu. De heer Van der Ham: Dan weten we het tenminste nog. Hilariteit. De Voorzitter wijst er nog op dat straks medegedeeld is dat Ged. Staten de begrooting van 1930 hebben goed gekeurd, zoodat B. en W. dus maar over de helft van de bedragen mochten beschikken. De heer Keuris heeft langs bijzonderen weg kennis gekregen dat op Woensdag 18 Juni te Amsterdam een vergadering is gehouden van de Vereeniging van Zuider- zeegemeenten, welke vergadering ook toegankelijk was voor de raadsleden. Met het oog op het belangrijke punt: Zuiderzeesteunwet had spr. verwacht dat dc raadsleden met de vergadering in kennis waren gesteld. De ge meente Enkhuizen heeft haar raadsleden wel uitgenoo digd. De Voorzitter zegt dat B. en W. dien dag naar Den Haag moesten en als hy had geweten dat er raadsleden die vergadering wilden bezoeken, hij graag een uitnoo- diging had gezonden. Als de heer Keuris er heen was geweest, zou hij er B. en W. een dienst mee hebben ba- wezen. Een volgende keer zal spr. kijken of er belang rijke punten op de agenda voorkomen. Het Konlnginnefeest. De heer Van der Ham zegt dat er in de Schager Cou rant een ingezonden stukje voorkwam van een Breezan- der over het Koninginnefeest en daarin werd medege deeld dat de gemeente waarschijnlijk subsidie voor dat feest zou geven. Als dat zoo is, zou spr. het maar dadelijk willen bespreken. In dit geval lijken de buitenstaanders wel meer te weten dan de raadsleden. De Voorzitter zegt dat dit doorgaans zoo is, dat bleek ook wel met de schoolkwestie. De commissie zal er wel over gesproken hebben, maar als gemeentebestuur we ten we er nog niets van. Wel wilde de commissie om een subsidie vragen, maar een aanvrage is nog niet ingeko men. De heer Van der Ham: Meer behoef ik niet te weten. De heer Van der Ham vraagt voorts of er voldoende bekendheid aan zal worden gegeven, dat er een nieuwe correspondent van het arbeidsbemiddelingbureaü is. De Voorzitter zegt dat een advertentie zal worden ge plaatst, de autoriteiten weten het wel. De heer Komen herinnert er aan dat bij het plan „Cérès" is gesproken over het in het leven roepen van een riool- en straatbelasting en B. en W. toen hebben toegezegd dit denkbeeld te zullen overwegen. Bij de be handeling der begrooting zal spr. er graag iets over vernemen. De Voorziter belooft dit. De heer Jonker informeert naar de borden die bij de school te Breezand zullen worden geplaatst. De Voorzitter zegt dat B. en W. er over hebben ge sproken. De heer Van der Ham herinnert er aan dat hij ge vraagd heeft te Breezand de bebouwde kommen aan te geven. De Voorzitter zegt dat het aan Ged. Staten zal wor den gevraagd. De heer Kuiken informeert naar het onderzoek van het verschil in kosten van kachelverwarming en cen trale verwarming in scholen. De Voorzitter deelt mede dat geïnformeerd is te Wie- ringen en Zijpe. doch geen opgave kon worden verstrekt, omdat de centrale verwarming nog maar 3 maanden had plaats gehad en door het droogstoken van het ge bouw er geen houvast aan die cijfers was. B. en W. heb ben zich nu tot den inspecteur van het L. O. gewend om de verlangde opgaaf of om opgave van gemeenten waar centrale verwarming plaats heeft. De kosten der ambtswoning. Op een straks door den heer Kuiken gestelde vraag, wordt thans geantwoord, dat voor de ambtswoning voor den burgemeester in 1928 is betaald f 20.000, in 1929 f 18012.43%, totaal dus f 3801243%. De betrekkelijke stukken zullen bij de rekening liggen. De heer Kuiken zegt dat dit bedrag verschrikkelijk veel over de begrooting heen is: er is zeker veel tarief- werk bij gekomen. De Voorzitter zegt dat de aanneemsom ruim f 23000 was, maar er is bij gekomen de centrale verwarming, tuin, grondaanvoer, toezicht en door den winter heeft dat toezicht meer dan een jaar geduurd en dat tegen f 250 per maand. De heer Kuiken: Het was misschien goed, dat als het weer geen weer is, den opzichter gedaan te geven. De heer Keuris: Zeker zijn nek dicht knijpen. De heer Van der Ham: Het is geen losse landarbeider. De heer Stammes: Het had voorkomen kunnen worden als we bericht hadden ontvangen, dat het een maand of wat zou winteren. De Voorzitter zegt dat achteraf beter was geweest, dat niet met den bouw was begonnen. Hierna sluiting. of 9. Houdt de ballonnetjes vast, jongenlief, Die dief zal mij niet ontloopen, Die leelijke schavuit denkt dat ik Voor niemendal kan verkoopen. Let op mijn balonnen, lieve vent. En op deze plaats gebleven, En pak ik den dief en kom ik terug. Een ballon zal Ik je geven.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6