Uit onze omgeving. LANGEND IJ K WIER1NGEN ANNA PAULOWNA DEN HELDER. ST. MAARTEN WIERINGERWAARD Z IJ P E KOEGRAS ALKMAAR HOOGWOUD. Plaatselijk Nieuws. We vernamen, dat er als gevolg van de besluiten der gemeenteraden van Noord- en Zuidscharwoude in zake de mogelijkheid van overname door het P.E.N. van het Electrisch Bedrijf van Langendijk en St.-Pan- cras besprekingen hebben plaats gehad in de „Gascom- missic". Het resultaat van deze, zijn we goed inge licht, moet zijn, dat men de voorkeur geeft aan het op de te Noordscharwoude gehouden gemeenschappelijke vergadering der 5 betrokken gemeenteraden besproken voorstel om een ondergrondschen kabel aan te leggen cn het beheer in eigen handen te houden. Men herin nert zich, dat 3 van de 5 gemeenteraden dit plan reeds hadden goedgekeurd, doch dat door aanbod van het P. E.N., om het Bedrijf over te nemen, daarbij de moge lijkheid opperende belangrijk goedkooper electricltelt voor licht te leveren dan het G.E.B. zal kunnen doen, de gemeenteraden van Zuid- en Noordscharwoude be sloten, de Gascommissie te verzoeken, een rapport van het P.E.N. te vragen. Het P.E.N. leverde in tal van gemeenten in Noordholland tegen een gemiddelden prijs van 17.7 cent per K.W.U., volgens een door haar over- gelegden staat, terwijl de prijs van het G.E.B. minstens 23 cent zou zijn. Zoo eenvoudig schijnt de zaak nu echter niet te zijn en bij die 17.7 cent, die eigenlijk 18.8 cent zouden moeten zijn, behooren nog verschil lende bedragen te worden geteld, die in dat gemiddel de niet zijn begrepen, doch die per saldo toch ook door de gebruikers zullen moeten worden betaald. Ofschoon dus, bij eersten indruk van het vernemen der cijfers 17.7 cent bij het P.E.N., 23 cent bij het G.E.B. er alle aanleiding was, voor het openen van onderhande lingen met het P.E.N,, moet een nauwkeuriger onder zoek hebben uitgemaakt, dat het goedkoopere tarief van het P.E.N. meer schijn dan wezen is. Misschien hooren we er spoedig meer van, als een der gemeente raden vergadert. De noodige cijfers, inlichtingen en in formaties zullen dan ongetwijfeld aan de raadsleden worden verstrekt. Vrijdagochtend werd te Broek de eerste groote bloem bollenveiling van leverbare tulpen gehouden. De belang stelling was groot en ook de aanvoer was bevredigend. De prijzen waren echter slecht, zoodat verreweg het grootste deel der aangevoerde partijen werd opgehouden De mooiste bollen konden geen redelijken prijs opbren gen. Hoewel de verwachtingen niet hoog gespannen wa ren de vellingen in andere plaatsen hadden daartoe het hare bijgedragen waren de resultaten van deze veiling toch slechter dan men had vermoed. Voor Lan gendijk is dit een geduchte tegenvaller, daar verschil lende kweekers zich op de bollenteelt hadden toegelegd om het risico van den tuinbouw, die de laatste jaren over 't geheel zulke ongunstige uitkomsten gaf, te ver deden. Tot nu toe was men zeer tevreden over de bol len. Dat ook dit nu ten kwade is gekeerd, is dubbel jammer. OUDKARSPEL. 't Schoolreisje. Donderdag j.1. had onder leiding van het onderwij zend personeel en nog een vijftal geleiders, het jaar- lijksch schoolreisje voor de laagste 4 klassen der O. L. school plaats. Gelukkig stroomde de regen niet meer bij plassen neer en kon het eenmaal vastgestelde programma naar Alkmaar, Schoorl en Kamperduin zonder eenige wijziging ten uitvoer worden gebiacht Dank zij de goede zon, is er van alles wat een buitenreisje te ge nieten geeft, volop genoten. Allereerst werd een bezoek gebracht aan het Alk- maarschc hertenkamp, waar de kinderen of liever ge zegd de snusjes der kinderen, met vreugde begroet werden. Hierop volgde de reis naar den speeltuin „Duin vermaak" te Schoorl'. Met volle teugen Werd door de kinderen genoten en maar nootle konden ze scheiden van dit oord van vermaak. Het moest ech ter, want nu zouden we op den weg naar 't speelduin op de photo gaan. Hierna ging het naar het speelduin en weldra was alle etiquette bij de kinderen weg. Aan armen en beenen werden onderwijzers en gelei ders hij de duinen neergetrokken. Ook hieraan kwam een einde, want we moesten toch ook naar Kamper duin. Dit geschiedde nu en na een half uurtje ston den we dan op dit strand. De zee was nog wel wat onstuimig, doch overigens was het hier een ideaal plekje om eenige uren door te brengen. Na weinige oognblikken stond dc geheele troep in zee te pootjes baden; toen dit weer eenigen tijd wns gehouden, wer den dc schepjes voor den dag gehaald. Deze schepjes konden zich in een zeer goede belangstelling verheu- gen. Wij hebben hier op Kamperduin een eenigen mid dag doorgebracht. Het strand is er uitermate geschikt voor schoolreisjes, het is er rustig en mooi en daarbij zeer vrij, men kan doen en laten wat men wil. De heer H. R. J. Groothoff heeft hier een prachtige ge legenheid om schoolreisjes te ontvangen, zooals wij er zelden een zagen. De bediening was zeer vlot en de kinderen werden in alles voorkomend behandeld. Wij kunnen dan ook niet andere doen dan Kamperduin met de gelegenheid van den heer Groothoff warm aanbevelen aan leiders van gezelschappen of scholen. Na al het mooie, dat Kamperduin ons geboden had, zocht het gezelschap de bus weer op cn had men weldra Oudkarspel weer bereikt. Na nog een ritje door liet dorp gedaan te hebben, stegen allen bij de school uit en togen huiswaarts. Hier rest ons toch nog te vermelden, dat de bus sen van de firma Kok, Tuinman en Wilken het gezel schap gereden heeft en dat ze dit gedaan hebben zon der eenig defect. De bussen waren prachtig en reden schitterend en ook de chauffeurs, zij waren aller vriend door hun aangenaam ontreden tegenover de kinderen en hun correct chauffeeren. Jammer of liever 'gezegd zielig, was het ons echter te constateeren Donderdagmorgen, dat er nog een viertal kinderen niet met de groote ploeg van bijna honderd mee konden. Zij werden thuis gehouden, daar dc ouders het niet eens konden worden met het personeel van de L. school, naar aanleiding van de regeling van de reisjes. Zeker, de kinderen zijn ook nog uit geweest, n.1. per bus naar Alkmaar, Egmond en Schoorl, doch den volgenden dag op school geko men, moesten zo constateeren, dat men veel meer genieten kon met zoo'n groote groep als met zoo'n nietige, kleine, luttele groep en tot overmaat van ramp werden ze nog uitgelachen door enkelen, doch gelukkig niet door allen; zij werden ook beklaagd cn niet in het minst door de onderwijzers. Van de lichting 1931 zijn uit deze gemeente bestemd: tot gewoon dienstplichtige: D. Borst, G. A. Kramer, K. P. v. Meurs, J. Ooijevaar, G. Spaans cn P. C. Tuinman. Tot buitengewoon dcnistplichtige: D. Drost, J. B. Jan sen,' K. Kooy, M. Kuilman, T. Leijen, J. Maakal, M. J. Maars, A. Ooijevaar en N. Slooves. Blijkens publicatie Is bij B. en W. dezer gemeente een verzoek ingekomen van A. Visser te Oudkarspel om ver lof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, In bet perceel, sectie D no. 692 (voorheen M. Kramer.) Ter gemeente-secretarie ligt gedurende 30 dagen tot 8 Augustus a.s. ter inzage een opgaaf van de uitkomsten der naschatting van gebouwde en ongebouwde eigendom men. Gevonden voorwerpen: Een blauwe meisjesmuts (ca- lot). Inlichtingen te bekomen ter gem.-secretarle. BROEK OP LANGENDIJK. Voor het U.L.O.-examen slaagden o.a. N. Blom. P. de Wit en M. Klos, allen alhier en leerlingen van de U.L. O.-school te Noordscharwoude. BROEK OP LANGENDIJK. Toegelaten tot de eerste klasse der H.B.S. tc Alkmaar, M. van der Molen alhier. De firma W. Giltjes was laagste inschrijver voor den bouw van 2 scholen voor voorbereidend onderwijs te Alkmaar met f 52900. ZUIDSCHARWOUDE. Vrijdagavond ongeveer 7 uur viel het 7-jarig zoontje van den heer J. Schoenmaker in de diepe Voorburg- gracht bij de Pastorie. De heer P. de Vries, een uitmun tend zwemmer, die daar juist aankwam, sprong te wa ter en redde het ventje. OUDKARSPEL. Onze plaatsgenoot R. Schrieken, werd na gehouden examen toegelaten tot de le klasse der Rijks H.B.S. te Alkmaar. De jongeheer P. Bruul Jnz. alhier is te Alkmaar be vorderd van de 2e naar de 3e klasse H.B.S. Succesnleuws. Nederlaagwedstrijd. A.s. Zondag spe len B.K.C. IISucces II om 2 uur te Kleinesluis. De oudste leerlingen der O.L.-school te Westerland maakten Vrijdag hun schoolreisje naar Amsterdam. Be gunstigd door mooi weer is het feest gevierd. In Am sterdam werden verschillende bezienswaardigheden be zocht o.a. Artis. De terugreis werd vanaf Amsterdam tot Zaandam per salonboot afgelegd. Alzoo een goed geslaagde feestdag. Veel dank is verschuldigd voor aller medewerking. Aan de Handelsschool te Den Helder werden be vorderd van de le naar de 2e klasse S. Minnes, A. M. Verkerk en A. Verkerk. H. Koster te Oosterland heeft zijn café verkocht aan Alb. Klein, voorheen te Texel. DEN OEVER. Aan den afsluitdijk hij de M.U.Z. was een steenzetter met zijn werkzaamheden bezig. Op een gegeven moment raakte hij met zijn eene been bekneld tusschen twee zware steenen, dermate, dat dit lichaamsdeel zwaar in wendig gekneusd werd. Er werd onmiddellijk een nood verband gelegd, en de man werd daarop ten spoedigste naar de vaste wal vervoerd, alwaar hii onmiddellijk on der medische behandeling is gesteld. Naar men ons me dedeelde, moest hij ter verdere verpleging naar het zie kenhuis te Alkmaar worden vervoerd. De getroffene was gehuwd, en aan den afsluitdijk woonachtig. Het on geval had j.1. Vrijdagavond omstreeks 6 uur plaats. De Amsterdamsche Balast maatschappij is met haar werkzaamheden zoover gevorderd, dat er Vrijdagavond ongeveer een 40 man personeel ontslag is aangezegd, waaronder machinisten, bankwerkers en eenige grond werkers. De reeds aangekondigde feestavond zal Zondagavond om 8 uur plaats hebben in het Christelijk Tehuis voor Zuiderzeewerkers. Wij wekken allen ten zeerste op de zen avond aanwezig te zijn. Zang en muziek is er ter afwisseling. De dag van Vrijdag kenmerkte zich door talrijk be zoek van buiten, mede het gevolg van de weersomstan digheden. Verscheidene auto's kwamen te Den Oever aan. We zagen zelfs dat er eenige vliegtuigen in de ha ven neerstreken. Ook dat had veel belangstelling. Wegens vertrek van eenige leden, bestaat er thans gelegenheid om zich als lid op te geven, van de Chris telijke gemengde zangvereeniging te Den Oever^Er wordt repetitie gehouden, Woensdagsavonds om 8 üiir in het tehuis voor Zuiderzeewèrlcers. In gebouw „Land in Zicht" houdt dé Herv. Jongeling^ Ver. a.s. Dinsdag haar vergadering. De heer Oudt zal een inleiding geven over een bijbelsch onderwerp, en de heer Frank zal spreken over Boedker. Vanwege het comité „Land 5n Zicht" worden plan nen overwogen, om tot aanschaffing van een vlieter over te gaan, daar haar tak van arbeid zoo uitgebreid^ wordt. Zij hebben tevens een auto ter beschikking om gemakkelijker de geestelijke belangen der Zuiderzeewer kers te behartigen. Maar om nu de vele baggermolens, bakschippers, vletten, afgelegen keten, enz. te bezoeken, acht het béstuur het wenschelijk om in deze richting te werken, opdat op deze wijze haar arbeidsterrein ten volle tot zijn recht komt. Naar men ons mededeelt, zullen spoedig verscheidens dreglijnen in de Wieringermeer geplaatst worden, om verschillende baggerwerken te verrichten. O.a. zullen er slooten en tochten worden gegraven. De werkzaamheden van het Werkspoor in de schut sluis, zijn tot zoodanig stadium gevorderd, dat met het plaatsen der zware deuren een aanvang zal worden ge nomen. Dit zal nog wel met eenige moeilijkheden gepaard gaan, daar de deuren over den dijk moeten getranspor teerd worden. Er Is reeds een gat in den dijk gemaakt, en een gedeelte rails aangelegd, om op zoodanige wijze de deuren in de schutsluis te transporteeren. Op het werk van de M.U.Z. op het eiland Ereezand kreeg en der werklieden varende op een onderlosser een zoodanigen slag op het voorhoofd van een slinger der voorller, dat tengevolge daarvan de dood onmiddellijk intrad. De getroffene P. Kamme, was ongeveer 20 jaar oud, ongehuwd, en te Medemblik woonachtig. Nederlaagwedstrijden V.V.M.P. Met een tweetal invallers ging V.VM.P. Donderdag avond naar Nieuwe Niedorp om aldaar haar nederlaag wedstrijden voort te zetten tegen N.V.V. I. Ook N.V.V. telde een tweetal invallers en aldus stonden de elftallen gelijkwaardig tegenover elkaar. V.V.M.P. had er dezen avond weer eens recht „zin" In en speelde een aantrek kelijk partijtje voetbal, waartegen N.V.V. niet veel in te brengen had. Voor rust wist V.V.M.P. tweemaal te scoren en na rust nog 4 maal, waartegen N.V.V. ook nog 2 goals maakte en de eindstand aldus met 62 in het voordeel van V.V.M.P. kwam. Het was een prettig partijtje voetbal, dat op "hoog sportlef peil stond. De heer Metselaar, die geen zware taak had, leidde tot aller genoegen. De heer G. Rijpma. onderwijzer alhier, slaagde te Haarlem voor de Hoofdakte. De heer Klercq, Spoorstraat 2234, Den Helder, heeft achter zijn reeds bestaande zaak een nieuw pand laten optrekken. In dit pand bestaande uit 3 etages, zijn on dergebracht de afdeelingen slaapkamer-, salon- en woon kamerameublementen. Hier kan men de keuze doen uit 16 verschillende modellen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie elders in dit nummer voorkomende. EENIGENBURG. Jongejuffr. Aagje Dekker is bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse R.H.B.S. te Alkmaar. De jongeheer K. Schenk Kz.. leerling aan de Han delsdagschool te Alkmaar, is overgegaan van de 3e naai de 4e klasse. PETTEN. Voor het toelatingsexamen tot de R.H.B.S. te Alkmaar slaagde alsnog de jongejuffrouw S. M. Erik$. SCHAGERBRUG. Vrijdag is het schoolfeest voor de leerlingen der laagste vier klassen van de O.L.-school te Schagerbrug gevierd. Begunstigd door prachtig zomerweer, werd in twee autobussen naar Bergen gereden, waar, in de be kende uitspanning „Duinvermaak", de kinderen volop gelegenheid vonden zich te amuseeren. Tegen den mid dag zette het gezelschap den tocht voort naar Egmond aan Zee. Op het strand werden eenige'uren op aange name wijze doorgebracht, waarna op den thuisreis in „de Roode Leeuw" te Schoorl nog een uurtje gespeeld werd. Bij hun terugkomst te Schagerbrug, vonden zij in „het Wapen van Zijpe" hun laatste tractatie gereed staan. Hiermede was een uitstekend geslaagd school reisje ten einde en zeer zeker zullen alle kinderen thuis verteld hebben van alles wat ze genoten hadden. Dank zij de voor schoolreisjes bij uitstek geschikte autobussen, die door bekwame chauffeurs werden be stuurd, dank zij het buitengewoon mooie zomerweer, maar in het bijzonder dank zij allen, die geldelijk en daadwerkelijk steunden, is aan de schooljeugd een hoogst aangenamen dag bereid. Tot slot dan ook: hartelijk dank daarvoor! JULIANADORP. J. V. C. nieuws. Het jaarlijkscho feest op het J.V.C. terrein op 19 én 20 uli a.s., belooft weder heel wat te zullen wor den. De voorbereidende werkzaamheden zijn reeds in vollen gang. De danstent van den heer Benema na dert reeds haar voltooiing. Ook de andere vermake lijkheden, zooals het Variétc-theatcr, de slagmachine, de vischtent, enz., zullen zoo spoedig mogelijk verrij zen. Het feest wordt heden, Zaterdagmiddag begonnen met verschillende kinderspelen voor jongens en meis jes, zooals zakloopen, voetbaltrappen, hardloopen met hindernissen en kussenloopen. Daarna komen de volksvermakelijkheden aan de beurt. Deze bestaan uit: hardloopen met hindernissen en fietsrijdon met hindernissen voor dames cn voor heeren hardloopen met hindernissen en tobbestcken. Des avonds wordt er een groot halmasqué gehou den in de danstent, waarvoor prachtige prijzen be schikbaar zijn gesteld. De Zondag- begint met een voetbalwedstrijd tus schen J.V.C. II en Cnllantsoog I, om een mooie me daille, welke wedstrijd om half elf begint, 's Middags half twee worden motorwedstrijden met hindernissen gehouden. Dit belooft, een interessant nummer te wor den. Daarna wordt do voetbalwedstrijd J.V.C. I tegen Nieuwe Niedorp I gehouden. Dan komt de clou van het feest en wel de Pushbal- wedstrijd. Dit belooft iets te zullen worden, wat hoogst interessant is. Dc bal, welke hiervoor gebruikt wordt is twee meter lang en breed en wordt inplaats van met dc beenen, met de handen en de schouders be werkt. .Als het weer nu meewerkt, beloven liet weer een paar drukke dagen op het J.V.C.-terrcin te zullen worden. Naar wij vernemen, zal er a.s. Donderdagavond in de Ned. Herv. Kerk te Julianadorp een samen komst plaats hebben, wara door Jhr. Ir. W. Laman Trip uit Wageningen het'onderwerp: „Uitgifte der Zuiderzeegronden" zal worden ingeleid. De afdeeling Den Helder van de Ver. tot Bevor dering der Bijenteelt in Nederland, houdt heden Za terdagmiddag, hare practische les over de „Omhkng- methode", on-dec-leiding van den heer P. ten Brugge, uit eHiloo, op. den bijenstand van den heer P. dg Beurs aan de Doggerevaart. Beroep naar Winschoten niet aangenomen. Ds. Westra, predikant bij de Doopsgezinde gemeente te Alkmaar, heeft bedankt voor het beroep naar Win schoten blijft dus deze verdienstelijke predikant voor Alkmaar behouden. Mr. Dirk Sluis hoogst ernstig ongesteld. Het is met onverdeelde gevoelens van leedwezen te moeten mededeelen, dat Mr. Dirk Sluis, waarnemend kantonrechter, deel uitmakend van de Alkmaarsche balie en lid van den gemeenteraad van Alkmaar, zeer ernstig ongesteld is. Mr. Sluis is lijdende aan een hardnekkige darmbloeding, die mede in verband met zijn 50-jarigen leeftijd, grooten zorg moet baren. Het is feitelijk onnoo- dig er bij te voegen, dat vriend en tegenstander van de zen populairen, blijmoedigen en geestigen jurist voor treffelijk burger en eervol verdediger der Anti-revolu tionaire beginselen in den Alkmaarschen gemeenteraad gaarne hun oprechte wenschen aan de onze zal paren voor het spoedig en algeheel herstel van deze utinemen- den, die in Alkmaar niet gemist kan worden. Onze plaatsgenoote, mej. Gr. Donker aan de Pade al hier, behaalde dezer dagen het einddiploma van de Huishoud- en Industrieschool te Alkmaar (2-jarige cur sus). Rectificatie raadsverslag. In ons verslag van den raad stond abusievelijk, dat wethouder Schilder gedurende den tijd, dat burgemees ter Breebaart met verlof ls, als w.n. burgemeester zal fungeeren. Men diene hiervoor te lezen, dat deze tijdelijke betrekking van hoofd dezer gemeente is opgedragen aar. wethouder Vijn. Mond en klauwzeer. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente onrustbarend uit. lederen dag komen er een of meer nieuwe gevallen bij. In den loop van de vorige week was het aantal gevallen op 1 dag 5. DE UIL. Terwijl een onzer plaatsgenooten Dinsdagavond om tien uur voor het venster zat, zag hij een groote uil rakelings langs de klimop vliegen, die tegen de voor muur zit. Daarop volgde een geschreeuw van mus- schen, die uit de klimop door den uil waren opgejaagd en als prooi door den uil werden meegenomen. KOSTELOOZE RIJWTELMERKEN. Zij, die in aanmerking komen voor kostelooze rijwiel- merken, kunnen zich daartoe vervoegen ten kantore van den heer Ontvanger der Directe belastingen, aan de Stille Laan, alhier. Voor de uitreiking van deze kostelooze rijwielplaatjes wordt in het tijdvak van 22 Juli tot en met 5 Augustus a.s. uitsluitend zitting gehouden des Dinsdags- en Vrijdagsavonds van 78 uur. ZOUAVEN. Donderdag overleed alhier op hoogen leeftijd de oud- Zouaaf Jb. Keet, een der 2600 Nederlanders, die aan den oproep van generaal Lamorcièro gehoor gaven om voor de verdediging van den pauselijken staat een afdeeling vrijwilligers te vormen. Omstreeks 1860 geschiedde die oproep en zoowel uit Frankrijk en België als uit Neder land kwamen zich vrijwilligers aanmelden. Voor het be houd van den pauselijken staat, aan het hoofd waarvan toen paus Plus IX stond, leverden ze met dc andere pauselijke troepen vele gevechten met de Italianen on der bevel van Garibaldi. Bij Castelfidardo en Ancona be haalden ze de overwinning en bij Mentana zelfs over het 5 maal sterkere leger van Garibaldi. Plet de Jong uit Lutjebroek, voor wien daar een monument werd opge richt, is wel de meest bekende Nederlandsche Zouaaf. Hij werd 1867 te Monte Libretti gedood nadat hij 14 Garibaldisten met den kolf van zijn geweer had neerge legd. Veel oud-Zouaven zullen er in ons land wel niet meer in leven zijn. GEVANKELIJK OVERGEBRACHT. Donderdag is zekere M., knecht hij hakker S., ge vankelijk overgebracht naar Alkmaar, verdacht van diefstal van een portemonnale met geld bij den heer H., en van onregelmatigheden in het afdragen van ontvangen geld van de cliëntcle. M. was gedurende eenige dagen verdwenen, doch door Rijks- en Gemcente-politie opgespoord. BEVORDERD. C. W. West er, uit. onze gemeente, is aan het Gym nasium te Alkmaar, bevorderd van de 3e naar de 4e klas. JUBILEUM. Het 40-jarig jubileum van den heer C. Burger als secretaris van de Vereeniging „Ondersteuning hij Ziekte", heeft het bestuur niet geheel stil voorbij wil len laten gaan. Bij monde van den voorzitter, den heer J. P. Roep, werd hem namens de vereeniging een ruststoel aangeboden, hetwelk door hem zeer op prijs werd gesteld. „HELP' U ZELF". De ziektevereeniging „Help U Zelf" te Schagen, hield onder het nieuwe reglement, samengesteld we gens de invoering van de Ziektewet, haar eerste kwartaal vergadering. Door de nieuqre indecling is hot ledental teruggeloopen tot 128. Deze zijn thans inge deeld in 6 klassen, al naar leeftijd cn contributie. Deze indeeling is geheel in overeenstemming met de leden zelf geschied. De uitkeeringen in de 6 klassen bedra gen respectievelijk per week f4.20, fó.—, f0—f7.—, f 12.en f 15.de contributie is berekend tegen 2!,2 cent per verzekerden gulden. In de vergadering bleek, dat dc ontvangsten in het 2c kwartaal f275.15, de uitgaven f 238.05 hadden be dragen. Aan 5 leden werden voor 113 ziektedagen f171.uitgekeerd. Hot. batig saldo bedroeg f37.60. De algemeene vergadering van het Provinciale Fonds van Noordholland, zal op 30 Juli te Alkmaar worden gehouden. Afgevaardigden zijn de heeren N. Iioogschagon en C. Vlaskamp, plaatsvervangers J. Bij waard en A. Schoorl. 4 Nieuwe leden sloten zich aan. T.O.G.S. I—S.D.O. I 8—0. Vrijdagavond omstreeks 8 uur blaast scheidsrechter Klink de elftallen binnen de lijnen. We zien bij T.O.G.S. Lutjeharms van Schagen I als middenvoor en we kun nen niet anders zeggen dan dat hij zich volkomen op zijn plaats gevoelde. Toerclub „Ons Genoegen" Schagen stelt zich met het volgende elftal op. J. Weeland P. Ruig H. Middelbeek Keet K. Rëmpt Jb. Dekker D. Raar G. Kuipers Lutjeharms D. Leeuwenkamp W. Leeuwenkamp. Dit elftal in deze formatie bleek in staat te zijn S.D.O. te kloppen met liefst 8—0. Over den wedstrijd het vol gende. S.D.O. wint de toss en verkiest voor de zon te spelen. Direct zit S. er goed op en enkele malen moet de achterhoede van T. handelend optreden, wat hun goed afgaat. Ook keeper Weeland liet zich van zijn goede zijde zien. Hij maaide met armen en beenen alles uit zijn. heiligdom. Na 10 minuten doelpunt D. Leeuwenkamp met een kogel van links. Even later is het Kuiper die een goeden aangegeven bal van Raar even vrijmaakt en het is 20. Tien minuten voor rust maakt Leeuwenkamp no. 3 én even later Kuiper no. 4, waarmede de rust ingaat. Na rust zit S. er direct goed op, maar de achterhoede P. Ruig—Middelbeek wijkt niet en retourneert alles. Kuiper en Lutjeharms laten verrassende staaltjes van samenspel zien en laatstgenoemde verdeelt het spel als middenvoor subliem. Rempt en Dekker plus ala_ halflinie zijn schitterend op dreef met aan het hoofd Rempt. Een uitgetrapten bal van den keeper van S. kopt Rempt goed door naar Lutjeharms; deze onderneemt een rennetje, een supporter langs het lijntje roept; schiet,- nog even doorgeloopen, een knal en no. 5 zit in het doel. Vlak daarna weet de keeper van S. een goed schot van Kuiper corner te werken. Dezelfde speler neemt deze corner en het is Lutjeharms, die deze cor ner schitterend inkopt. 60. Nu laat S.D.O. den moed zakken. Tenminste enkele spelers strekken zich be haaglijk in het gras uit, wat hun niet staat te prijzen. Kuipers en W. Leeuwenkamp zorgen elk nog voor een doelpunt, waarna scheidsrechter Klink, een nog oude bekende uit den W.F.V.B. het einde van dezen aange namen wedstrijd floot. .Zoo heeft dus T.O.G.S. haar eersten nederlaagwedstrijd gewonnen met 80. VERPLAATST. De heer M. Drukker, Ontvanger van de Registratie te Nijkerk, is verplaatst naar Schagen. MUZIEKTUIN-NIEUWS. Zondagavond geeft het Zaandamsch fanfarekorps ..Excelsior" een concert in onzen Muziektuin. Daar het een mooi concert belooft te worden, raden we de leden (en ook niet-leden) aan, dat concert vooral niet te verzuimen. Van de Zaan komt veel goeds op allerlei gebied en dit geldt vooral niet 't minst op muzikaal gebied. En van de muziekkorpsen be hoort „Excelsior" tot de allerbeste. Het rijke pro gramma bevat vele aantrekkelijke nummers, we noemen b.v. een Hongaarsch ballet in 5 deelen van Laisné en eene fantasie van Kessels op „De Toover- fluit", beroemde opera van Mozart. GESLAAGD VOOR HOOFDACTE. Onze jlaatsgenoot, de heer J. Roos, onderwijzer aan onze U.L.O., slaagde Vrijdag voor het hoofd- acte-examen. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donderdag jl. groot, Wat zien de beesten er tegenwoordig hest uit. Voor een buitengewoon beest werd 60 ets. betaald. De handel was wel iets minder bij de vorige week. De handel in kalf- en geldekoeicn was matig. Deze markt waren weer eens pinken aangevoerd, dat was wel een paar weken terug. Trots dat was de han del stug, maar, werd er bij verteld, het is eigenlijk nog niet de tijd voor die beesten te markten. De handel in stieren was niet zoo goed bij de vo rige weken, iets minder; ze konden gelden van 35 tot 45 ets. De handel in nuchtere kalveren was duur, vlug; noteering van 14—34 gld. Later, hoorden wij, waren er 2 nuchtere kalveren, oud 11 dagen, voor 48 gld. per stuk verkocht en een dikbil, zooals zoo'n kalf genoemd wordt, oud 11 a 12 dagen, voor 85 gld. Deze heesten zijn gekocht door den bekenden koopman uit Alkmaar, den heer Jan Iloman. Deze stelde er prijs op om dat bekend te maken, want hij wees daarop, dat beste goed moet meer in Schagen ko men. De handel in oude slachtschapen was stug, prijzen van 3240 gld. In het marktbericht stond voor de beste vette scha pen hoogste prijs 38 gld., later bleek dat te zijn f38.50 op naam van den verkooper Zander alhier. Lammeren voor den dood was de prijs 2630 gld. voor de weide 2024 gld., handel was matig. Biggen en schrammen duurder, handel goed. De aanvoer van vette varkens was tamelijk groot, de handel was vlug en hooger in prijs. Zouters golden 30 ets., geen slechte prijs. Kippen, haantjes en konijnen konden meer aan gevoerd worden .maar men zegt. dat komt wel, het is de tijd nog niet. Wat er verkocht werd was aan den prijs, de handel was goed. Steeds meer boter komt er aan de markt, maar de kooplui bliiven wee. Dat moest niet, werd gezegd, als hier méér boter aan de markt komt. komen er meer kooplui. En waarom niet? De prijzen welke in Scha gen worden besteed voor de boter, staan toch niet achter bij andere markten.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10