Chevrolet-Touring Familie Hofman Kermis te Sctioorldam KERMIS KERMIS Laaghartige moord op een 8-jarig jongetje. Wielrijder gedood. Doodelijk ongeval in Den Haag. Op Reis Tot de aap uit de mouw kwam... Duitsche studenten te C al 1 a n t s o o g. Gemengd Nieuws. Japansch dorp door aardstorting bedolven. Birma door een aardbeving geteisterd. Fantastische geruchten. Typhoon in Zuid-Japan. Advertentiën. o D. ZEEMAN 9 8 en 8 Ontploffing in een tunnel bij San Francisco. De mislukte reclame. Predikbeurten. iiDPer Dansmuziek Uitvoering van het kluchtstuk Zijn Zoon" VERMAKELIJK DANSEN, bekwaam Smidsknecht. Harry en Leo Vrij Dansen Vrij Dansen Jb. Spaan, Te Valburg in de Betuwe. Het slacht- oifer met aigesneden hals achter een heg gevonden. Donderdagavond werd te Valburg in de Betuwe het achtjarig zoontje van de familie S. vermist. Na dat men eerst te vergeefs nasporingen had gedaan, vond men eindelijk het knaapje in een sloot. Er waren teekenen, die erop wezen dat de jongen was vermoord. Men vermoedde dat hier sprake was van een zedenmisdrijf. Nader vernemen wij, dat de politie, die onmiddel lijk een onderzoek in den omtrek had ingesteld, een zwerver B., als verdacht van zedenmisdrijf en moord heeft aangehouden. Verdachte was werk zaam bij den landbouwer v. B. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Uit Valburg wordt nog nader gemeld: De 8-jarige Jan Slebes was Donderdagmiddag op bezoek gegaan bij zijn tante te SUjk-Ewijk. De jon gen zou tegen 8 uur thuiskomen, doch te 10 uur 's avonds was hij nog niet teruggekeerd. De ouders werden ongerust en gingen op •onderzoek uit, Het bleek, dat de jongen te ruim half acht van zijn tante was weggegaan. Gedurende den geheelen nacht is toen naar den knaap gezocht. Op vele plaatsen werd in de slooten gedregd, doch zonder resultaat. Gister morgen omstreeks 7 uur werd het lijk van den knaap in een greppel achter een heg, dicht bij den Valburgschen weg op ogneveer 200 M. afstand van zijn woning gevonden, liet bleek, dat met den knaap een zedenmisdrijf had plaats gehad, en dat hij daarna was vermoord. Uit het onmiddellijk ingesteld onderzoek bleek, dat de jongen Donderdagavond het laatst was gezien met den zwerver I). 13. Deze werd door den ge- gcmeente-veldwachter op zijn werk bij den land bouwer van B. gearresteerd. Bij het verhoor legde hij een volledige bekentenis af. Hij had den jongen ontmoet, en nadat hij niet nader te noemen hande lingen met den knaap had gepleegd, heeft hij hem met een mes den hals afgesneden. Gistermorgen was de man, die vroeger reeds eenige malen wegens ze denmisdrijven was veroordeeld, gewoon weer aan het werk gegaan. Het onderzoek bracht aan het licht, dat Jan Sle bes op den eenzamen landweg, dwars door de kla vervelden, door den ongeveer veertigjarigen Bergman was aangehouden, een onguur individu, die den knftap voorstelde hem te vergezellen. Op een gege ven oogenblik heeft hij zich op den jongen geworpen. Op vreeselijke wijze heeft, de onverlaat den knaap mishandeld. Nagenoeg op slag moet het kind dood geweest zijn. Verdachte op transport naar Arnhem. De verdachte is Gisteravond onder sterk politiege- leide per auto naar Arnhem overgebracht. Er was een zeer talrijk publiek op de been, dat een nóg al dreigende houding aannam. Door met snelle vaart door te rijden werd voorkomen, dat de menschen den arrestant konden bereiken. Het lijkje van het jon getje Slebes is gisteravond gekist en zal hedenoch tend eveneons naar Arnhem gebracht worden, waar dr. Hulst de gerechtelijke schouwing zal verrichten. Door een zworen vleeschwagcn overreden. Aan den Nieuwen weg te Groningen is gistermiddag een doodelijk ongeluk gebeurd. Een wielrijder, die nog juist voor een van don anderen kant komenden zwa- ren vlceschwagen, den Nieuweweg in wilde draaien, werd door de paarden van dien wagen gegrepen en op den grond geworpen. De paarden en de wagen gingen over zijn lichaam. Bewusteloos heeft men den zwaar gewonden man opgenomen. Eenige oogenblikken later moest de politiedokter den dood constateeren. Het slachtoffer bleek de 37-jarige ongehuwde behan ger D. Elsses te zijn. Door een zware tractor overreden. Een 19- jarig meisje het slachtoffer. Gistermiddag omstreeks half één heeft naar de „Res. Bode" meldt, het verkeer in Den Haag wederom een slachtoffer geëischt. De 19-jarige mej. J. Pointenier. wonende Laan van Meerdervoort, fietste met haar Jonger zusje op de Sportlaan. Het zusje was geslaagd voor haar Mulo examen en had daarvoor van haar ouders een nieuwe fiets ten geschenke gekregen. Zooals begrijpelijk is, was het tweetal gistermorgen in zeer opgewekte stemming een ritje gaan maken. Toen zij vroolijk koutend bij het Mcezenplein genaderd waren kwamen zij te dicht naast elkaar te rijden waardoor de fietsen elkaar raak ten en de belde zusjes 'n tuimeling maakten. Helaas passeerden juist op 't zelfde moment 'n zware tractor met aanhangwagen, geladen met vleesch. 't Oudste zus je kwam met het hoofd terecht voor het achterwiel van den aanhangwagen,"dat het meisje over den hals ging. Vreeselijk gewond werd het slachtoffer zieltogend In een spoedig ter plaatse zijnden auto van den Eersten Hulpdienst gedragen en naar het Roode Kruiszieken- huls vervoerd, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. De wanhoop van de zoo zwaar getroffen ouders en van het zusje dat van het drama getuige was, laat zich niet beschrijven. Nog langen tijd na het ongeval verzamelde zich een groote menigte op de plaats van het ongeval en besprak met deernis het droevig ge beuren. De politie heeft onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld, dat heeft uitgewezen dat den chauffeur van den auto, geen schuld treft. Omdat ze niet met me spelen wil. En waarom wil ze niet met je spelen? Omdat ik huiL Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL UIT DEN NOG RIJDENDEN TREIN GESTAPT. Dame ernstig gewond. Toen de 56-jarige Jonkvrouwe Storm van 's-Graven- zande uit Soesterberg gisteravond te kwart voor zes op het station te Amersfoort uit den rein van Amster dam wilde stappen, terwijl deze nog in beweging was, geraakte zij met haar beide becnen tusschen het per ron en de treeplank van den wagon bekneld. Bewusteloos werd zij opgenomen, verbonden door een inmiddels gewaarschuwden geneesheer en per ziekenauto naar het R.K, Ziekenhuis vervoerd. De oogen roodgerand van het vele schreien, de neus glimmend en glanzend, zich scherp afteeke- nend tegen het bleeke. zorgelijke gezicht, waarin die pe groeven liepen, het sprieterige haar verpiekerd, en de mond tevens, met trillende lip, zoo schoof de .jufrouw, geknakt door groot verdriet, het lokaaltje binnen, waar de aanvragen moeten worden gedaan, om patiënten naar een ziekenhuis te doen vervoe ren. En nauwelijks was ze gezeten op het puntje van den stoel, dien de vriendelijke verpleger in zijn witte jasje haar behulpzaam had toegeschoven, of de wa terlanders kwamen opnieuw; de dikke droppen glansden bol tusschen de trillende oogharen en lek ten dan neer op den zwarten schoot, waarin zenuw achtige vingers naar een doorweekten zakdoek zoch ten. Een schokje van het gebogen hoofd wijzigde den stagen gang van de pletsende tranendruppels. Nu schoven zij langs den spitsen neus en ééntje bleef bibberend aan het puntje hangen, totdat een vlugge beweging van handrug en gestrekten wijsvinger het vocht verdreef. Maar blijkbaar liet het een kriebelig gevoel achter, want opeens werd de handpalm onder tegen den neus gedrukt en venijnig werd het puntje naar links en rechts geschoven. De man in het witte jasje had inmiddels een glas water aangegeven en gretig dronk de juffrouw een paar teugjes. En wat is er aan de hand juffrouw? klonk de medelijdende stem. Och meneermijn manmijn arme man En bij 't zich opeens weer fel realiseeren van al dat leed, begon de juffrouw weer opnieuw te snikken. Kom aan, vertel nu eerst eens, wat er met je man is. Mijn man motklonk het hijgend, en toen, met groote krachtsinspanning, als in een wanhoops kreetmot naar het ziekenhuis! Heb je een briefje van den dokter bij je? De juffrouw kon niet spreken en knikte slechts. Uit haar taschje vischte zij een verkreukt en bedui meld papiertje op, dat zij op haar knie eerst glad streek, voor zij het met bevende hand aan den an der gaf. Deze liep het snel door en zag, dat het ge val niet ernstig was. Nou, we zullen er voor zorgen juffrouw. Ga maar weer kalm naar huis. Vandaag zullen we je man nog niet komen halen, hoor, zei hij goedig. Mor gen zullen we wel eens zien Maar opeens was de juffrouw opgesprongen en vol verontwaardiging riep ze: Wablief? Mot ik nou nog een nacht met dien gooser optrekken? N.R.Crt. Men schrijft ons uit Callantsoog: Donderdagmorgen arriveerden alhier dreëntwintig Duitsche studenten om een bezoek te brengen aa^i onze Noordzeebadplaatsen. Tezamen gekomen uit verschil lende plaatsen van Duitschland, uit Berlijn, Hamburg, Hannover en uit de Rijnstreek charterden zij te Emden een vischkotter, waarmede zij onze waddeneilanden be zochten en via Den Helder hier aankwamen. Het doel hunner tocht is gelden te ver- zamelen voor het verkrijgen van een jeugdherberg in de „Hundsrück", in de Rijnstreek. In genoemd gebergte wil men een oud kasteel aankoopen en dit Inrichten voor jeugdherberg. De reis- en verblijfkos ten worden door hen zelf bekostigd voor het geval zij geen vrij logies kunnen krijgen. Door het geven van zanguitvoeringen, concerten en opvoeringen van kleine tooneelstukken trachten zij het ontbrekende geld te verzamelen. In hotel „Duinzicht' werd een zanguitvoering gegeven. Door het regenachtige weer moest, helaas, een opvoering van het welbekende „Wilhelm Teil" achter wege blijven. Hoewel in Den Helder, doordat er te weinig bekendheid aan gegeven kon worden, weinig publiek heeft kunnen genieten van de vroolijke muziek, was de zaal hier ge heel bezet Het programma bevatte liederen van verschillende landen, zooals van Rusland, Griekenland, Indië, Holland en natuurlijk Duitschland. Veel succes werd geoogst met een Kaukaslsch no- madenlied en een volkslied uit den Balkan. De leider van de studenten zong een Indisch danslied. Na de vele, vroolijke Duitsche liederen, zooals „die Wacht am Rhein", „die Lorelei", enz. Volgde tot slot het Holland- sche „Wilhelmus", gezongen op de oude melodie. Het applaus, dat de studenten ontvingen, bewees, dat het publiek van deze gezonde muziek heeft genoten. Onnoodig te vermelden, dat deze studenten op deze manier een prachtige reclame maken voor hun jeugd- gebouw in Duitschland en voor de nog te bouwen jeugdherbergen in Nederland! Na deze plaats zullen worden bezocht Bergen, Wijk aan Zee, Zandvoort, Noordwijk, Katwijk en Schevenlngen, waarna via Rot terdam per boot huiswaarts gekeerd wordt. Nadat afscheid genomen werd fluisterde de leider mij in het oor: Das ruhige Callantsoog in Holland werden wir nie vergessen"! BERUCHT INBREKER GESNAPT. Goede vangst van de Heerlensche recherche. Na lang zoeken is het de recherche te Heerlen Donder dagavond gelukt in Heerlerbaan den beruchten Duit- schcn inbreker H. L. te arresteeren, die thans zwervende is. Genoemde L. maakte den laatsten tijd Heerlen en om geving door tal van inbraken onveilig. Tweemaal brak hU o.a. in in het Molenbergpark, in de Chr. school aan de Ceintuurbaan, In de muziekschool en voorts ook te Kerkrade. L. had de gewoonte des avonds over de grens te ko men en voor het aanbreken van den dag weer te ver dwijnen. Hij zal ter beschikking worden gesteld van de justitie te Maastricht Vijftig personen gedood. V.D. verneemt, uit Londen: Sedert Woensdag hebben zich op het schiereiland Korea verscheidene aardstortingen voorgedaan. Ten gevolge van een dezer aardstortingen werd een dorp geheel bedolven. Vijftig personen werden hierbij ge dood. Vermoedelijk 50 slachtoffers onder de puin- hoopen begraven. Uit Rangoon (Britsch Indië) wordt aan de Londen- sche bladen gemeld, dat een hevige aardbeving Birma heeft geteisterd. Vooral de stad Tharrawaddy, die honderd K.M. ten N. van Rangoon Is gelegen, moet ernstig geleden hebben. Talrijke huizen zijn daar ingestort en men vreest, dat onder de puinhoopen ongeveer 50 slachtoffers bedolven zijn. BRITTSCHE VRACHTBOOT OP IJSBERG GELOOPEN. Positie niet gevaarlijk. Reuter seint uit Montreal: Een doorgezonden draadloos telegram meldt, dat het Britsche vrachtschip „Dalyran" 20 K.M. ten Noord-noord westen van Belle Isle op een ijsberg is geloopen en be schadigd is. De „Dalyran" had een bemanning van 35 koppen. Men weet niet hoe groot het lek is, dat door de botsing met den ijsberg is veroorzaakt, doch in twee ruimen is water binnengestroomd. Hot Britsche mail schip „Athenia" bevindt zich ter plaatse waar een dich te mist heerscht. Men zal trachten de „Dalyran" welker positie niet gevaarlijk is, weer vlot te brengen. EEN STOOMKETEL VAN EEN LOCOMOTIEF ONTPLOFT. Twee dooden. Op 50 K.M. van Winnipeg is gister de stoomketel van een locomotief van een goederentrein ontploft. De ma chinist en de stoker zijn gedood; voorts zijn er drie gewonden, van wie een ernstig. NOODLANDING FOKKERSVLIEGTUIG. De Inzittenden ongedeerd. De materleele schade niet groot. Uit Berlijn wordt gemeld: Gisteravond acht uur was het drie-motorig Fokker verkeersvliegtuig van het traject Rotterdam—Berlijn ge noodzaakt een noodlanding te maken, waarbij het vlieg tuig. daar de bodem bij Teltow te zacht is, verkeerd neerkwam. De Nederlandsche piloot Soer en de zes passagiers ble ven ongedeerd en zij zijn naar Berlijn getransporteerd. De materleele schade is niet groot. Het vliegtuig zal naar Tempelhof starten. Onder de Canadeesche pelsjagers en vis- schers over den dood van Roald Amund- sen. In de eenzame nederzettingen van Noord-Canada doen fantastische geruchten de ronde in verband met den dood van den Poolvorscher Roald Amundsen, die twee jaar geleden het leven verloor bij zijn te zamen met den Franschman Guilbaud ondernomen heldhaf tige poging om de mannen van het luchtschip „Ita- lia" te redden. Volgens deze geruchten onder de Canadeesche pels jagers en visschers zou Amundsen, nadat zijn vlieg tuig in zee was gestort, niet onmiddellijk zijn verdron ken, doch met het wrak aan de Noordkust van Groen land zijn aangespoeld, alwaar hij pas in het voorjaar van 1929 ten gevolge van verschrikkelijke ontberin gen bezweken zou zijn. Zwervende Eskimo's vonden, zoo heet het, later zijn lijk en begroeven het in een rotsspleet Deze geruchten drongen ten slotte ook door tot de stad Nome in Alaska. De bevolking dezer stad heeft veel vereering voor Amundsen, sinds deze er een paar jaar voor zijn dood te zamen met Nobile met het luchtschip „Norge" een bezoek heeft gebracht, na over de Noordpool te zijn gevlogen. Onmiddellijk besloot dan ook de bevolking alles te doen, wat mogelijk was, om met zekerheid het lot vast te stellen, dat den Poolvorscher heeft getroffen. Een aantal ervaren ja gers en visschers werd uitgerust ten einde Amund- sen's graf op te sporen. Tot dusver zijn zij hierin echter nog niet geslaagd. Ontzaglijke schade veroorzaakt. De Associated Press meldt uit Tokio, dat Zuid-Ja pan door een tyfoon is geteisterd. De gouverneur der provincie Nagasaki heeft het ministerie van binnenlandsche zaken radiografisch bijzonderheden medegedeeld over de catastrofe, die ontzaglijke schade heeft veroorzaakt. Het verlies aan menschcnlevens is groot. In de haven van Nagasaki zijn verscheidene sche pen gezonken. Reeds zijn enkele lijken geborgen. Eenige openbare gebouwen zijn beschadigd. OsOOeOOOOiO OsOOOOOOiO 30 Juli a.s. hopen onze gelief- q de Ouders q Q G. ZEEMAN-Weij g q hunne 25-jarige Echtvereeni- q X ging te herdenken. X Q Hunne dankbare KinderenQ AR1E en ANNA. 0 Q Callantsoog, 19 Juli 1930. ÖOOOQOOêOOÖÖOOfOQO EEN TREINBOTSING IN ZEVENBERGEN. Eén doode, twintig gekwetsten. Op' de lijn Borsa—Szigel in het Noordelijk deel van Zevenbergen is een passagierstrein in botsing geko men met een goederentrein. De beide locomotieven en verscheidene wagons zijn vernield. Een passagier is bij het ongeluk om het leven gekomen; ongeveer ?0 menschen hebben kwetsuren opgeloopen. 12 dooden. Het N.T.A. seint uit San Francisco: In een tunnel der kanallsatiewerken, die San Francisco van water voorzien had heden een gasontploffing plaats, waardoor de geheele uit 12 man bestaande ploeg werd gedood. VLIEGTUIGONGELUK. De bestuurder omgekomen. In het dorp Würzberg in het Oderwald is een vlieg tuig neergestort en geheel vernield. De bestuurder, de 38-jarige Paul Kister uit Böblingen, is gedood. Een ooggetuige zegt gehoord te hebben, dat plotseling de motor weigerde en dat het vliegtuig, in glijvlucht da lend, op een boom terecht is gekomen en omgesla gen. Het toestel was van de Lufthansa en was gei noemd naar den bekenden vlieger Hermann Köhl. duitsch schip in nood. Passagiers en bemanning gered. Een N.T.A.-bericht uit Londen meldt, dat door het Engelsche schip „Ranritata" gered zijn de passagiers en de bemanning van het Duitsche stoomschip „Tar- gis", dat in den Atlantischen Oceaan zinkende werd aangetroffen. Het schip voer van St Thomas naar Bremen. Of hoe Lindbergh roet in het eten wierp. Van een vermakelijk voorval, dat nu een gerech telijk naspel zal hebben, gewagen berichten uit Amerika. Voor Lindbergh voor zijn vlucht over den Oceaan startte, kwam de leider van de afdeeling propaganda van een sigarettenfabriek bij hem en deed hem het volgende voorstel: de firma bood hem vijf duizend dollar aan, wanneer hij zich wilde verplichten, om, zoodra hij in Europa landde, de woorden uit te spre ken: „Heeft U een Soundsosigaret voor mij?" Lindbergh nam dit voorstel aan: de firma betaalde hem de helft van het overeengekomen bedrag vooruit en de chef der propaganda vertrok naar Europa, om er zich persoonlijk van te overtuigen, dat Lindbergh hij zijn aankomst deze woorden zou uitspreken. Toen Lindbergh na een vlucht van zes en dertig uur te Le Bourget landde, kon hij eerst geen woord uitbrengen. De inspanning van de vlucht, het enthou siasme, waarmede hij ontvangen werd, honger en dorst maakten het hem onmogelijk, een woord te spreken. Plotseling zag hij, hoe de propaganda-chef van de fabriek, waarmee hij het contract gesloten had, zich door de menigte heenwrong. Op hetzelfde oogenblik maakte zich echter een grenzelooze woede van hem meester, toen hij be greep, dat deze man met zijn succes, waarvoor hij le ven en gezondheid op het spel gezet had, reclame wilde maken. Hij sprong op den man toe en sprak zijn eerste woorden, die echter helaas anders luidden dan men was overeengekomen: „Als U mij nu een van uw stinksigaretten aanbiedt, dan sla ik U tegen den grond." Geruimen tijd durfde de firma niets tegen Lind bergh inbrengen. Zij vreesde terecht, dat zij het ge heele Amerikaansche publiek tegen zich zou krij gen. Thans echter heeft zij besloten van Lindbergh schadevergoeding te eischen. In Amerika ziet men den afloop van dit proces met spanning tegemoet. POLITIE. Gevonden: 5 petten. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Jacobus Keet, oud 86 jaar, weduwnaar van Cornelia Johanna Klaassen. ZONDAG 20 JULI 1930. NED. HERV. GEMEENTE te: Sint Maarten, voorm. 10% uur, Ds. Tinholt, EVANGELISATIE te: Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Franck. Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij de geboorte van onzen Zoon, betuigen wij onzen hartelijken dank. Jb. de GRAAF. A. de GRAAF—Schrijver. Moerbeek, gem. N. Niedorp, Juli 1930. Afd. WINKEL. Voor den op Maandag j.I. uitstekend geslaagden Autorit en vooral het be zoek aan Schiphol en Tuschinski, brengen ondergeteekenden hunnen hartelijken dank. De Ouden van Dagen le Winkel. gevraagd, bij G. BRAS, Schagen. 20, 21, 22 JULI. Alle dagen met groot Jazz-Band orkest. Aanvang drie uur. Maandagavond SS blijspel in drie bedrijven. Dinsdag van drie tot zeven uur: om prijzen. Bergplaats voor Rijwielen. Aanbevelend, J. H. TER BURG. Gevraagd: Een Van der WELLE en Van OPHEM. KOLHORN, TEL. 10. te koop aangeboden, bij G. BRAS, Schagen. te SCHOORLDAM 20 - 21 - 22 JULI. komen weer 11 Schitterende Harmonicamuziek met Jazz-Band en Zingende Zaag. Vrij Entrée Vrij Entree Aanbevelend, Café „SLUISZICHT". te .WINKEL. komt 4 Augustus bij D. A. de BRUIJN, Café „De Zwaan". Entrée f 0.80.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6