kg 11 Schager Courant HAAR SPROOKJESPRINS Tweede Blad. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. FOSTER'SMAAGPILLEN Rijkspresident Hindenburg in het Rijnland. Dinsdag 22 Juli 1930 73ste Jaargang. No. 8699 Zitting van Vrijdag 18 Juli 1930. PAARD PER FIETS GELEID EN VALSCHEN NAAM OPGEGEVEN. In deze zitting werd het kantonrechterlijk ambt ver vuld door den 'kantonrechter-plaatsvervanger. mr. Lan- geveld, advocaat te Alkmaar, welke jurist als zoodanig debuteerde. Z.Ed.achtbare maakte weinig omslag en diende het recht kort en krachtig en legde geldboeten op, zóó geweldig, dat de heer Ambtenaar in verrukking werd gebracht. De eerste comparant, die als verdachte voor mr. Lan- geveld's Rechterstoel verscheen, was de 40-jarige bloemkweeker en tuinder Jan B. uit Heemskerk, welke dienaar van Pomona op de Noordervaart, gem. Scher- merhorn door den brigadier der Rijksveldwacht Talsma was aangehouden, omdat hij zich schuldig maakte aan het nog steeds voorkomend euvel, om per rijwiel een niet aangespannen paard aan den halster te begeleiden. Dit was echter nog niet het slimste, doch volgens het proces-verbaal van den brigadier zou verdachte ook een valschen naam hebben opgegeven door te beweren, dat hij Jan Beetjes of zoo iets heette. De heer B., die dus voor twee strafbare feiten was gedagvaard, gaf het strafbare vervoer direct toe, doch ontkende ten stel ligste een onjuisten naam te hebben opgegeven. Ver moedelijk had de verbalisant dit verkeerd verstaan en om zich ten dien aanzien te verdedigen, had verdachte de reis van Heemskerk naar Alkmaar gemaakt. De heer B. merkte nog op, dat hij geen enkele reden had, zijn naam te camoufleeren en dat zeer onvoorzichtig van hem zou zijn, daar hij dikwerf Schermerhorn en om streken moest bezoeken en dus alle kans beliep herkend te worden. Aangezien door afwezigheid der niet gedag vaarde brigadier het verweer van den verdachte niet kon worden gecontroleerd, was het noodzakelijk deze zaak aan te houden tot a.s. week, op welke zitting dan den verbalisant Talsma als getuige zal worden gehoord. DE MAATSCHAPPIJ BLIJFT BUITEN SCHOT. Een te Heerhugowaard wonend veehouder, de 49- jarige heer Pieter BI., moest zich verantwoorden naar aanleiding van het feit, dat op 24 Mei eenige hem in eigendom toebehoorende koeien op den spoordijk waren aangetroffen, welke uitstapjes niet geoorloofd zijn en waarvan de eigenaar de moeilijkheden onder vind. De heer B. was gedwongen het ten laste gelegde te erkennen, doch voerde aan als verweer, dat de sluiting der hekken, tot wier onderhoud de spoorwegmaatschap pij is verplicht, zeer onvoldoende zijn. Het vee is in staat om zelf de aangebrachte klinkjes op te lichten en comparant kon overleggen een schriftelijke verkla ring van een deskundige, die eveneens deze sluiting, eerst kortelings in gebruik genomen, onvoldoende en ondoelmatig noemde. De heer B. had echter bij zijn re clame nul op het request ontvangen. Ook hier echter mocht hij geen succes boeken, daar de waarn. kanton rechter .hem. onder het oog bracht, dat hij op alle ma nieren de verantwoordelijkheid droeg voor escapade's van zijn vee en hem veroordeelde tot f 3 boete of 3 dg. EEN LEERLING VAN VULCANUS, DIE HET NIET AL TE NAUW MET DEN ARBEIDSTIJD NAM. De heer Nicolaas B., die te Heerhugowaard het nut tige vak van grofsmid beoefent, heeft in zijn dienst als assistent de 16-jarige KI. Koomen, welk jongmensch op verschillende dagen einde Mei, meer dan 81/è uur per dag werkzaam was, wat bij arbeidswetcontrole werd geconstateerd. De patroon werd dan ook te dier zake gecalangeerd en deze zaak werd heden behandeld. Ver dachte was niet verschenen, wel de jongeheer Komen, die als getuige in deze zaak gemoedelijk verklaart, niet eens te hebben opgemerkt, dat hij een half uur per dag te veel had gewerkt. Hij vond deze overmatige prestatie heelemaal niet erg en hem werd dan ook, om zijn onbaatzuchtige werklust, door den heer Ambtenaar warme hulde gebracht. De knecht kreeg dus de eer, maar de baas moest betalen en wel 5 X f 1 boete of 5 X 1 dag, waartoe hij overeenkomstig requisitoir werd ver oordeeld. De getuige verklaarde daarop 'n tientje van zijn patroon te hebben meegekregen om de zaak met een maar af te maken. De baas had gezegd, wat er over was, moest hij maar weer terug brengen. Onder alge- meene hilariteit verdween de eenvoudige, maar sym pathieke knaap, om den tol aan Themïs te betalen. FEUILLETON door C. N. WILLIAMSON. Een der meest interessante romans uit de bekende Society-Reeks; Uitgave Van Holkema en Warendorf, Amster dam. 45. „Misschien kan ik er voor zorgen," zei Betty langzaam. „Laat mij nadenken, wat ik kan doen. O, ik kan een toegangsbewijs koopcn en Estelle aan wal laten gaan om naar het gemaskerde bal te gaan, dat gegeven wordt ten bate van de oorlogsweezen in Algiers. Het staat over al aangeplakt. Ik zag het, toen ik hier in een auto naar het hotel ging. Zij zal het zalig vinden om er heen te 'gaan. Ik zou haar kunnen zegden, dat zij pas om twee uur behoeft terug te komen dat ik alles wel doen zal zonder haar hulp. En aan boord zou ik laten weten, dat zij om twaalf uur terug moest zijn. Als jij dan een zwarte domino aantrekt en de kapitein of een der anderen aan boord zag je komen, van op een afstand, zouden zij denken..." „Ja, dat zou kunnen," stemde Salvano toe. „Maar bij fect heengaan..." „Je moet ervoor zorgen, dat je niet gezien wordt. En zoo moeilijk is het ook niet. Wij zijn in de haven. De kapitein hoeft niet op de brug te zijn. Hij zal op dat uur In zijn kooi liggen en slapen. Ik zal met je meegaan tot aan de trap; ik kleed mij in het wit, zoodat jij niets zijn zult dan een zwarte schaduw.' „Vindingrijk ben je altijd geweest," prees Salvano. „Mijn mooi vrouwtje, ik voel me een ander mensch! Je hebt mij een last van het hart genomen." Hij stond op, heel lang en mooi, mooier dan hij nog ooit was geweest, dacht Betty. „Ik vrees, dat ik nu weer terug moet naar de Calahans," zei hij. „Het is beter den vrede vandaag te bewaren, anders kon er wel eens iets tusschen komen. Daarenboven daar komt dat heer. dat ik in New York wel eens gezien heb Nazlo regel recht op jouw tafel af." DE VERDACHTE MèèR CONTENT DAN DE EENADEELDE GETUIGE. Op 11 Juni was te Alkmaar op het Heiligland de heer Bart Heijblom, voerman en vrachtrijder, bezig zijn paard in te spannen, toen vanaf richting Schermerhek in ta melijk snelle vaart een benzinetank-auto van de A.P.C. naderde, waarop de voerman de hand opstak ten einde den chauffeur te beduiden, in snelheid te verminderen en flink naar links uit te halen. De chauffeur van den A.P.C.-wagen. de heer H. F., gaf dan ook gehoor aan dit verzoek, doch desondanks werd het paard onder het passeeren van achter aangereden, waardoor het dier werd gewond en gedurende eenige dagen geen dienst kon doen, terwijl het, volgens den eigenaar, sindsdien eeft onoverwinnelijke schrik heeft behouden voor motor rijtuigen. De heer F. heden terechtstaande ter zake overtreding van art. 22 motor- en rijwielwet, het door roekeloos rijden de verkeersveiligheid in gevaar breni gen, ontkende ten stelligste de aanrijding te hebben veroorzaakt. Er was ruimte genoeg en hij had na het teeken van Heyblom direct gas verminderd en zijns in ziens voldoende uitgehaald. Een tweetal andere getuigen, de smid Haarman en de schilder Groot, konden niet pertinent verklaren, dat de heer F. zich aan het hem ten laste gelegde had schuldig gemaakt, wel werd vermeend, dat er met het oog op de situatie ter pla'atse te snel was gereden. Verdachte be weerde voorts, dat een aan de andere zijde van de straat staand hondenkarretje de passage had vernauwd, wat door den 18-jarigen A. P. C.-bediende C. A.bram, die des tijds mede in de cabine der A.P.C.-auto had plaats geno men, werd bevestigd. De ambtenaar vond na de weinig houvast gevende ge tuigenverklaringen geen vrijheid veroordeeling te vorde ren en requireerde dus vrijspraak, wegens gebrek aan het wettig en overtuigend bewijs. De waarnemend kan- tnorechter vereenigde zich met dit requisitoir en sprak den heer F. vrij, waardoor de teleurgestelde heer Hey blom ook zijn civiele vordering ad f 48 werd ontzegd. HIJ KON ZICH NIET IN ALLE BOCHTEN WRINGEN De 40-jarige heer Reijer B., schipper te Broek op Lan- gendijk begaf zich op 1 Juni in zijn auto naar het lom- merijke Bergen, welk Zondags plezierritje later echter funeste gevolgen bleek te hebben op een smal gedeelte van den Bergerweg nam hij een gevaarlijken bocht wat te snel en te ruim, waardoor zijn wagen in aanrijding k\fram met een van de andere zijde naderende luxe mo torrijtuig bestuurd door den heer P. C. Oosterhoorn, kap per te Heemstede. Bovendien maakte de auto van den schipper, toen hij geweldig remde en de botsing door een handige stuurwending zooveel mogelijk te ontwijken, nog 'n carambol met een wielrijder, den 17-jarigen bak ker Dirk Ambagtsheer uit Alkmaar, wiens rijwiel be schadigd werd. Voor dit geheele verkeerszonder.register stond de Broek op Langendijker varensgezel thans te recht. Hij ontkende niet de bocht niet naar behooren te hebben genomen, doch sprak tegen met groote snelheid te hebben gereden. Gevorderd en opgelegd werd een tamelijk hooge boete f 50 of 50 dagen. Bovendien werden de respectieve vor deringen f 19.55 aan den kapper en f 3 aan den bakker in zijn geheel toegewezen, zoodat dit autotochtje voor Rijer B. gevoegelijk een financieelen strop genoemd kan worden. RISICO VAN HET CHAUFFEURSBEDRIJF. De heer E. L. Str., die te Heiloo met zijn broeder en nog 'n compagnon een zuivelfabriek exploiteert, heeft de riskante verplichting op zich genomen, de melkbus- senauto te chauffeeren, tot dusver zonder ernstige te genslagen, doch op Zondag 1 Juni had hij het ongeluk op den Rijksstraatweg onder de gemeente Limmen, bij het uitwijken van een ander motorrijtuig een rechts van den straatweg rijdenden wielrijder, zooals later bleek den smid P. J. de Haas uit Alkmaar, die met zijn vriend Frans Enks, 'n chemisch wasscher, terugkeerde van IJmuiden, alwaar zij op de Pietermannenvangst wa ren geweest, te raken met gevolg dat gezegde heer de Haas met zijn rijwiel omtuimelde, zich bloedend aan ge laat en hand verwondde, zijn. jas en zijn rijwiel bescha digd werden. De heer de Haas was zoo toegetakeld, dat hij zich door den geneesheer te Limmen moest laten ver binden. De heer St, voor deze feiten terecht staande, weersprak de aanrijding en vermeende dat deze met zijn rijwiel op den berm van den weg was geraakt en daar door gevallen was. Dit verweer kon echter naar de mee ning van den kantonrechter gestaafd worden en werd Indien uw spijsver tering verstoord is, gebruik dan eenige Foster's Maagpillen. Zachte, afdoende wer king, zonder eenige kram pen. £0.65 per flacon. Betty liet Paolo gaan zonder een woord van tegen spraak. Zij reikte hem haar hand en een conventioneel glimlachje voor het benefiet van de Calahans. Hij was niet langer dan vijf minuten bij haar geweest, maar het was hun gelukt heel wat tot elkaar te zeggen mis schien wel alles, wat tusschen hen gezegd diende, voor de eindverklaring. Zij vertrouwde hem niet volkomen, maar hij was in haar macht en zij was van plan haar macht uit te oefenen. „Ben Ik te vroeg?" vroeg Nazlo. nadat hij mevrouw Sheridans uitnoodiging om bij haar te komen zitten aanvaard had. „Nee," verzekerde zij hem op vriendelijken toon. of schoon haar geest ver weg was. „Ik heb thee besteld, maar ik zal zorgen, dat u wat versche krijgt. Wat heeft u ontdekt betreffende mijn man en het meisje?" „Zij zijn naar Bousaada gegaan," antwoordde de Schoenenkoning. „Het is een autorit van minstens ze ven uur. Zij zullen er nog niet zijn aangekomen. De chauffeur en de auto zijn gehuurd voor drie of vier da gen. Ik heb het gehoord in de garage, waar hij den wagen had genomen." „Goed," zei Betty, „ik ben u zeer dankbaar, dat u al die moeite genomen hebt." „Het was geen moeite," kwam de Griek hiertegen op. „Maar... het schijnt, mevrouw Sherldan, dat u veran derd is, het interesseert u niet meer?" „O. jn, het interesseert mij bijzonder," haastte zij zich te zeggen. ,.U is toch niet van plan veranderd ten opzichte van uw man?" Er klonk angst uit Nazio's stem en Betty glimlachte vaag. Zij wist heel goed, dat het niet was uit liefde voor haar blauwe oogen, dat hij zoo gehandeld had. Hij had iets voor met dat meisje. Of hij wenschte zich te wreken, of hij wilde het meisje voor zichzelf hebben. Dat was de reden, waarom hij de echtscheiding wilde voorkomen, waardoor Miles vrij zou zijn. „Ik ben niet van plan veranderd," zei zij. „Is het niet net een klein drama, meneer Nazlo, waarin wij een rol vervullen? Het schijnt, dat er heel wat grappige com plicaties bij zijn gekomen. Ik veronderstel, dat nu het volgende zal zijn. dat Miles plotseling op het jacht ver schijnt met zijn mooie dame en dat hij er mij dan aantreft." „Dat kan morgen of overmorgen gebeuren." gaf Nazlo toe. En daar Betty haar meening over zijn beweegrede nen voor zich hield, hield hü den naasten stap, dien hij zou doen, ook voor zich. Hij had haar eerst willen ver tellen, dat het zijn plan was om vroeg In den ochtend naar Bousaada te gaan, maar iets in haar wezen, deed hem van denkbeeld veranderen. Hij kon dat „iets" niet verdachte mitsdien veroordeeld tot f 30 boete of 30 «Ja gen, terwijl bovendien de civiele vordering van den heer de Haas,, vastgesteld op f 22, aan reparatiekosten van rijwiel, lijfgoederen en lijfkwetsuren, aan den be nadeelde werd toegewezen. DE SIGNAALHOORN NIET TER JUISTER TIJD IN WERKING GESTELD. Een motorrijder uit Heerhugowaard, de heer Th. B. bevond zich op Juni te Alkmaar op zijn machine in de Emmastraat op het kruispunt Emmastraat, P.H.-straat, Everdingen en Costerstraat en verzuimde aldaar tijdig signaal te geven, waardoor een aanrijding ontstond met een van de andere zijde aankomende vrachtauto. De heer Wagenaar, grossier te Alkmaar die zich ter plaatse op het rijwiel bevond, en een en ander had waargeno men, genoot heden de ietwat lastige eer als getuige in deze zaak te worden gehoord en de rechterlijke heeren de gevraagde inlichtingen te verschaffen. De niet ver schenen verdachte werd daarop schuldig bevonden en veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen. RIJ- EN NUMMERBEWIJS WAREN UIT VISSCHEN. Een 22-jarig stucadoor uit Bergen, de heer W. D. II., werd op 6 Juni op den Bergerweg alwaar hij zich per mo tor bevond, aangehouden door den heer A. Wijnbergen, gezaghebbend agent van politie in verkeersaangelegen- heden. Deze aanhouding zou op zich zelf niets kwaads beteekend hebben, doch de motorrijder was helaas niet in het momenteele bezit van zijn rij- en nummerbewijs rn wegenbelastingkaart, welke kostbare spullen hij wel in zijn jaszak had zitten, doch niet in het jasje, dat hij aan had, zoodat hij werd geverbaliseerd wegens een driedubbele vertreding. Evenwel was hij zoo gelukkig binnen den kortst mogelijken tijd zijn bewijsstukken, dat hij aan Wijnbergen te kunnen toonen en werd hiermede bij het opleggen der straf rekening gehouden door het opleggen van 2 keer f 2 boete of 2 keer 2 dagen. Wat betreft de ontbrekende wegenkaart zal veroordeelde ver moedelijk een transactie hebben kunnen aangaan, cn anders zal hij nog terecht moeten staan voor den po litierechter, met den Rijksadvocaat als vertegenwoor diger der administratie der directe belastingen. Allerwege een geestdriftige ontvangst. Het schip van den president op den Rijn luide toegejuicht. De hoogbejaarde Duitsche Rijkspresident, Hinden burg, heeft Zaterdag 't aangekondigde bezoek aan het Rijnland gebracht. Overal heerschte vreugde, ondanks de hevige regenbuien, die af en toe die vreugde dreig de te verstoren. De triomftocht begon in den Paltz, waar op de Strohmarkt te Neustadt hartelijke toespraken werden gehouden en de oude veteranen voor Hindenburg defileerden, waarbij de president elk hunner de hand drukte. Onder de aanwezigen was ook „Kommerzien- rat" Helfferich, de broer van den indertijd omgekomen minister. Een menigte van bij de duizend mcnschen juichte Hindenburg bij aankomst cn vertrek geest driftig toe. Om kwart voor drie kwam de president te Deidels- heim aan, waar hij met mortierschoten en klokgelui begroet werd. De burgemeester bood den president een kist wijn aan, waarvoor de president hartelijk dank zegde en verklaarde, dat hij Deidelsheim en zijn wijn reeds lang kende. Ook toonde Hindenburg zijn voldoening over de fraaie versiering van de stad en de geestdrift der bevolking. Tot een veteraan, dien hij al eens eerder bij een parade ontmoet had, zei hij: „Dus zien wij elkaar toch nog eens weer." Ook, te Duerkheim werd den president een geest driftige ontvangst bereid. Van daar ging het naar Lildwigshafen. Te Maxdorf en Ogger&heim bewoog zich een dichte menigte in de feestelijk versierde straten, die zich verdrong rond de auto van den pre sident. Op den Ludwigsplatz waren de stedelijke over heid en de vereenigingen van oud-strijders samenge komen. Tal van gewezen frontoficieren bevonden zich onder hen. Drie vliegtuigen kruisten over de stad. Tegen vier uur verschenen de auto's, de kanon nen donderden en de klokken luidden. Met een ge jubel werd de president ontvangen en de menigte verdrong zich om de auto's. De politie stond mach teloos. Burgemeester Kleefoot sprak den president toe. Hij gewaagde van de industrieele beteekenis van de stad en betuigde zijn dank aan de mannen, die den lijdenstijd van de bezetting hadden helpen verkorten. De burgemeester sprak de hoop uit, dat de rijkspresi dent de nooddruftige stad tot hulp, stuwkracht en vriend zou zijn. Drie kleine meisjes boden den presi dent bloemen aan. Was het tot dusver overal waar men kwam mooi weer geweest, te Ludwigshafen re gende het hard, wat echter aan dc geestdrift der me nigte geen afbreuk deed. Na de ontvangst reden dc president en zijn gevolg naar den Rijn, waar de pre sident zich aan boord van de salonboot Hindenburg begaf. Verscheidene andere booten begeleidden de Hindenburg naar Worms. best verklaren, doch bracht het In verband met Prins dl Salvano. De jonge vrouw had het een of ander in den zin. Het was mogelijk, dat zij hoopte, Paolo dl Salvano over te halen om het meisje Calahan in den steek te laten en in plaats daarvan met haar weg te loopen. Het zou wel verstandig zijn, haar t,e doen gelooven, dat zij het lanngste eind in handen hield, om het touw langza merhand naar zich toe te halen, door te zorgen, dat Mi les weer onmiddellijk naar Algiers terugkeerde. Nazlo zat nog op het terras met Betty toen ver weg ln de woestijnstad Bousaada, Miles Sheri dans auto voor de eerste maai voor het kleine hotel stilhield, welks gevel rozerood was gekleurd door de ondergaande zon. HOOFDSTUK XLTI. Salvano had tegen Betty gelogen. Hij en Rose Calahan waren getrouwd. Maar zelfs al was mevrouw Sherldan met haar brieven en dreigementen naar Algiers geko men, dan zou zijn positie nog onzeker zijn geweest. Cala han, die eerst zeer met hem was ingenomen, had de voor zorg genomen om zekere inlichtingen in te winnen, voor dat het te ver tusschen hem en Rose zou zijn. Hij had schulden verwacht, maar geen onteerende schulden en de kwestie met mevrouw Miles Sherldan was niet de eeni ge, waarover gepraat werd met betrekking tot Salvano tusschen Californië en New-York. Calahan had gehoord, dat er ln Los Angelos een meer of minder verzwegen schandaal was gebeurd en nog een andere geschiedenis met een Italiaansch meisje in New York. De oude man zou het heerlijk gevonden hebben een fatsoenlijken prins als schoonzoon te krijgen, maar het begon eruit te zien, of Salvano eigenlijk geen fatsoenlijke prins was. En dan kwam er bij, dat er genoeg andere en betere prinsen te krijgen waren ln het land, waar Salvano vandaan kwam en ook in vele andere landen van Europa. Cala han besloot Rose te brengen in die landen waar de prin sen waren en waar prins Paolo dl Salvano niet was. Maar hij maakte een fout, doordat hij Rose en Salvano al te duidelijk liet zien wat er in zijn geest omging. Rose kende haar vader opperbest. Zij was al meer verliefd geweest al was het niet zoo hevig en haar vader had met de heeren bedroefd weinig opgehad. Hij had gelijk gehad ln al die gevallen, want zij waren niet goed genoeg voor haar; maar Paolo was dat wel. Zij aanbad hem en was van plan hem te krijgen. Rose Calahan waarschuwde Salvano dus voor het gevaar, dat dreigde en deed hem het denkbeeld van een huwelijk aan de hand, omdat „Vader dan over de brug zou moeten komen." De Prins had het zelf niet HINDENBURG. Op den Rijn. Terwijl de boot, waarop zich president Hindenburg bevond den Rijn afvoer naar Worms, zag men op de oevers overal talrijke groepen mcnschen, die juich ten en zwaaiden met zakdoeken. Bij het tegenkomen van dc talrijke stampvolle pleizierbooten kwam het herhaaldelijk tot hartstochtelijke begroetingen. Even over vijven kondigden schoten de aankomst van het presidentieele schip te Worms aan, waar de boot aanlegde. Op den oever waren de vereenigin gen van oudstrijders cn andere organisaties met hunne dames geschaard. Een vertegenwoordiger van de Hessische regeering heette den Rijkspresident wel kom. Een veertiental eeregasten, o.w. de vertegen woordigers van de Hessische rc-geering, begaven zich aan boord om aan de verdere vaart deel te nemen. Om vijf minuten voor half zes vertrok de boot weer, ter wijl de muziek op den wal het Dcutschland iiber Al les speelde. Te Mainz. Om half acht is dc Hindenburg tc Mainz aangeko men, waar zich tienduizenden verdrongen bij den aan legsteiger en den president hartelijk toejuichten toen hij 't schip verliet. Burgemeester dr. Kuelp heette den president welkom en bracht een „Hoch" op hem uit, waarmee de menigte geestdriftig instemde. Op den Rijn hielden alle schepen, die in den omtrek van Mainz lagen, een revue. Toen de boot met den presi dent aankwam, klonken mortierschoten. Vliegtuigen waren de boot tegemoet gevlogen cn vlogen mee te rug naar Mainz. Bij dc ontvangst waren dc bisschop van Mainz en hoofd van de Saksische landskerk aan wezig. De president maakte eerst een korte rondrit door de stad. Langs den weg, dien de stoet nam. ston den overal de mcnschen rijen dik. In het grootherto gelijke paleis heeft de president zijn intrek genomen en bood de stad hem een eeremanl nan. Om. half toen begaf zich een fakkeloptocht naar het paleis. De socialisten en de Stahlhelm. Het districtsbestuur van de sociaal-democratische partij te Keulen wekt zijn leden nogmaals op niet aan de bevrijdingsfeesten deel tc nemen. De partij kan zich niet vertoonen waar de Stahlhelm komt. Elke aanraking dient vermeden. De partij zal een eigen bevrijdingsfeest organiseeren. beste da§el ij ksche il lef opwekking 'enverfrissching. jj durven aanraden als Italiaan, om de eenvoudige reden, dat hij wel wist dat zulk een huwelijk feitelijk on wettig zou zijn of dat men hem zou beschuldigen het meisje bedrogen te hebben. Half onwillig had hij ver klaard, dat er moeilijkheden waren. Zonder toestem ming van de ouders zou het huwelijk ln zijn land on wettig zijn, en er waren tal van formaliteiten, welke in aanmerking moesten genomen. Maar zij konden trou wen volgens de Amerikaansche wet, al3 zijn dierbare Rose genoeg vertrouwen in hem stelde voor zulk een geheim huwelijk. En als haar vader dan later zijn toe stemming wilde geven, dan zou alles kunnen worden overgedaan zonder dat de buitenstaanders zouden we ten. wat er gebeurd was. Rose was er zeker van. dat haar vader zou toestem men. Wel. hij zou wel moeten! Dus verschaften zij zich een akte en trouwden zij op een goeden dag te Jama ica Long Island bij een dominéé der Methodisten. Het meisje schreef het aan een paar vriendinnen, haar op het hart drukkend, er niets van te vertellen; maar of zij dat al deden, kon haar niets schelen. Maar die roe- kelooze stemming ging voorbij, nadat zij het haar va der had opgebiecht, (zij deed het, niet Paolo) en zag, hoe hij de zaak opnam. Zooals zij later aan Salvano verklaarde, gedroeg haar vader zich meer als een wilde stier dan als een vrien delijke oude vader. Hij brulde het een en ander uit omtrent de moraal van den prins en hij zei, dat hij het huwelijk zou verbreken, dat zou hij bij God! Maar Rose huilde net zoolang totdat Calahan kalmeerde. Hij sprak met den bruidegom en zei, dat hij hem op de proef zou nemen. Salvano moest Rose niet beschouwen als zijn vrouw en ervoor zorg dragen dat de geschiedenis niet uitlekte. De twee konden zeggen, dat zij verloofd waren en Salvano kan hen naar 't buitenland volgen, waarheen Calahan met zijn dochter op 't punt van ver trekken stonden. Als de Prins zich gedurende een half jaar behoorlijk gedroeg en als Calahan geen erger ge schiedenissen over hem hoorde, dan hij al gehoord had, zou het huwelijk kunnen plaats hebben misschien ln Rome na een ontmoeting met de ouders van Paolo. Hiermee had Salvano tevreden te zijn, een half el was beter dan een lege dop en overigens zoudon om de eer der familie zijn meest dringenden schulden worden afgedaan. Ook toonde Calahan zich gewillig om Salvano geld voor te schieten voor zijn reis en andere uitgaven. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5