DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. Wie neemt 'tinitiatief? Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Racing) .midden Mulder (Helder), P. Goudswaard en Roobol (oeide Racing)i vood Kapitein (Racing), Burger (Helder) Beneker en Sout (beide Racing), en H. de Boer (Helder.) De volledige athletiekuitslagen zijn: Heeren 100 Meter: 1. A. Kardol (Zeemacht) 11.4; 2. K. Schenk (Olympla, Wierlngerwaard) 11.9; 3. W. Blee- ker (Assendelft) 12; 4. F. v .d. Meij (Pro Patria, Den Helder). 800 Meter: 1. A. Veen (P. P. den Helder) 2.18.9; 2. U. Bals (West Frisia) 2.21.1; 3. W. Bakker (P.P.) 1500 Meter: 1. de Bakker (Alcm. Victrix) 4.40; 2. A. Martens (Zeemacht). 3000 Meter: 1. H. Bruijn (Z.A.V. Zaandam) 9.57; 2. Jongsma 10.40; 3. J. de Boer, (Bato, de Rijp) 10.40.3. 4 keer 100 M. estafette: 1. Zeemacht 2, 51 sec.; 2. Zee macht 60 sec. Polsstokhoogspringen: 1. D. v. Genne (Alcm. V.) 3.30; 2. Koelemaij (Alcm. V.) 2.90. Polsstokversprlngen: 1. D. v. Genne (Alcm. V.) 9.43%, 2. K. Schenk (Olympia, Wieringerwaard) 8.47.3; 3. Am sterdam (Zeemacht) 8.07. Kogelstooten: 1. J. G. M. Nass (Zeemacht) 11.892. Goossens (Zeemacht) 10.57. Speerwerpen: 1. N. M. Niessink (Zeemacht) 46.45; 2. de Bakker (Alcm. V.) 40.58. Verspringen m. a. 1. K. Schenk (01., W.Waard) 6.28; 2. S. H. Rosier (Zeemacht) 5.77; 3. Kardol (Zeemacht) 5.53%. Hoogspringen m.a.: 1. V. Genne (Alcm. V.) 1.66; 2. K. Schenk (Ol. W.Waard) 1.61; 3. V. Rhljn (Zeemacht) 1.56. Dames: 100 Meter: 1. Mej. A. Smit (Olympia, Wierin gerwaard) 13 sec.; 2. Mej. Bronder (id.) 13.1; Verspringen m.a.: 1. Mej. A. Smit (Ol. W.Waard) 4.50; 2. Mej. Bart (Carna, Zaandam) 4.12; 3. Mej. B. Bakker (Ol. W.Waard) 3.95. Balwerpen: 1. Mej. Honig (Ol. Zaandam) 20.72; 2. Mej. Bart (Carna, Zaandam) 19.71; 3. Mej. Bakker (Ol. W. Waard) 19.19. Kogelstooten: 1. Mej. Bakker (O. W.Waard) 7.60; 2. Mej. Rol (id.) 7.14. 4 keer 100 Meter: 1. Olympia, Wieringewaard 57.4; (Rol, Bakker, Bronder, Smit); 2. O.K.K. (Den Helder) 61.1. Olympia keerde met 2 bekers en 10 medailles naar Wieringerwaard terug. Dat was dus weer een vrucht- dragendoe rooftocht! De einduitslag van den voetbalwedstrijd is 54 voor Z.F.C.! Het verwondert ons dat D.O.K.E.V., dat voorheen altijd zoo uitstekend voor den dag kwam op atletiekwedstrij den (evenals thans Olympia Wieringerwaard), er thans weinig of niets meer aan doet. Die drie of vier meisjes die zonder deskundige leiding soms eens aan 't hardloo- pen zijn op 't voetbalterrein, is dat nu het rampzalige overschot van de eens zoo veelzijdig ontwikkelde athle- tiekafdeeling van D.O.K.E.V.? Of is 't bestuur van plan de athletiek er geheel aan te geven Dat mag toch niet gebeuren in een gemeente met 5000 inwoners, een gemeente waar de bevolking toch ze ker wel wat met de sport opheeft. Bovendien heeft men over een keurig terrein te be schikken. Wil DOKEV."*nu persé niet we zouden dit als we zoo eens naar haar doen en laten kijken sterk vermoeden zou het dan zoo moeilijk zijn een specifieke athle- tiekclub op te richten? We zullen hier en daar eens informeeren en het re sultaat van onze bevindingen zoo mogelijk volgende week publiceeren. Voetbal. ANNA PAULOWNA. Waarschijnlijk doordat de secretaris van Succes de reeds in begin Juli gemaakte afspraak vergeten was. wachtten B.K.C. a en b tevergeefs op de Succes adspi- ranten. We kunnen ons evenwel nu gevoegelijk van ver wijten jegens Succes onthouden, want B.K.B. 2, dat voor de nederlaagwedstrijden tegen Succes 2 zou uitkomen, verscheen, ondanks 't feit. dat alle spelers waren aange schreven met 5 man in 't veld. Onverrichter zake was Succes toen gedwongen huiswaarts te keeren. Waardee- ren de spelers van 't tweede het dan niet dat het bestuur hen in de gelegenheid stelt tegenover sterkere clubs eenlge kennis op te doen? Zoo neen, dan hadden ze het niet moeten aannemen. B.K.C. 1 was naar de seriewedstrijden van D.O.S.K.O. die deze ter gelegenheid van de kermis hield. Een met 4 invallers spelend Wieringerwaard werd in de eerste ronde met 51 geklopt, doch in de finale werd met 40 van Sparta I verloren. A.s. Zondag is 't hier kermis, 's Middags komen Spar ta 2 en Succes I voor de nederlaagwedstrijden. AARTSWOUD. Uitslag van don gehouden voetbalwedstrijd van Zondag. Aartswoud III speelde 's morgens tegen Win kel en won met 1—0. 's Middags speelde Aartawoud II tegen Twisk, hetgeen een minder aangenaam ver loop had, door ruw spel van de gasten, waarvoor de scheidsrechter een der spelers een vermaning gaf. De rust ging in met 2—0 voor Twisk. Na de rust kreeg men verschil wegens een uitbal, waarna de wedstrijd werd gestaakt. Deze vriendschappelijke wedstrijd ein digde dus in een onverkwikkelijke. 's Avonds trad in de zaal van den heer Visser op de cabarettier Buisman uit Schagen met König aan de piano. Naar wij vernamen, voldeed het gepresteer de zeer goed, doch de opkomst was zeer gering. PETTEN. Zondag speelde te Petten P.S.V. 2 een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Koedijk 1. K., dat eerst voor den wind speelde, bestookte herhaalde malen het P. doel, maar de achterhoede wist het terrein te zuive ren en in laatste instantie verrichtte de keeper eenige aardige safes. Na de pauze was het spelbeeld der mate gewijzigd, dat nu P.S.V. in de meerderheid bleek. Uit een strafschop op verren afstand, kwam P.S.V. op gelukkige wijze aan haar eerste doelpunt. (10). K. kwam nu opzetten en slaagde er in, dank zij een zwak oogenblikje van den doelman, de gelijk maker te scoren. 11. In dezen stand, die juist de verhouding weergaf, kwam geen wijziging meer. KOLHORN. Zondagmorgen trokken de adspiranten van de v.v. „Kolhorn" naar Lutjewinkel, om aldaar een wedstrijd te spelen tegen L.W.V.C. en verloren daar met 2—1. 's Middags trok het le elftal met twee auto's naar Hoogwoud, om daar een wedstrijd te spelen tegen Hoogwoud. Op de heenreis hadden de heeren nogal wat stagnatie met de auto's, maar toch arriveerden zij omstreeks twee uur te Hoogwoud. Maar al wat men op het terrein zag, geen spelers. Maar aangezien men daar ouden tijd heeft., moest men een uur wach ten. Na een uur wachten begon het spel, wat na een vijf minuten spelen voor Kolhorn was 1.—0. Voor de rust wist Kolhorn het tot 40 te brongen en na de rust wist Kolhorn het tot 7—0 te brengen. Onze vereeniging heeft zich een anderen naam moeten kiezen en zal in plaats van S.D.O. nu v.v. „Kolhorn" heeten. BARSINGERHORN. Zondag jl. ondernam D.E.S. ten derdenmale de reis naar de Beemster en wederom smaakten zij het zoet der overwinning. Vergezeld van een 40-tal suppor ters vertrok het gezelschap te ongeveer 12 uur, de spelers bezield met den wil om te winnen, de sup porters met het idéé hunne favorieten aan te moe digen. D.E.S. verscheen met het zelfde elftal van de vo rige weken. In den beginne wilde het niet erg vlot ten. temeer daar de aanvoerder Geel door een spier- verrekking op halve kracht speelde. Langzamerhand komen zij echter in de meerderheid en weten dit kort voor de rust in een móói doelpunt van Mayer uit te drukken. Ruststand 1—0. Na de thee wordt evenwel uit een ander vaatje getapt. De middenlinie met aan het hoofd de spil. Janmaat, die vooral na de rust een uitstekende wedstrijd speelde, steunt voort durend de voorhoede, waardoor reeds spoedig de voorsprong door den rechtsbinnen wordt vergroot. Kort hierop geraakte de midvoor in botsing met den keeper der tegenpartij, waardoor eerstgenoemde tot ieders verwondering van het veld wordt gezonden. (Na afloop van den wedstrijd bood de scheidsrechter hiervoor dan ook zijn excuus aan bij den D.-aan- voerder, daar hij bij nader inzien de straf toch ook te zwaar vond.) D. speelt echter niet ontmoedigd met 10 man verder en het overwicht wordt hoe lan ger hoe sterker. Zij drukken dit dan ook uit in 4 doelpunten. Mayer 2, Luider en Klaaren 1, zoodat het einde komt met een 6—0 overwinning. Het ge- heele elftal heeft uitstekend gespeeld, terwijl de lin kervleugel, Mayer-Klaaren, bijwijlen uiterst gevaar lijk was. D.E.S. ziet alzoo haar tour naar den Beemster met den eersten prijs, een zilveren lauwertak bekroond, terwijl zij bovendien de voetbal-eer van Barsinger- horn in den Beemster heeft weten hoog te houden. Een woord van hulde is dan ook wel op zijn plaats. Tracht op dezen weg voort te gaan en de belangstel ling voor de mooie voetbalsport zal er wèl bij varen. Het brengt vreugde en vertier. De afloop der eerste bollenvelllngen. Vermin derde aanvoeren van aardappelen tegen re delijke prijzen. Roode en witte vroege kool goedkoop. Gele betere, doch ook afnemende prijzen. Bloemkool Idem, doch wegens draai- hartigheid geen beste uitkomsten. Onbevre digende uienprijzen. Lagere prijzen voor boo- nen. Boswortelen slecht. Tomaten als eind vorige week. Al moge het dan met de aardappelencampagne dit jaar niet al te slecht loopen, met het overige in de grove groententeelt loopt het nog maar voortdurend tegen. Het schijnt wel, of er voor Langendljk geen gunstige tijden meer zullen aanbreken. Men bedenke echter, dat het meermalen gebleken is, dat wanneer de nood het hoogst is gestegen, de redding het meest nabij is. Toch zal bij deze hoop niet uit het oog verloren mogen worden, dat de Langendijker tuinbouw het voornamelijk van den uitvoer paar het buitenland hebben moet en meermalen is van deskundige zijde de stelling geponeerd, dat Dultsch land's dood ook dien van Langendijk beteekend. Moge deze stelling niet bijzonder plastisch zijn, de beteekenis ervan is voor ieder duidelijk. Het lijkt ons een verstan dige politiek, om niet alleen met de ervaring in dezen rekening te houden, doch ook aandacht te wijden aan een anderen factor, n.1. dezen, dat ieder land in den tegen- woordigen tijd van den funesten tarievenoorlog zooveel mogelijk tracht zich zelve te redden. Met de wetenschap dat Nederland veel meer aan groenten en aardappe:en teelt dan het voor blnnenlandsch verbruik noodlg heeft, kan deze een aanwijzing zijn. daarmee voorloopig reke ning te houden. En men heeft daarmee al gerekend. De bloembollenteelt immers, die de laatste jaren hier meer en meer intensief wordt uitgeoefend, is een der middelen waardoor men zich van de gevolgen van de thans in vele landen gevolgde economische tactiek onafhankelijk tracht te maken. Doch ook hier blijkt, dat alles aan wis selvalligheid onderhevig is. Wat vandaag nog mag door gaan als een gunstig teeltöbject, is morgen reeds aan ernstige risico onderhevig. De uitkomsten op de bloembollenveilingen, die tot nu toe gehouden zijn, voorspellen niet veel goeds. Ook te Broek op Langendijk was het Vrijdag misere. „Slecht" was het antwoord, dat we kregen op de vrpag aan een deskundige, hoe het verloop der veiling was geweest. In de kringen van onze bloembollentelers ver wondert men zich daar niet te veel over en men acht den terugslag, die eenmaal komen moest, heel natuurlijk daar ten gevolge van de gunstige rfesultaten dezer teelt men zich te veel op den cultuur ging toeleggen, waardoor er overproductie ontstond. Toch zou het o.i. verkeerd zijn, om uit de achteruitloopende prijzen op de laatste veilingen te besluiten, dat de bloembollenteelt nu voor loopig ten doode zou zijn opgeschreven. Ook hierbij werken zoo veel factoren samen, dat het moeilijk is een juiste conclusie te trekken. Rustig afwachten, geen over haaste stappen doen, lijkt ons in dezen voorloopig het beste. Misschien dat de volgende veiling, die a.s. Vrijdag gehouden wordt, al eenigszlns meegevende teekenen te zien geeft. Het regenachtige weer aan den eenen, en de vele aard appels, die reeds gerooid zijn, aan den anderen kant. waren oorzaak dat er deze week heel wat minder werd geveild dan vorige week. Aan beide veilingen bedroeg de aanvoer 230 spoorwagens In totaal, -waarvan 125 te Noordscharwoude. De prijzen waren bevredigend en aan gezien het beschot zeer meevalt, zijn de bouwers vrij goed tevreden. Voor lekkere van de meest gewenschtc grootte werd voor blnnenlandsch gebruik in maximum van f 5.906.80 besteed, aan de Broeker veiling. De laagste noteeringen voor de aardappels van andere groot te lagen tusschen f 3 en f 4.20. Een enkel partijtje was f 0.50 lager. Te Noordscharwoude lagen de maximum prijzen tusschen f 5.20 en f 6.20, de maximum tusschen f 3 en f 3.60. Ook hier werden bij uitzondering partijen beneden f 3 verkocht. Groote, die hoofdzakelijk naar het buitenland gaan brachten van f 4 tot f 4.30 op. Op som mige dagen moesten enkele partijen tegen lager prijzen worden verkocht. Al deze noteeringen betroffen Schot- sche muizen. Schoolmeesters noteerden lager, n.1. f 2.40 —5.40. Eigenheimers daarentegen brachten hoogere prij zen op, n.1. tot f 7.20. De laagst bestede prijs was f 4.70. Voor blauwe eigenheimers werd van f 4.60—6.10 betaald. Drielingen brachten te Broek van f 2—3.70 op, te Noord scharwoude f 1.503.30. Vroege roode kool had een slechte markt. Bijna eiken dag kwamen noteeringen voor van f 0.60. Maan dag was de hoogste prijs f 3.30. Woensdag was er nog meer afwisseling in de prijzen; ze liepen toen van f 0.60 4.20. In het verder verloop is als hoogste prijs f 3.30 be steed, n.1. te Broek. Te Noordscharwoude konden die prijzen zelfs nog niet bedongen worden: hier was n.1. de hoogste prijs f 2. De totaal-aanvoer beliep 90 spoorwa gens, waarvan 73 te Broek. Ook was de markt voor witte kool ongunstig. Het is aan de veiling der L.G.C. zelfs nog voorgekomen, dat ze den minimum-prijs van f 0.60 niet haalde. Dins dag bracht ze te Broek f 2.90—3.60 op; toen was de aanvoer echter zcr gering. Te Noordscharwoude was de noteering toen f 0.80—1.50. De hoogste prijs, die aan deze veiling werd besteed, was verder f 2.30, te Broek f 2.60. Herhaaldelijk werd echter van f 0.60— f 1 besteed. Aangevoerd werden in totaal 26 spoorwagens. De prijzen der gele kool zijn heel wat beter. Aanvan kelijk werd te Noordscharwoude f 8 betaald, te Broek f 5—9.10. Woensdag waren deze prijzen resp. f 6.20 7.40 en f 4.906.80. De elndnoteering was f 3.105.20 te Broek en f 3.706 te Noordscharwoude. Helaas is ook hier oen aanmerkelijke teruggang te constateeren. De aanvoer beliep 17 spoorwagens. Bloemkool bracht in het begin der week beste prijzen op: Maandag b.v. te Broek f 2835.50 voor eerste soort Donderdag werd te Noordscharwoude nog f 17—34 be taald. Zaterdag echter waren ze sterk in prijs achteruit geloopen en kon aan de velling der L.G.C. slechts f 11 —21.10 en aan die van den Noordermarktbond f 12.70— 20.80 worden gemaakt. Tweede soort bracht van f 48 op. Dc aanvoer beliep ongeveer 55000 stuks. Men deelde ons intusschen mee, dat ook nu weer de draaihartig- heid in ernstige mate optreedt en dat daardoor de financlecle resultaten nog verre van schitterend zijn. Gezien het vele werk, dat het telen en afleveren van zilveruien oplevert, mochten de prijzen hiervan wel beter zijn. Zilvernep bracht te Noordscharwoude een mini mum-prijs van ongeveer f 10 op, in maximum ongeveer f 15. Drielingen golden van f 3.50—5. Te Broek werden ze nog goedkooper verkocht. Voor gele uien liepen de prijzen van f 1.703.70. Bij grooteren aanvoer van spercleboonen worden de prijzen ook lager. Worden ze in het begin der week nog voor f 1824 per 100 K.G. verkocht, na een paar dagen waren deze prijzen reeds belangrijk gedaald, terwijl Za terdag te Broek f 8 A f 9 werd betaald en te Noord scharwoude f 10.20 tot f 12.70. Tulnboonen, uitsluitend te Noordscharwoude aange voerd, brachten van f 1.50f 2.60 op. Voor snijboonen werd f 10.8018.60 betaald. Met de boswortelen wil het nog maa,r steeds niet. In 't begin der week brachten ze gemiddeld niet eens f 2.50 op. Al mocht deze prijs in den loop der week Iets beter worden, hij bleef toch verre van bevredigend. In de tomatenprijs kwam weinig verandering, verge leken met den op het eind der vorige week besteden prijs. Voor A-wallteit werd Maandag ruim f 21 besteed, voor B ruim f 19. voor C bijna f 19 en voor CC ruim f 10. Den volgenden dag verbeterden deze prijzen met f 2 a f 4, doch op de laatste velling waren de prijzen weer als bij het begin der week. Uit dit overzicht blijkt wel, dat Langendijk zich den laatsten tijd niet in bloeiende welvaart verheugen mag. Begrijpelijk is 't daarom wel, dat, nu weer rapport zal worden uitgebracht over den stand der onder garantie der Provincie verleende credieten, rekening zal worden gehouden met de heerschende toestanden. Als de Pro vincie deze credieten eens liquideerde. E.M.I.H.U. 26—81 Juli. Naar wij vernemen, heeft de Tentoonstellingscommis sie besloten om op Woensdagmiddag 30 Juli a.s. te 3 uur (n.t.) in het tentoonstellingsgebouw een klndermatl- née te geven, waar zal optreden de bekende radio-goo chelaar Prof. Ben-Ali-Libi. De kinderen zullen boven dien op verrassingen onthaald worden. Dat belooft voor onze jeugd een prachtigen middag te worden. AANBESTEDING. Namens de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente van Schagen werd Maandagmiddag 2 uur In de consistorie kamer van het Kerkgebouw, door den architect, den heer Chr. Dekker, aanbesteed het verbouwen en uit breiden van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis aan de Dorpen. Er waren 9 biljetten ingeleverd en wel door: Joh. de Jager, Huizum (Fr.) f 35730 M. Schoen, Schagen f 30140.— P. Doorn, St.-Maartensbrug f 30000.— K. Bakker, Bobeldijk f 29994 Koot en Molen, Alkmaar f 29470.— D. Eriks, Burgerbrug f 29400.— C. Rutsen, Nieuwe Niedorp f 29300.— A. K. Pik, Barsingerhorn f 28874.— C. Wit, Valkkoog f 27530 C. Blaauboer, Schagen f26635.— De begrooting bedroeg f 27250. Laagste inschrijver was dus de heer C. Blaauboer al hier, aan wien het werk werd opgedragen. Wanneer we de teekeningen van het bestaande tehuis en de nieuw te bouwen inrichting naast elkaar leggen, dan zien we, dat er een groote verandering zal plaats vinden. In de eerste plaats worden in het bestaande gebouw de zalen aan de Zuidzijde, dus aan den kant aan de Roggeveenstraat, in kamers veranderd, terwijl de keu ken wordt uitgebreid. In dit gedeelte komt ook de nieuwe eetzaal, die verder overgaat in den nieuwbouw. De laatste is door een lange gang met het bestaande gedeelte verbonden, aan weerszijden van welke gang we links vinden de slaapzaal en ziekenzaal voor man nen en rechts die voor vrouwen, benevens de wasch- gelegenheden, badkamers, zusterkamer en bergplaatsen met daaronder de kelder voor centrale verwarming. Wellicht, dat wij in de toekomst, wanneer het een en ander uit den grond is verrezen, een meer uitgebreide beschrijving van de nieuwe inrichting zullen geven. MUZIEKTUIN. Ondanks het verre van uitlokkende weer was de belangstelling Zondagavond voor het concert van het Zaandamsch fanfarecorps „Excelsior" zeer be vredigend. En niemand zal zich zijn avond be klaagd hebben, want wat „Excelsior" onder de lei ding van zijn begaafden Directeur ten gehoore bracht, was van een uitnemend gehalte, wat klank en mu zikaliteit betreft. Het programma, dat ettelijke mooie en dankbare nummers bevatte, wist dan ook van begin tot eind de belangstelling te boeien, geen wonder dat den uit voerenden herhaaldelijk een hartelijk applaus ten deel viel. Het was Zondag uit een muzikaal oogpunt een mooie, hoogstaande avond. DE WINKELWEEK. Schreven wij reeds vorige week dat naar verluidde, in verband met de Winkelweek besprekingen werden gevoerd; thans kunnen wij mededeelen dat WinJ<el- weekcommissie in nagenoeg de oude samenstelling hare werkzaamheden heeft hervat. Tot het weder optreden van de oude commissie heeft in niet. geringe mate bijgedragen het feit dat de Middenstandsvereeniging dit jaar haar 25-jarig jubileum viert. Zeer waarschijnlijk wordt de Win kelweek gehouden van 26 tot 30 September. De ope ningsdag van de Winkelweek zal door het Bestuur van de Middenstandsvereeniging worden benut om ter viering van het 25-jarig jubileum hare leden een feestavond aan te bieden. Deze feestavond belooft iets zeer bijzonders te worden. GROOTE EERFSTTENTOONSTELLING VAN VET VEE. In de jl. Zaterdag gehouden vergadering van het bestuur onzer PaaschtèntoonstolUng is besloten om Woensdag 17 September te houden een groote Herfsttentoonstelling van vet vee. Gevraagd worden vet weidevee. vette varkens, vette schapen en dito lammeren. Uitvoerige bijzonderheden geeft het pro gramma. ALKMAAR. 19 Juli 1930. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 11 hitten f 110—180, 18 melkkoeien f 240440, 28 nuchtere kalveren (slacht f 12—26, 50 schapen f 3240, 9 lammerdn f 2630, 24 schrammen f 33—39, 93 biggon (10 weken) f 23—28, 3 bokken en geiten f 3—14. ALKMAAR, 19 Juli 1930. Op de heden gehouden Piepkuikenmarkt waren aan gevoerd 61 kisten en 22 korven, waarvan de prijs f 1.10— f 1.25 per K.G. was. Handel stug. ALKMAAR. 19 Juli 1930. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor: Fabrleksboter le soort f 0.80—0.87%, Fabrleks- boter 2e soort f 0.70—0.77%. eieren (groothandel) f 5.50 5.75. Eendeieren f 3.504. ALKMAAR, 19 Juli. N.V. Eiervciling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 155000 kipeieren, 5658 Kg. f 5.205.60, 58 —60 Kg. f 5.40570, 60-62 Kg. f 5.60-6, 62—6» Kg. f 5.70-6.30, bruine 60—65 Kg. f 5.70—6.30, 20000 eend eieren f 4.20—4.70. MEDEMBLIK. 21 Juli. Schotsche muizen f 1.95—2.25, kleine muizen f 1.20— 1.35 per 50 Kg. WARMENHUIZEN, 21 Juli. Schotsche muizen f 2.10—2.20, grove f 2, drielingen f 2.602.80, eigenheimers f 3.10, blauwe aardappelen f S.90—4.50, gele kool f 2.20. zilvernep f 14.10—14.50, zll- verdreilingen f 2.70—3.10 per 100 Kg., blemkool le soort f 1112.60, 2e soort f 1.10 per 100 stuks. Aanvoer: 5350 Kg. aardappelen, 500 Kg. gele kool, 925 Kg. zllveruien, 200 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE. 21 Juli. Schotsche muizen f 3.604.70, groote muizen f 3.80 4.30, eigenheimers f 4.50—5.20, bl. dito f 4.205.20, drie lingen f 1.602.20, zilveruicn f 1.70, drielingen f 4. zil vernep f 13.50—14.10, spercleboonen f 7, roode kool f O.CO —1.10, witte kool f 0.60—1. gele kool f 2.80—3.60 per 100 Kg., bloemkool f 7—13.70 per 100 stuks. Aanvoer: 34800 Kg. aardappelen, 2500 Kg. zllveruien, 30 Kg. spercieboonen, 14800 Kg. <te kool, 15500 Kg. witte kool, 900 Kg. gele kool, 2800 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Juli. Schotsche muizen f 3.405.30, schoolmeesters f 3.50, eigenheimers f 3—5.70, drielingen f 1.60—2.60, roode kool f 0.602.70, gele kool f 1.503.80, vroege witte kool f O.Bö —1.20. tomaten A f 18.40—22.60. B f 15.30, C f 16.90, CC f 7.10, slaboonen f 7.40—10.30, zilvernep f 13.80—14.70, zilverdrlelingcn f 3.60—3.70 per 100 Kg., bloemkool le soort f 14—20.70. 2e soort f 2.10—6 per 100 stuks. Aanvoer: 34000 Kg. aardappelen, 11000 stuks bloemkool, 102000 Kg. roode kool. 30000 Kg. gele kool, 9000 Kg. vroege witte kool, 2400 Kg. tomaten, 450 Kg. slaboonen, 2100 Kg. zilvernep. AMSTERDAM. 21 Juli 1930. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 326 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 112—120 ct„ 2e kw. 92—108 ct„ 3e kw. 74—90 et., per Kg. slachtgew 120 melk- en kalfkoeien f 260—390 per stuk. 134 vette kalveren le kw. 80—8 8ct., 2e kw. 70—80 ct„ per Kg. levend gewicht; 60 nuchtere kalveren f 14—19. 36 scha pen f 3042 per stuk, 700 varkens, vleeschvarkens 90 110 Kg. 7678 ct., zware varkens 7476 ct., vette var kens 70—73 ct, per Kg. slachtgewlcht, 107 paarden f 100—230. AMSTERDAM. 21 Juli 1930. Boerennoteeringen. Tarwe wit f 10.75—11.25, Idem Rood f 10—10.75. Chevaiier f 6.25—6.75, haver f 6—6.50, duiveboonen f 14—15, alles per 100 Kg. ALKMAAR, 21 Juli. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer cnv prijzen als volgt: 44 vette koelen f 280—460, 16 vette kal veren f 50—130, vette kalv. per Kg. f 1—1.75, 41 nucht kalveren (slacht) f 822, 460 vette varekns (zware) per Kg. f 0.8O—0.66, zouters per Kg. f 0.64—0.66. Handel matig. AMSTERDAM, 21 JulL Zeeuwsche bl .eigenheimers f 3.50—4.20, id .eigenhei- heimers f 2.803.20, per H.L.; IJpolder eigenheimers f 4 4.50, id. blauwe eigenheimers f 5.506.50, id. muizen f 45, id. eigenheimer poters f 33.50, Andijker muizen f 45.50. id. kleine muizen f 3—3.50, Noordholl. eigenhei mers f 4—4.50, ld. blauwe eigenheimers f 5.506.50, An na Paulowna zand f 5—6, id. muizen f 4.50-5, Westl. muizen f 5.506, ld. kleine muizen f 3—3.50, ld. kleine ronde f 22,50, nieuwe zomer malta f 7.50—9 per 100 Kg. Bij den fotograaf: 'n Echt buldoggen-gezicht! Of 10. Maar nauwelijks had Pim den stok in den hond. Of hij werd snel opgeheven, Hij voelde, iets trok hem van den grond, En dra begon hij te zweven. Hij schreeuwde luidkeels, hij riep om hulp, De ballons konden hem dragen, Den stok loslaten wilde hij eerst, Doch hij durfde 't niet te wagen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7