Staatsloterij. Gemengd Nieuws. De ramp te Coblenz. Een geheimzinnig geval. De Roemeensche rooversbenden. Vuurfonteinen van 600 M. hoogte. Overstroomingen in Britsch-Indië. De overstrooming in Yorkshire. Een mooie en leerzame excursie. Kinderverlammings-epidemie in Finland. Een nieuw soort vogelverschrikker. Trekking van Donderdag 24 Juli. Ie klasse. 4e lijst. Hooge prijzen. Nos. 12408 en 18336 ieder f 1000. No. 15G86 f200. No. 41 f 100. Prijzen van f20. 247 485 431 690 988 1180 1334 1916 2107 2380 2901 3182 3309 3390 3411 3421 3565 3959 4013 4227 4229 4322 4824 4845 5020 :>409 5511 5620 5628 5643 6086 6491 6812 7074 7119 7381 7526 7529 7729 7900 8<XV4 8051 8181 8184 9291 9776 10180 11301 11380 11385 12378 12421 12592 13170 13398 13620 13656 14382 14716 14817 14959 15027 15048 15391 15540 15552 15752 16060 16146 16257 16345 16527 10686 16736 17140 17187 17245 17305 17374 17825 18186 18272 18344 18387 18930 18945 19141 19337 19452 19619 20228 20424 20550 20606 20652 20882 Het 37ste slachtoffer geborgen. Nog 15 personen vermist. Wolff meldde Donderdag uit Coblenz: Het 37ste slachtoffer van de bruginstorting te Coblenz is hedenmiddag om vijf uur geborgen. Het was een tien jarig meisje, Maria Ackermann geheeten. Het zoeken naar slachtoffers wordt voortgezet. Op het oogenblik worden nog vijftien personen vermist, doch dit zouden volgens de jongste mededeelingen lieden zijn, die in geen verband tot het ongeluk staan. Het aantal personen, dat zich in de ziekenhuizen be vindt, bedraagt veertien. Zij zijn aan de beterende hand. De rijksregeering heeft op voorstel van minister von Guerrard 20.000 Mk. ter beschikking van de stad Co blenz gesteld ter ondersteuning van de nagelaten betrek kingen der slachtoffers. Zaterdag uitvaart van de slachtoffers Zaterdagochtend zal door den bisschop van Trier, dr. Bornewasser, te Coblenz een pontificaal requiem voor de slachtoffers worden gecelebreerd. Des middags om vier uur worden de lijken van 15 burgers van Coblenz op een eereplaats van het stedelijk kerkhof bijgezet. De andere slachtoffers worden naar hun woonplaatsen overgebracht. De duikers zetten hun werk nog steeds voort in de hoop, de lijken van nog meer slachtoffers te vinden. De vraag van de verantwoordelijkheid. Honderden nieuwsgierigen hebben Donderdag te Co blenz den heelen dag vertoefd in de nabijheid van de plaats van het vreeselijk ongeluk, dat zoo'n plotseling einde aan de groote bevrijdingsfeesten heeft gemaakt. De overblijfselen van de brug zijn thans uit het water gehaald en door deskundigen onderzocht. Deze hebben geen spoor van fouten in het materiaal kunnen ontdek ken. Een duiker heeft Donderdag om elf uur het lijk gevonden van de non, die met een aantal leerlingen van een mcisjeskostsschool aan de feestelijkheden had deelgenomen. De non is niet zooals eerst werd vermoed, gered kunnen worden. Een of of twee slachtoffers zijn nog zoek. In alle kringen wordt er thans ijverig over gediscus sieerd, wie aansprakelijk voor deze catastrophe dient te worden gesteld. Met de officieele verklaring, zeggend dat men hier met een ongelukkige samenloop van om standigheden te doen heeft, stelt zich te Coblenz niemand tevreden. Een vertegenwoordige van het rijksdeparte ment van verkeerswegen is te Coblenz aangekomen, hij zal in overleg met de autoriteiten de oorzaak van de ramp vaststellen. De meeste bladen zijn van meening, dat, indien de gemeentelijke autoriteiten wat voorzich tiger te werk waren gegaan, de ramp had kunnen wor den vermeden. De controle op de brug en het toezicht op het algemeene verkeer heeft op den feestavond veel te wenschcn gelaten. Een moordenaar uit een politie-auto ont voerd. Naar de corr. van de N.R.Ct. te Stockholm meldt, is een chauffeur, die eenigen tijd geleden een politieagent heeft vermoord, in *t eind der vorige week, toen hij in een politieauto naar de gevangenis te Vesa werd overge bracht, door onbekende personen uit den auto gehaald en ontvoerd. Deze sensationeele gebeurtenis had op klaarlichten dag op een der pleinen te Vasa plaats. De moordenaar zat geboeid achterin den politieauto, een kleinen open wagen, met een agent naast zich. Op het Kazerneplein stak een man die naast een auto stond, zijn hand op, de chauffeur van den politieauto minderde vaart en nog voor de auto geheel stilstond hadden twee mannen, die van achter den anderen auto te voorschijn sprongen, den gevangene reeds uit den politieauto ge trokken en in hun auto gegooid. Voor men goed wist wat er gebeurde was de auto al uit het gezicht verdwe nen. Onmiddellijk werd een uitgebreid onderzoek inge steld, maar daar de bewakers het nummer van den auto waarmee de chauffeur ontvoerd werd niet hadden opge nomen, was al het .zoeken tevergeefs. Vier en twintig uur later hield een auto stil voor het huis van den commissaris van politie te Vittasaari. On bekende mannen belden aan en legden den nog steeds geboeden gevangene op de stoep, waarna zij zich ultd e voeten maakten. De gevangene heeft meegedeeld, dat hij vijf keer van auto moest verwisselen en dat men voort durend met hem rondgereden heeft. Zijn ontvoerders hebben geen woord met hem gewisseld. Men begrijpt van het geval niet veel. Eerst werd het vermoeden geopperd dat Lappo-menschen den moorde naar die communist is hebben ontvoerd om zelf recht te kunnen plegen, met andere woorden om hem te lynchen, maar uit angst voor de gevolgen hem weer naar de politie hebben teruggebracht. De doorgaans zeer goed ingelichte Finsche correspondent van Aftonbladet (Stockholm) weet echter mede te deelen, dat Lappo- menschen met deze ontvoering hebben willen toonen, waartoe zij in staat zijn. Volgens dezen correspondent zal geen nader onderzoek naar de ontvoerders ingesteld worden. Met het treinpersoneel op goeden voet. Een onderzoek naar het feit, dat de van het Roe meensche spoorwegstation Botosani vertrekkende trei nen in den laatsten tijd systematisch werden geplunderd heeft aan het licht gebracht, dat het personeel van den irein met de gevaarlijkste bandieten der omgeving on der een deken stak. Nadat men eerst den hoofdconduc teur van den trein en twee remmers, benevens vijf le den van de bende gearresteerd had, omsingelde de poli tie ook het rooversnest: het kerkhof van Botosoni en nam na een langdurig gevecht nog drie bandieten ge vangen. Het hoofd der bende gelukte het echter te ont komen. De werking van den Krakatau. Sterke vermindering van het aantal aardbevingen. Aneta seint van Long Eiland: De waarnemingspost meldt, dat op den 23sten Juli J.l. 968 erupties werden geregistreerd, waarvan de krach tigste een hoogte bereikte van 1100 meter. Tusschen 22 en 24 uur spoten 19 fonteinen van gloeiende, lichtuitstra- lende bommen, omhoog. De hoogste van deze vurige fon teinen bereikte een hoogte van 600 meter, terwijl de duur van elk der fonteinen 4 minuten bedroeg. Voorts werd een sterke vermindering van het aantal aardbevingen waargenomen. De Indus op verscheidene plaatsen door ztfn dijken heengebroken. Reuter seinde Donderdag uit Karatsji: Slagregens hebben ernstige overstroomingen veroor zaakt in het Noorden van Sind, waar de Indus op ver scheidene plaatsen door de dijken heenbrak en groote schade aanrichtte. De straten van Karatsji z|jn onbe gaanbaar. Sjirkarpoer en Larkana worden met over stroomingen bedreigd; deze plaatsen werden gisternacht ontruimd. Treinen gevuld met vluchtelingen komen te Karatsji aan. De spoorweg is beschadigd, waardoor 't verkeer wordt bemoeilijkt. De telegraafverbindingen zijn gestoord. Van andere zijde wordt gemeld: Door geweldige overstroomingen van den Indus en sfijn zijrivieren is deze week de landshoek Sindh, waar Karatsji ligt, geteisterd. De stad is van alle verkeer behalve over zee afgesloten en de electrische centrale werkt niet meer. Alleen Woensdag is er 15 c.M. regen gevallen, waarvan de dijken van den Indus op 3 plaat sen doorgebroken zijn. Men had het echter zien aanko men en twee voorsteden konden intijds ontruimd worden De materieele schade is aanzienlijk ,doch voorloopig worden nog geen menschen vermist. De schade, toegebracht aan de suiker- katoen- en graanvoorraden, bedraagt bijna een half millioen roepijen, nog ongerekend de schade in de verschillende dorpen en steden aan huizen en oogsten toegebracht. Verbetering In den toestand. De overstroomingen in West Cleveland, een deel van het Engelsche graafschap Yorkshire, zijn Donderdag grootendeels tot stand gekomen en de rivier de Esk is weer 5 voet gevallen en binnen haar boorden terugge keerd. Nieuwe regenbuien bij het stadje Slights hebben echter aardschuivingen veroorzaakt en de spoorwegver binding met Scarborough is nog niet hersteld. Verschil lende kleine dorpen en eenzame boerenwoningen zijn nog door het water ingesloten en de landwegen zijn volkomen onbegaanbaar. Van alle kanten wordt den bewoners echter hulp geboden. Eén doode. Groote schade. Men herinnert zich niet, dat er ooit in Yorkshire zulk noodweer heeft gewoed als de laatste paar dagen. De oppervlakte land. die door het water is overstroomd, is onafzienbaar. De bewoners zochten hun toevlucht cp de daken. Zij werden doornat en verkleumd door red- dingsbooten in veiligheid gebracht. Eén vrouw ls ver dronken. De spoorlijn van Pockeering naar Whitby is buiten dienst gesteld. Op sommige plaatsen staat het water vijf voet hoog. Bijzonder lastig is, dat de pijpen der waterleiding stuk zijn geslagen en dat de watertoevoer daardoor is stopgezet. Er was gisteren in Whibby nog slechts water voor 48 uur. Donderdagnacht hebben tientallen mannen gewerkt om de bruggen, die stuk waren geslagen, te herstellen. Versohillende gehuchten zijn thans nog door het wa ter geisoleerd. De oogst heeft groote schade geleden. Ook in de buurt van Sheffield en Manchester staat het land onder water. DE MIJNRAMP IN SILEZIë. Wederom vijf lijken geborgen. Het W.B. meldt uit Neurode, dat Donderdag uit de „Kurtschacht" bij Hausdorf wederom vijf lijken van bij de jongste mijnramp omgekomen arbeiders zijn opgehaald. Er bevinden zich thans nog acht. lijken in de mijn. BOERDERIJ en VEEHOUDERIJ II. 's Morgens om vijf uur ongeveer werd het gezel schap ietwat onzacht uit den slaap gewekt door een knetterenden onweerslag. De meesten waren spoe dig in de kousen, doch anderen bleven gerust in Morplieus armen doonnaffen alsof er geen vuiltje aan de lucht was. Zij sliepen zeker den slaap des rechtvaardigen. Naar buiten ziende was de hemel bedekt mot een loodgrijze wolkenlaag, .waaruit de regen neerstroomde. Dat voorspelde weinig goeds, doch vreemd, toen allen om ongeveer half acht aan het ontbijt bij elkaar zaten, hield de regen op, het wolkengrijs scheurde van een en achter de wolken verscheen zoo hier en daar de hemelbluawe Zeeuw- sche lucht. Den geheelen dag is die mooie lucht onze trouwe gezellin geweest, zoodat wij per saldo niet behoefden te klagen over het weer. Gelukkig maar. want slecht weer bij zoo'n gelegenheid, fu, ik weet niels bijna wat erger is. Aan het ontbijt even inspectie houden. Allen aan wezig, behalve één. Zou die al? Maar neen, dat kon niet; zijn schoenen stonden nog voo> de slaapkamer deur. Dan nog maar eens wekken. Geen gehoor; nog eens kloppen, nog wat luider. Zoo'n maffer. Nog geen gehoor. Zou er soms wat wezen? Even beraad slagen en intusschen nog eens luisteren. Geen geluid. Eindelijk na een vervaarlijk leven komt er bewe ging in de vormlooze massa. De deur was niet be stand geweest tegen al dat geweld. Een doffe geeuw bewees dat het leven niet geheel geweken was. Zij die meer matineusch waren deden wel de rest en onze vriend kon nog net bijtijds klaar zijn om de auto te pakken, die alreeds klaar stond om ons ver der te brengen. Ja mijnheer, je moet het mij maar niet kwalijk nemen, was het later, die bedden Waren zoo lekker en dan in den nacht van Zondag op Maandag ben ik zoo goed als niet te bed geweest. Ik heb kermis gehouden teZie zoo is nu de jeugd. Inplaats van zich te temperen en zich eenige genoegens te ontzeggen om lichaam en geest te sparen, neen hoor, dat kan niet meer. Alles moet worden meegemaakt. Enfin, we zullen maar hopen dat het mettertijd beter wordt met onzen discipel. Hij is wel wat bruut, doch is overigens wel ontvan kelijk voor een goede raadgeving. Onze tocht ging naar St. Joosland. Onderweg wa ren wij in de gelegenheid om te zien hoe men het ge daan krijgt om in het Sloe groote uitgestrekte slik- velden te verkrijgen, die wanneer zij voldoende hoog zijn, weer met dijken worden omgeven, waar door weer een nieuwe polder ontstaat en de menscli weer een nieuwe overwinning op zijn aartsvijand, het water, heeft behaald. Om de aanslibbing te bevorderen zijn deze be- poot geworden met een soort gras, Spartini Toron- sendü geheeten. Dit gras groeit zeer goed in zout water en komt in de vrije natuur voor aan de Zuid kust van Engeland. Vandaar heeft men eerst eenige duizenden planten, later gevolgd door nog eenige honderdduiz.endtallen planten overgebracht naar de Zeeuwsche slikken. De planten stoelen reusachtig uit on zijn na eenige jaren uitgegroeid tot bedden, waartusschen liet water heen en weer spoelt, doch de kleideeltjes worden als het ware door de planten tegengehouden, zoodat de aanslibbing alzoo bedui dend wordt bevorderd. Deze uitgestrekte slikken glinsteren in den zonneschijn eh op onze vraag of deze kleisubstantie al dik was werd ons geantwoord: al wel 2 3 meter en werkelijk, toen wij bij een scheiding tusschen land en water de dikte van de kleilaag beter konden opnemen, kwam het ons voor, dat onze geleider niet overdreven had. Zoo'n prach tige grond, bestaande uit zulke beste zeeklei zal in de toekomst wel weer een prachtige polder worden. Wie is dan de eigenaar van dezen aangeslibden grond? Wel alles wordt dan domeingoed. In Gronin gen, waar men eveneens zulke gronden heeft, be- hooren dergelijke aanwassen aan den eigenaar van het land. Vervolgens werd de reis voortgezet naar het be drijf van den heer Braat te St. Joosland. Dit was nu eens geen landbouwbedrijf, doch een vruchtentuin met een groentenkweekerij. De bedrijfsleider, een nog jonge man van omtrent 30 jaar, was een oud leerling van de voormalige Rijkstuinbouwwinter- school uit Alkmaar en aldus een goede kennis van den heer 'v. d. Laan. Een dergelijk bedrijf is ook zeer interessant. We zagen een groot warenhuis met tomaten, een drui- venkas, etc. Verder pl.m. 30 H.A. boomgaard van diversen aanleg, in het kort, het geheel was iets geheel aparts en onze geleider zei dat hij ons juist hierheen bracht om te doen uitkomen dat men in Zeeland niet uitsluitend landbouw beoefent om een bestaan te verwerven. In normale tijden zijn derge lijke bedrijven voldoende rendeerend. Nu was het misère. Het beste was nog geweest: de stooktomaten in de kassen. Per plant was gemiddeld 3.2 Kg. to maten geoogst, welke verkocht waren voor een ge middelde prijs van 36 tot 40 cent. Alzoo bracht elke plant nagenoeg f 1.20 op. Er stonden in dit waren huis 14000 planten. De inkomstc nzijn dus gauw be rekend; doch aan het lijstje van de uitgaven komt men niet zoo gauw aan een eind. Bergen steenkool moeten er worden aangevoerd, om de kassen op vol doende temperatuur te brengen. Dat is met geen praatje goed te maken. Verder is voor de ontwikke ling van deze tuinbouwbedrijven in Zeeland een zeer groot bezwaar dat al het water op deze eilanden brak is en derhalve ongeschikt om als giet wat er te worden gebruikt. De heer Braat vergaarde al hel regenwater van het warenhuis in een grooten pul, die wel als zwembassin kon worden gebruikt. Zoo wist hij zich te redden, hoewel een en ander toch de bezwaren van het brakke water met geheel op hief. Vanaf den heer Braat ging de reis naar het be drijf van den heer Th. Vogelaar, een landbouwbe drijf van 50 II.A. Onze geleider had juist dit bedrijf uitgekozen om ons in kennis te brengen met een Zeeuwsch bedrijf, zooals er daar zoo velen zijn. De inrichting dezer bedrijven komen ongeveer met de onze overeen. Alleen vond ik de bouwsehürcn wat primitief en onpraehtiseh ingericht. Maar overigens ja, dan komt de geheele opzet van het bedrijf veel mot de onze overeen. Vee wordt op deze boerderij ook niet gebonden. Een enkele maal 's winters soms wat mestvee. Op de kwelders worden gewoonlijk een 100-tal schapen gehouden, die met de paarden de stalmest aanbrengen. Overigens wordt het land met kunstmest'behandeld in dezelfde hoeveelheden zoo als wij die ook voor onze gewassen kennen. Fijne za den worden - er veel minder verbouwd, daarentegen suikerbieten meer dan bij ons. Overigens zijn de ge wassen veelal dezelfde als bij ons. Van tarwe ver bouwde men naast de Willielminatarwe op deze boerderij nog al Robusta. De gewassen stonden heel best en waren brandschoon. Alleen op de slooten is men in Zeeland niet precies. Deze staan gewoonlijk vol gras en biezen en zouden in ons oog veel te smal wezen. Doch vergeten mag niet worden dat de slooten hier maar alleen dienen voor afscheiding en niet voor waterberging of waterloozing. De be dijkte polders liggen n.ï. hooger dan A. P., zoodat het water natuurlijk wegloopt en voor opmalen met mo lens of motoren geen sprake is. De slooten behoeven derhalve niet de diensten tc bewijzen, die wij er in onze lage polders van vervangen. Hoewel de polders natuurlijk afwateren en zooals gezegd maalmachi- nes onbekend zijn, betalen de eigenaars toch nog f30 tot f60 polderlasten per H.A. Geen klein bedrag. Doch als men denkt dat iedere polder een flink stuk zeedijk moet onderhouden, geheel op eigen kosten, dan is dit hooge bedrag wel verklaarbaar. Worden de onkosten door een of andere bijkomstige omstan digheid te groot, en te bezwarend, dan pas springt de Staat bij, doch dat gebeurt niet gauw, werd ons ge meld. Het middagmaal tc Middelburg liet zich weer heel goed smaken en een flink stuk van den middag was nu verder bestemd om de schoonheden van hot ei land Walcheren eens te bezien. Daarvan kregen we al gauw een voorproefje toen wij het prachtige stadhuis van Middelburg konden aanschouwen naast de vele andere gebouwen die getuigenis afleggen van de groote beteckenis die deze stad al reeds in de Gouden Eeuw bezat. Verscheidene huizen hebben een geschiedenis en spreken tot ons uit lang ver vlogen tijden. Van Middelburg naar de boulevard te Vlissingen, langs de bekende scheepswerf de Schelde, 't is met een autobus op een prachtigcn breoden weg eigen lijk maar een wipje. Van Vlissingen ging het langs wat smallere wegjes, die niettemin zich heel mooi slingerden tusschen gelende hoeveelheden en groene boomgaarden, allereerst naar Zoutelande. Hier toon de onze geleider ons do 'wilde stamvorm der suiker bieten aan, die aldaar langs de Noordzeekust voor komen en waarvan de zaadjes waarschijnlijk door het zeewater van verre landen zijn aangespoeld. Ver der ging de tocht over den zeedijk van Westkapelle naar Domburg, eveneens een bekende plaats aan het Zeeuwsche Noordzeestrand. Van Domburg bereikten wij weer spoedig Middelburg. Opvallend was de stilte die er heerschtc in de mooie Zeeuwsche dorpjes, die wij passeerden. Onze geleider meende dit te moeten verklaren, dat in de zen tijd op liet midden van den dag slechts weinig menschen thuis zijn. De meesten zijn zoowel mannen, vrouwen als kinderen op het oogenblik op den ak ker of houden zich bezig met het oogsten van vruch ten als bessen, enz. Aan de nette huisjes en huizen te zien, kan men opmaken dat de menschen in alle la gen der bevolking een zekere welstand genieten. Het geheel maakt een nangenamen indruk en onze jon gens zullen wel een aangename en prettige herinne ring van Zeeland hebben meegenomen. Te 4.24 stapten we weer in den trein, die ons 's avonds te 10.46 weer in Schagen bracht. Vermoeid waren allen, doch daarnevens waren wij verrijkt met tal van in drukken, die een blijvende plaats in ons geheugen zullen behouden. S. V. Zelfs volwassen menschen door de ziekte aangetast. Alle ziekenhuizen in de geteisterde streek liggen vol. Naar uit Stockholm aan de N.R.Crt. gemeld wordt, heerscht op het oogenblik in de streek tusschen Björ- neborg en Tammerfors in West-Finland een kinder verlammingsepidemie. De meeste patiënten zijn kin deren tusschen 2 en 4 jaar, maar ook oudere kinderen en zelfs verschillende volwassenen zijn door de ziek te aangetast. In de dorpen Metsamaal en Ilumppila werden Zaterdag 71 nieuwe gevallen geconstateerd. Alle ziekenhuizen in de streek liggen vol, enkele openbare gebouwen zijn tot hulp-hospitalen inge richt, mar er zijn te weinig artsen en verpleegsters om alle patiënten voldoende te kunnen verzorgen. Een onderzoek naar den oorsprong en de versprei ding der ziekte heeft men nog niet in kunnen stel len, maar het is gebleken, dat de ziekte zich vooral langs de groote landwegen verspreidt. In Humppila zijn alle vergaderingen, feesten en andere bijeenkom sten verboden. Personen die in huizen wonen waar zieken zijn, mogen niet naar hun werk gaan en moe ten zich zooveel mogelijk van andere personen ver wijderd houden. Ook in Metsiimaal zijn dergelijke maatregelen genomen. Zoo heeft men o.a. het zwem men in een meer verboden. Van overheidswege zijn Maandag eenige tientallen verpleegsters naar de streek waar de epidemie heerscht, gezonden. Iloe groot het aantal zieken is en hoeveel perso nen reeds overleden zijn heeft men nog niet kunnen vaststellen. Waar de radio al niet goed voor is. Een Franschman, een bewonderaar van het rustige landleven, en een liefhebber van boomgaarden, heeft de geniale gedachte gehad de vogels uit zijn boom gaard te verjagen met de radio. Tevergeefs had hij gehoopt, dat zijn vogelver schrikkers de gevleugelde veelvraten wel met hun zwaaiende armen en becnen zouden verjagen. Al spoedig hadden echter de bezoekers van zijn boom gaard bemerkt, dat die in het zwart gekleerle dames en heeren geen kwaad deden en niettegenstaande al hun fratsen op hun plaats bleven en ongevaar lijk waren. Ten einde raad hoe zijn vruchten te be schermen, besloot hij zijn radio te hulp te roepen. 'Wanneer hij het moede werd naar redevoeringen en vroolijke wijsjes te luisteren, deed hij een lang snoer aan zijn luidspreker en plaatste.het toestel on der de vruchtboomen. met het gevolg, dat de Jazz bands en andere lawaaimakers op afdoende wijzen zijn boomgaard bevrijdden van de ongewcnschte vreemdelingen. Ook in dit opzicht kan de radio dus nuttig werk leveren! DE TYPHOON IN JAPAN. De verlieslijst. V.D. verneemt uit Tokio: Het Japansche ministerie van buitenlandsehe za ken heeft thans de definitieve verlicslijsten betref fende de typhoon gepubliceerd. In totaal werden 396 menschen gedood, terwijl er ongeveer 20.000 ten deele ernstig, ten deelo licht gewond werden; 8405 huizen werden volkomen verwoest. Op het schierei land Kioe-Sjioe werden 82 menschen gedood en 400 gewond; 16.S90 huizen werden geheel verwoest cn 20.786 werden beschadigd. ONWEDERS IN ITALIë. V.D. verneemt .uit Rome: Een wervelstorm heeft Donderdag te Cremona den schoorsteen van een spinnerij afgerukt, waardoor de fabriek ten dccle verwoest werd. Drie arbeiders werden gedood. Ook Brescia werd door een onweer geteisterd, dat vergezeld ging van een slagregen, die groote overstroomingen veroorzaakte. EEN DAPPER MEISJE. Alleen te voet dwars door Canada. Mej. Kathleen Trcvelyan, de dochter van den En- gelschen minister van onderwijs, is Donderdag te Montreal aangekomen, na heel Canada te voet te hebben doorkruist. Mej. Trevclyan heeft op haar wan deltocht ook den Editli Cavelfberg bestegen, een feit, nog nimmer door een vrouw volbracht. WEER EEN OCEAANVLUCHT. Uit Berlijn wordt gemeld: De vlieger Wolf Hirth is Donderdagmorgen te Tempelhof-opgestegen voor een vlucht naar Canada via de Orkaden-eilanden—IJslandGroensland Baffings Baai. Hij vliegt in een klein Klemm-vlieg- tuig. EEN TREINONGEVAL IN ITALIë. Goed afgeloopen. De „Mesagero" maakt melding van een eigenaar dig ongeval met den sneltrein RomeMilaan. Een slaapwagen, die tengevolge van een breuk in de rails ontspoorde, reed een eindje naast cie rails me de zonder dat dit bemerkt werd, totdat de slaap wagen tenslotte tegen een pijler van een spoorweg brug stootte en de trein tot stilstand werd gebracht. Er zijn geen slachtoffers. De passagiers kwamen met den schrik vrij. De materieele schade is evenwel belangrijk. Ik waarschuw u, mevrouw, als u door gaat met voortdurend om me te schellen, zal ik de schel moeten wegnemen. Ik heb nog geen zin een zenuwziekte te krijgen! (Excelsior).

Schager Courant | 1930 | | pagina 14