KOEGRAS ANNA PAULOWNA WIERINGEN Vier mille verduisterd. Brand op den kruise.r „S u m a t r a". Droeve plechtigheid te Coblenz. Wonderlijke redding van een vliegenier. Marktberichten. BURGERBRUG. Op de Zondag te Wijdenes gehouden gymnastiek- en atletiekwedstrijden uitgeschreven door de gymnastiek vereniging „Wilskracht" van Wijdenes ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan dier vereeniging, waaraan ook onze club deelnam, hebben onze jongens en meisjes zich flink verweerd. Zij gingen naar huls met vier flinke prijzen. In aanmerking genomen de zware concurrentie, zooals o.a. een club uit Amsterdam en een uit Hoorn, mogen we dezen dag voor de „Zijper Sportclub" gerust een glorierijken dag noemen. De navolgende prijzen werd door hen beslag opgelegd: Personeele wedstrijd Brugturnen: le prijs Mej. Jannie Swart; Personeele wedstrijd rekwerken: 2e prijs Klaas Kossen; Vereenlglngswedstrijd Estafette: dames 2e pr., heeren le prijs. De onlangs door den bliksem afgebrandde boerderij van den heer A. J. Kruijer zal wederom opgebouwd wor den door den heer P. Tuin, aannemer te 't Zand. Met dc werkzaamheden ls reeds een aanvang genomen. OUDESLUIS. Bij den heer A. Bekendam, Grootesloot, alhier, is een postduif komen aanvliegen. Aan de linkerpoot bevond zich een gummirlng, gemerkt G 426 en aan de rechter een aluminiumring gemerkt D. K. H. 463 N.U.R.P. 28. JILIANADORP. Zondagomrgen werd door P. Wolthuis Jz., bij paal 7 op het strand een blauw ballonnetje gevonden dat afge zonden was door M. Berry, station R. D. Rotherfleld voor de „Daily Herald Ballons Competitlon July 26 Withad- ham, Sussex Tete en Gala. Op de daaraan bevëstigde label, die verzocht werd retour te zenden aan „The Daily Herald, 68 Long tere, Londen W. C. 2," moest datum, uur en plaats van de vindst vermeld worden, terwijl ook nog de kans bestond daarvoor een prijs te winnen. Naar wij vernemen is de heer H. Karst, thans wonende te Hilvarenbeek, met ingang van 1 Augustus a.s. als kommies der Directe belastingen te Breezand gestati- onneerd. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is in ver band met de kermis, aan de bakkers in deze gemeente, vergunning verleend om langer te mogen werken. Mej. A. de Vos, alhier, leerlinge van de U.L.O. school te Den Helder slaagde deze maand voor diploma A. Politie. Gevonden: een fietspomp. Inlichtingen ter secretarie. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Wilhelmina, dochter van C. van der Bent rn van W. Glasbergen; Gijsbertus Johannes, zoon van P. C. Duineveld en van I. M. Bemelman. Adriana Chrlsti- na, dochter van L. J. Riebot en van D. Glasbergen; Elsinus, zoon van J. J. Nederhoed en van B. Otter; Jannie, dochter van B. van Twuijver en van S. Veenstra; Johannes Petrus, zoon van J. Hoogeboom en van E. A. Tool; Petronella, dochter van J. W. Noppen en van P. Dekkers. Getrouwd: Gerard Heinrich Reis en Sophia Christina Lubbers; Jan Keuris en Cornelia Anthonia Langereis. Overleden: Maartje Zeeman, oud 63 jaar, weduwe van Cornelis Meeldijk. DEN OEVER. Zondagmorgen bezochten een aantal Dultschers de Zuiderzeewerken, onder leiding van den heer Verkerk. Door ongeveer drie honderd personen werd spe ciaal het stoomgemaal met een bezoek vereerd. Zij wa ren per extra boot van Leeuwarden en Omstreken ge komen, vanwege de vereeniging voor Arbeidersontwik keling. Maandagmorgen was er op het werk een excursie, bestaande uit dames en heeren. Zij hebben een langdu rig bezoek gebracht bij de sluisbouwwerken en de schutsluis. Het waren, naar wij vernemen, Duitsche ingenieurs met hun dames, die onder leiding van den heer Verkerk het werk in oogenschouw namen. Na afloop bezochten zij het ontspanningslokaal. Over den teelt van het zeewier lichtte men ons in, dat de kwaliteit van het thans gedroogde heel goed is, maar dat overigens het meeste nog op het veld ligt te drogen. Ook moet nog een massa gemaaid worden, zoodat het bewerken nog wel een maand in beslag neemt, eer de zeewierteelt is afgeloopen. Het gedroogde wordt geperst en gaat hoofdzakelijk naar België, ook wel naar Dultschland. Tenslotte meenen we er op te moeten wijzen, dat de openbare wegen alhier zoo afschuwelijk bevuild en ver ontreinigd worden, dat dit bij politieverordening er- boden moest worden. Tevens brengt dit voor het al heel drukke verkeer een gevaar met zich mede, door het slippen van auto'c en motorfietsen. Achter het Tehuis voor Zuiderzeewerkers zal,- naar wij vernemen, een woning worden gebouwd door den aannemer Kool te De Haukes. Het was Zaterdagavond te Den Oever druk op de straat, daar er veel menschen op de been waren en alhoewel er nu juist niet gevochten is, of relletjes zijn veroorzaakt, waren er toch velen, die te veel misbruik van sterken drank hadden gemaakt Dat is een euvel, dat telkens weder voorkomt en het is ook luist daarom dat de politie handelend moet optreden. Dat een klein land soms groot kan zijn, kan in letterlijken zin van ons land gezegd worden, en wel doop d engrooten ondernemingsgeest en de energie, o.a. het inpolderen der Zuiderzee, waarop het oog der gc- heele wereld gevestigd is. Duizenden bezoekers komen daarom ook hier hun belangstelling toonen. Dit was ook j.1. Zondag het geval en daar de weersgesteldheid wederom wat gunstiger is geworden, zal de toeloop weer grooter worden. Uit betrouwbare bron deelt men ons mede, dat, mede tengevolge van de slechte weesgesteldheid, eeds vele stuken land, met aardappels bezaaid, door de aard appelziekte zijn aangetast. Het zijn voornamelijk de vroege soorten, die dientengevolge voor de consumptie afgekeurd zijn. Nog ver van de haven van Den Oever verwijderd, werden we geboeid door de toonen van muziek, die aan het water klonken. Bij aankomst bleek het een speciale boot te zijn, die een groot aantal personen aan boord had, naar schatting ongeveer drie honderd. Deze bezoe kers vertegenwoordigden waterschapbesturen uit alle deelen van Friesland. Zij komen namelijk met het oog merk om de werkzaamheden van het Zuiderzeewerk in oogenschouw te nemen. De dag van heden kenmerkte zich. dat er enorm veel bezoek was te Den Oever. We zagen zelfs een groote auto naar het werk rijden, die uit Limburg afkomstig was. In navolging op de door 't bestuur van het Chr. Tehuis voor Zuiderzeewerkers, geplaatste borden waarop de richting naar dit tehuis is aangegeven, is thans door het bestuur van het gebouw „Land in Zicht" eveneens een dergelijke richting aangever geplaatst Afscheid van den heer Dokter in het Chris telijk tehuis. Er was Zondagavond wederom een gezellige avond georganiseerd in het Christelijk tehuis, temeer omdat de heer Dokter, de tegenwoordige leider van het ge bouw, afscheid ging nemen. Het was voor velen als 't ware een verrassing, omreden dit afscheid vrij plotse ling is geschied, temeer omdat hij hier al eenige maanden heeft gewerkt. Het was ongeveer 8 uur, toen de heer Dokter aan allen een hartelijk welkom toeriep en dezen avond opende. Het verheugde hem tevens, dat zoovelen go- volg hadden gegeven aan de uitnoodlging om hier aan wezig te zijn. Uit de liederenbundel werd gezongen lied 77 vers 1, 2 en 3. waarna de heer Juisting het woord kreeg en ons vertelde over Noordhollandsche menschen en dingen. Na deze lezing verkrijgt de heer H. Adema het woord, om een voordracht te houden, die getiteld is: „De in kwartiering". Naar dit met ernst voorgedragen stuk werd met aandacht geluisterd. Ter afwisseling zong de heer Dokter een Duitsch lied, begeleid op het orgel, waarvoor hij veel applaus oogstte. De heer Visser verkrijgt nu wederom het woord tot het houden van zijn vertelling over Indiè.. Het woord werd vervolgens verleend aan den heer H. Adema, die ter afwiseling een voordracht ten gehoore bracht, getiteld: „Bach te Dresden". Bij het declamee- ren van dit stuk was het heel stil in de zaal. De leider van het gebouw neemt nu het woord om afscheid te nemen van het Tehuis en van Wieringcn. Spreker begon er mede te zeggen, dat hij hier was ingevallen voor den heer Jonker, die wegens langdu rige ongesteldheid verhinderd was, hier te zijn. Spr. moest een offer brengen, doordat hij zijn studie moest laten varen voor langen tijd, maar de zaak had de liefde van zijn hart Vele gezellige avonden had hij hier mede gemaakt, ook tijdens het leiderschap van den vorigen leider, Ds. Winter van Antwerpen. De le zingen. die hier gehouden zijn, de vele sprekers die hier optraden, het blijft alles bij hem in dankbare her innering. Voorts sprak ik .aldus spr., veel met de Zui derzeewerkers, zoowel in het Tehuis als buiten het ge bouw, in de sluisput en in de keten en bij de rijs- werkers, over hun geestelijke belangen. Zaterdagsmid dags waren samenkomsten belegd in het gebouw, spe ciaal voor de bakschippers, waarmede spreker gods dienstoefening hield. Des Zondags was het altijd prettig daar hij dan vaak als voorganger optrad in de gods dienstoefening. Ook den huivader van het gebouw, de heer Kieft, werd hartelijk dank gebracht voor den steun, dien hij altijd van hen mocht ontvangen, daar zij hem altijd met raad en daad bijgestaan hebben. Ook de heeren Juisting en Winter hebben spreker het werk licht gemaakt, door hun prettige samenwer king ten allen tijde en ook den heer H. Adema bedankt spreker, die altijd bereid was zijn medewerking te ver lenen. Tenslotte was het spreker een verheuging, dat hij zich nu wederom ten volle kon wijden aan zijn studie. Deze zoo schitterend geslaagde avond, waarbij we hebben genoten, werd besloten met gezamenlijk te zin gen uit den liederenbundel lied 306, de Avondzang. Mede werd nog voorgelezen uit Mattheus 7 „de Berg rede", waarop deze avond met dankgebed werd geslo ten door den heer Dokter. Vereeniging tot bevordering van het On derwijs op het Oostelijk deel van Wie- ringen. In de op Vrijdag 25 dezer gehouden Bestuursver gadering van bovengenoemde vereeniging is een voorstel aangenomen, waarbij voor in volgende jaren te houden schoolreisjes besloten werd de ouders van schoolgaande kinderen in oen gedeelte der kosten daarvan te doen bijdragen. Besloten werd dat de ouders, welke hun kinderen aan de reisjes willen doen deelnemen, gedurende 40 achtereenvolgende we ken per jaar een bedrag van 5 cent per kind en per week zullen zijn verschuldigd, welk bedrag den kin deren wekelijks zal worden medegegeven ter over handiging aan het onderwijzend personeel. Voor de trekkende bevolking is een regeling ge maakt, waarbij reeds gestorte gelden zullen worden gerestitueerd, indien de betreffende kinderen de school verlaten voordat het schoolreisje wordt on dernomen, terwijl voor kinderen, welke in den loop van het schooljaar de scholen bezoeken, desniette min de volle bijdrage zal zijn verschuldigd. Deze regeling gaat direct na de zomervacantie in en wel met ingang van Maandag 1 September 1930. De ouders zullen per circulaiie met de genomen beslissing in kennis worden gesteld. In de Bestuursvergadering, hierboven genoemd, werd eveneens een voorstel aangenomen, waarbij werd besloten tot publicatie der inkomsten- en u\t- gavencijfers van de beide in deze maand gehouden schoolreisjes. Het Bestuur der vereeniging meende hiertoe te moeten overgaan in verband met de omstandigheid dat vele ouders te Oost-Wieringen nog in de mee ning verkeeren dat als bijv. voor een bedrag van f 1 op de lijst, welke hun jaarlijks voor de te houden schoolreisjes wordt aangeboden, wordt ingeteekend, hiermede de kosten voor hun 1, 2. ja soms 3 of meer schoolgaande kinderen worden gedekt. Ook zijn or ouders, die, na bij geruchte vernomen te hebben dat de vereeniging nog een batig saldo van voorafgaande jaren bezat, zich niet kunnen voorstellen dat deson danks de lijsten ter inteekening worden aangeboden. Deze ouders mogen beseffen dat hetgeen aan hun bijdrage voor hun schoolgaand(e) kind(eren) tekoit kwam vrijwillig werd bijgedragen door de bewoners, welke zelf geen of geen schoolgaande kinderen bezit ten en door aannemers welke te Oost-Wieringen in verband met de afsluiting en drooglegging van de Zuiderzee werken in uitvoering hebben. De finantieele uitkomsten, zooals deze ons ter in zage werden gegeven, luiden als volgt: Saldo van vorige jaren aanwezig f239.24. Inkom sten van 20 ter teekening aangeboden lijsten f684.45. Totaal aanwezig f923.69. Uitgaven reisje op 11 Juli 1930 voor de kinderan der 5e. 6e en 7e klassen der beide scholen te Oost-Wieringen naar Haarlem, Overveen cn Zandvoort. Aantal geleiders, bestaande uit Bestuursleden on onderwijzend personeel: 15, aantal deelnemende kin deren 137. Spoor en tram v. Ewijcksluis-Haarlem f 103.27 Tram Ilaarlem-Overveen f 15.90 1 maal consumptie te Overveen (Kraantje Lek) f 19.64 Tram Aerdenhout-Zandvoort en Zandvoort- Haarlem f 31.30 2 maal consumptie te Zandvoort (Ons Huis) f 35.76 Spoor Haarlem-Anna Paulowna f 87.68 6 autobussen Don Oever-v. Kwijcksluis en Anna Paulowna-Den Oever f 100. Diversen (fooien, porti en telef. kosten) f 4.46 Totaal f 398.01 of per deelnemend kind een bedrag van rond f2.90 Uitgaven relsjei op 15 Juli 1930 voor de kinderen der le. 2e, 3e en 4e klassen der belde scholen te Oost-Wieringen naar Schoorl en Kamperduin aan Zee. Aantal geleiders, bestaande uit bestuursleden en on derwijzend personeel: 19, aantal deelnemende kinderen 211; 9 autobussen den geheelen dag f 280; drinkbekers (3. st. per kind) f 17.50; 1 keer consumptie te Schoorl (speeltuin) incl. kosten chauff. f 37.90; fooien kellners en chauffeurs f 11.50; voor onderweg medegenomen: 25 fl. ranja, 3 blik ijsbonbons, 250 gevulde koeken, 250 reepen chocolade en 12 blikken biscuits f 78.55; kosten drukwerk (nummering der kinderen) f 9; diversen f 0.50; totaal f 434.95, of per deelnemend kind rond f 2.06. Hierbij dient te worden opgemerkt dat de kosten van f 9 voor drukwerk behoort te worden omgeslagèn over de beide reisjes, terwijl van het bedrag ad f 78.55 een klein gedeelte komt ten laste van het reisje op 11 Juli daar toen 3 blikken biscuits en 1 blik ijsbonbons werden medegenomen. Op de eindcijfers van f 2.90 en f 2.06 zijn deze kosten echter niet vsn noemenswaardige betee- kenis. Uit het bovenstaande volgt dat de totale kosten dit jaar f 832.96 hebben bedragen, terwijl hierbij nog komt een bedrag van f 30. uitgetrokken voor 15 kinderen welke door ziekte verhinderd waren aan de reisjes deel te nemen en welke met een geschenkje ter waarde van f 2 zullen worden verrast. Het batig saldo blijft derhalve f 60.73, waarbij nog komt. de gemeentelijke subsidie ad f 0.50 per kind. welke als regel in het najaar wordt be taalbaar gesteld en voor de in 1931 te ondernemen schooi reisjes dient. WIERINGEN. De heer H. van Duinen, rijksveldwachter te Den Oever alhier, is dezer dagen geslaagd voc* het examen als brigadier. Volgens bij het gemeentebsetur ontvangen bericht is ten behoeve van de gemeente Wieringen weder gewetens- geld gestort, ditmaal tot bedragen van f 125 en f 100 In de week van 29 September tot en met 4 October a.s. zal alhier een collecte worden gehouden ten bate van het Tehuis voor door armoede verzwakte kinderen te Leiden. De heer D. Bakker Dz., aannemer te Den Oever, zal voor eigen rekening twee woonhuizen bouwen aan de Hofstraat- De aannemer S. Blaauboer zal voor rekening van den heer N. Mostert Ga, een woonhuis bouwen aan den Westerlanderweg, op de plaats van de onlangs af gebrande boerderij. Bestemming voor den dienstplicht Van de lichting 1931 zijn de volgende personen tot ge woon dienstplichtige bestemd: C. Haafakker, T. Liem- berg, P. C. Luijt, C. Ruitenburg, Joh. Takes, F. Visker, S. Zomerdijk. Tot buitengewoon dienstplichtige zijn bestemd: P. van Asperen, L. Bugel, A. W. de Greef, T. de Groot J. Half- weeg, S. Herder. M. Heijblok. J. C. Hoekstra, F. v. d. Kreeke, A. Kuik, C. Lont, J. Lont Dz. (Westerkllef), J. Lont Dz. (Nieuwstraat), M. Mulder, N. Mulder, J. C. Oden, A. van Sabben, S. Slikker, D. Tijsen en D. C. Wiegman. Hoewel onze kermis pas a.s. Donderdag begint is het thans reeds een drukte van belang in de straten van Hippolytushoef. Verschillende tenten, kramen enz. wor den reeds opgeslagen en dit tot groot vermaak van de Jeugd. Als het weer nu maar goed blijft zullen we ho pen op een drukke en prettige kermis. Verschillende berichten. Een oneerlijke kantoorbediende te Rotter dam. Te Botterdam is in bewaring gesteld de 20-jarige kantoorbediende G. P., die ten nadeele van zijn pa troon, den stoffeerder B., in den Hang aldaar een be drag van ongeveer f4000 heeft verduisterd in ander half jaar tijds. Hij was belast met de administratie en heeft door ontvangen posten niet te boeken en door verkeerde optellingen langzamerhand dit bedrag uit de kas kunnen houden. Bij zijn verhoor heeft hij 'n volle dige bekentenis afgelegd. Voor het geld had hij o.a. een radio-toestel en een fotografisch vergrootingsap- paraat gekocht cn voorts heoft hij vele autoritjes ge maakt. Ten slotte heeft hij zich een auto aangeschaft Bij den autohandelaar heeft hij nog een schuld van f 100. P. was aangesloten bij een padvindersorganisa tie. In het pand van zijn patroon had hij een verdie ping gehuurd, welke hij met het verduisterde geld had ingericht als „ontvangkamer". Aan zijn patroon had hij gezegd, dat de padvindersorganisatie de ver dieping had gehuurd en aan laatstgenoemde heeft 'nii het doen voorkomen alsof de patroon zoo welwillend was de verdieping gratis ter beschikking te stellen. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Vijfjarig kind ernstig verwond opgenomen. Tusechen Lage Zw&luwe en Zevenbergen viel een 5- jarig meisje, dat met haar ouders van Amsterdam naar Middelburg op reis was uit den trein. Door middel van de noodrem werd de trein tot stand gebracht, waarna reizigers de spoorbaan afzochten. Een paar honderd me ter terug vond men het kind op de rails met een groote wonde aan het hoofdje. Het meisje werd opgenomen, waarna de reis werd voortgezet. Bij aankomst te Roo sendaal verleende dr. v. Turnhout medische hulp, waar na de kleine naar het ziekenhuis Charitas, aldaar, werd overgebracht Het vuur weer gebluscht. Waarschijn lijk veel schade. Aneta seint uit Batavia: De volle krachtproef van Hr. Ms. Kruiser Sumatra, die een langdurige reparatie op het Marine-etablisse ment te Soerabaja heeft ondergaan, verliep met zeer gunstig resultaat. Na afloop stoomde het schip naar Soerabaja op, toen in den nacht van 26 op 27 Juli brand uitbrak in ketelruim III tengevolge van de vermelde lekkage in de olieleiding. Zondagmorgen om vijf uur nam de brand zulke afmetingen aan, dat het noodig werd geoordeeld noodseinen te geven. Om 6 uur 40 v.m. was men het vuur in zooverre meestor, dat het gevaar geweken was. terwijl het in den na middag gelukte den brand geheel te blusschen. Gevaar voor het schip zelf bestaat er niet; de gele den schade kan echter nog niet worden vastgesteld, ofschoon deze waarschijnlijk groot zal zijn. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De mijnenlcggor Krakatau en een ander oorlogsbodem begeleiden de Sumatra naar de reede van Soerabaja. De kans dat de Sumatra de reis naar Australië z-'J kunnen ondernemen, is gering, omdat de reparaik- vermoedelijk geruimen tijd zal in beslag nemen. VLEESCHVERGIFTIGING. Tegen den slager V. te Warmond, is een vervolging ingesteld, omdat hij afgekeurd vleesch, dat ondeug-le lijk van samenstelling was, zou hebben verkocht. E-.-n groot aantal personen is vorige week gedurende de Kaagweek, tengevolge van het nuttigen van dit vleesch, min of meer ongesteld geweest. Een genees heer te Warmond heeft 23 patiënten behandeld. Te Leiden hebben zich 7 gevallen voorgedaan. RIJWIELPAD HEILOO—EGMOND. Wordt op 1 Aug. a.s. opengesteld. De aanleg van het rijwielpad HeilooEgmond is thans zoover gevorderd, dat het pad op 1 Augustus a.s. voor publiek kan worden opengesteld. Het pad zal dien dag tc Heiloo officieel worden geopend, daarna zal men per fiets over het pad naar Egmond rijden, waar het gemeentebestuur van Egmond aan Zee hot gezelschap officieel zal ontvangen. HET DOODELIJK AUTO-ONGELUK TE SITTARD. De automobilist gearresteerd. Zondag is in het Fransche klooster te Sittard de heer J. Thissen, die Donderdagavond op den Rijks straatweg tc Sittard door een passeerendc luxe-auto overreden werd, zonder tot bewustzijn te zijn geko men, overleden. Zooals reeds gemeld, was de fhauf- feur van den auto, welke dit ongeluk veroorzaakte, zonder zich om het slachtoffer tc bekommeren, door gereden. Zaterdag hebben dc maréchaussee's van Sii- tard hem in de omgeving van Maastricht aangehou den. De voorruit van de auto was van onbreekbaar glas, maar niettemin totaal versplinterd. De auto is 1 van een handelsreiziger uit Rotterdam. GEVAARLIJKE FILMOPNAME. Zeven actenrs door stier gewond. Uit Sevilla wordt gemeld, dat zeven filmacteurs tij dens het vervaardigen van een filmopname van een stierengevecht in de arena door een stier werden aan» gevallen en min of meer ernstig werden gewond. Begrafenis der slachtoffers. Onder buitengewone belangstelling van de zijde der bevolking van Coblenz en omgeving, heeft Zater dagmiddag de begrafenis der slachtoffers van het ongeluk bij de pontonbrug plaats gehad. Reeds uren tevoren had een groote menigte zich opgesteld in de straten waardoor de stoet zou trek ken. De stoet werd gevormd door het muziekcorpe van de brandweer, dat treurmarschen speelde. Dan volgde 500 man van het Roodc Kruis en leden van den Koningin-Louise-bond, welke laatste in hun helblauwe uniformen waren gekleed. Vervolgens kwamen de vertegenwoordigers der vcr- cenigingcn van de stad Coblenz en omgeving, die in het geheel 154 met rouwfloers bedekte vaandels mee voerden. Dan volgde de geestelijkheid en terstond daarop da tien wagens met de lijkkisten der slachtoffers. Ter weerszijden van dc wagens liepen leden van de hrandweer en van de politie, die brandende fakkels droegen. Terstond na de lijkwagens gingen, familieleden der verongelukten. Het. aantal kransen was ontzaglijk groot. Het voorbijtrekken van den stoet werd door de ont zaglijke menigte in diep stilzwijgen gade geslagen. De ontroering was zoo groot, dat verscheidene per sonen flauw vielen en door de reddingscolonnen van het Roodo Kruis wc., dragen moesten worden. Op het kerkhof ha<klen slechts de familieleden en personen met kaarten toegang, benevens de autori teiten. Het resultaat van het onderzoek. De commissie, welke een onderzoek naar de oorza ken van den ramp met de petonbrug heeft ingesteld, komt in haar rapport tot de slotsom, dat het ongeluk aan een samenloop van ongelukkige omstandigheden is te wijten. De brug zou de last van de menschenmassa hebben kunnen dragen, als niet een troep jongelui van ter zijde opgedrongen was, met het gevolg dat op een be paald punt een kluwen van menschen ontstond, waardoor de belasting der brug te groot is geworden. Uit zijn neorstortend toestel gesprongen. Naar uit Oslo gemeld wordt, is de Noorsche vlieger Baglo Zaterdag als door een wonder aan den dood ontsnapt. Baglo bevond zich op ongeveer 1000 M. hoogte boven de marineluchthaven Horten bij Oslo, toen hij plotseling in een wervelwind kwam en zijn machine pijlsnel naar beneden stortte. Even voordat het toestel op het wateroppen-lak aan splinters sloeg wist Baglo eruit te springen. Zonder eenige verwon ding werd hij uit het water gehaald, waar men hem zwemmende tusschen de drijvende wrakstukken van zijn toestel vond. ALKMAAR 26 Juli. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 145000 kipeieren, 58—60 Kg. f 5.8P-6.20, 60 —62 Kg. f 6—6.20, 62—64 Kg. f 6.10—6.50, bruine 60-65 Kg. f 66.50. 15000 eendeleren f 4.40-6. ALKMAAR, 26 Juli. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer cn prijzen als volgt: 9 paarden f 100175, 12 melkkoeien f 300—450, handel matig, 35 nuchtere kalv. (slacht) i 14 30. 63 schapen (vette) f 3643, handel goed, 23 lam meren f 2025, 25 schrammen f 3242, 136 biggen (10 weken) f 20—28, 1 bok of geit f 16. ALKMAAR, 26 Juli. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor fabrieksboter le soort f 075—0.85. 2e soort f 0.65—0.75, eieren (groothandel) f 5.75—6, eendeieren f 4—4.50. ALKMAAR, 26 Juli. Op de heden gehouden Piepkuikenmarkt waren aangevoerd 64 kisten en 6 korven. Prijs f 1.10—1.25, per Kg. Handel vlug. ALKMAAR, 28 Juli 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen asv olgt: 60 vette koeien f 310440, 12 vette kalveren f 60—135, vette kalveren per K.G. f 1.10—1.55, 30 nuchtere kalveren (slacht) f 1230, 471 vette var kens (zware) per K.G. f 0.560.66, zouters per K-G. f 0.600.62; handel matig. AMSTERDAM. 28 Juli 1930. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 334 vette koelen, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 114— 120 ct, 2e 90—108 ct.. 3e 7690 ct.. per kilo slachtge- wlcht; 90 melk- en kalfkoeien f 270—380, 126 vette kalveren: le kw. 78—84 ct., 2e 70—76 ct., per kilo le vend gewicht; 80 nuchtere kalveren f 1620 per stuk; 760 Varkens: vleeschvarkens 90110 kilo 75—76 ct, zware varkens 7375 ct., vette varkens 6770 et., per kilo slachtgewicht 85 paarden f 100—200 per stuk. AMSTERDAM. 28 Juli 1930. Boerennoteeringen. Tarwe wit f 1212.50, idem rood f 11—11.50, Chev. gerst f 6.25—6.75. haver f 6— 6.50, Duiveboonen f 1415 alles per 100 Kg. Aardappelen. (Bericht van den Mak. J. Knoop). Zeeuwsche Bonten f 4.20—4.90. id. bl. eigenheimers f 33.35, id. eigenheimers f 3.25—3.50. IJpolder Eigen heimers f 3—5. id .blauwe eoigenheimers f 3—5, id. muizen f 35. id. eigenheimer poters f 2—2.50, Andijker muizen f 35, ld. kleine muizen f 23, Langedijker muizen f S5. Noordholl. Eigenheimers f 35, ld. bl. eigenh. f 35, Rijper muizen f 35. Anna Paulowna zand muizen f 45, ld. id. Eigenheimers f56, Westl. muizen f 56. id. kleine muizen f 2.503, id. kleine ronde f 22.50, d. blauwe elgenhelemrs f 45, Nieuwe Zomer Malta f 7.50—9. alles per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK. 28 Juli. Schotsche muizen f 3.20—3.60, eigenheimers f 3.50—6.10, drielingen f 1.70—2.90, roode kool f 0.60—2.10, gele kool f 1.903.60, vroege witte kool f 1.401.80, tomaten A f 19.30—23.00. B f 20.70. C f 19. CC f 9.90. slaboonen 5.80 —10.50, zilvernep f 8.10—12.50. zllverdrielingen f 2.90— 4.50 per 100 Kg., bloemkool le soort f 8.6014.90, 2e soort f 2.10—3.20 per 100 stuks. Aanvoer: 4500 Kg. aardappelen, 8000 stuks bloemkool, 35000 Kg roode kool. 17000 Kg. gele kool. 11000 Kg. vroege witte kool, 1700 Kg. tomaten, 900 Kg. slaboonen, 7600 Kg. zilvernep. NOORDSCHARWOUDE, 28 Juli. Schotsche muizen f 2.602.90, groote f 3.704. eigen heimers f 2.404.80, bl. dito f 4.105.10, uien f 3.70, drie lingen f 2.803.60, gele nep f 5.808.80, zilverulen f 0.16 —0.70, drielingen f 2.30—3.30, zilvernep f 68.30, spercie- boonen f 7—7.80, tuinboonen f 2.402.50, roode kool f 0.60 —0.70. witte kool f 0.90—1.10 per 100 Kg., bloemkool f 8.50—11.30 per 100 stuks. Aanvoer: 12200 Kg. aardappelen, 4500 Kg. uien, 39400 Kg. zilveruien, 1600 Kg. spercleboonen, 270 Kg. tuin boonen, 11200 Kg. roode kool, 14800 Kg. witte kool, 1400 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 28 Juli. Bloemkool le soort f 6.307, per 100 stuks, gele kool f 2—2.10 zilvernep f 78.40, zilveruien f 0.300.56, zll verdrielingen f 2.303.60 per 100 Kg. Aanvoer: 3600 Kg. gele kool, 5600 Kg. zilveruien, 110 stuks bloemkool

Schager Courant | 1930 | | pagina 7