Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Crisis in de akkerbouw- b e d r ij v e n. Een commissie der Holl. Mij. van Landbouw Betaalt de boerenstand te veel in de kos ten van wegenonderhoud. De nood der tarwebouwers. Pressie op de regeering. In de jongste vergadering van het dag. bestuur der Holl. Mij. van Landbouw werd uitvoerig de crisis in de akkerbouwbedrijven besproken en in het bijzonder de vraag of het hoofdbestuur zelf iets kan doen. Besloten werd een commissie in te stellen, bestaande uit vier of vijf akkerbouwers en den secretaris der Mij., welke opdracht zal krijgen gegevens cn cijfers te verza melen, die op onbevooroordeelde wijze den toestand, waarin de akkerbouwbedrijven, verkeeren, in het licht stellen. Deze gegevens zullen de pers voor publicatie aan geboden worden. De commissie is samengesteld uit de heeren B. Biesheuvel. R. C. Schenk, G. Braat, P. Leeu- wenburgh en den secretaris, ir. T. P. Huisman. Voorts besloot het D. B. in studie te nemen de wijze waarop de kosten van wegen-onderhoud worden gedra gen, Inzonderheid met het oog op de vraag of de land bouwers en de plattelandsbevolikng niet onevenredig zwaar worden belast. Besloten werd dit onderzoek voor Noord-Holland op te dragen aan de bestaande wegen commissie van Holl. Noorderkwartier en H M. v. L. en voor Zuid-Holland een nieuwe commissie in te stel len. Hiervoor zijn uitgenoodigd de heeren P. S. Overwa- ter te Strijen, F. den Hartog Blokland en W. F. Brunt te Bodegraven. Aan het K. N. L. C. is verzocht aan zijn leden te ver zoeken, ieder in zijn gebied hetzelfde te doen, terwijl het zelf is uitgenoodigd eenige vraagstukken, die voor alle provincies van gelijk belang zijn, te bestudeeren, zoo o.a. een studie over dumping onzer artikelen en over het voor en tegen van fiscale invoerrechten op artikelen als vleesch en aardappelen. De bedoeling van het D. B. met dit alles is gegevens en argumenten te verzamelen, die kracht kunnen bijzetten aan het streven naar betere toestanden. Aangezien de oogsttijd nadert en omtrent plannen tot overheidssteun aan den tarwebouw nog niets wordt ver nomen, heeft het Dag. Bestuur van de Holl. Mij. van Landbouw besloten, er bij het Kon. Ned. Landb. Comité op aan te dringen, een brief aan den minister van Binn. Zaken en Landbouw te zenden, waarin wordt gewezen op de groote wenschelijkheid, dat de tarwebouwers spoe dig weten, of en wat zij mogen verwachten. Menige boer verkeert reeds in zóódanige omstandigheden, dat als de oogst er is hij gedwongen is, hem te gelde te maken Het zijn vooral dezen, die volgens het dag. bestuur spoe dig geholpen moeten worden, doch als de regeering wacht met hare maatregelen, dan zullen het juist deze land bouwers zyn, die er niet van zullen profiteeren. TERUGKEER DER KONINKLIJKE FAMILIE. De Koningin, de Prins en de Prinses zullen 31 Juli gezamenlijk in Nederland terugkeeren van hun bui- tenlandsche reizen. De Prins zal echter eerst naar het Kon. Paleis Het Loo gaan, om dan denzelfden middag naar Soestdijk te vertrekken, waar de Koningin en de Prinses dan inmiddels zijn aangekomen. De Koningin en de Prinses hebben gistermorgen te Kopenhagen gewinkeld. BANKBILJETEN VAN VIJF GULDEN. Blijkens het Juli-nummer van „Maatschappij-Be langen" heeft het hoofdbestuur der Ned. Mij. voor Ni.jverhand en Handel aan den minister van Finan ciën verzocht art. 17 sub. 2 der Bankwet te wijzigen in dien zin, dat de Nederlandsche Bank ook biljetten van kleiner coupure dan f 10 zal kunnen uitgeven, bijv. van 5 gulden. Vliegongeval bij De Mok. Toestel over den kop geslagen. Eén licht gewonde. Gisterochtend heeft het watervliegtuig W. 67 van het vliegkamp De Mok toen het toestel in de onmid dellijke nabijheid van het vliegkamp in een bocht over het water vloog met den vleugel het water geraakt waardoor het over den kop sloeg. Het vliegtuig werd geheel vernield: de bestuurder, de officier vlieger Hes- seling bleef ongedeerd, de passagier, de korporaal der. mariniers Haasstra, werd licht gewond en is naar het militair hospitaal vervoerd. ONDEUGDELIJK VLEESCH IN BESLAG GENOMEN. Drie Katwykers geverbaliseerd. De landbouwer v. d. M., te Katwijk aan Zee, kwam tot de ontdekking, dat een hem toebehoorend varken ziekteverschijnselen vertoonde. Het dier -verd afge maakt, waarna een paar slagers het vleesch aan den man zouden brengen. Men had echter niet op de waak zaamheid van den keuringsdienst gerekend. Deze kreeg er de lucht van en had spoedig het vleélch opgespoord. Tegen de beide slagers en den eigenaar van het var ken werd proces-verbaal opgemaakt. DE OCEAANVLUCHT VAN VAN DIJK. Zondagavond voor de A.V.R.O.-microfoon. De Nederlandsche Oceaanvlieger Evert van Dijk, zal, naar gemeld wordt a.s. Zondagavond van 9 tot 9.30 voor de A.V.R.O.-microfoon een en ander vertel len over zijn tocht met Kingsford Smith over de vlucht IerlandAmerika. Die lamme brieven naar die buitenwijken! Zou ik ze maar liever niet per post zenden? (Péle Mêle). DE SCHEEPSBRAND TE VLAARDINGEN. Een der gewonden overleden. Van de Maandagavond bij den brand aan boord van het Noorsche stoomschip „Seirstad" te Ylaardingcn gewonde opvarenden, die in het ziekenhuis te Vlaar dingcn zijn opgenomen, is de ernstigste gewonde in den loop van den nacht overleden. Het slachtoffer is woonachtig te Drontheim. Voor het leven van een tweede zwaar gewonde wordt, gevreesd. De toestand van den derde is be vredigend. ZICH ZELF AANGEGEVEN. Ontmoedigd door een radio-bericht. Gisternacht verscheen ten politie-bureele te Arn hem een jongeman, die verklaarde zich aan te mel den, omdat hij een groot bedrag aan geld ten na deel e van zijn patroon had verduisterd. Per radio was zijn signalement omgeroepen en nu meende hij niet beter te kunnen doen dan zich bij de politie aan te geven. Hij bleek ongeveer f 1500 te hebben verduisterd en is gistermorgen overgebracht naar UI ft, waar de marechaussee zich met het onderzoek heeft belast. De jongen zal ter beschikking van de justitie worden' gesteld. AANRANDING VAN EEN MEISJE. De dader gearresteerd. Een surveilleerende Rijksveldwachter hoorde Maandag uit een korenveld tusschen Dieren en Laag Soeren he hulpgeroep van een vrouw. Hij begaf zich onmiddellijk in bedoeld veld en trof daar een man, die een 19-jarig meisje uit Laag Soeren aanrandde. Zij deelde later aan de politie mede, dat de man haar met een mes 'lad bedreigd. Later is de onverlaat die een groot knipmes bij zich droeg, gearresteerd. DE SCHEEPSBRAND TE VLAARDINGEN. Reeds twee gewonden overleden. Gistermiddag is ook de tweede zwaar gewonde van den brand op het stoomschip „Seirstad", in het zie kenhuis te Vlaardingen overleden. Da overledenen zijn de Noorsche stokers Larsen en Lorensen genaamd, beiden uit Drontheim. De lijken zijn door de Justitie in beslaggenomen, daar nog niet definitief vaststaat door wiens toe doen de brand ontstaan is. Esn sobere rijke. Inwoner van Hilversum dood te bed ge vonden. De man bleek zeer gefortu neerd te zijn. Dc Gooi- en Eemlander meldt, dat gisteren te Hil versum een 6S-jarige oud-bloemist uit Amsterdam, de Duitscher Ch. Leive, dood te bed is gevonden. De man leefde zeer eenvoudig; hij werd eenige malen per week door een dienstbode in de huishouding ge holpen. Deze dienstbode had Zaterdag het huis ge sloten gevonden en gemeend, dat de eigenaar niet thuis was. Toen zij gistermorgen opnieuw voor de gesloten deur kwam, waarschuwde zij de politie, die de woning binnendrong en den bewoner dood te bed vond liggen; waarschijnlijk is hij reeds Zaterdag overleden; Leive, die buitengewoon sober leefde, bijv. zelf zijn eten kookte, bleek zeer gefortuneerd te zijn. Er werd o.a. een bankrekening van 250.000 gulden ge vonden en een aanzienlijk bedrag aan papieren- en goudgeld. TJALKSCHIP IN NOOD. Behouden te Harlingen binnengebracht. Gisterenmiddag werd uit Rottezijl bericht ontvan gen, dat aldaar, dicht bij de kust, een tjalkschip voor anker lag met de noodvlag in top. De motorboot „Wally" uit Enhuizen begaf zich onmiddellijk der waarts, gevolgd door de stoomboot „Prins Hendrik", die vergezeld was van een reddingvlet, De „Wally" was het eerst bij het vaartuig, dat het tjalkschip „Luctor et Emergo" uit Kampen bleek te zijn. Het schip werd op sleeptouw genomen en behouden Har lingen binnengebracht. Gebleken is, dat de kapitein, schipper Bos uit Kam pen, bevreesd was, dat de „Luctor et Emergo" door den hevigen Z.W. wind tegen den steenen zeedijk zou loopen. MOORDENAAR TE PERIGUEUX GEëXECUTEERD. Gisterochtend heeft voor de gevangenis te Perigueux de terechtstelling plaats gehad van Firmin Cipierre, die op 23 Juli 1929 een wijnbouwer en zijn vrouw heeft ver moord. Toen de moordenaar begreep, dat zijn laatste uur had geslagen, maakte zich een vreeselijke woede van hem meester entrachtte hij de cipiers te bijten. Hij moest naar de guillotine gedragen worden en kwam schreeu wende en onder het uitbraken van allerlei verwenschin- gen op het schavot. Cipierre's vader is jaren geleden eveneens ter dood veroordeeld, doch hij kreeg gratie en zijn straf werd in levenslang veranderd. De man stierf in het bagno. DE OVERSTROOMING IN SIND. Het water op sommige plaatsen vyf voet hoog. Reuter seint uit Karatsji: De toestand te Sjikarpoer, in Sind, is tengevolge van de overstroomingen buitengewoon ernstig, Het water heeft op bepaalde plaatsen een hoogte van vijf meter bereikt. De gevangenis is gisteren geëvacueerd; de zes honderd gevangenen werden naar Hyderabad overge bracht. Vijfduizend arbeiders zijn dag en nacht bezig, de scheuren te dichten in de dijken van kanalen en ri vieren. Geheimzinnige moorden in Frankrijk opgehelderd. Een 17-jarige jongen de dader. Het B.T.A. seint uit Montreull-sur-Mer: Gistermorgen werd een jongeman van zeventien jaar gearresteerd wegens verscheidene aanrandingen van jonge vrouwen te Touquet gepleegd. Hij bekende, dat hij den moord op miss Wilson, twee jaar geleden ge pleegd, op zyn geweten had. Van andere zijde wordt nog gemeld: Het mysterie van den moord op mevr. Wilson. de Engelsche vrouw van middelbaren leeftijd, die in Mei 1928 in het kreupelhout van Le Touquet vermoord werd gevonden, is plotseling opgehelderd. Enkele weken ge leden werd in dezelfde bosschen een Fransche vrouw aangevallen, die gisteren aan de politie kwam mede- reelen, dat zij den aanvaller op straat gezien had, toen hij ijs afleverde voor een bekende firma te Le Touquet. Een arrestatie volgde en na langdurige ondervragin gen bekende de arrestant ook andere vrouwen aange vallen te hebben en ook de moordenaar van mevr. Wil son te zyn. De misdadiger, André le Loutre, Is een lange, blonde en knappe jongen van zeventien jaar, die er echter veel ouder uitziet. Toen hij mevr. Wilson vermoordde, was hij 15 jaar. Hij woonde in Etaples, een klein dorpje bij Le Touquet Gistormiddag is hij over gebracht naar de gevangenis te Boulogno. Scheepsramp op het Erie-m eer. Een zandzuiger vergaan. Vijftien leden der bemanning verdronken. Reuter seint uit Erie in den Amerikaanschen staat Pennsylvanië: Een zandzuiger in het Eriemeer is vóór de kust van Duinkerken, in den staat New York, vergaan. Vijftien leden der bemanning zijn omgekomen; zes zijn gered, liepen zware kwetsuren op. Rumoerig in de Engelsche Arbeiderspartij. De afgevaardigden in het Lagerhuis zouden dronken zyn en steekpenningen aannemen. *t Is rumoerig In de Britsche Arbeiderspartij. Gelijk gemeld, heeft het Lagerhuis aanstoot genomen aan een redevoering, die de Arbeidersafgevaarigde Sandham, Za terdag j.1. in een conferentie van de Onafhankelijke Ar beiderspartij te Manchester heeft gehouden, en waarin hij onomwonden Labourafgevaardigden beschuldigde steekpenningen aan te nemen en vaak dronken te zijn! De beschuldiging werd reeds vroeger door andere le den van het Huis geuit, met het gevolg dat er steed9 een storm van verontwaardiging opstak. Dit is nu weer het geval. Joseph Toole, afgevaardigde voor South-Salford, heeft een brief tot den Speaker gericht met de vraag of er geen aanleiding bestaat disciplinaire maatregelen tegen Sandham te nemen. Uit den tekst van de redevoering van Sandham blijkt dat hij hevig tegen het Lagerhuis uitgevaren is. Hij zei- de dat, toen de afgevaardigde Beckett onlangs de Mace, het heilig symbool van het Huis. wegnam, de gezichten bleek werden van schrik, doch toen Minister Thomas eenigen tijd geleden het initiatief nam om de „heilige realiteit" van het parlementair gezag aan de bankiers over te dragen (bedoeld zijn hier blijkbaar Thomas' plan nen tot bestrijding der werkeloosheid met steun van de City), toonde niemand eenige verbazing. Voorts zei Sandham: Het ls bekend dat Labour-leden geld hebben aangenomen van geldschieters en andere belangen, en het is bekend dat Labour-leden zich in het Huls bedronken hebben. Onze leiders zien hier niets in, of zij vinden dat zulk een gedrag niet erg genoeg is om de uitzetting dier leden uit de partij te eischen. Sandham liet zich nog verder zeer geringschattend over het parlement uit, doch dit waren zijn heftigste aantijgingen. Gister is in het Lagerhuis de rede van den arbeiders- afgevaardigde Sandham ter sprake gekomen. Het Huis was stampvol toen aan het einde van den vragentijd de speaker de motie voorlas waarin de rede van den afgevaardigde voor Kirkdale groote laster en een In breuk op de privileges van het Huis werd genoemd. Hij vroeg daarop den afgevaardigde Sandham zich te ver antwoorden en deze, hoogrood, met een hand in den zak, stond onder eenig gemompel (dat echter terstond onder het roepen van „Orde, orde!" werd onderdrukt) op. Sandham maakte zijn verontschuldigingen dat hij gisteren er te laat kennis van had gekregen dat de zaak aan de orde was gekomen en wilde geen woord terug nemen van wat hij gezegd had. In het bizonder aan den premier wilde hij zeggen dat hij zijn plichten jegens het Huis even goed kende als eenlg ander. Daar na begon hij zijn rede in zijn geheel voor te lezen, waar op de Speaker hem onder algemeene toejuichingen te recht wees dat hij zich moest bepalen tot dat gedeel te van de rede waartegen het Huis bezwaar had ge maakt. Sandham antwoordde dat die gezegden uit hun verband waren gerukt waardoor de beteekenis geheel was veranderd. James Maxton viel hem bij zeggende dat het unfair zou zijn om hem niet de geheele rede te laten lezen. De Speaker antwoordde dat hij dat op zijn verant woording nam. Daarop las Sandham de aangehaalde zinnen voor omtrent zijn aanmerkingen van dronkenschap en het aannemen van steekpenningen uit de handen van jeld- schieters en daarna de woorden: „onmiddellijk als Tohn Beckett het heilig symbool, dat vergulden stuk speel goed, aanraakt, zit de heele bende hem op zijn hielen". Hier zeide de Speaker dat hij kon eindigen met zijn aanhalingen, waarop Sandham eenige verdere opmer kingen .maakte. Hij haalde daarbij gevallen aan van 21 jaar geleden toen Lord Winterton de voorsteller van de motie volgens hem de reputatie had verworven van uiterst beleedigend te zijn tegen elk lid van het Huis dat recht streeks uit arbeiderkringen voortkwam. De Speaker vroeg den afgevaardigde herhaaldelijk zich bij het punt te houden waarom het ging en ver zocht hem ten slotte de zaal te verlaten terwijl over het geval werd beraadslaagd. Toen hij vertrokken was, stel de Ramsay MacDonald voor de zaak over te dragen aan de commissie voor de privileges van het Huis. Hij werd hierin door Baldwin en Lloyd George ge steund en dit voorstel werd met 419 tegen 8 stemmen aangenomen. ONTPLOFFING IN EEN VUURWERKFABRIEK. Een doode, drie zwaargewonden. Wolff meldt uit Elberfeld: Gistermorgen is in de vuurwerkfabriek Lippold te Elberfeld-Varresbeck tengevolge van brand een ernstige ontploffing ontstaan, die tot ver in den omtrek werd ge hoord. Uit de puinhoopen zijn tot dusver een doode en drie zwaargewonden te voorschijn gehaald. Het opruimings- werk duurt nog voort De R100 op weg naar Canada. Het Engelsche luchtschip boven den Oceaan. Naar uit Londen gemeld wordt, is gisternacht om 4 uur het Engelsche luchtschip, de „R 100" te Car- dington opgestegen voor een vlucht naar Canada. De „R 100" zal dc Noordelijke route over den At- lantischen Oceaan kiezen. Men hoopt, dat het lucht schip Vrijdagmorgen Canada bereikt. Volgens de voorloopige opgaven zijn er 44 perso nen aan boord. Daaronder zijn vijf officieren <>n 32 minderen. Er was voedsel aan boord voor vijf dagen, n.1. ongeveer 3000 pond; voorts 500 gallons drink- cn waschwater. Ilct luchtschip is uitgerust met toestellen voor draadlooze ontvangst cn uitzending, en er is een speciaal systeem georganiseerd voor het geven van signalen en verbindingen met de Engelsche en Ame- rikaansche kust» Alles wel aan boord. Gisteravond werd uit Londen geseind: De reis van het Britsche luchtschip „R 100" naar Montrcal in Canada, heeft tot dusver een vlot ver loop en volgens de laatste hedenavond ontvangen draadlooze berichten bevond het luchtschip zich reeds een flink eindweezs boven den Atlantischen Oceaan ten Noordwesten van Ierland. „Alles wel aan boord", luidde het laatste bericht: „het weer is mooi, doch tamelijk koud". Het luchtschip had een snel heid van 9G K.M. per uur TWEE VISSCHERSBOOTEN VERMIST. Zestig opvarenden aan boord. Volgens berichten uit Vcntura in Californië, wor den er twee visschersvaartuigen met GO opvarenden vermist. Een der booten, de „Starlight", die behalve de uit 10 koppen bestaande bemanning ook nog 50 andere personen aan boord had, is niet in de St. Barbara-archipel teruggekeerd. Het andere vaartuig, dc „Mary Ahn", zou 15 perso nen aan boord hebben gehad en is op den terug tocht eveneens spoorloos verdwenen. Daar do zee zeer stormachtig was, vreest men, dat beide schepen ge zonken zijn. DE STORM BOVEN TURKIJE. 20 dooden, honderden gewonden. V.D. verneemt uit Constantinopel: Zooals reeds gemeld werd, werd de stad Adrianopel geteisterd woor een vreeselijke tornado, die gepaaid ging met een feilen hagelstorm. Twintig personen werden hierbij gedood, terwijl honderden gewond werden. Ongeveer SO pet. van de huizen is vernield of althans ernstig beschadigd. TOURISTENAÜTO BIJ LUIK OMGEVALLEN. Tien Nederlandors gewond, van wie twee ernstig. B.T.A. seinde uit Luik dat een toeristen-auto tenge volge van de gladheid van den weg bij Tiff (gem. Luik) 's omgeslagen. In den wagen bevonden zich vijftien Ne derlanders, van wie er tien gewond zyn. Twee personen ANTI-FASCISTISCHE RELLETJES. Naar Belga uit Milaan meldt, is het tot handtaste- 'ijkheden gekomen tusschen fascisten en anti-fascis- en in het dorp Turro. waarbij één man gewond is. lok in het vlek Sesto Sangiovanni is het tot een der- olijke botsing gekomen, waarbij zelfs verscheidene 'eden gewond zijn. Uit het aardbavingsgebied in Italië. Een merkwaardige redding. Na vyf da gen ongedeerd uit de puinhoopen verlost. Een gift van Mussolini. Een merkwaardige redding heeft zich voorgedaan te Melfi. Daar is een reddingscolonne er na vijf dagen .verkens gisternacht ln geslaagd een vrouw met haar zoontje uit de puinhoopen te verlossen, die als door een wonder ongedeerd en in leven gebleven waren. Men kan zich de vreugde van de redders voorstellen toen hun werk, dat anders zoo triest is, op die manier werd be loond. Voor het oveilge duurt het opruimingswerk, hoewel het einde in zicht komt, nog steeds voort. De verliezcn- lijsten hebben, blijkens de offlcieele opgave van gisteren geen aanmerkelijke verandering ondergaan. Om het ver woeste gebied te mogen betreden moet men in het be zit zijn van een speciale schriftelijke vergunning, zulks om ongewenschto nieuwsgierigen te weren. Di Crollalanza, de minister van openbare werken, en senator Cremonesi, de voorzitter van het Italiaansche Roode Kruis, zijn Maandag uit het getroffen gebied te Rome teruggekeerd en door Mussolini in een speciale s audiëntie ontvangen, waarop zij verslag uitbrachten over het reddingswerk. Mussolini heeft uit zyn eigen middelen 30.000 lire be schikbaar gesteld voor de slachtoffers van de ramp. Gisterochtend zijn te Rome een 300-tal weezen aange komen uith et verwoeste gebied. De gouverneur van de stad en tal van andere autoriteiten waren ter ontvangst op het station aanwezig, waar zich ook een groote me nigte belangstellenden bevond, die de aankomende kin deren met roerende hartelijkheid verwelkomde. Deze zullen onder dak worden gebracht in verschillende ste delijke Instellingen en gaan dan, zooals wij reeds gemeld hebben, naar de hoofdstedelijke vacantiekolonies aan zee of in de bergen. Do te Napels aangerichte schade. De schade, door de aardbeving te Napels aangericht, blijkt belangrijker te zyn dan oorspronkelijk aangeno men werd. Niet minder dan 500 woningen zijn zóó ern stig beschadigd, dat zij ontruimd moesten worden, ter wijl de bouwpolitie nog naar den toestand van 2500 wo ningen een onderzoek instelt De meeste beschadigde huizen liggen in het oude cen trum van de stad. De ministerraad heeft een bedrag van 100 millioen lire beschikbaar gesteld voor den heropbouw van de door de aardbeving verwoeste dorpen. Het gouvernement heeft de buitenlandsche regeerin gen, die hun deelneming betuigden, bedankt. Verder heeft de kabinetsraad een aantal administra tieve maatregelen getroffen ten gunste van de bevol king in het geteisterde gebied. IN EEN TON OVER DE GROOTE BELT. V.D. verneemt uit Kopenhagen: De zeeman Sörensen uit Noord-Sleeswijk, die al eerder door zijn waaghalzerijen van zich heeft doen spreken, heeft in een zelfg omaakte ton de Groote Belt tusschen de Deensche eilanden Funen en See- land overgestoken. Aan de ton had hij een eveneens door hem zelf vervaardigd toestel bevestigd, dat het vat een draaiende beweging gaf. Hij vertrok Maan dagmiddag van Funen en landde Dinsdagmiddag in de nabijheid van Kalundborg. De sterke stroom van de Belt had-hem reeds vrij spoedig naar hot Noorden gestuwd. Sörensen was hij de landing doornat en ge heel uitgeput. AMSTERDAM, 29 Juli. Zeeuwsche bonten f 4.204.90, id. bl. eigenheimers f 33.35, id. eigenheimers f 3.253.50, IJpolder eigen heimers f 2.804, ld. blauwe eigenheimers f 34.50, id. muizen f 2.804, id. eigenheimer poters f 22.50, Andij- ker muizen f 35, id. kl. muizen f 2—3, Langedijker muizen f 35, Noordholl. eigenheimers f 35. Rijper muizen f 35, Anna Paulowna zandmuizen f 3.504.50, ld. eigenheimers f 56, Westl. muizen f 56, id. kleine muizen f 2.503, kleine ronde f 22.50, zomer Malta f 7.509, Flakkeesche bl. eigenheimers f 4—5 alles per 100 ECONOMISCHE RUBRIEK. Waarmede hef groote AmenTcaansche dagblad zijn centra'e verwarming kan stoken zonder een cent voor kolen te moeten uitgeven.... (Judge).

Schager Courant | 1930 | | pagina 3