Sriiaggr Courant Vierde Blad. Brabantsche brieven. Binnenlandsch Nieuws. Mond- en klauwzeer. Communistische inval aan de Hembrug. Zwaar onweer. Gemengd Nieuws. De overstroomingsramp in Britsch-Indië. Het expansieve Duitschland. Weer een tourauto in België verongelukt. Scheepsbotsing bij Gibraltar. Noodlottig boot-ongeluk op de Finsche kust Koffiesmokkelaai doodgeschoten. Zaterdag 2 Augustus 1930 73ste Jaargang. No. 8706 II- U W* Ui IW FEUILLETON. VERTELLINGEN. Ulvenhout, 29 Julij 1930. Menier, 'k Ben weer thuis. Zon daggenavond ben 'k verom gekomen mee d'n lesten trein. Trui was al naar bed gegaan en ze sliep as 'n ver ken. 't Is misschient nie schoon da te zeggen, maar ollee, de vèrkens lezen ditte toch nie. Maar schoon of nie, 't was zoo. Toen 'k veur m'n deur sting, in 'n lekker 'n sappig regelbuike, da zoo stillekes deur d'n donkeren nacht naar omlaag sijpelde, toen heurde-n-ik veur m'n deur, op 't klinkerstoepke, Trui al slapen da-d-et oew deur merg en deur been gong. Ik rammelde mee d'n klink, al veur d'n vefden keer, en van alles was al deur m'nen kop gegaan daar in da kwaje weer, maar Trui bleef pitten as 'n heele soldaten- kamer tesamen. En van al m'n plannen daar in d'n rengel, die deurdrupte da m'nen lakensche jas mee vijf entwintig kiloos gewicht aan m'n schouwers hong, bleef nikske aanders over dan da'k docht deuzen nacht maar op 't „huske" te lozjeeren, da-d-op d'n erft staat. 'k Gong 'r alvast maar 's „kijken" (za 'k maar zeggen) maar 'k bleef er toch nie laanger as noodig was, waant mee die lage rengellochten van deus leste weken, ge wit da zoowel was 't er daar nie frisscher op gewor- ren. Toen d'n Blek me zoo heurde ronselen, sloeg ie aan van geweld. Hij had d'n baas geroken en was nouw nie om te houwen na zo'n laank weerzien. Maar van al da lawijd wier gedaank toch ok Trui eifi- delijk wakker D'r scheen 'n zwak lichtje deur de hartjes van de luiken veur 't raam en duidelijker nog zag ik nouw deur dieën lichtschijn de gestage rengelpepkes om laagkliederen. 't Gong allemaal zoo sakkerejabels lang zaam en zoo zeker, da 'k eindelijk 'n flinke keel opzette en riep: „Schiet toch op, nondekees, 'k staai al 'n haalf uur veur m'n eigen huis rond te keutelen as 'n kiep die nie van d'r ei afkan!" En daar scheerde van achter de deur: „Oow bende gij 't" en meteen schoof d'n grendel weg mee veul gepiep. Amico 't was me-'n kwartje wèèrd gewlest as ge toen had kunnen zien 't nummer da Trui ten beste gaf. De deur wier opengegooid en in da vierkaante licht- vlak, sting Trui as 'n schilderij van de Maagd van Or- lejaans, tot d'r taanden gewapend. „Ga-d-op jacht?" barstte-n-ik van d'n lach. D'r nachtmuts scheef, op ééi^ oor, mee de linten as 'nen sturmband om d'r kin, één oog nog haalf dicht en 't aander te ver open en in d'r eene haand m'nen dubbelloops en in d'aander de staande pe- trolielamp en heel 't „geval" in 'nen laangen witten nachtpon, ollee, 't was alles bij mekare 'n stilleven- in-lijst om oewen buik vast t'houwen. „Kom nouw maar naar binnen en stel-d-oew eiges nie aan as 'nen gek", zee Trui en meteen draaide ze d'r eigen mee 'nen halven slag om en hekserseerde mee 't geweer 't huis in. .Genavend", kwam ik binnen, „lillekerds geschoten?" „Is da-d-'n thuiskomen, midden in d'n nacht. Koste nouw nie één treintje vruuger komen? Motte nog na wa-d-eten?" en terwijl zette ze 't kenon onder de schouw, de laamp op tafel en schoot in d'r klompen. „Keltt eerst maar 's wa'k veur oew eb meegebrocht, schutter" mokte-n-ik alles weer goed en uit m'n va- lieslce snorde-n-ik de kedoowkes op die 'k veur d'r ge kocht had. 't Eene was 'n prachtig gekleurd prentcke van d'n Pier in 'n rond Pjstje da-d-eigenljjk ,'n verkleining was van 'n reddingsboei. Echte touwkes hongen er aan en mee schoons ïeterkes, zóó schoon gekruld, da-g-et be- kaanst nie lezen kon. sting er op geschilderd: Soeve- nier van Scheveningen". Trui hong 't aan d'ren wijsvin ger. hiew 't 'n bietje veuruit en mee d'r hoofd schuins gehouwen z?e ze, mes 'nen geeuw of 't sturmde, onder d n Pier: ..da's schoon. Drcé. duur?" Toen: „ollee. 't is toch koud as g'uit bed komt. krabt 't efkes op m'nen rug, neeë hooger, haarder aauw nie zoo haard, keb ok gevuul, schei maar uit!" „En keltt ier 's" zee ik mee ingehouwen verwachtings, „wa zegde daarvan, ee?" Amico, da was m'n pertret, Kad 'n pottegrafieke la ten maken leangst da zee, terwijl ik op 'nen ezel zat. En veur alle zekerheid ha'k er maar 'n lijstje omhenen ge kocht. Trui keek me eerst aan of ze zeggen wouw: „motte mijn emnien?" maar toen kneep ze d'r oc ...n 'n bietje dicht, bekeek 't rj kuur. knikte tomi gewichtig 'mee d'ren kop ca rem komplemcnt horre, guiliie staan dr' best op!" Toen he lt... affijn zo riep weer „aauw!" maar nouw veur 't onderste deel van d'ren rug. dan witte 't wel. Nouw, amico, kad 'r oew vieejen week al 't een en aander over geschnvcn, 't is moe 't weer nie rneege- Icopen, man. 't Ilee die dagen gmengeld. Of alle dagen geren- geld, neeë, da-d-ok ai weer nie. D'r waren oogenblik- ken da-d-et nie rengelce. Dan klaste-n-et mee kuipen vol d'n hemel uit...! En 't was zoo schoon begonnen, ee! Maar toen 't op z'n schoonst was, toen duurde 't nie laank meer. Want toen da's nouw 'n dag of virtien gelejen. ja toen v.as 't 'n wonder van schoonheid, 't Had toen heel d'n dag kollesaal wèrm gewiest. De zon was ach ter ons bosschen gezonken in 'n bloedrooie gloeiing, dat de bosschen in lichte laaie stingen. De bussels licht dis omhoog speten, d'n hemel binnen, die brakken deur de wolkenbrokken of er gouwen klonters aan de loch- ten hongen. En wèrm! Wèrm da-d-et was! 't Was er stil van in de natuur. 't Was of de menschen en de dieren en de vleugeltjes platgeslagen van d'hitte waren. Ge heurde ze nie. 't Klokske van d'n kerktoen sloeg deur die stilte henen, da ge de klokkeklaanken heel ver weg vuulde dryven teugen de deurgloeide bosschen aan. En toen de zon dieper en dieper zinken gong, toen wier 't bosch lyk 'n groote kathedraal mee duzsnden gouwen pielèèren. De raanke mastenboomen, roestbruin van kleur, wieren overgoten nouw, mee 't goud van do zinkende zon en ver weg kon ik ze tusschen da boo- men in zien hangen in 't waas van gloeiend licht, dat er tranen in m'n oogen sprongen. Heel 't durpke wier van bronzen pracht en praal. De kleinste hüskes vie ren tempeltjes mee roodkoperen daken. 't Was of er hemelpoorten opengeschoven stingen waaruit as van 'n bron 't heilig licht in Ulvenhout stroomde, da verwaasde in 't bevend goud, da-d-ieve- raans te trillen hong. Amico, as op 't zelfste mement onzenlieveneer op de wereld was gekomen, 't had me nikske verrast, 't Was er schoon genogt veur. Starker, 't verwonderde mijn as dat er niks gebeuren gong... Dat er gin leger van schoone, witte engelen deur die gouwen boschkathedraal trokken onder 't geschal van zuiveren tonen uit lichtspattende walthoorns. Amico, wa was 't onvergetelijk schoon! En toen ineens, weg! Alles weg. Deur de stilte kwam 't gerucht gerooschen van op gestoken wind, die deur de blaren dreef. Al 't goud versmolt van d'èèrde 'en uit de lochten. En was 't eerst of de hemelpoorten open stingen, nouw was 't zooveul te meer of ze deur Petrus in 'n kwaaie bui dicht-gedonderd wieren De veugels kwammen veur d'n dag. Schèèrden la- wijend deur de locht asof ze aangstig wieren. De boo menkruinen rooschen haarder en haarder en ier-en-daar kaantelde 'n blad naar d'èèrde toe, afgerukt as 't was deur d'n bollen wind die rondspokte over de daken en in de dichte blaren. Kilte kwam de wèreld over. En heel wijd weg. daar romemlde de lochten mee'nen zwaren dreun dia in 't bosch verstierf. Geweldiger dreunden de donders deur de düstere lochten. Fel kronkelden de flitsen licht witgloeiend naar de èèrde. En eindelijk daar vielen d'eerste droppen, as duiv' eiers zoo groot, mee rauschend gekledder op blad en op' tak en teugen de wegels. En as 'nen reuzenveugel, die z'n vlèrken neerlegt op 't moeie lijf, zoo zeeg de wind op d'èèrde neer. Dikker drupten de droppen van d'n hemel. Tikkend gerausch vervulde de stilte; tikkend op 't overdadig gruun en blad, da nouw te zuipen en te koelen sting na dagenlaangen zonnegloed. Scherper snejen de blaauwe krinkels deur d'n hemel; 't licht was van de lochten nie meer af. Schrikkelijker donderde en knalde-n-et boven de bosschen. dat de èèrde te schudden en te beven lag en Trui sloeg 'n krüske en sprenkelde-n-'t wijwater deur d'r huis. Wittekes en stillekes gong ze zitten zuchten. De katten kropen onder de kast; 't was of de schepping na die leste pracht nouw starven gong. Rengel viel in pepkes naar beneden. Hoog kledderde en spetterde d'n modder op. En toen ineens, toen dreunde d'n donder heel diep in de verte. De natuur gong tot rust komen. Of ze slaag gekregen had, zoo drupten tranen van blaaikes en van takskes ar. Meer lawijd, meer levensteekens kwammen op d'n weg. 'Nen haan durfde weer te kraaien. Blek rommelde mee z'nen ketting in 't hondenhok. De koeien loeiden en bleek kwammen de dürpenèèrs om de deuren kijken mee twee vraagteekens in d'r wije, aanstig-glazig* oogen, of 't er soms nikske nie gebeurd was! Amico, 't was geweldig. Wad-d-is d'n mensch in die groote schepping toch eigenlijk maar 'n muizenkeuteltje! Maar toen was 't ok gedaan, jonk! Toen ben 'k kort daarop naar Scheveningen gegaan en zoodoende da'k thuiskwam as 'n verzopen kat. Maar ollee, daar nie over gemurmereerd. 'Nen mensch wil 'r 's van tusschen en as ie weer thuis is. dan vuult ie pas z'n eigen weer In z'n illement as 'n vischke in de locht. 'k Ben ken tent da'k weer bij m'nen schutter ben! Kom, ik schei er af, jonk. 't Is weer vol. 't Is wel- lekes gewiest. Veel groeten van Trui en as al tij gin horke minder van oewen toet a voe DRé. Een onderzoek, in te stellen naar de resultaten van Matafto door den binnenkort te benoemen directeur van het nieuwe Sïaatsveearts^nij- kundig Onderzoekingsinstituut. Naar het Ned. Correspondentiebureau verneemt, is binnenkort te verwachten de benoeming van een di recteur van het nieuw op te richten Staatsveearstcnij- kundig Onderzoekings-Instituut. Het ligt in de bedoeling van den minister van bin- nenlandsche zaken en landbouw, aan den nieuw be noemde op te dragen een omstandig onderzoek in te stellen naar de resultaten van Matafto (het middel tegen mond- en klauwzeer van den heer van den Berg). De nieuwe directeur. Naar vernomen wordt, zal dr. H. S. Frenkel, hoofd van de veterinaire afdeeling van het Centraal La boratorium voor de Volksgezondheid te Utrecht, worden benoemd tot directeur van het nieuw op te richten StaatslYeeartsenijkundig Onderzoekingsin stituut. Nog kan worden vermeld, dat dit nieuwe insiiluut in de plaats komt van het mond- en klauwzeer-insti- tuut, waarvoor reeds gelden op de begrooting waren uitgetrokken. Men heeft den naam echter gewijzigd daar liet in de bedoeling ligt het arbeidsveld aan (ie in het leven te roepen instelling uit te breiden ook builen de zoo gevrees ie veeziekte cm. Omtrent dr. Frenkei valt mee te deelen, dat hij zich voornamelijk heeft bezig gehouden met verrich tingen op bacteriologisch gebied, o.a. wat betreft de filtrcerbare smetstoffen. Ook ging zijn belangstelling uit naar de pokkenaangelegenhedcn en het encepha- litis-vraagstuk, problemen die wel niet met het mond- en klauwzeervraagstuk vereenzelvigd kunnen worden, maar die er toch mee in uauw verband staan. Di'. Frenkel staat als een eminent bacterioloog be kend. HIJ KWAM HET LICHT NAZIEN. En nam juweelen mee. Bij een familie op den Brediusweg te Bussum ver voegde zich iemand, die zeide van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf te komen, om in verband met de Verandering van de net-spanning de lichtpunten op te nemen. Men liet den man in het geheele huis aan den arbeid. Na zijn vertrek werden brillanten ringen ter waarde van 800 gulden en 20 gulden aan geld vermist. Van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf vernam men. dat geen beambte opdracht had gekregen naar dat huis te gaan. VAN EEN VRACHTAUTO GEVALLEN. Een wiel over het hoofd. Op den Vredenburgwek te Rijswijk is de 11-iarige J. A. M. door een vrachtauto van de firma uit Voorburg overreden. De jongen had gevraagd to mo gen mederijden, doch door het schokken is hij van den wagen gevallen. Een achterwiel ging hem over het hoofd; hij was op slag dood. Brutaal stukje propaganda. De daders ontkomen. Donderdagmorgen hebben eenige communisten kans gezien, toegang te krijgen tot de terreinen der artillerie-inrichtingen aan de Hembrug. Met den stroom van werklieden, die met den trein van 7 uur arriveerde, kwamen de communisten ongemerkt het hek binnen. Voor den aanvang der werkzaamhe den drinken de werklieden eerst in de schaftlokalen thee. Twee der communisten begaven zich naar het schaftlokaal der vuurwerkerij, twee anderen naar het schaftlokaal van de werkplaats voor draagbare wa penen. Toen deze lokalen geheel gevuld waren met arbeiders, sprong een der communisten plotseling op de tafel en wekte de aanwezigen op, deel te nemen aan de communistische één Augustus-demonstraties tegen de werkloosheid en tegen het oorlogsgevaar. Tegelijkertijd verspreidden anderen strooibiljetten van ongeveer denzelfden inhoud en die ondertee kend waren door de communistische Partij Holland. De zaalbeheerders wisten verder spreken der indrin gers te beletten. Al de ongenoodige gasten zagen kans, over het hek te ontsnappen, alvorens men hen had kunnen aanhouden. Eenige boerderijen afgebrand. Woensdagnamiddag werden de bewoners van Hel- lendoorn plotseling opgeschrikt door een knetteren den donderslag. De bliksem bleek te zijn ingeslagen! in de boerderij van den landbouwer Schoot Uiter- kamp, gelegen in de buurtschap Ilaarle, Het hemel vuur sloeg dwars door de boerderij. De landbouwer zelf scheen ook getroffen en viel bewusteloos neer. Een varken werd gedood. In een minimum van tijd stond alles in volle vlam. Niets kon worden gered. Het vee liep gelukkig in de wei. Verzekering dekt de schade. Woensdagavond tijdens een kort, maar hevig on weer, sloeg de bliksem in een grooten hooiberg van den landbouwer J. Roelofs te Raalte. Door het krachtig optreden van de buren en de plaatselijke brandweer, die spoedig met de motorspuit aanwezig was, kon de boerderij, die vlak bij den hooiberg stond, worden behouden. Verzekering dekt de schade. Loods met 80.000 K.G. stroo en haver in vlammen opgegaan. Omstreeks half vier brak er Woensdagnamiddag tijdens 'n onweer boven Maastricht brand uit in een houten loods op den Meerssenerweg, welke loods toe behoorde aan de Porseleinfabriek Mosa. De brandweer slaagde er in den brand tot de loods te beperken. Ruim 80.000 K.G. stroo en hooi gingen in vlam men op. Brandweer en fabrieksarbeiders bleven gedurende den nacht de wacht houden ter voorkoming van uit breiding van het nog steeds smeulende vuur, dat schijnt ontstaan te zijn door het inslaan van den bliksem. Tijdens een kort maar hevig onweder is de blik sem geslagen in de boerderij van J. A. onder de ge meente Beek bij Nijmegen. Het bedrijf brandde af; alles was verzekerd. KINDERVERLAMMING. Drie kinderen uit één gezin overleden. De kinderen van den brievenbesteller P. v. B., te Heeze, waren bij diens ouders te Weert op vacantie. Zij werden onwel en werden naar de ouders te Heeze teruggebracht. Drie der kleinen zijn overleden, ter wijl de andere drie nog lijdende zijn. Geconstateerd werd, dat zij lijdende waren aan kin derverlamming. NA DE FUIF. Dat horloge kan niet goed zijn. Het wijst drie uur in den middag en ik weet zeker, dat het drie uur in den nacht is! Sjikarpoer vrijwel geheel ontruimd. Volgens ooggetuigen hebben de overstroomingen in de streek van Sjikarpoer in Britsch-Indië een veel grooteren omvang aangenomen, dan men aanvanke lijk dacht. In de nabijheid van Loi is een drie K.M. lange dijk doorgebroken en de watermassa's van den Indus stortten zich met geweld over het land. Meer dan 100 dorpen zijn door het water zoo goed als weggespoeld en groote oppervlakten bouwland zijn verwoest. Het aantal vluchtelingen zou 30.000 bedragen. Op verschillende plaatsen worden noodwoningen voor de vluchtelingen opgeslagen. Groote gebieden zijn van de buitenwereld afgesloten. Volgens een Reuter-bericht uit Karatsji zijn van de 56.000 inwoners van de stad Sjikarpoer, welks centrum met overstrooming bedreigd wordt, er slechts 2000 in de stad achterbleven. Do vluchtelingen uit Sjikarpoer, Khanpoer en Soeltankot zijn door een paniek aangegrepen. Ook de stad Jacobabad wordt thans door het water, dat uit de bergen van Be- loetsjistan naar het dal stroomt, bedreigd. Men tracht nog steeds door het doorsteken van dijken het water weer naar den Indus te laten terug* vloeien, doch hierbij stuit men op groote moeilijk heden. Duizenden vinden zich achteruitgezet, verdrongen, overbodig door de stomme vijandschap der machine. Men schrijft aan de N.R.Crt.: „Volk ohne Raum!" De diepe zin dezer woorden- trits kankert aan het gemoed van het Duitsche volk, smeult cn laait nu en dan op tot wanhoop, vooral waar het denken moet aan het opkomend geslacht, aan zijn toekomst. Begrijpelijk ook voor eiken niet- Duitschen Europeaan. Bijna nergens op ons continent ontwaart de jongelinschap een onbewolkten gezichts einder, maar de tegenwoordige depressie, heerschende in de geheele wereld, teisterende vooral Europa, be nauwt in de eerste plaats de spes patrioe van Duitsch land. Want daar wordt, afgezien van malaise, van wantrouwen, van het op zich zelf staand gevaar van een geleerd proletariaat, de behoefte aan, de vraag naar physiek menschelijk productievermogen eiken dag geringer. De 24 universiteiten, de 11 technische lloogescholen, de 9 Handelshoogescholen en de 13 overige inrichtingen van verschillenden aard van hoo. ger onderwijs zouden gereedelijk te samen tiendui zend studenten kunnen missen. Doch, waar zouden die duizenden plaatsing, een bestaan vinden? Fa brieken, maatschappijen, banken, kantoren, zijn ge noodzaakt personen te ontslaan. Hebben zij bij uit zondering, een vacature, dan wordt om haar te bezet ten, eerder gedacht aan een kracht met ervaring, dan aan een jongen man. Hier en daar moge een volon tair plaatsing vinden; maar dan zonder uitzicht op een bezoldigde betrekking na afloop van den leertijd. Het rijk, de landen, de gemeenten bezuinigen, ont slaan personeel. De geleerde beroepen bieden weinig kansen. Rationaliseering, concentratie, die het appa raat der ondernemingen vergrooten, doen het aantal harer geëmployeerden inkrimpen. Landgoederen welke korten tijd geleden nog aan tachtig menschen een bestaan boden, worden thans door vijf personen bediend. Terwijl de geheele wereld gevoelt dat de strijd om de mogelijkheden van afzet, om bestaansruimte al lengs heftiger wordt, dat de ziekte der oeconomische gevolgen van den oorlog nimmer haar chronisch ka rakter zóózeer heeft getoond als in onzen tijd, lijdt Duitschland onder deze euvelen het meest. Duizenden vinden zich achteruitgezet, verdrongen, overbodig dooi; de stomme vijandschap der machine; hun moed, hun kracht tot arbeiden verdorren door ontstentenis van gelegenheid, ja van hoop! Wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht, Ook in Nederland is de depressie van het Heden het tegendeel van een onbedenkelijk verschijnsel. In- tusschen, wij hebben nog de beschikking, ook voor ons opkomend geslacht, over een koloniaal veld, het welk aan velerlei dat somber is, nog lichtere tinten verschaft. Maar, men stelle zich voor het onheil van een Nederland zonder zijne tropische gebieden Hij, die dit kan en predikt dat wij naar een dergelijken toestand van „Ohne Raum" dienen te streven, hebbe de bekwaamheid en den moed om de geneesmiddelen aan te geven, waarmee men de daaruit voor ons volk voortvloeiende kwalen zou kunnen bestrijden! Zeven Nederlanders gewond, Belga seint uit Waveren (tusschen Brussel en Na* men): Woensdagavond is een toerauto, waarin zeven Ne« derlandsche toeristen zaten, ten gevolge van het bre ken van het. stuur tegen een boom en vervolgens te gen den gevel van een huis gereden. De zeven Ne derlanders werden gewond. Dc toerauto was ver nield. Britsch en Spaansch schip in aanvaring, Lloyds meldt, dat het Britsche s.s. „Nerbudda" (7911 br. t.) van Port Pirie (Australië) op weg naar Liverpool, op honderd mijl oostelijk van Gibraltar, met het Spaansche s.s. „Legazpi" (4349 br. t.), van Santa Isabel naar Barcelona op weg, in botsing is gekomen. Beide schepen zijn in zinkenden toestand. Er is assistentie gezonden. Lloyds meldt nader omtrent de botsing tusschen do „Nerbudda" en de „Legazpi", dat de stookplaats en de machinekamer van het eerste schip zijn onderge* 1 oopen. Overigens is het schip intact. Op het moment van afzending van dit bericht (Donderdagavond) gaf het Britsche stoomschip „Ner budda" nog alle hoop, indien spoedig een bergjngs- vaartuig arriveerde. Motorboot vo! geloopen en gezonken. Een vader en vier kinderen verdronken* Men meldt uit Stockholm: Dinsdag is in de scheren-archipel bij Vasa aan Finland's westkust een motorboot vol geloopen en gezonken. Van de zeven inzittenden: de eigenaar, zijn vijf kinderen en een vriend, wisten alleen de vriend en het oudste dochtertje, een meisje van 12 jaar, zich te redden. Groote hoeveelheid koffie uit Nederland gehaald. Wolff meldt uit Berlijn: Volgens een bericht uit Aken aan de „Tempo", trachtte in den nacht van Woensdag op Donderdag een smokkelaar uit Aken 23 centenaars koffie met een vrachtauto van Nederland uit over de grens te smokkelen. Toen een beambte den wagen wilde aan houden, gaf de bestuurder vol gas cn stuurde hij in volle vaart regelrecht op den beambte af, waardoor hij dezen en een passecrend mijnwerker in levens gevaar bracht. De beambte gaf daarop vuur waardoor tevens zijn collega's op den straatweg gealarmeerd werden. De auto reed desondanks in volle vaart ver der. Eerst toen de bestuurder door een doodelijk schot getroffen werd, sloeg de wagen om. De man, die naast den bestuurder zat, bleef ongedeerd. Hij werd aangehouden en de lading koffie werd in be slag genomen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 13