1S32 en betreft de ïeveblng van 145.000 S.T. zullenbasalt lang 0.25 M., 175 000 S.T. zuilenbasalt lang 0.35 M., 80.000 S.T. zuilenbasalt lang 0.45 M., 75.000 S.T. lichte basalt- stortsteen, 175.000 S.T. zware basalt-stortsteen. Het vervoeren van deze hoeveelheid naar de opslag plaatsen nabij de werken werd aangenomen door de N.V. Bebr. Van Uden's Scheepvaart- en Agentuurmaatschappij te Rotterdam. Aanbesteed werd het leveren en stellen van 24 ijzeren puntdeuren en 10 rioolschuiven voor de groote schut sluizen in den afsluitdijk. Het werk is gegund aan de laagste inschrijfster Werkspoor N.V. te Amsterdam voor f 260.000, die de uitvoering krachtig heeft ter hand ge nomen. Het eerste stel deuren is voltooid en zal begin Juli ter bouwplaats worden aangevoerd. Voor de schutsluis in Den Oever worden 14 met schui ven voorziene deuren gemaakt, waaronder 2 reservedeu ren. Voor de groote schutsluis te Kornwerderzand, waar van het buitenhoofd van stormdeuren zal zijn voorzien worden 10 deuren gemaakt, benevens 10 rioolsohuiven, onder welke laatste 2 reserveschuiven. De verlenging van den beteugelingsdam in de Middel- gronden kwam gereed, terwijl ter bescherming tegen uitschuring van den zeebodem bij den Westelijken kop van den dam nog twee grondstukken werden gezonken. Met behulp van een duiker werd naar enkele vermeende zwakke plaatsen in de bezlnking van den dam een on derzoek ingesteld, waarbij aan het licht kwam, dat de bestorting nog slechts op enkele plaatsen «enige aan vulling behoeft, r Het werkplan voor 1930. Het werkpBan voor 1930 omvat o.m. het maken van twee dijkvakken op het Breezand en wel een vak lang 2400 M., aansluitend aan het Z.W.-elnde van het in 1929 uitgevoerde werk, en een ander vak, lang 3500 M., aan sluitend aan het N.O.-elnde van het in 1929 uitgevoerde werk, zoodat aan het eind van dit jaar de dijk over 7900 M. aldaar gereed zal zijn. Met de Maatschappij tot uitvoering van Zuiderzeewer ken werd voor de uitvoering van beide dijkvakken, be nevens voor de uitvoering van twee dijkvakken, nabij Den Oever gelegen, een aannemingsovereenkomst ge sloten, waarin de uitvoering van de beide eerstgenoem de dijkvakken voor bedragen van resp. f 4.105.000 en f 5.608.000 is ondergebracht. De beide dijkvakken zijn krachtig aangepakt, zoodat thans reeds 3300 ML lengte dijksteen is aangebracht, ter wijl in totaal reeds ruim 2.000.000 M3. zand en 1.275.000 M3. keileem werd verwerkt, en 76.500 M3. kraagstuk werd gezonken. Op het werkplan voor 1930 staat ook het maken van twee dijkvakken lang resp. 700 en 1900 M. en gelegen ten Westen en ben Oosten van het in 1929 uitgevoerde dijkvak Gaatje—Zwin en hierbij aansluitend, Aangezien de sluisput bij Den Oever tot 1100 M. uit de kust reikt en het in 1929 gemaakte dijkvak Gaatje—Zwin eenzelfde lengte heeft, zal aan het einde van dit jaar de afslui ting van Wleringen af over 4800 M. zijn tot stand ge bracht Het Westelijk dijkvak wordt ter plaatse van de geul het Gaatje gebouwd en zal aansluiten bij den omring- dijk van den bouwput van de kunstwerken beoosten Wie- ringen; het Oostelijk dijkvak zal het Zwin afsluiten en aansluiten bij den in uitvoering zijnden beteugelingsdam in de geul de Vlieter. Met de Maatschappij tot uitvoering van Zuiderzeewer ken werd, zooals hiervoor vermeld, een aannemingsover eenkomst gesloten, waarin de uitvoering van deze beide dijksgedeelten werd ondergebracht voor resp. f 1.187.000 en f 2.990.000. Een 500 M. lang gedeelte van den ontworpen beteuge lingsdam in de geul de Vlieter kwam gereed. Op het werkplan voor 1930 staat het voltooien van den ontwor pen beteugelingsdam, hetgeen geschieden zal door het maken van twee gedeelten beteugelingsdam gelegen ten Westen en Oosten en aansluitend bij het in 1929 gemaak te 500 M. lange gedeelte. De beide ontworpen gede»elten zijn lang resp. 1253 M. en 1039 M. Met de N.V. Maatsohappij tot uitvoering van Zuiderzeewerken werd een aannemingsovereenkomst ge sloten, welke de uitvoering van het werk regelt voor een bedrag .van f 2.00.000. Het wierk is krachtig aangepakt; thans is de Weste lijke betewgelnigsdam geheel bezonken en is een aanvang gemaakt met het Oostelijk gelegen gedeelte. Met het oog op een goede ontwatering van de droog vallende gronden in de Wieringermeer is het gewenscht, spoedig een aanvang te maken met het graven van slooten. Daar het hier een zeer groot grondverzet be treft (ruim 4.000.000M.) is het van belang na te gaan, op welke wijze dit onder verschillende omstandigheden en in verschillende deelen van den polder het voordeellgst kan geschieden. In verband daarmede zijn onderhande lingen gevoend om door het voorloopig op betrekkelijk beperkte schaal te werk stellen van verschillende soor ten graafmachines, als ook van ploegen grondwerkers de meest oeconomieche wijze van uitvoering van dit grond verzet vaat te stellen. In het volgende bericht zullen hier omtrent nadere mededeelingen worden gedaan. Afgezien van geringe oponthouden, o.a. ten gevolge van het vervangen van de voorloopige waaiers door de definitieve, bleven de gemalen Lely en Leemans gere geld in bedrijf. De waterstand in de Wieringermeer Is thans gedaald tot 3.25 M. N.A.P. waarbij reeds groote oppervlakten, vooral in het Noorden en Westen van den polder, zijn drooggevallen, Op 1 Juli bedroeg het droog gevallen gebied omstreeks 7000 H.A. Hoe kleine Jules voor fret eerst zelfstandig de reis deed van moeder naar vader. (Life). DE LANGENDÏJKER GROENTENVEÏLINGEN. Maar steeds misère. Verschillende Inzichten omtrent oorzaak en middelen. Te lage prij zen voor aardappelen. Slechte prijzen voor witte, roode en gele kool. Ook bloemkool on bevredigende opbrengst Idem sla- en snjj- boonen. Lage prijzen voor de verschillende ulensoorten. Tomaten bedenkelijk gedaald. Alles misère, wat de klok slaat. Welke krant of welk tijdschrift men ook leest, men vindt er een onderwerp in, dat handelt over de tegenwoordige crisis in den land- en tuinbouw. Van de Tribune tot de Nieuwe Rotter damsche Courant, van de Volkskrant tot de Maasbode; vooruitstrevend of behoudend, confessioneel om neutraal, iedere richting doet tegenwoordig zijn duit in 't zakje met betrekking tot den economisohen toestnad. Iedere richting heeft haar bepaalde kijk op de moeilijkheden en als men den weg maar wilde opgaan of afgegaan was, dien z}j altijd als den besten, had aangewezen, dan zou het nooit zoo ver gekomen zijn als thans, of haar aanwij zing volgende, zou men spoedig uit alle ellende vandaan zijn. Er zijn christelijke partijen, die in het zondige van den mensch de oorzaak zien van alle calamiteiten; de socialist schuift alles op de tegenwoordige productiewij ze, reduceert de heele boel tot economische factoren en toovert u een lustoord voor oogen van paradijselijke on schuld en schoonheid, zoodra het kapitalistische stelsel zal zijn opgeborgen in de afschrikwekkende gruwelkast van het onmenschelijke verleden. Doch deze beide en andere richtingen vinden elkander toch weer terug op den harden bodem der werkelijkheid en beijveren zich, om op het oude kleed weer nieuwe lappen te zetten en nieuwen wijn te doen in oude leeren zakken. Zoo tracht men den wagen weer te rollen naar het oude spoor en hoopt men, dat het weer spoedig gesmeerd zal loopen als... voorheen. Behalve dat economische factoren hun nadeellgen In vloed lieten gelden, zijn er nu nog atmosferische bijge komen, De vele regens der laatste weken zijn oorzaak, dat er heel weinig op de akkers kan worden gedaan, nóch onkruid gewied, nóch aardappelen in groote hoe veelheden gerooid. De aardappelziekte, in ernstige mate opgetreden, beïnvloedt de vraag in nadeellgen zin en doet de prijzen ongetwijfeld lager zijn dan zonder die ziekte. De koopman durft de risico niet al te best aan en is dus zeer voorzichtig by het doen van zijn inkoopen. Van andere, hier geteelde producten schijnt overal zoo'n over vloed te zijn, dat ze bijna onverkoopbaar kunnen hee- ten. Zoodat aan de Langendyker veilingen momenteel zoo goed als niets wordt aangevoerd, wat een prijs op brengt, die een loonende exploitatie verzekert Voeg bij dit alles nog de slechte vooruitzichten voor den aan staanden winter, aangezien de winterkooloogst buiten gewoon ongunstig dreigt te worden (bijna alle kool in het Ambacht draait immers weg), dan zal men besef fen, hoe het op het oogenblik den Langendijker tuin bouwer te moede is. Men mag verwachten, dat zij, die in de polders kool hebben verbouwd op contract, deze wel voor goeden prijs van de hand zullen kunnen doen, daar er tal van bouwers zijn, die geen kool teelen en toch winterkool willen hebben, om op die wijze nog te probeeren iets te verdienen. De aanvoer van aardappels was in de afgeloopen week niet groot, mede als gevolg van de vele regens, waar door niet altyd kon worden gerooid en ook door de vele zieke, die op het land achterblijven. De prijzen waren iets beter dan de vorige week. Maandag werd aan de Broe- ker veiling voor Schotsche muizen f 3.204.80 betaald, te Noordscharwoude f 1.902.80 voor gewone, en f 2.70— 3.70 voor groote. Zaterdag waren deze prijzen aan de respectieve veilingen f 3.904.80 en f 3.50—3.80, en f 4 4.50, De hoogste prijs, welke te Broek werd besteed was f 5.30, te Noordscharwoude f 4.60. De aanvoer aan beide veilingen beliep in totaal 24 spoorwagens, waar van een deel schoolmeesters en eigenheimers waren. De eerste brachten van f 2.50—3.20 op. Eigenheimers golden van f 2.503.70, blauwe van f 4.105.20. De prijs der bloemkool is beneden het bevredigende. Maandag bracht ze aan de Broeker veiling voor eerste soort f 5.708.90 op, voor tweede f 1.802. Woensdag trad een verbetering in en werd voor eerste soort f 7.70 f 14 betaald. Zaterdag was de prijs echter f 4.70—9 voor eerste soort en f 11.10 voor tweede. De heele aanvoer beliep 23000 stuks. Bepaald treurig was het weer ge steld met de vroege koolsoorten. Geen vraag en een flink aanbod, met als gevolg lage prijzen. Het aanbod zou nog grooter zijn, doch van sommigen vernamen we, dat ze nog maar niet tot snijden overgaan, omdat de onkosten voor aflevering grooter zijn dan de opbrengst. Roode kool was, wat de groote soort betreft, bepaald onverkoopbaar. De minimum-prijs van 60 cent per 100 K.G. werd weer eiken dag besteed. Verschillende partijen konden dien prijs zelfs nog niet bedingen. De hoogste prijs, welke voor het mooiste kleingoed werd betaald, was f 2.30. Deze werd echter bij groote uitzondering gemaakt: meestal kwam men niet hooger dan f 1.50. We mogen aannemen, dat gemiddeld niet meer dan f 100 per spoorwagen is gemaakt, waaruit wel kan worden afge leid, hoe treurig de uitkomsten van de roode-koolteelt is. De aanvoer beliep 34 spoorwagens aan beide veilingen. Met de gele kool ging het al niet veel beter. De mini mum-prijzen van 60 cent komen hier echter niet zoo herhaaldelijk voor als bij de roode. Zoo werd Maandag aan de Broeker veiling van f 1.60—2.10 besteed, aan de veiling te Noordscharwoude, waar toen de aanvoer zeer gering was, f 0.60—1.70. Veel afwisseling kwam er niet in de prijzen. De vraag bleef slap en zelfs bij geringe aanvoeren bleven de prijzen buitengewoon laag. Het mooiste goed van de meest gerwilde grootte bleef zoo goed als altijd beneden de f 2, terwijl de grootste stel selmatig heneden de gulden per 100 K.G. moest worden verkocht. Aan beide veilingen werden in totaal 43 spoorwagens aangevoerd. Eveneens lieten de prijzen van de witte kool veel te wenschen over. Den eersten dag dezer veilingweek werd aan de Broeker markt van f 0.802.20 besteed; te Noordscharwoude was de noteering toen f 0.(^—1.10. Tusschen prijzen van f 0.60 en f 2.10 liep de markt ge durende het verder verloop der veilingen. Voor groote kool of van mindere groot van eenlgszins afwijkende, kwaliteit werd van f 0.601 betaald, het mooiste goed bracht van f 1.501.90 op. De totale aanvoer aan belde vellingen bedroeg ruim 25 spoorwagens. Slaboonen werden deze week heel wat aangevoerd, doch ook van deze groente waren de prijzen alles be halve bevredigend. In het begin der week was het al heel slecht: f 4.10f 6 per 100 K.G. Later trokken de prijzen weer wat aan, zoodat Woensdag van f 6.50f 8 kon worden bedongen. Zaterdag was het eahter weer be droevend slecht en werd aan de Broeker velling f 1.80— f 5.30 en aan die te Noordscharwoude f 3.304.80 betaald. In 't geheel bedroeg de aanvoer ongeveer 41000 K.G. Voor snijboonen waren de prijzen ook te laag. Ze lagen tusschen f 4.90 en f 12.30. Uien moesten ook voor te lage prijzen van de hand worden gedaan. Zllveruien zijn bijna niets waard. Zll- vemep bracht in 't begin der week f 68.40 op; zilver- drielingen f 1.603.10. Op het eind der week kon voor zilvernep nog slechts f 3.206.30 worden bedongen, ter wijl drielingen toen voor f 0.901.70 werden verkocht. Gele uien brachten Maandag aan de Broeker veiling f 5.605.80 op, drielingen f 1.803.90. Veel verandering kwam er niet meer in deze prijzen, doch op het eind der week bleek de belangstelling tanende en de prijzen alzoo nog lager te zijn: f 3.40—5.40 voor uien; f 23.30 voor drielingen en f 35.60 voor nep. De geheele aan voer beliep 14 spoorwagens. Tomaten zijn bedenkelijk in prijs achteruit geloopen. Voor A-kwallteit werd ongeveer f 10 betaald, voor B f 1 4 f 2 minder, voor C van f 7 f 9 en voor CXI f 1.30—4.80. Bleten brachten van f 1.30—f 2 op. Wortelen golden van f 1.90f 2.10 per 100 K.G. Ieder verstandig rooker Heeft G0MARUS in z'n koker! Sigaren Seriemerk van 5-20 ets. EEN AFSCHUWELIJK MENGSEL. De Schotsche bevolking, zoo meldt het Ned. Tijdschr. v. Gen., gaat zich tegenwoordig verschrikkelijk te buiten aan een mengsel, dat Red Biddy genoemd wordt, en bereid wordt van gemeenen rooden wijn, van 9 stui vers de flesch en methylalcohol. De drinkers blijven soms een etmaal bewusteloos en na hun ontwaken maakt al wat zij drinken, al is het water, hen weder dronken. WATERVLIEGTUIG VOOR 100 PASSAGIERS. Amerikaansch plan. De Consolidated Aircraft Corp, heeft medegedeeld, dat zijn binnenkort een watervliegtuig zal gaan bouwer., voorzien van 16 motoren en dat 100 passagiers kan ver voeren. De reuze-machine zou 62 cabines bevatten en be stemd zijn voor den transatlantischen dienst AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. De chauffeur gedood. Reuter meldt uit Brussel dat Zaterdagmiddag een Nederlandsche auto op den overweg bij Zwantberg door een personentrein is gegrepen. De chauffeur H. F. Bornhof, uit Hoensbroek, is kort na zijn aankomst in het hospitaal van de kolenmijn Winterslag, overleden. De eigenaar van den auto werd slechts licht gewond. HENRY FORD NAAR EUROPA. Henry Ford zal 6 September van New-York naar Europa vertrekken. Hij begeeft zich eerst naar Keulen, waar hij de in aanbouw zijnde Ford-automoblelenfabriek zal bezichtigen en gaat vervolgens naar Oberammergau. BOM AANSLAG OP EEN BANK. Door een teleurgestelde roover. V.D. verneemt uit Londen: Op de „Stockards National Bank" in Forth Worth, in den Staat Texas ls, naar gemeld wordt, een bomaan slag gepleegd. Een man drong de bank binnen en eisch- te onmiddellijke uitbetaling van een bedrag van 10.000 dollar. Toen men dit weigerde, dreigde hij de bank in de lucht te laten springen. De man slingerde daarop een bom weg. met het gevolg, dat de vice-president van de bankinstelling en de indringer zelf gedood werden. Een kassier werd zwaar gewond. Korte metten met communisten in Finland. VUf communistische leden uit een gemeente raadsvergadering ontvoerd en over de Rus sische grens gezet Volgens berichten uit de Finsche hoofdstad Helsing- fors zijn Donderdag communistische gemeenteraadsle den te Kajana ontvoerd en over de Russische grens gezet. Reeds de vorige vergadering werd uit 'n vergadering van ingezetenen een brief aan den voorz. van den gemeente raad gezonden waarin geëischt werd dat alle tien com munistische leden hun ontslag zouden indienen. Toen deze brief in de reeds vergadering voorgelezen werd ver wijderden vijf communisten zich onverwijld. De vijf an deren, onder wie de voorzitter, de vlce-voorzitter en een vrouwelijk raadslid weigerden dit echter. Daarop verlie ten de burgerlijke raadsleden de vergaderzaal. Een tien tal mannen, inwoners van Kajana, kwam nu binnen en toen de vijf communisten bij hun weigering volhardden, werden zij beetgepakt en onder gejuich van een menigte menschen naar vijf gereedstaande auto's gevoerd. Onder gehoon en geschreeuw vertrokken de auto's daarna ln Noordelijke richting. Op weg naar de grens hebben de ontvoerders nog twee malen aan de communisten ge vraagd of zij bij hun besluit bleven. Toen zij hierop be vestigend antwoordden zijn zij bij Kuhmoniemi over de grens gezet. Moordenaar geeft zich zelf aan. Zijn moeder met dolksteken gedood. ITij beweert uit noodweer te hebben ge handeld. Op het politiebureau van Berlijn-Halensee meldde zich een journalist aan, die de ontstellende verklaring aflegde, dat hij zijn moeder met een dolk had gedood. Hij beweert, uit noodweer te hebben gehandeld. Toen de politie een onderzoek instelde, vond zij het lijk, dat steekwonden in de borst en aan de armen had, in badlakens gehuld in de badkamer naast het bed lig gen. Aangezien het lijk met een waschlijn tot een pak was samengesnoerd, vermoedt men, dat het de bedoeling van den moordenaar is geweest, het lijk buitenshuis te brengen om zijn daad te verbergen. De dader is sleohts 25 jaar oud. De journalist Thielecke, die Woensdagavond zijn moe der heeft vermoord, heeft op 't hoofdbureau van politie een kort verhoor ondergaan, dat echter nog geen op helderingen over de motleven van de daad heeft ver schaft. De dader, die een fantast schijnt te zijn, legde zeer verwarde verklaringen af, De politie tracht thans de fa milieleden van de vermoorde op te sporen, teneinde na dere gegevens over de familieomstandigheden te verkrij gen. Men heeft reeds ontdekt, dat een zuster van de vermoorde te Steglitz woont. De moordenaar heeft vervolgens zijn verklaringen een avontuurlijk leven achter zich. Hij beweert te Berlijn en te Parijs op school te zijn geweest, vervolgens Brazi lië, Cuba en Mexico bezocht te hebben, vanwaar hij in 1928 weer te Berlijn terugkeerde, waar hij de hooge- school voor politieke wetenschappen bezocht. Zijn doel was, binnenkort weer naar de Ver. Staten terug te keeren en aldaar aan de Columbia-universiteit te gaan studeeren. De moordenaar is sedert 1& jaar gehuwd en vader van een kind van 7 maanden. Hij schynt ook het voornemen te hebben gehad zelf moord te plegen en zijn kind mede te nemen in den dood. Zeker is, dat hij niets verdiende en ten koste van zijn moeder leefde, die als verpleegster werkzaam was. Bij het ln de woning van de vermoorde ingestelde on derzoek werd vastgesteld, dat een hevige worsteling tus schen den moordenaar en zijn moeder moet hebben plaats gèhad. Het lijk vertoont niet minder dan 15 ste ken, terwijl er aan den hals ook sporen van wurging zijn waar te nemen. De klant: Ik kan die stroohoeden niet luchten of zien. Ik heb er gruwelijk het land aan. Ik vind ze afgrijselijk. Ik vind ze veel te duur. Ik heb er geen geld voor. Ze staan me heelemaal niet. Ik wou, dat ze nooit waren uitgevonden. Bediende: En wat wenscht u, mijnheer? De klant: Een strooien hoed, als 't u blieft. (Judge.) EEN ZEVENJARIG KIND AAN ALCOHOLVERGIF TIGING GESTORVEN. In de Hongaarsohe gemeente Ujszész zond een moeder haar 7-jarig zoontje naar de herberg, ten einde zijn va der te vragen, naar huis te komen. Het gezelschap, waar in zioh de vader bevond, wilde deze echter niet veroor loven naar huis te gaan, gaf daarentegen het kind ook een stoel en te drinken. Het kind vond een zoeten wijn lekker en dronk verder. Totdat het op een gegeven oogenblik van zyn stoel viel en de snel geroepen arts den dood door alcoholvergiftiging constateerde. UITBARSTING VAN DE ASAMA. Paniek onder de bevolking Uit Tokio wordt gemeld: De werking van den vulcaan Asama is sterk toegeno men. De vulcaan werpt groote hoeveelheden gloeiende asch uit Het op 16 K.M. van de Asama gelegen, door Europeanen veel-bezochte ontspanningsoord Karoeizawa, op 140 K.M. afstand van Tokio, ls door de gloeiende asch bereikt. Een paniek heeft zioh van de bevolking meester gemaakt. De berg Asama toonde in de maand Juni van dit jaar voor het eerst vulkanische werking. VERGETEN DYNAMIETLADING ONTPLOFT. V.D. verneemt uit Rome: Bij het bouwwerk van een tunnel ln de nabijheid van Terni in de provincie Perugia had men een dynamiet- lading, die in de rots was geplaatst, klaarblijkelijk ver geten. Toen de onsteking door een toeval contact maak te, ontplofte de lading waardoor van een groepje in de nabijheid werkende arbeiders één gedood werd en vijf anderen zwaar gewond werden. OVERSTROOMING IN RUSSISCH AZIë. V.D. verneemt uit Moskou: Tengevolge van een hevigen storm over midden-Azië, is het water van het Aralmeer gedreven in de monding van de rivier AmoeDarja die in genoemd meer uit mondt Dientengevolge is de rivier op eenige plaatsen buiten haar oevers getreden. In het district Kapgelin zijn 300 boerenhofsteden onder water gezet. Vier menschen zijn door verdrinking om het leven gekomen. Nauwkeurige berichten omtrent de overstroomingsramp ontbreken. MLJNONTPLOFFING EN AARDSTORTING IN DE VEREEN. STATEN. 21 Arbeiders bedolven. V.D. verneemt uit New York: In een mijn in Pottsville in den staat Pennsyvanië vond een ernstige mijngas-ontploffing plaats, gevolgd door een aardstorting, waardoor een groot gedeelte van de mijn instorte en 21 arbeiders bedolven werden. Het onmiddellijk aangevangen reddingswerk leverde groote moeilijkheden op. Tenslotte konden zes lijken geborgen worden. HET EILANDJE ANAK KRAKATAU. Plotseling onder den zeespiegel verdwenen. Aneta seinde Zaterdag uit Batavia: Het eilandje Anak-Krakatau (kind van den Krakatau) dat gedurende de werking van den Krakatau uit zee was opgerezen en gisteren een hoogte bereikt had van 170 voet, is hedenmorgen bij een heftige werking van den vulkaan plotseling onder den zeespiegel verdwenen De werking van den vulkaan ging gepaard met het uit- stooten van vuurfonteinen. De oogst in België grootendeels mislukt. Tengevolge van de hevige slagregens. Uit alle deelen van het land, aldus meldt de corr. van de N.R.Ct. uit de Belgisohe hoofdstad, wordt bericht, dat de oogst die zich in Juni zoo veelbelovend liet aanzien, vrijwel geheel verloren moet worden geacht. De graan velden vertoonen, ten gevolge van den aanhoudenden regenval en van den hagelslag, een allerdroevigst beeld. Overal liggen rogge en tarwe tegen den grond en ook de havervelden zijn zwaar beschadigd. Sommige boeren geven hun oogst aan wie hem van het land wil komen weghalen. Ook de aardappelen zijn ten gevolge van den overtol- ligen regen mislukt en staan op het veld te rotten. Voor den landbouw, zoowel in het Walenland als in Vlaanderen, beteekent deze mislukking van den oogst een ware ramp, welke tot een nieuwe, aanzienlijke stij ging van den levensstandaard moet leiden.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2