SchagerCourant Radioprogramma 1PUROL Tweede Blad. Sport van Zondag. 0 Binnenlandsch Nieuws. De Zuiderzee-visscherij-tentoonstelling te Enkhuizen. Te lange werktijd voor de brugwachters? Uit onze omgeving. S C H 0 0 R L. Z IJ P E LAGENDIJK Dinsdag 12 Augustus 1930. 73ste Jaargang. No. 8711 ATHLETDEKWEDSTRIJDEN TE WOKMERVEER Onder groote belangstelling hield de N.HA.B. Zondag J.l. haar laatsten wedstrijd hier in Noordholland. Naast de vele persoonlijke wedstrijden werd door en kele clubs gestreden om den Sportparkbeker. Hiervoor hadden Ingeschreven: A.A.C. (A'dam); Alc. Victrix (Alkmaar); A.T.B. (A'dam); Concordia (Haarlem); F. L. Jahn (Edam); Z.A.V. (Zaandam) en de HA..V. (Haar lem). De beste prestaties van dezen middag waren wel dis cuswerpen heeren, waar Sevenhuijsen 35.46 M. wierp en 100 M. hardloopen dames. Hier zegevierde Mej. C. Bron der (Olympia, Wieringerwaard) in 13.3 sec. De verdere uitslagen luiden: 100 M. dames: le serie: 1. J. Ruurs 13.5, 2. J. de Vries 13.7; 2e serie: 1. C. Bronder 13.6, 2. O. du Jour 14; 3e serie: 1. G. de Kerk 13.4, 2. L. Butter 14.44. Finale: 1. C. Bronder 13.3, 2. J. Ruurs 134, 3. O. de Jour 13.5. Verspringen m. a, dames (nieuwelingen): 1. Ruurs 4.53 M., 2. C. Wehrle 4.40 M., 4. C. Rol 4 M. 4 X 100 M. Estafette dames: 1. A.DA.. (A'dam) in 56.5 sec.; 2. Olympia (Wieringerwaard) in 58 sec. 100 Meter heeren voor den beker: le serie: 1. J. Eis- man (AAC.) 11.7 sec.; 2e serie: 1. Furth (A.T.B.) ±2 sec.; 3e serie 1. Pruim (A.T.B.) 12 sec., 2. M. Hulst 12 sec.; 4e serie: 1. Postma (A.A.C.) 11.8, 2. Schenk (H.A.V.) 11.8 sec.; 5e serie: 1. Jansen (A.T3.) 11.7, 2. Hennings (AAC.) 11.8 sec. Verspringen met aaloop voor den beker: 1. D. v. Genne (Alc. Victr.) 6.29 M., 2. K. Schenk (Haarlem) 6.19 M.; 3. J. Renes (AA..C) 5.96 M. Polsstokhoogspringen voor den beker: 1. D. v. Genns (Alc. Victrix) 3.10 M.; 2. P. Schemmekes (A.A.C.) 3.05 M.; 3. B. de Boer (Edam) 3 M.; 4 en 5. K. Schenk (Haarlem) en J. Schardam beiden 2.95 M. Speerwerpen voor den beiker:l. A. v. Aanholt (AAC.) met 40.90 M.; 2. H. de Bakker met 40.47 M.; 3 Koster (Haarlem) 40.10 M. 4 X 100 Meter Estafette voor den beker: 1. Haarlem 47.5 sec.; 2. A.A.C. 48 sec,; 3. A.T.B. in 49.7 sec, 800 M.: 1. D. v. Veldhuizen, Zeist, in 2 min. 15.6 iec.; 1500 M.: 1. Kat in 4 min. 49.7 sec.; 2. H. Bais, 4 min. 54 sec. 3500 M. Snelwandelen: 1. Engelman (P.P., Rotterdam) in 17 min. 16 sec.; 2. v. d. Vijver (A.V.A.C., A'dam) in 17 min. 50.4 sec.; 3. Toscani (A.A.C., A'dam) in 18 min. 17.3 sec. Discuswerpen: 1. G. Sevenhuijzen (Alc. Victrix) 35.46 M.; 2. Avis (Z.A.V.) met 34.78 M.; 3. Coster (HA.V.) met 32.60 M. Hoogspringen met aanloop (nieuwelingen): 1 J. Schar dam (F.Z. Jahn, Edam) met 1.50 M.; 2. A. Bakker (Olympia, Wieringerwaard) zelfde hoogte. SPART A-NIEUWS. Sparta BD.T.S. B 00. De kleine D.T.S.-ertjes hebben zich in dezen wedstrijd vooral voor de rust tegen de iets zwaardere Spartanen kranig gehouden. Vooral de kleine D.T.S.-keeper hield zijn doel voor de rust kranig schoon. Meer dan eens (hield hij schoten waar menig keeper naar had moeten fluiten. De rust ging in met blanco stand. Na de rust vrijwel hetzelfde spel met aan beiden zij den verschillende kansen. De keepers konden nu ook ihun heiligdom schoonhouden, en alzoo kwam het einde van dezen vriendschappelijk gespeelden wedstrijd met blanco stand. Sparta A—D.T.S. A 3—2. De Spartaantjes zitten direct voor het D.T.S.-doel en doelpunten reeds na 4 minuten spelens 10. Dan komt (het D.T.S.-doel nauwelijks een paar maal aan een door boring, als Boontjes er alleen vandoor gaat en juist naast schiet. Jammer Kasie, even meer naar binnen en je had een reuze goaltje gemaakt Bij een der aanval len van D.T.S. komt Kaper te vallen en de toesnellende D.T.S.-middenvoor maakt gelijk 11. Boontjes probeert het nog een paar maal alleen, maar (het D.T.S. keepertje weert zich en weet voorloopig zijn heiligdom voor een tweede doorboring te bewaren. De rust gaat alzoo in met 11. Na de thee zit Sparta er geweldig op en als Hooman den bal goed aangegeven krijgt, bedenkt hij zich geen oogenblik en deponeert no. 2 in de D.T.S.-touwen. Had de D.T.S.-keeper even beter uitgekeken dan had hij deze tweede goal kunnen voorkomen. Maar door het vele goede wat hij dezen middag presteerde, zullen we hem dit foutje niet kwalijk nemen. Even hierna krijgt D. Ruig de kans, hij loopt even naar binnen en het is 81. D.T.S.-ertjes zitten niet bij de pakken neer en we ten nog eenmaal het Spartanet te vinden. Het einde komt alzoo met 3—2 in het voordeel van Sparta A. JfA/MJOCr- Niks geen kunst zes dagen aan één stuk aan de rol te blijven. Deksels! Ben jij wielrenner? Neen, fiira acteur. (Petit Parisien). Sparta 3—D.T.S. 3 4—6. De Spartaleden verschijnen met 6 derde elftal spelers op het veld. De leider der adspiranten, Lutjeharms stelt zich beschikbaar om te spelen, wat door het 6-tal leden wordt toegejuicht. Nu nog enkele aspiranten van S. a gevraagd en het derde Sparta elftal zag er toen als volgt uit: Jb. Dekker J. Wit P. Ruig Koomen de Vet Hooman Keet Westerveld Lutjeharms C. Boontjes N. Kossen Direct pakt Sparta flink aan, doch men kan zien, dat de medespelende aspiranten reeds een wedstrijd achter den rug hebben. Toch weren zij zich uitstekend. Voor al C. Boontjes kan o.i. best in Sparta 3 medekomen. De rust gaat in met 32 voorsprong voor D.T.S.. Na de thee, waar wjj het D.T.S.-bestuur onzen harte- lijken dank voor betuigen, vergroot al spoedig D.T.S. haar voorsprong 42. De back spelende Ruig presteert dezen middag zoo goed als niets. We hebben je wel eens beter gezien Piet. D.T.S. vergroot nogmaals haar voor sprong, als Ruig mist en de toeloopende D.T.S.-midvoor Dekker geen schijn van kans geeft 52. Nu maakt Spar ta nogmaals goal 53 voor D.T.S. Belde partijen vinden nog eenmaal het net, zoodat het einde van dezen aange- namen wedstrijd komt met 64 voor D.T.S. Scheidsrechter Eland leidde alle drie wedstrijden naar genoegen der Spartaspelers. Wij willen hem dan ook langs dezen weg nog eens vriendelijk bedanken voor z'n taak als scheidsrechter, dezen middag. Om 6 uur waren wij weer in Schagen en gingen allen zijns weegs. Zoo is deze aangename dag voor de Spartaantjes weer geëindigd. We zien gaarne de D.T.S.-ertjes nog eens in Schagen. Voor de seriewedstrijden D.E.S. ging een Sparta-comb. naar Barsingerhorn. Eerst speelde Sparta-comb. tegen D.E.S. I en verloor na verlenging met 10, zoodat Spar ta nu tegen D.O.S.K.O. moest, de verliezer van N.V.V.- comb. Hiertegen wist Sparta gelijk te spelen en na lo ting te winnen met 32. zoodat Sparta den derden prijs won. A.s. Zondag zullen de athletiekwedstrijden op het Spar- taterrein worden gehouden, tusschen Lycurgus en Sparta. Toont Spartanen dat ge ook ln deze tak van sport er kunt zijn en laat u nog heden bq den leider W. Watertor Inschrijven, zoodat a.s. Zondag het op het sportterrein een gezellige drukte moge heerschen. AARTSWOUD. Aartswoud I ging op visite naar Sijbecarspel ter gele genheid der kermis. Aartswoud ISijbecarspel I, 13; Aartswoud I—Obdam I, 7—5; Aartswoud II—Kolhorn H, 4—1. 't ZAND. Zondag 10 dezer speelde GeelRood I op eigen terrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen Petten I. Aan vang der match half drie; scheidsrechter is C. van Oorschot. De eerste aanval welke wordt ondernomen is voor Petten, waarna eenlg spel op het middenveld volgt, waaruit een corner voor Petten ontstaat, welke eohter geen resultaat oplevert Volgen aanvallen over en weer, waarna een corner van G.R. voortkomt. Resultaat nihil Even hierna volgt een strafschop tegen G.R. waarbij de backs van die club schitterend redden. Na 40 minuten spelen neemt Petten weer een corner, zonder deze even wel in een doelpunt om te kunnen zetten. De rust komt hierna met 00. Na de rust zit Petten er geducht op, doch weet geen doelpunten te maken. daar de keeper van G.R. safe is. Hierna wordt aan G.R. een penalty toegekend, welke door hen echter uit sportiviteit niet wordt geno men. Uit een aanval van Petten ontstaat hierna een schermutseling voor het G.R.-doel, waaruit door het terugketsen van den bal een doelpunt voor Petten ont staat Bij het nu volgend spel wordt een der G.-spehrs licht gewond, waardoor hij tijdelijk uitvalt. Uit een voorzet .van G.R. ontstaat zichtbaar een corner voor G.R,, wat den scheidsrechter ontgaat Ook Petten speelt gewoon door, wat o.i. niet sportief is. Om 4.10 een cor ner tegen G.R., zonder resultaat direct hierna nogmaals ditzelfde gebeuren. Even is Petten hierna nog In den aanval, waarna de scheidsrechter het einde fluit. De eindstand kwam alzoo met 1—0 voor Petten I. Van beide zijden werd mooi spel geleverd; beide clubs wogen wat dat betreft, dan ook tegen elkaar op. De keepers waren eveneens in vorm. Volgende week gaat GeelRood I op bezoek bij Wie ringerwaard, alwaar een seriewedstrijd wordt gespeeld. GeelRood TI speelde Zondag te Oudesluis tegen D.O.S.K.O. m en verloor daarbij met 16. WEERINGEN. Algemeone vergadering V.V. Succes, op Za terdag 9 Aug., bU Jb. Bruul. Om half negen opent de voorzitter de vergadering en heet een talrijk aantal leden welkom. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van de vereeniging Zee macht, die onze vereeniging dank bracht voor de aange name medewerking bij de nederlaagwedstrijden in den Helder. Een schrijven van den heer Rijkers, die bedankte als lid van Succes. Naar aanleiding van het schrijven van Rijkers deelde de voqrzitter mede, dat in een bestuursvergadering van 6 Aug. besloten was Th. Rijkers voor drie maanden te schorsen, wegens het wegblijven van wedstrijden en hier voor onjuiste verklaringen op had gegeven. Als afgevaardigde naar de Algemeene vergadering te Alkmaar van den N.H.V.B. op Zondag 31 Aug. werden benoemd D. Oden, en D. Nleuwbuurt. Verder deelde de voorzitter mede, dat het plan was de a.s. competitie weer met drie elftallen de competitie in te gaan en een aspirantelftal. Dit werd algemeen goedgevonden. Het laatste punt van de agenda, was n.1. naar aan leiding van den autobusondernemer M. Geel, die had verzocht ook in de gelegenheid te worden gesteld om de elftallen deze competitie te mogen rijden. Werd besloten de Haan en Geel te laten inschrijven en dan te beslissen wie zal rijden. De rondvraag leverde niet veel op. De penningmeester was van meening dat de kas al dat reisgeld, zooals vo rige winter was besloten, niet kon dragen. Voorzitter was van meening dat dit voorloopig nog kon worden afgewacht en voorloopig niet al te veel van de leden te kunnen vergen. Verder deelde voorzitter mede, dat de leden die nog contributieschuld hadden, dit zoo spoedig mogelijk moes ten voldoen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot voorzitter onder dankzegging voor de talrijke opkomst de vergadering. Succes n speelde Zondag een nederlaagwedstrijd te gen B.K.C. II en won met 40. Het derde elftal was op bezoek bij Kolhorn met 9 man en verloor met 42. Woensdag 13 Augustus. Hilversum (1875 M.) VA. RA. 8.00 Orgelspel door Fred. Wolvers op het VARAOrgel; 9.00 Gramofoonplaten. V.P.RO. 10.00 Morgenwijding. V.A.RA. 10.15 Nellie Soeters leest voor; 10.30 Ziekenuurtje; 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Politieberichten, 12.15 Lunchmu- ziek door het VARA.-septet; 1.45 Gramofoonplaten; 2.30 Kindermatinee uit het Kurhaus te Scheveningen; 3.30 „Maak het zelf', door C. SchaakeVerkozen; 4.30 Vraag- halfuurtje voor kinderen; 5.15 Vooravond-Concert; 7.00 Literair halfuurtje door A. M. de Jong; 7.45 Politie berichten; 8.00 Toelichting tot het Volksconcert uit het Kurhaus te Scheveningen; 8.15 Uitzending uit het Kur haus te Scheveningen. Solisten-concert. In de pauze: Piano-recital door Fritz Pfeiffer. Na afloop: Persberich ten van Vaz Dias. Daarna: gramofoonplaten. Huizen (298 M., na 6 uur 1071 M.) N.C.R.V. 8.15 Tijdsein, 8.159.30 Morgenconcert, 10.3011.00 Korte Ziekendienst door Ds. P. Prins; 11.0011.30 Gramofoon platen; 11.3012.30 Harmoniumbespeling door M. F. Juriaanz; 12.302.00 Middagconcert; 2.002.45 Eerste gedeelte van het Concert door Frits Meyerse (zang); Dirk Vos (viool), Mevr. Hanny HeldermanSmit (pla no); 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. M. Wen tink; 3.15 Vervolg Concert; 4.15—5.00 Gramofoon- muzlek; 5 006.00 Kinderuurtje; 6 007.30 Gramofoon platen; 6.306.40 Vaz Dias: Koersen; 7.308.00 Eon halfuurtje voordrachtskunst; 8.0010.30 Kerkconcert uit de Geref. Kerk (H.V.) te Amsterdam-Zuid; 10.30—10 40 Persberichten Vaz Dias; 10.4011.00 Gramofoonmiizlelt. en Haidjeak Koninklijk bezoek op den dag van de vloot- revue. De Koningin heeft het bestuur der Zuiderzee-Vissche- rijtentoonstelling, te houden van 25 Augustus t.m. 6 Sep tember, den dag der vlootrevue, de tentoonstelling te bezoeken. Na aankomst in de morgenuren zal Hare Majesteit ten stadhuize officieel worden ontvangen door burge meester en wethouders van Enkhuizen en den gemeente raad. Vervolgens zal onder gelelde van het bestuur een bezoek aan de tentoonstelling worden gebracht. Na de lunch zal Hare Majesteit de vlootrevue be zichtigen. De vlootrevue zal gehouden worden op de reede van Enkhuizen. De plaats is echter afhankelijk van weer en wind. De met de regeling van de vlootrevue speciaal belaste commissie heeft een dubbel plan uitgewerkt. Het eene plan wijst als plaats aan de strook water tusschen De Ven en den westelijken strekdam van het Krabbers gat, dus ten Noorden van Enkhuizen. Mochten wind en deze plaats ongeschikt maken, dan zal de z.g. Vlakte ten zuiden van de stad gekozen worden. In beide gevallen bieden de ruime wallen van Enkhuizen uitnemende plaatsen aan de talrijken, die dit schouwspel zullen jyil- len zien. Vanwege het tentoonstellingsbestuur zijn reeds booten gecharterd om duizenden in de gelegenheid te stellen, een tocht langs de vloot te ondernemen en een blik te wijden aan de meer dan duizend botters en jachten, die aan de vlootrevue zullen deelnemen. Zestien onafgebroken diensturen voor het personeel van de Friesche brug te Alkmaar. In „Het Volk" werd de vorige week de staf gebroken over een veel te langen werktijd van het personeel bij de Schermervlotbrug te Alkmaar en in het nummer van 5 Aug. j.l. werd over de werktijden van het personeel van de Friesche brug aldaar het volgende medegedeeld: „Voor het personeel van de Friesche draaibrug is het nog een beetje erger gesteld. Daar geldt een onafgebro ken diensttijd van 16 uur. Wanneer de betrokken be ambte niet door zijn makker des middags een uur wordt afgelost om zijn middagmaal te gebruiken, komt hij er niet aan toe. Natuurlijk heeft die beambte zeven tien uur dienst in een etmaal. Eén beambte heeft een dienst de geheele week van v.m. 6 uur tot 10 uur n.m„ de twee andere beambten hebben van de zestien uur per dag de helft dienst, terwijl zij in den regel 's nachts 4 4 5 keer gewekt worden. Veertien dagen achtereen hebben zij dan dezen nachtdienst. De havenmeester, die uit den aard van zijn functie voorstellen kan doen, doet dat niet, omdat de hoofdingenieur meent, dat het onder hem dienend personeel een benijdenswaardig be staan heeft De hoop van het Waterstaatspersoneel is thans gevestigd op den nieuwen directeur-generaal, van wien men verwacht dat hij den moed zal hebben, de autoriteiten, die nu refeds tien jaar bezig zijn de dienst en rusttijden te bestudeeren, eens wakker te schudden". Tot zoover „Het Volk". Een medewerker van het „Hsbl." heeft ter plaatse een onderzoek naar de dienst uren dezer beambten ingesteld waaruit hem bleek, dat het bericht niet overdreven kon worden genoemd. Zeventig k tachtig maal moet de Friesche brug te Alkmaar per dag worden opengedraaid en wanneer men bedenkt dat deze brug waarover het verkeer slechts in één richting mogelijk Is, de eenige verbinding tusschen de stad en het gebied van West-Friesland is en het bedienend personeel bovendien het verkeer heeft te regelen en er op moet letten, dat aan het verkeer uit de stad den voorrang moet worden gegeven, kan men zich wel voorstellen, dat er van deze beambten bijzon der veel gevergd wordt. Particulieren worden door allerlei wettelijke bepalingen gedwongen hun personeel een beperkt aantal diensturen en den noodigen rusttijd te verzekeren en men mag terecht verwachten, dat de Staat dan zelf ook het voor beeld zal geven. DE INVOER VAN GERST EN ROGGE UIT RUSLAND EN VAN TARWE UIT ARGENTINIë. De heer Braat vraagt stopzetting. Het Tweede Kamerlid Braat heeft den minister van binnenlandsche zaken en landbouw gevraagd: Is de minister bereid te overwegen, ter bescherming van den Nederlandschen landbouw, om den invoer van gerst en rogge uit Rusland en van tarwe uit Argen tinië stop te zetten, omdat wij met die landen toch geen noemenswaardige andere handelsrelaties hebben en Rus land zelfs weigert om destijds geleende gelden te erken nen, en wil de minister mogelijk onoverkomelijke bezwa ren van dien maatregel aan de Kamer meedeelen? LOCOMOTIEF OMGEVALLEN. Een 17-jarige jongen verpletterd. Op het terrein van de werken van het Twente— Rijnkanaal te Eefde is Zaterdagmorgen de locomotief van een zandtrein omgevallen. Een 17-jarlge Jongen die naast den machinist stond werd door de machine ver pletterd. De machinist bleef ongedeerd. V.V.V. GROET—KAMPERDUIN. Deze vereeniging, welke de verkeersbelangen en wat daar alzoo toe behoord, in het Noordelijk deel van het dorp Schoorl heeft te verzorgen, heeft drukke dagen achter den rug. Eerstens had zij in de vorige week een duinwandeling op haar programma staan, welke uitstekend is geslaagd Onder de goede leiding van den heer Greup, boschwach ter, le klasse bij het Staatsboschbeheer werd de tocht aangevangen achter de Groeterkerk, en van deze mooie gelegenheid hadden een 150-tal zomergasten gebruik ge maakt. Hoofdzakelijk ging de tocht door de wilde dui nen, welken om1 dezen tijd, wanneer de heide bloeit, o zoo mooi zijn. De heer Greup bleek de taak als leidsman ten volle machtig te zijn, met als gevolg, dat ieder die deze excur sie heeft medegemaakt, zeer voldaan huistoe is gegaan. En heden, Zondag, had het jaarlijksche strandfeest plaats. Op het programma stond het modelleeren van vormen en afbeeldingen in 't natte zand, waarvoor men verschillende rubrieken had gemaakt hoofdzakelijk naar den ouderdom, terwijl anderen weer hadden te zorgen voor een sterk en mooi fort Onze aankomst stemde ons al dadelijk tevreden en feestelijk. Eerstens merken we. hoe Kamperduin er in karakter en wezen op vooruit is gegaan, door de nieuwe breede verkeersweg. Eerst nu merkt men eens recht, wat men daar voorheen nog te kort kwam. De natuur is er mooi. wat wel blijkt uit de groote vreemdellngentrek, doch 't koste mannenmoed om er te komen langs den meer dan slechten weg. Thans is dat alles verbeterd en 't zal wel blijken dat Kamp er wel bij zal varen. En dan de entree bij het café op den zeedijk. Wat had de heer Minkema daar het beste beentje voorgezet. Een mooie eerepoort welke de gasten 't welkom toeriep, en ook op het terras en langs de trap zeer aardige versie ring van groen en bloemen. En van dit terras af gezien, op 't strand een drukte van belang. Ook daar een feestelijk aanzien door de vele kleurige vlaggen om en bij de inrichting van den heer Groothoff. Eenige muzikanten zorgden voor de opgewekte geest» en verder een kleine honderd jongelui, welke in hunne afgepaalde ruimte druk bezig waren met het scheppen van hunne idealen. Vaak bleef 't bij idealen, niet ieders geest en hand was even begaafd, doch ook heel vaak viel 't erg mede wat er zoo langzamerhand te voorschijn kwam, zooals een Noord-Hollandsche boerderij, een oude stadspoort, een mooie visch, een anker, en wat dies meer zij. En verder naar het strand, in 't eerste gelid verrezen de fortificaties. Lang zagen we daar niets als bergen zand, doch ook eindelijk, na hard werken, kwamen er wel aardigs modellen naar voren. Ook op kracht werd hier natuurlijk gelet. Wiens fort 't langste kon strijden tegen de opkomende vloed, kreeg ook een prijs. Na tuurlijk zijn de elementen tenslotte 't sterkste, en zag men tegen vijf uur de laatste veste vallen; gelukkig echter zonder dat de verdedigers sneuvelden. Als goede Hollanders namen ze, zeer wijs, tijdig de vlucht. 't Publiek was talrijk, en belangstellend, 't Weder was te koud voor 't strand, doch 't bleef gelukkig droog. De volgende werkstukken werden met prijzen be kroond A. voor kinderen van 1315 jaar: le pr.: Noordhol- landsche boerderij, van Joost Brands Buijs; 2e pr.: Eek hoorn, van W. Koeten. B. voor kinderen van 9—12 jaar: le prijs: Ruiter te paard, ontwerper Jesserun; le pr.: 't Kamperduin, ont werper C. Klarenbeek; 2e pr.: Anker, ontwerper J. Duinmeijer; 2e pr.: Oosterpoort te Hoorn, ontwerper C. Roeier. C. Kinderen van 6—9 jaar: le pr.: Visch, van T. Eijgen huis; 2e pr.: Brug. van Bart Romein; 3e pr.: Ster en Maan, van Neeltje Bommezlj. D. Groepen: le pr.: kinderen, H. Schram, S. Schram, en H. Hofman; E. Forten ('t mooiste fort, gemaakt door 1 persoon): le pr. G. Arpeau, 2e pr. C. van Driel, 3e pr. S. Koeten. F. 't Mooiste fort, gemaakt door meerdere kinderen: le pr. kinderen Willebrands en Kooiman; 2e pr. kin deren, G. Minkema en J. de Vet; 3e pr., kinderen, Toe poel, Koedijk en Duncker. G. 't Fort, 't beste tegen de vloed bestand: le pr. T. Hakof, 2e pr. J. Busman, 3e pr. J. Romein en J. Don ker. De prijzen, allen kunstvoorwerpen, aangekocht van de gelden door ingezetenen voor dit doel geschonken werden met een toepasselijk woord uitgereikt, terwijl alle me dedingers een troostprijs ontvingen en op versnaperin gen werden onthaald. V.V.V. had eer van haar werk, 't geheel was werkelijk aardig, 't Avonds kon men op 't terrein achter café Huiberts te Groet genieten van de dans en van 't gemas kerd en gecostumeerd bal op den dansvloer. Jammer, dat 't toen regende. ST. MAARTENSBRUG. Vrijdagavond vergaderde de gymnastiekvereni ging „S.S.S. in het lokaal van den heer Kossen. Aanwezig waren 12 personen. De voorzitter, de heer C. Nierop, heette de aan wezigen hartelijk welkom en sprak o.m. zijn leedwe zen uit over de geringe opkomst. Met het oog op den aanstaanden turndag. welke op Zondag 24 Aug. zal worden gehouden, werden besprekingen gehou den over de wijze waarop dit feest gevierd zal wor den. Uit deze besprekingen bleek, dat des morgens voor eigen adspiranten wedstrijden zullen worden gehouden. Een 7-tal vereenigingen uit den omtrek had zich voor de middagwedstrijden opgegeven. Ver volgens werden eenige heeren gekozen tot leden van de tel- en feestcommissie. Enkele burgers zullen wor den aangezocht kleedgelegenheid beschikbaar te wil len stellen. Met het oog op de uit te loven prijzen, werd be sloten een lijst voor dit doel bij de ingezetenen te la ten circuleeren. Waar de prijzen in hoofdzaak afhankelijk zijn van het bedrag dat inkomt, werd de wensch uitgespro ken, dat op deze lijst flink zal worden geteekend. Met een opwekkend woord aan ieder om alles in het werk te stellen dezen feestdag zoo genoegelijk mogelijk te maken, sloot voorzitter, met dank voor de medewerking, de vergadering. ZUID SCHAR WOUDE. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid", directeur de heer P. Pranger te Noordscharwoude, behaalde Zon dag op het concours te Westzaan den eersten prijs in de Eere-afdeeling met 115 punten, maximum 120 punten, en in den eere-wedstrijd het hoogste aan tal punten tot dien dag bereikt, n.1. 146. Op de inmaakfabrieken heerscht weer groote drukte. Men zit er weer midden in den inmaaktijd van boonen. Thuis worden deze „afgehaald", om ze dan naar de fabrieken te brengen, waar jong en oud aan den arbeid is. In den tijd der vacantie heeft ook de jeugd de gelegenheid, wat met het afhalen der boonen te verdienen. We vernemen, dat weer enkele nieuwe koolboe ten zullen worden gebouwd, o.a. een voor de firma Kramer in de nabijheid van de fabriek en een voor den tuinbouwer C. Kliffen op het bouwterrein van de wed. Klingeler. We vernemen, dat er al heel wat kool verhandeld wordt, die geteeld wordt op de akkers in de polders. Vele tuinders weten nu reeds, dat ze geen of weinig kool zullen telen. Vandaar de haast om er te koopen. Voor roode kool hoorden we een prijs van f 400 per wagon noemen, voor Deensche witte van 1300.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5