Door de tram overreden. Het Bergerbosch. Amerikanen naar de Zuiderzeewerken. Gemengd Nieuws. De droogte in Amerika. Overal slecht weer. Ernstige havenbrand in Aarhus. Het kussen in Italië verboden. Felle brand te Jorwerd. Hevige overstroomingen in Noord-China. De terugreis van de R 100. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Advertentiën. Ernstig ongeluk bg Voorburg. De toestand van het slachtoffer zorgwekkend. Gisteravond te 9 uur heeft te Voorburg in de Koningin Wilhelminalaan een ernstig ongeluk plaats gehad. De heer M. stapte bij de halte Wateringelaan met zijn vrouw uit de Blauwe Tram uit den Haag en stak, terwijl de tram nog stilstond, achter deze om, de tram baan over. Op hetzelfde oogenblik kwam van den an deren kant de tram uit Leiden aan. De heer M. werd gegrepen en een eindweegs meegesleurd. De bestuur der van de tram remde onmiddellijk. De heer M. werd zeer ernstig verminkt opgenomen en in zorgwekkenden toestand naar het Gemeenteziekenhuis in 's Gravenhage overgebracht Het tramverkeer In de richting den Haag had een half uur vertraging. GEHEIMZINNIGE STERFGEVALLEN. In het dorpje Hoogland, bij Amersfoort, zijn uit hetzelfde gezin twee kinderen plotseling overleden. Nadtt de familie Zondag het middagmaal had ge bruikt, is eenige uren later een 4-jarig zoontje ge storven. Den anderen dag overleed een kind van anderhalf jaar. Een derde kind is nog steeds niet. (buiten levensgevaar. Het vierde is reeds bijna her steld. MUZIKANT DOODGESTOKEN. Na een bruiloft. Woensdagavond heeft een bruiloftsfeest in Straelen een droevig slot gehad, meldt „De Tijd". Toen na af loop drie muzikanten zich huiswaarts begaven, kre gen zij twist onder elkaar, met het gevolg, dat een hunner zijn makker doodstak. Door den derde van het trio werd toen de dader zoodanig onderhanden genomen, dat hij in het ziekenhuis moest worden op genomen. NOODLOTTIG ONGELUK TE ROTTERDAM. Betongoot neergestort. Een doode. Gistermiddag om half een is op de sluiswerken aan den Westzeedijk te Rotterdam, een houten goot van een betontoren naar beneden gestort, vermoedelijk doordat de kabel waaraan deze goot was bevestigd, gebroken is. De goot is neergekomen op den 40-ja- rigen timmerman L. H. de Krou en den 51-jarigen timmerman Joh. Boch. De Krou heeft het linkerbeen gebroken en kreeg zware inwendige kneuzingen. Boch kroeg een hoofdwonde en brak een wervel. Bei den zijn naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht waar De Krou reeds aan de bekomen verwondingen is overleden. De toestand van Boch is zorgelijk. Het behoud thans verzekerd. Feeste lijke overdracht op den 30 Augustus. Muzikale rondwandeling door het bosch. De gemeenteraad van Bergen besloot Donderdag tot aanvaarding van de door Ged. Staten gestelde voorwaarden tot het rerleenen van een Prov. bijdrage" van f40.000 voor den aankoop van 9V2 H.A. van het Berger Bosch. Volgens deze voorwaarden zal de gemeente de bij hot bosch behoorende gronden als wandelbosch be waren en in stand houden, zulks in overleg met en ten behoeve van Staatsboschbeheer of van een an dere door Ged. Staten aan te wijzen instelling. Voorts zal de gemeente geen handeling met betrekking tot do gronden stellen, waardoor het tegenwoordige ka rakter zou worden aangetast. De gemeente zal de gronden noch geheel, noch ge deeltelijk vervreemden, tenzij met toestemming van Ged. Staten. Burgemeester mr. H. D. H. van Reenen bracht namens de gemeente Bergen dank aan de Staten van Noordholland. Niet alleen voor Bergen maar ook voor de gasten, die er jaarlijks komen noemde spr. het een groot belang, te weten dat er in Bergen een bosch behouden blijft. Spr. wees er op, dat de voor waarden geheel in den geest zijn van het gemeente bestuur en dat er geen bezwaren tegen zijn. Spr. deelde mede dat de dag van overdracht is be paald op 30 Augustus; dan zal om 2 uur een buiten gewone raadsvergadering worden gehouden, waarbij ook worden uitgenoodigd de commissaris van de Ko ningin, de Boschraad, enkele leden van Ged. Staten en het comité tot het ongeschonden behoud van het Berger Bosch, dat voor den aankoop f 10.000 bijeen zamelde. Na deze buitengewone raadszitting zal een muzi kale rondwandeling door het bosch worden gemaakt. Bewondering voor het knappe werk der Nederlandsche ingenieurs. Zooals wij reeds in ons nummer van Donderdag meldden, zou dien dag en gister een groep Amerika nen een bezoek brengen aan de Zuiderzeewerken. Op Kornwerderzand werden ze reeds dadelijk geïmpo neerd door den enormen zeedijk, welke zich al 3V2 K.M. ver in zee uitstrekt en aan het eind waarvan machtige sluiswerken hun voltooiing naderen. Nadat in de directiegebouwen de lunch was ge bruikt, voer men per directieboot naar het midden in zee liggend Breezand. Er stond een stevige storm. Juist dit prachtige schouwspel, werd later ver klaard, deed onze bewondering voor deze werken zoo stijgen. Dat het moeilijk is de woedende baren te bedwingen en daar midden in de zee een eiland te maken met een dijk van 8 K.M. lengte het is haast ongelooflijk. Dat moet men van nabij gezien hebben om de grootschheid ervan te kunnen beseffen, voegde men er aan toe. Nadat een bezoek op het eiland Breezand was ge bracht, voer men naar Den Oever op Wieringen, waar tnen eveneens de werken bezichtigde en de merk waardige aanblik van don nieuwen 20.000 H.A. groo- tcn N.W. polder pas aan de zee ontrukt, het gezel schap boeide. Het gezelschap is van Wieringen per auto naar Alkmaar gebracht, waar men de gast was van het Alkmaarsche gemeentebestuur. Op de Alkmaarsche kaasmarkt. Don volgenden morgen werd eerst een bezoek ge bracht aan de Alkmaarsche kaasmarkt, waar met groote belangstelling het schilderachtige gedoe der af- en aandragende kaasdragers werd gadegeslagen. Ook voor de cijfers die door den burgemeester wer den verstrekt over de enorme voorraden die weke lijks vehandeld worden, bleken de Amerikanen groo te interesse te hebben. Om 11 uur werd afscheid van Alkmaar genomen en ging men opnieuw naar de Zuiderzeewerken, thans ter bezichtiging van de werken te Medemblik en den procfpolder te Andijk. De bewondering der Amerikanen werd ook hier weer gewekt voor het knappe werk, dat onze waterbouwkundige ingenieurs daar tot stand hebben weten te brengen. Daarna werd de terugtocht naar Amsterdam aan vaard, maar niet alvorens men eerst nog in degele- genheid was gesteld om de echt oud-Hollandsche ker mis te Hoorn van dichtbij te bezien. DE MIJNRAMP BIJ PRINCETON. Nog 46 mijnwerkers bedolven. Uit Princeton (Britsch-Columblë) wordt gemeld: De hoop dat de 46 arbeiders, die bij het mijnongeluk bij Princeton werden bedolven, (zie ook elders in dit nummer) konden worden gered, is niet vervuld. In weer wil van alle bergingspogingen moeten de bedolvenen als verloren worden beschouwd. Het weer omgeslagen. V.D. verneemt d.d. 14 Augustus uit New-York: De gouverneurs der 12 door de geweldige droogte ge troffen midden-Westelijke staten zijn heden in stroomen den regen te Washington aangekomen, teneinde presi dent Hoover voorstellen te doen voor een uitgebreide hulpactie ten gunste van de getroffen farmers. De meeste gouverneurs verlangen voor alles het ope nen van groote credieten. Intusschen is in deze staten het weer omgeslagen. In eenige staten ls zelfs reeds regen gevallen. De organisatie der hulpverleening. De conferentie der gouverneurs van de 12 centrale staten, welke onder voorzitterschap van president Hoover is gehouden, heeft in een langdurige zitting een om vangrijk programma voor hulpverleening aan de noodlij dende boeren in 250 door de droogte het meeste ge teisterde districten vastgesteld. Hoover hoopt den grondslag te leggen voor een krach tige plaatselijke en staatsondersteuningsorganisatle door de adviezen te verzamelen van alle staatsvertegenwoor- digers. Vóór de vergadering verklaarde de afgevaardigde van Kentucky, dat de maisoogst in zijn staat slechts 10 pet bedroeg van den normalen, de tabaksoogst 20 pet, de hooioogst 5 pet. Het hooggerechtshof in den staat New York heeft een scheidsrechter aangewezen om na te gaan of de handelaars in melk e.a. levensmiddelen, die een combi natie heben gevormd om de prijzen te verhoogen, de droogte gebruiken als voorwendsel om zich ten koste van het publiek te verrijken. Zelfs heefth et in den omtrek van Parijs ge sneeuwd. In den omtrek van Parijs heeft het Donderdag ge sneeuwd! In de voorstad Salnt-Germain en in een nabu rig dorp zijn gisteravond bijna een uur lang dikke sneeuwvlokken gevallen. Sedert menschenheugenis is dit verschijnsel in Augustus nooit waargenomen. Aan de kust van Noord-Frankrijk heeft het opnieuw hevig ge stormd. De scheepvaart over het kanaal naar Engeland moest bijna geheel worden stopgezet. Iets ongewoons te Poissy. De visschersschepen hebben in allerijl een haven moe ten opzoeken en zelfs het scheepvaartverkeer der passa gierschepen tusschen Le Havre en Trouville moest wor den stopgezet. Te La Rochelle woedde de storm even eens met groot geweld. Een kleine Fransche sleepboot., die een stoomschip op sleeptouw had, werd op het strand geworpen. Te Poissy beleefd men echter iets ge heel ongewoons voor de Augustus-maand. De barometer was zeer diep gevallen en de lucht geheel bedekt met roetzwarte wolken. Toen begon het te sneeuwen een half uur lang, waarna de geheele stad bedekt was met een witte wlnterwade, die echter In korten tijd weer verdwenen was. Bij Hamburg gaat het slechte weer gepaard met wolk breukachtige regens, zoodat het gevaar voor overstroo mingen steeds dreigender wordt Bij Skoplje in Joego-Slavië, heeft het uren achtereen hard gesneeuwd. In het Zuiden van bet land heerschte ernstige koude. Groote voorraden graan verbrand. Voor 1 millioen kronen schade. V.D. verneemt uit Kopenhagen: Gisteimorgen te half vier is in het havenkwartier van Aarhus een zware brand uitgebroken, welke zich in een oogwenk tot verschillende pakhuizen heeft uitgebreid. De storm blies een ware vonkenregen over de omliggende stadsdeelen; met veel moeite gelukte het de brandweer, welke met veel materiaal werkte, verdere uitbreiding van den brand te voorkomen. Groote voorraden graan zijn verbrand. De schade be draagt meer dan een millioen kronen. Drie maanden gevangenisstraf voor elk der betrokkenen. V.D. verneemt uit Rome: Te Florence werd een jongeman, die een politie-ver- ordening overtrad door op een bank in een der stads parken in het openbaar zijn verloofde te kussen, ver oordeeld tot drie maanden en tien dagen gevange nisstraf. Het meisje werd veroordeeld tot drie maan den gevangenisstraf, omdat zij zich zonder verzet had laten kussen. DOOR EEN ELECTRISCHEN STROOM GETROFFEN. Een luitenant en een sergeant gedood. Uit Parijs wordt gemeld: Bij opruimingswerk op een plaats, waar Donder dag een militair vliegtuig omlaag stortte, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen een der motors van de vliegmachine met een kraan werd omhoog geheschen, viel de arm van de kraan om en kwam met het hoogspanningsnet in aanraking. Vijftien mi litairen werden door den electrischen stroom getrof fen. Een luitenant en een sergeant werden gedood; een soldaat kreeg zware brandwonden. Twee groote en twee kleine boerderijen afgebrand. Groote voorraad hooi verlo ren gegaan. Gistermiddag is het dorpje Jorwerd (Fr.) door een hevigen brand geteisterd, waarbij twee groote en twee kleine boerderijen in de vlammen zijn opge gaan. De brand is vermoedelijk ontstaan door kort sluiting in de groote boerenbehuizing, bewoond door den heer Sj. v. d. Hen, welke boerderij eigendom is van mevr. G. N. ten Cate te Hilversum. In een oogen blik stond de plaats in lichten laaie. Door den he vigen wind vlogen de vonken over op de boerderij bewoond door den heer D. Okkema. eigendom van de Comeliastichting te Beesterzwaag. Beide boerde rijen zijn geheel uitgebrand. Al het hooi 'de geheele inboedel, en eenige landbouwmachines zijn verlorèn gegaan. Ongeveer 500 meter verwijderd aan den ingang van het dorp, ontstond brand, vermoedelijk dooi hooi- broei in de melkerij, bewoond door den heer De Groot. De vlammen, aangewakkerd ujor den hevi gen wind, sloegen over op het belendende pand, de melkerij van den heer Sj. Greidanus. Ook deze huizen zijn geheel door het vuur vernield. De brandspuiten van Baard, Rauwerd en Huizum waren aanwezig. Uit laatstgenoemd pand kon alleen een gedeelte van den huisboedel worden gered. Alle vier huizen zijn verzekerd. Vermoedelijk drieduizend menschen omge komen. Reuter seint uit Peking: Er moeten drieduizend menschen zijn omgekomen en er zouden duizend dorpen in het Z.O. van Tsjili in het Z.W. van Mantsjoerije onder water staan tengevolge van de overstroomingen veroorzaakt door de hevige re gens in Noord-China. Tal van dorpelingen zitten zonder voedsel in boomen en op daken. Hedenochtend terugverwacht Het Engelsche luchtschip R 100 op de terugreis van Amerika naar Engeland, was gistermiddag om 3 uur Greenwichtijd op tweederde van den afstand over den Atlantischen Oceaan. Het ministerie van luchtvaart meldt, dat de weersom standigheden boven den Oceaan minder gunstig zijn ge worden. Volgens van het luchtschip ontvangen berichten is de reis over de eerste helft van den Atlantischen Oceaan buitengewoon kalm verloopen. Opmerkelijk was vooral de vaste ligging van het luchtschip, zoodat de passagiers geen last hadden van de ongemakken, welke vaak aan een zeereis gepaard gaan. De eenige ongunstige om standigheid werd gevormd door de hevige regens, wel de de R 100 van middernacht af op haar weg ontmoette waardoor zij genoodzaakt werd haar snelheid te vermin deren tot circa 60 K.M. per uur. Het luchtschip vorderde derhalve niet meer zoo snel als bij het begin van den tocht Wijziging in de route wegens het slechte weer. Reuter seint nog uit Londen: Het ministerie van luchtvaart meldt, dat de R 100 heeft meegedeeld, dat zij wegens het slechte weer haar route zal nemen over Kaap Clare in Ierland, waar zg morgenochtend (dus hedenochtend) in de vroegte hoopt langs te varen, en dan rechtstreeks naar Cardington zal stevenen. Wat denk je van 'm? Dat z'n vader altijd gezegd heeft, dat ie nog es zou hangen! (Pêle Mêle). Strafzitting van Vrfjdag 15 Augustus. EEN ZEER MEEGAANDE EN GESCHIKTE OVERTREDER. In de zitting fungeerde mr. Couvéé als griffier en was de rol van ambtenaar, toebedeeld aan mr. van Loocke- ren Campagne, die gaarne zijn Zondag opofferde om het recht te dienen. De eerste verdachte een zekere heer Klaas L. uit Win kel, was niet verschenen en gaf dus al zeer weinig moei lijkheden. Hij was op 7 Juli te Alkmaar, terwijl hij een vierwielig motorrijtuig, op de Kanaalkade, hoek Korte Nieuwsloot, een van rechts naderende auto bestuurd door den rentenier T. Poorter, den voorrang te geven, tengevolge, waardoor verwarring en aanrijding bestond, waardoor het rijtuig van den heer Poorter werd bescha digd. De heer L. was zeer welwillend, erkende ruiter lijk schuld en maakte geen bezwaar de veroorzaakte schade te vergoeden. Deze verdienstelijke houding kwam hem bij het opleggen der straf ten goede en werd hem voor de verkeersovertreding, die tamelijk ernstig wordt geacht, slechts f 15 boete of 15 dagen opgelegd. NIET MET LOFZANG EN GEJUICH ONTVANGEN. De 26-jarige heer Joh. L., binnenschipper ter woon plaats Zuidscharwoude, heden terecht staande ter zake een door hem veroorzaakte aanvaring in de Ringvaart onder Broek op Langendijk, werd niet bepaald door den kantonrechter op hartelijke wijze begroet met de mede- deeling, dat hij had gehandeld als een gek en zich als een onverschillige bonk 'van een schipper had aangesteld Verdachte zou namelijk onlangs in gezegde ringvaart, terwijl de landbouwer N. Stet, uit H.H.-Waard, gezeten in een motorvletje met op sleeptouw een ander ongela den schuitje, eveneens naderde, geen vaart hebben ver minderd, gestopt of achteruit gestoomd, waardoor een aanvaring ontstond en de motor van Etet werd bescha digd door den schok. Verdachte erkende wel die aanva ring, doch beweerde, dat de deklast op z'n eigen motor schuit hem het uitzicht belemerde, ook had getuige Stet geen signaal gegeven noch de voorgeschreven sleepvlag gebruikt De ambtenaar was echter van meening, dat de ze tekortkomingen in geen geval den verdachte dlseul- peerden en werd gevorderd f 15 boete of 15 dagen, be nevens toewijzing der door den heer Stet ingestelde ci viele vordering ten bedrage van f 12.45. Verdachte werd overeenkomstig dit requisioir door den kantonrechter veroordeeld. EEN RIJWIELHANDELAAR IS OVEREENKOM STIG ARTIKEL 437 WETB. VAN STRAFRECHT VERPLICHT ER EEN DAGREGISTER OP NA TE HOUDER. De heer Corn. de W., 'n 43-jarlg rijwielhandelaar te Castricum, die zich aan bovengemelde bepaling niet had gehouden, wat op 12 Juli in verband met een onderzoek in een andere zaak, werd geconstateerd, stond heden te dier zake terecht. Het mocht hem niet baten, dat hij beweerde zoo'n register niet noodlg te hebben, hij nimmer gebruikte rijwielen opkocht, afgescheiden nog van het feit. dat op 10 Juli zijn echtgenoote een gebruikt rijwiel had ingekocht van zekeren Jan van Kolk uit Heemskerk, spreekt de wet ten dien aanzien zeer duidelijk en werd hem ten overvloede het artikel ook nog eens duidelijk voorgelezen. Bedoeld artikel !»an worden aangemerkt als afweergeschut tegen zwijntjes jagers, zooals de Kantonrechter verdachte, al votvns hem tot f 10 boete of 10 dagen te veroordeclen, dui delijk maakte. De heer de W. is Inmiddels zoo verstandig geweest, zich een dergelijk register aan te schaffen, ter besparing van meerdere moeilijkheden. 'n VERKEERDE KAMERAAD EN 7 POTJES BIER. De 26-Jarige los werkman Willem K. te Alkmaar ver scheen in kwaliteit van verdachte voor den kantonrech ter wegens overtreding van artikel 453 wetb. v. strr.fr. en wel omdat hij op 16 Juli aldaar in de Hekelstraat was aangetroffen in kennelijken staat van dronken schap. Het ergste was echter, dat de jonge man reeds bij herhaling voor die onmatigheid is veroordeeld en nu eindelijk ernstig in aanmerking kwam voor opzend'-ng naar de Rijkswerkinrichting te Hoorn, in de wandeling Krententuin genoemd. De verdachte, 'n niet bepaald frissche verschijning, die moeilijk spreekt, beklaagde er zich over dat hij, wanneer hij eens 'n enkele maal be schonken Is. steeds gesnapt wordt. Hij drinkt niet zoo veel, maar hij had een verkeerden kameraad en die had hem onthaald op 7 potjes bier. welk kwantum hem, vreemd genoeg, te machtig bleek te zijn. Hij vertoefde destijds in een volkslogement, doch was nu bij zijn zus ter thuis en dronk heelemaal niet meer. De heer ambtenaar weer op de recidive en was van meening dat hier krachtig moest worden opgetreden, reden waarom gevorderd werd 3 dagen hechtenis en op zending voor den tijd van 3 maanden. Verdachte beloofde beslist beterschap en verzocht dit maal nog genade voor recht zou mogen gelden, doch de kantonrechter, overtuigd van de waardeloosheid van die mooie beloften, bleek onvermurwbaar en vonniste con form elsch. Vermoedelijk is de rechtbank echter nog niet van den veroordeelde af. daar deze het voornemen te kennen gaf, in hooger beroep te willen komen. fDUIDELIJKER AANDUIDING VAN PARKEER VERBOD GEWENSCHT. De heer Klaas Sp., wonende te Amsterdam, en hande laar in een onverteerbaar, doch niettemin nuttig artikel, namelijk grint, had op 29 Mei aan het einde van de Nieuwpoortslaan de door hem in zaken gebruikte auto geplaatst en een kennis verzocht er tijdens zijn afwe zigheid een oogje op te willen houden. Die opdracht kon evenwel niet beletten dat tegen den heer Sp. proces-ver baal werd opgemaakt wegens het innemen van een ver boden standplaats. De heer Spr. erkende het feit. doch beklaagde er zich over dat in de gemeente Alkmaar niet door het aan brengen van waarschuwingsborden duidelijk werd ken baar gemaakt aan vreemdelingen, waar het parkeeren is verboden. In andere grootere plaatsen geschiedt zulks wel en wordt overtreding voorkomen. De kantonrechter ging volkomen accoord met het bezwaar van den ver dachte en veroordeelde hem dan ook tot een geringe straf en wel f 1 boete subsdlialr 1 dag hechtenis. AL TE DRUK OP DE GEZONDHEID VAN DEN JUBILARIS GEDRONKEN? Volgens procesverbaal van de rijkaveldwachicienaren de H.É. Bergsma en G. Mine, zou op 1 Juli tor gele genheid van het zilveren arnbcsjut'lsum -ar. den bur gemeester van Helloo den beiv>»p;oo?cn Cc:nelis R. aldaar, des namiddags kwart voor 6 uur hebban ver keerd In kennelijken staat van dronkenschap, vc:V.e toe stand kon worden geconstateerd uit de dtverac kenmer ken, nader genoemd in de toelichting op aitilccl iA3 wet boek van strafrecht. Op grond van de enorme drukte destijds in het feestvierende derp heerschte, hadden de veldwachters zich alleen bepaald tot het opmaken van een procesverbaal. De delinquent echter heden ter zti- ting gedagvaard en in persoon aanwezig, ontkende be slist destijds beschonken te zijn geweest. Men zou zulks bij den majoor der Rijksveldwacht Steen, die absoluut geen aanmerking had op zijn houding en hem den ge- heelen avond had kunnen gadeslaan, kunnen informee- ren. Waar geen verbalisanten als getuigen waren ge dagvaard, kon geen repliek op dit verweer worden ge hoord en werd alzoo de zaak aangehouden tot de zit ting van a.s. week. DENK ER AAN: HET TARIEF IS 10 GULDEN BOETE Een jonge dame, wonende Middelweg. Heerhugowaard de 22-jarige mej. Guurt Maria K., was te Alkmaar in flagrante delictl betrapt op de overtreding dat zij zich onder den bekenden tunnel bij den Bergerweg op haar rijwiel had voortbewogen, met veronachtzaming van het aangebrachte verbodsbord en stond nu deswege terecht Zij beriep zich in de eerste plaats op de onbekendheid met het verbod en subsidiair beweerde het meisje, dat zij was voortgepeddeld met een voet op het pedaal, wat echter gelijk staat met formeel voortrijden en dus d« strafbaarheid niet opheft of verzocht De heer ambtenaar vorderde casu quo f 3 boete of 3 dagen, welke vorde ring de kantonrechter echter onvoldoende achtte Het tarief is momenteel opgevoerd tot 10 gulden. Niettemin wilde de kantonrechter het openbare ministerie niet al te diep in de schaduw stellen en bepaalde hij de straf op f 5 of 5 dagen. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Jan de Vries. 23 Jaren, zuivelarbeider, te Barslngerhorn en Maria Charlotte Faber, 22 jaren, zonder beroep, te Schagen. Lieuwe Wiersma, 24 jaren, kaasmaker te Zijpe en Catharina Rong. 17 jaren, zonder beroep, te Sehagen. Wilhelm Diederich Niestadt, 26 jaren, photograaf en Maria Smit, 21 jaren, kapster, bel den te Schagen. POLITIE. Verloren: 2 rijwielplaatjes. Gevonden: een portemonnaie. Ondertrouwd: JACOB SCHOORL JOHANNA CORNELIA BOS. Koedijk, 15 Augustus 1930. Groningen,

Schager Courant | 1930 | | pagina 7