Raad Hoogwoud. Uit onze omgeving. HARENKARSPEL LANGENDIJK OUDE NIEDORP BARSINGERHORN W1ERINGEN SCH OOR L. ST. MAARTEN ANNA PAULOWNA ZJJPE ment te halen en als visschen op het droge te werpen? Beeld: De botter nadert een kleine havenplaats, huisjes, een kerktorentje rijzen op uit het water, Kars staat op de voorplecht tegen den mast geleund en staart naar de zich steeds scherper afstekende huisjes. Als hij de haven binnenvaart ziet hij de bedrijvigheid van het bezige plaatsfle, een scheepstimmerwerf, een netten^ boeterij, een mandenfabriek. Titel: Dit alles zou worden stilgelegd, al deze be drijven, die werk gaven aan honderden arbeiders, zou den verdwijnen en alsof er nog geen werkloozen genoeg waren, zouden al deze stadjes bevolkt worden door uit sluitend werkloozen, levend van een steunuitkeering. En nog dooder zouden de doode steden langs de Zuiderzee zijn, zoodra de afsluitijk gereed was. Beeld: En als hij des avonds in zijn ongemakkelijke kooi ligt, woelt hij om en om in den greep van een afschuwelijke nachtmerrie. In een reeks van jagende beelden ziet hij zioh zelf, hij heer en meester op zijn schip, werken op het land voor een karig loon bij een schraapzuchtlgen boer, op de zwartgerookte stations emplacementen van de Spoorwegen, terwijl de donde rende locomotieven langs hem heenjagen, op een zwoe gende sleepboot, onder de vloekende bevelen van een ruwen kapitein, in de tredmolen van een fabriek waar hij zich den ganschen dag opgesloten tusschien vier mu ren, gevoelt als een getergd beest in een kooi. Met een schok wordt hij wakker. Het zweet parelt op zijn voor hoofd, zijn keel is als dichtgeschroefd. Hij staat op, drinkt en stort zich dan naar buiten en zijn armen op heffend naar den oplichtenden degeraad, stamelt hij: Titel: „Goddank, nog niet, nog niet!" Beeld: Zondag. De botters liggen stil in de haven. Na een week hard werken, een welverdiende rustdag. De kerk gaat uit. Kars op weg naar huis. Hij 'oopt langs den dijk, slaat het drukke Zondagsche verkeer gade van auto's en vreemdelingen. Dan zit hij voor zijn huisje, rookt een sigaar, kijkt naar zijn kinderen, die spelen met wat speelgoed. Zijn vrouw verschijnt in de deuropening en roept hem voor de koffie. Titel: In dit bestaan was hij tevreden. Beeld: De vergaderzaal, de donkere gestalte van Kars in de verdiepende schaduwen van den avond. Hij slaat met zijn vuist op tafel en zijn verbeten mond, in het gebronsd gelaat grauwt: Titel: Dit is ons leven en in elk ander bedrijf zijn we misplaatsten, ongelukkigen, en waarom? Als men dan land wil ontginnen, waarom dan niet... Beeld: Drente. Heidevlakte met doordruktitel Drente. Beeld: Kars weer sperkend: Titel „Waarom dan een heele nijvere bevolking doemen tot werkeloozen. Tot ontwortelden, tot steun- trekkenden. Waarom het geld met millioenen wegsmijten in de zee. Beeld: Kars voor de mast van zijn botter. Hoog rijst zijn breede gestalte. Titel: „Hier hoor ik. Verdien ik in vrijheid mijn brood, en als mij dat bestaan, dat mij in het bloed zit, ontnomen moet worden, dan kan geen steun groot ge noeg zijn om het leed te verzachten, om de misdaad te vereffenen, die aan mijn ziel begaan wordt" It 's A Hispano Picture. Hierna vraagt Voorzitter de meening der vergadering, en bij rondvraag zijn allen er voor om deel bij te dragen. Dit zou dan zijn f 500. Te verdeelen in 100 aandeelen van 1 5 elk. De film wordt dus eigendom van de aandeelhou ders. De heer Jn. Lont zou de beste manier vinden om de aandeelen onder de leden te plaatsen, deze te bezoeken en tevens kan dan het nut van deze propaganda onder de oogen der belangstellenden worden gebracht. Hiervoor zal later een regeling worden getroffen. De Voorzitter zegt de vergadering danlc voor het ge nomen besluit, en hoopt dat de andere vereenlgingen er ook zoo over denken. Dan zal de film spoedig zijn uit werking kunnen hebben. In ieder geval moet deze over 6 weken draalen, anders zou de propaganda niet veel meer baten, daar na October a.s. de beslissing der steun regeling is gevallen. Den secretaris wordt dank gebracht voor zijn vele werk belangeloos aan de vereenlging gedaan. Tevens deelt Voorzitter nog mede, dat op de gehouden verga dering te Amsterdam is besloten een perscampagne aan de film te verbinden, waarvoor medewerking is toege zegd door de persbureau's „Vaz Dias" en „Aneta". Zoo ook is op die vergadering medegedeeld, dat voor de vis- schersbelangen nooit een radiorede zal kunnen worden gehouden, daar de n^inister daar geen toestemming voor geeft. Ook wordt er op gewezen, dat de visschers welke wil len deelnemen aan de vlootrevue tijdens de Zuiderzee- visscherij-tentoonstelling te Enkhuizen zich ten spoedig ste dienen op te geven. Deze zal worden gehouden op 5 September, behoudens onvoorziene omstandigheden. Bij de rondvraag informeert G. Dirks of het nog nut tig is hieraan deel te nemen. Voorzitter zegt van wel, want deze wordt ook opge nomen in de film, en dan kunnen we juist zien wat er met de drooglegging zal moeten verdwijnen. Ongeveer een 20-tal vaartuigen van hier zijn al reeds opgegeven, en meerdere zullen nog wel volgen. De rondvraag leverde verder niets op, zoodat voorzit ter met dank voor de opkomst en de genomen besluiten de vergadering sluit Dit is de laatste poging tot recht voor de visschers, welke nog kan worden gedaan. Vergadering van den Raad op Maandag 18 Augus tus 1930, des voormiddags tien uur. Voorzitter de edelachtb. heer J.- Breebaart Dz., te vens secretaris. Aanwezig alle leden. Voorzitter opent de vergadering. I)e notulen van de vergadering van 16 Juli 1930 worden door den heer D. Breebaart gelezen. Ze wor den ongewijzigd goedgekeurd. Mededeelingen. Naar aanleiding der notulen doet Voorzitter de vol gende mededeelingen: a. dat de opbrengst van den publieken verkoop voor afbraak van de woning, staande te Aartswoud, destijds bewoond door A. Burger, slechts f21.heeft bedragen. Dit bedrag zal in de kas van het Alge meen Burgerlijk Armbestuur worden gestort; b. dat de gasinstallatie in de O. L. school aan de Langereis bereids is aangebracht; c. dat de riool bij de woning van Oudejans in het Noordend weder gangbaar is gemaakt; Een strop. d. dat de onlangs plaats gehad hebbende brand van de boerderij, bewoond door C. Mooij in de Zee- buurt te Anrtswoud, belangrijke kosten voor de ge meente met zich heeft medegebracht. Voorzitter zegt, dat de rekening van den opper- brandmeester een totale uitgaaf vermeldde van ruim fr>07.—Dit financicele stropje zal ten laste der ge meentekas komen. De heer De Wit vindt dit een kolossaal hoog be drag. De heer Bossen stelt de vraag hoe het komt, dat dit bedrag zoo hoog is geworden. Voorzitter licht deze vraag toe en zegt, dat men naar beste weten heeft gehandeld. De meeste kosten zijn veroorzaakt door het blusschen van een partij hooi. De heer Bossen heeft van buitenaf vernomen, dat de Hoofdinspecteur van de Verzekeringsmaatschappij „De Nederlanden" aan den vooravond van den brand geadviseerd had, dat de spuit wel kon inrukken, om reden het gevaar van brand geweken was. v De brandmeesters hebben naar aanleiding van dit advies de brandspuit weder weggereden, spreker vond dit advies toch zeer gewaagd. Voorzitter merkt even op, dat het advies een abuis blijkt geweest te zijn. De heer Vijn: De brandmeesters waren toch ge dekt door het advies van den Hoofdinspecteur der brandverzekering. Het komt den heer Schilder waarschijnlijk voor, dat er nog wat vuur is achtergebleven in het losse hooi. Hierop stelt de heer Bossen de vraag aan den heer Schilder, waarom men dan niet het losse hooi heeft weggereden naar een veiliger plaats. De heer Schilder erkent, dat dit een fout is ge weest. Bovengenoemde mededeeling wordt daarna voor kennisgeving aangenomen. e. Dat de heeren Glas en Voorzitter Vrijdag 8 Augustus j.1. een bezoek hebben gebracht bij den Directeur-Generaal van de Posterijen en Telegrafie te 's Gravenhage. In dit onderhoud is er door beide heeren op gewezen, dat de postbestelling te dezer plaatse in slechten toestand verkeert. Door hen is er op aangedrongen, om de avondbestellipg te doen uit breiden en het vervoer der poststukken op andere wijze dan thans, n.1. per rijwiel, te doen plaats heb ben, b.v. per auto. De beide opgenoemde verbeterin gen zullen door den Directeur-Generaal worden na gegaan. f. Dat het College van Burgemeester en Wethou ders op Dinsdag 19 Augustus e.k. een bezoek zullen brengen aan den Directeur van het P.E.N., te Bloe- mendaal, den heer Van Oldenborgh, teneinde o.m. te spreken over een eventueel nieuw te sluiten straat verlichtingscontract. Verder zal gesproken worden over de onbillijkheid in het jaarlijks betalen van rente van f3540.over het vervangen van lampen van mindere lichtsterkte, over eventueele overname der lantaarns, over nieuwe armgarnituren e.d., voorts over de uitbreidingskosten van het straatverlichtings- net, alsmede over het verplaatsen van diverse electri- citeitspalen en lantaarns. Ingekomen stukken. 1. Van Ged. Staten een schrijven, d.d. 16 Juli 1930, waarin wordt verzocht om ter voorkoming van on- noodige vertraging in het verkrijgen van de Kon. goedkeuring op de verordeningen tot heffing van opcenten op de hoofdstom der gemeentefondsbelasting of een andere belasting, het aantal opcenten, dat ge heven zal worden, steeds uitdrukkelijk te vennel- den. 2. Van B. en W. van Spanbroek een schrijven be treffende de destijds gehouden gemeenschappelijke besprekingen inzake het afsluiten van een nieuw straatverlichtingscontract met het P.E.N. Het komt genoemd College gewenscht voor, dat thans iedere ge- meene aan de hand van de ter beschikking staande gegevens met het P.E.N. een overeenkomst zal kun nen sluiten, omdat verdere gemeenschappelijke be raadslagingen tot geen gunstige resultaten zullen lei den. 3a. Van Ged. Staten de goedkeuring op de raads besluiten, d.d. 27 Mei j.1., tot vaststelling der verorde ningen op de heffing van opcenten op de hoofdsom der pers. belasting en van opcenten op de verm.-be- lastirig. 3b. Van Ged. Staten bericht van verdaging van hunne beslissing omtrent het raadsbesluit tot vast stelling van een verordening op het gemeentelijk douchebedrijf. 4. Van de commissie voor de malariabestrijding door de bevolking in N.-Holland een dankbetuiging voor den verleenden steun in 1930, <en een verzoek om voor 1931 wederom een post op de begrooting te willen uittrekken,, berekend naar f 0.01 per inwoner. 5. Van de Nederl. Vereeniging tot bescherming van dieren is ingekomen een rapport van de com missie A. ter verbetering van toestanden bij de ex ploitatie van vee en pluimgedierte, en handelende over brand in veestallen. In dit rapport wordt ver zocht om in de politieverordening een bepaling op te nemen wat betreft het bouwen van stallen. 6. De staten I en II van den keuringsdienst van vee en vleesch van den kring Spanbroek over het 2e kwartaal 1930. 7. Verslag van den gemeentelijken dienst der Ar beidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering te Hoorn, gedurende het jaar 1929. Het verslag van het Prov. Electr. Bedrijf van N.-Holland over 1929. Deze beide verslagen liggen ter visie voor de leden. De mededeelingen en ingekomen stukken worden voor zooveel niet behandeld voor kennisgeving aan genomen. Aanbieding rekeningen. Aangeboden wordt de gemeenterekening, dienst 1929. De ontvangsten gewone dienst bedroegen f 61063,43K, de uitgaven f 60137.39J4, batig saldo f926.04. Wat den kapitaaldienst betreft, bedroegen de ontvangsten f35304,72, de uitgaven f24916.21, al- zoo een voordeelig slot van f9388.51. De rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbe stuur sloot ^op de volgende cijfers: ontvangsten f 6570.49^, uitgaven f6048.79M, batig saldo f521.70. Alle leden, niet behoorende tot het college van B. en W.. zullen de beide rekeningen nazien en wel op Maandag 25 Augustus a.s. Op voorstel van den Voorzitter van Ged. Staten dezer provincie zal de verordening op het beheer van het gemeentelijk douchebedrijf overeenkomstig den wensch van voornoemden Voorzitter eenigszins ge wijzigd worden, voor wat betreft de zekerheidsstel- linp. Een nieuwe verordening zal andermaal in twee voud naar Ged. Staten worden ingezonden. T.B.C.-bestrljding. Van de Afdeeling West-Friesland van het Witte Kruis te Spanbroek is wederom een verzoek ingeko men om een patiënte op te nemen en wel in het sa natorium te Beekbergen. De verpleegkosten zullen f3.50 per dag bedragen. De waarschijnlijke kuurduur. zal ongeveer 7 maanden zijn. Bovendien zal een reeds in observatie genomen patiënte nog drie maan den langer in een sanatorium moeten worden ver pleegd, de verpleegkosten van deze laatste bedragen f2 per dag. Door bovengenoemde afdeeling zal voor de helft worden bijgedragen in de verpleegkosten der beide hiervoren bedoelde patiënten, terwijl de andere helft door gemeente en provincie zal worden gedragen. B. en W. vragen thans den Raad machtiging om eventueel in den vervolge in overleg met de afd. W. Friesland van het Witte Kruis patiënten in sana toria op te doen nemen. De raad besluit om B. en W. hiertoe te machtigen, nadat Voorzitter nog een woord van dank brengt aan het R.K. Armbestuur voor de steeds getoonde finan- tieele medewerking. Finantieele regelingen. Door B. en W. wordt voorgesteld om een supple- toire begrootïng voor 1930 en een af- en overschrijving dienst 1930, resp. bedragende f592.50 en f950, vast te stellen. Wordt zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. De financieele verhouding. B. en W. stellen voor de gemeente voor de gemeen tefondsbelasting alsnog te plaatsen in de 3e klasse. B. en W. stellen voor om 40 opcenten te heffen op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. De beide voorstellen worden met algemeene stem men aangenomen. Afbraak woning. Op voorstel van B. en W. wordt besloten aan Jb. Burger, wonende te Langereis, gem. Nieuwe Niedorp, f 50 toe te staan, indien deze zorg draagt voor het afbreken en verwijderen van e en onbewoonbaar verklaarde woning, staande bij de driesprong aan de Langereis, gem. Hoogwoud, tegenover den Mienakker. Rondvraag. De heer De Wit vraagt, wanneer de verbouwde O. L. school in de Kerkelaan alhier door het hoofd dier school zal worden betrokken. Voorzitter zegt, dat eventueel morgen reeds in de school kan worden lesgegeven. Het is den heer De Wit echter ter oore "gekomen, dat nog niet alles in gereedheid was gekomen. Spr. acht het raadzamer om dan de leerlingen nog maar een week in de voormalige pastorie te laten. Besloten wordt dat de Raad straks na afloop der vergadering met het hoofd der school een kijkje zal nemen in de school om zich van de gereedheid te vergewissen. (Naar wij later vernemen, blijven de leerlingen nog e enweek in de voormalige pastorie. Verslagg.) De heer Bossen bespreekt de oprit van de voorma lige trambrug over de ringvaart aan de Langereis. Spr. heeft vernomen, dat behalve wandelaars en fietsers, ook autorijders met hunne vervoermiddelen over de voormalige trambrug gaan. De oprit van de zijde van de gemeente Hoogwoud acht de heer Bos sen niet ruim genoeg. Besloten wordt, dat een bord zal geplaatst worden bij de brug, waarop vermeld staat, dat de brug niet toegankelijk is voor auto- en rijtuigverkeer. Volgt sluiting. DIRKSHORN. Was door het vlug „afloopen" der Ringsloot in vorige jaren de verwachting opgewekt, dat de gedeeltelijke drooglegging der Zuiderzee van gunstigen invloed zou blijken op den afvoer van ons overtollig boezemwater, aan die hoop is thans wel den bodem ingeslagen. In de laatste weken toch is de Ringsloot soms dagen lang boordevol, tot aan het „peil" toe, waardoor vooral de kleine polders, behalve met het overvloedige regenwa ter, tevens zeer met het drlngwater hebben te kampen. Ook de herstelling van de schoeiing der kaden wordt door den hoogen stand van het boezemwater belemmerd. OUDKARSPEL. D© V.V.V.V.V.-feesten. Onder begunstiging van mooi weer hadden Zondag op het D.T.S.-terrein de Grasbaan-wielerwedstrijden plaats door de Ver. „Olympia" van Amsterdam (Nat Kampi oen). Voor deze wedstrijden bestond groote belangstel ling. Naar schatting waren meer dan 1000 personen aanwezig. Behalve door genoemde vereeniging werd nog deelgenomen door eenige renners uit deze gemeente. Het geheel stond onder leiding van „Olympia". Ondanks de vele regen der laatste dagen was de baan in goede conditie. De wedstrijden werden met spannende aandacht gevolgd, zoodat het plan van het Bestuur der 5 V.'s ook dit in de toekomst nog eens weer te doen, zeker door de vele sportliefhebbers toegejuicht zal worden. Wij laten hier de diverse uitslagen volgen: Wedstrijd 1. Aantal deelnemers 7. Ie Rit. Sprint ama teurs (2 ronden). No. 1 G. Pelser; 2. J. Engelboer (prijs geweigerd uit protest); 3. J. van Dijk; 4. C. Muis. Wedstrijd 2. 100 ronden voor Amateurs. Aantal deel nemers 13. No. 1. J. W. Visser; 2. C. v. d. Pol; 3. W. Buis. Wedstrijd 3. 25 ronden nieuwelingen en beginnelin gen. Aantal deelnemers 26. No. 1 F. Blekemolen; 2. N. Walst; 3. S.Zurell; 4. J. de Jel; 5. K. Stiemstra, 6. G. vah Nassau. Wedstrijd 4. 10 ronden voor Juniores. No. 1. H. Mes ter; 2. B. Draaier; 3. F. Hauser. Wedstrijd 5. 20 ronden voor Veteranen.. Aantal deel nemers 4. No. 1. H. Koorn; 2. F. B. v. Huljster. Wedstrijd 6. Afvalwedstrijden voor niet-geplaatsten in wedstrijd 2. No. 1. J. Mars; 2. J. Langen dijk, Oud karspel; 3. S. Kap; 4. A. Engelen. Kleine prijzen werden nog toegekend aan J. W. Vis ser, die eerst was in de 100 ronden voor amateurs, aan H. Koorn die eerste was in den veteranenwedstrijd 20 ronden en aan J. Mars die eerste was in de afvalwed strijden. Door de 3 renners uit deze gemeente, J. Lange dijk, C. Jongsma en J. v. d. Molen werden nog 10 ron des gereden, welke door J. Langedijk gewonnen werd. Aan de 8 eerste prijswinnaars werd op de baan een bloemstuk aangeboden. De prijsuitreiking. Hierna had in het lokaal van den heer Vis de offi- cieele prijsuitreiking plaats. De prijzen bestonden uit eenige medailles, een plaquette en een serie mooie vul penhouders. Door den eere-voorzitter, burgemeester Wijn- veldt, werden hierna met een toepasselijk woor de prij zen uitgereikt. Spr. dankte het Bestuur van Olympia dat deze wedstrijden hier gehouden konden worden. 2 jaar geleden werden hier de eerste wielerwedstrijden gehou- en, wat door het publiek op hoogen prijs is gesteld. Voor deze gemeente gaat van deze wedstrijden tevsns propaganda uit voor deze sport. Dat Oudkarspel reeds zeer bekend is om zijn sport, is gebleken met de ijssport, waaraan wij nog steeds dankbare herinneringen hebben door zijn te vroeg ontslapen hardrijder W. Kos. Ondanks eenige strubbeling bij één der wedstrijden, is alles heel goed verloopen. Spr. brengt nog hulde aan onzen plaats genoot J. Langedijk, voor hetgeen hij dezen middag ge presteerd heeft en hoopt dat hij op den ingeslagen weg mag voortgaan. Den renners van „Olympia" roept spre ker een hartelijk tot weerziens toe. Wat de kermis zelf betreft, kunnen wij mededeelen, dat deze zich kenmerkte door een gezellige drukte. Hiermede was de eerste dag voorbij. LANGENDIJK. We vernamen, dat eerlang de beslissing staat te vallen over het bekende conflict inzake de Mosselenbrug. ZUIDSCHARWOUDE. Behalve dat het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" op het concours te Westzaan den eersten prijs behaalde, in de Eere-afdeeling, konden dit corps gisteren nog worden toegekend een eersten eereprijs met 146 punten, voor het hoogste aantal punten in den eerewedstrijd behaald, dan een len prijs voor het hoogste aantal punten, gedurende den dag, waarop „K. n. A." optrad en eindelijk nog den eersten prijs voor het hoogste aantal punten over het heele concours. Uit dit schitterend resultaat blijkt wel, dat en direc teur en werkende leden door goeden wil en ernstige studie en leiding, In staat zijn het ver te brengen in de beoefening van de instrumentale muziek. Bedenke men echter wel, dat het op dit terrein vaak nog moeilijker is te behouden wat men heeft, dan het verkrijgen ervan, Tot dat behoud nu allen meegewerkt! NOORDSCHARWOUDE. Tot korpskolvers van de sociëteit „Vriendenkring" voor de kolfwedstrijden te Koog a. d. Zaan zijn aangewezen de heeren G. Hop, C. Langendijk Pz., en G. Langendijk Pz. Naar wij vernemen is tegen den caféhouder G. alhier proces-verbaal opgemaakt wegens het toelaten in zijn herberg van personen, welke op de zwartelijst voorko men. De gemeentepolitie treedt hiertegen op in samen werking met de rijkspolitie. Dit optreden kan-niet an ders dan toegejuicht worden. In het veefonds alhelr waren in het afgeloopen kwar taal verzekerd 420 runderen. Hiervan werden 4 stuks afgekeurd. De omslag werd vastgesteld over de maand Mei en Juli op 0.2 pet. en van Juni 0.3 pet. Dit is ge middeld over het kwartaal, per rund berekend f 2. Naar wij vernemen, is bij den heer Chr. Keesman, aan den Westfrieschen dijk onder deze gemeente een post duif komen aanvliegen. Deze duif heeft een ring aan een der pooten met de nummers 10626 N. 930. Door en vanwege het kantoor der „Koninklijke Shell" is voor het perceel van den heer G. Zwaan, alhier een benzine-reservoir met pompinstallatie geplaatst Op 14 en 15 September a.s. zal door de vereeniging „Burgernut" een floraliatentoonstelling worden gehouden in de zaal van den heer K. Dekker alhier. Aan deze tentoonstelling zijn verschillende attracteis verbonden. Ter secretarie dezer gemeente werd wederom een ge val van mond- en klauwzeer aangegeven. Naar wij vernemen zal binnenkort een aanvang wor- dan gemaakt met de aansluiting van den Waardpolder en den Mieldijk aan het Provinciaal Waterleidingnet. Het aantal aan te sluiten perceelën in den Waardpol der bedraagt 34, terwijl voor bedrijfsdoeleinden 14 tien jarige meterabonnementen werden aangegaan. 2 eigenaren van aansluitplichtige perceelen weigerden tot aansluiting over te gaan. Het aantal aan te sluiten perceelen aan den Mieldijk bedraagt 13. Voor bedrijfsdeoleinden werden 6 tienjarige meterabonnementen aangegaan, terwijl een eigenaar van 2 aansluitplichtige perceelen niet vrijwillig wenscht aan te sluiten. Onder het vee van den heer Adr. v. d. Welle in den polder Waard Niéuwland is een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Van de Wieringer visschersvloot zullen 31 vaartuigen deelnemen aan de vlootrevue tijdens de Zuiderzeevissche- rijtentoonstelling te Enkhuizen. De onderwijzeressen Mej. K. J. Duijvetter en Mej. M. G. Dekker hebben hun ontslag gevraagd uit hun betrek kingen te H'hoefen Oosterland, in verband met hun benoemingen resp. te Hengelo en te Amstelveen. In het gezin van den heer W. Mulder te Westerklief ls een geval van diphterie geconstateerd. Aan de N.V. Holl. Beton Mij., uitvoerster van werk zaamheden voor den bouw van sluis IV in den Wierin- germeer, is voor het tijdvak 18 Augustus tot en met 13 December 1930 overwerkvergunning verleend, geldend voor pl.m. 60 mannen en voor 10 uur per dag en 55 uur per week. De dienstplichtige der lichting 1930, B. Bakker, zal op 27 Augustus a.s. te Den Helder worden ingelijfd bij de Zeemacht; de dienstpl. P. Keijzer van dezelfde lichting op 3 October te Amersfoort bij het 21e Reg. Infanterie. In de maand Juli zijn ter secretarie alhier 13 groote jachtakten afgegeven. Er blijkt dus nog wel liefhebberij voor de jacht te bestaan. Mocht ons plaatselijk fanfarecorps „de Vriendschap" dit voorjaar reeds mooie lauweren oogsten op het Bonds- concours te Nieuwe Niedorp, thans kunnen we melden, dat op het Nationaal Muziekconcours te Westzaan den eersten prijs werd behaald in de 3e afdeeling fanfare, terwijl mede beslag werd gelegd op den eersten prijs in den eerewedstrijd. Wel een mooi sucecs, waarmede tevens is bevlezen, op welk een hoog peil dit korps is gebracht door de kunde ijver en toewijding van haren directeur, den heer G. Anderson uit Alkmaar. Een oplichter is veelal rijk aan fantasie en weet steeds meer nieuwe trucs voor zijn werk uit te denken. Zoo vervoegde zich dezer dagen te Eenigenburg iemand bij enkele ingezetenen met de mededeeling, dat hij ioten- debitant was en de baas een lot van hem had gekocht, waarop 40.000 mark of wel f 20.000 Hollandsch geld was gevallen. Was de baas wel thuis, dan liep dit mis, maar zoo niet, dan was hij bereid na ontvangst van f 6.als noodzakelijke onkosten, de 40.000 mark aan de vrouw uit te betalen. Eén slachtoffer wist hij te vangen en wel een vrouw uit een groot en arm gezin. Na betaling der onkosten en ontvangst der 4 briefjes 10.000 mark, kunnen wij begrijpelijk den gemoedstoe stand van dit vrouwtje indenken. Maar na een poosje ernstig nadenken, kwam toch twijfel bij haar op en begaf zij zich met haar marken naar een aldaar wonend Duitsch vrouwtje, v/elke haar de ontstellende mededee ling deed, dat het waardelooze oorlogsmarken waren. Men zij dus gewaarschuwd. Bij de politie is aangifte gedaan. Het signalement van drt heerschap is goed op genomen en luidt: lang en smal, geel aangezicht, klein zwart snorretje, donkere jas, bruine pet en witte klom pen, rijd op een oud rijwiel zonder kettingkast. Bij den wedstrijd door „Altijd Verder" vanaf Noyon (afstand 390 K.M.) gehouden, werden de duiven om 9 uur losgelaten. De eerste duif kwam aan om 2 u. 29 m. 51 sec.; de laatste om 2 u. 51 m. 28 scc. Den lsten prijs behaalde M. Vrone; 2e, 4e en 5e G. de Boe; 3e Gebr. Van Steijn; 6e en 9e L. Hoogewoning; 7e en 10e Jb. Cornelissen; 8e N. Spigt. In den daarop volgenden wedstrijd voor jonge duiven behaalde Jb. Cornelissen 48 punten; G. de Boe 46 p.; N. Spigt 46 p.; Gebr. v. Steijn 38 p.; M. Vrone 26 p.; L. Hoogewoning 23 p. De groote, door „Sportlust" uitgeschreven harddrave rij is, mede door het prachtige weer, schitterend ge slaagd. Velen hebben op het mooie sportterrein van Slik ker den vaak spannenden strijd gevolgd, waaraan, dank zij de flinke geldprijzen, door de allerbeste korte baan- dravers van Nederland werd deelgenomen. Van de 21 Ingeschreven paarden waren er 16 gekomen en als le prijswinnaar (f 400.) kwam tenslotte Madrigal, eigenaar C. F. Ockhorst te 's-Gravenhage, uit den strijd. Berijder was D. van Wieringen; 2e prijs f 200, Senator Axbond, eigenaar Z. Davidson te Hoorn; berijder P. Da- vldson; 3e prijs f 75, Sally Harvester, eigenaar en berij der B. de Vries, Heerenveen; 4e prijs f 25, Frettchen, eigenaar en berijder D. Beets, Beemster. ST.-MAARTENS VLOTBRUG. Donderdagavond 14 Aug. 1930 hield de vereeniging „Hulp in Nood" alhier hare gewone halfjaarlijksche le denvergadering in het lokaal van den heer A. Homan. Voorzitter, de heer P. Breed, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en heette de aanwezigen har telijk welkom, in 't bijzonder den heer I. J. Gaakeer van Julianadorp, als districtsvoorzitter.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6