WIERINGEN SPORT. Athletiekwedstrijden. V.V. Spart a—L y c u r g u s. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. De notulen van de wintervergadering werden door den secretaris, den heer W. Jongsma, gelezen, welke zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. De ingekomen stukken werden gerangschikt onder de gewone mededeelingen, omdat deze stukken allen van dezelfde strekking zijn, n.1. het W.V.Z. als bedrijfsver- eeniging en waar hier geen arbeidsveld is, voor een nieuwe bedrijfsvereeniging, worden deze stukken voor kennisgeving aangenomen Hierna bracht de penningmeester, d« heer L. Post- ma, verslag uit over het 1ste halfjaar 1930. Hieruit bleek dat er een saldo was gemaakt groot f 144.71%. Als bijzonderheid deelde de penningmeester mede, dat in het 1ste halfjaar slechts f 6 was uitgekeerd aan één lid. c De aftredende bestuursleden werden weder herkozen, t.w. de heeren W. Jongsma, secr., G. Molenaar, P. Del ver en Jn. Raven en voor zoover ze aanwezig waren, namen ze hun functie weer aan. Het verslag uitgebracht door den afgevaardigde naar de bondsvergadering, had geen op- of aanmerkingen, al leen deelden de afgevaardigden, de heeren P. Veuger en L. Postma mede, dat de bondsvergadering zich ken merkte in een rumoerige bijeenkomst, waarvan moei lijk een goed verslag was te maken. De rondvraag leverde niets op, waarna voorzitter over ging tot sluiting der vagadering, ieder dankende voor de medewerking. SCHAGERBRUG. De Harddraverijvereeniging „Voorwaarts" alhier hield gisteravond haar jaarvergadering in het lokaal van den heer J. Broer. Nadat de voorzitter, de heer K. Kant, de vergadering had geopend, en de notulen na lezing door den secrs- taris, den heer W. Klok, waren goedgekeurd, werden enkele mededeelingen gedaan en eenige ingekomen stukken behandeld. Het aftredende bestuurslid, de heer J. de Moor, werd met algemeene stemmen herbenoemd. De rekening en verantwoording werd nagezien door de heeren H. van de Pol en K. Hoogschagen. Na hun gunstig advies werd de rekening goedgekeurd. De ont vangst met inbegrip van het saldo van vorig jaar be droeg f 2424.48, de uitgaaf f 1926.69, dus het voordeelig saldo f 497.79. Ten aanzien van de jaarlijksche harddraverij werd er besloten, deze te houden op 16 September a s, tij dens de kermis, en wel om prijzen van f 300, f 150 en t 50 en bij deelname van meer dan twaalf paarden nog een 4en prijs van f 25. Het Bestuur krijgt volmacht de verdere werkzaamheden te regelen. Nadat de rondvraag was gehouden, die niets oplever de, sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de medewerking. DEN OEVER. Door den heer D. Bakker, timmerman en aannemer, alhier, worden aan de Hofstraat een tweetal burgerwo ningen gebouwd. Zooals wij een dezer dagen mededeelden, zou door de vereeniging „Flora" voor de a.s. te houden feesten, waar aan ook voetbalwedstrijden verbonden zijn, getracht wor den een geschikt terrein daarvoor te vinden. Daarin is men echter niet geslaagd en heeft men zich gewend tot de V.V.M.P., welke vereeniging zoo welwillend is van haar terrein dien dag af te staan. Naar wij vernemen zullen op 5 September a.s. de repe tities van de zangvereeniging „Land in Zicht" directeur de heer J. Schoustia, weder aanvangen. Maandagavond arriveerden de „DriehoeksmeisjeB", na een week in het kampeerhuis van de V.V.V. te Nijverdal te hebben doorgebracht, weder aan den Oever. Hoewel het weer over het algemeen niet erg gunstig was geweest hadden zij zich uitstekend In deze mooie omgeving ge amuseerd en waren allen hoogst voldaan over het ver blijf in dat kampeerhuis. Voetbal. De kwestie „Helder" weldra opgelost. De vereeniging „Helder" was na de jaren 1925— 1926 voornamelijk ten prooi aan enkele lieden die door hun onsportief gedoe de leidinglooze club naar beneden sleepten. Administratief werd de boel voor al in de laatste jaren verwaarloosd, totdat de K.N.V.B., vermoedelijk na eerst goed toegekeken te hebben, er een stokje voor stak en de straffen uit deelde, welke wij verleden week vermeldden. Voor 't in laatste instantie gepleegde feit waren deze straffen veel te zwaar. Wellicht was 't alleen de K.N.V.B. er om to doen om eindelijk 't mes er eens goed in te zetten. Wc willen onze lezers er nog even uitdrukkelijk op wijzen, dat geen der geschorste lie den zich ooit ook maar met een cent heeft trachten te verrijken. Alleen door verregaand slordig admi nistratief beleid is den K.N.V.B. een bedrag onthou den dat wellicht niet meer dan 30 gulden bedraagt per jaar. Er is n.1. sprake van de jaren 1927—'28, 1928—'29 en 1929—'30. Het is uitgekomen doordat de K.N.V.B. een volgens haar ongerechtigd speler, die op een wedstrijdformu lier voorkwam, reglementair strafte. De N.H.V.B., welke deze speler wel als gerechtigd speler erkende, doordat de vereeniging „Helder" hem wel aan den N.H.V.B. had opgegeven, heeft zich toen met den K.N.V.B. verstaan, met het gevolg dat „Helder" van nabij is gecontroleerd in al haar doen en laten, en de 6traffen volgden. Het nieuwe bestuur van „Helder" echter dat 't on der leiding van zijn voorzitter, den heer Taylor energiek aanpakt, zal niet rusten voordat de slechte naam der vereeniging, die haar door slechts enkelen is bezorgd, weer goed is gemaakt. En we zijn er van overtuigd, dat ze slagen ook! De toekomst van Helder wordt met vertrouwen ingezien. Het eerste elftal mag bogen op 't feit dat het uit 8 eigen gekweekte spelers bestaat, evenals het tweede en derde. Het is een schitterend bewijs van be- stuurinzicht ten aanzien van adspirantenopleiding. Het „Helder"-bestuur is er van doordrongen dat het een eerste eisch voor levensbehoud is. Momenteel be zit de club een adspirantenklasse van ongeveer 70 leden. Het moge vele plattelandsvereenigingen tot voorbeeld dienen. De oudste speler van Helder 1 is 24 jaar, de rest niet ouder dan 20! SERIEWEDSTRIJDEN v. WIERINGERWAARD II. Het was een goede gedachte van „W.F.C." om haar tweeede elftal op zoon goede wijze te oefenen voor de a.s. competitie. Maar ook de andere deelnemers zullen de vruchten er van geplukt hebben. Zoo bijv. B.K.C. 3, dat ook pas haar eerste wedstrijd speelde. We kunnen niet zeggen dat er goed spel geleverd is, neen, maar toch is er iets bereikt, dat van groote waarde is. De elftallen moeten voor de competitie de noodige eenheid verkrijgen. Deze was bij alle elf tallen aan 't eind van den tweeden wedstrijd onge twijfeld reeds beter dan aan 't begin der eerste. Deel namen buiten Wieringerwaard 2, Geel-Rood 1 van 't Zand, B.K.C. 3 en D.E.S. 1 en 2 gecombi neerd. In de eerste ronde waren de uitslagen Wie ringerwaard 2D.E.S. comb. 22. Na strafschoppen nemen, waarbij W. tweemaal tegen de paal schoot, kwam D.E.S. als winnaar uit den strijd. B.K.C. 3 won met 1—0 van Geel-Rood 1. De verliezersronde werd door Geel-Rood 1 gewonnen, dat een vrij sterke meerderheid in een 42 overwinning op Wieringer waard 2 uitdrukte. De finale tusschen D.E.S. comb. en B.K.C. 3 bleef onbeslist 1—1, maar in 't straf schoppen nemen toonden de Polderschen zich beter thuis. Zoodoende had B.K.C. 3, dat voor de eerste mkal was samengesteld en 5 te oud-geworden adspiranten benevens een invaller-adspirant bevatte, van voor zitter Woestenburg een mooie beker in ontvangst te nemen. D.E.S. kreeg een plaquette, Geel Rood een kruisje. De matches werden door schitterend weer begun stigd. Scheidsrechters waren de heeren Verblauw en Woestenburg. ADSPIRANTENDAG TE SCHAGEN. A.s. Zondag vindt op 't Sparta-veld een door deze vereeniging georganiseerd adspiranten-tournooi plaats dat zeker de aandacht verdient. De toekomst van Hollands Noorderkwartier zal men er zien strijden. In de afdeeling van Sparta b doen mede: Sparta b, D.T.S. b, Wieringerwaard a, terwijl no. 4 nog gezocht zal worden. In de andere afdeeling: Sparta a, D.T.S. a, Nieuwe Niedorp a en K.B.C. a. Om 10 uur begint het al. Men wordt beleefd ver zocht eens een kijkje te komen nemen. COMPETITIE-INDEELING K.N.V.B. Als een der eerste symptomen voor het naderende voetbalseizoen geldt altijd het verschijnen van de indeeling. 't Ligt voor de hand dat het verrassende van de verschijning hem altijd ligt in de nieuwe in- deeling van Afdeeling I en II, dus in welke twee groe pen het Westen weer wordt gesplitst. Voor ons, Noordhollanders, is 't bovendien altijd be langwekkend om tc weten hoe de twee tweede klasse- afdeelingen in Afd. I zijn gesplitst. Nu, de volgende tien clubs vormen de le klasse in Afd. I: Ajax, H.B.S., 't Gooi, Excelsior, Z.F.C., Hermes-D.V.S., H.F.C., Storm vogels, V.U.C., D.F.C. Wellicht zal er in de eerste maanden een strijd om de leiding plaats vinden tusschen Ajax en Z.F.C. Maar wie weet, zijn de anderen in de zomermaanden heel wat bijgespijkerd, 't Zou de eerste keer niet zijn dat een vroegere hekkesluiter voor een verrassing zorgde. Afd. II wordt gevormd door: Hilversum, Sparta, Feijenoord, E.D.O., H.V.V., V.S.V., R.C.H., K.F.C., A.D.O. en Blauw Wit. K.F.C. zal een zware dobber hebben om zich te handhaven. De zwakke zusjes van vorig seizoen toch, zijn alle in Afd. I geplaatst. In Afd. I, 2e klasse A, nemen de meeste Noordhol- landsche clubs deel, n.1.: H.R.C., Alcm. Vitrix, West- Frisia, Hollandia, W.F.C., Z.V.V., D.E.C., Zeeburgia, A.F.C., T.O.G. Zooals men ziet, zitten D.E.C. en Zeeburgia, de bei de sterke Amsterdammers in dezelfde afdeeling. We kunnen op een spannende competitie rekenen als de Westfriezen het de Amsterdammers niet zonder meer cadeau geven. In 2e klasse B zitten nu: Velox, Her cules, B.F.C., Baarn, Haarlem, Bloemendaal, Zand- voort, D.W.S., V.V.A. en De Spartaan. In 3A komen uit: K.V.V„ Kinheim, Oranje Zwart, De Meteoor, Watergraafsmeer, Oosterpark, Hortus, D.S.V., Amstel en Helder. In 4A: D.T.S., Uitgeest, Zaandijk, J.O.S., Ahrend's V.C., Electra, Rivalen, S.L.T.O. en Swift Alcmaria 2 en H.R.C. 2 spelen in de reserve 2e klasse A. Hollandia 2 en West-Frisia 2 in de reserve 3e klasse B, Alcmaria 3 en Helder 2 in reserve 3e klasse A. RAPID IN ONS LAND. Na „Wacker" heeft een andere Oostenrijksche prof.-club, en een veel sterkere haar intrede in ons land gedaan. Rapid is deze club genaamd, de kam pioen van Oostenrijk waartegen Ajax destijds op haar tournooi met 162 van verloor. Verleden week Dins dagavond waren ze de gast van Ajax en wonnen met 5—2. Donderdag d.a.v. sloegen ze A.D.O. met 31, waarvan men Zaterdag een verslag in ons blad kon lezen, terwijl Zaterdagavond een gelijkt spel tegen R.C.H. geboekt werd. Een mooie prestatie van de Haarlemmers. Zondagmiddag werd P.S.V. met 43 geslagen, nadat P.S.V. langen tijd met 31 had ge leid! Tot slot Woensdagmiddag een wedstrijd tegen een K.N.V.B.-elftal te Rotterdam. Oorspronkelijk zou het Ned. Elftal a.s. Zondag tegen Rapid spelen in het Stadion, maar dit kon niet doorgaan, doordat de Oostenrijkers te Genua moeten spelen op dien datum. CALLANTSOOG. V.V. CallantsoogDosko II. Zondagmiddag jl. had alhier de eerste nederlaag wedstrijd plaats, uitgeschreven door de voetbalver- eeniging „Callantsoog". De bezoekende vereeniging was Dosko II uit Oudesluis. Om twee uur wordt onder leiding van den heer A. Luikes Butter te Dirkshorn begonnen. Voor de rust bleef Dosko iets in de meerderheid, hetgeen zij dan ook door een doelpunt wisten uit te drukken. Vermelding verdient een prachtig schot van L. Ka- kebeeke tegen de paal. Dat schot had beter lot ver diend. De rust gaat in met 10 voor Dosko. Na de rust aanvankelijk hetzelfde spel, met Dosko wederom in de meerderheid. Callantsoog wordt ge heel op eigen helft teruggedrongen, doch na een kwartier spelen weet L. Kakebeeke op listige wijze over de beide ver opgedrongen backs van Dosko to schieten om zoodoende den midvoor van Callants oog H. J. Schut in de gelegenheid te stellen naar vo ren te rennen,hetgeen deze niet voorbij laat gaan, Met een hard schot passeert hij den keeper, 1—1. Dosko pakt hierna flink aan. De backs dringen weer te ver naar voren. Hetzelfde spel herhaalt zich en het is 21 voor Callantsoog. Nog tweemaal weten de Callantsoogers van het naar voren loopen der Dosko- backs te profiteeren, zoodat het binnen korten tijd 4—1 voor Callantsoog werd, welke*doelpunten ge maakt werden door Schut. Kort voor het einde fluit de scheidsrechter voor free-kick bal, wegens het te lang in de handen houden van den bal door den kee per. Dosko benut de toegestane strafschop en het ein de komt met een 4—2 overwinning voor Callantsoog. De leiding van den. scheidsrechter was uitstekend. Onder begunstiging van mooi zomerweer werden deze athletiekwedstrijden gehouden. Om half twee wordt dan een aanvang gemaakt met den wedstrijd en begonnen met hoogspringen. Het verplichte nummer voor drie- kamp en kogelstooten en 100 M. hardloopen. Hoogspringen: 1. A. Watertor. Sparta 1.57% M., 2. Slijkerman, Lycurgus 1.55 M., 3. C. Prins, Sparta 1.50 M. Kogelstooten: 1. J. Winkel, 2. Slijkerman, Lycurgus, 3. Knol, Lycurgus. 100 M. hardloopen: 1. J. Lutjeharms, Sparta, 2. Slijker man, Lycurgus, 3. C. Prins, Sparta. Hiermede was de driekamp ten einde; de uitslag hier van was: 1. Slijkerman, Lycurgus; 2. C. Prins, Sparta, 3. J. Winkel, door loting tusschen de heeren Lutjeharms, Knol. Winkel. J. pinkel werd tenslotte winnaar. Balvertrappen: 1. A. Loggers; 2. D. Leeuwenkamp; 3. J. Lutjeharms. Doeltrappen: 1. A. Loggers, 2. J. Weeland. Balingooien: 1. A. Watertor, 2. V. Vlottes, 3. R. Rempt. Baldribbelen: 1. A. Watertor, 2. J. Lutjeharms, 3. R. Rempt. Hierna 4 keer 100 M. estafette: Sparta estafetteploeg bestond uit de heeren: J. Lutjeharms, C. Prins, A. Wa tertor, S. Paulusma. Lycurgus estafetteploeg uit de hee ren Slijkerman. Knol, A. Willemse, W. Schene. Deze werd gewonnen door Sparta en kwam deze in het bezit van de uitgeloofde medaille. Dit !s de eerste athletiekmedaille die Sparta's medail- lekast gaat sieren. Jongens zorgt dat na deze nog meer deren volgen. Slingerbalwedstrijd Sparta—Lycurgus 02. Voor rust wisten de Spartamenschen hun veste schoon te houden en ging de rust in met blanco stand. Na rust is Ly curgus steeds In het offensief en weet ten slotte twee maal te scooren .waarmede het einde komt en Lycur gus in het bezit komt van de uitgeloofde medaille. De prijsuitreiking vond plaats in het clublokaal van de V.V. Sparta, waar de heer v. Ketel onder een toe passelijk woord de prijzen aan de winnaars uitreikte. Wij willen hier nog aan toevoegen dat de vriendschaps band door deze wedstrijden tusschen belde vereenigingen weers trakker is aangehaald. Gaarne zouden wij zien,dat voor de athletiek deze twee vereenigingen, waar goede krachten onder zitten, samen gingen werken op athle- tiekgebled. Dat dit plan nog eens verwezenlijkt moge worden! Zoo zijn de athletiekwedstrijden tusschen Lycurgus en Sparta weer geëindigd en we kunnen zeggen dat we te vreden kunnen zijn met de behaalde resultaten, gezien de banen die nu niet in al te besten toestand waren. Maar het is een voetbalveld en valt het nu direct nooit mee om daarop een goede baan te maken. De commissie, in bijzonder de leider W. Watertor, kunnen op een bijzon der leuke dag terugzien. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Bijzondere strafzitting op Maandag 18 Augustus in de Raadkamer van het gerechtsgebouw. MISDRIJF ART. 24868. In een bijzondere strafzitting der vacantiekamer, ge presideerd door Mr. J. G. Holsteijn, stond terecht de 46- jarige losse landarbeider Herke M. te Bovencarspel, thans gedetineerd als verdacht te hebben gepleegd niet nader aan te duiden handelingen met jeugdige perso nen van hetzelfde geslacht, strafbaar gesteld bij artikel 45868 wetb. van strafrecht, welke zaak, waarin Mr. C. H. Bosman opponeerde als Raadsman en verdediger, op grond van het zedekwetsende met gesloten deuren werd gehandeld en heden met het hooren van den heer Wiggers, reclasseeringsambtenaar, op eveneens buiten tegenwoordigheid van publiek, werd voortgezet Op grond van de uitgebrachte psychlatische en reclasseeringsrap- porten, mede op voorstel van den verdediger, besliste heden de Reohtbank, dat de verdachte wegens verminder de toerekeningsvatbaarheid, zal worden gesteld ter be schikking der regeering. BOUWMEESTERS REVUE. Steeds groote wordt de toeloop naar Bouwmeesters Revue, die Donderdag, Vrijdag en Zaterdagavond in Theater Royal gegeven wordt Behalve wat wij In ons Zaterdagnummer reeds over namen uit de Haagsche Courant kan nog worden ge meld, dat van al de levend geworden beeldengroepen, gearrangeerd door Willy Mullens, prachtig en fraai waren: vooral Zo«mer en Winter exelleerden. Het hoogtepunt werd evenwel bereikt bij de verkiezing van miss Holland. Welk een kostbare pracht van cos- tuums werd hier tentoongesteld. Tussohen dit alles door, beweegt een dans-ensemble, de Breaksgirls. De meisjes zijn door Frankley uitstekend getraind, vooral de treindans was een succes. Een dans paar Tamarlna en Fredoff, gaf fraaie staaltjes van zijn gedurfde acrobatiek. Henriëtte Davids treedt in deze revue minder op den voorgrond, doch wat zij deed was af. Succes oogstte zij vooral met haar Al Jolson-imitatle, doch ook als de vrouw van Chang, wist zij de zaal aan het lachen te krijgen. Chang, de ondoorgrondelijke Chinees, werd uit stekend vertolkt door Piet Muyselaer, die ook de zang teksten voor deze revue maakte. Een andere komische figuur in deze revue is Bood, die ook heel wat lachers op zijn hand had. Gezongen werd er door Willy Luers en Magda van Donk. Ph. Terke, en Nol Nabarro. De laatste heeft bo vendien nog verscheidene andere rollen te vervullen, evenals F. Zeegers en G. de Lange, Byvanok enz. King Fo, was op en top een gentleman. Johan Valk speelde deze rol goed. En Lee Lee, zijn kleine lotusbloem, was Mimi Boesnach, die er op de planken even lief uitziet. Het einde kwam tegen 12 uur, het publiek was opge togen, en boven dit alles Buziau met Nieuwenhuijzen. Het waren avonden van buitengewoon genieten. Niet vergeten mag worden voor de bewonderaars van Bouwmeesters revue's, dat dit jaar alleen te Scha- gen de opvoeringen plaats hebben en niet te Helder en Hoorn. Ds bussen onderhouden echter ook vanuit die omgeving een goede verbinding met de revue-opvoeringen in Scha- gen, zoodat ook van daar de bezoekers ongehinderd kun nen komen. GOEDKOOPE TREIN. Op Woensdag 27 Augustus loopt er een goedkoope trein 2e en 3e klasse: le. van den Helder. Anna Pau- lowna. Schagen. Noordscharwoude, Ileerhugowaard; 2e. Alkmaar, Heiloo, Castricum; 3e Uitgeest, Krom menie A., Wormerveer, Koog-Zaandijk en Zaandam naar Oosterbeek Laag, Arnhem en Nijmegen en terug. Prijzen voor heen en terug: le. van de stations den Helder tot en met Ileerhugowaard 2e kl. f5.25, 3e kl. f3.75; 2e. van de stations Alkmaar tot en met Castricum 2e kl. f4.10, 3e kl. f2.90; 3e. van de sta tions Uitgeest tot en met Zaandam 2e kl. f3.65, 3e kl. f2.60. De verkoop der plaatskaarten, tot een beperkt aan tal, vangt aan Woensdag 20 en wordt gesloten Dins dag 26 Augustus 1930, ten 15 uur of vroeger, indien het vastgestelde aantal zal zijn uitgegeven. Zij wor den verkocht door bovengenoemde stations en zijn op geen andere dan de genoemde treinen geldig. De heenreis begint van den Helder voorm. 5.46, de terugreis van Nijmegen nam. 19.06. POGING TOT INBRAAK. Eenige dagen geleden is een poging tot inbraak gepleegd op de Laan in het woonhuis van Mej. de V. In den steeg naast het huis is het kelderraampje geforceerd, waardoor men in den kelder kwam. Hierin heeft de dader naar den uitgang gezocht. De eene kelderuitgang, komende in de keuken, was solide versperd door een rechtbank; de tweede uit gang komt uit in een kast, die voor bergplaats dient fde kelder werd n.1. niet meer gebruikt). Toen het luik werd gelicht, vielen de voorwerpen om en veroorzaakten zooveel lawaai, dat de bewoonster wakker werd en alarm maakte. Toen vond de in breker het geraden om maar niet verder te probee- ren en het hazenpad te kiezen. MUZIEKTUIN. Onze verwachting van het concert van Zondag avond door het fanfarecorps „Amicitia" van Lands meer is in allerlei opzichten bewaarheid geworden. Mooi zomeravondweer begunstigde ditmaal de uit voering, die op een hoog peil stond. Het is geble'ien dat Amicitia gerangschikt mag worden onder de allerbeste fanfaregezelschappen. Haar pvogrr-ima werd dan ook Zondagavond perfect uitgevoerd en het was een waar genot, dat meer dan één num mer van het programma de opgekomen muzieklief hebbers heeft verschaft. De Directeur, de heer Heukeroth leidde met bekwaamheid en muziknlen smaak. Het was wel jammer dat van het publiek, dat tamelijk talrijk was opgekomen, het jeugdige element naar verhouding te sterk vertegenwoordigd was; de afwezige oudere muziekliefhebbers hebben een mooi concert gemist. ALKMAAR. 16 Aug. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 paarden f 125350 27 melk koeien f250400; 25 nuchtere kalveren (slacht) f 10—^0; 72 vette schapen f34—40; 25 schrammen f26—38; 100 biggen (10 weken) f 18—25.50. Handel stug. ALKMAAR, 16 Aug. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor: Fabrieksboter le s. f0.75—0.85; Fabrieksboter 2e s. f 0.65—0.75: Eieren (groothandel) f5.50—6; Eendeieren f 4—4.50. ALKMAAR, 16 Aug. Aanvoer 135000 kipeieren, 5860 Kg. f 5.706, 6062 Kg. f 5.89—6.20, 62—64 Kg. f 5.90—6.50. bruine 60—65 Kg. f 6—6.60, aanvoer: 12000 eendeieren, f 4.70—5, BROEK OP LANGENDIJK, 18 Aug. Schoolmeesters f 2.504, Schotsche muizen f 3.89— 4.80, eigenheimers f 5.606.10,'drielingen f 3.405, roode kool f 0.60—2.10, gele kool f 0.80—2.20, vroege witte kool f 1.19—1.90, slaboonen f 4.50—6.60, snijboonen f 6.90—8, uien f 2—2.90, drielingen f 1.90—2.30, nep f 4.20—5.60, bieten f 1.90—2.90 per 100 Kg., bloemkool le soort f 4.50 —6.60, 2e soort f 0.50—1.50 per 100 stuks. Aanvoer: 13000 Kg. aardappelen, 700 stuks bloemkool, 37000 Kg. roode kool, 39000 Kg. gele kool. 36000 Kg. vroe ge witte kool, 1200 Kg. slaboonen, 115 Kg. snijboonen, 14000 Kg. uien, 1050 Kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE. 16 Aug. Schotsche muizen f 3.804.70, gTOOten f 4.304.70, bl. dito f 3.30—5.40, drielingen f 4—4.50, uien f 3 59—4.40. drielingen f 1.20—2.40, grove f 4.80—4.90, gele nep f 5.40 —6.80, drielingen f 1.29—1.60, zilvernep f 10.50, peen f 2.50, spercieboonen f 4.607.10, roode kool f 0.602.20, witte kool f 1.10—2. gele kool f 0.70—2.90 per 100 Kg. Aanvoer: 35000 Kg. aardappelen. 27400 Kg. uien, 2400 Kg. zllveruien, 500 Kg. peen. 1700 Kg. spercieboonen, 27800 Kg. roode kool, 44000 Kg. witte kool. 13800 Kg. gele kool. NOORDSCHARWOUDE, 18 Aug. Schotsche muizen f 3.904.80, groote f 4.305, rond® Duken f 3.90, eigenheimers f 3.50, bl. dito f 4.205, roo de ster, drielingen f 4.504.70, uien f 23.40. drielingen f 1.70—2.40, grove f 3.504.30. gele nep f 4.59—6.10, dri® llngen f 0.301.70, zilvernep f 4.5010.90, spercieboonen f 3.40—7, roode kool f 0.60—2.20, witte kool f 1.60—1.80, gele kool f 12.40 per 100 Kg. Aanvoer: 24200 Kg. aardappelen, 38600 Kg. uien, 8500 Kg. zilveruien, 4400 Kg. spercieboonen, 22200 Kg. roode kool, 5800 Kg. witte kool, 8200 Kg. gele kool. WARMENHUIZEN, 16 Aug. Schotsche muizen f 44.50. grove f 4.204.60, drielin gen f 4.10—4.70, tomaten A f 11, B f 8.80, C f 7.40, CC f 4, eigenheimers f 55.80, blauwe aardappelen f 5.40 5.90, Zeeuwsche blauwe f 5.40, roode kool f 1.30—1.70, gel® kool f 1.601.70, witte kool f 1.50, slaboonen f 5.30, nep f 4.505.80, uien f 3.10—4, drielingen f 1.59—2.20, zilver nep f 9.20 per 100 Kg. Aanvoer: 32300 Kg. aardappelen, 1700 Kg. roode kool, 1500 Kg. gele kool, 2300 Kg. witte kool, 13000 Kg. nep, 7550 Kg. uien, 417% Kg. tomaten, 175 Kg. zilveruien, 120 Kg. slaboonen. WARMENHUIZEN. 18 Aug. Nep f 5.60, uien f 3.50, drielingen f 1.902 per 100 Kg. Aanvoer: 1075 Kg. nep, 600 Kg. uien. MEDEMBLIK, 18 Augustus. Schotsche muizen f 1.90—2.30, witvl. aardapp. f 1.50 1.60 per 50 Kg.. AMSTERDAM, 18 Aug. Zeeuwsche bonten f 3.854, id. blauwen f 3.854, id. bl. eigenheimers f 3.253.50, id. eigenheimers f 3.103.20, per H.L., IJpolder eigenheimers f 2.403, id. blauwe eigenheimers f 3.604.40, ld. poters f 1.20—2, id. bonten star f 2.60—3, Andijker blauwen f 4.59—5, id. bonten f 5 —5.59, Langedijker muizen f 45, Noordholl. eigenhei mers f 34, id. blauwe eigenheimers f 3.694.40, Anna Paulowna zand f 35, Hillegommer zandaardappelen f 4.25—5, id. drielingen f 34, id. bonten f 2, Katwijker zand f 5—6, Westl. muizen f 45, id. kleine muizen f 2.50 3, ld. ronde f 1.502, per 100 Kg., AMSTERDAM, 18 Aug. Oude tarwe f 1415, nieuwe tarwe f 910, rogge f 6 6.50, wintergerst f 55l.50, chevaliergerst f 6.256.75, haver f 77.50, duiveboonen f 1415, alles per 100 Kg. ALKMAAR, 18 Augustus 1930. Vee. Aangevoerd 59 vette koeien f 250420, 11 vett® kalveren f 69—110, per Kg. f 1.10—1.50, 14 nuchtere kalveren f 1230, 459 vette varkens, vette 6569 ct, zou ters 60 ct per Kg. Handel goed. ALKMAAR. 16 Augustus 1930. Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 11 tot en met Zaterdag 16 Aug. Kippen f (X50—1.75, Kuikens f 0.10— f 1.10 Eenden (oude) f 0.29—0.30, en Konijnen f 0.30— 2.50 per stuk, Eendeneieren f 44.50 en Kippeneieren (groothandel) per 100 stuks f 5.50—6, Fabrieksboter le soort f 0.750.85, idem 2e soort per pond f 0.65—0.75, Slachtduiven f 0.19—0.20, jonge kippen f 1.75—2.50, jonge eenden f 1.251.50 en Piepkuikens f 1f 1.10 per Kg. AMSTERDAM, 18 Augustus 1930. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 420 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 1.101.20. 2® id. 88106 ct., 3e idem 7286 ct. per Kg. slachtgewicht 100 melk- en kalfkoeien f 270380 per stuk, 84 vett® kalveren 2e kw. 8290 ct., 3e id. 7482 ct, per Kg. levend gewicht 50 nuchtere kalveren f 1422, 32 scha pen f 3642, 660 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg„ 7879 ct, zware varkens 7677 ct, vette varkens 74 75 ct, per Kg. slachtgewicht 83 paarden f 129—230. ZusjeHé, alweer een gekookt ei Ik wou, dal de kippen alleen spiegeleieren legxlen!

Schager Courant | 1930 | | pagina 7