RECEPTEN. ONZE PATRONEN. Patronen van de modellen van mantels en kinderjurken zijn verkrijgbaar bij onze mode-redactrice Mcjuffr. L. Berendes, Joan Maetsuyckerstraat 96, Den Haag. De patronen voor dames kosten f L— die voor kinderen f 0.80. Het duurt onge veer 10 dagen alvorens ze in het bezit komen van degenen die patronen aanvragen. Aan de lezeressen die een patroon bestel len, wordt beleefd verzocht bij de aanvrage het verschuldigde bedrag in te sluiten, ter voorkoming van administratiekosten. REDACTIE. OPVOEDING. Niets is volgens mij moeilijker dan een ;ind goed op te voeden. Ik zelf heb geen kinderen en heb dan >ok dikwijls te verstaan gekregen van een noeder Ja, wat weet jij daar nu van. Jij >ent niet eens getrouwd en hebt geen anderen. En toch sommige moedertjes gaan zoo ieel onverstandig met hun kleine peuters n. Voor het eene kind is zachtheid en ge- juld noodig, voor het andere is harde tucht een vereischte. Het is dikwijls moei- jjk om te weten hoe men het kind moet lanpakken, maar in elk gevalhoudt voet jij stuk. Wat ge éénmaal verbiedt, moet ge 5 minuten later niet goedkeuren omdat baby een pruillip je trekt. Men is zoozeer geneigd een eenigst kind te verwennen en de kleine mag dat nu wel lardig vinden, maar het zal later aanlei ding geven tot het grootst mogelijke ver driet. Laat toch ook nooit den vader altijd de boeman zijn. Hoe dikwijls gebeurt het niet dat er tegen het kind gezegd wordt wan neer het ondeugend is „Wacht maar tot straks vader thuis komt." De niets vermoedende vader komt om 12 uur vroolijk binnen, maakt gekheid met zijn zoon, totdat moeder vertelt dat hij stout is geweest. En nu moet de vader straffen. Gevolg een stille wrok van het kind tegen moeder over dat „klikken". Geen respect voor haar omdat het kind intuitief voeltdat kan moeder niet eens zelf behandelen. Angst voor vader voordat die de klappen of standjes, uit deelt. Eenigen tijd geleden kwam ik bij een familie waar het vrouwtje bijna door loopend ziek is. 's Middags moet ze rusten. Het kind speelt heel zoet met z'n trein, stil, om moeder niet te hinderen. Na een uurtje begint het hem te vervelen. Hij wordt zeurig en moeder, die nog gaarne een half uurtje rust heeft, geeft hem een mooi beeldje, waar hij anders niet aan mag komen met de vermaning „voorzich tig zijn hoor Zoontje lief vindt dat speelgoed reus achtig. Na een half uurtje is moeder uit gerust en knuffelt haar kleine schat, om dat hij den geheelen middag zoo zoet heeft gespeeld. Volgenden dag is het Zondag en de kleine jongen pakt dadelijk het bewuste beeldje om te gaan spelen, maar krijgt een tik van vader, die zegt„Afblijven, dat heeft moeder je toch altijd verboden". Groote verbaasde kinderoogen kijken naar vader en door snikken heen zegt hij „Jij bent niet aardig, van moeder heb ik het gisteren gekregen om mee te spelen. Het kind begrijpt er niets van. Wat den eenen keer mag, wordt den volgenden maal gestraft. Volg één vaste lijn in uw opvoeding en laten altijd de ouders elkanders maat regelen eerbiedigen. Keurt moeder iets af, dat vader noodig oordeelt, geef dan in het bijzijn van het kind hiervan nooit blijk. Kinderen heb ben eerbied voor het vasthouden aan één maal vastgestelde regels Dus altijd consequent blijven. Het kind moet de vaste leiding voelen. Laat het maar eens botsingen geven. Kinderen die door zeuren altijd weer hun zin krijgen worden onuitstaanbare menschen. L. B. OVER SANDALEN, SCHOENEN EN MUILTJES De schoen behoort momenteel tot de meest belangrijke onderdeelen van het vrou welijk toilet. Ieder jaar opnieuw wordt aan dit onmis baar mode-attribut meer zorg besteed. De moderne schoen wordt door bekwame vak lieden ontworpen en vervaardigd en in vele gevallen tot ware kunstwerkjes opgevoerd. Mode en materiaal van den schoen vari- eeren met ieder seizoen en verder met het costuum, waarbij hij gedragen wordt. Vooral laatstgenoemde punten zijn van belang daar een schoentje, al is het nog zoo mooi, niet zal voldoen wanneer het niet in volmaakte overeenstemming is met de overige kleeding. Schoenen kunnen in drie soorten verdeeld worden ni.ochtend-, namiddag- en avondschoenen. Tot de eerstgenoemde behooren in de eer ste plaats de sportschoenen. Confortabel, klassiek van lijn, vervaardigd van box-calf, zebu of soepel noorsch leer. In de tweede plaats de wandelschoenen. Deze zijn meestal samengesteld uit twee verschillende leersoorten, b.v. daim en box calf of wel antilope en box-calf. Verder zijn er modelletjes van gevlochten leer, geverfd in de tint van 't tweed-cos- tuum waarbij ze gedragen worden. Tot de categorie „sport- en wandelschoe nen" behóoren ook de strandschoenen. Deze getuigen van een ongekende fantasie. Wit antilope en linnen wordt op allerlei manie ren orgineel verwerkt Zeer grof linnen in combinatie met box-calf, zoo ook gevlochten touw. badhanddoek en stroo behooren tot de laatste snufjes. De namiddag schoen is dit Jaar uiterst sober doch zeldzaam sierlijk van lijn. Even als de wandelschoen bestaat ze zeer vaak uit twee leersoorten. De combinaties hage- 1. Robe manteau van rood marocain de laine. Het bovenlijf eindigt in 2 punten op den rok, welke in vorm gesneden is. Van voren een wit vest met roode knoo- pen. De ceintuur is van rood leer. Benoodigd 3.75 M. in 1.40 M. breed. 2. Japon van grijs en groen geruit tweed, plastron en ceintuur van effen groen drapella. Eenige plooien aan de dis en lak en chevreau en lak zijn zeer in trek. De avondschoentjes zijn luxueuser dan ooit. De zwart satijnen pump geld nog im mer als zeer chic, doch heeft zwaar te kam pen tegen de flatteuse crêpe de chine en crêpe georgette schoentjes in de tint der japon. Tot de nieuwste snufjes behooren georget te schoentjes bezaaid met strass en steen tjes en décolletés van zwart kant op rose fond. De schoenen en muiltjes bestemd voor slaapkamer en boudoir zijn nog ilmmer even coquet. Men ziet er van coromandel, fluweel, satijn, brocaat, jersey, goud en zil verleer, gegarneerd met borduursel, kraal tjes, bloemen of veeren. Iets geheel nieuws op dit gebied zijn de bad-slaapkamer san dalen (ook zeer en vogue in mondaine bad plaatsen waar men ze bij de strandpyama draagt). Deze sandalen zijn meestal vervaardigd van gelakt of verguld hout. De riempjes van gekleurd leer, zijn verwisselbaar, zoodat bij ieder costuum riempjes in bijpassende tint gedragen kunnen worden. Tenslotte zij nog vermeld dat bij vele schoenen tegenwoordig een bijpassende tasch wordt vervaardigd. RENéE H. 1 Moderne sandaal van verguld hout met verwisselbare riempjes en groen gelakten hoogen hak. 2. Sportschoen van grijsachtige tweed- stof. Neus, hak er garneering van donker blauw box-calf. 3. Elegante pumps van fleschgroen rundleer met geperforeerde randen. 4. Sierlijk namiddag schoentje van ha gedis en zwart lak, gegarneerd met lak gesp. VLAGGESCNUIT Woningbouw moderne huizen, Naar de eischen ingericht, Comfortabel en gezellig, De vertrekken ruim en licht.... Installatie om te baden, Speelvertrek voor 't Jong geslacht, Aan gezondheid en aan schoonheid. Wordt steeds meer en meer gedactók Enge huizen, stegen, sloppen, Krotten in de achterbuurt, Veel gezinnen, steile trappen, Door het loopen afgeschuurd. Lage zold'ring, kleine ruimte, Weinig licht en weinig zon, In zoo menig arm'lijk huisje, Waar een leventje begon Fn ik zag in ren der grachten, Op een bontgevlagde schuit, Kind'ren uit de achterbuurten, Een dag, echt genietend, uit 1 Eén dag vol van zaligheden, Eén dag véél te gauw voorbij, En ze zwaaiden en ze zongen, In een uitgelaten rij Handen wuifden, oogen lachten, Mondjes gingen er te gast, Toch naast blijdschap om hun vreugde, Schrijnde wel een fel contrast H. H. de B. L. HOE MOET MEN EEN PATROON ZELF KNIPPEN DE GROOTE RONDE KRAAG. 4. Japon van beige Jersey en tweed met lange strooken, die naar onderen toe wij der worden en zoodoende de noodige ruimte aan den rok geven. De jabot is van rose crêpe de Chine. Als garneering is op dezen jabot en op het ingezette lipje aan de taille een rij beige knoopjes aange bracht. Benoodigd 3 M. In 1.40 M. breed. Na het keeren de abrikozenjam op den rand plaatsen en de saus er binnenin gieten. KLEINE BIEFSTUKJES OP RIJST- VORMPJES. Droog gekookte rijst vermengen met een stukje boter, een in boter gefruit uitje, kerrie, zout en een ei. Vervolgens van dit mengsel ronde plakjes vormen. Deze pa- neeren en bakken. Gebakken biefstukjes hierop leggen en daarop een schijf merg, die eerst in ko kend water waaraan een weinig zout is toegevoegd, blancheeren en daarop een platte gestoofde champignon. Van de Jus een bruine gebonden saus maken met fijn gehakte champignons. Een weinig kerry toevoegen en deze saus over het vleesch gieten. Gebakken aardappelen aan de hoeken plaatsen. Diverse groenten afzonderlijk erbij presenteeren. CITROEN-BEIGNETS. Benoodigd85 gr. kruim van oud wit brood, 10 gr. tarwebloem, geraspte schil van 1 citroen, 40 gr. boter, 40 gr. suiker, 2 eieren, sap van 1 citroen, een paar eet lepels melk. frituur, vet, poedersuiker. Bereiding Roer het geraspte broodkruim, de bloem, de citroenschil, de tot room geroerde boter en de suiker door elkaar. Meng er dan het gezeefde citroensap door, de geklopte eieren en zooveel melk als noodig is om de massa tot een stevig deeg te maken. Laat het frituurvet kokend heet worden, neem tusschen twee lepels kleine hoeveel heden van het deeg, laat ze in het dam pende vet vallen en bak ze bruin (2: 5 min.), laat ze op grauw papier uitlekken, stapel ze op en bestrooi ze met poeder suiker. njrrvcU. Neem het patroon van uw jurk, waar U de kraag op wilt hebben. Stippel den voor kant op een stuk papier na, zoodat mid denvoor recht van draad valt en stippelde achterkant zoo tegen den voorkant, dat de halspunten tegen elkaar vallen en mid denachter ook recht van draad valt. Geef nu voor en achter de lengte van de kraag aan, die U geheel volgens eigen verkiezing kunt meten. De kraag mag nu volgens teekening ge- teekend worden. voorzijde geven aan de rok de noodige ruimte. Benoodigd 3 M. in 1.40 M. breed. 3. Japon van zwart crêpe de Chine met Ingezette stukken welke afgelijnd zijn door een rij kristallen knoopjes. Het décolleté is rechthoekig. Aan de onderzijde van den rok een in vorm gesneden volant. Benoodigd 4.50 M. in 1 M. breed. RIJSTRAND MET ABRIKOZEN. Benoodigd K L. melk, J4 stokje vanille, 1 eetlepel rijst, 150 gr. suiker, H L. room, 14—16 gr. gelatine, 1 blik abrikozen, 1 potje abrikozen jam. kirsch. Bereiding De rijst opzetten met koud water, aan de kook brengen, dan afgieten en gaar laten worden in de melk met de vanille tot dunne rijstebrij. De suiker toevoegen en de opgeloste gelatine, daarna de massa wat laten be koelen. Vervolgens den room stijfkloppen, de rijst voorzichtig er bij doen, den pudding stijf laten worden Ir den rand doen en verder laten bekoelen. Indien mogelijk op Uc- De abrikozenjam opkoken met het nat van de abrikozen .door een zeef wrijven en naar smaak een weinig kirsch toevoegen. 5. Avondensemble. Tasch en pump van licht grijze crêpe georgette, bezaaid met stalen kraaltjes en bloemen van koraal kleurig porcelein. 6. Strandschoen van wit geitenleer met box-calf hak, neus en garneering. 7. Chic namiddag ensemble. Schoen en enveloppe-tasch van wit crèpe-marocaln met zwarte spikkeltjes. Beiden met ge slepen onyx versierd. 8. Opengewerkt dansschoentje van cerise kleurig rundleer, gagarneerd met nikkelen gespje.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7