BEZOEKT de Tentoonstelling Raad Broek op Langendijk. Raad Zuidscharwoude. Raad St. Pancras. De heer Bosker zegt dat de Raad oordeelde dat met den weg moest worden gewacht op de subsidie en nu schijnt de Raad den weg zonder subsidie te willen aanpakken. De heer Jb. Lont zegt zich te houden aan de af spraak cn herinnert aan de geheime bespreking. De Voorzitter zegt dat dit gepn geheime zitting is geweest, het was een voorbespreking en geheimhou ding is niet opgelegd. De heer Lub heeft al heel wat geheime vergade ringen meegemaakt, maar ze zijn hier nooit volgens de gemeentewet gehouden. De heer Jb. Lont had gedacht dat gewacht was op het advies en dan ziet men een hoop volk aan het werk. De heer Bosker: Ja, die aan den weg en in den greppel liggen te vreten. Dat heeft u gezegd, maar zoo is 't niet, de menschen werken goed. Ik vind het brutale woorden. De heer Jb. Lont: Dat kan wel wezen, maar ik ben niet zoo brutaal als u, ik soheld niet. De heer Oden noemt dat onzin,, de menschen moe ten toch eten. De heer Oden zegt, dat we aan den vooravond staan van den aanleg van wegen in de Wieringermeer. En spr. merkt op dat Hippolytushocf geen rechtstreek- sche verbinding met de Wieringermeer heeft en raadt aan te trachten via het gemaaltje, die verbinding te krijgen. De Voorzitter deelt mede dat er reeds op gewezen is toen de dijken van 't Heemraadschap overgingen. Het gemeentebestuur heeft er een paar maanden ge leden over geschreven, maar er nog niets van gehoord. De heer Oden wijst op het groote belang en vraagt er nog eens over te willen schrijven. De heer Kaan wil dan liever de verbinding over Westerkliof, maar de Voorzitter zegt dat er aanslui ting komt aan den Poelweg, te Den Oever en in den polder Waard Nieuwland en daarom verbinding via het gemaaltje beter werd geoordeeld. De heer J. Kooij bepleit het maken ivan ontwatering voor 2 nieuwe huizen op den hoek van de Westerlan- der Laan. Zal aandacht aan worden geschonken. Hierna sluiting. Vrijdag 29 Augustus 1930, 's avonds 8 uur, kwam de Raacl der gemeente bijeen, onder presidium van Burgemeester P. Slot, welke de vergadering opende met welkom en gebed, waarna overgegaan werd tot het lezen der notulen, welke onveranderd werden Vastgesteld. Ingekomen stukken. a. van C. Timmerman, dankbetuiging voor de me dewerking verleend ot plaatsing van zijn zoon op de Handelsschool te Alkmaar; b. van den Inspecteur der Dir. belastingen, dat de opgaaf van het kohier over het belastingjaar 1929 1930 bedraagt f 41821.84. c. Van den heer Jb. Ven bericht, dat hij wegens vertrek naar elders ontslag vraagt als lid van den Raad en der Schattings-commissie. Voorzitter memoreert, dat Ven den tijd, welke hij lid van den Raad is geweest, den dank verdient, daar hij steeds zijn beste krachten in het belang der ge meente gegeven heeft. De reden waarom Ven ver trokken is, moeten we eerbiedigen en spr. hoopt dat hem in zijn nieuwe woonplaats veel geluk en zegen is beschoren. In verband met (het vertrek van den heer Ven is volgens de verkiezingen en proces-verbaal, de heer Jb. Glas Abrz. als nieuw raadslid aangewezen. Naar aanleiding daarvan werden de ingekomen geloofs brieven door de commissie, de heeren Ooijevaar en Koedijk onderzocht, welke adviseeren tot toelating, waarop in de volgende vergadering installatie plaats vindt. Benoeming lid van de Commissie tot We ring van schoolverzuim in de vacature- J. Zaal* De aanbeveling op de voordracht luidt: No. 1 de heer J. van der Graaff, hoofd der openb. lagere school; no. 2 F. van Duin, onderwijzer openb. lagere school. Na gehouden stemming bleeik dat de heer Van der Graaff met algemeene stemmen was gekozen. Voorstal B. en W. tot verpachting van de sluis op de thans geldende voorwaarden, voor 2 jaren met 3 optie-jaren. Voorz. zegt, dat aangezien den tijd weer verstreken raakt, het in de bedoeling ligt in de maand October op de oude voorwaarden de sluis weer publiek te ver pachten, waarvoor machtiging gevraagd wordt. De heer Koedijk zegt dat er vermeld staat op de thans geldende voorwaarden, wat bedoelt het oude contract? Spr. zou gaarne zien dat er in verband met het gebruik van het omliggende terrein aan de sluis een bepaling dienaangaande toegevoegd werd, om misverstand in dozen te voorkomen bij een even- tueelen nieuwen pachter. Besloten werd deze bepaling nader te formulee ren, en dat in de volgende vergadering hierover be slissing genomen worde. Geldleening f 10.000. Punt 9 der agenda bevatte een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening groot f 10.000 met de Spaarbank te Deventer, waarvan benoodigd f 8000 voor den verbouw der Openbare Lagere School en f2000 voor de brandkranen, tegen een rente van 4/j koers 99^, met een aflossing van f500 'sjaars gedurende 20 jaren. Aldus besloten. Voorloopigé vaststelling der gemeente rekening, Burg. Armbestuur en lichibc- drijven over 1929. Bij monde van den heer Koedijk werd medegedeeld dat door den Raad de rekeningen zijn nagezien en dat met alle vrijmoedigheid tot vaststelling kan wor den overgegaan. Opgemerkt werd dat de rekening 13. A. een plezierig beeld gaf, daar er weinig ar moede te lenigen was. Ook ten opzichte van de lichtbedrijven zijn alle le den van gedachte dat het beheer in goede handen is. en zoo het loopende conflict gesteund wordt, zou zulks niet ten goede komen van de lichtbedrijven. Wat aangaat den gewonen dienst bedragen de ont vangsten f84893.54&, en de uitgaven f 80.262.20>£, ba tig saldo f 4631.34. Betreffende den kapitaaldienst bedragen de ont vangsten f 53012.30 en de uitgaven f 49558.05, batig saldo f3454.25. Ontvangsten Burg. Armbestuur f3028.79, uitgaven f2328.79, batig saldo f 099.46. Lichtbedrijven: Gas sluit met een batig saldo van 764.54/4, en electriciteit mot f 8091.54)$. Aldus be sloten. Aanbieding begrooting Gemeente, B. A. cn lichtbedxijven vor het jaar 1931. Werd verwezen naar de leden van den Raad ter nader onderzoek. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Kamp deelde mede, dat de leden van den Rdad op uitnoodiging van den Directeur der licht bedrijven in de gelegenheid zijn gesteld tot bezich tiging van het bedrijf. Hetwelk op hoogen prijs werd gesteld, met dank voor de mooie uiteenzetting in deze gedaan door den directeur, waaruil een beeld werd verkregen, waaraan en hoe het geld besteed wordt. Spr. is dan ook van meening dat de directeur de man is op de rechte plaats. Voorzitter zegt ook, den indruk te hebben, dat we een goeden directeur hebben, die correct de zaken beheert en neemt de opmerking gedaan door den heer Kamp, aan het adres van den directeur, met dankbaarheid aan. Hierna sluiting. Vrijdagavond half acht vergaderde de Raad dezer gemeente in voltallige zitting ten Raadhuize, onder pre sidium van den hkl.acht. heer A. L. van Spengler, bur gemeester; secretaris de heer J. Th. Kunnen. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom. De notulen, welke ter visie hebben gelegen, worden onder dankzegging aan den samensteller, onveranderd goedgekeurd. De heer Zeeman stelt voor aan het fanfarecorps „Kunst na Arbeid", namens het gemeentebestuur de gelulcwenschen aan te bieden met de 4 behaalde prijzen op het concours te O os tz aan, waarmee de andere leden gaarne instemmen. Wordt besloten. Als eerste punt van de agenda is aan de orde de Financieole verhouding tusschen Rijk en Gemeente. Hierover wordt een rapport aangeboden, hetwelk al in een vorig nummer is opgenomen. Voorzitter zegt dat deze regeling een goede uitkomst is voor de gemeente De heer Groen brengt B. en W. hulde voor de dui delijke toelichting, welke is gegeven en kan zich in hoofdzaak met het rapport vereenigen. Misschen zijn er echter nog eenige veranderingen mogelijk, b.v. de Grondbelasting, welke niet veel opbrengt, zou in deze benarde tijden wel kunnen vervallen, zoo ook met de Personeele belasting. Spr. is verheugd, dat geen opcen ten op de Gemeentefondsbelasting zullen worden gehe ven, doch kan zich niet vereenigen met het geraamde tekort van f 6100. Hierbij is rekening gehouden met een verlies aan inkomstenbelasting van f 25000, dit .is niet juist, er is nog geen jaar geweest, dat dit bedrag ont vangen is. Spr. heeft zelf een berekening gemaakt, volgens welke er nog een voordeeiig slot bleef. Het is niet heelemaal noodzakelijkdat deze gemeente in de 3de klasse wordt geplaatst. Spr. stelt voor de ge meente in de 2de klasse te plaatsen. Voorzitter antwoordt den heer Groen, dat zijn bere kening ten opzichte van 1 jaar wel klopt, doch dat door B. en W. een tijdvak van drie jaar is genomen. Men kan dan cok niet afgaan op de gegevens van den heer Groen. Die f 6100 moet gedekt worden uit de op centen op de Fondsbelasting. Wat betreft de classi ficatie moet men de zaak ook over eenige jaren be kijken, er moet stabiliteit zijn. De toestand stemt nu direct niet optimistisch. In de 2de klasse worden ge meenten als Den Bosch, Kerkrade en Woerden opgeno men. De classificatie in de 3de klasse brengt een be lastingverlaging mee van 40 pet. De heer Du Burok zegt, de zaak eens te hebben nagekeken. Spr. stelt voor om in de 1ste klasse te gaan. In de derde klasse worden inkomens van f 600 voor gehuwden en f 500 voor ongehuwden reeds aangesla gen. Dat is verkeerd, een inkomen van f 800 moet ook nog niet worden aangeslagen, zoolang er nog andere middelen zijn om aan de belasting toe te komen. Voorzitter ontraadt met klem om in de 1ste klasse te gaan. Volgens het systeem van de Wet is een in komen van f 601 belastbaar, doch zoo'n Inkomen komt zeer sporadisch voor. De heer Zeeman sluit zich bij den heer Groen aan. De berekening volgens een jaarrekening is vaster dan die volgens een begrooting. Spr. is het met den heer Du Burck eens over de klasse. Volgens spr. moet men, nu er lagere belasting kan worden geheven, niet met een omweg den boel ver anderen. In de eerste klasse zullen de gelden ook wel binnenkomen. Spr. stelt voor, om voor de Personeele belasting in de 5de klasse over te gaan. Voorzitter zegt dat er dan opcenten op de gemeente fondsbelasting zullen moeten worden geheven. Tot zijn leedwezen is de vergadering een beetje laat geworden, anders zou er wel meer over worden gesproken. Met principes kan men geen belasting innen. Wat betreft de personeele belasting moeten wij wel in de zevende klasse blijven. De heer Dijkhuizen zegt te hebben gelezen, dat de belasting minder progressief is, zoodat naar verhouding de kleine inkomens meer moeten betalen dan de groote. Een Inkomen van f 1000 moet met de nieuwe regeling nog meer betalen dan bij de oude regeling, dit is niet erg juist. Er wordt verloren f 25000, doch de post voor kwade posten, wellce bij de nieuwe regeling over bodig is. kan hier worden afgetrokken, blijft over f 22.600. Het is dus volstrekt onnoodig in de 3de klasse te gaan. We kunnen heel genoegelijk in de eerste klasse Voorzlter raadt af. niet de eerste klasse te probee- ren, men kan het toch maar niet op hoop van zegen doen? De heer Kramer stelt voor ln de 1ste klasse. In 2de instantie voeren verschillende heeren nog het woord, waarna het voorstel van B. en W. met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Kroon en Groen, wordt verworpen. Het voorstel van den heer Du Burck wordt met dezelfde stemverhouding aangenomen. Met algemeene stemmen wordt besloten, geen op centen op de Gemeentefondsbelasting te heffen. Het voorstel van den heer Zeeman tot de classifi catie voor de Personeele belasting in de 5e klasse, wordt met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Zeeman en Du Burok, verworpen. Ingekomen stukken. Van den gemeenteveldwachter een dankbetuiging voor het cadeau, hem ter gelegenheid van zijn 12%-jarig ju bileum aangeboden. Goedkeuring van Ged. Staten op de begrooting voor 1930. Van den Bond voor Personeel in Overheidsdienst afd. Noordscharwoude, dankbetuiging, voor het aan de gas- commlssie gegeven advies, tot het instellen van het georganiseerd overleg. Op een desbetreffende vraag van den heer Du Burck antwoordt de Voorzitter, dat het G. O. is ingevoerd. Op Voorstel van B. en W. voor kennisgeving aange nomen. Enkele subsidieaanvragen, van de R.K. Militaire ver- eeniging te Amersfoort, van de vereen, tot arbeidsont- wikkeling; van de gymnastiekvereen. „Hercules" en „Hygiëa", en van de commissie tot Malariabestrijding, welke verzoeken zullen worden behandeld bij de begroo ting. In gekomen is het bekende verzoek om een bijdrage voor de Watersnood. B. en W. betuigen hun deelneming met het lot der tuinders, ook ten opzichte der andere tuinbouwers, welke door een andere oorzaak schade heb ben geleden en Voorz. spreekt den wensch uit, dat de toestand vlug beter mag worden. B. en W. zijn van mee ning een voorstel te moeten doen. De gemeente is niet het aangewezen lichaam, dus stellen zij voor, afwijzend te beschikken. De heer Zeeman zegt dat er wel eenige verwarring in de zaken is gekomen. De tuinbouwers, welke van de ramp schade hebben gekregen, hebben dubbele schade, zij hebben alles weer moeten bemesten en bewerken, nieuwe planten koopen. Voor deze gemeente staat op de schadelljst een bedrag van ruim 1900 gulden. Door andere gemeenten is wel een subsidie gegeven. Wij zijn het ook moreel verplicht. Welk lichaam is eigenlijk ge roepen om bij te springen? Rijk en Provincie? Spr. stelt voor f 400 te geven, onder dezelfde voorwaarde als Scha- gen heeft gesteld. nJ. dat personen, die een inkomen hebben van f 2500, niet voor steun In aanmerking zullen komen. De heer Du Burck zegt, dat toen er in andere landen rampen gebeurden werden wel comité's opgericht. Waarom nu niet voor het eigen land? Spr. is er in prin cipe voor, om de hoogst noodige steun te verleenen, doch zou eerst de individueele gevallen willen zien, dan zou den wij de Zuidscharwouder tuinders misschien kun nen helpen. Spr. zou een klein bedrag als sympathiebe tuiging beschikbaar willen stellen. Voorzitter stelt voor, afwijzend te beschikken met de mededeellng, dat, wanneer Rijk en Provincie wel willen steunen als de gemeente ook helpt, er op dit adres zal worden teruggekomen. De heer Kramer Is tegen steunverleenen; de conse quenties zijn niet te overzien. Ieder moet voor zijn eigen bedrijf zorgen. Dit spreekt ook wel uit de houding der bouwers. Zij willen de risico niet van elkaar overnemen. Het voorstel van den Voorz. wordt aangenomen. Van het P.E.N. Is een verzoek Ingekomen, een rapport te mogen Indienen betr. de kabileering, welk rapport inmiddels is aangevraagd. Voor kennisgeving aangeno men. Van „Het Witte Kruis" een verzoek om de beschikking te verkrijgen over een leegstaand lokaal van de O. L. school, voor de inrichting van een hoogtezon. Door B. en W. is reeds mondeling afwijzend beschikt Motief was, dat er al een bestemming voor de lokalen was, n.1. Teekenschool en Motorcursus. De heer Zeeman houdt een warm betoog voor het adres, waarin hij de noodzakelijkheid van een hoogte- zon aan den Langendijk uiteenzet Na eenige verdere discussie wordt met 5 tegen 2 stem men, die van de heeren Groen en Kroon het adres inge willigd. Hierna wordt de rekening over 1929 aangeboden, wel ke door de heeren Groen, Zeeman en Dijkhuizen zal worden nagekeken. Naar aanleiding van een ln de vorige vergadering ge nomen besluit, om het maximum aantal vergunningen op 4 te stellen, is een schrijven van den Inspecteur der Drankwet ingekomen, waarin werd verzocht het aantal vergunningen op 2 te brengen. De vergunning zou dan bij overlijden overgaan op de weduwe, doch bij het over lijden der weduwe is de vergunning niet meer geldig. B. en W. stellen voor de verordening ln dien vorm te wijzigen. Verworpen. Hierna verlaat de Voorzitter, wegens zeer ernstige po- litieaangelegenheden de vergadering, terwijl hij de lei ding overgeeft aan den heer Kroon. Uitbreiding begraafplaats B. en W. stellen voor conform het rapport van den gemeenteopzichter te besluiten, evenwel de ophooging te doen geschieden in teelaarde en zand door elkaar. De kosten zullen ongeveer f 1850 bedragen. Aldus besloten. Rondvraag. :De heer Du Burck vindt het ongemotiveerd zoo'n lange agenda af te werken, temeer daar er een stuk bij was van den lOden Juli, waarop spoedige beslissing werd verzocht Spr. verzoekt niet meer zoo lang te wachten Hierna sluit de Voorzitter te ruim elf uur de verga dering. Vrijdag 29 Augustus, des nam. half acht, vergader de de Raad dezer gemeente in voltallige zitting. Voorzitter-Secretaris Burgemeester Kroonenburg. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de nou 1 en van de vorige vergade ring worden voorgelezen en behoudens een kleine aanmerking van den heer Slijker, goedgekeurd. Naar aanleiding van de noulen volg een nogal breedvoerige bespreking omrent de rooilijn van de Keriklaan. Voorzitter zegt hieromtrent toe, een en ander nog maals met B. en W. en de betrokkenen te zullen be spreken. Ingekomen slakken. Van Ged. Saen, dat de betreffende wijziging op den ligger omtrent Kerklaan en Koedijker pad zijn aan gebracht en vastgesteld. Van de Commissie voor de Lichtbedrijven, in ver band met het besluit om eerst het rapport van het P.E.N. af te wachten alvorens tot kabeleering van ht electrisch net over te gaan. De heer Koelemeij vraagt of er nog wat van de kabeleering komen zal, waarop Voorzitter antwoordt, dat men nu eerst het rapport van het P.E.N. dient af te wachten. B. en W. stellen voor deze stukken voor kennis geving aan te nemen. Wordt besloten. Mededeeling van den Voorzitter, dat de openbare school een week langer vacantie heeft gehad in ver band met ongesteldheid van het hoofd der o. 1. school en een onderwijzer. Op medisch advies zal het oofd de heer Sinjewel, tot a.s. Maandag nog geen les geven, doch in de 5de klas geeft de heer Kaptein tegenwoordig les, zoodat alleen die 6e en 7e klas nog vacantie heeft. Ingekomen een schrijven van den heer Sinjewel, hoofd der O. L. S., om hm tegen 1 November a.s. eervol ontslag als zoodanig te verleenen in verband met zijn benoeming te Medemblik. Wordt besloten dit eervol ontslag te verleenen. In verband hiermede deelt Voorzitter mede, dat. door hem voor deze vacature reeds een advertentie geplaatst is. Verlichting Koedijker pad. Voorstel van B. en W. om langs het pad in hoofd zaak bij de bruggen 5 lantaarns te doen plaatsen, wat het gedeelte van Sint Pancras betreft natuur lijk. Voor het andere gedeelte zal Koedijk moeten zor gen. De heer Lek meent, dat men wel wat zuinig is ge weest, vooral bij slecht weer acht hij 5 lantaarns on voldoende en zou er liever 2 a 3 meer laten plaatsen. Voorzitter acht het wel voldoende, met welke mee ning de heer Slijker het ook eens is. Weth. Duif meent dat 5 lantaarns genoeg is, blijkt het later niet voldoende te zijn, dan kan men weer zien. Voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Verzoek van M Nieuwland stichting brug. Voorzitter zegt reeds toestemming tot het houwen van deze brug te hebben gegeven behoudens goed keuring door den Raad cn onder toezicht van den gemeente-opzichter. De brug is reeds klaar en vol doet aan de gestelde eischen. Dus stellen B. en W. voor aan dit verzoek te voldoen. De heer Muurling geeft echter niet veel ora zoo'n verzoek dit is reeds de tweede maal, eerst wordt de brug gemaakt en dan komt het verzoek in den Raad. Zoo beteekent. liet niets meer dan een formaliteit. De heer Koelemeij is het hier ook mee eens en vindt dat Voorzitter op deze manier de zaak vooruit loopt. Besloten wordt het verzoek in te willigen. Voorzitter zegt toe voortaan in zulke gevallen eerst den Raad te zullen afwachten. Vaststelling gemeenterkentng 1929. De Commissie bestaande uit de heeren Snel, Slij ker en Lek, heeft de gemeenterekening 1929 nage zien en in orde bevonden en adviseert bij monde van den heer Slijker tot goedkeuring en vaststel ling op een batig saldo van f 5516.53# voor den ge wonen dienst. Aldus wordt besloten en Voorzitter brengt den heeren dank voor hun rapport. Vaststelling rekingen Lichtbedrijven 1929. Voorgesteld wordt de rekening van het gasbedrijf goed te keuren met een batig saldo van f7G4.54)$, idem van het electriciteitsbedrijf met een batig saldo van f 8091.54)$. Wordt aldus besloten. Indiening Gemeentebegrooting 1931. Den Raad wordt de begrooting voorgelegd voor den gewonen dienst, sluit in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 50700.91, en idem kapitaaldienst op een bedrag van nihil. Voorzitter verzoekt den Raadsleden eens gezamen lijk ten Raadhuize te komen, teneinde deze begroo ting nader toe te lichten. Wordt goedgevonden. Adres om subsidie van do Commissie Leg wedstrijd te Beemster. B. en W. stellen vor, om evenals de vorige maal afwijzend te beschikken. De heer Koelemeij vindt het wel degelijk een ge meenschapsbelang en zou dan ook een klein be drag beschikbaar willen stellen De heer Lek is het hiermede eens en zou b.v. f5 willen geven, ten einde te doen blij ken dat men sympathiseert met de pluimveeteelt. Na eenige discussie stelt de heer Koelemeij voor een bedrag van f5 uit te trekken, welk voorstel wordt aangenomen. Wijziging verordening llnantieele ver houding. Voorzitter zegt, bericht te hebben ontvangen van Ged. Staten dat het niet toegestaan is eerst te be palen hoeveel opcenten ten hoogste op de gem. fonds belasting geheven zullen worden en zulks nader hand definitief vast te stellen, doe hdat het nu direct definitief vastgesteld dient te worden. B. en W. stellen dus voor de verordening dienovereenkomstig te wijzigen, hetwelk wordt aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde, dankt Voorzitter voor de aangename besprekingen en gaat tot sluiting over. Verschillende berichten. LANGENDIJK. Heden werd woer een bloembollenveiling gehouden. De aanvoer was niet groot en de handel slap. De be stede prijzen waren hiermee in overeenstemming: lager dan den vorigen keer. OUDE NIEDORP. In eene buitengewone vergadering der Boerenleen bank te Zijdewind, ter benoeming van een nieuwen kas sier waren 191 leden aanwezig. Aan den aftredenden kasier, den heer C. Jong Jbz., die meer dan 25 jaar de functie heeft vervuld, en nu wegens ongesteldheid ontslag heeft gevraagd, werd een pensioen verleend van f 260 per jaar. Een tegenvoorstel om dit op f 400 te bepalen, kreeg 80t stemmen. De nieuwe kassier zal een salaris genieten van f 900. Als zoodanig werd met 103 stemmen gekozen de heer F. C. Jong. WINKEL. Voor de op 13 en 14 September a.s. te houden natio nale tentoonstelling voor pluimvee en konijnen zijn niet minder dan 250 inzendingen aangegeven. Het belooft dus een mooie tentoostelling te worden. Tegelijkertijd heeft ook plaats de tentoonstelling van de Floraliaplanten en andere bloemen en planten. Ter wijl de tentoonstelling gehouden wordt in het markt» gebouw, is er in de zaal van den heer R. Laan door loopend baL De tentoonstelling zal geopend worden op 13 September. Op 14 September zal een groot bloemen corso worden gehouden, des namiddegs 3 uur. waar voor deelname voor een ieder openstaat en men zich kan aanmelden tot 13 September. De lotenverkoop voor de aan deze tentoonstelling verbonden verloting is reeds in vollen gang. Gezien de deelname en de vrijwillige beschikbaar stelling van vele eereprijzen, mag zeer zeker op veler belangstelling worden gerekend. WINKEL. 30 Aug. Appelen f 412, peren f 315, pruimen f 1019. aal bessen f 8-11, druiven f 2027. tomaten f 35, slaboo— nen f 17, snijboonen f 5—11. uien f 13 per 100 pond, kropsla f 24, meloenen f 1540, komkommers f 3—7, wortelen f 45 per 100 stuks. GEMEENTE SCHAGEN. Getrouwd: Wilhelm Diederich Niestadt en Maria Smit; Jan de Vries en Maria Charlotte Faber; Lieuwe Wiersma en Catharina Rong. POLITIE. Verloren: een badpak: een rijwielplaatje. DE HITTE IN ENGELAND. Londen, 29 Aug. Tot nu toe heeft de groote hitte in Engeland 46 slachtoffers geeischt. Boven Schotland hebben hevige onweders gewoed en groote schade aangericht EEN GEVAARLIJKE VAL. Vrijdagmorgen is de 48-jarige D. Eisses, werkzaam in de schuur van den landbouwer Bolhuis te Noord-Laren (Gr.) van een in die schuur opgetaste partij hooi ge vallen en op den dorschvloer terecht gekomen. Kort daarna ls de man overleden. AUTO IN EEN GROEP KINDEREN. Eén doode. Soest (Westfalen), 28 Aug.: Een auto reed op een groep schoolkinderen uit Essen, die hier onder leiding van twee leeraresspn op een wandeltocht waren, in Twee kinderen werden door de auto gegrepen; van een hunner werd een been vrijwel geheel afgescheurd, terwijl de andere knaap hevige kwetsuren aan borst en hoofd op liep. Een der slachtoffers is reeds overleden GEWELDIGE HITTE IN SPANJE. Uit Madrid wordt gemeld: De hittegolf teistert nog steeds het geheele Iberische Schiereiland. Te Bllbao is het zoo warm, dat in verschil lende fabrieken het werk gestaakt is. GEOGRAFISCHE KENNIS IN DE VEREENIGDE STATEN. De republiek der Vereenigde Staten van Noord-Ame- rika bestaat, naar men weet. uit 48 staten, waarvan do nemen uiteraard bij de aardrijkskundeles in 't land zelf geloerd en gekend moeten worden. Toen echter onlangs de deelnemers aan een cursus aan de universiteit van Callfornië opdracht kregen, binnen een kwartier tijds de namen van de 48 staten te noemen, kwam aan het licht, dat slechts 13 der exa minandi daartoe in staat waren. Toevallig waren de meeste deelnemers aan den cur sus leeraren en onderwijzers, terwijl er bovendien nog een schoolopziener bij was. Gemiddeld bracht een ieder het tot 44 namen. Politieke aanslag in Polen. Daszynski zwaar gekwetst. Uit Warschau, 29 Aug.: Volgens de bladen hebben vier officieren, behooren- de tot de oppositiepartijen, heden den voorzitter van het parlement overvallen. (Vermoedelijk wordt be doeld de sejmmaarschalk Daszynski.) Zij zochten hem in zijn tuin op en verzochten hem zijn houding te rechtvaardigen. Toen hij dit weigerde, sloegen zij op hem los, zoodart hij zwaar gekwetst werd. Men gelooft echter niet, dat de verwondingen levensge vaarlijk zijn. WINKEL. van Bloemen, Planten, Hoenders, Watervogels, Konijnen, Post- en Sierduiven te Winkel, in het M A R K T G E B O U W, op 13 en 14 September 1930. Doorloopend BAL. Aanmelding voor het op 14 September te houden BLOEMENCORSO, vóór 13 September a.s. bij A. DE RIDDER te Winkel, waar tevens inlichtingen zijn te verkrijgen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7