Een nette WONING ANNA PAULOWNA S C H 0 0 R L WINKEL OtJDE N1ED0RP Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Voor de Winkelweek. Binnenlandsch Nieuws. Wieringen met den afsluitdijk verbonden. PROV. STATEN VAN NOORDHOLLAND. Prinses Juliana te Assen. Trekking Olympiade-Ieening. De groeiende tolmuren in het buitenland. Conflict bij de K.L.M. Advertentiën. net Meisje Kz. en Dirk Keiier Jzn., 2e prijs Jan Bakker Az. en Ilerke Ooijevaar,*3e prijs Simon Schoon en Jan Blom. Groep V, Balloopen: le prijs B. v. d. Wijngaard, 2e prijs A. Hoofd, 3e prijs J. de Jong. Groep VI, Busslaan: le prijs J. Keizer Jz., 2e prijs A. Kostelijk Jz., 3e prijs C. de Waard Mz. Groep VII, Stoelendans: le prijs Aagje Dekker, 2e prijs Annie Balder, 3e prijs Immie Jansen. Stoelendans, meisjes van 1317 jaar: le prijs Geer tje Balder, 2e prijs Ali Glas, 3e prijs lm de Graaf. Voor meisjes van 17 jaar en daarboven: le prijs Trijn Bruin, 2e prijs Anetje Wagenaar, 3e prijs Trien Wagen aar. Hardloopen met hindernissen voor jongens van 14 tot 16 jaar: le prijs J. v. d. Molen Johz., 2e prijs J. v. d. Welle, 3e prijs A. v. 'tRiet.. Voor jongens boven 16 jaar: le prijs A. Boon Az., 2e prijs Jb. Kostelijk, 3e prijs Jn. Vroegop. Tobbesteken voor paren: le prijs Jb. Kramer en Jannic Slot, 2e prijs K. de Ber en Annie de Vries, 3e prijs S. Dirkmaat en Pie Kostelijk, 4e prijs C. Kruk en Marie Balder, 5e prijs J. Madderom en Pie Wa genaar. Vervolg uitslagen Kinderspelen. k School met den Bijbel, Breezand. Meisjes 8 jaar, Vlaggetjessteken: 1. C. Jeeninga, 2. M. Jeeninga, 3. T. Pool, 4. J. v. d. Wal. Touwtje sprin gen: 1. M. Voorthuijzen, 2. J. Wisse, 3 C Jeeninga, 4. T. Jeeninga. Balwerpen: 1. G. Tielens, 2. W. v, 't Oever, 3. R. Kruithof, 4. A. Nederhoed. Jongens 68 jaar: Hoepelen: 1. L. Mosk, 2. L. Pieter- se. 3. F. Jeeninga, 4. J. Wijma, Kegelrapen: 1. J. de Vries, 2. C. Boon, 3. D. Mosk, 4 P Ferwerda Zakloopen: 1. J. Duijzer, 2. B. Schouten, 3. L. Kruithof, 4. E. de Jong. Meisjes 810 jaar: Ballen op bord: 1. A. Moolenaar, 2. C. Plagmeijer, 3. W. Wijma, 4. R. Boon. Hoepelen: 1. F. Jeeninga, 2. L. Blaauboer, 3. M. Glim, 4. A. v. d. Wal. Balwerpen: 1. T Mosk, 2. C. v. d. Bent, 3. G. Plag meijer, 4. J. de Boe. Jongens 8—10 jaar. Tonnetje rollen: 1. P. Bergman, 2. G. Simons, 3. A. Glim, 4. L. Schouten. Turfrapen: 1. A. Pool, 2. M. de Haan, 3. W Duijzer, 4 R v. d. Werf. Touwtrekken: 1. D. Plagmeijer, 2. D. Kruithof, 3. A. Ferwerda, 4. T. Tielens. Meisjes 10—12 jaar. Aardappelhappen: 1. J. Compagne, 2. M. Mosk, 3. H. Plagmeijer, 4. A. Plagmeijer. Draad in naald steken: 1. N. Mosk, 2. G. Jeninga, 3. M. Wisse, 4 N. v. Helden. Turfrapen: 1. D. Schouten, 2. M. Kruit hof, 3.P. Oudshoorn, 4. W. Jeninga. Jongens 1012 jaar. Koekhappen: 1. A. Sas, 2. D. de Vries, 3. A. Bergman, 4. H. Schouten. Zakloopen: 1. P. Voorthuijzen, 2. S. v. d. Wal, 3. Jaap Pieterse, 4. S. Schouwenaar. Touwtrekken: 1. S. Duijzer, 2. J. Schip per, 3 J. v. d. Wal, 4. H. Simons. R.K. school te Breezand. Jongens boven 12 jaar: Tonnetje rollen: 1. J. Leijen, 2. A. Duin, 3. G. Scholten, 4. M. Wegers. Jongens 10—12 jaar. Turfrapen: 1. G. Vaars, 2. L. v. d. Berg, 3. H. Strooper, 4. J. v. Wees Koekhappen: 1 H. v. d. Berg, 2. N. Looijemsteln, 3 A Leijen, 4 P. Aalders. Meisjes boven 12 jaar. Draad in naald steken: 1. G. Angevaare, 2- D. Alders, 3. F. Blom, 4. J. Duin. Meisjes 10—12 jaar. Aardappel happen: 1. A. v. d. Berg, 2. N. Pijnacketr, 3. S. Pijnaoker, 4. M. Roosloot. Stoelendans: 1. R. v. d. Vlugt, 2. J v d. Bèrg, 3 R. Woudberg, 4. B. Duin. Jongens 810 Jaar. Zakloopen: 1. H. Schol ten, 2. L. Weijers, 3. C. Apeldoorn, 4. W. Koomen. Jas-aantrek ken: 1. J. v. d. Park, 2. P. Schenkels, 3. L Vaas, 4. J. Schabbing. Meisjes 8—10 jaar. Vlagsteken: 1. A. Komen, 2. M. Alders, 3. A. Suijkerland, 4. M. Jansen. Meisjes 6—8 jaar. Bal op schaalloopen: 1. M. Nleuwen- huizen, 2. T. Komen, 3. J. Vaars, 4. G. Komen. Bal werpen: 1. D. Blom, 2. J. v. Loon, 3. G. Oudejans, 4. G. Nieuwenhuizen. Jongens 6—8 jaar: 1. K. Weijers, 2. G. Weijers, 3. N. Schabbing, 4. H. v. Wees. Anna Paulowna O.L.S. II. le Leerjaar. Blokjesrapen: 1. C. Glerum, 2. M. Klap, 3. K. de Graaf, 4. M. Snijder. 2e Leerjaar. Blokjesrapen: 1. J. Brugman, 2. W. van Drie, 3. B. Eoomsma. 3e leerjaar. Hardloopen met knikker op lepel: 1. J. Speets, 2. A. C. de Graaf, 3. A. de Graaf, 4. P. Lief hebber. 4e Leerjaar. Halterwedloop. Jongens: 1. P. Muntje- werf, 2. R. Wissekerke; Meisjes: 1. F. de Schipper, 2. A. v. d. Goes. 5e Leerjaar, estafette: 1. H. Gorter, 2 R. Sinke, 3 N. de Leeuw, 4 A. v. d. Horst; 4e en 5e Leerjaar, jongens: hardloopen met hindernis sen: 1 A. de Graaf, 2 P. Muntjewerf, 3 A. Keppel, 4 R. Sinke, 5 K. Keppel; 4e en 5e leerjaar meisjes: hinkelen: 1 T. Kuiper, 2 F. de Schipper, 3 H. Gorter, 4 A. v. d. Goes, 5 M. Glerum; 6e en 7e leerjaar, jongens: zakloopen: 1 N. Keijzer, 2 J. Borst, 3 H. Webeling. 6e en 7e leerjaar meisjes: tonrollen: 1 T. de Groot, 2 A. Tuinman, 3 A. Watertor. 4 C. Boomsma. Hardloopen voor paren: le pr. A. Brugman en D. Munt jewerf; 2e pr. J. Blaauboer en J. Rijnhout; 3e pr. N. Boontjes en G. Slikker. Troostprijzen zijn niet vermeld. De vliegerwedstrijd zal nog eens opnieuw gehouden worden. Oostpolder O.L.S. III. Jongens: turfrapen: 1 A. Brands, 2 H. Blaauboer, 3 H. Kapitein, 4 A. Jansen. Verspringen: 1 G. Oostdijk, 2 G. Meereboer, 3 J. Wai- boer. Tonrollen: 1 J. Willige, 2 Ch. Hoogmoed, 3 C. v. Dalen. Zakloopen: 1 N. Lantlng, 2 G. v. Balen, 3 P. Walber, 4 K. de Schipper. Driebeenloopen: le pr. P. Schaap en J. Kaan, 2e pr. B. Hoogmoed en E. Janssen. Meisjes: bal op blaadje hinkelen: 1 P. Hoogesteger, 2 E. Lanting, 3 N. v. Balen. Vlaggetjes plaatsen: 1 A. Boer, 2 B. Oostdijk, 3 S. Hij man, 4 G. Schreurs, 5 B. Mereboer. Balloopen: 1 L. Schuiling, 2 C. Haverhoek, 8 G. de Vries. Meisjes en jongens: houtjesrapen: 1 M. Janssen, 2 L. Loer, 3 D. Dekker. BREEZAND. Maandagavond is het paard van den winkelier D. de Graaf, beangst voor het vuurwerk, losgebroken en weg- geloopen. Het beest heeft een heele omzwerving gemaakt en is tenslotte op het land van den heer P. T., onder Van Ewijcksluls terechtgekomen. Eerst Dinsdagavond, na veel zoeken en informeeren, kreeg de heer De G. zijn paard weer In bezit. Evenals dit op andere plaatsen geschiedt, heeift ook in Schoorl een ijverig comité zorg gedragen dat Woensdag een groot aantal ouden van dagen een autotochtje door Noord-Holland hebben kunnen maken. Door de groote medewerking van vele ingezetenen, zoomede door den steun van eigenaars van auto's, en tevens door prachtig weder, is die dag voor de vele oudjes een onvergetelijke geworden. Dankbaar en voldaan keerden zU In ons dorp des avonds weder terug. Evenals vorige Jaren heeft men ook nu weder Koning innedag gevierd in de buurtschap Groet, door verschil lende omstandigheden eerst op 3 September. Op den middag van dien dag hadden verschillende goedgeslaagde volksspelen plaats terwijl 's avonds op den hof achter 't Groeter Kerkje 't fanfarecorps „De Vriendschap" conccrtreerde. Hierna werd nog een vuur werk afgestoken. De buurt, welke zeer boomrijk is was met lampions verlicht wat een aardig effect maakte. In beide café's was dansmuziek. Tot correspondent van het N.V.V. en de plaatselijke vakvereenigingen te Winkel, is benoemd de heer A. Ra ven, Voorzitter der afdeeling Winkel, van den Bouwvak- arbeidersbond. De woning van den heor J. A. Rietbergen is bij onder- handschen aankoop, eigendom geworden van den heer J. Kruit Jzn., alhier. OUDE NIEDORP. Voor de vacante betrekking van Secretaris-penning meester van den Slootgaardpolder, wegens bedanken van den heer C. Jong Jbz., te Zijdewind, hadden zich 3 sol licitanten aangemeld. Gekozen werd de heer J. Jaspers, te Waarland met 4 stemmen, terwijl 1 stem werd uitgebracht op den heer P. Bekker te Waarland. ZIJDEWIND. De heer Tr. van Baar, onderwijzer alhier, slaagde te Haarlem voor de hoofdakte. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Burgerlijke Stand over Augustus 1630. Geboren: Gerard, zoon van Cernelis Veldman en Maria Johanna Petronella Bronk. Cornelis Lodevicus, zoon van Lodevlcus Johannes Valk en Trijntje Stam. Cornelis Petrus, zoon van Jan Wit en Elizabeth Ligthart. Rinkje, dochter van Jan Rouwkema en Annegje Meijer. Cornelis, zoon van Johannes Ligthart en Maria Panne keet. Johanna Maria, dochter van Gerrit Veldman en Hendrica Maria Kazenbroot. Ondertrouwd: HJoannes Petrus Komen en Johanna Burgmeljer. Overleden: Cornelia Catharlna Post, oud 15 jaar. Bevolking: Ingekomen: Margaretha Smit, R.K., huishoudster van Koedijk naar de Weel 134; Cornelis Jong, R.K, arbei der van Nieuwe Niedorp naar Zijdewind 160; Jannetje Kok, N-H., van Zuidscharwoude naar Verlaat 112; Cor nelia Catharina Schoon, RK. van Harenkarspel naar de Weel 136 b.; Adrianus Mekken, RK, varensgezel van Alkmaar naar Moerbeek 229; Geertruida Put, zon der, van Alkmaar naar Moerbeek 229; Nicolaas Mek ken, Catharina Mekken, Johannes Mekken, allen van Alkmaar naar Moerbeek 229. Vertrokken: Jan Sijtsma en gezin van Oude Niedorr 75 naar Winkel A 53, RK, arbeider; Simon Johannes de Jong en echtgen. van Wester-Moerbeek 223 naar Barslngerhorn D 53, N.H., landbouwer; Nicolaas Johan nes Kooijman, van Oude Niedorp 13 naar Alkmaar, Comanstraat 2a, NJH., kantoorbediende. ZONDAG 7 SEPTEMBER 193a NED. IIEBV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Doop. Dirkshorn, voorm. 10% uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: In lief en leed. Wleringerwaard, voorm. 10% uur, Ds. Damsté. Julianadorp, nam. 8 uur, Ds. Damsté. Huisduinen, geen dienst wegens vacature. Warmenhuizen, voorm. 10% uur, Ds. Zillinger Molenaar. Heerhugowaard, voorm. 10% uur, Ds. Hak. Veenhuizen, zie Heerhugowaard. Anna Paulowna, geen dienst Eenigenburg, voorm 10% uur, Ds. Vorstman. Burgerbrug, zie St.-Maartensbrug. St-Maartensbrug, voorm. 10% uur, Ds. Enklaar. Oudesluls, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Oucle Niedorp, voorm. 10% uur, Ds. Staal. Nieuwe Niedorp, geen dienst Hoogwoud, geen dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Oudesluls, nam. 8 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, Ds. Gijzel van Amsterdam. H. Doop. Maandcollecte. Nam. 5 uur, de heer Boon, van Breezand. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Z. Hoek van Zonnemaire. Nam. 2% uur, Ds. Hoek. THE STAR OF HOPE OTSSION. Julianadorp, nam. 8 uur, de heer A. Donker, v. Zaandijk. EEN MOOI DOEL EN EEN MOOI RESULTAAT. De met Pnschen gehouden collecte in het Theater Royal, voor het Bio-Vacantie-oord, een stichting van Bioscoop-Directeuren voor het uitzenden van zwakke kinderen naar bosch of zee, heeft tot resultaat gehad dat Donderdag 4 Sept. drie kinderen uit onze ge meente voor 34 dagen naar 't koloniehuis „Kerdijk" te F.gmond aan Zee zullen vertrekken. Voor de uitzending dier kinderen heeft zich belast mejuffrouw A. D. Harder, secretaresse der Vereeni- ging Vacantiekolonie. In totaal worden voor rekening van de Stichting dit jaar uitgezonden 159 kinderen, afkomstig uit ver schillende plaatsen van ons land. DE SCHAGER LEESBIBLIOTHEEK. Blijkens advertentie in dit no. wordt voor het a.s. leesseizoen de bibliotheek op Zaterdagmiddag a.s. opengesteld. De bibliotheek is weer met een groot aantal ac- tueele werken en jeugdboeken aangevuld. Voor na dere bijzonderheden verwijzen we naar de adverten tie.) AUTOTOCHT MET DE OUDEN VAN DAGEN. Woensdagmiddag had de langverwachte autorit plaats, waarvan een 60-tal oude menschen hebben genoten. Als er Iets een dankbaar werk la, dan is 't wel deze autotochten voor ouden van dagen, welke de laatste ja ren in verschillende plaatsen in zwang zijn gekomen. De oudjes genieten er zóó waarachtig van, het is een zoo genotvolle afwisseling in hun tamelijk eentonig be staan (wat nu eenmaal hun leeftijd meebrengt), dat zij er hoogst dankbaar voor zijn. En voor allen die door hun Initiatief, of door de beschikbaarstelling van hun tijd en hun auto, of door hun geldelijke gave, medewer king verleenen, is deze kennelijke weldaad, den oudjes bewezen, een dusdanige voldoening, dat telkenjare weer van harte die onmisbare en spontane medewerking door zoovelen wordt verleend. Het was Woensdagmiddag een lange file van 25 parti culiere auto's, die de reis ondernamen naar Modemblik, Andijk, Enkhuizen en Hoorn. En natuurlijk was het hoofddoel, den ouden menschen dat drooggemalen stuk Zuiderzee, de Wleringermeer genaamd, te kiten zien; en den afsluitdijk bij Medemblik, en het groote elec- trische gemaal, en alles wat daar in die omgeving zoo al aan het veranderen ls. De proefpolder bij Andijk kreeg ook een beurt, en daarna werd Enkhuizen doorgetosrd, het oude stadje, dat nu juist in feeststemming was ter gelegenheid van het bezoek van HM. de Koningin-Moe der aan Enkhuizen's groote Visscherijtentoonstelling. Vervolgens ging het door de welvarende mooie Streeker dorpen op Hoorn aan, waarna de thuisreis werd geno men over Berkhout, Avenhorn, Ursem, Rustenburg en Heerhugowaard. Te ruim half negen arriveerde de stoet, zonder eenigen tegenslag gehad te hebben, en dus wel gemoed en in de beste stemming weer te Schagen, be groet door een groote menigte belangstellenden. Allen, zoowel oudjes als chauffeurs en geleiders(sters) waren voldaan. Onnoodig te zeggen, dat een paar maal gepauzeerd werd om zich te verfrisschen. In Medemblik was de eerste pleisterplaats, in het Hotel „Het Wapen van Me demblik"; te Hoorn was 't in de buitenrestauratie „De Nadorst". Voor den inwendigen mensch werd in gezel lig samenzijn voldoende gezorgd. Bij deze gelegenheid sprak Ds. Van Dijk, de hoofdlei der, een hartelijk woord van dank aan allen voor de ondervonden medewerking, ook uit naam der dankbare oudjes. Een der gasten uitte zijn dankbaarheid voor het vele genotene. Inderdaad, het was een mooie middag! Het comité verzoekt ons zijn hartelijken dank over te brengen aan de dames helpsters, aan chauffeurs(euses) en aan de contribuanten, die allen te zamen dezen auto tocht mogelijk hebben gemaakt en zoo goed deden slagen. Verlichting Gedempte Gracht. Naar wij vernemen, is een commissie aan het werk getrokken om de Gedempte Gracht met de winkel weekfeesten weer schitterend te verlichten. Wie zich het prachtig effect herinnert van vorig jaar, toen de verlichte gracht een der meest bewonderendste glans punten van het feest vormde, juicht dit plan natuur lijk van.harte toe. Er blijkt veel animo te bestaan bij de belangstellenden om deze verlichting weer tot stand te brengen, het plan is zelfs het zoo mogelijk nog luisterijker te maken dan vorig jaar. Ook de Loet bereidt zich voor. Donderdagavond vergadert de Buurtcommissie „Loet" om plannen voor te bereiden voor het winkel- weekfeest. In ons vorig no. konden we nog in 't kort mede- deelen, dat het z.g. „Gaatje" gedicht was. Over dit gedenkwaardige en belangrijke feit schrijft men ons nog 't volgende: Dinsdagavond omstreeks kwart voor 7 is het een feit geworden, dat Wieringen met-den grooten af sluitdijk Wieringen-Friesland is verbonden. Zooals wij eenige dagen geleden vermeldden, vor derde het gedeelte van dezen grooten dijk in het z.g. „Gaatje" (tusschen het reeds bestaande gedeelte en den sluisput) goed. Zienderoogen werd de afstand tusschen de teide kranen, welke daar werkzaam zijn, kleiner en steeds sterker werd de stroom, die in het sluitgat liep. Naar men ons van bevoegde zijde me dedeelde, bedroeg de stroomsnelheid de laatste dagen pl.m. 4 M. per seconde. Bekend is het, dat liet „dichten" van een sluitgat door die groote stroomsterkte, groote moeilijkheden met zich brengt. Eerder dan wij verwacht hadden, heeft dan Dinsdagavond deze groote gebeurtenis met goed gevolg voor dit dijksgedeelte plaats govonden. Toen de groote stoomkraan (M.U.Z. K.S. 6) het laatste stuk boven water gebracht had, loeiden de fluiten van de omliggende werktuigen en booten ten teeken dat ook hier weer het mcnschelijk vernuft gezegevierd had over de natuur, en even weer ston- "•n veler gedachten stil bij dit grootsche machtige rk, waarin ons kleine Holland zoo groot is. Voor de s .epvaart is het ochter, zoolang de schutsluis niet in gebruik genomen kan worden, een ongerief, aange zien men nu langs den geheelen dijk door de z.g. „Vlieter" moet omvaren. NOODLOTTIG ONGEVAL TE VELP. Woensdagmorgen is in de Hoofdstraat te Velp een ernstig ongeval gebeurd, waarvan de 68-jarige heer A. Barendregt het slachtoffer werd. De heer Baren- dregt, die een weinig doof was, reed op zijn fiets tus schen de tramrails, toen achter hem een bus van de Geldersche tram naderde. De bestuurder gaf signa len, opdat de fietser naar rechts zou uitwijken, doch deze stak plotseling voor de bus juist naar links den weg over. De wielrijder werd gegrepen en bleef on der de autobus liggen. Hij werd per ziekenauto in zeer zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij aan de bekomen verwondin gen is overleden. Tel. Nieuw lid. Het Centraal Stembureau heeft gekozen verklaard tot lid van de Prov. Staten van Noordholland den heer Jac. van Pareren (soc.-dem.), onderwijzer te Am sterdam, ter voorziening in de vac. mevr. Van Kuyk- hof—Koedijk, welke vacature was blijven voortbe staan door het niet binnen den wettelijken termijn inzenden van de geloofsbrieven door het benoemde lid J. den Exter. Bezoek aan de „Triantha". Prinses Juliana bezocht Woensdag de tentoonstel ling „Triantha" te Assen. ZU werd ontvangen door den Commissaris der Ko ningin, mr. J. T. Linthorst Homan, en den burge meester van Assen, mr. J. Bothenius Lohman. Daar na werd gereden naar het tentoonstellingsterrein, waar de prinses ontvangen werd door het tentoon stellingscomité. Na de ontvangst bezichtigde prinses Juliana de tentoonstelling. Des middags werd de prinses op de de officieele tribune van het concours-hippique ont vangen, waar zij het landbouwconcours bijwoonde. Hoofdprijs serie 1132 no. 6 f25.000. Uitloting 3 Premieleening 1925 Gem. Amsterdam ^Olympiade-Ieening): f25.000 serie 1132 no. 6; f5000 serie '2989 no. 10; f2500 serie 1464 no. 3; serie 694 no. 9, serie 1464 no. 5, serie 2419 no .2, serie 694 no. 1, serie 4274 no. 9 elk f 1000; serie 869 no. 5, serie 2419 no. 4. serie 550 no. 3, serie 694 no. 4, serie 757 no. 5, serie 3844 no. 5, serie 550 no. 7, serie 4877 no. 5, serie 2989 no. 2, serie 1164 no. 7 elk f250. De navolgende series zijn aflosbaar met f125: 159, 550, 595. 694, 757. 869, 1132, 1464, 1750, 2371, 2419, 2089, 3624, 3844, 3954, 4274, 4847. MOORDAANSLAG. De handelsreiziger v. D. uit Koudekerke, vlak bij Middelburg, heeft met een scheermes zUn 87-jarige schoonmoeder in den hals gesneden. De vrouw is nog in leven. De dader is onder hevig verzet naar het politiebureau te Middelburg ge bracht. waarbij hij met een sabel is gewond. Het scheermes is in beslag genomen. De centrale landbouworganisaties en de Alg. Nod. Zuivelbond richten een comité van economisch verweer op, dat óók sa menwerking zal zoeken met Denemarken. Daartoe uitgenoodigd door het Kon. Ncd. Landbouw Comité, heeft te Amsterdam het dagelijkach bestuur van den Alg. Ned. Zuivelbond (F.N.Z.), onder voor zitterschap van den heer dr. F. E. Posthuma, een ver gadering gehouden met afgevaardigden der drie cen trale landbouworganisaties ter bespreking der te vol gen gedragslijn inzake do moeilijkheden, welke voor den Nedcrlandschcn landbouw ontstaan uit do tegen woordige handelspolitiek der afnemende landen. In beginsel werd besloten tot oprichting van een comité van economisch verweer, waarin de land- en tuinbouworganisaties zullen worden uitgenoodigd zit ting te nemen. In verband met de ontwikkeling, welke thans do douane- en verdragspolitiek van Duitschland ton aan zien van het invoerrecht op boter inneemt, werd be sloten zich tot den Minister van Binnenlandsche Za ken te wenden, ten einde van de rcgecring te ver nemen of, en zoo ja, welke maatregelen zij met het oog op den oogenblikkelijken toestand van plan is te nemen. Intusschen zal contact werden gedocht met de Dccn- sche landbouworganisaties, om den door dc jongste Duitsch-Finsche overeenkomst voor den boterexport van beide landen ontstanen toestand te bespreken. II d bid. INBRAAK TE HALFWEG. In den vorigen nacht hebben inbrekers zich toe gang verschaft tot de woning van den heer M. J. Vis ser, tandarts aan het Emmaplein te Halfweg. De in brekers zijn door het raam van het wachtkamertje binnengekomen en hebben door de tuindeur de wo ning verlaten. Zij hebben slechts medegenomen vijf gulden en eenige sigaren. Het geldkistje, dat in de kamer stond, hebben zij vermoedelijk niet gezien. EEN OUDE DIEFSTAL UITGEKOMEN. De recherche te Maastricht heeft in de gevangenis te Aken, waar hij voor een ander feit vertoefde, do hand gelegd op een 19-jarigen Duitscher, dader van den in 1929 gepleegden diefstal van gouden en zilve ren sieraden bij een goudsmid te Maastricht. Dc ge stolen voorwerpen waren verkocht aan een persoon te Keulen, die inmiddels zelfmoord gepleegd heeft. De aangehoudene heeft een volledige bekentenis af gelegd. Tosschenkomst van den Rijksbemiddelaar. De Vereeniging van Verkeersvliegers had tegen Woensdag een uitnoodiging ontvnngen om bij u Rijksbemid-delaar, mr. S. de Vries Czn., te versch n, ten einde inlichtingen te geven omtrent de s ng. Na afloop verklaarde de heer Tep.is, dat he. n zeer aangenaam zou zijn, wanneer het conflic; >o spoedig mogelijk uit den weg geruimd zou zijn. ij beseffen volkomen, dat het nationaal belang op het spel staat. Is het conflict afgeloopen, dan zijn zii be reid desnoods een uur daarna weer te gaan vliegen. De situatie is op het oogenblik echter nog onveran derd. Thans worden de stappen van de K.L.M. afgewacht. Aan het hoofdkantoor van dc K.L.M. aan den Hof weg heeft dienzelfden middag de Baad van Beheer der K.L.M. vergaderd naar aanleiding van de vraag om inlichtingen van den Rijksbemiddelaar mr. S. <lc Vries Czn. aan de K.L.M.-directie en aan de piloten gedaan. Omtrent het resultaat der vergadering wordt het meost volstrekte stilzwijgen bewaard. Vragen van den heer Van Braambeek aan Minister Reymer. De heer Van Braambeek, lid der Tweede Kamer, heeft aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat de directie der K.L.M. weigert, om met de vereeniging van haar personeel te onderhan delen over de arbeidsvoorwaarden? Is het juist, dat de piloten der K.I..M. slechts op mondelinge overeenkomst worden aangesteld? Wil dc minister, zoo deze feiten juist zijn, dc di rectie der K.L.M. ndviseeren tot het vestigen van verhoudingen tusschen bedrijf en personeel, die meer in overeenstemming zijn met den tegen woord i gen tijd en toch kwalijk passen voor een onderneming, die totaal afhankelijk is van 's Rijks financiën Is de minister overigens bereid, to bevorderen, dat het thans uitgebroken conflict zoo spoedig mogelijk wordt beëindigd, door het treffen van een billijke regeling der vergoedingen voor de Indië-vluchtcn? OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Woensdagmorgen had de zoon van den landbouwer Huiskamp, op het Woold, onder Winterswijk, varkens «afgeleverd aan de N.V. Zwanenberg* Fabrieken en Slachterijen te Winterswijk. Toen hij van de fabriek op den onbewaakten overweg kwam, werd hij aange reden door den eersten personentrein uit de richting Aalten, De hoofdmachinist remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen, dat het paard voor den wagen in den flank werd gegrepen en een 20 meters werd meegesleurd, waarna het dood bleef liggen. De wagen werd in de sloot geworpen en geheel versplinterd. Huiskamp kwam ook in het water te recht, hij kon zonder hulp uit de sloot komen. Hij had slechts een hoofdwonde. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De hoofdbegeleider van den trein heeft tegen de* landbouwer proces-verbaal opgemaakt. Gevraagd: voor noodhulp, een RIETDEKKER, om te helpen aan boerderij Vennik te Barsingerhorn, en tevens een flinke Jongen. J. MOLENAAR, Rietdekker, Barsin gerhorn. Gevraagd: Een of Juffrouw, voor gezelschap en licht huiswerk, bij bejaarde dame. AdresWed. KEIJSERKoster, einde Molenstraat, Den Burg, Texel. te Huur. Te bevragen bij W. N1EMAN, Ruige weg, post Oudesluis.

Schager Courant | 1930 | | pagina 3