SchagerCourant NIEUWE NIEDORP Vierde Blad. Gemengd Nieuws. Legervliegtuig in Polen neergestort. Het spoorwegongeluk bij Neurenberg. Geen vrede in Engelsch-Indië? Russische toestanden. Het vermiste Oostenrijksche verkeers vliegtuig ontdekt De Pool-expeditie van Andrée. Binnenlandsch Nieuws. Hollandsche bloembollen te Parijs. Invoer van graan. Met flOOO er vandoor. Wijziging Zuiderzee-Steunwet. Mevr. Brouwer naar Calais. Uit onze omgeving. WINKEL OUDE NIEDORP LANGENDIJK werd algemeen de wensch vernomen, om het vol gend jaar wederom zulk een reisje te maken. Hierna werd de terugreis naar Oude Niedorp aan vaard en kon met genoegen op dezen dag worden teruggezien. Zaterdag 6 September 1930. 73ste Jaargang. No. 8726 Eenige dooden en gewonden. Uit Warschau, 4 Sept.: Vandaag heeft bij Warschau een ernstig vliegon geluk plaats gehad, dat verscheidene slachtoffers heeft geëischt. Een militair vliegtuig van het Fransche type Bre- quet, met een 450 P.K. motor uitgerust, was opgeste gen voor een instructie-vlucht. Kort daarop bemerkte de piloot, dat de motor weigerde. Hij trachtte te landen, doch de machine was niet hoog genoeg ge stegen en kwam eensklaps in aanraking met een schoorsteen van een huis en even later met een hoogspanningsdraad. De benzinehouder van het toe stel explodeerde en vloog in brand. De officier-vlieger en de mecanicien kwamen om het leven. Het huis in de nabijheid vloog eveneens in brand, waarbij een persoon in de vlammen omkwam. Zes andere per sonen werden in hopeloozen toestand naar het zie kenhuis gebracht. De berechting der schuldigen. Men herinnert zich, dat in October van het vorig jaar een spoorwegongeluk te Reichelsdorf bij Neu renberg den dood van vijf menschen tengevolge had, terwijl er niet minder dan 61 werden gewond. Thans zijn de beide ambtenaren, aan wier nalatig heid de ramp te wijten was, een chef uit Reichels dorf en een hoofdmachinist uit Munchen, ieder tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het O. M. had een jaar geëisoht. Onderhandelingen met Gandhi afgebroken. Uit Bombay, 4 September: De besprekingen met Gandhi zijn afgebroken. Uit Poona, 4 September: Heden zijn de besprekin gen betreffende een vergelijk tusschen Tej Saproe en Jaykar eenerzijds en de gevangen leiders van het congres anderzijds beëindigd. Het slotantwoord van Gandhi, dat een afwijzend karakter draagt, wordt op het oogenblik opgesteld in overleg met de andere nationalistische leiders en zal morgen aan Saproe en Jayakar worden overhandigd. ONGELUK MET EEN GROOTEN TRANSPORTAUTO. Bij Effingen (Zwitserland) weigerden de remmen van een grooten transportauto met aanhangwagen, die deel uitmaakte van een heele transportcolonne. De auto reed door den muur van een logement en kwam daaihij tot staan, waarbij de aanhangwagen in den motorwagen schoof. De chauffeur en zijn met gezel werden gedood. De oppositie herleeft. Tijdens het laatste congres van de bolsjewistische partij werd de oppositie geheel verpletterd. De sta- lintsen verklaarden toen, dat er voorgoed een einde was gemaakt aan de oppositie, die nooit meer zou herleven. Wie de Russische toestanden kent, be greep dat die verklaringen en de gelijkluidende be weringen van de Sovjet-pers niet au sérieux genomen moesten worden. De oppositie is reeds vele keeren verpletterd geweest, maar telkens herleefde ze. Deze bladen, die eenige maanden geleden hebben geschre ven, dat de oppositie voorgoed was verdwenen en nooit zou herleven, maken nu alarm over de herle ving van de oppositie, die gebruik maakt van de moeilijkheden met de voedselvoorziening en van de algemeene ontevredenheid om het regime van Stalin en diens pjatiletka. te bestrijden. Zooals steeds treden de studenten als de eersten op. Op de studentenbijeenkomsten wordt de politiek van de sovjet-regeering aan een vernietigende critiek on derworpen. Zoo bijv. hebben, naar de „Prawda" me dedeelt. de studenten Iljin en Fedin openlijk de Sovjet-regeering er van beschuldigd, de boeren te berooven en de arbeiders uit te zuigen. De studenten onderwierpen de leus ,de pjatiletka in vier jaar" en de industrialisatie-plannen aan felle critiek. Volgens de „Prawda" hebben sommigen hunner zelfs de ver volgde koelaki (welgestelde boeren) in bescherming genomen. De studenten, die zich aan deze critiek van de Sovjet-regeering hebben schuldig gemaakt, zullen natuurlijk zwaar gestraft worden, maar de Sovjet pers geeft er zich rekenschap van, dat het feit zelf, dat studenten, ondanks den terreur en de zware straffen, zulke redevoeringen durven te voeren, van een veranderde mentaliteit getuigt. De angst begint te verdwijnen. De G.P.Oe. tracht nu door talrijke nieu we terechtstellingen dien angst te doen herleven. Arrestatie van contra-revolutlonnairen. Moskou, 3 September: Volgens een mededeeling van het Telegraaf-agent- schap der Sovjet-Unie werden talrijke personen ge arresteerd onder beschuldiging lid te zijn van een contra-revolutionnaire organisatie, die ten doel had het huidige Sovjet-bewind omver te werpen. Thans zijn ook de leiders dezer organisatie gevangen ge nomen. Verongelukt op eten Krottenkopt Het vliegtuig, bestuurd door den vlieger Mader, dat op zoek was naar het vermiste verkeersvliegtuig A 3, heeft radiotefonisch meegedeeld, dat het ver miste toestel zwaar beschadigd op de Oostelijke hel ling ligt van den Krottenkopf, ten Noorden van Par- tenkirchen. Er is een bergingsexpeditie onderweg.. EEN WANDAAD IN ZUID AUSTRALI8. De eerste minister van Zuid-Australië heeft, naar Reuter uit Adelaide meldt, bij de Kamer het wets ontwerp ingediend, houdende maatregelen tot onder drukking van stakingen en ongehoorzaamheid aan de wet. De minister zeide daarbij, dat de politie ontdekt had, dat onbevoegden een draad in het hoogspan ningsnet hadden gestoken, waardoor de stroom ver broken werd en een heining onder stroom werd ge zet, klaarblijkelijk met de bedoeling dat degenen, die daartegen opliepen, door den stroom gedood zouden worden. De politie gelooft, dat men met daden van commu nisten te doen heeft. GROOTE BRAND TE LONDEN. Uit Londen, 4 September: Door een geweldigen brand is in de City een ma gazijn, waarin oa. koloniale waren, specerijen en an dere goederen lagen opgestapeld, verwoest. Ofschoon 25 pompen geweldige hoeveelheden water in het vuur wierpen, breidde het vuur zich met ongekende snel heid uit, zoodat na eenige uren het dak reeds in stortte en het geheele gebouw in een puinhoop ver anderde. De waarde der verbrande goederen bedraagt ongeveer 300.000. Deze brand was de grootste, welke dit jaar te Londen voorkwam. Het vuur deelde zich ook nog mede aan belendende perceelen en was des avonds laat nog niet geheel geblusoht. NOODWEER BOVEN IERLAND. Uit Londen, 4 September: Gedurende twaalf uren heeft een hevige storm, gepaard met voortdurende donderslagen en bliksem en een tropischen regenval, over Dublin en het groot ste gedeelte van Ierland gewoed. Het noodweer dat te middernacht was aangevangen, hield aan tot Donder dagmiddag 12 uur. Enorme schade werd aangericht aan de te velde staande gewassen. Vele huizen wer den door den bliksem getroffen, terwijl veel vee in het land werd gedood. In aansluiting op het artikel met bijzonderheden over het vinden der overblijfselen van den Poolreizi ger Andrée en zijn makkers, (zie 2e pag., 3e blad), zijn nog de volgende bijzonderheden ontleend aan een communiqué, verstrekt door de uitgezonden Noorsche en Zweedsche deskundigen. „Tot nu toe zijn slechts de overblijfselen van twee mannen aangetroffen. De organische deelen zijn sterk vergaan, de kleeren daarentegen zijn meer of min der volledig bewaard gebleven. Uit in de kleeren genaaide initialen blijkt, dat de twee mannen Salo- mon August Andrée, de leider der expeditie, en zijn wetenschappelijke assistent dr. Nils Strindberg wa ren. Van de lijken van Andrée en Strindberg zijn in feite slechts skeletdeelen overgebleven. „Nadat deze resten gefotografeerd waren, begon Dinsdagmiddag een nader onderzoek van het stoffe lijk overschot van Andrée, dat tot middernacht duur de. De jas was over het bovenlichaam uitgespreid en onder die jas zijn enkele kleedingstukken, o.a. een muts, gevonden. De kleeren waren gedeeltelijk verscheurd, waarschijnlijk door dieren (beren). „Aan de rugzijde van het lijk, ongeveer bij het mid del, is een vermoedelijk zeer belangrijke vondst ge daan. Daar lagen tusschen hard stroo, omwikkeld door een wollen trui en het geheel ingepakt in een stuk wasdoek, twee notitieboeken. Het eene bevatte slechts op de eerste bladzijden een paar aanteekenin- gen omtrent waarnemingen en was verder onbeschre ven. „Het andere was een dagboek van den tocht over het ij s. Dit boek is tot nu toe het belangrijkste document aangaande het lot der expe ditie en het zal dit waarschijnlijk ook wel blijven. Het eerder door dr. Horn gevonden dagboek bevat namelijk slechts eenige beschreven pagina's. In het nu tusschen Andrée's kleeren aangetroffen dagboek zijn echter alle bladzijden, van de eerste tot de laat ste toe, volgeschreven en het potloodschrift is overal nog zeer goed leesbaar. „Het onderzoek wordt in hoogen graad bemoeilijkt en vertraagd door den toestand waarin de kleeren zich bevinden en die een onmiddellijke, voorloopige conserveering van elk kleedingstuk noodzakelijk maakt," Ruim 47.000 hyacinthenboLlen naar het Caroueselpledn. Men zal zich herinneren, schrijft het Hbl., dat de Al gemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur in 1922 in den tuin der Tuilerleën te Parijs een groote bloem bollen beplanting heeft aangebracht. Thans is zij voornemens, aan de Fransche regeering aan te bieden een beplanting, bestaande uit 47.500 bol len op de parterres, die deel uitmaken van de tuinan van het Louvre en ovaalvormig zijn gelegen op het Carousselpleln aan den voet van de Carousselpoort (tusschen de regeeringsdepartementen en de tuinen van het Louvre-museum, een zéér druk punt dus!) Een mooie reclame voor de Hallandsche bloembollen. Gedeeltelijke stopzetting zou geen bescher ming van den landbouw zijn. Op de vraag van het Tweede-Kamerlid den heer Braat, betreffende stopzetting van den invoer van gerst, en rogge uit Rusland en van tarwe uit Argentinië ter bescherming van den Nederlandschen landbouw, heeft de minister van Binnenl. Zaken en L. geantwoord: De invoer hier te lande van gerst, rogge en tarwe, noodig ter voorziening in de behoefte voor zoover die door de binnenlandsche productie niet wordt gedekt, heeft plaats uit talrijke verschillende landen. Stopzet ting van den invoer uit een dier landen zoude meer invoer uit andere landen met zich brengen en kan der halve niet bijdragen tot bescherming van den Neder landschen landbouw. Reeds uit dien hoofde kan er geen aanleiding bestaan het geopperde denkbeeld in overwe ging te nemen. Een 23-jarige loopknecht te Haarlem had Woens dagmiddag van zijn patroon opdracht gekregen een bankbiljet van f 1000 in te wisselen en eenige post wissels te verzenden. De jongeman is met het restee- rend geld naar Amsterdam gegaan waar hij nieuwe onder- en bovenkleeren kocht. De patroon had inmid dels bij de politie aangifte gedaan, welke het jong- mensch denzelfden avond op het Rembrandtsplein aldaar aanhield. Hij had nog f 675.12 in zijn bezit. Geld en kleeren zijn in beslag genomen en de loop knecht is te Haarlem in bewaring gesteld. Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging dor Zuiderzeesteunwet. Hieraan is door de Tel. het volgende ontleend: Het stelsel der Wet beter dan schadeloos- stellingsgeld. Na nog even het bekende standpunt der regeering gememoreerd te hebben, dat voor de, door de droogleg ging gedupeerde visschersbevolking geenrecht op schadeloosstelling bestaat, verklaart de minister van Waterstaat, dat de regeering. nu de Zuiderzeesteunwet enkele jaren heeft gewerkt, veel meer versterkt is in haar overtuiging, dat deze wet, mits op enkele practische punten nog herzien, aan de werkelijke belangen der Zuiderzeevlsschersbevolking beter en vollediger recht laat wedervaren, dan bij het uitkeeren van een bedrag in geld, als vergoeding van geleden schade, het geval zou kunnen zijn. Het aantal belanghebbenden, wat thans door de Zuiderzeesteunwet kan worden geholj>en is veel grooter en de hulp die wordt verleend, is in het belang van de maatschappelijke po sitie en toekomst der belanghebbenden veel doeltreffen der, dan met een schade vergoed ingswet zou worden ver kregen. De minister kan niet inzien, dat het huidig stelesel onrechtvaardig werkt, omdat het niet helpt hen, die door zuinig te leven zooveel hebben overgespaard, dat de liquidatie van hun bedrijf geen moeilijkheden oplevert. Gebrek aan medewerking. De medewerknig der belanghebbenden aan de Zuider zeesteunwet laat echter nog te veel te wenschen over, in de eerste plaats ten gevolge van de gunstige uitkom sten van het Zuiderzeevisschersbedrijf in den laatsten tijd; in de tweede plaats door telkens opnieuw gewekte verwachtingen, dat wetswijziging aan dc belanghebben den nieuwe voordeelen zal brengen. Voorkeur verdient volgens den minister een propaganda in omgekeerden zin, opdat een geleidelijke liquidatie der bedrijven kan plaats hebben. Wat de wijze van tegemoetkoming betreft, deelt de minister mede, dat het aantal kinderen, dat opleiding geniet, belangrijk is, doch dat ook het aantal kinderen, dat in de visscherij werkzaam is nog zeer groot is. Nieuwe ambachtsscholen. Tegemoetkoming wordt verleend tot zoodanig bedrag, dat de ouders daardoor in staat worden gesteld hun kind de gewenschte opleiding te doen geven. Met den bouw van ambachtsscholen te Edam en te Harderwijk zal spoedig worden begonnen. Met de generale commissie heeft de minister overleg gepleegd over een reorganisatie in dien zin, dat nu ten aanzien van de toepassing van de Zuiderzee-steunwet van een min of meer gevestigden toestand kan worden gesproken. Geen uitbreiding van belanghebbende groe pen. Daar nog geenszins vaststaat, dat van de afsluiting van de Zuiderzee schade voor de blezencultuur is te ver wachten, kan de minister voorhands geen aanleiding vinden de biezenmatters bij Kampen en Genemuiden onder de belanghebbenden op te nemen. Aanvulling van het bepaalde in art. 1 onder A tweede lid der wet door Noordzeevisschers die in Zuiderzee- gemeenten wonen, ook met belanghebbenden gelijk te stellen als zij hun bedrijf na afsluiting niet op gelijken voet kunnen voortzetten, ontmoet bij den minister be denking, omdat hij vooralsnog de consequentie van zulk een uitbreiding niet kan overzien. Mevr. Brouwer, die het plan heeft het Kanaal over te zwemmen, is Donderdagochtend naar Calais ver trokken. Velen hadden zich opgemaakt om de zwem ster uitgeleide te doen en haar succes te wenschen bij haar poging om als eerste Nederlandsche zwem ster het Kanaal over te zwemmen. VOORZICHTIGHEID EN VEILIGHEID VÓÓR ALLES Te Renkum is een schilder, die bezig was de ijzeren bogen van de bovengeleiding van de electrische tram te schilderen, met de verfkwast in aanraking gekomen met een van de stroomdraden. De man kreeg een hevigen schok, waardoor hij van den montagewagen achterover op straat sloeg. Hij werd met zware inwendige kneuzin gen per Roode Krulsauto naar het Elizabethgasthuis te Arnhem overgebracht. Doordat een kleermaker na afloop van zijn werkzaam heden een heeten strijkbout op den houten vloer had la ten staan, brak Woensdagavond brand uit in de Colen- sostraat 9 rd. te Haarlem. De kleermaker kon met zijn drie kinderen nog juist in veiligheid worden gebracht. Hoewel de brandweer het vuur met vijf stralen bestreed, brandde de zolder van het perceel en ook van het daar naast gelegen perceel geheel uit De benedenverdiepin gen kregen zware waterschade. Bij de gehouden inschrijving door de voorloopige commissie voor den Wieringermeerpolder, voor voor ziening van de arbeiders van levensmiddelen, is de levering van melk, brandstoffen, kruidenierswaren, groenten, aardappelen en vleesch opgedragen aan de Coöp. broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „De Tijdgeest" te Winkel. Deze levering omvat de kam pen te Aartswoud, Kolhorn, Nieuwesluis, Sluis I en Haukes. Woensdag werd den ouden van dagen van 70 jaar en ouder door een drietal corporaties, een rijtoer aangeboden, welke door prachtig zomerweer werd begunstigd. Nadat op het raadhuis de burgemeester in een korte toespraak de oudjes had welkom geheeten en de hoop had uitgesproken, dat allen een dag van vreugde en plezier zouden hebben, werd de reis aan vaard. Eerst werd gereden over Alkmaar naar Schoorl, alwaar een verversching werd gebruikt, daarna over Bergen, Egmond, Castricum, Beverwijk naar Wijk aan Zee. Alhier werd in het mooi gelegen restaurant „De Tuinberg" een broodmaaltijd genuttigd, welke niets te wenschen overliet en een poos aan het strand vertoefd. Daarna ging het over Heiloo naar Alkmaar, alwaar in het bekende hotel „De Gulden Vlies" een welvoor ziene disch klaar stond, waaraan alle eer werd be wezen. Heerlijk is door de oudjes genoten en toen de bur gemeester na afloop van den maaltijd allen dank bracht, die tot het welslagen van dezen dag hadden medegewerkt, in het bijzonder hen, die geheel be langeloos hun auto ter beschikking hadden gesteld, GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1930. Geboren: Grietje, dochter van Jan Liefhebber en Atje Strijbis. Siraon Bertus, zoon van Cornelis Wit en Trijntje Wiegman. Cornelis, zoon van Francis Maas en Aafje de Lange. Cornelis Jacobus, zoon van Johannes Dol en Catharina Bleeker. Petrus Jacobus, zoon van Jacob Sneeboer en Aaltje Carolina Leine- mann. Niels Jan, zoon van Bernard Persijn en Anna Katrina Terkildsen. Adriaan, zoon van Johannes Smit en Wilhelmina Bakker. Ondertrouwd: Jan Tesink, oud 24 jaren, te Heem stede en Guurtje Warnar, oud 23 jaar, alhier, on langs te Bloemendaal. Dirk Pieter Arkenbout, oud 25 jaren, te Alkmaar en Hillegonda le Clercq, oud 23 jaren, alhier. Gehuwd: Wouter Sterk en Anna Cornelia Besoo. Feike Boersma en Maartje Bakker. Jan Tesink en Guurtje Warnar. Overleden: Trijntje Wit, oud 70 jaren, echtge- noote van Hendrik Jes. Aafje Jonker, oud 92 jaren, weduwe van Pieter Heddes. Trijntje Goed, oud 86 jaren, weduwe van Klaas Stapel. BROEK OP LANGENDIJK. Vanwege de vereeniging „Floralia" hier ter plaatse, werd op Dinsdag 2 en Woensdag 3 September j.1. een ten toonstelling gehouden van bloemen en planten, in de kolfbaan van den heer S. Borst, welke Maandagavond door den Voorzitter, den heer IJtsma werd geopend, die er aan herinnerde, dat de vereeniging al vele jaren be stond, maar weinig van zich liet hooren in verband met ongunstige omstandigheden. Doch daar andere tijden volgden, werd door het tegenwoordige bestuur een be sluit genomen de vereeniging uit haar verval op te hef fen, wat moge blijken uit de resultaten welke nu hier te zien zijn, hetwelk zeer zeker een verrassing is. Dank werd gebracht aan al degenen, welke hebben meegewerkt voor de inrichting der tentoonstelling, even zoo aan de genoodigden, Burgemeester en Wethouders der gemeente, bestuur Langendijker Groenten Centrale en Hoofden der scholen voor hunne aanwezigheid. Spr. memoreerde'verder, dat de vereen, vooruit moet en nu juist in dezen tijd men zich Ln onze omgeving, op bloe- menkweeken toelegt, hetwelk van cultureele waarde en moreele beteekenis i6. Wie op juiste wijze schoonheid van bloemen en planten weet te waardeeren, verrijkt zijn leven en zal tevens hierdoor den Grooten Schepper loven. Spr. memoreerde verder, dat het bestuur heeft ge meend den dag der Oranjefeesten het uitnemendst ge schikt te achten voor het houden dezer tentoonstelling. Oranje en bloemen passen bij elkaar: warme harten, welke gekoesterd worden door 't zonnegoud der liefde. Op deze tentoonstelling straalt ons de vaderlandsliefde tegen en de Oranje-vereering doet ons weldadig aan. Met een uitroep van „Leve de Koningin!" uit volle borst, verklaarde spr. deze tentoonstelling voor geopend. Wethouder Oijevaar sprak namens het gemeentebe stuur de beste wenschen uit voor „Floralia", waarna men. naar de expositiezaal toog, welke weldra vol bezoekers was tot het bezichtigen van hetgeen tentoongesteld was. Zeer in den smaak vielen de bloemen en planten, wel ke gekweekt waren door de schoolkinderen, waaronder zeer mooie exemplaren, waarvan verschillende prijzen beschikbaar waren gesteld. Verder bad de heer Groen van St_ Pancras een mooie collectie Dahlia's tentoongesteld, welke een eervolle ver- melding verkreeg van de keuringscommissie, met zeer veel lof, evenzoo een cactusgroep van den heer P. Glas, de ziel der tentoonstelling, welke een feeërich aanzicht gaf vanwege de vele electrische lichtpunten, welke tus schen de planten waren aangebracht door den heer Pasterkamp. Zeer mooie exemplaren waren tentoonge steld. Door de heeren P- en A. Vroegop was een mooie collectie gladiolen ingezonden, terwijl tevens nog door verschillende particulieren bloemen en planten ingebracht waren, waaronder zeer mooie exemplaren, welke met een prijs werden bekroond. Vermelden we tenslotte nog een mooien stand snijbloe men van de Gebr. Stins en Gebr. Kansen. Het bestuur van „Floralia" kan terugzien op een goed geslaagde tentoonstelling, welke door pl.ra. 600 personen was bezocht OUDKARSPEL. Nieuwbouw. Ook onze gemeente breidt zich uit en wel aan den Laanweg. Aan den Noordkant van dezen weg zijn reeds een viertal woningen in korten tijd bijgebouwd. Het laat'zich aanzien, dat hier nog meer gebouwd zal worden, aangezien er nog voldoende bouwterrein is. GEMEENTE OUDKARSPEL. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1930. Géboren: Neeltje Aaltje, dochter van J. Swager en M. Koordes. Maria Elisabefch, dochter van P. Enge- ringh en C. J. de Mey. Cornelia Catharina, dochter van J. Kos en C. Hink. Gerrit, zoon van L. Kalver- dijk en G. Willems. Fre>deri'k, zoon van C. de Boer en S. oJruker. Cornelis, zoon van Jb. Smit en T. Bood. Jan, zoon van C» Hink en A. H. L. v. d. Panné. Arie, zoon van C. Hink en A. H. L. v. d. Panne. Johannes, zoon van N. Ooijevaar en A. Spaansen. Ondertrouwd eu Getrouwd: Geene. Overleden: Hendrika Pankras, oud 6 maanden, dochter van B. Th. Pankras en C. Hessing. Loop der bevolking. Ingeschreven: G. Schouten, van Harenkarspel; C. Roos, van Harenkarspel; P. Kroon, van Alkmaar; N. Boschman, van Alkmaar; H. Bus, van St. Pancras; C. Meijers en gezin, van Heerhugowaard. Afgeschreven: C. Nap vertrokken naar Arnhem; Jac. Prijs en gezin naar Noordscharwoude; S. B. Zee man naar Alkmaar. NOORDSCHARWOUDE. De kermis. De jaarlijksche kermis zal Zondag, Maandag en Dinsdag weder plaats vinden. Het weer is tamelijk standvastig, zoodat e verwachten is, dat een en ander wel een geanimeerd verloop zal hebben. Bij het café van den heer De Bakker heeft de zweef molen wederom plaats genomen, alsmede eenige kra- merijen. In genoemd café zal de bekende humorist Cor Bazan afwisselend optreden. Voorts is hier door loopend bal. aNasrt, „Concordia" heeft de Centraal Bioscoop haar tent geplaatst, welke alle dagen van de kermis voor stellingen hoopt te geven. Maandagavond zullen zoo wel in „Concordia" als in café „de Buig" tooneeluit- voeringen plaats vinden. Er staat dus weer genoeg op het programma. GEMEENTE ZUIDSCHARWOUDE. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1930. Geboren: Jetske Antje, dochter van Anne Andringa en Maartje Dekker. Gerda, dochter van Gerrit Dar ten en Aaltje Kos. Fredcrik, zoon van Dirk Krap en Marie Kliffen. Theodorus, zoon van Jan Hessing en Anna Kos. Jacob, zoon van Dirk de Geus en Wilhelmina Twisker Guurtje, dochter van Cornelis Swart en Maartje Oly. Catharina Johanna, dochter van Antonius Kaag en Emma Dekker. Ondertrouwd en Getrouwd: Gerrit van Rijn, 20 jaar, melkventer te Noord-Scharwoude en Wijntje Doorn, 22 jaar, zonder beroep, alhier. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Pieter Gutter en Margaretha Groot. Maartje Visser, 18 jaar.

Schager Courant | 1930 | | pagina 13