Ve/iAadeis (S^usseh Ingezonden Stukken. Plaatselijk Nieuws. Staatsloterij. Be^iorrmf, <ïocfi waarvim Kei percentage afzonderlijk v.yiUi als zeer waarschijnlijk niet in staat tot verdere ontwikkeling, worden gerekend die, waar van een deel van de kiemplant meer of minder rotte plaatsen vertoont, tengevolge van schimmelinfecties of (cn) bacteriën. Hiertoe behooren: le. zaden, welke glazige, kiemen opleveren; 2e. zaden, waarvan liet worteltóp je verrot is, terwijl geen wortelharen ge vormd zijn;*3e. zaden, waarvan de zaadlobben zoo danig verrot zijn, dat ook het vegetatiepunt der jonge kiem als verloren moet worden beschouwd en 4e. zaden, welke in hooge mate bruine, schimmel- en rottingsvlekken vertoonen. Bij deze nieuwe wijze van kiemkrachtsbepaling krijgen beide partijen beter inzicht, hoe.het gesteld is met de qualiteit van het betreffende zaad, inzich ten waarmede thans reeds de contractfirma haar voordeel zal kunnen doen, niet door af te rekenen op het lagere kicmcijfer (aangevende het percentage normale kiemplanten) doch door een vakkundige menging toe te passen of door een oordeelkundige distributie van liet zaad onder de buitenlandsche en binnenlnndsche afnemers. Het blijft een onbillijkheid, dat een telen op een partij radijszaad Van bijv. 93 kiemkracht, waarvan echter 10 der gekiemde za den een abnormale ontwikkeling vertoonen en waar schijnlijk niet zullen doorgroeien, op grond van de contractvoorwaarden, recht heeft op een toeslag van 3".%. Zulke onbillijkheden kwamen vroeger onopge merkt voor, doch thans wordt er in ruimen kring de aandacht op gevestigd en bij een eerstvolgende wij ziging der contractvoorwaarden zal daarmee rekening kunnen worden gehouden. Voorloopig moge de nieu we beoordeelingswijze slechts als een oriënteerende worden beschouwd. Het is natuurlijk vanzelfsprekend, dat het stellen van dergelijke verzwaarde eischen in den contract prijs tot uitdrukking dient te komen; dit is even wel een terrein waar het Proefstation zich buiten houdt. Het kan niet worden ontkend, dat de eerste proefnemingen in deze richting niet bijster in den smaak gevallen zijn bij de contracttelers, die op deze wijze enkele partijen gediskwalificeerd zagen, welke bij de gewone wijze van beoordeeling met vlag en wimpel den toets der critiek zouden hebben door staan. Dit mag evenwel geen reden zijn om het goe de niet. voor het betere te doen plaats maken. Hierbij zijn wij aan het eind gekomen van de beschouwin gen over de zaadteelt op contract. Wij raadpleegden flaarvoor de verhandelingen van den Directeur van het Proefstation voor Zaadcontróle, den heer Dr. W. J. Franck. Aangezien het ons bekend is, dat vele leden der fijnzaadtelersvereeniging wel belang in dit onderwerp stelden, meenden wij goed te doen een eenigszins uitvoerig resumé uit bovenstaande ver handeling samen te stellen, opdat de contracttelers zich beter op het terrein van de contractteelt kun nen oriënteeren. V. S. Schagen, 4 Sept. 1930. Aan de Redactie Schager Courant Van bevriende zijde werd ik attent gemaakt op on derstaand ingezonden stuk, voorkomende in het Ka tholieke N.-H. Dagblad: Mijnheer de Redacteur, Als abonné vraag ik u beleefd onderstaande regels ais ingezonden stukje te plaatsen. Zooals men weet is er in Sqhagen een Verwerkings inrichting geplaatst. Deze inrichting maakt van afge keurd .vee dus aan ziekte gestorven extract dier meel. Aan deze inrichting is verbonden een Ryksveearts, aangesteld door den Staat, waaraan wij belasting be talen. Wat gebeurt er nu? Deze Rijksveearts, feitelijk aan gesteld als keurmeester, treedt meteen op als reiziger voor hun artikel extract diermgel -r^gemaakt van-af gekeurde feesten met een systeem dat in den wan del „afkammen" heet. Nu is mijn vraag deze: Is 't geoorloofd dat betere producten, zooals b.v. Carnarlna N. S. van de Swift Compagnie (vischmeel van le klas fabrieken is ook al niet buiten de insuniaties) naar beneden gehaald moe ten worden ter wille van 'n handelsreizenden Rijks veearts? Dankend voor 't plaatsen. PAN. Wij kennen te weinig van de toestanden in dit „staatsbedrijf" om inzender volledig op zijn vraag te antwoorden. In 't algemeen lijkt het ons ongewenscht, dat rijksambtenaren als handelsagenten optreden, en zeker als dit gepaard gaat met het afkammen der pro ducten van particuliere firma's. Red. Als antwoord daarop diene het volgende: De inzender schijnt de betekenis van het woord Rij>ksveearts niet te kennen. Rijks-veeartsen zijn niet allen rijks-ambtenaren. Het o-vergroote deel beurt geen vast salaris, maar declareert alleen dan, als door den Inspecteur van den Veeartsenijkundigcn Dienst werk wordt opgedragen. Dit geldt ook voor ondergeteekende. Deze rijksveearts is dus niet aangesteld door den staat en mijnheer Pan betaalt niet mee aan zijn salaris in den vorm van belasting. Behalve keurmeester, is ondergeteekende ook direc teur der Verwerkingsinrichting,en is dus moreel ver plicht mede te werken, dat deze inrichting zoo goed mogelijk functiooiicert. Ook de afzet der producten (diermeel en vet) is mede aan zijn zorgen toevertrouwd. Nu schijnt Pan zich eraan te ergeren, dat hij propa geert het gebruik van „Diermeel Schagen" Prijs en analyse zijn twee factoren, die den omzet sterk beïn vloeden. Zoo wordt door hem „Diermeel Schagen" met Carnarina vergeleken: de prijs is lager, de analyse niet slechter. Gevraagd wordt immers hoog eiwit-gehalte, laag vet-gehalte. U vergelijke zelf: Analyse „Carnarina", eiwit 6065 vet 8 (het welk bij een onderzoek in Wageningen bleek te zijn 13.4). Analyse „Diermeel Schagen" van 4 Juli: eiwit 62.3 vet 8 analyse „Diermeel Schagen" 7 Aug.: eiwit 66 vet 12 (Verteerbaar eiwit ruim 60 Bovenstaande vergelijking tusschen de genoemde dier- meelsoorten noemt Pan „afkammen" van „Carnarina". Ondergeteekende meent, dat hij deze vergelijking mag gebruiken ter aanbeveling van het nieuwe product „Diermeel Schagen". P. DE BOER, Directeur Verwerkingsinrióhting van den Kring Barsingerhorn te Schagen. NIEUWE LEERLINGEN. Voor het toelatingsexamen aan de Rijkslandibouw- winterschool alhier, hebben zich 14 a 15 leerlingen aangegeven. INLEVERING MILITAIRE GOEDEREN. Op 7 October zal voor de verlofgangers der llohting 1915 uit de gemeenten Schagen, St.-Maarten, Wierin- gerwaard, Barsingerhorn, Anna Paulowna, Zijpe, Cal- lantsoog en Harenkarspel inlevering van de militaire goederen plaats hebben in de Gemeente-bewaarschool te Schagen. 6 SOLLICITANTEN. Wij vernemen, dat voor de betrekking van hoofd der U.L.Ó.-school alhier zich 6 sollicitanten hebben aan gegeven. NAAR DE KWEEKSCHOOL. J. Dekker te Schagen is toegelaten tot de Kweek school voor onderwijzers uit Alkmaar. TWEEDE HOOI-OOGST. De hooi-oogst is in Hollands Noorden een nieuwe periode ingetreden. Verschillende boeren hebben reeds weer een tweede sende liggen, die bij velen tot hooi wordt verwerkt; anderen zijn van plan het gras in te kuilen en dat dan later als kuilgras op te voeren. THEATER ROYAL. Zaterdag en Zondag gaat de Paramount-film: „Schim men uit het verleden". Volgens de aankondigingen moet het een schitterende film zijn met een dramatisohen climax, heerlijk spannend, en, door het geniale spel van Clive Brook en Baclanova gedragen, boelend van begin tot eind. Ziehier den korten inhoud: „Heliotroop" Harry Harlow, een gentleman-inbreker, die bekend staat om zijn 'gewoonte, altijd een takje heliotroop in zijn knoopsgat te dragen, heeft de min naar' van zijn "vróüw doodgeschoten. Mét een-'Tanfee gevangenisstfaf in het vooruitzicht, wil hij zijn twee jarig dochtertje niet achterlaten ondèr de hóede-van-de vrouw die hem bedrogen heeft, en met de hulp van zijn collega Froggy legt hij het kind te vondeling op den drempel van het huis eener rijke familie. Het kleine meisje wordt in de villa liefderijk opgenomen. Vijftien jaren later ontvangt Harry in de gevangenis bezoek van zijn vrouw, die hem óp sarrende wijze mee deelt, dat zij eindelijk achter de verblijfplaats van haar dochter gekomen is, en nu het meisje gaat op- eischen, om op de familie, die haar als kind aangeno men heeft, chantage te kunnen plegen. Zij heeft na melijk' een ongeluk in scène gezet vlak voor het huis waar Froggy woont. Door eenige voorbijgangers is zij „stervende" binnen gebracht, en Froggy, door ^«ede- lijden met de vrouw, die voor het laatst in haar leven een foto van n»ar dochter wi! zien, overmand, heeft zioh laten v..niu:.cn een kici.li.-.fato te laten zien, die een afbeelding gaf van Miss Alice Deane en haar verloofde, Tom Gerrett Na het hooren van dit nieuws staat er voor Harry maar één weg open: hij moet trachten uit te breken, om te beletten dat zijn vrouw het meisje kwaad be rokkent. Tot dit doel roept hij de hulp in van gevan gene „No. 1309", die eveneens uitbreken wil. Op het oogeniblik echter, als de beide mannen zich door een venster willen laten zakken, komt de directeur der gevangeis. Hij wordt door de twee vluchtelingen ge boeid en onschadelijk gemaakt. De directeur doet een beroep op het feit, dat Harry een vertrouwensgevangene is en als zoodanig zijn eerewoord gegeven heeft dat hij nimmer zal trachten te ontvluchten. Een oogenblik staat Harry in twijfel, dan bevrijdt hij den directeur. „No. 1309" begint een gevecht op leven en dood, dat ten slotte door Harry gewonnen wordt. Beiden worden door de bewakers, die toegesneld zijn, naar hun cellen teruggebracht. Harry vertelt de reclen van zijn gedrag aan den di recteur, die hem een tijdelijke vrijheid weet te bezor gen op voorwaarde dat hij zijn vrouw niet zal dooden. Harry weet zich als butler toegang te verschaffen tot het huis der familie Deane. Zijn vrouw heeft een brief geschreven aan den heer Deane, waarin zij hem om een onderhoud verzoekt. Om haar angst aan te jagen zendt Harry haar brieven, waarin blanco velle tjes papier die sterk naar heliotroop ruiken. Het middel werkt, als Lilly Harlow op den afgesproken avond aan het huis der familie Deane wil aanbellen, en daar opnieuw een ruiker heliotroop aan de bel ge bonden vindt, zinkt haar de moed in de schoenen, en zy gaat naar huis terug, zonder haar plan ten uitvoer te hebben gebracht. Een tweede brief, aan den heer Deane, waarin Lilly schrijft op een bepaalden avond opnieuw te zullen ko men, wordt door Harry onderschept. Hij zendt haar 'n groote doos met heliotroop, waarin tevens een geladen revolver ligt. Lilly is bijna overmand door angst, doch met een ijzeren wilinspanning begeeft zij zich opnieuw naar het huis waar de heer Deane, naar zij denkt, op haar wacht. Harry ontvangt haar. Hij heeft zorgvuldig alle lich ten uitgedraaid, zoodat Lilly haar man niet herkent. In den waan bij den heer Deane gebracht te zullen worden, volgt zij den butler door een lange reeks donkere kamers en gangen. Harry heeft verschillende dingen zoo in scène gezet, dat zijn vrouw in 'n zenuwover spannen toestand begint te verkeeren. Eindelijk komen zij in een klein kamertje op den zolder van het huis. Harry draait zich plotseling om en laat voor een oogenblik het lidht van een zaklantaarn op zijn gezicht schijnen, illy trekt de revolver, die Harry haar gezonden heeft, en lost een schot op haar man. Froggy heeft een lange ladder gezet, die bij het raam staat en tot in den tuin gaat. Lilly, die van beneden menschen hoort aansnellen op het geluid van het schot, begrijpt dat de ladder haar eenige kans is, en vlucht door het raam. Halverwege zakt zij door een half doorgezaagde sport en stort naar beneden. Heliotroop Harry sterft in de armen van zijn dochter, zonder dat zij beseft, dat haar vader zijn leven gege ven heeft om haar voor schande en verdriet te bewaren. Trekkng van Woensdag 3 September 1930. 4e klasse 2e lijst. No. 13860 f 2000. Nos. 1427 5905 f 1500. Nos. 8618 14611 f 1000. Nos. 11736 12457 12561 15921 f 400. Nos. 5430 10378 f 200. Nos. 5832 6417 6814 7176 9209 11668 14874 16827 f Prijzen van f 65. 10 45 49 74 155 210 262 282 345 362 378 425 433 463 465 477 491 499 503 505 557 584 603 631 688 705 712 730 793 807 841 846 868 914 976 1005 1032 1037 1128 1150 1156 1199 1207 1213 1245 1317 1391 1395 1399 1401 1425 1563 1573 1576 1701 1711 1712 1718 1790 1792 1814 1849 1851 1859 1898 1908 1924 1937 1956 1981 1986 2006 2014 2060 2066 2098 2111 2130 2137 2182 2202 2218 2226 2251 2257 2260 2305 2307 2347 2417 2439 2504 2551 3686 2613 2662 2665 2678 2746 2738 2836 2844 2856 3001 3062 3134 3173 3237 3260 3264 3274 3280 3331 3336 3337 3381 3408 3418 3424 3453 gestaan. Ze liet zich van het bed glijden op haar knieën en verborg haar gezicht ln de handen. Het was weer een van haar donkere uren, zooals ze er zoovelen had doorgebracht sinds dien vreeselijken avond. Too- neelen en gedachten uit het verleden warrelden door haar geest en beelden van de toekomst, als een naar geestige kaieidoscoop. Het viel haar moeilijk om de gevoelens, die de dood van haar vader in haar ziel hadden gewekt, te analyseeren. verdriet mengde zich onweerstaanbaar met bittere walging over zijn laatste, verraderlijke plan. Maar hoe verward haar gedachten en gevoelens op dit punt ook waren, ze moest zichzelf be kennen, dat in zeker opzicht haar vaders dood een be vrijding voor haar beteekende. de bevrijding uit het leven van lafheid, schande en indirecte medeplichtigheid aan misdaad. Ze was dien avond laf geweest, intens laf en ze •chaamde zich diep daarover. Ze had altijd een sterk ontwikkeld plichtsgevoel gehad met betrekking tot haar vader; misschien was dat wel de oorzaak geweest dat ze dien avond van Dave Henderson'c afscheid de dingen niet eerlijk onder de oogen had durven zien, misschien ook was het de gewoonte geweest, sleur: de sleur van zooveel jaren dat ze geleefd had te midden van leugens, leugens die haar overwoekerd en verstrikt hadden. Maar als dat zoo was, dan had ze méér dan plicht en trouw aan haar vader geschonken... dan had ze haar ziel weggegeven! En helder zag ze de woestijn van schande en leugen die haar leven tot nu toe geweest was... Maar ze zag tevens haar taak duidelijk voor zich. kon en ze zou zich stellen tusschen Dave Henderson en het lichamelijk gevaar dat hem dreigde door het vertrouwen dat hij In Nicolo Capriano had gesteld, dat z9u ze doen al moest het gaan ten koste van haar eigen leven, maar ze zou zich tot niets leencn dat er toe kon bijdragen dat het gestolen geld nog langer onthouden bleef aan de rechtmatige eigenaars... Ze zou vechten, met alle mddelen die haar ten dienste stonden, om dat geld in handen te krijgen... en het dan terug te geven. Dat beteekende dat ook zij Dave Hen- derson in het oog moest houden! Er was geen andere weg. Hij was de eenige die wist waar het was en daar het er niet naar uitzag dat hij het vrijwillig zou geven, zat er niets anders op dan het tegen zijn wil van hem te nemen, om beterswille. Haar gedachten dwaalden af. Dave Henderson zou een goed vriend zijn geweest als hij geen dief was en ze zou blij geweest zijn als zij op dit oogenblik een vriend had gehad. Ze zou hem heel graag hebben mogen lijden... hij zag er niet uit als een dief! Misschien had Nicolo Capariano in de dagen dat haar lieve, zachte moeder van hem was gaan houden, er ook niet als een dief uit gezien of misschien had haar moeder gedacht erin te kunnen slagen oun Nicolo Capriano in 'n eerlijk man te doen veranderen... Met een ruk stond Teresa op. Ze voelde de kleur uit haar gezicht wegtrekken. Ze zag Dave Henderson, zoo als hij den eersten avond had gestaan op den drempel van haar vaders kamer, toen hij haar zoo lang en won derlijk had aangekeken. En toch was er niets krenkends in dien. blik geweest. Ze hield den adem in. Ze leek wel gek! Ze moest die gedachten van zich afgooien. Ze had nog een heeleboel te doen vannacht!... Ze moest haar hoofd koel en helder houden! Ze dwong zich om aan andere, practische dingen te denken. Hoe lang zou het nog duren vóór de IJzeren Taveerne gesloten werd en Dago George naar bed ging? Ze vertrouwde Dago George niet... Werktuigelijk liep ze naar het venster en een oogen blik keek ze uit over de sombere, schaduwige omtrek ken van hulzen en gebouwen, die donker silhouetteerden tegen den nachthemel. Toen, in een plotselinge gedach- tenflits opende ze voorzichtig het venster, centimeter voor centimeter, geluidloos. Zo leunde naar buiten. Ja, ze had zich niet vergist: Het ijzeren platvorm van een brandgalerij liep als een soort gemeenschappelijk balcon langs haér kamer en die van Dave! Eén moment bleef ze nog kijken en toen ging ze terug naar haar stoel. Het is nog te vroeg, fluisterde ze in zichzelf, en met haar kin in de handen gesteund, zat ze weer in haar stoel en staarde in de zwarte duisternis. IV. De derde Gast Bookie Skarvan, de dikke man in de taxi die op een stompje sigaar kauwde, leunde achterover in de kussens en wreef vol welbehagen zijn mollige, weeke handen. Met bagage en al! herhaalde hij in zichzelf. Het kan niet mooier! Ik weet nu waar ze uithangt... De „IJzeren Taveerne" hè? Laat het verder maar aan Boo kie Skarvan over! Er is geen haast by... ik heb vijf jaar geduldig gewacht... op vijf minuten of desnoods vijf uur komt het nu niet aan! Terwijl de taxi zich voortspoedde naar het adres dat hij den chauffeur had gegeven, vervolgde Bookie half luide alleenspraak. Die kleine meld weet zoo zeker als wat -waar de duiten zitten! Wat had ze een haast om den ouden man goed en wel begraven te krijgen! Al hun hebben en houden voor een appel en een ei verkocht, om maar zoo gauw mogelijk weg te kunnen komen en toen het huis gesloten... Dat was immers onnatuurlijk! Maar ze had haast... kolossale haast, of mijn naam is geen Boo kie Skarvan. Waaróm had ze haast? Dat zal ik je ver tellen, oude jongen, vervolgde hij zijn monoloog. Wat Nicolo Capriano wist, wist zij ook. En Nicolo was er de man niet naar om honderd duizend dollar zijn neus te laten voorbijgaan... Als je het mij vraagt, heeft Nicolo Dave Henderson gelukkig gemaakt met die bom, om dat jongemensch uit den weg te krijgen en dat is hem drom mels goed gelukt ook. En toen heeft hij zelf de duiten in de wacht gesleept! Dave is, nadat hij uit de gevange nis kwam, bij niemand anders geweest dan bij den ou den bommengooier... en denzelfden nacht is hij uit el kaar geploft... Neen, Bookie, oue jongen, je bent op het goede spoor, hóór! En natuurlijk heeft hij dat fortuin niet in huis gehouden, dat was te gevaarlijk; die oude rot wist wel wat hij deed... waarschijnlijk heeft hij het hier in New York ergens in veiligheid gebracht of Dave had het zelf al eerder gedaan en Nicolo heeft hem het geheim ontfutseld waar het zat. In elk geval ls die klei ne meid er nu achter aan als de vos achter de kippen... De taxi stopte en dit maakte een eind aan Bookie's gemompelde overpeinzingen. De chauffeur opende het portier. We zijn er, kondigde hjj aan. Het etablissement waar de taxi hem afleverde zag er niet bepaald aanlokkelijk uit: het was een vuile, ver waarloosde Chineezenkroeg van de soort die hij uit San Francisco maar al te goed kende. Maar hij liet zich door het uitwendige van de gelegenheid niet afschrikken; hij wist dat achter de schunnige gelagkamer de man die hij hebben moest zijn tenten had opgeslagen, een van de geduchtste bandietenaanvoerders van New York, Cunny Smeeks, alias „De Schorpioen". Als hij dien tot medewerking aan zijn onderneming kon bewegen, dan was de slag zoo goed als zeker gewonnen en Baldy Vickers had hem een introductie voor den machtigen New-Yorkschen „collega" meegegeven. Achter het vervelooze buffet lummelde een gore Chi nees en dezen overhandigde Bookie een gezegelden brief met opdracht dien met spoed aan Cunny Smeeks te overhandigen. Een zilveren dollarstuk zette den indo- lenten zoon van het hemelschen Rijk tot een voor zjjn^ doen ongewonen spoed aan. Bookie Skarvan bekeek, terwijl de Chinees weg was, met critischen blik het stelletje bezoekers dat hier ver zameld was, hangende tegen de bar of gezeten aan wan kelende tafelties: dobbelende Chlneezen en actieve le den van de New-Yorksche misdadigerswereld bijeenge raapt van alle volken en rassen der groote Moeder Aarde. Het milieu onderscheidde zich niet noemens waard van wat hij op dit gebied in risico kende. 3476 3484 3563 3575 3578 3608 3643 3657 3805 3817 3833 3881 3925 3928 3970 4010 4062 4085 4090 4122 4131 4135 4144 4151 4169 4193 4211 4214 4215 4240 4271 4379 4400 4421 4447 4457 4521 4525 4658 4665 4677 4681 4685 4701 4735 4752 4767 4781 4814 4817 4826 4834 4852 4878 4979 4982 4990 5012 5018 5025 5053 5055 5085 5158 5194 5235 5246 5261 5289 5344 5368 5389 5421 5466 5476 5481 5487 5497 5507 5557 5584 5595 5634 5694 5731 5574 5761 5766 5774 5790 5829 5888 5892 5915' 5923 6075 6109 6126 6128 6142 6171 6208 6216 6238 6258 6289 6308 6375, 6441 6455 6456 6468 6528 6533 6534 6535 6691 6696 6719 6733 6742 6751 6775 6778 6790 6794 6S01 6804 6805 6807 6816 6843 6856 6863 6900 6973 6989 6990 7031 7144 7150 7188 7197 7202 7232 7293 7320 7356 7403 7438 7583 7591 7608 7731 7736 7812 7833 7853 7897 7908 7953 7962 7967 8018 8061 8063 8111 8112 8124 8157 8165 8195 8196 8204 8209 8212 8267 8388 8339 8384 8385 8423 8427 8480 8489 8504 8525 8629 8659 8690 8699 8767 8772 8816 8822 8879 8897 8965 8970 8972 9035 9053 9070 9081 9083 9088 9097 9119 9211 9224 9225 9241 9249 9265 9324 9346 9392 9405 9462 9463 9476 9482 9506 9613 9535 9549 9561 9580 9581 9620 9625 9674 9763 9768 9786 9887 9925 9948 9980 10087 10104 10112 10139 10154 10168 10300 10309 10350 10385 10583 10644 10653 10674 10879 10892 10938 10962 11081 11098 11114 11212 11361 11363 11364 11371 11423 11439 11474 11479 11571 11605 11614 11705 11756 11828 11842 11872 12014 12015 12109 12116 12472 12482 12486 12541 12664 12671 12673 12769 13033 13051 13103 13116 13315 13323 13342 13343 13427 13475 13505 13543 13628 13690 13704 13705 13930 13939 13946 13952 14056 14097 14103 14140 14265 14277 14339 14350 14475 14524 14559 14662 14875 14879 14892 14931 15088 15121 15184 15213 15275 15277 15281 15296 15489 15510 15561 15597 15826 15842 15848 15856 16187 16231 16237 16336 16514 16544 16578 16625 16731 16784 16822 168S1 17134 17135 17137 17146 17363 16376 17417 17434 17660 17663 17671 17722 17880 17909 17940 17975 18066 18098 18128 18140 18176 18189 18242 18408 18452 18466 18525 18537 18629 18657 18660 18670 18704 18728 18751 18767 18884 18892 18902 18977 19100 19108 19128 19136 19394 19412 19440 19442 19643 19646 19700 19725 19898 19928 19939 19942 20091 20132 20137 20195 20337 20358 20415 20428 20593 20599 20614 20631 20653 20656 20662 20665 10176 10190 10227 10297 10410 10411 10532 10580 10687 10718 10781 10805 10966 10988 11064 11071 11316 11342 11343 11345 11397 11402 11422 11497 11510 11533 11535 11710 11741 11742 11752 11875 11903 11984 11985 12262 12316 12374 12446 12572 12580 12638 12653 12829 12910 12932 12984 13198 13261 13267 13268 13370 13387 13404 13410 13559 13570 13577 13579 13750 13828 13840 13871 13961 13980 14000 14010 14188 14219 14259 14261 14396 14417 14448 14457 14721 14738 14755 14825 14987 14997 15010 15065 15219 15223 15258 15262 15352 15406 15423 15428 15640 15678 15725 15766 15916 16018 16083 16162 16360 16379 16444 16471 16652 16653 16681 16706 16908 17034 17101 17109 17178 17274 17275 17312 17512 17513 17571 17616 17723 17796 17799 17804 18001 18015 18043 18053 18143 18148 18157 18165 18414 18437 18442 18443 18538 18555 18579 18624 18672 18675 18695 18701 18803 18822 18845 18867 18981 19033 19060 19092 19296 19304 19340 19371 19476 19487 19502 19636 19818 19848 19863 19875 19996 20023 20044 20058 20255 20291 20301 20328 20441 20514 20546 20586 20639 20642 20643 20650 20668 20669 20791 20902 Verbeteringen. 4e kV, le lijst. 268 m.z. 269: 335 m.z. 3035; 11389 m.z. 11329; 17813 m/s; 17810. - Trekking van Donderdag 4 Sept. 1930. 4e klasse. 3e lijst. No. 4025 f 1000. Prijzen van i 65. 75 198 669 903 1048 1202 1417 1783 1901 2021 2064 2437 4252 2539 2564 2710 2756 2785 2820 2875 2934 3420 3456 3693 4207 4334 4584 4955 4989 5073 5136 5206 5874 6419 6591 '6752 6887 7217 7431 7598 7742 8243 8387 8411 8463 8553 8819 9132 9328 9357 9823 11198 11382 11765 11777 12029 12380 12669 12825 12874 13651 13479 13959 14150 14580 15488 14858 15175 15334 15986 16286 16572 16654 16760 16762 16803 16823 16923 16990 17841 17911 18382 18425 18580 18616 18717 18775 18978 19072 19400 19405 19409 19420 19679 19804 19960 20241 20477 20706 Verbeteringen. 4e klasse, 2e lijst: 1908 m.z. 2908; 1924 m.z. 2924; 3928 m.z. 3988; 10966 m.z. 3966; 17134 m.z'. 13134. Zijn geduld werd niet langer op de proef gesteld. Baldy Vickers „geloofsbrief" scheen voldoende legimitatie, want toen de Chinees terugkwam, wenkte hij Bookie onmid dellijk om met hem mee te gaan. Er volgde een wande ling door smalle, donkere gangetjes, waar het kwalijk rook, langs glibberige keldertrapjes, tot Bookie's gelei der halt hield voor een deur. Hij klopte en op een roep van binnen deed hij de deur open, liet Bookie binnengaan en sloot de deur weer achter zich. Bookie Skarvan bevond zich in een niet groote, eenvoudig gemeubelde, maar merkwaardigerwijze hoogst zindelijke kamer. Een electrische hanglamp ver lichtte het vertrek; aan de middentafel zat een man in wien Bookie direct Cunny Smeeks, alias „De Schorpioen" herkende. Het was zoo'n opmerkelijk type, dat na de beschrijving die Baldy Vickers van hem gegeven had, een vergissing was buitengesloten. Cunny Smeeks was abnormaal klein van stuk, in verhouding tot zijn krach tige figuur maar even abnormaal breed van schouders; zijn breede kop stond als gemetseld op een korten stie rennek, zijn haar was van aggressief rood, waartegen het blauwgrijs van zijn ombarmhartige oogen merk waardig contrasteerde. De bandietenkoning stond op en kwam zijn bezoekóT met uitgestoken hand tegemoet. Een vriend van Baldy Vickers is een vriend van mij, zei hij met een sinister soort hartelijkheid. Hij wees naar de divan, die niet ver van de tafel stond, Bookie nam plaats en Cunny ztete zich weer op den stoel bjj de tafel. Wat drinken?, vroeg de gastheer kort. Neen, dank je wel. Ik doe beter met vanavond niet te drinken Bookie grinnikte terwijl hij dat zei. Ik heb nog een en ander te doen, zie je... De schorpioen knikte Zooals je wilt. Laten we dan maar meteen tot Je zaak komen. Baldy schrijft dat jullie met je tweeën een goed zaakje meent te kunnen opknappen. Waarmee kan ik jullie van dienst zijn? Het is een lange, ingewikkele geschiedenis, ant woordde Bookie. Maar laat ik beginnen met je te zeggen en Baldy zei dat hij dat ook al in de brief had gezet dat je niets voor niets hoeft te doen, tenminste als alles gaat zooals we denken. Als het lukt is er een aardige duit voor je mee te verdienen... en als het niet lukt... wel dat ls 't risico van het vak moet je maar denken: dat zal je wel eens vaker overkomen zijn... Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2