SchagerCourant fndruGfcen Radioprogramma Tweede Blad. Tekst van het Petitionnement. SPORT. Uit onze omgeving. NIEUWE NIEDORP WIERINGERWAARD Woensdag 10 September 1930. 73ste Jaargang. No. 8728 i Deze maand word ons dus gevraagd onze handteeke- ning te zetten onder de volgende verklaring: Aan de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal. Ondergeteekende, allen Nederlanders, boven de 18 jaar, dringen er op aan het voorstel der regee ring, tot uitbreiding van da vloot voor Nederland, en de Overzeesche gewesten, te verwerpen. Dit is de letterlijke tekst van het petionnement, zoo als het door de S.D.A.P. en het N.V.V. is op touw ge zet. Eenvoudiger kan het niet. Ieder, die tegen versterking van het militairisme is, kan het teekenen, want het loopt uitsluitend en alleen over die ééne kwestie. Godsdienst noch partijverband hebben er iets mee te maken. Hoe „Kerk en Vrede" haar verzoek aan de Kamer heeft ingekleed, is ons nog niet bekend. Zoodra ons de juiste bewoordingen bekend zijn, zullen wij, die ten gerieve van onze lezers publiceeren. DE OVERSCHRIJVINGSBEFALINGEN. Iedere speler mag zich er nu wel eens goed van door dringen, dat er een eind gekomen is aan het heen en weer geloop van de eene club naar de andere, doordat de overschrijvingsbepalingen Volkema door den N.H. V.B. zijn overgenomen. Door de belangrijkheid voelen we ons genoodzaakt ze in extenso te publiceeren (ont leend aan het O.O. der N.H.V.B.): Art. 773b van het H.R. is thans als volgt vastgesteld: 1. Om in Bondswedstrijden voor een toegelaten ver- eeniging te kunnen spelen is men verplicht: a. lid te zijn van de vereeniging, waarvoor men uit komt; b. Nederlander te zijn, of tenminste twee maanden woonachtig te zijn in Nederland of zijn Koloniën. Het Bondsbestuur beslist, waar iemands woonplaats geacht wordt te zijn of te zijn geweest; c. niet te zijn uitgesloten overeenkomstig art. d. toestemming te vragen aan het Bondsbestuur, in dien men aan een wedstrijd onder toezicht van een buiténlandschen Bond heeft deelgenomen; 2. Iedere speler, die nog nimmer in wedstrijden, uitgeschreven door den K.N.V.B. of door een erkenden Bond, is uitgekomen, is vrij in de keuze van zijn ver eeniging. Iedere speler, op wien de vorige zinsnede niet van toepassing is, behoeft, wanneer hij van vereeniging wenscht te veranderen, daartoe de toestemming van 't Bondsbestuur. 3. De toestemming tot het overgaan naar een andere vereeniging kan eerst worden verleend ingaande 12 maanden na den datum, waarop het verzoek om voor een andere vereeniging te mogen uitkomen bij het Bondsbestuur is ingekomen. Gedurende dit tijdsverloop blijft de speler gerechtigd uit te komen voor de vereeniging, voor welke hij het laatst gerechtigd was. Bij aanvragen. Ingediend na 1 Januari wordt de toe stemming eerst verleend ingaande 1 Augustus van het daarop volgende jaar. 4. Het onder 3 bepaalde is niet van toepassing op: a. spelers, die uitsluitend in het buitenland in bin dende wedstrijden zijn uitgekomen; b. spelers van ontbonden vereenigingen. c. spelers van vereenigingen, die van het verder deelnemen aan eenige competitie afzien; d. spelers wier vereenigingen met een andere ver eeniging samensmelten; e. spelers, die gedurende tenminste 12 maanden geen lid eener vereeniging zijn geweest. Voor de hierboven genoemde gevallen kan de toe stemming om voor een andere vereeniging te gaan spelen, verleend worden, ingaande één maand na den datum, waarop het verzoek bij het Bondsbestuur is in gekomen. 5 Buitendien kan het Eondsbestuur in uitzonderings gevallen toestemming verleenen om voor een andere vereeniging te gaan spelen. Aan denzelfden speler wordt in hetzelfde seizoen geen tweede overschrijving toege staan. 6. Indien een speler, die overschrijving heeft aange vraagd of aan wien overschrijving is verleend, voor een vereeniging, waarvoor hij toestemming heeft aanger vraagd of verkregen, in bindende wedstrijden uitkomt, op een datum, vallende vóór den dag, waarop hij ge rechtigd zou zijn uit te komen, kan geen overschrijving worden verleend of zal deze worden ingetrokken. JAN ELFRING. De oud-Alcmariaan. Jan Elfring, die al weer een paar seizoenen in 't Apeldoornsche Robur et Velocitas uit komt Was op de Arol-bekerwedstrijden volgens de be kende Amsterdamsche sportjournalist Jan Hoven, gede cideerd beter dan Gerritse, Landaal of welke andere buitenspeler ook. Vooral de verklaring ten aanzien van 't beter zijn dan Gerritse valt ons van hem mee. Donderdag 11 September. Hilversum (1875 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein, 8.019.45 Gramofoonmuzielc. 10.00 Tijd sein, 10.0010.15 Morgenwijding, 10.3012.00 Ochtend- Concert door de Huiskapel van het Theater Tuschinski te Amsterdam, o.l.v. Max Tak; 12.00 Tijdsein, 12.152.00 Middagmuziek door het AVRO-Kwintet, m.m.v. Mïen BouwmeesterVerheijdt (zang); 2.003.00 Muziekfrag menten uit „De Koning beveelt", opera-comique in drie bedrijven, muziek van Edmond Audran; 3.003.30 Rust poos voor het verzorgen van den zender; 3.304.00 Halfuur voor dames; 4.005.00 Ziekenuurtje door An- toinette van Dijk; 5.005.30 Gramofoonmuziek; 5.30 6.45 Aansluiting van het Rembrandt Theater te Am sterdam. Uitzending van de Radio-Revue: „Hallo, hier Hilversum"; 6.457.15 Sportpraatje door H. Hollander; 7.157.45 Radio-Volks-Universiteti. Cursus: „De Mensch en zijn plaats in de wereld". Spreker: Prof. Dr. G. Min- derhoud; 8.00 Tijdsein, 8.018.45 Populair Concert door het AVRO-Orkest o.l.v. Nico Treep; 8.459.20 Kamer muziek door het Haydn-Kwartet; 9,2010.30 AVRO- Operette-Uitzending. Uitvoering van alle Muzïek-frag- menten van de operette „De Geisha" van Sidney Jones; 10.30 Persberichten van Vaz Dias; 10.45 Gramofoonmu ziek; 12.00 Sluiting. Huizen (298 M., na 6 uur 1071 M.) K.R.O. 8.009.15 Platenconcert. N.C.R.V. 10.0010.30 Zang door het Dameskoortje der Korte Zie- kendiensten; 10.3011.00 Korte Ziekendienst. K.R.O. U.30—J2300 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein, 12.00 1.30 Lunchmuziek door het K R.O.-trio, 1.30—2.00 Gra- mofoonplaten. N.C.R.V. 2.002.45 Gramofoonplaten, 2.453.45 Cursus fraaie handwerken; 4.005.00 Ziekenuurtje; 5.006.30 Concert 6.306.40 Vaz Dias: Koersen, 6.406.45 Gramofoonmu ziek, 6.457.00 Cursus knippen en stofversieren, 7.00 8.00 Orgelconcert door A. B. Cornelis, 8.009.00 Concert door de Harmonie „Zaaindamsch Muziekcorps" te Zaan dam, Jo. Kolvers (accordeon), W. J. de Bie (tuba- phoon); 9.009.30 Spreker: J. Lens. Onderwerp: „Het leerplan op de lagere school"; 9.3011.30 Vervolg Con cert; pl.m. 10.00 Persberichten Vaz Dias. (BEIEREN, 1930.) Als gij op reis gaat, vaarde- lezer, is na tuurlijk alles tot in de puntjes in orde, en een half uur vóór tijd zit gij met uw man gepakt en gezakt te wachten op de auto, dia u naar het station zal brengen. Zoo is het bij de meeste menschen, maar bij ons „Mevrouw", kweelt mijn dienstmeisje, .daar is een meneer, die beslist dokter zelf w;l spreken." „Dokter is niet meer te spreken, roep de plaats vervanger maar". „Maar die meneer wil beslist dektpr zelf hebben." Ik laat bet zilver, dat ik in een doos pak. in den steek en draaf naar de slaapkamer, waar mijn man zich juist in zijn schoenen werkt. „Veraart wil Tje zelf spreken." „Hij kan (volgt een weinig parlementaire uitdrukking). „Doe het nou maar. 't Is zoo'n trouwe patisnt". LMet een bom schiet de schoen, mitsgaders het en van mijn echtvriend op den grond. Dat lam me gezeur! Hij knoopt met groote kracht de an dere schoen vast en trekt den vtter stuk Als hij de gang indraaft, roept hij: of ik nog een stelletje bruine veters heb. Ik heb ze wel, maar in mijn hoofd hoerscht een zonderlinge begripsverwarring van japonnen en reisbenoodigdheden en passen en tooneelkijkers en alles, wat een mensch alzoo gebruikt bij een groc- te reis. De koffers zijn keurig gepakt, maar daar mede heeft mijn intellect ook zijn grens bereikt: iets extra's kan ik beslist niet meer bedenken. De schuilplaats der bruine veters is voor mij als een verzegelde kast. Ik hol terug naar de huiskamer en vlij de laat ste lepels in de doos. Zie zoo, een stevig ton v er om en alles in de brandkast. Laat n i de Reven maar komen: een gebroken mensen legger t je is het eenige object voor den eerlijken inbreker. Wat nu nog? 0 ja, het postpakket met de wol len kleertjes voor zusje. Ik bel om mijn dienstbare, maar omdat haar komst te lang vertraagd wordt, hol ik naar bo ven. „Betje, waar zijn de wolletjes voor het post pakket?" „Ze benne nog nat", zegt lakoniek mijn stat en steun in de huishouding. „Nog nat? en gistermiddag «varen ze bijna droog." „Ik heb ze vanzeis vergete, ze late bange nou benne ze vanmorrege weer doornat geregend Daar ik te vermoeid ben om woedend te wor den, hol ik, zonder commentaar, nur Kneden en vind mijn man, die, kwaad, scharrelt in de la van het buffet. „Waar zijn in godsnaam de lepels? Die vent heeft keelpijn, ik wil hem eens van binnen bekij ken, maar kan waarachtig geen lepel vinden!" Ik morrel de brandkast open, knip Let touw van de zilverdoos door en gris er een paar lepels uit, waarmee mijn man als een wervelwind vei- dwijnt. Gelukkig vindt hij nog tijd om hij de deur op te merken: dat het wonder is. dat ik de instru menten ook niet heb weggeborgen, dat zou zoo makkelijk zijn voor den plaatsvervanger. WIJ BREIEN en repareeren alle soorten Wollen Kleeding, Kousen en Sokken, ook de allerfijnste. JAAP SNOR. Zuid- slraat 15, DEN HELDER. Let op den gelen winkel. Depot Schagen: C. de Moei, Noord. MOERBEEK. Zondag 7 en Maandag 8 Sept. j.1. hadden ter gele genheid van de kermis de gebruikelijke Volksfeesten plaats. Zondags te ongeveer half drie. roept de voor zitter, de heer Jn. Zijp, de aanwezigen een hartelijk welkom toe, in 't bijzonder Directeur en leden van 't fanfarecorps „Excelsior". Namens de burgers van de Moerbeek brengt spr. een woord van dank voor hun welwillendheid dezen middag weer met muziek te ko men opluisteren. Hierna neemt de ringrydery onder vroolijke marsch- muziek van Excelsior een aanvang. Niet minder dan 40 paren kampten om de prijzen. De uitslag luidde als volgt: le prijs Mej. C. van Eeten met den heer D. Rempt; 2e prijs Mej. A. Stammes met den heer J. Buis; 3e prijs Mej. Tr. Prins met den heer H. van der Wal; 4e prys Mej. P. Boere met den heer Jb. Bakker. De prijzen bestonden allen uit contanten. Na afloop dankt de heer Zijp met 'enkele hartelijke woorden de 'leden van het Fanfarecorps voor het ge- gevene en roept Directeur en leden een welgemeend tot weersziens toe. Hierna loopt de zaal van den heer Van der Molen spoedig vol met danslustige jongelui, welke op een goed stukje muziek van de familie Kos haar hartelust konden genieten. De Maandag-festiviteiten werden des morgens ingezet met het gebruikelijke Moerbeeker ton- of katknuppelen, welke wedstrijd als altijd een buitengewoon gezellig verloop heeft gehad. Des namiddags waren dezen keer alle deelnemers van des morgens tip-top present. Het Bestuur had ook thans weer zorg gedragen voor geanimeerde wedstrijden. Als no. 1 op het programma stond Houtjesrapen voor meisjes van 6 tot 9 jaar: 1. Guurtje Zijp, 2. Gré van Eeten, 3. Annie Buis, 4. Gea Wit. Korfbal sport, meisjes van 10 tot 13 jaar: 1. Antje Zijp, 2. Betsy Landman, 3. Trien Wagemaker, 4. Trien Doorn. Vlag in stoof steken (hardloopen), jongens van 6 tot 9 jaar: 1. Jn. Waiboer, 2. Stammes, 3. W. Bakker. Hardloopen (in mand zitten en jas aantrekken), jon gens van 10 tot 13 jaar: 1. P. de Wit, 2. Cor Bakker, 3. Ant de Wit'. Sprietloopen met hindernissen, jongens van 14 tot 16 jaar: 1. Cor. Weij, 2. P. Grootes, 3. H. v. d. Wal. Idem van 16 tot 100 jaar: 1. R. Bronder, 2. P. Boere, 3. Wm. de Boer, 4. C. de Boer. Ringgooien, dames van 14 tot 100 jaar: 1. Mevr. VethmanBrugman, 2. Ali Delver, 3. Mevr. Klaver, 4. Mevr. BrugmanDekker. Ezel den staart aan steken: 1. Mevr. v. d. Oord Heinis, 2. Mevr. de Jongvan Reijn, 3. Wed. Peper. 4. Mevr. LandmanBrouwer, 5. Mevr. de BoerGroet, 6. Mevr. GrootesKoorn. Ringgooien voor heeren, van 16100 jaar: 1. Jn. Plijter, 2. H. v. d. Wal, 3. C. Weij, 4. P. Morel, 5. M. Wijn, 6. C. Slijkerman. De deelname aan elke groep was prachtig. Na afloop dankt de voorzitter, de heer Jn. Zijp, met welgekozen woorden voor aller medewerking, wat heeft bijgedragen tot het welslagen van dezen geanimeerden middag en leuken avond. Dan wordt - overgegaan tot de uitreiking der prijzen, welke allen bestonden uit contanten. Met een toepas selijk woord en hilariteit werden allen prijzen in ont vangst genomen. Tot slot memoreert voorzitter nog met een enkel woord de feestelijkheden van vorige jaren, welke altijd een zeer gezellig verloop hebben gehad, wat ook thans, we kunnen het gerust zeggen, weer het geval is geweest. Met een woord van dank voor de aanwezigheid van den oud-voorzitter, den heer v. d. Wal en de pers en nog een woord van hulde, brengend aan Excelsior van Nieuwe Niedorp, besluit voorzitter de festiviteiten. De heer Buis deelt nog mede, dat a.s. Donderdag 11 Sept a.s. de eerste Nutsvergadering zal plaats hebben, De wijzer van de pendule schuift onrustbarend naar de 4. Ik krabbel een onleesbare briefkaart naar de „tante", die op zusje wil passer, terwijl wij onzen lichtzinnigen uitstap gaan maken: Of ze wolletjes voor zusje in Amsterdam wij koopen, daar zijn er gelukkig genoeg. Dan schiet ik mijn mantel 4an, strijk mijn nieuwe handschoenen behoedzaam over mijn vin gers en wacht pauwig trotsch ir. mijn stel, om dat ik klaar ben, terwijl mijn man gister nog had betoogd, dat ik nooit op tijd gelaarsd en gespoord zou zijn. Mijn overpeinzingen zijn van korten duur. Als een snoek .schiet mijn man door d> deuropening „Ga even mee. Hou dien kerel ziju kop va^t Ik gun me geen tijd mijn geliefde li ar dbt klee ding af te stroopen en grijp berusieul het vettige hoofd van den standvastigen patiënt, die „beslist door dokter zelf" wil geholpen wezen. Als hij eindelijk met de noodige medicamenten is vertrokken, kijk ik onthutst naa»' het zachte, gele leer. Het is vettig geworden: de fleur is er af. Mijn man ziet m'n gezicht en laeht. „Je krijgt vanavond een paar nieuwe van me", belooft hij. Dan schrikken wij beiden op door den auto- toeter. „Bewaar me, we moeten weg." De assistent verschijnt en ziet afgunstig onze koffers inladen. Hij is nu 14 dagen op Betje aar- gewezen. Het lijkt hem niet. De auto schiet de poort uit. Gelukkig! Wij zijn op weg. Omkijkend zie ik, hoe een fietser, stout zwen kend, de poort indraait. Ik vertel het met aan mijn man. Wat nu komt moet de nieuwe medicus ma?r opknappen, 14 dagen vacantie mag een mmsch toch wel hebben. Even kijk ik naar hem. Hij heeft zijn oogen dicht gedaan en leunt doodmoe achter over. Dan glijdt er een glans over zijn gezicht. „Wij zijn op reis!" zegt hij opgewekt. „Wie kan het gelooven! Zoo maar 14 heele dagen op rei*, samen met jou. Wij zullen wel voor 2 jaar in - drukken en kracht en opgewektheid oj doen. Wij zijn op reis!". Ik geloof, dat de le dag van en reis één van de genoeglijkste is: het gevoel van ontspanning na de drukte van pakken en redderen, en dan de eenigszins kinderlijke overdenking, dat al het heerlijke noz komen moet. waarin de rekening: zal worden nagezien en de verkie zing zal moeten plaats hebben wegens aftreden van se cretaris en voorzitter. Hierna wordt overgegaan tot het traditioneele bal, wat ongetwijfeld een gezellig verloop heeft gehad, tot laat in den naclht Hoewel alles wel 't zelfde gezellige karakter droeg van verleden jaar, gelooven we toch te kunnen zeggen, dat het bezoek deze keer minder groot is geweest. Maandagavond vergaderde de afdeeling Wieringer- waard van de Holl. Mij. van Landbouw bij den heer Van der Woude, onder leiding van den heer Daan Kaan. Aanwezig 11 leden. De voorzitter wil by de opening maar weer op 't zelf de aambeeld kloppen, door zijn teleurstelling uit te spreken over de geringe opkomst. Dit is wel jammer, want meer dan ooit is organisatie thans geboden. Wegens ongesteldheid van den secretaris, wordt de heer P. Visser Az. verzocht als waarn. secretaris te fungeeren. In verband met de voorgelezen notulen wordt medegedeeld, dat via de Aankoopvereeniging voor de ingezetenen 40 Kub. M. grint is aangekocht. Over de proefvelden zijn nog geen cijfers ontvangen. Naar aanleiding van een vraag van den heer K. Schenk in een vorige vergadering over verplichtingen van werkgever bij ziekte of ongeval van werknemer.deelt voorzitter mede. dat hierop een antwoord is ontvangen, dat luidt als volgt: De eerste drie dagen moet de werk gever betalen. Vervolgens is hij verplicht voor een vasten arbeider gedurende 6 weken het volle loon uit te betalen, waarvan door de bedrijfsverzekering-Mij. bij een ziektegeval 80 pet. en bij een ongeval wordt gerestitueerd. Ingekomen is een rapport van de afd. Flakkee over afzet van vroege en late aardappelen tegen minimum prijzen. Dit is door het Hoofdbestuur overgenomen, door wien nu aan de afdeelingen advies wordt ge vraagd. Van hier zal worden medegedeeld, dat aard appelen voor export alhier van minder belang is. Door de afd. Beemster wordt subsidie gevraagd voor een te houden Pluimveelegwedstrijd. Evenals meerdere ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Door de afd. Schagen werd voor een lid van het Hoofdbestuur aanbevolen de heer H. K. Koster alhifer. Besloten wordt deze candidatuur te steunen. Alsnu volgt verkiezing van drie bestuursleden, in de plaats van de heeren Jb. Kaan Kz„ C. Schenk Az. en Daan Kaan (niet herkiesbaar). Na drie vrije stemmin gen en twee herstemmingen werden verkozen de heeren K. Schagen, P. J. Visscher en Dirk Kaan. Volgend punt is een voorstel van het Bestuur tot op richting van een boekhoudcursus. Voorzitter zegt, dat dit in hoofdzaak zal afhangen van de belangstelling. Het is tegenwoordig wel zaak, dat de betrokken land bouwers zelf hun boeken kunnen bijhouden. Wanneer aan bepaalde regelen wordt voldaan, wordt zelfs nog een subsidie gegeven. De bedoeling ls echter niet een ingewikkelden cursus, doch op eenvoudige wijze een meer practisch inzicht te krijgen. Het zal gewenscht zijn dat de betrokken leeraar zich in verbinding stelt met den Inspecteur der belastingen. Dan zij we op den goeden weg. Na eenige besprekingen wordt besloten dat 't Bestuur de noodige stappen zal doen. Door den heer K. Schenk wordt een uitgebracht verslag uitgebracht van de gehouden algemeene verga dering. waarvoor voorzitter dank betuigt De behandeling van den beschrijvingsbrief vóór de a.s. algemeene vergadering geeft geen aanleiding tot vele besprekingen. Bij punt 4 wordt besloten de candida- tuur-Koster te ste.unen en bij de verkiezing van een lid der financieele commissie wordt besloten dat afge vaardigde de candidatuur-Joh. de Veer zal steunen. Rondvraag nihil, waarna sluiting volgt, onder dank zegging voor de prettige besprekingen en aan de pers voor zijn aanwezigheid. Dinsdagmorgen geraakte de Chevrolet-vrachtauto van den heer C. K. aan de Nieuwesluis. nog ongeladen, recht over de kluft in een tuin terecht. Niemand zat in den wagen. Oorzaak was 't vastzitten van den starter. Toen K. den motor zou aanslingeren, schoot de auto direct vooruit met bovengenoemd gevolg. Er was geen materieeie schade. Alleen was de benzine-tank leeg geloopen. Het grootste karwei was aanvankelijk om 't gevaarte weer achteruit te krijgen, doch ook daarvoor was raad. De groote wals ging even ter assistentie en binnen 5 minuten stond de auto weer op zijn plaats. Als wij ons geinstalleerd hebb-u bij het raam van den D, en de sneltrein Amsterdam uitglijdt, zijn wij volmaakt tevreden menschen De trein slokt de afstanden in- Utrecht, Zeve naar. Keulen, wij zijn er, voordat wij bet we ten. Dan bereiken wij den Rijnoe/er en verbeugen ons in het altijd wisselend landschap, in de schil derachtige stadjes, die, bij elke bocht, ruod vlek ken tegen de groene bergen. De rails locpen bier bijna parallel met den voetweg en het valt or.s op, hoe stil het overal is. De aardige zitjes zijn ver laten, de fleurig bevlagde hotels v»rtoonon* ga pend leege galerijen. Duitschland is arm! Wij zagen en hoorden het tientallen koeren. De bevol king moet zelfs zijn ..helles" prijsgeven. Elke Pfennig dient gekeerd. Een gevolg daarvan is een onrustbarende en weinig sympatnicke vreornde- 1 i ngen-exploitatie. Dat begon reeds in de eet wagen. De rekening vertoonde onleesbare krabbels met een eindcijfer, dat ons te hoog leek. Bij nadere informatie bleek 10 pet. voor de bediening er reeds bijgerekend. Wij ontliepen dus de dubbele fooi, maar vele rei zigers betaalden goed vertrouwend hol bedrag H- nog eens 10 pet. Het is gewenscht bij elke afre kening thans te vragen: „Mit oder ohne" (bedie ning). Het eenig druk bereisde deel van DuitschlaDd is dit jaar Beieren, Oberammergau en Bayrruth trekken duizenden vreemdelingen. Oven olie trei nen stoomen München binnen en de mooie, druk ke stad is overstroomd door kijklustigen, waar van Amerikanen zeker 90 pet. vormen. Met den dender van den trein nog in onze ooren, blazen wij 's avonds laat uit in de hal van één der drukste hotels. Het stroomt naar binnen door de draaideur: broodmagere lady's en -elf- made Amerikanen, goedmoedige Beieren en /elf- genoegzame zakenmenschen, die overal thuis hoe ren. Een onberispelijke chef de rèception staat do gasten in 4. 5 talen te woord. De liften suizen; een jazz hakkelt een melodie, waarop, een zaal verder, de Müncher élite rondschuift. Amerlkaan- sche meisjes, die alleen schijne i te bestaan uit een met zijde bekleede ruggegraat. densen ver veeld in München, zooals ze het waarschijnlijk in alle groote steden van beschaafd Europa hebben gedaan. De Duitsche Gretchen daarentegen druk ken teeder haar gekrulde bollet jc« legen da wing van haar partner en schuiven, alsof enfin

Schager Courant | 1930 | | pagina 5