Langendijker Groentencentrale. Groentencentrale Een Kaasbeurs te Alkmaar. Enorme brand te Pontianak. Z IJ P E De verbetering van de vlotbrug te 't Zand. CALLANTSOOG BARS1NG E R HOR N LANGEND»K WIERINGEN Vliegtuigongelukken. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. LANGEND» Spreker wil er echter al zijn krachten voor geven, om iets tot stand te brengen, maar wijst er tevens op. dat ons bedrijf nog volkomen credletwaardig is en zegt dat als wij ons bedrijf tien jaar door elkaar nemen, er brood in is verdiend en wijst ook op de vruchten van verandering van cultuur. Spr. zou het goed vinden, den Minister van Water staat bekend te maken met de dringende noodzakelijk heid de vrachttarieven te verlagen, desnoods van deze vergadering uit per brief of telegram. Wat het pacht stelsel aangaat, zegt spreker, dat een krachtig geluid uit deze vergadering zeker zijn nut zal hebben. De heer De Groot van Schermerhorn, is ook van oor deel, dat er hulp aan den tuinbouw moet komen, al is het dan maar voor aankoop van kunstmest; dit jaar zal dat dringend noodzakelijk zijn. Burgemeester Slot brengt nog even naar voren, dat de N.U.M. gelikwideerd is, als tuinbouwers kunnen wfj er niet de minste rechten op laten gelden. De heer Madderom v. St-Pancras wijst er op dat gedu rende den oorlog de regeering goedlcoope groenten voor het Nederlandsche volk van ons afdwong. Dus dat de regeering of eigenlijk het geheele Nederlandsche^ volk hier nog een schuld heeft af te doen, hetgeen than» zou kunnen geschieden door ons steun te bieden. De heer Kramer van Zuidscharwoude, wijst er op dat er voor gewaakt dient te worden, dat de verlaging van de vrachttarieven niet in handen van de exporteur* moet komen, zooals het dit voorjaar is afgekomen. Spr. vindt het zeer te betreuren, dat dit geld in de ver keerde zak is terecht gekomen. De heer Krom van Heerhugowaard zou gaarne zien, dat de regeering afweermaatregelen nam, daar de afzet van onze producten door de hooge tarieven buitenge woon wordt bemoeilijkt. De heer Prins van Koedijk vraagt of de mogelijkheid niet bestaat, dat er op aangedrongen wordt, dat er uit stel van de betaling van pachtgelden en interest wordt verleend, en ook dat er geen gerechtelijke vervolging plaats kan vinden bij niet-betaling. De Voorzitter zegt hierop, dat we in het particulier bezit niet in kunnen grijpen. Burgemeester Slot zegt thans de vergadering te moe ten verlaten, daar hij geen tijd meer beschikbaar heeft. Hij wil echter nog enkele punten onder de aandacht der vergadering brengen, n.1. of het nqodig is dat een algemeene vergadering van de .G.C. gehouden wordt. Ten tweede: moet de Vierbond vergaderen? Of ls het beter dat de Provinciale commissie vergadert? De heer Kloosterboer van St.-Pancras stelt voor om de menschen te helpen met geld van de eigen organi satie, daar er direct hulp noodig ls. De Voorziter betwijfelt of de vereenigingen daar wel geld voor kunnen krijgen. De heer Madderom bespreekt de steun van de regee ring aan den landbouw voor tarwe en suikerbleten- bouwers. Door den heer Balder te Broek op Langendijk wor den de nadeelen van den zomertijd naar voren gebracht en het zevende leerjaar wordt besproken. Spr. vond het wenschelijk, dat het volgen van onderwijs aan een lagere tuinbouwschool vrijstelling gaf van het zevende leerjaar. De Voorzitter vraagt de vergadering of ieder is vol daan met de besprekingen over de punten die naar voren gebracht zijn en vraagt verder of het noodzake lijk is, dat er een algemeene vergadering van de L.G.C. komt; hij ziet er meer voordeel in, een vergadering te houden van de Provinciale organisatie en daar de vol gende punten te behandelen: Verlaging van vrachttarieven. Het verkrijgen van renteloos kapitaal. Spoedige invoering van de Pachtwet. Vrijstelling van de lasten ontstaan door sociale wet ten, zooals zegels plakken, ziektewet, ongevallenwet en deze lasten voor menschen met inkomens beneden de f 1500 door het rijk te doen betalen, waarmee de ver gadering instemt, mits de besturen van alle aangeslo ten vereenigingen en de vooraanstaande mannen van alle politieke partijen ook tegenwoordig zijn en de da tum niet te ver opgeschoven wordt. Hierna sluiting. werd per locomotief naar het magazijn vervoerd, al waar een voorloopig verband werd gelegd. Hij is vervolgons per auto van Boersen naar het ziekenhuis te Den Helder vervoerd. Onder leiding van den ingenieur Pannekoek bracht Dinsdagnamiddag de Zuiderzeeraad een bezoek aan de Zuiderzeewerken. Een tocht langs de Zuiderzeewerken. Woensdagmiddag maakte, daartoe in de gelegen heid gesteld door de N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, het personeel van alle scholen op Wieringen, een tocht langs de Zuiderzeewerken. Allereerst werd een wandeling naar de sluiswerken gemaakt en vervolgens met de directieboot „Zilver meeuw", langs de werken gevaren. Het behoeft geen betoog, dat deze tocht zeer in den smaak van de dames en heeren onderwijzeressen en onderwijzers is gevallen. Bezoek aan de Zuiderzeewerken. Dank zij het mooie weer, mochten de Zuiderzeewer ken zich Woensdag weer in een druk bezoek verheu gen. Naast eenige groote gezelschappen kwamen ook weer vele kleinere de werken in oogenschouw nemen. Voor rekening van den schilder en behanger A. Kraak alhier, wordt achter zijn woning ter uitbrei ding van zijn zaak. een groote schuur gebouwd die dienst moet doen als werkplaats. Zij wordt gebouwd door den aannemer Juisting alhier. Alhoewel er den laatsten tijd een belangrijke ken tering is gekomen, wat het bezoek aan de Zuiderzee werken betreft, den dag van Woensdag stond even wel weer in het middelpunt der belangstelling. Met verscheidene particuliere auto's en autobussen, wa ren de bezoekers gekomen, o.m. zagen we eenige groo te wagens die uit Purmercnd kwamen. In verband met het besluit dat de Algemeene Verga dering van den Bond van op Coöperatieven grondslag werkende Zuivelfabrieken had genomen, heeft het bestuur van dien Bond zich tot het gemeentebestuur van Alkmaar gewend, met het verzoek om medewer king te willen verleenen voor het beschikbaar stel len van een lokaal, waar op kaas-marktdagen Kaas- beurs zou kunnen worden gehouden voor kaas uit sluitend in Noordholland gemaakt. Blijkens mededeeling aan de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, is het de bedoeling van het gemeentebestuur van Alk maar, om bij wijze van proef de z.g. Kleine Waag voor genoemd doel in gebruik te geven en wel op iaderen Vrijdag van des morgens 9 tot des middags 12l/2 uur, voorloopig tot 1 Mei a,s. Voor evenwel een definitieve beslissing wordt geno men, vraagt het gemeentebestuur het oordeel van de Kamer van Koophandel. Verschillende berichten. De geheele Chineesche wijk vetrwoest. De schade geraamd op 14.000.000. Aneta seint uit Weltevreden: Een enorme brand heeft de geheele Chineesche wijk van Pontianak verwoest, met do talrijke win kels welke zich daar bevonden. De schade wordt ge schat op f 4.000.000. (Pontianak is de hoofdplaats van de residentie West-Borneo). mooier. Het was schitterend. Ook de heer Bouw meester heeft ons van zijn kunnen in hooge mate doen genieten, zoodat gerust gezegd kan worden dat het een avond van kunstgenot was. Kon men laatst door de Radio hooren en in de plaatselijke bladen lezen dat een persoon oplichting had gepleegd, door zich voor lotendebitant uit te ge ven en de menschen wijs te maken dat zij Ao en zoo veel Marken hadden gewonnen en hij deze direct bij ontvangst der overgemaakte onkosten aan de geluk kigen zou uitbetalen en alhier op die wijze een slacht offer had gevonden, die na ontvangst der Marken tot de ontdekking kwam, dat het waardelooze oorlogs- marken waren, thans is het de politie gelukt dezen sinjeur te vatten, welke een zekere de V. van de Rijp bleek te zijn. Alhier waren op Dinsdagavond van kermis twee rijwielen ontvreemd. Het is de politie gelukt de daders aan te houden, welke reeds met hun gestolen karre tjes naar Haarlem waren gepeddeld en aldaar met een koopman voor verkoop van het gestolene in on derhandeling waren. De heer M. Koning alhier was zoo gelukkig om te zamen met mej. Rondhout te St. Maartensvlotbrug de hoofdprijs, 2 paarden, van de te Anna Paulowna gehouden loterij te winnen. SCHAGERBRÜG. De volgende paarden zijn ingeschreven voor dé op 16 September a.s te Schagerbrug te houden hard draverijen: Othella, J. Plevier, Alkmaar; Premier, idem; Northerman B. N. Spaans. Schagen; Meteor, K. Hart, Medemblik; Miss Zelda Peter, S. v. d. Oord, Haarlemmermeer; Pieternel, W. Vessies, Beverwijk; Maggy Henry, J. M. Schoon, Medemblik; Senator Axbond, Z. Davidson, Hoorn; Kapitein de Bruane, G. Vergouw, Castricum; Marie P, A. Witteveen, Schoorl; Hardstein, Iv. Vergay, Amsterdam; Rolette, C. Weehuizon, Purmerend; Marry Maggowan, G. Visser, St. Maartensbrug; Jannet Harvester, J. Ver gay, Purmerend; Cathariena Spier, idem; Ommega, C. Verhorst, Beverwijk; Frettchen, D. Beets, Beem- ster; Madrigal, C. F. Ockhorst, 's Gravenhage; Prin ses Duluth, Stal Vitesse, Groningen. 'T ZAND. Door D. Vos, melkrijder, werd heden Woensdag morgen op een weiland te Gr. Keeten een vogel ge vangen welke om haar linkerpoot een aluminium- ring droeg waarop stond Museum Nat. Hist. Leiden, Holi. 58681. Volgens ter zake kundigen had men hier te doen met een zgn. „parelduiker". Vermoedelijk is de vogel uit het Nat. Hist. Mu seum te Leiden ontsnapt en na op het strand rond te hebben gezworven het beest zat onder de teer te Gr. Keeten terecht gekomen. De heer Vos zal zich met de Dir. van het Museum te Leiden in ver binding stellen. PETTEN. Maandag en Dinsdag maakten de leerlingen der openbare school met de geleiders hun schoolreisje. Den eersten dag trokken de ouderen per bus naar de residentie, Ze bezichtigden de Kamergebouwen, terwijl ze voorts de wondere bekoring ondergingen van het panorama Mesdag. Natuurlijk werd ook Scheveningen niet vergeten. Het bezoek aan enkele speelgelegenheden verhoogde verder het genot van dezen dag. De jongere leerlingen maakten den traditioneelen tocht: Schoorl, Bergen, Egmond aan Zee, Alkmaar. Het weer was bij uitstek gunstig en maakte het on gebonden verblijf in de natuur en de speeltuinen tot een waar feest. In de beste stemming keerden ze dan ook weer, opgewacht door de meelevende oude ren. In de zaal van den heer Vriesman richtte de heer Eriks tot besluit van deze schoone dagen woor den van dank tot allen, die op eenigerlei wijze hun medewerking verleenden. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar, was aan den Minister van Waterstaat het verzoek gericht om voor verbetering van de vlotbrug over het Noordhollandsoh Kanaal te willen zorgdragen. Als antwoord op dit verzoek werd door den Minis ter medegedeled, dat nog geen definitieve beslissing was genomen, omdat nog gewacht werd op adviezen omtrent de met deze zaak samenhangende verbinding van den Rijksweg Alkmaar—Nieuwediep met Den Oever. De kermis is hier in alle opgewektheid gezellig gevierd en zonder eenigen wanklank verloopen. Dit jaar was het. door het initiatief van V.V.V., die voor zweefmolen en schiettent, vroolijke keuken enz. an nex volksspelen had gezorgd, drukker dan andere ja ren, zoodat het wel aanbeveling zal verdienen, op dezen weg voort te gaan. Maandagavond trad in het lokaal van den heer Butter het welbekende gezelschap Hofman op, dat den talrijken aanwezigen een zeer vroolijken en gezelligen avond heeft verschaft. In het Dorpskoffie huis van den heer De Haan zorgden de Van Dijk's origineele Volendammer Harmonica-virtuozen voor uitstekende amusementsmuziek, terwijl het in beide lokaliteiten niet ontbrak aan enthousiaste dans- vreugde. Het ouderwetsche tonknuppelen wordt hier met kermis nog altijd in eere gehouden. Ook hiervoor was heel wat liefhebberij en menig vaatje werd aan gruis geslagen. Summa summarum: een goedgeslaagde kermis dit jaar. Aan de inlevering van Rijksgoederen, welke op 7 October a.s. in de Geraeentebewaarschool te Schagen zal worden gehouden, moet door 8 dienstplichtigen uit deze gemeente worden deelgenomen. Ter secretarie werden wederom 4 gevallen van mond- en klauwzeer aangegeven, terwijl door één veehouder aangifte werd gedaan, dat zijn vee van mond- en klauwzeer is genezen. Voor de betrekking van slager bij de verwerkings inrichting blijkt veel animo te bestaan. Tot op heden hebben zich ree.is 54 sollicitanten aangemeld. Maandag 8 September j.1. werd een vergadering ge houden van de besturen van alle aangesloten vereeni gingen der Langendijker Groentencentrale, in 't café van den heer Vijzelaar alhier. De voorzitter S. de Boer, heet alle aanwezigen harte lijk welkom, in 't bijzonder burgemeester Slot, als voor zitter van het veilingsbestuur en zegt dat de aanleiding tot deze vergadering was een schrijven van „de West" te Koedijk, gericht tot de besturen der zustervereeni- glngen, waarin werd verzocht om een algemeene ver gadering van de L.G.C. In de verleden week gehouden vergadering van het veilingsbestuur is besloten eerst deze vergadering te houden, teneinde zoo mogelijk met voorstellen voor een algemeene vergadering te komen. Het feit dat deze vergadering gehouden wordt, is een gevolg van den slechten toestand in onze bedrijven, waarvan hoofdzakelijk de vele ziekten en misgewas de schuld zijn. Spr. wijst o.a. op den buitengewoon zwa- ren regenval op 12 Juni jj. en zegt dat het buitenge woon moedeloos is om alle vruchten van zwaren arbeid door regen en ziekte te loor te zien gaan. Er is begonnen met een te lagen aardappelprijs, welke nogal stabiel bleek te zijn, zoodat er weer hoop kwam, toen echter door de vele regens de aardappelziekte weer optrad met als resultaat een zoo goed als totale vernietiging van den oogst. En door het zachte weer nam de draaihartigheid zulk een omvang aan, dat vrij wel de geheele oogst van bloemkool en bewaarkool ver nietigd is. Bovendien waren de prijzen van de zomerkooi van dien aard, dat vele veilingsdagen deze onverkoopbaar bleek. Spr. hoopt dat uit deze vergadering punten naar voren komen om den tuinbouw direct en indirect te helpen, bijv. lagere pachten en lagere vrachttarieven. Met deze woorden verklaart voorzitter de vergadering voor geopend en geeft het woord aan den heer Butter, bestuurslid van „de West" te Koedijk. Deze brengt eenige punten ter sprake, o.a. bescherming van ons be drijf door de regeering; de waanzinnige verhooging van invoerrechten op onze producten en hoe daartegen afweermaatregelen te treffen. De Voorzitter wenscht hierover geen oordeel te vel len en vraagt wie van de aanwezigen het woord ver langt Als eerste spreekt de heer Jb. de Vries van St-Pan cras. Hij leest een artikel voor uit een voor-jarige „Tuinderij" over den Nederlandsohen tuinbouw en de Duitsche oorlogsschulden, waaruit blijkt dat Duitsch- land zulke grocte bedragen moet betalen aan de ge allieerden dat die onmogelijk uit de directe belastingen kunnen worden opgebracht zoodat alle in Dultschland ingevoerde artikelen zwaar belast moesten worden, en nu worden de kosten van den oorlog door deze tarie ven voor een gedeelte afgewenteld op den Nederland- schen tuinbouw. Spr. vindt het ook dringend noodzake lijk, dat de pachtwet tot stand komt en tevens zeer gewenscht dat de vooraanstaande personen van alle politieke fracties op de komende vergadering tegen woordig zijn, want Indirecte hulp is noodig en directe hulp noodzakelijk. Wenschelijk ware het ook om de sociale wetten niet zoo zwaar te laten drukken en bijv. personen met een inkomen van minder dan f 1500 daarvan vrij te stel len. Ook bepleit spreker steun voor den tuinbouw uit de gelden van N.U.M.; de groentenzouters hebben daar toch ook eens een toeslag van gehad van zes gulden per vat Spreker stelt voor, een toeslag te trachten te krijgen van 10 gld. per snees, behalve voor glas en bloembollen. De toestand ls van dien aard, dat hulp ln den vorm van geld dringend noodig is. De heer Kramer van Zuidscharwoude gelooft niet, dat er met een tarieven-oorlog veel is te bereiken. Spr. is voor een buitengewone algemeene vergadering; hij vindt het roekeloos zoo door te gaan, wij hebben hulp noodig om te komen tot andere cultures, en wijst ook op de sociale wetten, die veèl te zwaar drukken op den kleinen patroon die hier vrij algemeen is. Hij is er ook voor, regeeringspersonen uit te noodigen op onze buiten gewone vergadering. Verschillende sprekers wijzen op de noodzakelijkheid van een spoedige totstandkoming van de pachtwet, daar het weerstandsvermogen van de tuinders door de abnormaal hooge pachten sterk wordt verzwakt en dat de hooge pachten, ontstaan zijn door gebrek aan land. De geheele tuiobouw van Nederland moet er op aan dringen, dat personen ln de pachtcommissie komen, die weten hoe de toestand is. Burgemeester Slot zegt te kunnen begrijpen, dat er menschen zijn, die moedeloos worden, maar raadt de vergadering aan het hoofd koel te houden. Wanneer wij geld willen hebben van Rijk, provincie of gemeen te, dan moet dat er eehst gebracht worden in den vorm van belasting, het is voor den Minister van Finan ciën zeer moeilijk, geld te geven. 30. Maar de les, die Wim welverdiend had, Kreeg hfj op dit oogenblik nog niet, Wim wist voor dit keer weer te ontsnappen, Zooals men op dit plaatje ziet De deur leek wel een mallemolen, Draalde voortdurend in het rond, Toen gaf de man 't op, omdat hij zich Te oud voor 't spelletje vond. ZUIDSCHARWOUDE. Door de Kolfclub „Gezellig Samenzijn" zijn tot korpskolvers voor de Nationale Kolfwedstrijden aan gewezen de heeren G. Mettes, J. Zijp en J. Bergen. Uit de gids voor de Nat. Kolfwedstrijden blijkt, dat zich 20 club9 tot deelname hebben aangemeld en dat 416 kolvers zijn ingeschreven. Onze plaatsgenoot P. du Burck, die bij de laatste eindexamens het diploma 5-j. H.B.S. verkreeg, zal zijn studie voortzetten als student aan de Land bouw Hoogeschool te Wageningen. OUDKARSPEL. Uitslag Kolf wedstrijd. Bij den heer C. Vis, café „de Brederode" werd een 25-slagen kolfwedstrijd gehouden, waarvan de uit slag als volgt is: le klasse: le prijs P. Molenaar. Zuidscharwoude, 233 p.: 2e prijs G. Hop, Noordscharwoude, 210 p.; 3e prijs K. Quant, Warmenhuizen, 205 p.; Serieprijs J. Schenk, Bnrsingerhorn, 49 p. 2e klasse: l.e prijs O. Bakker, Oudkarspel, 217 p.; 2e prijs J. Gelder, Oudkarspel. 213 p.; 3e prijs P. Gel der, Oudkarspel, 199 p.; serieprijs Jb. Zijp, Zuidschar woude, 50 p. 3e klasse: le prijs K. Kat. Oudkarspel. 220 p.; 2e prijs Alb. Boon, Alkmaar. 205 p.: 3e prijs K. Langen dijk, Noordscharwoude, 199 p., bij loting met J. Bruin, Noordscharwoude; Serieprijs Jb. Strijbes, Harenkar spel, 49 p., eveneens bij loting met J. Bruin, Noord scharwoude. Geelzucht. Er doen zich, naar wij vernemen, op Wieringen thans veel gevallen van geelzucht voor, zoowel bij kinderen als bij ouderen. Hoewel deze ziekte nipt direct van ernstigen aard is en over het algemeen een gunstig verloop heeft, doet men toch goed dadelijk bij het constateeren van de verschijnselen een geneesheer te raadplegen. Inenting. Van gemeentewege zal gelegenheid gegeven wor den voor schoolgaande kinderen en ook kinderen van 2 jaar en ouder, die nog niet de school bezoeken, om kosteloos ingeënt te worden tegen Diphtherie. Ouders of verzorgers van bedoelde kinderen, welke daarvan gebruik willen maken, moeten daarvan vóór 13 September a.s. mededeeling (schriftelijk of monde- line) ter gemeentesecretarie doen, onder opgaaf van hot aantal te behandelen kinderen en de plaats (Hippolytushoef, Westerland, Oosterland en Den Oever). Nader zullen tijdstippen en lokaliteiten bekend ge maakt worden. Wij kunnen ouders en verzorgers van kinderen niet genoeg aansporen om van deze gelegenheid voor onvatbaarmaking van deze gevreesde ziekte een dank baar gebruik te maken. Jeugdbond voor Onthouding. Zondagmiddag 14 September a.s. organiseert de Jeugdbond voor Onthouding, afdeeling Wieringen, Sportwedstrijden in den Wieringermeerpolder, be staande uit handbal, hardloopen, touwtrekken, enz. Bij ongunstig weer gaan deze wedstrijden niet door, doch wordt een samenkomst in 't Clubgebouw „de Vonk" gehouden. DEN OEVER. Bij de Amsterdamsehe Ballast Maatschappij had jl. Woensdagnamiddag om ongeveer 3 uur een onge val plaats doordat de gehuwde werkman J., die bij de kipkarren werkzaam was, dusdanig bekneld ge raakte tusschen de karren, dat zijn been brak. Hij Mexicëansch militair vliegtuig neergestort. Zes dooden. Te Merida (Yucatan) is Dinsdag een Mexicaansche regeeringsvliegboot bij een proeftocht verongelukt. De overblijfselen zijn in brand geraakt. De zes personen in de vliegboot zijn omgekomen. Ook weer een Fransch militair vliegtuig neergestort. Twee slachtoffers. V.D. verneemt uit Parijs: Bij de manoeuvres heeft Dinsdag een ernstig vlieg tuigongeval plaats gehad. Een militair verkennings vliegtuig vloog in den nevel tegen een bergwand aan en werd totaal vernield. Terwijl de bestuurder levens gevaarlijk gewond werd, was de waarnemer op slag dood. ZUIDERZEEVISSCHE RIJ-TE NTOO NST ELLIN G TE ENKHUIZEN*. Het aantal bezoekers. Het aantal betalende bezoekers is 45.000 geweest. H'* bestuur had bij den opzet van de tentoonstelling ger. kend op 30.000. DE WIERINGERMEERPOLDER. De in cultuur brenging. Tot inspecteur bij den dienst tot in cultuur brenging van den Wieringermeerpolder ls benoemd de heer A. Minderhoud, thans directeur der N.V. Grondverbete- rings- en ontginningsmij. te Hoogeveen. De heer Min derhoud was reeds sinds enkele weken ln nieuwe functie werkzaam. GROOTE BOERDERIJBRAND. Drie en vijftig varken* omgekomen. Dinsdagavond omstreeks negen uur brak door onbe kende oorzaak brand uit in de kapitale boerderij van Oosterhaus te Neede. De geheele boerderij ging in vlam men op. Het woonhuis, dat afzonderlijk was gelegen, bleef gespaard. 53 varkens kwamen in de vlammen om. Groote voorraden fourage, de geheele oogst, veel land bouwwerktuigen, een tractor, melkmachines enz. gin gen eveneens verloren. De schade ls zeer aanzienlijk. De boerderij was een bekend fokstation voor varkens. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt EEN WAARSCHUWING. Als gij op dit bankje zitten gaat, Kijk eerst, of zij wel stevig staat. De Commissaris van Politie te Amersfoort geeft hot publiek in overweging om, alvorens handelsre laties aan te knoopen met de Amersfoortsche Han delsbank, Sint Anfridusstraat No. 54 te Amersfoort, van Dirk Evers, wonende aldaar, inlichtingen in te winnen aan zijn bureau. Overneming in de nieuwsbladen is zeer gewenscht daar bovengenoemde bank over geheel Nederland adverteert. DR. WILLEM MENGELBERG. Naar wordt vermeld, is dr. Willem Mengelberg door den kening der Belgen benoemd tot commandeur in de Belgische Kroonorde. Of

Schager Courant | 1930 | | pagina 7