SchagerCourant WIE Radioprogramma f/etzu± Tweede Blad. Gemengd Nieuws. Oceaanvluchten. Lijkverbranding in Denemarken. Het vergiftigde snoepgoed. Groote boschbrand in de Tengger in Oost-Java. Mussolini en het Vaticaan. Uit onze Omgeving. Tentoonstelling te Schagerbrug ST. PANCRAS WIERINGEN GRATIS. Dinsdag 16 September 1930 73ste Jaargang. No. 8731 Woensdag 17 September. Hilversum (1875 M.) V.A.R.A. 8.00 Orgelspel door Joh. Jong. afgewisseld door gramo foonplaten; 9.00 Gramofoonplaten. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. t V.A.R.A. 10.15 Pieter van Saenen, voordracht; 10.30 Ziekenuurtje; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Politie/berichten; 12.15 Middagconcert door het VARA-Septet; 1.45 Gramofoon- imuziek; 2.00 Onderbreking voor verzorging van den zender; 2.30 VARA-liedjes voor de kinderen; 3.30 „Maak het zelf" door Celine Schaake—Verkozen; 4.30 Vraag- balfuurtje voor kinderen; 5.15 Vooravondconcert door het VARA-Orkest o.l.v, Hugo de Groot, afgewisseld met orgelspel door Joh. Jong; 7.00 Literair Halfuurtje door A. M. de Jong; 7.45 Politieberichten; 8.00 's Keizers Koelies, een dramatisch luisterspel, op te voeren door „Het Groot Volkstooneel"; 11.00 The Original Russian Artistic Trio; 11.30 Gramofoonmuziek. Huizen (298 E, na 6 uur 1071 M.) N.C.R.V. 8.159.30 Tijdsein en Morgenconcert; 10.3011.00 Korte Ziekendienst; 11.0011.30 Gramofoonplaten; 11.30 12.30 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz; 12.30 2.00 Middagconcert; 2.00—2.45 Concert door Mevr. C. v. RavenswaayMöllenkamp (alt), Joh. Lammen (bas), H. Brugman (piano); 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. M. Wentink; 3.15—4.15 Vervolg concert; 4.15— 5.00 Gramofoonplaten; 5.006.00 Kinderuurtje; 6.006.45 Gramofoonmuziek; 6.306.40 Vaz Dias: Koersen; 6.45 7.15 Declamatie door J. Veenstra; 7.157.30 Gramofoon muziek; 7.30—8.00 Spreekster: Stafkapiteine M. Ligt- voet, Leger des Heils. Onderwerp: „Achterbuurtsleven met lief en leed"; 8.00—<8.30 Concert door het „Draper- Kwartet"; 8.30—8.50 Spreker: D. Noordam. Onderwerp: „Een kijkje in een Opvoedingsgesticht"; 8.509.20 Ver volg concert; 9.209.50" Vervolg rede D. Noordam; 9.50 —10.00 Persberichten Vaz Dias; 10.00—11.00 Vervolg Concert. Over den Grooten Oceaan. De Amerikaansche vliegers Bromley en Gatty, die van Japan uit zonder tusschenlanding over den Groo ten Oceaan naar de Vereenigde Staten willen vlieger, een afstand van 4000 zeemijlen, zijn Zaterdagmorgen vertrokken. Hun doel is Tacoma in Washington. Over den Atlantischen 'Oceaan. De vliegers Rolboyd en Harry Grace zijn Zaterdag met het vliegtuig Columbia van Montreal vertrokken naar Harbour Grace, de eerste étappe op hun vlucht over den Oceaan naar Engeland. Evenals in de andere Scandinaafsche landen, wint ook In Denemarken de crematie meer en meer terrein. In de groote steden is het aantal crematies vrijwel even groot als het aantal begravingen. Zelden of nooit maakt men van kerkelijke zijde bezwaar tegen de crematie, in elk geval randt men de vrijheid der voorstanders in geen enkel opzicht aan' en de meeste crematies gaan gepaard met de gewone godsdienstige plechtigheden. Toch bestond er tot dusver nog niet volle gelijkstel ling van beide wijzen van lijkbezorging. Voor crematie gold nog steeds de bepaling, dat deze slechts toegelaten was als de overledene uitdrukkelijk en schriftelijk den wensch daartoe te kennen had gegeven. De regeering wil thans ook deze verouderde bepaling opruimen en tot de volledige gelijkstelling overgaan. Voortaan zal crematie toegestaan zijn niet alleen bij testamentaire of schriftelijke wilsbeschikking, doch ook als de overledene lid was van een of andere vereeniging voor lijkverbran ding, ja, zelfs ook als bij ontsteltenis van wilsverklaring of lidmaatschap, de nabestaanden crematie verkiezen, althans zoo de overledene niet den wensch te kennen gegeven had begraven te worden. Vergiftiging op groote schaal. Sensatio- neele ontdekking! Misdadig opzet? Dezer dagen hebben wij gemeld dat zich bij een aan tal kinderen in Cheshire vergiftigingsverschijnselen heb ben voorgedaan na het eten van snoepgoed, dat arseni cum bleek te bevatten. De justitie stelde een onderzoek dn en gelastte de sluiting van de fabriek van suikerwa ren te Stoke-on-Trent, waarvan de „zuurtjes" afkomstig waren. Thans meldt het N.T.A. dat het verder onderzoek der justitie heeft geleid tot de sensationeele ontdekking, dat de bonbons in plaats van met suiker met arsenicum wa ren bestrooid. Een zak met arsenicum, die door de fa briek als goede suiker was gekocht, werd in beslag ge nomen. Bij verdere nasporingen in de fabriek vonden rechercheurs een houten kist, waarin, naar door een deskundige werd vastgesteld, 50 pond zuivere arsenicum was. Het is nog niet aan het licht gebracht of het hier een noodlottige vergissing of een misdaad betreft. Intusschen worden uit een groot aantal plaatsen nieu we gevallen van vergiftiging gemeld. In een weeshuis te New Brighton werden 15 kinderen, na het eten van bonbons, hun door een bezoeker geschonken, ziek. Ook te Sandbeach en Hanley is een aantal jeugdige perso nen na het éten der bonbons met vergiftigingsversefaijn- selen in het ziekenhuis opgenomen. ONGELUK BIJ BOUW VAN EEN BRUG. Twee arbeiders gestikt. Marseille, 13 Sept. In de nabijheid van de stad heeft bij het bouwen van een brug een ernstig ongeluk plaats gehad. Vijf arbeiders waren onder de oppervlakte van het water in een caisson werkzaam voor het aanleggen van de fundeering der brug. Plotseling weigerde de mo tor, die voor den luchttoevoer der arbeiders zorgde. Voordat de caisson aan de oppervlakte kon worden gebracht, waren reeds twee werklieden den verstikkings dood gestorven. De drie anderen werden in levensge vaarlijken toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Sedert Dinsdag woedt in het Tenggergebergte op Oost- Java een zeer hevige boschbrand. Van een hoogte van 2000 meter komt het vuur langzaam afzakken. Volgens taxatie van den dienst van het boschwezen waren Don derdagochtend reeds 550 H.A. verbrand, hoofdzakelijk tjemara-bosschen. Het Tengger-gebergte, ten Zuiden van Pasoeroean in Oost-Java gelegen, vormt een der schoonste centra van het bergtoerisme in Indië. De ontzaglijke oude krater, waarvan de kilometers lange ringmuur de Zandzee om sluit, waaruit de vulkaan Bromo oprijst, vormt het grootste gedeelte van het complex. Op de hellingen der omringende bergen groeit in groote menigvuldigheid de tjemara (casuarina montana), vaak de Indische den ge noemd, die met zijn altijd ruischend, donker naaldloof een eigen karakter aan dit landschap verleent. Tochten, van het om zijn verkwikkend klimaat zoo druk be zochte Tosari uit naar den Perandjaan, den Bromo of den Moenggalpas ondernomen, gaan door dichte tjema ra-bosschen langs steile ravijnen. In elk geval zal de brand, afgescheiden van de oeco- nomische schade, aan het aanzien van dit juist door den tjemara zoo behoorlijke landschap belangrijke afbreuk doen. Naar Belga uit de Vaticaansche stad meldt, heeft het besluit van de fascistische regeering om den 20en September, den verjaardag van de inneming van Rome, niet meer te vieren als nationalen feestdag, doch dezen te vervangen door den verjaardag van de verzoening met hot Vaticaan een zeer aangenamer» indruk gemaakt in de Vaticaansche Stad. Zoodra de Paus het bericht vernam, sprak hij er zijn levendige voldoening over uit. Het gerucht loopt, dat Mussolini bij de afkondi ging van de nieuwe wet tot regeling der feestdagen een bezoek aan den Paus zal brengen. DE SPAANSCHE KONING HEFT ZIJN RENSTAL OP. Koning Alfons, die, als hertog van Toledo, sinds ongeveer vijftien jaren een grooten renstal bezat, heeft besloten dezen op te geven. Het besluit vindt zijn oorzaak in het feit, dat on danks alle pogingen om de paardensport in Spanje tot bloei te brengen, de bevolking grooter belang stelling heeft voor stierengevechten en voetbal. Een ideaal laxeer- v' middel vindt ge in Foster'sMaagpillen. Zacht werkend zon der eenige krampen, f 0.65 per flacon. WOLVEN IN ITALIë. Volgens een bericht uit Norcia in de provincie Pe- rugia heeft een bende wolven daar een groote slach ting onder weidende kudden aangericht. Een kudde van 20 runderen is geheel door de wolven gedood. Er zijn nu troepen jagers op uitgetrokken om de wol ven op te sporen, die in de bosschen hun schuil plaats hebben. VIJFTIG AARDSCHOKKEN IN GRIEKENLAND. Athene, 13 Sept. Vijftig aardschokken van afwisselende sterkte zijn in de omgeving van Corinthe gevoeld. Een aantal huizen is vernield, terwijl vele andere scheuren vertoonen. EEN MOTORONGELUK. Munchen, 13 Sept.: In de nabijheid van ^lanegg heeft een ernstig mo torongeluk plaats gehad. Een 30-jarig monteur wilde met zijn motor in een bocht een ander voorbijrijden, doch raakte zijn stuur kwijt, en werd tegen den grond geslingerd. De motorrijder en zijn duorijder werden op slag gedood. KRUITHUIZEN ONTPLOFT. Wichita (Kansas). 13 September: In een buskruitfabriek in de onmiddellijke nabij heid van Wichita zijn in den afgeloopen nacht een aantal kruithuizen ontploft. Door de weggeslingerde stukken steen Werden verscheidene personen ge kwetst. Over het lot van de talrijke gezinnen, die in de na bijheid der fabriek wonen, is nog niets bekend. EEN GOEDERENTREIN IN BRAND. Bij Enid zijn, naar uit Oklahoma wordt gemeld, van een goederentrein verscheidene tankwagens in brand geraakt, waardoor de geheele trein weldra in lichte laaie stond. Verscheidene landloopers,'die in de goederenwa gens als verstekelingen meereden, konden niet meer ontsnappen en zijn verbrand. Vijf menschen zijn bij den brand om het leven ge komen. DE DRANKWET IN AMERIKA. Senator Wheeler vraagt intrekking. Washington. 13 September: De democratische Senator Burton Wheeler uit Montana, die vroeger een groot voorstander is ge weest van de drankwet, heeft thans in een rede te Washington de intrekking van de wet geëischt. Hij verklaarde, dat hem gebleken is, dat de drankwet aanleiding is tot het gebruik van ondeugdelijken al cohol en tot politieke corruptie. Dit heeft hem tot de conclusie gebracht, dat de drankwet een misluk king is. WERVELSTORM BOVEN CAROLINA. Groote schade. New York. 13 September: Naar gemeld wordt, heeft boven Carolina een wer velstorm gewoed. Tal van huizen werden vernield, telefoon- en telegraafleidingen verbroken en er werd zeer groote schade aangericht. Volgens de jongste berichten moet de wervelstorm naar het N.O., naar de open zee, gedraaid zijn. Men vreest dat hij de scheepvaartwegen zal kruisen. NIEUWE TERECHTSTELLINGEN IN RUSLAND. Kowno, 13 September: Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft de rechtbank te Tsjita drie ingenieurs ter dood veroordeeld we gens sabotage, gepleegd in de goudmijnen in het Baikalgebied. De doodvonnissen zijn reeds voltrok ken. De tentoonstelling die de afdeeling Zijpe en Omstre ken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw ter gelegenheid van de paardenmarkt ieder jaar orga niseert, had Maandag ƒ.1. onder ongunstige omstandig heden plaats. Daar was allereerst het ook in onze omge ving heerschende mond- en klauwzeer, wat oorzaak was dat geen rundvee, een der voornaamste en ook aantrek kelijkste rubrieken, aanwezig was, en een geweldige af breuk aan de tentoonstelling deed. Ook het geregis treerde wolvee moesten we, om dezelfde reden missen en in de plaats van de groote inzending wolvee, die vooral de laatste jaren zoo'n juist beeld gaf van de vooruitgang der schapenfokkerij in de Zijpe, was er nu slechts een 7-tal inzendingen van de rubriek, 4 fok schapen, geboren in 1929. En ook het weer werkte ditmaal niet mee; wel was het tenslotte niet zoo slecht als het zich 's morgens liet aanzien, maar toch zal het verscheidene bezoekers en bezoeksters thuisgehouden hebben. De tentoonstelling was dit jaar op een nieuw terrein ondergebracht, op het plein van de nieuwe openbare lagere school, hadden de rubrieken pluimvee en konij nen een zeer goede plaats gekregen, terwijl de verschil lende zakenmenschen, H. de Graaf, Jb, Timmerman, N. hart, N. J. C. van Geelen, C. Breet enz., met hun in zending hier tevens plaats vonden. Waren voorheen in een daarvoor ingerichte tent de afdeelingen bloemen en planten, fruit, boter en kaas ondergebracht, deze in zendingen, plus de radio-inzending van de firma de Moor, vonden we nu in het gymnastieklokaal van ge noemde school, en het was daar volstrekt niet het on gezelligste gedeelte der tentoonstelling. De paarden en veulens en het wolvee waren tenslotte op het terrein vóór de school en de afdeeling automo bielen van firma de Moor en Blaauboer en Kossen op den toegangsweg naar de school. Op de paardenmarkt was weer een redelijke aanvoer, al hoorden we over den handel niet roemen. Uitsluitend voor den dood, aldus werd ons medegedeeld. De op de tentoonstelling toegekende bekroningen wa ren als volgt: PAARDEN. No. 1. Paarden van 4 jaar en ouder, (warmbloed), le prijs f 15, A Zwart, Boekelermeer, Heiloo, 2e prijs f 7.50, K. Kostelijk, Zuidscharwoude, 3e prijs f 5, W. Nieman, Oudesluis. No. 2. 3 -jarige paarden, (warmbloed), le prijs f 15, P. Kok, Schagerbrug; 2e prijs f 7.50, P. de Graaf, Scha- gen; 3e prijs P. Hoogschagen, Kooij, Koegras. No. 3. 2-jarige paarden (warmbloed), le prijs f 10, P. D. Timmerman, Schagen; 2e prijs f 7.50, N. Bellis, Koe gras; 3e prijs f 5, Jb. Schilder, Schagen. No. 4. 1-jarige paarden (warmbloed), le prijs f 10, G. Schuit Klz., St. Maartensbrug; 2e prijs f 5, P. de Graaf, Schagen; 3e prijs f 2.50, A. Schenk, Barsingerhorn. No. 5. 1-jarige paarden koudbloed), le prijs f 10, C. Berkhouwer, Schagen; 2e prijs f 5, Jb. Bruin, St Maar tensbrug. No. 6. Merries met veulen, (warmbloed), le prijs f 15, H. K. Koster, Wieringerwaard; 2e prijs f 7.50, N. J. Keijzer, Schagerbrug; 3e prijs f 5, C. Stoop, Schoorl. No. 7. Veulens (warmbloed(: le prijs f 7.50, H. K. Kos ter, Wieringerwaard; 2e prijs f 5, P. de Graaf, Schagen; 3e prijs f 2.50, Jb. Schilder, Schagen. No. 8. Veulens (koudbloed) le prijs f 7.50, D. Jimmlnk, Wieringerwaard; 2e prijs f 5, A Blaauboer Pz., Schagen WOLVEE. Vier Fokschapen, geboren in 1929, le prijs f 10, G. Brak, Schagen; 2e prijs f 5, Jn. Bruin, Burgerbrug; 3e prijs f 2.50, G. Brak Schagen; e.v. T. Besteman, Burgerbrug. PLUIMVEE. Wyandottes, le prijs f 2, Adr. Doorn, Schagerbrug; v Leghorns le prijs f 2, P. A. Klaver, St. Maartensbrug, 2e pr. f 1, id.; e.v. C. Brouwer, Schagerbrug. Rhode Island Reds, le prijs f 2, P. Kok, Schagen, 2e prijs, f 1, Adr. Doorn, Schagerbrug; Andere rassen le pr. f 2, W. Zeeman, St Maartensbrug. Eenden: le prijs f 2, Adr. Doorn, Schagerbrug, 2e pr. f 1, Abr. Borst Keins, Schagen, e.v. Adr. Doorn, Scha gerbrug. Kalkoenen, fazanten en pauwen, le prijs f 2, Adr. Doorn, Schagerbrug. KONIJNEN. Vlaamsche reus, ram, le pr. f 2, H. Faber, Wieringer waard, 2e pr. f 1, C. Moeijes, Schagen. Vlaamsche reus voedster, le pr. f 2, Th. v. d. Gracht Schagen; 2e prijs f 1. P. Kok, Schagen. e.v. C. Moeijes, Schagen. Weener, ram, le pr. f 2, J. Bax, Lutjewinkel; 2e pr. f 1, Th. v. d. Gracht, Schagen. Weener, voedster, le pr. f 2, J. Bax, Lutjewinkel. Angora, ram, le pr. t 2, C. J. Kroon, Wieringen. 2e pr. f 1, N. Leyen, Schagen. Angora voedster, le pr. f 2, N. Leijen, Schagen. Andere rassen, ram le pr. t 2, C. Moeijes, Schagen, Andere rassen, voedster, le pr. f 2, C. Moeijes, Schagen. Voedster met jongen, le pr. f 2, S. Delver, Oudesluis, 2e pr. f 1, C. Moeijes, Schagen. e.v. IJ. Veenstra, Scha gerbrug. Nesten jongen, le pr. f 2, Th. v. d. Gracht, Schagen; 2e pr. f 1, S. Delver, Oudesluis, e.v. Th. v. d. Gracht, Schagen. BLOEMEN EN PLANTEN. Voor de mooiste collectie bloemen en planten van par ticulieren, le pr. f 5, Mevr. A VeeterKoopman, SchaT gerbrug; 2e pr. f 3, Mevr. De Graaf—Scheringa, Scha gen; 3e pr. f 2, A Kiezeling, Schagen. Voor de mooiste collectie cactussen van particulieren, 3e prijs f 2, J. Oskamp, Schagerbrug. Voor de mooiste plant van particulieren, le pr. f 5, Mevr. T. OttTimmerman, Schagerbrug; 2e prijs f 3, A Kiezeling, Schagen; 3e pr. f 2, Mevr. De GraafSche ringa, Schagen; en 3e pr. Mevr. VeeterKoopman, Scha gerbrug; e.v. Mevr. RampenZeeman, Sohagerbrug. Voor de mooiste collectie snijbloemen van particulie ren, le pr. f 5, Mevr. VrijburgBerkhouwer, Schager brug; 2e pr. f 3, Mevr. P. Vriesde Graaf, Schagerbrug, 3e prijs f 2, Mevr. S. de LangeOosterman, Schagerbrug ev. J. Doorn, Sohagerbrug. VRUCHTEN. De mooiste collectie tuinvruchten, 2e pr. f 3, J. Doorn, Schagerbrug, 3e prijs f 2, H. de Graaf, Schagerbrug. KAAS. Voor de fijnste kaas (Edammer) inte zenden minstens 10 stuks (marktrijp), 2e prijs f 5, Zuivelfabriek „Dage raad", Burgerbrug. BOTER. Voor de beste boter, in te zenden minstens 5 K.G., le prijs 1 7.50, Zuivelfabriek „Dageraad", Burgerbrug. Na gehouden examen werd aan den heer R. Koelemey alhier het politiediploma uitgereikt Droevige dood. Zaterdagmiddag liep een 4-jarig kind van den heer Zeeman de straat over, toen de vrachtauto van J. Wit kwam aangereden. Stoppen kon de chauffeur niet meer, zoodat een der wielen het kind over het hoofd ging. Het kind was onmiddellijk dood. DEN OEVER. Van ondeugende kinderen, een driftige juf frouw en een onderwijzer die de klappen kreeg. Het zou niet voor het eerst zijn dat ouders elkaar in de haren vliegen omdat hun wederzijdsche kinderen met el kaar gekibbeld hebben en ten slotte de hulp van hun pa of ma inriepen. Een dergelijk geval met den noodl- gen „nasleep" heeft zich dezer dagen hier afgespeeld en is zeker de moeite waard om aan de vergetelheid te wor den ontrukt. Eenige kinderen kregen ruzie, met gevolg dat het doohtertje van mej. W. er niet zonder gevoeligheden afkwam en ten einde raad de hulp van haar moeder ging inroepen. Deze zou de zaak wel eens even recht gaan zetten en ging er op uit om de „belagers" van haar kind duchtig onder handen te nemen. De jeugdige te genpartij, zag het gevaar echter spoedig aankomen en. vond het maar beter dat niet af te wachten. Hollend gin gen zij naar hun school (welke zullen wij maar niet vermelden), maar ziet, de fiets van mej. W. ging nog harder dan de kinderen loopen konden, met gevolg dat beide „partijen" gelijk aan de bedoelde school kwamen.' Hier volgde een achtervolgingsrit om de school, die den hoofdonderwijzer deed besluiten eens te gaan kijken wat er aan de hand was. De kinderen zochten dadelijk be scherming by meester en deze trachtte op zijn beurt do eenigszins in overspannen toestand verkeerende juf frouw W. tot kalmte te brengen. Maar ook meester had buiten den waard gerekend, inplaats van waardeering voor zijn kalm, bemiddelend optreden, kreeg hij een paar opstoppers, want ook op school werd haar kind ten achter gesteld bij anderen, o.a. door achteruitzetting naar een lagere klas enz. enz. Zooals het een goed peadagoog betaamt verloor de hoofdonderwijzer zijn kalmte niet en zeer verstandig ging hij met zijn kinderen naar binnen, de woedende juffrouw W. achterlatende. Deze ging hulp halen bij de politie, doch zoo men ons vertelde, kon ook die haar niet in het gelijk stellen. Wij vermoeden wel dat do dienaar van de H. Hermandad haar in overweging gegeven heeft zich in het vervolg niet zoo druk te maken over een kibbelpartijtje tusschen kinderen. ZICH MET INGANG VAN 1 OCT. 1930 OPGEEFT ALS LEZER VAN DE ONTVANGT DE NOG VERSCHIJ NENDE NUMMERS VAN SEPT. Jubileum Amsterdamsehe Ballast Mij. Maandag 15 September herdacht de „Amsterdamsche Ballast Maatschappij bekend door haar werken in de sluisput alhier, haar 25-jarig bestaan. Inverband met ongesteldheid van een der directeuren, de heet C. de Vilder, ging dit feit althans voor het oog van de bulten- j wereld onopgemerkt voorbij. Politieversterklng op Den Oever. Het is een overbekend feit dat het des Zaterdags en Zondags vaak zeer rumoerig kan zijn in ons anders zoo rustige dorpje. Vooral omstreeks sluitingstijd hadden de beide hier gestationneerde veldwachters meestal meer dan druk werk en was het hen dikwijls onmogelijk overal een wa kend oog te houden. Zoo wij bemerkten is dit ook van hoogerhand inge zien althans Is er sinds een paar weken des Zaterdags en Zondags polltieversterking aangebracht, een maatre gel die ongetwijfeld zeer toe te juichen is. Bezoek aan de Zuiderzeewerken Het was Zondag goed te merken dat de bezoeken aan de Zuiderzeewerken sterk beginnen te verminderen. Zulks tengevolge van de beëindiging der vacanties en. het minder gunstige weer. Wel zagen wij nog eenigo kleine gezelschappen doch noemenswaardig was dat ze ker niet. Van do Zuiderzeewerken. Naar wij vernemen zale en dezer dagen begonnen, worden met het baggeren van de toegangsgeul naar de schutsluis, welke zooals bekend binnen zeer korten tijd in gebruik genomen zal worden. Propaganda openlucht uitvoering der gym- nastiekvereenigingen Wieringen—Kolhorn. Zondag werd door bovengenoemde vereenigingen een openluchtuitvoering gegeven, ter bevordering van de gymnastieksport. Het regenachtige weer in aanmerking genomen was er nog vrij veel belangstelling. Na een optocht door het dorp met de muziekvereeniging „Har monie" voorop, werd pp het Succes-terrein met de af werking van het programma begonnen, wat zeer goed werd uitgevoerd,, alle eer aan den leider, den heer Pen- nekamp. De wedstrijden hadden het volgende verloop: Meisjes 69 jaar, knotsen zetten: le prijs Trien Lont, - 2e pr. Gre Wigbout, 3e pr. Marie Wagemaker. Meisjes 10—12 jaar knotsen zetten: le prijs A. ICooij, 3.47 M.; Guus Doves 2e prijs 3.32 M.; Gr. Kaan 3e pr. 3.18 M.; B. Ruitenburg 4e pr. 3.08 M.; A. Bruul 5c pr, 3.07 M. Vervolgens werden knotsoefeningen verricht door da- mes van Kolhorn en van Wieringen, waarna de nieuwe Niels Buck oefeningen door heeren van Kolhorn en Wieringen. Deze nieuwe oefeningen werden ook zeer goed uitgevoerd, en we zouden zoo zeggen, niet één spier in het menschelijk lichaam ontgaat hier zijn oefe ning. Vervolgens kwamen groepen van dames en heeren dei- verschillende vereenigingen. De driekamp dames Kolhorn—Wieringen hadden den volgenden uitslag: (80 meter hardloopen, verspringen, kogelstooten)Wieringen 75 punten, Kolhorn 67 punten, zoodat Wieringen in het bezit kwam van de medaille, geschonken door den heer Jb. Bruul. Driekamp heeren Kolhorn—Wieringen had als uit- slag (100 meter harloopen, verspringen, kogelstooten), Kolhorn 50.70 punten, Wieringen 19.90 punten, zoodat de medaille hiervoor, beschikbaar gesteld door den heer C. J. Bosker, door Kolhorn werd gewonnen. Het groote verschil in punten had als oorzaak dat een der heeren van Wieringen was uitgevallen, en daarvoor voor in plaats een invaller moest worden gesteld. Gemengde estafette werd gewonnen door Kolhorn, met 55.7 sec. tegen Wieringen 59.1 sec., zoodat de me daille door burgemeester Kolff geschonken, naar Kol horn toeviel. De prijsuitreiking had plaats in Concordia van Jb, Bruul. De heer Lucker reikt© de prijzen uit met een toepas selijk woord. De prijzen van de eerstgenoemde wedstrij den bestonden uit nuttige voorwerpen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5