ANNA PAULOWNA WIERINGERWAARD HOOGWOUD Z IJ P E BARSINGERHORN WARMENHUIZEN ST. MA AR Tj_N WINKEL. LANGENDIJK De heer Keesman van KoThorn sprak nog een opwek kend woord tot de aanwezigen, lid te worden van de gymnastiekvereenigingen „Wieringen". De heer Lücker dankte allen hartelijk voor de ver leende medewerking tot het slagen van den dag en In 't bijzonder den schenkers der prijzen. Tot slot, bal na, wat de aanwezigen nog gerulmen tijd bijeen hield. DEN OEVER. Het schip „Tijdgeest", schipper G. Lock, dat onder weg was van Raalte naar Wieringen, met een lading Tijshout, bestemd voor de Zuiderzeewerken, kreeg Vrij dag op de Zuiderzee met slecht weer te kampen, waar door de geheele deklast over boord sloeg. Ongeveer £000 bos rijshout gingen verloren. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna, op Vrijdag 19 September 1930, des namiddags te drie uur ten Raadbuize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. de heer G. 't Hart heeft zijne benoeming als lid der Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs aangenomen. b. de heer Jb. Jonker Ilzn. heeft zijne benoe ming als lid van het Burgerlijk Armbestuur aangenomen. c. de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch in verband met de Vleeschkeu- ringswet is door Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 27 Augustus jl., No. 78; d. ontvangen zijn gegevens betreffende de kosten van centrale verwarming in verschillende scholen. e. van het terrein op „Cérès" is verhuurd: 170 Roe 75 ct. aan K. Heerschap en 300 Roe 80 ct. aan S. Sas. f. verzoek van bewoners te Van Ewijcksluis om den bouw van een transformator aldaar te be spoedigen ten einde vóór den winter verbete ring te verkrijgen in de spanning van het laagspanningsnet van het G.E.B. 3. Voorstel tot vaststelling van den pensioens grondslag van mej. A. E. Oudt als onderwijzeres aan de o. 1. school II dezer gem. 4 Voorstel tot aankoop van terreintjes van D. Stam mes en Wed. S. Spigt, benoodigd voor den bouw van transformatorstations resp. voor f2.— en f2.25 per M2. en tot verkoop van deze terrein tjes aan de Provincie Noordholland (P.E.N.) te gen f 1voor elk terreintje. i Bespreking van het vervolgonderwijs. 6. Voorstel tot wijziging van de op 16 Juli jl. vast gestelde suppletoirs begrooting en van die in die vergadering vastgestelde begrooting van het grondbedrijf over 1930. Reeds toegezonden werd een memorie van toe lichting voor deze gewijzigde begrooting, terwijl deze zelf werd opgenomen in de daarvoor be stemde kolom van de begrooting voor dat bedrijf over 1931. 7. Vaststelling Gemeentebegrooting 1931 en de daar bij behoorende begrootingen van het Burg. Arm bestuur, Electriciteitsbedrijf en Grondbedrijf over 1931. 8. Rondvraag. Geboren: Simon Jacob, zoon van J. Kossen en van E. Hoep; Jacob Nicolaas, zoon van N. de Wit en van E. D. Visser. Ondertrouwd: Jan Hendrik 't Hart oud 53 jaar, vracht rijder, en Johanna van der Leek, oud 38 jaar, zonder be roep, beiden wonende te Anna Paulowna, Getrouwd: Ge ene. Overleden: Dirk Zon, oud 57 jaar, echtgenoot van M. Schuitemaker. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. M. Brugging uit Vledder; C. Ver schoor uit Sassenheim; A. J. Bruin uit Barsingerhorn; P. C. Schuts uit LIsse; Mej. A, Blsenberger uti Amster dam; S. P. Schrijver uit Haren karspel; Mej. J. Baas uit Schagen; J. Pieters uit Ned. Oost-Indië: T. Groen en gezin uit Wieringerwaard; M. Boon uit Schagen; C. E. Ufkes uit Den Helder. Vertrokken: C. W. en B. E. J. Zwager naar Ouden- bosch; P. Heebels naar Rijswijk; E. Ruiter naar Veen- dam; R. Warrlnk en gezin naar Spaamdam; C. H. Cas- pers naar Noord wijk; Mej. P. de Smit naar Amsterdam; Mej. M. Hoogesteeger naar Schagen; Mej. J. P. Klerk naar Oegstgeest; M. Kalter naar Den Helder; C. J. van Waggendorff van Rijn naar Den Helder; Mej. A. M. C. Komen naar Amsterdam; Mej. T. Keijzer naar Hille- gersberg; J. J. Nederhoed en gezin naar Den Helder; M. E. en J. C. van den Berg naar Velsen. Aan den dienstplichtige, J. C. Vleeskens, is door den Minister van Defensie uitstel verleend van het vervullen der herhalingsoefeningen tot 12 Februari 1930. Onder het vee van den heer J. J. Bos, te Zijpe, welk vee zich in deze gemeente bevindt, is mond- en klauw zeer geconstateerd. Ingevolge de Hinderwet ls door B. en W. vergunning verleend aan de N.V. ,De Automaat" om aan den Zui- der Molenvaartsweg een ondergrondscho petroleumbe- waarplaats met aftapinriohting, alsmede een vulputje, te stichten, Poltiie. Verloren: een vulpen en een rijwielplaatje. Tooneelavond „Ormenio". Zaterdagavond j.1. was het gezelschap Vincent Berg hegge, bestaande uit den heer Berghegge, de dames Betty HooU en José Berghegge en den heer Frans Münnickman, de gast van onze tooneelvereeniging „Or menio". De heer W. Kaan, voorzitter van „Ormenio", die allen, het optredend gezelschap in het bijzonder, welkom heette, maakte de opmerking, dat het bestuur iwel geen volle zaal verwacht had, maar toch ook niet zoo'n klein aantal bezoekers als er nu was. Ormenio is gewend altijd veel' publiek te trekken en de geringe be langstelling die nu getoond werd, was zeker toe te schrijven aan de omstandigheid, dat deze tooneelavond wat vroeg in het seizoen viel. Spr. eindigde met den wensch, dat men een mooien, aangenamen avond mocht hebben. De heer Vincent Berghegge opende hierop het pro gramma met het voordragen van „De Werkstaking", dat hij niet alleen declameerde, doch waarbij hij tevens den ouden man uitbeeldde, die, in dit naar het Fransch •bewerkte stuk aan zijn rechters vertelt, hoe hij tot zijn «nisdaad, n.1. doodslag van een jongen mede-arbeider, kwam. De heer B. had hierbij zijn gehoor geheel ge vangen door de uitmuntende wijze waarop hij, In woord zoowel als in houding en gebaar, de wanhoop van den ouden smidsknecht weergaf, die na zijn daad geen doel en moed meer heeft om te leven en daarom zijn rech ters om -den doodstraf smeekt Nadat de leider ook nog enkele komische stukjes in Betuwsch dialect had voorgedragen, gaven hij en twee andere leden van het gezelschap, behoudens een kleine hapering, een goede vertolking van het oude en over bekende „Hoog Bezoek" en tenslotte werd nog opge voerd „De bekentenis", waarin het mooie apel van den heer Berghegge, maar zeker niet minder dat van Betty Hooij te roemen viel. Aan het einde moest verscheide ne malen „gehaald" worden. De heer Kaan sloot den avond met dank te brengen voor het gebodene en het gezelschap een tot weerziens toe te roepen. Duivensport, „Altijd Verder" hield Zondag j.1. een wedstrijd vanaf Soignies (afstand 263 KM.) Van de duiven, die ver moedelijk om 11 uur zijn losgelaten, werd de eerste om 3 u. 17 m. 57 sec. geconstateerd en de laatste om 3 u. 27 m. 10 sec. De prijzen werden als volgt verdiend: N. Spigt 1 en 6; Jb. Cornelissen 2 en 8; Gebr. van Steijn 3, 4 en 7; L. Hoogewonlng 5 en 9; G. de Boe 10. Het is de politie gelukt de hand te leggen op de daders van de in Breezand gepleegde rijwieldiefstallen. De rijwielen heeft men echter nog niet kunnen vinden. Spoorbuurt. Zondag werden op het terrein van den heer P. Swaerts behendigheidswedstrijden op rijwielen gehou den. De le prijs werd gewonnen door R. Blaauboer; de 2e door C. v. Diepen en de 3e door M. Kramer. Gevonden op de vuilnisbelt: een nieuwe motorpomp, en op den openbaren weg: een vruchtenmand. Inlichtingen te bekomen ter secretarie. Evenals met elke vereeniging, was ook de vergadering van Ontspanning na Arbeid, in het café van den heer Schenk, niet best bezocht. Wegens afwezigheid van den Voorzitter, den heer K Mosk, was de leiding aan den heer A. Klos. Na opening werden de notulen door den heer J. v. Dompselaar voorgelezen en goedgekeurd. Na breedvoerige discussie wordt besloten, in 't a.s. winterseizoen vier Nutsavonden te houden. De le In de maand October. Aan 't bestuur wordt 't overgelaten den datum vast te stellen. Voor dezen avond zal de heer P. Harder voor de lezing zorgen, terwijl de heer Joh. Voorthuijzen de bij drage zal doen. De bedoeling is om alle avonden met eigen krachten te vullen. Aan de tooneelvereeniging D.E.V. zal medewerking worden verzocht. In verband met de geringe opkomst der algemeene vergadering en ook om de vereeniging in stand te hou den, werd de wenschelijkheid naar voren gebracht om een of twee oudere leden in 't bestuur te brengen. Bij een volgende bestuursverkiezing kan hiermede re kening worden gehouden. Wordt nog medegedeeld, dat A. van Zoonen als bode is aangesteld. Hierna sluiting. De alhier op Zondag gehouden harddraverij werd nu eens niet door mooi weer begunstigd, wat zeer zeker van invloed Is geweest op 't bezoek Van de 23 aangege ven paarden waren er 15 opgekomen. De anders zoo mooie grasbaan, welwillend door den heer J. A. Bakker afgestaan, was door de vele regen nu In minder goede conditie. De baanlengte was 325 meter. De uitslag was als volgt: le pr. f 200, Jeannette Harvester 325 M., elg.' J. Vergay Purmerend; 2e pr. f 100, Senator Axbond, 320 M., eig. Z. Davidson, Hoorn; 3e pr. f 50, en 4e pr. f 25 zijn ver deeld geworden door Kapitein de Bruane, 315 M., elg. G. Vergouw, Castricum en Frettchen, 315 M., elg. D. Beets, Beemster. Een dezer paarden was een ijzer kwijt geraakt. Met een toepasselijk woord werden de prijzen door den Voorzitter den heer H. Limpers aan de winnaars uitge reikt. Algemeene vergadering van „Volksonderwijs" afdee- ling Hoogwoud op 12 Sepember in het lokaal van den heer O. Schermer te Hoogwoud. Voorzitter de heer P. Donker Jz. opent deze slecht bezochte bijeenkomst, hoopt evenwel dat de belangstel ling voor onze afdeeling zich niet in het bezoek afspie gelt, omdat het wel gewenscht Is in de toekomst dat wij paraat blijven. Daarna worden de notulen gelezen en onveranderd met dank voor de juiste weergave goed gekeurd. Na eenige mededeelingen van huishoudelijken aard, hadden de verkiezingen plaats. De Voorzitter, de heer P. Donker Jz. werd met op 1 na algemeene stemmen herkozen en in de vacature-P. Kerkhoven werd met algemeene stemmen gekozen de heer P. Grootes van Aartswoud. Eérstgenoemde nam me dank voor 't In hem gestelde vertrouwen zijn her benoeming aan. Laatstgenoemde, niet aanwezig zou berloht worden gezonden. Rekening en verantwoording van den penningmeester den heer D. Olie Az. De rekening werd nagezien door de heeren H. van Ree en O. Schermer en met dank voor het richtig beheer goedgekeurd. De ontvangsten hadden bedragen f 182.45. de uitgaven f 157.67, alzoo een batig saldo van f 24.78. Daar verleden jaar nog een collecte was gehouden en men het vooral ook met het oog op den ongunstl- gen tijd niet gewenscht achtte dit alle jaren te doen werd met algemeene stemmen besloten dit jaar f 10 te geven uit de kas voor steun aan het Fonds voor Algemeen Onderwijs. Daarna bracht de afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Utrecht de: heer D. Olie Az. verslag uit van het verhandelde op die vergadering, wat indien hij het woordelijk zou weergeven ongeveer 12 uren in beslag zou nemen. Ook dit werd zonder eenige opmer kingen in dank aanvaard voor zijn duidelijke uiteen zetting. Tevens werd besloten als zijnde in het belang voor de vereeniging om wederom een afgevaardigde heen te zenden, als zoodanig werd wederom gekozen de heer Olie Az. en als plaatsvervanger de heei L. Glas, beiden namen hun benoeming aan en kwamen wederom overeen belden heen te gaan. Hiervoor werd uitgetrokken een bedrag van f 10.plus de reiskosten van een man. De behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering gehouden op 2 en 3 November te Utrecht nam heel wat tijd in'beslag. Algemeen kon men zich met de adviezen van het Hoofdbestuur ver eenigen en gaf men overigens de afgevaardigden vrij mandaat Bij de rondvraag vroeg de heer Verhoeven of men ook recht had om bij mogelijke kwesties b.v. in Opmeer de behulpzame hand te bieden. De secretaris, de heer Olie, lichtte toe, dat dit reglementair geoorloofd was, maar dat het dan wel gewenscht was dat men zich daar dan ook meer aansloot Den heer Mr. van Ree had het verwonderd, dat de afdeeling niets had gedaan inzake de derde leerkracht voor Aartswoud. Voorzitter lichtte toe, dat daarvan geenerlei verzoek was gedaan en men direct stond voor een voldongen feit. Ook de secretaris beaamde dit, vooral daar wij met behoud van Mr. Bruin en met de conferentie bij het gemeentebestuur toch al hadden ge werkt in dien geest, en hij met een der leden van de Oudercommissie de kwestie had besproken en zijn hulp had aangeboden. Mr. Van Ree meeende, al had men geen succes, men zich niet moest laten ontmoedigen. De heer L. Glas had de overtuiging, dat een dusdanig verzoek van Volksonderwijs een averechtsche uitwer king had. Niets meer te behandelen, sloot Voorzitter met woorden van dai.': deze bijeenkomst. SCHAGERBRUG. Vanwege de afd. Zijpe van de Holl. Mij. van Land bouw werd, na afloop van de gehouden jaarlijksche landbouwtentoonstelling te Schagerbrug, op het terrein achter de nieuwe school aldaar, een demonstratie gehou den door de Landelijke Rijvereen. „West-Friesland", In structeur de heer J. Vethman te Kolhorn. In de afdeeling „Postillon-race" werd de 1ste prijs toe gekend aan Jac. Sohoorl te Woudmeer, Harenkarspel; de tweede aan P. Burger te Burgerbrug; en de derde aan Jac. Mooij te Callantsoog. Bij het nummer „Individueel springconcours" werden de volgende prijzen behaald: eerste prijs M. Eriks te Petten; tweede prijs S. van der Oord te Schagerbrug; derde prijs P. Appel te Schagen. In de overige afdeelingen werden geen prijzen uitge deeld. Blijkens het applaus was het publiek zeer tevreden over de verrichte oefeningen. Jammer, dat er, door het minder gunstige weer, niet meer publiek aanwezig was. Zondagavond ontstond, tijdens de kermis te Schager brug, een vechtpartij, waarbij L. D. te Schagerbrug zoo danig aan het hoofd gewond werd, dat opneming in het Ellsabeth-ziekenhuls te Alkmaar noodzakelijk werd ge oordeeld. Blijkens verkregen inlichtingen is de toestand van den patiënt gunstig. ZIJPE. Sinds Vrijdag j.1. zijn te Zijpe niet minder dan 10 nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd. Zaterdagmiddag had de heer v. d. O. in de Wester- Moerbeek alhier het ongeluk van een hooiberg te vallen, waardoor hij ernstig werd gewond. Dr. Werner verleen de de eerste geneeskundige hulp, waarna de heer v. d. O. werd vervoerd naar het ziekenhuis in Alkmaar. Na de laatste opgave werden 13 gevallen van mond en klauwzeer geconstateerd. Het totaal aantal gevallen bedraagt thans 42. B. en W. dezer gemeente hebben den Raad aangeboden de gemeentebegrooting dienst 1931, aanwijzende de na volgende eindcijfers: gewone dienst in ontvangst en uit gaaf f 82057.25, en kapitaaldienst: in ontvangst en uti- gaaf f 20038.95, GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1930. Geboren: Gretha, dochter van Bertus Barsingerhorn en Trijntje Kroon; Theodorus Cornelis, zoon van Willem Mosch en Maria Snijders; Jacob Pieter, zoon van Dirk Mink en Maria Margaretha de Groot; Willem, zoon van Johannes Dekker en Hendrioa van Diepen; Anna Maria, dochter van Theodorus Doffer en Trijntje Mekken; Antje, dochter van Jacob Westra en Maria Cornelia Pie; Johannes Nicolaas. zoon van Fredericus Slijkerman en Cornelia Wiering; Johan Maria, zoon van Wouter Koot en Veronica Cornelia Admiraal. Ondertrouwd: Johann Hinrich Eilers, 26 jaren, werk man en Jantje Frederika van der Heide, 22 jaren, zonder beroep, beiden wonende alhier. Getrouwd: Gerardus Antonius Paardehaar, 33 jaren, onderwijzer te Haarlem en Hendrica Grietje Bakker, 26 jaren, zonder beroep, wonende alhier; Matthijs Gouds blom, 31 jaren, groentehandelaar en Adriana Jonker, 28 jaren, zonder beroep, beiden wonende alhier; Hugo Mar tinides Laurman, 30 jaren, directeur Scheba en Maartje Gutker, 26 jaren, zonder beroep, wonende alhier; Jan Kutterink, 24 jaren, leerling machinist te Tilburg en Geertje Pastoor, 21 jaren, zonder beroep, wonende al hier. Overleden: Klaas Mooij, weduwnaar van Maartje Bur ger, 84 jaren, zonder beroep alhier; Gretha Barsinger horn, 6 dagen, dochter van B. Barsingerhorn en T. Kroon; Maria Beukers, echtgenoote van Johannes Berk hout; 56 jaren, zonder beroep alhier. Tat Secretaris-penningmeester der Banne St. Maar ten, vacature W. L. Correljé, is benoemd de heer J. v. d. Ham alhier. Wegverbeterlng. In de Zaterdag gehouden vergadering der Banne St. Maarten is besloten, den grintweg vanaf Dirkshorn tot St. Maarten geheel van teervlakken en teerdek te voor zien. FLORALIA-TENTOONSTELLING. Zaterdag en Zondag hield Floralia haar aange kondigde tentoonstelling. Deze tentoonstelling week wel eenigermate af van voorgaande, aangezien dit jaar voor het eerst ook de schoolkinderen stekken hadden gehad en nu ook met het resultaat daarvan verschenen. Resultaten die wel zeer uitecnloopen en de verschillen soms zeer groot zijn. Naast Floralia was dit jaar een tentoonstelling van pluimvee en ko nijnen georganiseerd, welk plan, misschien bescheiden bedoeld, was uitgegroeid tot een nationale tenoonstel- Iing, waarvoor uit alle deelen van ons land belang stelling bleek te bestaan en omstreeks 250 inzendin gen inkwamen. Voor het groote technisch gedeelte, had de commissie de heer Steggerda uit Hoorn be reid gevonden om als adviseur op te treden en zeer zeker heeft hij in opzet en uitvoering een belangrijke plaats ingenomen, waarvoor het bestuur hem zeer erkentelijk is. Het marktgebouw als tentoonstellingslokaal inge- rioht, zag er behaaglijk uit en 't was er een gezellige drukte, een leven en beweging van onze gevederde logé's. De bloemen en planten hadden ook een mooie plaats gekregen en hier en daar op een geschikte plaats, een aardige versiering gevormd. Van de gelegenheid om een stamd in te nemen, was gebruik gemaakt door de Vernietigingsinrichting van Vee en Vleesch te Schagen, waar het artikel kippen voer was tentoongesteld. Zaterdagavond was reeds een drukke avond en wel mocht dit worden beschouwd als de voorbode voor een druk bezoek. De tentoonstelling had het volgende resultaat: Voor de tentoonstelling van pluimvee en konijnen werden toegekend: Afd. Hoenders. 51 1ste prijzen, 32 2e prijzen, 11 3e prijzen; 105 inzendingen: waarvan te Winkel blijven: een 2e prijs A. Hooij, witte leghorn, 2e prijs W. de Vries, witte leghorn, 3e prijs mevr. Van Leersum, An- cona's. Afd. Watervogels: 9 1ste prijzen, 9 inzendingen. Afd. Sierduiven: 43 le prijzen, 11 2e prijzen, 1 3e prijs, 58 inzendingen. Afd. Postduiven: 1 1ste prijs, 3 2e prijzen, 4 inzen dingen; al deze prijzen blijven te Winkel, aan den heer A. Raven. Afd. Konijnen: 18 le prijzen, 14 2e prijzen, 4 3e prij zen, 3 eervolle vermeldingen, 52 inzendingen; waarvan te Winkel blijven: een le prijs mevr. Bosch, nest witte Vlaamsche reuzen, le prijs, tweemaal, J. Butter Gz., zwarte Hollanders, 2e prijs J. Kossen Az., Hollanders, eervolle vermelding J. Bax, Weener blauw. Afd. Cavia's, 4 le prijzen, 1 2e prijs, 5 inzendingen. Als keurmeesters zijn opgetreden de heeren: J. H. van den Broeke, voor pluimvee en J. F. Hannema voor konijnen. Voor de afdeeling Floralia zijn de prijzen als volgt toegekend: Collectie: le prijs mej. J. Over, 2e prijs mevr. Koo- men, 3e prijs de heer L. van Stipriaan. Kochia: le prijs de heer C. Beers Cz., 2e prijs de heer J. Oostwoud-Wijdenes. Physalis: le prijs de heer G. Kamp, 2e prijs de heer A. Deliën. Bolbegonia: le prijs de heer P. Krapman, 2e prijs de heer J. Oostwoud Wijdenes. Geranium: le prijs mej. G. C. Schoorl, 2e prijs de heer C. Mul. Zinia: le prijs de heer S. Druif, 2e prijs de heer G. Kamp. Overjarige planten: le prijs de heer C. Boon. Plant op standaard: le oriis de heer J. Fijnhcer. Bloemstuk: le prijs mej. T. Bijhouwer, 2e prijs de lieer C. Koomen. Bouquetwerk: le prijs mej. M. Keetman. Drijf bak: Eervolle vermelding. Inzendingen ter opluistering: le prijs de heer W. Buis, eerv. verm. de heer J. Kamp Gz. Voor de door de schoolkinderen ingebrachte plan tjes, vormende een afzonderlijke rubriek, zijn de prij zen toegekend als volgt: Afrikaner: le prijs A. Greve, 2e prijs Levina Krokké. Lobelia: le prijs Cor de Bakker, 2e prijs Wim de Ridder. Stengelbegonia: le prijs Jacob van Zoonen Pz., 2e prijs Jan Kiesling. Zondagmorgen. Wat waren er een bezorgde blik ken ten hemel gericht zoo in den loop van den voor middag en de lucht bleef maar grauw en donker en de regen hield maar aan en dan te denken, zooveel werk, moeite en kosten misschien om straks te verre genen, 't was ook niet bemoedigend. Ontmoedigend echter nog niet, want 't was een gedraaf met bloe men en groen, den geheelen voormiddag en zoo hier en daar kwam er al eens een stukje versiering te zien en ziet, toen het middag geworden was, begon er meer wind te komen, de donkere wolken scheurden vaneen en het blauw van de lucht werd zichtbaar en de zon brak door, zoodat, toen de tijd van verzamelen daar was, de deelnemende groepen en personen vol goeden moed hun plaats in den stoet innamen, 't Was een lange stoet. Winkels Harmonie opende de stoet, dan volgde de rijvereeniging „Bucephalus", versierde fietsen en paren, groepen en auto's volgen elkander achtereenvolgens op en 't was of er geen regen ge weest was, toen bij een helder zonnetje en een frisch windje, de eerste tonen der muziek het sein beteeken- de voor den afmarsch. Gevolgd en omstuwd door een groote menigte belangstellenden, zoo van in- als bui ten de gemeente, trok het van het westen naar het Oosten terug door de Bosch, om daarna bij het ten toonstellingsgebouw te worden ontbonden. De geheele tocht hield het weer zich goed, al dreigde wel eens een donkere wolk, en alles kwam tot zijn recht en het was een levendige kleurige stoet, rijk met bloemen ge tooid en meerderen hadden in hetgeen zij voorstelden iets karakteristieks weten neer te leggen. Hoe ook, iedere deelnemer van groot tot klein had in zijn werk willen neerleggen de beste wijze waarop hij zich een volmaakte deelname voorstelde, 't Was een stoet, zoo als we in jaren langs onzen weg niet hadden gezien en 't is gebleken, dat er nog voldoende gemeenschaps zin en lust tot samenwerking aanwezig is, om met vereende krachten iets moois te laten zien, want mooi was het, en geen kermisdag had meer belangstelling op de been weten te brengen, als deze gebeurtenis. Voor het bloemencorso, werden de prijzen toegekend als volgt: Groepen (groot) 3: le prijs Meisjesclub „De bad- en zweminrichting"; 2e prijs meisjesclub „Flora". Groepen (klein) 4: le prijs kinderen Kooij en Jo hannes „de Vliegmachine" 2e prijs kinderen Van de Hulst en Brouwer, „het Schip". Groepen (vereenigingen) 3: le prijs Gym. Ver. „Sparta", „Het Sportpark'2e prijs Zangvereeniging „Westfrisia", Fragmenten u. d. Operette Marijke van Schevingen. Paren: 5': le prijs Gezusters Krab, reclame Gromal- ca Zilver; 2e prijs Meisjes de Betue en Semeins, Bloemenmeisjes. Enkelingen, 8: le prijs Kees Bosch, Auto; 2e prijs Jn. de Boer, Fiets; 3e prijs Piet Honingh, Fiets-pierot. Auto's, 4: le prijs de heer G. J. van Leersum; 2e prijs de heer J. Koomen Cz., de Hollandsche Molen. De commissie die zich met de beoordeeling heeft willen belasten, heeft zeer zeker een moeilijke taak gehad, en niet het minst in de laatste rubriek. De auto's waren alle vier, met zorg en smaak versierd. De commissie bestond uit mevrouw de Veer- Schenk, Winkel, den heer G. Nobel te Winkel, den heer Mr. D. Breebaart te Callantsoog, den heer en mevr. J. de Veer te Schagen. Deze dames en heeren hadden zich welwillend bereid verklaard dezg_func tie op zich te nemen. De uitreiking van de prijzen is gewoonlijk het ein de van 't oficieel gedeelte en het oogenblik waarop een woord wordt gesproken, dikwijls een woord tot afscheid, een woord van tot weerziens, en ook dit maal mocht het zeker niet achterblijven. Bij zoo'n succesvollen dag was het den voorzitter een aange name taak een woord van dank te brengen aan allen die tot het slagen van dezen dag hadden medege werkt. Voor de tentoonstelling van pluimvee en ko nijnen was het de heer Steggerda uit Hoorn, die de geheele tentoonstelling als adviseur de technische verzorging voor zijn rekening had willen nemen en wien daarvoor een wbord van dank werd gebracht. Voor de Floraliatentoonstelling alle ouderen en ook de schoolkinderen voor het verzorgen der stekken en het inzenden daarvan. Voor het bloemencorso Winkels Harmonie, en de Rijvereeniging, die welwillend hun medewerking hadden verleend en het hunne hadden bijgedragen om aan het geheel kleur te geven. En voorts aan al len die hadden deelgenomen en tot slot een woord van dank aan allen, die in eenig opzicht of functie hadden medegewerkt om deze tentoonstelling te doen slagen. Hiermede was het einde van de tentoonstelling en begon men er reeds over te denken onze gevederde gasten weder in eigen hokken te bergen om per eer ste gelegenheid naar huis te worden gezonden. De tentoonstelling is door omstreeks 1000 betalenden bezocht. De verloting zal op nader te bepalen dag plaats hebben. Was het officieele gedeelte gesloten, in de balzaal ging het er nog vroolijk toe en tot laat in den nacht heerschte er nog een volmaakte feest stemming. NOORDSCHARWOUDE. Men is thans begonnen om den stal van café De Burg te sloopen, waardoor de gevaarlijke hoek bij de Ooster straat zal verdwijnen. OUDKARSPEL. De heer C. v. d. Abeele alhier slaagde voor het exa men schoonschrijven M. O. ZUIDSCHARWOUDE. In aanmerking de toenemende belangstelling, welke voor de damvereen. Damlust wordt aan den dag gelegd, zullen de oefenavonden dezen winter eerder beginnen dan gewoonlijk. Het Bestuur zal worden uitgebreid, ter wijl een wedstrijd met de damclub te Den Helder In voorbereiding ls. LANGENDIJK. Bij de gehouden 50-slagen wedstrijden, voorafgaande aan de Nationale kolfwedstrijden, te Koog aan de Zaan was de uitslag de volgende: Eerste klasse: le prijs: K. Quant te Warmenhuizen 436 p.; 2e prijs P. Molenaar te Zuidscharwoude 478 p.; 3e prijs D. Niemeijer te Koog aan de Zaan 472 p.; se- rieprijs J. Goet te Alkmaar 59 p. Tweede klasse: le prijs K. Kroon, Oudkarspel 437 p.; 2e prijs J. C. de Bruin, Koog aan de Zaan 411 p.; 3e prijs J. Leguit, Krommenie, 407 p.; serieprijs C. Bakker te Noordscharwoude 56 p. Derde klasse: le prijs G. Deutekom, Noordscharwoude 400 p.; 2e prijs J. Bruin, Noordscharwoude 398 p.; 3e prijs K. Langedijk, Noordscharwoude 397 p.; serieprijs G. Teeling, Zaandijk 57 p. Een groot aantal kolvers heeft aan deze geanimeerde wedstrijden deelgenomen. De Noordhollandsoho Zangersbond blijkt onder een zangvereeniging wel de gewilde organisatie te zijn. Dat blijkt ook wel aan Langendijk, waar de vierde gemengde Zangvereeniging n.1. Crescendo, te Noordscharwoude, dir. de heer W. Hespe, van Amsterdam, zich bij genoem den Bond aansloot

Schager Courant | 1930 | | pagina 6